Taptoe had 40 minuten nodig k H Kaaskenners streden om de Gouden Kaasboor ACADEMISC a E EXAMENS Japanse kunst in Volkenkunde Weekendwerk en langere werkweek komen terug via buitenlanders Mij Van Swaay wil bod doen op 930 aandelen Gevestigde en vertrokken personen XIECTFE LEIDSF. COURANT DINSDAG 4 OKTOBER 196« I a f LEI DES Bronzen Pieter van der Werff stond zaterdagavond als vanouds rijn getrouwe vereerders weer op te wachten. Druipend van de regen. Vele taptoelopers hadden zich met paraplu's tegen de regen gewapend. Het is toch nog mee gevallen. Hoeveel verenigingen heeft Leiden wel niet! Het hele culture le. sport- en onderwijsleven was weer ruim vertegenwoordigd, ook van buiten de stad. Ze deden het niet slecht, die Hagenaars, Voor burgers en Roelofarendsveners. Ook menige Leidse vereniging sloeg een uitstekend figuur. Hier en daar leek het afbraak! Taptoegangers, maak er toch geen rommeltje van. De stoet had veertig minuten no dig, om Van der Werff voorbij te trekken. In het stadhuis ontmoetten B. en W., het 3-oktober-bestuur, de gar nizoenscommandant en de studen te ncorpor a-besturen elkaar. Burgemeester Van der Willigen zag als de bedoeling van de Leid se feestdageens alle zorgen kwijt te zijn. 3 oktober is voortgekomen uit het volk, het is een echt volks feest, dat ongeforceerd, geestdrif tig wordt gevierd, voegde 3-okto- ber-voorzitter De Ruyter de WiIdt hieraan toe. Burgemeester opende nieuwe fruithal van Siere LEIDEN In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden en belangstellenden, onder wie de wet houders C. J. Piena en P. S. Harm- scn, de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, en afgevaardigden van vakorganisaties, heeft burgemeester G. C. v. d. Wil ligen zaterdagmorgen de nieuwe ver koophal van Fruithandel Siere N.V. aan de Rooseveltstraat officieel ge opend. In zijn welkomstwoord sprak de heer J. Siere cr zijn vreugde over ui?, dat zijn vader, de heer H. Siere. stichter van de thans ruim 35 jaar bestaande zaak. eveneens getuige kon zijn van deze gebeurtenis. Hij zei, dat uit het aan de Boommarkt begon nen bedrijfje een voor Leiden en om streken belangrijke fruithandel is ge groeid met een omzet van miljoenen guldens per jaar. De burgemeester merkte in zijn toespraakje op dat bij de steeds toe nemende automatisering in de bc drijven het van groot belang is, dat zich in Leiden ook een ontwikkeling voordoet in de z.g. derde of dienen de sector. Daarin neemt de firma Siere zowel wat betreft de fruitim- port als de verkoop en de verzorging van fruit, een belangrijke plaats in. Hierna ontsloot de burgemeester de toegangsdeur tot de nieuwe koophal. Van de gelegenheid tot het be zichtigen van een fraai ingerichte fruitshow werd zaterdag druk gebruik gemaakt. LEIDEN Vandaag had in het Leidse Waaggebouw de afsluiting plaats van het gisteren in Amsterdam en Woerden begonnen concours van de stichting „Nederlands nationaal kaaskeurconcours" met als inzet de Gouden Kaasboor. De Nederlandse deelnemers aan dit concours, groot handelaren in kaas, namen deel aan de wedstrijd terwijl vandaag ook on geveer honderd kaasexperts uit België, Frankryk, Groot-Brittannië en West-Duitsland in het Waaggebouw bun best deden bij het beoordelen van een tiental kaasmonsters. Doel van deze wedstrijden is de vak bekwaamheid van allen, die zijn be trokken bij de handel in Nederlandse kaas. te bevorderen. Verder is het na tuurlijk ook wel eens gezellig elkaar als kaaskenners te ontmoeten. Traditiegetrouw wordt voor de slot bijeenkomst van dit concours een stad uitgekozen, die sterke bindingen heeft met de Nederlandse kaas. Voor het eerst viel nu de keus op Leiden, zeer tot genoegen van o.a. directeur M. Warmond en omgeving LEIDEN Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en zijn samenwerkende organisaties houden op 8 en 9 oktober natuurwandelingen onder deskundige leiding. Deelneming ratis en staat voor iedereen open. »e herfstwandeling voor Leiden en omgeving wordt gehouden op 8 oktober te Warmond. Het vertrekpunt is bij de Ingang van het Huys te Warmont om kwart voor drie. Nadere inlichtingen zijn Ravelstraat 26. tel. 31596. GEMEENTE LEIDEN Officiile oablicaurnm Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie, kamer 125, ter lezing van een ieder gedurende drie maanden is nedergelegd de door de Raad dezer gemeente ir. zijn vergadering van 2f september 1966 vastgestelde verorde ning. houdende wijziging van cl veror dening Op de Winkelsluiting 1953 I (gem. blad no. 15), laatstelijk gewij zigd bij verordening van 6 juni 19*« (gem blad no. 13). Deze wijziging houd'. ia dat winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak le derwaren plegen te worden verkocht voortaan op maandag na 13.00 uur v©er het publiek gesloten dienen te zijn. Leiden. 29 september 19W LEIDEN Op 29 september zijn geslaagd voor de examen» kand. ex. fiscaal recht: de heren P A van Buttingha Wichcrs (Der Haag), C A de Kam (Coevordeni. D E BljUma (Hoogvliet). P J Vogelaar HaarlemI J P F Slijpen Amsterdam I. J M F Finken- «leper (Lelden). J A Meijer (Vllsslngeni HAF Verbruggc (Kerkrade), A F Oudt (Den Haag). H J Koerts (Groningen). G J Veltman (Amsterdam). J Lunnekor (Am- hem i. D Henneman Vlisslngen M P Hof- i Mtddenmeeri. H W Moes (PUnacker). P Plasschaert (Amsterdam). G B M Vlutters (Winterswijk). A C van Lcyenhorst (Gro- mngeni. W D Sonnueveldt_ Zwolle). J P Everwijn Heemstede). J[ ------ BWWBBIj Tuk (Voorburg! H W van den Bllr.k (Rotterdam). F Metrv Rotterdam D Bijl (Rotterdam (Krimpen J C de d IJssel). L W SlUevis Haarlem). C J Oranje (Rottcrdai LEIDEN. 30 september - Kand ex. Ned recht: de heer R J G Abels (Den Haag) kand ex. nol. studierichting: de heer P H 1> van Amcrongen i Heemstede I: kand. ex. Ned recht: de heren M J Bakx Xeldenl. H R Ba: (Arnhem). S E Beelaerts van Blokland (Lel- Boonstoppel (Voorschoten), mej F Dlngemans 1G0- rtnehem i. me). S B Dtfhrn (Rotterdai - hertn H D Dukker (Delft). P T vi Ned. recht: de heer J J Gambon I mej. A H Gosses (Lelden, mej. F H L Gualnklo (Den Haag), de heer J F Th vi Haaren (Haarlem-, mej. J J Hxcquebw i Bloemen daal H B Hi van Rlisewtlk (Apeldoorn". Th G M (Raams-tonkveer). H Itallaander lOegatgeest". E P Jansen (Bergen op Zoom), mej H R Jansen iVoorburg", de heer M H A M Jansen (Amsterdam), mej. M H de (Den Haag). J J Kamp (Rotterdam): tx. fiscaal recht: de heren H J F M Kas Amsterdam). F M Kok (Amsterdam). H C de Kruljk (Den Haag). J N A Kwantes (Til burg); kand. ex. Ned. rechr: de heren G W A Lamsvelt (Wassenaar). C H M Last (Ocgstgeest). mej. M A I v d Leun (Amers foort); kand. ex. not. studler.: de heren J J F Lots (Den Hng), F H Martijns (U kand. ex. Ncd. recht: dc heren B -gens (Schevenlngen). A W H M (Voorhout). H Meijer (Den Haag). J G i)er (Voorschoten). R J Molenaar (Bergen Zoom), mej. M R van Nlmwegen (Was senaar). dc heer P A Offers Aerdcnhout) de heer P A Offers (Aerdcnhout): not. studierichting: de heer M Ph J Plet Scharsterbrug ikand. ex. Ned. recht heren J C I de Pree (Oegstgeest). G var kand. ex. Ned. recht: mej. M A J S Zuydewtjn (Vught). de heren J D Rutgers (Rotterdam). A J Sandberg (Den Haag). H J Scheltus (Brakel). E R Schudde- boom (Voorburg). J J E Schutte (Amster- W Siewertsz van Reesema Dordrecht i kand. ex. not. studierichting: de heer G C Nodi >ej. J F Oegstgeest i. G W K v d Valk Bouman Heemstede). J S Verhey (Sasscnhelmi. A J VUhrroe tg'HPsdfK ersUCRJèg 3h JêB7DItN Verhorst (Den Haagi. mej. M A Vermeulen Barn), de heer F F M Verschoor van Ntsse Lelden), mej. R M Vies (Rotterdam); kand. fxnot. studierichting: de heer L P v Vliet Den Haag); kand. ex. Ned. recht^ de heren ot. studierich ting: do heer J E de Vw van Steensrijk Leldenc kand. ex. Ned. recht: mej. Ch Ch van Walbeek (Den Haag): kand. ex. fiscaal recht de heer J W B Westerburgen (Heem stede): kand. ex. Ned. recht: mej. L M Wisse (Heemstede), de heren H E Hageman (Lelden), J J H Stam (Lelden) Vonfb (Lelden), de heren J E A v d Kaatj Weima van de Markt- en Havendienst. Overigens bracht het concours heel wat werk met zich voor de heer Wei ll de zijnen. De laatste haring was gisteren nog maar net uitgedeeld of de Waag werd alweer omgetoverd in een lustoord voor kaaskenners. Morgen hopen wij nog op het con cours terug te komen alsmede op de prijsuitreiking. Prof. dr. H. Mulder, hoogleraar te Wageningen. nam deze ceremonie van middag om vijf uur voor zijn rekening in De Lakenhal, waarna het Neder lands Zuivel'bureau de genodigden een kaasrijk buffet aanbood. Proces-verbaal looi roet in het eten LEIDEN Tijdens de militaire parade zijn gistermorgen in de Bree- straat ter hoogte van sociëteit Minerva zes jongen, onder wie een meisje, uit Leiden en Voorschoten gearresteerd. Ze gooiden met rookbommen en gin gen op de weg zitten (waarbij ze door studenten van Pro Patria onder de voet werden gelopen). Een van de demon stranten, die ervan werd verdacht rookbommen bij zich te hebben, werd onmiddellijk weer vrijgelaten; de deren zijn enige tijd vastgehouden op het politiebureau en kregen een proces verbaal. LEIDEN Zaterdag is in het Rijksmuseum voor Volkenkunde een tentoonstelling geopend van werk van de Jaoanse schilder Kawanabe Kyósai 1828-1889 Kyósai wordt beschouwd als Ja pans laatste grote fin de siècle schil der, wiens werk, zonder te verval- in de steriliteit van de traditio nele manieren en zonder te lijden onder een weinig kritische zucht tot imitatie van het Westen, een grote mate van originaliteit, humor en spontaneïteit paart aan een werke lijk vakmanschap. De expositie in Volkenkunde geeft met een beperkte keuze van grote en kleine schilderingen, schetsbla den, boekillustraties en prenten, uit het bezit van het museum, een vrij volledig overzicht van wat deze be langrijke schilder tot stand heeft gebracht. Velocitas liet winst bij Warmond liggen WARMOND Reeds voor de mat had de thuisclub de winst binnenge haald, en liet die in de tweede helft ondanks verwoede pogingen Leiderdorpers niet meer glippen. Ve locitas leed weer aan gebrek aan schotvaardigheid, terwijl ook het plaatsen zeer slecht verzorgd was. Warmond nam na ongeveer tien mi nuten de leiding door een fraai schot van Karei Nieuwenbuis. Dezelfde speler vergrootte deze voorsprong even later met een door loopbal tot 20. Na de vakwisseling het nog eerst Warmond dat scoorde. Jan van Leeuwen voerde de stand op tot 30, voordat Rik Riet veld met een ver schot de stand een redelijker aanzien kon geven gasten: 31. Na de rust kwam Veloritas onge- eer een kwartier goed voor de dag. Adrie van der Ende en Sam Kar stens zorgden er in die tijd met twee mooie doorloopballen voor dat Velo citas naast Warmond kwam: 3—3. In de eerste opstelling spelend, had Velocitas echter weer een aanval die het niet begreep. De aanvallers von den elkaar niet en misverstanden ont stonden. Aan de andere kant liep het ook niet goed, maar toch wist Jan van der Voet uit een -niet geheel vrije doorloopbal Warmond weer een voor sprong te geven. Velocitas kon echter geen vuist meer maken. Nadat beide ploegen nog een strafworp hadden gemist het eindsignaal met een klei ne overwinning voor Warmond. WARMOND De volgende raads commissies zijn ingesteld: Financiële oommrasie: lid en voor zitter A. A. Willemsen, lid en plaats vervangend voorzitter J. Breedijk, lid Th. Weijers, plaatsvervangend lid H Scheltens. Elektriciteit en Gas: lid en voor zitter A. A. Schepers, leden mr, V C. Groenendijk en A. C. van Schiet plaatsvervangend lid H. Scheltens. Commissie voor Ruimtelijke Orde ning en Woningbouw: lid en voorzit ter G. J. vd Kroft, leden G. Tulp er. Th. J. P. de Winter, plaatsvervan gend lid A. A. Willemsen. Commissie voor het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf: lid en voorzitter Scheltens, leden A. C. van Moor- sel, en A. C. van Schie, plaatsver vangend lid J. Breedijk. Commissie voor de Recreatie: en voorzitter A. A. Willemsen, leden v.d. Kroft en A. A, Schepers, plaatsvervangend lid J. Breedijk. WARMOND Op woensdag 5 ok tober om acht uur zal in het gebouw van het Wit-Gele Kruis een propa- ganda-avond voor de EHBO worden gehouden. ^Toegang hebben allen bo- ven de 17 jaar. Er worden enkele EHBO-films vertoond. Men kan zich opgeven voor de nieuwe cursus die half oktober start en opleidt voor het EHBO-diploma. ROTTERDAM Een aantal con structiebedrijven in het Botlekgebied en Europoort heeft met een Zuidsla- visch bedrijf contracten afgesloten voor tewerkstelling van Zuidslavi- sche arbeiders. Deze contracten ge ven de vakbonden aanleiding tot, op zijn zachtst uitgedrukt, verwonde ring. Want daarin wordt voorzien in een gegarandeerde werktijd van vijf tig uur per week en om de andere week een werkweekend. Daartegen- staan per manuur uit te betalen bedragen die op het eerste gezicht ver uitgaan boven hetgeen in de Ne derlandse metaalindustrie gebruike lijk is. Verder zijn er nog meer bij zondere bepalingen waarin het con tract voorziet. Inclusief het kostgeld kunnen de wekelijkse loonkosten per Zuidslavische werknemer de vijfhon derd gulden dicht benaderen of zelfs overschrijden. Dat de loonkosten aanzienlijk hoger zijn dan die voor een Nederlandse werk- aldus het Rotterdamse districts- bestuur van de bij het CNV aangesloten CMB (Christelijke Bedrijsbond voor de Metaalindustrie en de Elektronische In dustrie), is niet in de eerste plaats de grond van de moeilijkheden. Een Nederlander, die in de hoogste werkklasse zit, een aantal overuren maakt en zo nu en dan een weekeind doorwerkt, gaat óók met ene fors bedrag naar huis, zij het dan dat er voor hem geen kostgeld wordt betaald. Maar de CMB acht het onbegrijpelijk, dat een werktijd van vijftig uur ei de week een werkweekend In de tracten is opgenomen, terwijl in de ar beidswetgeving wordt gseproken een werkweek van 48 uur en In de cao's voor de metaalindustrie een werk week van 45 uur vastligt. „Hier zijn dus overwerk en een variable werk week contractueel vastgelegd", aldus de CMB, „en dat Is sociaal bezien een stap terug. We zien vla de buitenlan ders dus een duidelijke verschuiving naar verplicht weekendwerk." Het districtsbestuur van het CMB me moreert in dit verband hoe de staats secretaris van sociale zaken. dr. J. F. de Meijer, indertijd naar aanleiding van vra gen in de Tweede Kamer met betrekking tot tewerkstelling van buitenlandse ar beidskrachten had gesteld, dat deze bui tenlanders hier zijn gekomen om geld te verdienen en dat zeij, gezien de kosten die er voor hen worden gemaakt, zo pro ductief mogelijk dienen te worden ge maakt, onder meer in weekends en met overwerk. In augustus en september hebben de algemene, prot.-chr. en r.k. vakbonden in de metaalindustrie de directie van de arbeidsinspectie in Rotterdam in kennis gesteld van him bezwaren tegen dc rege ling die vaak voor buitenlandse arbeids krachten worden gemaakt. De arbeids inspectie kon deze bezwaren toen niet delen. Voorts is er met directies van eni ge bedrijven contact opgenomen. Deze wilden de contracten, die geheel bulten de Nederlandse vakbeweging tot stand kwamen, niet produceren. Ook de bij de NW aangesloten Alge mene Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid en Elektrotechnische Industrie heeft over deze zaak geen goed woord ove een artikel in „De Metaalkoerier" geeft het bestuur van deze bond een scherp commentaar, stellend dat dit gemanipu- leer met werkuren en buitenlandse werk nemers een uitdaging is aan degenen die de arbeidsrust moeten handhaven. De ANMB spreekt over „tarten van de vak bonden, van wie men toch onmogelijk kan verlangen dat zij dit systeem bij hun leden als gerechtvaardigd aanprijzen". Afscheid van PTT in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Op 1 oktober am de heer J. J. H. de Water, kan toorhouder I, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van de PTT. Bij deze gelegenheid was ook tegenwoordig de inspecteur der PTT de heer Van de Roovaart. die mede namens de directeur van het kantoor Leiden, zijn waardering uit houder en hem de voor de PTT ont worpen legpenning uitreikte. Ook mevrouw De Water werd in de dank woorden betrokken. De districtsdirecteüT, de heer Bon, sprak ook woorden van dank tot de de heer De Water, mede namens de aanwezige PTT-autoriteiten. Een dochter van de heer De Water bood namens de kinderen een gouden polshorloge aan. Vele bloemstukken van vrienden en bekenden versierden de woning Jan van Banningstraat 16. De heer De Water was 31 jaar bij de PTT in Leiden en sedert 1948 ia Zoeterwoude. ZOETERWOUDE De Hervormde Gemeente houdt op woensdag 5 oktober een Gemeente-avond voor ae stemge rechtigde lidmaten, tot het beroepen van een predikant in de vacature ds. Hengstmangers. 8 uur, in Ons Huis. ZOETERWOUDE De afdeling van de EHBO houdt een cursus EHBO te nnen woensdag 5 oktober in het Gele-Kruisgebouw aan de Jan van Banningstraat. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de heer J. B. N. van Osewoudt in moeilijkheden DEN HAAG De My voor Indus triële Ondernemingen Gebr. Van Swaay binnenkort onder voorbehoud van voldoende aanmelding een bod doen op de 930 aandelen van 500 N.V. Tech nisch Bureau Osewoudt. Osewoudt zal dit bod aanbevelen. De houders van prioritelts- en de meerderheid van hou ders van gewone aandelen Osewoudt Is bereid dit bod te aanvaarden. Aan het bod niet doorgaat, moet Osewoudt liqui deren en zullen aandeelhouders niet ont- Na overneming zal Osewoudt blijven voortbestaan en de 30 tot 35 werkne mers kunnen dan voortwerken. Aandeel- In de week van 20 t.m. 27 september GEMEENTE LEIDEN Gevestigde personen in de week van 20 t/m 27 september I960. LEIDEN Gevestigd: F Seed ee Cam, Varkenmarkt 7; A A Jap TJoen San en fam, Pelikaanstraat 27a; II R Pollack, Herengracht 43; N F A Ader- oert, Hogewoerd 154; J L M G Hoorn weg. Groen hoven straat 13; M P Schu- ringa, Doelensteeg 10a: A M Branden- uurg-Motz, Bachstraat 194; C W A M ae Rooij, Noordemde 50: M Scbreur. van Ledenberchstraat 4; J C Bioch, de Laat de Knaterstraat 14; L H M van Ampting-Soons, Com Schuytl-aan 56: A Blink Schuurman. Houtlaan 5ö: J L A van RijcKevorsel, Breestraat 16: M E Bos. Rijnsburgerweg 10; H J Kastelein. Middelweg 28; T J te Lintei Hekken. Hugo de Grootstraat 18; A Lijcklama 4 NijehoK. Olide Vest 233: M Saarloos. Buys Ballotstraat 18; M E van den Eüs- houi, Noordeinde 50: B B B Rabah, Nieuwe Beestenmarkt 8; M Sabcg. Nieuwe Beestenmarkt 8; K Lahdao. Varkenmarkt 7: N G Brink. Hbutlean 17; A B M Boukhaidoue, Kraalcrstraat 2; G Heeringa, Veilingkade 1; P M A J Entken-Verhoeff, Bachstraat 54; D A Vonk-Rooda, Rijn en Schiekade 101: D van Dijk. Emrhastraat 3; A D Beij, Em- mastraat 3: C van der Horst. Vijf Mei- plein 174: A L Hennekij. ToHensotraat J Eskes. de Bazelstraat 55; H Holtkamp. Boommarkt 4a; D P Hert*- berger. Rijnsburgerweg 77b: FAM Stroink, Herensteeg 21a; M Hbogerdijk. Houtlaan 55; R Voskuilen, Houtlean 55: J van Veen, Morsstraat 02-64; T K de Graaf, Lombardsteeg la: M D Bijhe- vcld, Rijndijkstraat 103; HER Cyru». Koningstraat 13; S D Meijer-Dorsman, Boerhaavelaan 40; H J M Roels. Joh dc Wittstraat 13; M A C J Damen. Noordeinde 50; G M M Schoehuizet». Witte Singel 27: J G E Boender. Bree straat la: F Ledeboer, Breestraat 159a: E A Cossee. Ie Binnenvest^racht 1#: J F Veenstra. Parkstraat 49: M F Pikar Kortenaerstraat 68: F S Goester, Bre- derostraat 25; R Everwijn. Boommark: 4a: J Koelewijn. Boommarkt 4a; D H Grevelink, Jac Romansstraat 9: W D SonneveWV Oude Vest 36; J Y Schee- Ie, Joh de Wittstraat 16; H PC Schram, Rapenburg 117a; A A van Dverdir.gen, Witte Singel 54; A Kats- man, Steenschuur 10; P P Seed Var kenmarkt 7; M E de Beun, Mieren nesthofje 1; M J Los. Houtlaan 55: H Coveen, Fagelstraat 46; R Veldbals, Richard Holstraat 19: V Geelkerken, Zoeterwoudsesingel 44; A H Nieuwland, Witte Rozenstraat 2a: J J A van Huet. Scholfrtenstraal 32; H JJ Wittink, Onyxhof 16; N C H Rnape. Bruckner- straat 35: J M van Veen, Lage Rijndijk 31: T Johannes, Lusthoflaan 29; H J P Nijssen. Maredijk 131; M C I Zand- bergen-Meelkcr. Herenstraat 86; F W Timmerman-Kuipers, Haarlemmerstraat J W M Visser, Leeuwerikstraat 3: I Engelenburg, Mandenmakerssteeg 7; P J Osinga. Nieuwe Rijn 51; A H A Goldberg, Bartókstraat 9; J C Altona, Hogewoerd 154; R A Vinkestijn, Bern- hardstraat 8: J A Dekker, Oude Rijn 27; LJ G D Arnouts, Utrechtse Jaagpad A B H Curiagbli, Joubertstraat 24; A Metekohy, Rijnsburgerweg 130; J R Djojo. Koningstraat 13; E W Padman, Koningstraat 13; E Bos, Houtlaan 55; L M J M Vloeijberghs. Tib Siegen- beeksfcraat 18; F L Mooij, Hogewoerd 154; J M E van den Broek, Houtlaan 55; W G de Jonge, Hogerbeetsstraat 8 K E Biezevelld, Witte Singel 47; E S Wiersma, Jan Michdelshof 11; M J Hol- tus. Hooigracht 15; Y C Goester. Rijns burgerweg 95; Y H C Tou Nieuwe Rijn 8; H C Dyserinck. Merelstraat 23: N Dijkhoff, Hoge Rijndijk 86; T J F Walaardt Sacrévan Lummel. Boisotkade 3; H G K F Nolet, Hogewoerd 30; A E B de Wit, Pieterskerkgiracht 22; E Semeijns de Vrie9 van Doostourg- Brandsma, Witte Singel 55. Vertrokken: H L Tan en fam, Ver- damstr 38. Purmerend, Joh Naberstr 122; J J van den Hoven en fam, Rijn dijk 224, Voorschoten. Schuilinglaan 18; C J van den Berg en fam. Leeuwerik- str 16. Muiden. Paulus Potterln 79: C Linschooten en fam, Kortenaerstr 77, Et ten en Leur, Kasselstr 3; H A Veld hoven en fam, Moddermanstr 68. Oegst geest, Cartesiuslaan 23: C van der Laan en fam, Hartmanstr 27. Bussum. Lange Heul 246; H P M Meskers en fam. Garenmarkt 26. Brielle. Jac van Beierenetr 79: H Pander en fam. Bree- str 4a, Hazercwoude. Bilderdijklaan Haydari Forouzan en fam, Brandsmaln 30. Iran: R Schipper en fam, Utr Jaagpad 38, Oegstgeest, Leid- sestraatiweg 11: J J A van der Steen en fam. de Genestetstr 75a. Ridderkerk. Ringdijk 19; F J M L de Tollenaere en fam. Merelstr 41. Warmond. Beatrix- laan 7: A Kreuk en fam. Surhiamestr 48. Apeldoorn, Loenenseweg 89; J M J Heruer-Blok en fam. Tesselschadestr 10. Warmond. Herengracht 8: D A de Munnik en fam. Tollensstr 16. Noord oostpolder. de Alpen 13; G W< fam. Jul Rörrtgenstr 4. Almelo. Aaien- huislaan 9; H van Draanen en fam, Rijnsburgerweg 18. Epe. Zaailand 19; J E Keuter-Kluivere en fam. Pr Hen drikplein 4. Zwolle. Beethovenlaan 121; A Haldar en fam. Wierickestr 15. Rijs wijk ZH. L Bouwmcesterstr 89; K C van Egmond en fam. Levendaal I70a, Leiderdorp. Ridderhof 6; J I van der Steen-van Gent. Valdezstr 8a. Geldrop, Nieuwendijk 33; H A Pooijer. Hoge Rijndijk 27. Amsterdam. 3e Oosterpark- str 8 II; B J Velthuijzen. Clarensteeg 39. Leiderdorp, van Leeuwenpark 29; L H Heijnir.g. Herengracht 74. Huizen NH. Flevoland 3: L B M Boussouf, Varkenmarkt 7. Leiderdorp. Zijidijk 22; B M Kaddour. Varkenmarkt 7. Alke- made, Roeloffstr 14; H P W Schmal- schlSger, Haagweg 94, Hoensbroek. Akerstr 108; H van Vendeloo-van den Bos. H de Grootstr 10. Naaldwijk, E van der Lekstr 11; A E van der Waals- Beelen, Vivaldistr 60. Alphen a/d Rijn. Cederstr 119: L van Duin, Vreewijkstr 16, Noordiwijk. Dobbelmannduin 18; T Zwartjes, Witte Rozomstr 16. Oegst geest, Wijttenbachweg 44; N A J van Zanten. P Paaltjenspad 3, Groningen, Nwe St Jansstr 62a; P P Grimbergen, Vondellaan 13. Wassenaar, Eikenlaan 3-5; A H van Kranenburg en fam, Gerrit Doustr 5, Didam, Domineestr 5 C de Laive, Boerhaavelaan 226. Utrecht, Wilihelmlnapark 6; H B H H Adluni, Pasteurstr 34a, Leiderdorp, Zijidijk 22; M L S Stoeken-Marks, Prinsenstr 27a. Alkmaar, Razenstr 26; T H M Heems kerk-van Veggel, de Sitterlaan 32a. Noordwijk. Narcisstr 5; F A M Grün- demann, Kanaalweg 6. Breukelen. Straat eg 9: J Hutte. Kapteynstr 56. Amster dam. Jan Voermanstr 21hs; B M A Hassan, de L de Kanterstr 3. Leider dorp, Zijidijk 22; J H Lens. Lammen- schansweg 8, de Bilt U, Bilderdijklaan 15: E F Wieringa, de Meij v Streefkstr 15. Weesp, H R Holststr 76; G C V A Lenssen, Schelpenfcade 37, Australië; I KerokhoCf-Degenaars, Schelpenkade 32a, Zeist. Sophiastr 33; J Teijn. Ververstr 20. Utrecht, Arentzstr 15; C H van Haasteren. Cobetstraat 89, Breukelen, Straatweg 9: A C F Douwes, Cobetstr 44, Katwijk. Drieplassenweg 17; A P C van der V.'aals, Druivenstr 18. Alphen a/d Rijn. Cederstr 119: J Bouman. de Gijselaarstr 7. Rotterdam, Schiebroek- seln 2b; M B M Ghemari Acherrat, Nw Beestenmarkt 8. Leiderdorp, Zijl- dijk 22; G Golotta, Nw Beestenmarkt 8, Leiderdorp. Zijidijk 22: M B M Zaidi, Nw Beestenmarkt 8. Leiderdorp. Zijl- dijk 22; C W A Timmermans. Nieuwe Rijn 34a. België: J C A Kappers, Oude Singel 50. Haren Gr. Dilgtplein 3; H Stijger, Cathrijnestr 4. Katwijk, Over- rijn 7; N Groenewegen. Hogewoerd 127, Gouda, Joh Poststr 51; T S W van Leeuwen. Kaiserstr 30a, Katwijk. Over- rijn 7; T M W M Perquin, Plantsoen 's-Hertogenbosch. Jekerstraat 22: A Acharrat. Nw Beestenmarkt 8. Leider dorp. Zijidijk 22: A B L Acharrat. Nw Beestenmarkt 8, Leiderdorp. Zijidijk 22. A Gekhmane. Nwe Beestenmarkt 8. Leiderdorp. Zijidijk 22; J G Zonder van, Kanaalweg 10, Wageningen. Veer- straat 4: A C M Hoeks, Meerburger straat 11, Breda. Bastenakenstraat 28; M Hoeks, Meerburgerstraat 11, Renkum, Utrechtsestraatweg 115; A G Mostcrt, Rijnsburgerweg 10. Maastricht St Lambertuslaan 48: J Broek. Mors- laan 59. Delft. Delfgauwseweg 97: E J M Oostveen. Hogewoerd 133. Utrecht, Lange Smeestraat 11 bis: A Joshua, Hogewoerd 140. Arnhem. Deelenseweg 10: J H Mulder. Cobetstraat 55. Bel gië: D H M Pekelharing. Duyvendak- straat 13. Roermond. Spoorlaan Ncord 29: M M Berger. Oude Singel 154 's-Gravenhage. W de Zwijgerlaan S D M van Vliet-Otten. Aloëlaan 18. Katwijk. Overrijn 7: M E Westmaas. Houtlaan 55. Haarlem. Gasthuisvest 47; M C Bakali. Roodborststraat 38. Marok ko; R Olthuis. Mozartstraat 121. Eind hoven, Fuutlaan 37a. E J P de Ndoy. Telderskade 16. Delft. Fr van de Putte- straat 26; H Groeneveld. Hartmanstraat 7. Dordrecht. Bagijnhof 29; R Lammes. Hoge Rijndijk 44. Oegstgeest Pr Irene- laan 3: L F van der Poel. Hoge Rijn dijk 212, Eindhoven. Lochemstraat 47: J W Sikking-Peltenburg. Stieltjesstraat 18. Warmond, ab ligg Jan Steenlaan 7: M I Pommée, Tomatenstraat 4. Heem stede. Bronsteeweg 80. M Bahi. Suma- trastraat 110. Leiderdorp. Zijidijk 22: U Minosse, Sumatrastraat 110. Rotter dam. Nozem astraat 63b; M Vermond. Alexar.derstraat 49. Enschede. Munster- straat 11. J, M van 't Hart-Juffermans. Oosterstraat 86. Alkemade. van Harte- veldstraat 22; A Kouzir. Kraaierstraat 2. 's-Gravenhage. Lange Beestenmarkt houders Osewoudt zullen dan een recu ontvangen, waarop in 1966/70 aan het eind van elk jaar het ter beschikking komende deel van de koopsom wordt voldaan. Deze koopsom bestaat uit een vergoeding voör de ontwikkeling van een gastgestookte ketel en voor de hui dige orderportefeuille van Osewoudt. Het recu zal dan ook recht geven op 1/930ste van de ontwikkelingsvergoeding per in 1966/70 verkochte ketel, en l/930ste van Osewoudts winst op de huidige or derportefeuille. De betaling geschiedt in aandelen of aandelenscrips Van Swaay op een koers van 250 °'o ex-dividend over het betrokken boekjaar. Bij inle vering van alle aandelen Osewoudt wordt de totale betaling begroot op ƒ250.000. of 100 aandelen Van Swaay. Houders van regu's zullen dan 50 op hun aan deel Osewoudt hebben ontvangen. De koers dezer aandelen op de incourante markt is thans 30 tot 35%. Een trustee zal de belangen van regu-houders behar tigen. Osewoudt hield zich oorspronke lijk bezig met fabricage en inbouw van oliebranders doch ontwikkelde bij de komst van het aardgas een nieuwe aard gasbrander. die het Giveg-keur kreeg, en een kleine ketel voor centrale ver warming. De eerste werd gefabriceerd in Den Haag, de tweede in Amerika. Ook installeert Osewoudt ketels. De koers verandering is wel geslaagd, maar ten koste van winst en kapitaal. De bankier Osewoudt, de Amsterdam-Rotterdam Bank, zou gedreigd hebben met een op zegging van krediet. Voor de voortzetting van Osewoudt zou ƒ700.000 nodig zijn. Honderdduizend ontslagen dreigen bij Chrysler DETROIT Chrysler heeft tc De troit 8000 man onslagen in verband met staking bij een aanverwant bedrijf, heeft gewaarschuwd, dat er binnen week 100.000 ontslagen vallen, als de staking voortduurt. De Algemene Bank Nederland zet de effecten- en assurantiezaken van de firma C. en H. G, van Dam te Wijk bij Duurstede voort en vestigt een ei gen kantoor in het gebouw der firma mr. H. H. van Dam H. Gzn., als directeur. Dc firma zet haar andere werk, zoals fruitverkopdngen voort Prof. mr. P. Lieftinck is herbenoemd tot directeur van de Wereldbank. Vallende tak doodt man LEIDEN Op 61-jarige leeftijd is te Bilthoven de heer G. C. J. Schoen maker, commissaris van de Rotogra vure te Leiden, overleden. Tijdens het zagen van een boom in zijn tuin werd hij door een vallende tak dodeljjk aan de nek getroffen. Met hoofd tegen paal LEIDEN Een 21-jarige jongen uit Brunssum is gistermiddag op het Schuttersveld met zijn hoofd tegen een paal geslagen, toen hij uit een draaien de kermismolen stapte. Met onbekende verwondingen is hy in he ziekenhuis opgenomen. VOORSCHOTEN De opbrengst van de huis-aan-huis-collecte voor de Chr. Verenging „Het Zonnehuis" be draagt f 1320. 82: G S Tan. Noordeinde 50, Nijmegen, Groesbeek9eweg 101; I A M de Pont, Burgsteeg 1: Amsterdam, Apollolaan 88 hs; C H Smithuijsen. Fruinlaan 14; Utrecht. Maliesingel 17: W D Regeer. Leuvenstraat 32, Rijnsburg. ab ws ligg Almondeweg: F J A F Bossong. Rijns burgerweg 10. Den Helder. Billitonstr. 15: A C van Dijk, Fred, van Eeden laan 9. Katwijk. Laan van Nieuw Zuid 8: I M M Edelaar-Van Veldhuizen, Haagweg 46. Noordw hout. D van Pol- derveldtstraat 16; C A C Warmerdam, H de Grootstraat 4. Schiedam. Nassau- laan 45; J Kriele, Noordcinde 2a. Voor burg. Alb Verweystraat 51: C B Haas, Hof van Venetië 4. 's-Gravenhage, Cromvlietplein 69a; J van Steenis, Roo- dentourgerstraat 47. s"-Gravenhage. Nas- Odijckstraat 45

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4