OA'66 was voor publiek en middenstand succes Afscheid ds. Meijer van Gereformeerd Oegstgeest Ada en Gretta Kok gewond bij botsing Provo dient klacht in tegen Haagse politie Slotconcert Gaudeamus met prijsuitreiking Artsen willen angst voor Mexico wegnemen Ir. Pieter Boersma (68) overleden ONTSLAG DREIGT VOOR 100.000 MAN u NIEUWE LEIDSE COURANT 13 DINSDAG 4 OKTOBER 19M TURNHOUT Ada en Gretta Kok lijn zondag bij een auto-ongeluk op de autobaan in de buurt van Turnhout (België) vrij ernstig gewond geraakt Beide Nederlandse zwemfavorieten wa ren gezeten in de auto van Betty Heu- kels en op weg naar huis. Op onverklaarbare wijze belandde de Triumph van Betty Heukels, die op dat moment door Gretta Kok werd bestuurd, tegen een boom. Ada Kok liep enkele kneuzingen aan de schedel op, waardoor zij een week het bed zal moeten houden. De verwondingen van Gretta lijken ernstiger van aard. Zij liep enkele wonden aan hoofd en been op. Ter plaatse werden de meisjes ver bonden waarna zij naar huis werden vervoerd. Betty Heukels kwam met de schrik vrij. Anton Geesink weer in -interland DEN HAAG Provo-raadslid Bernhard de Vries uit Amster dam heeft bij de Haagse officier van justitie een klacht wegens mishandeling ingediend tegen de politie. De Vries noemt drie gevallen, judo DEN HAAG De eerste judo wedstrijd onder de NJJB-nieuwe-stijl is de interland Nederland-Frankrijk in de Schiedamse Margriethal op zaterdag 15 oktober. Wereld- en Olympisch kam pioen Anton Geesink zal in de zwaarge wichtklas de Nederlandse kleuren ver dedigen. De samenstelling van het team luidt: licht: Theo Klein (Utrecht) en Pieter Pothof (Delft), halfmidden: Jan van der Steen (Eindhoven) en Eddie van de Pol (Helmond), midden: Jan Snijders (Eindhoven) en Martin Poglajen (Heer len), halfzwaar: Joop Gouweleeuw (Delft) en Jan Letterie (Amsterdam), zwaar: Anton Geesink (Utrecht) en Wil lem Ruska (Amsterdam). Russin loopt 100 m horden in 13 sec. MOSKOU Op de tweede dag vi de Russische clubkampioenschappen zorgde Valentina Bolvhov-Maslovskaja voor de beste wereldprestatie over 100 meter horden voor dames, een nieuw nummer dat sinds het congres van Boe dapest zijn intrede deed, in 13.- precies. Verder werden er goede prestaties geleverd door Gutschin met een ko gelstoot van 19.07 meter en hinkstap- springer Kourtkevitch met een sprong van 16.56 meter. Mishandeling op Prinsjesdag DWS lootte tegen Leeds United ZtiRICH In Zürich is maandag de loting verricht voor de tweede ronde van het tornooi om de Europese voet balbeker voor jaarbeurssteden. Amsterdamse DWS, dat voor de eerste ronde vrijlootte, komt uit tegen Leeds United. Ook het Utrechtse DOS, dat in de eerste ronde Bazel uitschakelde, lootte een Engelse tegenstander: West Brom- wich Albion. Zowel DOS als DWS spe len de eerste wedstrijd in Engeland. Alle wedstrijden voor de tweede ronde moeten voor 3 november zijn speeld. TOKIO Door een 41 tennis-ze- ge op Japan is India winnaar gewor den van de Aziatische zone van het tornooi om de Daviscup. India ontmoet nu West-Duitsland, winnaar van de Eu ropese zone in de halve finales. De andere halve finale zal gaan tussen Brazilië en de Verenigde Staten. ROME De Italiaanse voetbal bond zoekt een nieuwe trainer voor de vroegere coach van het nationale team Edmondo Fabbri. De meeste kans op deze belangrijke post heeft de Zweed Nils Liedholm, de man die jarenlang voor Milan speelde en na afloop van zijn actieve periode technisch directeur van deze vereniging was. Schaatsers trainen weer in Klaaswaal KLAASWAAL In de gymnastiek zaal van de openbare lagere school te Klaaswaal wordt donderdag om acht uur een begin gemaakt met de schaats- trainingscursus. Gedurende de komen de winter zal het district Zuidhollandse Eilanden van de KNSB zich met de organisatie van deze training belasten. De leiding zal in handen komen vi heer Kok van der Eist. waarbij er naar zijn mening sprake is van opzettelijke, welbe wuste mishandeling, en hij zegt dat getuigen zijn beweringen kun nen staven. Op Prinsjesdag, tijdens de relletjes na de opening van de Staten-Generaal. riep De Vries op het Plein tegen een winke lier. die een woordenwisseling met een agent had: „Ik wil graag voor u getui gen, deze man heeft huisvredebreuk ge pleegd." De agent kwam op De Vries af. gaf hem klappen met de gummistok, De Vries sloeg terug, werd tegen de grond geslagen en naar een arrestantenwagen gebracht. In de wagen werden hem nog steeds volgens zijn klacht eveneens slagen met de gummistok voornamelijk op het hoofd toegediend, hoewel hij daartoe geen aanleiding gaf omdat hij geheel ver suft was. Ook de andere tien arrestanten werden met slagen ontvangen. Op het hoofdhuren* van politie kwam een agent tegenover De Vries staan: „Zo, Rj hebt een agent geslagen, hè?" De Vries zei dat hij zich op noodweer be riep. „De agent bracbt mij daarop een hevige slag met de rubberknuppel toe op bet linkergedeelte van mijn gezicht. Van deze slag waren een aantal arrestan ten getuige, alsmede enkele mgenten, een rechercheur en een polltiefotograaf. Het Is op het hoofdbureau van politie be kend, welke agent m(j In de gang heeft geslagen", schrijft De Vries aan de offi cier van justitie. TTILVERSUM Onder grote be- langstelling werd maandagavond in de NCRV-studio het slotconcert van de Gaudeamus-week gegeven door het Radio-Kamerorkest onder leiding van Roelof Krol. Yizhak Sadai's „Nuances", waarmee het programma werd geopend, doet qua opzet wSl denken aan de werken van Penderecki, en bleek een interes- Bant werk. De „Improwisazione" voor altviool en orkest van Fausto Razzi bleek daarentegen een waar conglome raat van stijlen, doorspekt met bepaal de klankeffecten. Altist Jan v.d. Vel den heeft zijn lastige solo naar beste kunnen gespeeld. Gé van Koten was de gewaardeerde solist In het concert voor hobo en ka merorkest van Bruno Madema. Dit werk heeft een melodisch vaak verras- Bende solopartij op de verschillende hobo's voortreffelijk door Van Koten gerealiseerd en de veelal fascineren de orkestpartij werd onder de sober en direct leidende Krol met grote concen tratie verklankt, speciaal door de slag werkers. Naast agressieve passages bleek ook het laatste werk van de avond, „Tempi concertati", toch voldoende belangwek kende muziek te bevatten, dat deze compositie het aanhoren waard was. De solisten Peter van Munster (fluit) soms het initiatief overnemend van de dirigent, Jos. Verkoeyen (viool), en de pianisten Chaia Gerstein en Ton Hartsuiker hebben zich samen met het ensemble vol overgave ingezet voor dit tijdens de ontvangst na afloop in de B rgerzaal van het raadhuis werden de prijzen uitgereikt. De heer Henk Stam, voorzitter van „Gaudeamus" hield een toespraak. Hierna volgde de langverwachte beslissing (het was inmiddels elf uur geworden). De jury, gevormd door Klaus Huber, Zwitserland (opvolger van Boulez in Basel), die de verhinder de Berio verving, Gottfried Michael Koenig en Francis Travis, had besloten de prijs voor het béste buitenlandse werk beschikbaar besteld door de Fondation Européenne de la Culture toe te kennen aan Alfred Janson zijn werk Construction and Hymn. De prijs voor het beste Nederlandse werk, beschikbaar besteld door het Pro vinciaal Utrechts Genootschap Kunsten en Wetenschappen, was voor Ton Bruynèl (het elektronisch werk „Mobile"). Een aanmoedigingsprijs, uit geloofd door de AVRO, ging naar Dr. Konrad Boehmer, vanwege zijn com positie „Information". Na de prijsuitreiking door de burge meester volgde nog een korte en leven dige toespraak door Boehmer, die Gau deamus (21 jaar) feliciteerde met het volwassen worden. P.V. Voor UEFA-jeugdtornooi Nederland eerst tegen Duitsland ZURICH Nederland zal in het 20e UEFA-jeugdvoetbaltornooi, dat vs tot en met 13 mei 1967 in Turkije zal worden gehouden, eerst tegen West- Duitsland moeten uitkomen om zich te plaatsen voor het eindtornooi waar aan door 16 landen wordt deelgeno men. Drie en twintig naties schreven voor dit evenement in. De voorronden wedstrijden (uit en thuis) zullen voor 1 april 1967 moeten worden gespeeld. Het elftal, dat in bei de wedstrijden de meeste doelpunten scoort is winnaar. Worden een gelijk aantal doelpunten gemaakt, dan tellen de in de uitwedstrijd gescoorde doel punten dubbel. J. F. Burger. Deze constateerde de nodi ge builen en striemen. De Vries stelt in zijn brief dat hij per soonlijk geen aanleiding gegeven heeft tot aanwending van geweld. Maar ook afgezien daarvan stelt hij dat het aange wende geweld in vergaande mate over schreed wat tot enig rechtmatig doel eind in redeliike proportie kan staan. Vandaar dat De Vries over opzettelijke mishandeling spreekt. Universitair sportcentrum in Nijmegen NIJMEGEN —In Nijmegen ia ma dagmiddag het universitair sportcen trum geopend ten behoeve van toege paste sport-fysiologische onderzoekin gen. Professor Kreuzer en zijn staf zul len in dit nieuwe sportcentrum, waarin wetenschap en sport hand in hand1 gaan. onderzoeken welke invloed het beoefenen van sport op het hart en andere organen van het menselijk H-| chaam heeft. De relatief bescheiden uitgaven tenj laste van de universitaire begrotingen hebben in enkele andere steden reeds' de verwezenlijking van sportcentra mo gelijk gemaakt. Zo beschikten Delft Tilburg, Twente en Amsterdam reed: over een dergelijk centrum. Weer Afrikaans land zelfstandig MADEROE Opnieuw is een Afri kaans land onafhankelijk geworden. Te middernacht kreeg Basoetoland, dat voortaan Lesotho heet, zelfstandigheid. Onder toejuichingen van tienduizenden mensen werd de rood-wit-blauw-groene vlag van Lesotho gehesen, die de plaats van de Britse vlag inneemt. Bij deze plechtigheid was prinses Marina, een nicht van koningin Elisabeth van Engeland, aanwezig. Na de vlag- wisseling drukten koning Mosjoesjoe II, monarch van de nieuwe staat, en prinses Marina elkaar de hand. Hevige regens die eerder op de dag vielen, werden gezien als een gunstig voorteken voor de toekomst van de nieuwe staat, die altijd veel van droogte heeft te lijden. Evenals Botswana (vroeger: Beets joeana- land) heeft ook Lesotho te kampen met grote economische moeilijkheden. Belde landen hebben zich uitgesproken voor vriendschappelijke betrekkingen met! Zuid-Afrika. EXPERTS OPTIMISTISCH OVER RESULTATEN MEXICO CITY Mexico een a tuur? Een proefterrein voor doktoren? Ruim 300 artsen uit verschillende lan den hebben vaktechnische gesprekken waar een leek niets van begrijpt. De Duitse kanotrainer Miltenberger spreekt met zijn Nederlandse collega Karei Muys, terwijl hij zijn pupil Zan der en Paul Hoekstra wegzendt ■n sprint over 500 meter. Onderweg stuurt het zendertje op de borst van Paul Hoekstra zijn hartcardi- ogram naar de oever en blaast Zander ~e race in een grote plastic zak. In de schaduw van enkele bomen dichtbij universiteitsgebouw wordt d< polsslag gemeten van een aantal atle ten uit verschillende landen, test coach Joop Middelink in gezelschap vai Nederlandse artsen de wielrenners Wagtmans, Holst en Brouwer in het Velodrome en ziet men in het zwembad een soortgelijk gebeuren bij de z\ sters Els Hulsebos. Nel Bos en Toti Heukels. De stadions van Mexico City, de olympische stad van 1968, lijkt een proefterrein van doktoren te zijn ge worden en men spreekt nu reeds ove: de „Olympische Polsspelen". Het is eer verfrissend antwoord op alle waarschu wingen, zelfs bedreigingen, die er n« de uitverkiezing van Mexico City als Veelzijdig politicus ging heen V erantwoordelijk voor de naaste Van een onzer verslaggevers t> OTTERDAM ■O. heer A 1.4 Ten huize van de heer A. Lems,voorzitter van de Wijkraad voor Hoek van Holland, is gistermiddag, 68 jaar oud, overleden ir. P. Boersma, oud-gemeenteraadslid en fractievoorzitter van de Chr. Hist. Hist. Unie te Rotterdam. De begrafenis is vrijdagmiddag twee uur op de Algemene Begraafplaats in Hoek van Holland. Zijn overlijden was niet onverwacht: half augustus moest de heer Boersma na een aanval die een gedeeltelijk ver lamming ten gevolge had, worden op genomen in het Dijkzigt-ziekenhuis. Eind augustus ging hij naar Hoek van Holland, waar hij ten huize van de heer Lems, die zijn zwager is, verder werd verpleegd. De heer Boersma is leraar bij het hoger technisch onderwijs en advise rend ingenieur geweest. Bekend zijn de conclusies van ir. Boersma naar aanleiding van het rap port van ir. J. F. van Schravendijk betreffende het bezwijken van de Parksluisbrug in 1961. In Rotterdam was de heer Boersma vooral bekend als raadslid en fractie voorzitter voor de CHU. Deze zomer legde hij zijn raadslidmaatschap, dat hij sedert 1953 bekleedde, neer. Als technicus, zowel als politicus en op kerkelijk en maatschappelijk gebied had ir. Boersma een zeer brede be langstelling. Bij al deze zaken ging het hem in de eerste plaats om de mens: tech niek en politiek achtte hij niet le vend zonder medeleven met en ver antwoordelijkheid voor de mede- Uit zijn levensinzichten, waarbij verantwoordelijkheid voor de naas te voorop stonden, volden zijn in zichten en activiteiten op kerkelijk gebied. Ir. Boersma was voorzitter van een afdeling Kerkherstel in de Nederland se Hervormde Kerk. Hij was geheel onthouder en lid van de Nederlandse Christen Geheelonthouders Vereniging. Ir. Boersma toonde zich in woord en geschrift een fel tegenstander van de „wijkgemeente-organisatie" van de Nederlandse Hervormde Kerk. Daar entegen stond hjj een radicaal door gevoerd parochie- stelsel voor. Ook als historicus had ir. Boersma naam. Van zijn hand verscheen een boekwerk getiteld „Alblasserdam's Heden en Verleden". De heer Boersma, die in Sneek was geboren en in Delft studeerde, was on gehuwd. Hij heeft zijn gehele leven in het westen van Nederland door gebracht. Hij is voorts lid geweest van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, hoofdingeland van het Hoogheemraad schap Schieland, raadslid en wethou der in AlblassCTdam en voor de oor log mede-oprichter van vele afdelin gen van „Eenheid door Democratie". de plaats voor de komende Olympische^ spelen werden geuit Dagelijks zijn de vele medici bezig' met proefnemingen, in de avonduren wordt er door hen over niet* anders gesproken en vergelijken zij de resulta ten. Veel waarde wordt gehecht aan d« Nederlandse mening, terwijl de Neder-i landers hun vertrouwen uitspreken ini de onderzoekingen van de Westduitsersl o.Lv. prof. Reindell. Overigens is niet] alleen het hart- en bloedonderzoek van groot belang om straks in Mexico goed voor de dag te komen, ook de oorzaken van misselijkheidsgevoel, het voedsel, de kleding etc. wordt met aandacht! gevolgd. De gehele sportwereld niet alleen in Nederland wacht met spanning! op de uitkomsten van de proefnemin-i gen, want alle problemen zijn nog niet! Jager bij Budel neergestort pioot redt zich BUDEL Een Belgische straaljager van het type T-33 is gistefmiddag tij dens een oefenvlucht in de buurt van. Budel (NB) neergestort. De vlieger, een' 32-jarige Belgische kapitein-vlieger van de vliegbasis Chèvre bij Bergen,, kon zich met zijn schietstoel in veilig-1 heid stellen. Het toestel boorde zich in| een stuk heidegrond en spatte uit el-l kaar. De vlieger werd door manschap-i pen van de Duitse legerplaats Budell opgespoord. Landbouw bepleit technische commissie GOES Dc gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft in een schrijven tot het college van GS gepleit voor de instelling van een tech nische commissie en een contactorgaan voor het verkrijgen van waarborgen op het terrein van de luchtverontreini ging. In besprekingen is, zo schrijft de, raad, duidelijk naar voren gekomen,: dat Zeeland op het gebied van de lucht verontreiniging voor bijzonder ingewik kelde problemen wordt geplaatst. Met het oog op de ontwikkelingen in de toekomst (industrialisatie Zuid-Sloe) acht de raad het gewenst tot instelling van een technische commissie te ko men die de raad kan voorlichten over deze problemen. Om de totstandkoming van meer commissies met diverse deel taken to voorkomen, vraagt de raad zich af. of het niet op de weg van het provinciaal bestuur ligt de instelling van een technische commissie nader te bezien. Ook aan een contactcommissie, waarin vraagstukken van bestuurlijke aard aan de orde komen, bestaat naar de mening van de raad behoefte. Na staking hij Chrysler DETROIT Bij de Chrysler Corporation in Detroit (V.S.) worden 100.000 arbeiders met een onmiddellijk ontslag bedreigd als er niet snel een einde komt aan de staking in de grote perserij van het concern in Twinsburg. Gisteren hebben reeds 8100 personeelsleden ontslag gekregen. Donderdag hebben de arbeiders in de perserij het werk neergelegd om kracht bij te zetten aan hun eisen. De bond van de arbeiders eist betere vei ligheidsvoorschriften en andere produktienormen. Chrysler is door deze sta king ernstig getroffen nu de produktie van de modellen-1967 op gang komt. De directie van het concern heft gewaarschuwd, dat als er niet binnen een week een einde wordt gemaakt aan de staking, 100.000 man zal worden ontslagen. rook met Pail Mali Export! Overal Iedereen' PME Is geweldig PME is Inf Pen Mali Export Wereldbekend Aroma mtm Samen veel lief en leed gedeeld OEGSTGEEST „Een mooier afscheidsgeschenk dan deze tekst kan ik me niet indenken: En dit bid ik, dat uw liefde nog steeds meer overvloe dig moge zijn in helder inzicht en alle fijngevoeligheid, om te onderschei den, waarop het aankomt (Philippenzen 1 9 en 10a)." Aldus ds. lz. Meijer, die zondagavond voor de laatste maal als eigen predikant in de Gerefor meerde kerk aan de Mauritslaan voorging. Een afscheid vanuit een dank baar hart", noemde ds. Meijer zijn vertrek uit Oegstgeest, waar wn de af gelopen zes jaren -veel lief en leed met hem en zijn gezin werd gedeeld. dat niet. U bent uitgekozen om te tonen hoe het goed kan. Mensen met helder inzicht, wijsheid, zijn mensen die door de liefde van God worden gedreven. Christus in je leven maakt je ook fijngevoeliger. „U en ik hebben het niveau, waarop je kunt laten zien hoe goed het is mens onder de mensen te zijn, nog lang niet bereikt. Wij hebben nog steeds het gebed van Paulus nodig", aldus ds. Meijer. „Wij bidden voor elkaar om meer liefde in helder inzicht en fijngevoeligheid, om te onder scheiden waar het in het leven van vandaag op aankomt. De liefde van God leert ons anderen als kinderen van God te ontdekken." Gestolen Iedereen bereikt wel eens een punt, waarop hij meent niet méér liefde te kunnen geven. Gods grenspaal „het is genoeg" staat echter pas daar, waar de oogst van een mensenleven kan worden binnengehaald. Paulus is dus niet veeleisend als hij de gemeente vraagt om méér liefde dan reeds in het verleden is betoond de apostel heeft het einddoel van ons leven op het oog. Het wezenlijke doel, waarbij Christus zijn Vader de oogst presen teert: hier zijn de mensen van Philippi. hier van Oegstgeest. Verkilling, het vastlopen van het intermenselijke verkeer, is aan de orde van de dag. Paulus zegt: bij u hoeft Nog geen beslissing bij Ubbink-Davo AMSTERDAM Obligatiehouders van Ubbink-Davo hebben met 119 stem men voor en 12 van de Handelsbank- Eindhoven tegen zich uitgesproken voor een definitieve surséance van betaling van anderhalf jaar. De uitspraak is niet beslissend voor de houding van de trustee der beide obligatieleningen De Nederlandsche Middenstand Trustm daar het quorum ontbrak, zodat tweede vergadering moet beslissen. begin, onze harten gestolen door uw eerlijkheid, openhartigheid en harte lijkheid. U was nauwelijks drie weken hier of één van de oudere gemeente leden merkte op: ,,'t Is toch zo'n goede jongen U en uw vrouw waren vrienden onder vrienden. Wij zijn God dankbaar, dat u ons zó de richting hebt gewezen, waarin we naar oplossingen voor onze vragen moesten zoeken". Dit zei de heer J. J. Seljée in zijn afscheidsrede namens kerkeraad en gemeente. Hij memoreerde de af scheidsavond in het Zendingshuis, waar de heer J. C. van Hartingsveldt veler gevoelens jegens het predikan tenechtpaar had vertolkt (en waar onder meer een platenspeler als afscheidscadeau was aangeboden). Je bent een dominee, die niet zich zelf zoekt. Daardoor ook een fijne collega. We hebben samen een goed jaar gehad. Oegstgeest Is geen paradijs, maar een dominee kan er wél zichzelf zijn. Ik wens je dat voor Winschoten eveneens toe. Aldus ds. K. Vegter, nadat de gemeente ds. Meijer gezang 194 4 had toegezongen. Namens de classis Leiden vestigde ds. J. van Drie van Leiderdorp de aandacht op het werk dat de scheiden de predikant „buiten Oegstgeest om" had verricht en op gang gebracht. Vragen over de oecumene, het contact met Hervormden, het teruglopen van de tweede kerkdienst, kwamen van zün kant. Dank In zijn uitvoerige beantwoording dankte ds. Meijer de velen, met wie hy in Oegstgeest contact mocht hebben. Voor het medeleven in blijde en droeve dagen, voor de steun, adviezen en het „dominee, ik bid voor u". Na afloop van de dienst, die ook door ds. J. H Kappers werd bijgewoond, 'namen velen nog persoonlijk afscheid van ds. en mevrouw Meijer. OEGSTGEEST De middenstanders van „Oegstgeest Actief" kijken terug op een succesvolle week. OA '66, de beurs in het houten bouwwerk op hef terrein aan de Rhflngcesterstraatwcg, had niet beter kunnen aan. slaan. Zowel het publiek als de standhouders hebben er plepier aan beleefd. De eerste categorie ken gezellig „winkelen" (de sfeer is voortdurend pret tig gebleven), de tweede categorie heeft goede laken gedaan. Zo zelfs, dat voor sommig middenstandem de Sinterkiaasweek ia overtroffen. OA '66 is door zo'n zes zevendui zend mensen bezocht Onder hen wa ren vertegenwoordigers van zestig middenstandsverenigingen, tot zelf» uit Alphen aan den Rijn, Rjjnater- woude, Hillegom en Voorschoten toe. Noordwijk Actief kwam zelfs met een hele bus tegelijk. Men gaat nu de plannen uitwerken voor samenwerking van de midden standsverenigingen in de omgeving. In Noordwijk en Warmond ij men al be- geest Actief vier nieuwe leden zorgd. Plus de toezegging van anderen, die een volgende keer beslist ook mee doen met en show. Want dat er nog eens iets dergelijks wordt georgani seerd, is waarschijnlijk. De stands (totaal waarde f U.000) zijn eigendom van de vereniging, die ze zeker niet renteloos laat staan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13