jMET ONS i SERVICE Weekagenda Aannemers ontvingen diploma BP-WARMTE helpt u nu nog sneller van uw pijn al! t&r NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 1 OKTOBER 1966 LEIDEN Wethouder C. J. Piena reikte gisteravond in de kleine stadszaal aan 35 geslaagden van de vakopleiding aannemer het diploma uit. De examens waren afgenomen onder auspiciën van de stichting „Raad van bestuur bouwbedrijf". Directeur W. J. van Zijp hield een toespraak, waarin hij zich speciaal richtte tot architect C. Ponsen (70), die twintig jaar docent is geweest en zich nu terugtrekt. Namens de Ieraren bood hjj de scheidende docent een zilveren kandelaar aan. De geslaagden zijn: Zaterdag Half 8: taptoe t.g.v. 3 oktoner. Schuttersveld, 8 uur: opening Luna park (tot 12 uur). Den Haag Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Zondag in New York". Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Concertgebouworkest, met pianosolist. Zondag Rapenburg 10, jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth, 3 tot 5 uur: disco-soos, voor ieder toegankelijk. MAANDAG (3 OKTOBER) Reveille Stadhuisplein. uur. Uitdeling haring en wittebrood in de Waag. 7.30 tot 9.30 uut Koraalmuziek in Van der Werl- park. 8 uur. Poppenspel Lage MorswegP. C Hooftlaan. 8.15 tot 8.45 uur. Poppenspel P. Bothstraat, 9 tor 9.30 uur. Poppenspel Zeemanlaan. 9.45 tot 10.15 uur. Poppenspel Bevrijdingspiein. 10.31) tot 11 uur. Demonstratie waterskiën Kanaal- weg. 9 tot 10.15 uur. Lunapark Schuttersveld. 9 tot 24 Joost de Draaier met platenpro- gramma op Bevrijdingspiein 9.30 tot 10.15 uur. Militaire parade Breesiraat. 9.30 Tentoonstelling in De Lakenhal. 10 tot 12 uur. Herdenkinksdienst in Pieterskerk (ds. J. Poort), 10.30 uur. Optocht „Tussen Keulen en Parijs" (1 uur). Dansen op Lammermarkt, 7 tot 8 ..lit nam. Musical in Stadsgehoorzaal, 8 uut. Vuurwerk op Schuttersveld. 11 Herv. jeugdgebouw Levendaal: eethuis Rapenburg 10, jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth: 's avonds dansen, mede werking van The Colls, voor ieder toe gankelijk. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Romeo en Julia". DEN HAAG Kloosterkerk, 8.15 uur: orgelconcert Bernard Renooy en baszan ger Henry Blackmon. Dinsdag Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Nieuw Rott. Toneel met .,De dood van een handelsreiziger". DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met Romeo en Julia. Woensdag Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 spreekuur sociaal raadsman. Doopsgezinde kerk. 7.30 u.: ot avondgebed. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: Centrum met ..Het moeizame liefdeleven van Atilla Galop". DEN HAAG - Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met ..Romeo en Julia" Donderdag Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt evan gelist C. van der Schans. onderwerp: .Gelooft u in de geestelijke dood?" DEN HAAG Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Prof. Bernhardi" DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Romeo en Julia" Vrijdag Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. tienersoc. t Venster, grandioze avond aan de speelse kant. School Marnixstraat 104. 4.30 uur: af scheidsreceptie H. Kühler, leraar lichame lijke oefening bij het openbaar onderwijs te Leiden. DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Romeo en Julia" Zaterdag (8 oktober) Breestraat 19: Boemerang-soosavond met de band The Jaileis. Jeugdgebouw Levendaal 101: bingo- Afd. Leiden Ned. Natuurhist. Ver.: mos- senexcursie naar Linschoter Bos (trein 9.19 uur). KATWIJK AAN ZEE - Triumfator- kerk, 8 uur: concert Westenfelder Kunst- kreis en Wassenaarse Oratoriumvereni ging. DEN HAAG Schouwburg, b.lö uur: Haagsche Comedie met „De Meteoor". DEN HAAG Diligentia. 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „Romeo en Julia" Zondag (9 oktober) Rapenburg 10: jeugdontmoetingscen- trum Rehoboth. soc. 't Roefje, gespreks- avond met als thema „Ik wil vrij zijn" Dagelijks in Den Haag Theater Pepijn. 8 30 uur cabaret Paul van Vliet, behalvp maandag. Diploma B en U J. C. M. Aartman, Zevenhoven; A. J. P. Akerboom, Rijp. .vetering: M. H. Akerboom. Rijpwetenng A. T. M. Bisschops. Sassenhem; W. C D. Blansjaar. Leiden; C L. M. Bos man, Zoeterwoude, W. van Duyn, Kat wijk aan Zee; W. C. Duynisveld. Voor schoten; P. van Egmond, Rijnsburg; B. H. Eshuis, Leiden; J. van Gelder, Hazerswoude: J. A. M. de Haas. Stompwijk; A. Horsman. Lisse; J. P. van Kampen, Voorschoten; C. Kerpers- hoek, Valkenburg; H. Korswagen, Lei den; A. Kromhout, Rijnsburg; J. de Mooy, Rijnsburg; L H Oliemans Noord- wijk aan Zee; T. Oppelaar, Boskoop; P. A. Oudenes. Alphen aan de Rijn; J. van der Plas. Katwijk aan Zee; P. J. M. van der Ploeg, Noordwijk aan Zee; P. J. M. van Ruiten, Roelofs- arendsveen; M. C. Schutter. Noorden; G. J. H. Smit. Noordwijk aan Zee; R. Turkenburg. Alphen aan den Rijn; J. Vincouit, Leiden; G. Vogelaar, Noord wijk; E. A. T. Vonk, Leiden; J. Vonk. Maandag geen krant In verband met het 3-oktober- feest zal ons blad aanstaande maandag niet verschijnen. Onze bureaus zijn maandag gesloten. Directie N.L.C. Camera 2.3 leven (18). 9.15 uur); Upper- Lido (2.30. 7 en 9.15 uur): De geheime agent met de stalen vuisten (14). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Moderne liefde (18). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Operatie Klavervrouw (14). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Liefhebben (18). B. Schuurman 40 jaar onderwijzer LEIDEN In de aula van de open bare school aan de Willem de Zwij gerlaan gaf de oudercommissie giste ren een receptie ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de heer B. Schuurman, hoofd van de oplei dingsschool. De heer Schuurman begon als on derwijzer in Zelkem; in 1943 werd hij benoemd tot hoofd en in 1954 kwam hij naar Leiden als hoofd van de toen pas geopende Willem d.e Zwij- gersdiool. Het feest begon al 's morgens, toen leerlingen van de hoogste klassen een musical opvoerden. Ook de heer A. Bogaard, inspecteur van het onder wijs, was hierbij aanwezig. Namens de leerlingen en de ouders werd een bromfiets aangeboden, terwijl de col legae een autobermlamp gaven. Op de receptie 's middags gaven velen blijk van hun belangstelling, on- der andere burgemeester Van der Willigen en dr. Roosenschoon. een korte speech sprak adjunct- onderwijsinspecteur J. J. van Riesen; over de teken van het schoolhoofd. Deze heeft naast een volledige dag taak als onderwijzer nog verschillen de andere bezigheden. Het hoofd moet ook leiding geven aan het on derwijzersteam. Verder moet con tact worden onderhouden met het ge zin en de schooi. De liefde voor het kiirnd brengt ook verantwoordelijk heidsgevoel mee. U heef* deze taken weten te combineren tot een geheel, zo zei de her Van Risen. Als dank daarvoor bood hij een enveloppe met inhoud aan. GEMEENTE LEIDEN Officiële Dublicaamm GEMEENTEBEGROTING 1967 Burgemeester - en Wethouders var Leiden brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in de artikelen 228 en 253 der gemeente wet. dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1967, alsmede de begrotingen dat dienstjaar van de takken dienst,, aangewezen krachtens artikel 252 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neergelegd tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld Leiden 30 september Hazerswoude; J. F. M. Westgeest, Was- naar; F. T. Westgeest. Wassenaar, D. M. Wetten. Hazerswoude. Diploma G.W.W.: C. Roelands, Lei- Th. J. var der HEIJDEN Gemeente Leiderdorp LEIDERDORP In verband met het 3-oktoberfeest zijn het gemeente huis en het bureau gemeentewerken maandag gesloten. Alleen het bureau van de burgerlijke stand is van acht tot half negen open. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Chinees avontuur (alle leeft.). Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502. Op zaterdag 1 oktober is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoed eisende gevallen bovendien geopend: apo theek Reijst, Steenstraat 35. tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno- en door apotheek Herdingh Blanken. De Oegstgeestse apotheek is geopend. Apotheek Voorschoten is op zondag 2 oktober gesloten van 's morgens 8 Ht 's avonds 22 uur. Op 3 oktober zijn geopend: Apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171. tel 20502: de Oegstgeestse apotheek: apotheek Voorschoten. Aootheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is op 3 oktober geopend an 's morgens 8 uur tot 's avonds 18 uur. Tentoonstellingen Boerhaavezalen, L. Vrouwenkerksteeg 12: schilderijen en tekeningen van Gerard de Wit (van 1 tot 23 okt., 's middags van .30 tot 5.30 uur. 's avonds van 7.30 tot 9 30 ur). Rijksmuseum van Oudheden, tot en met 10 oktober: .Kunst voor de eeuwig heid" Egyptische tekeningen en schilde- mgen uit de nationale verzamelingen •an België en Nederland De Lakenhal: werk van Co Westerik n Wout vaD Heusden. van 17 sept tot Rapenburg 73: grafiek van Chavalit Soempruogsuk, tot 10 oktober. WA„öt.\AAK - Kunsi^ao rleuft. Hol- an 7: expositie werk Rein Dool. Hans Eschauzier Frans de Haas. Matthijs Rö- m Jan van der Vaart (van 24 sept tot -n met 13 okt., van maand tot en me' zat. 10 tot 5 uur, ook dinsdagavond van 8 tot 10 uur). IS PERSOONLIJKE WANT U HEBT TE MAKEN, ZONDER TUSSENSCHAKELS, ZONDER BUREAUCRATIE. WARMTE ruimte voor firmanaam Bronzen medaille voor M. v. d. Plas te Katwijk-Zee LEIDEN Vandaag herdenkt de heer M. van der Plas, Sluisweg 115 Katwijk aan Zee, sluiswachter B van het Hoogheemraadschap van Rijnland in de dienstkring Katwijk, dat hij vóór 40 jaar in dienst kwam bij het Hoog heemraadschap. Dit is gisterochtend feestelijk in het gemaal van Rijnland herdacht De jubilaris was met zijn vrouw en kinderen uitgenodigd om half elf aanwezig te zijn, waar zij behalve het personeel de burgemeester van Katwijkde heer H. Duiker, de dijkgraaf en de ingenieur-directeur van het Hoogheemraadschap, resp. mr. Af. F. .4. Schokking en ir. H. de Groot aantroffen. In een gevoelvolle toespraak be lichtte de heer Duiker de levensloop van de heer Van der Plas. Tot slot deelde de burgemeester mee, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Van der Plas de medaille in brons van de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Dijkgraaf mr. Schokking sprak na mens het bestuur van het Hoogheem raadschap waarderende woorden en liet deze vergezeld gaan van een ca deau en van de draagmedaille. Ir. De Groot sprak eveneens zijn erkentelijkheid uit voor de taakver vulling van de heer Van der Plas. Ten slo-te complimenteerden de heer G. van Marle, hoofd van de dienstkring en de voorzitter van de personeelsver eniging, de heer G. C. van Blitterswijk, de jubilaris waarbij laatstgenoemde namens het personeel een barometer overhandigde. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Maria M dr v M Keijzer en S H W Franse; Peter C zn v C van Eijk en G van der Vlist; Erik Sj G zn v J A P Stroes en T J T van der Veen; Pie- ter zn v D Sloos en H H M Klink; Angélique J dr v E A M Castelein en M J H Biegstraaten; Ingrid M dr v E A M Castelein en M J H Biegstraaten; Claudia T M dr v L M M Koot en E H C Kuhl: Eliza beth YAMdrvGJMM van Dorp ën Y C C M Meijer; Wende- lina C C dr v J J A Droog en J W M Lurienburg: René zn v M Keereweer en J C Kijk in de Vegte: Johannes Th W zn v J J Wessel- man en A M A Bekkering; Andries R D zn v D v Schoonderwoerd den Bezemer en A Staphorst; Elisabeth S M C dr v J G Guijt en M Blans jaar; Theodora M dr v W J van der Zalm en A C Hilders. Gehuwd: R Breugelmans en E J de Boer; A A H Schoenmakers en M Marck; H van der Winkel en G van Hecke. Overleden: M Visser 55 jr. man; J C van der Ben 66 jr, wed van M A J de Meij; W J H Jolles 54 jr, Want:'ASPRO'is nirmicrofined! Dezelfde zuivere 'ASPRO'-tabletjes, maar nu ■microfined-. Door een nieuwe bewerkingsme thode 30 x fijner samengesteld. Zie hoeveel sneller fèn microscopisch fijnImicrofined'ASPRO' in water uit eenvalt daardoor snellere opname in uw lichaam daarom nog sneller herstel 'ASPRO' nü 'microfined'- verdrijft uw pijn ndg sneller. Hoofdpijn, verkoudheid, griep... 2 'ASPRO'5 4*>ZUtférïtufeelfit.' LEIDEN Is mejuffrouw De Later, nu ail aan een jubi leum toe?, zullen vele ouders zich verbaasd afvragen, die de jong gebleven kleuterleidster M. C. de Later (44) met haar altijd stralend gezicht van nabij ken nen Het is toch echt waar. Van daag viert zij in intieme kring in haar woning te Oegstgeest het feit, dat zij precies een kwart eeuw geleden in dienst trad van de „Vereniging voor christelijk- nationaal kleuteronderwijs" in Leiden, vroeger „Vereniging voor Christelijke Fröbelscholen gehe ten. Thans is mejuffrouw De La ter hoofd van de kleuterschool in de Obrechtstraat, die zeer on langs eindelijk een mooi, nieuw eigen onderdak kreeg. Mejuffrouw De Later, van wie de ouders uit het Brabantse Land van Altena afkomstig zijn haar moeder leeft nog en woont ook in Oegstgeest staat niet graag zélf in de belangstelling. Een foto van haar maken vindt ze „even erg als naar de tandarts gaan". Maar over het kleuter onderwijs en alles wat daarmee verband houdt, kan zij heel rake dingen zeggen. ÏÏ/AAROM ik bij het kleuter onderwijs ging? Ja. om- geleerd; nu wonen we al jaren Een bij vele Leidenaars bekende kleuterleidster, de goedlachse mejuffrouw M. C. de Later, hoofd van de chr.-nationale kleuter school aan de Obrechtstraat, viert vandaag haar zilveren jubileum bij het kleuteronderwijs en tevens bij de „Vereniging voor chris- telijk-nationaal kleuteronderwijs" te Leiden. Vele jaren was zij ook docente aan de voormalige avondkweekschool en bovendien had zij zitting in de landelijke commissie voor de praktijkexamens. Zeer onlangs beleefde zij een hoogtepunt in haar loopbaan: zij mocht een nieuw en modern geoutilleerd gebouw in gebruik dat het me aantrok. Toen ik van de ulo-school kwam. leek dat me wel aardia. Mijn interesses lagen in die richting. Ik deed graag handenarbeid en zong graaa Het was nu niet zo. dat er zulke fan tastische salarissen werden ge geven toen ik begon maar daar samen in Oegstgeest Vlak na de oorlog werd ik hoofd van de Oude-Rijnschool en dat bleef ik in feite totdat ik hier in de Obrechtstraat hoofd werd in 1958. Er zijn toen genoeo moeilijke jaren gekomen doordat we geen eigen gebouw haddeti. zat ook een goede kant aan. Je Hoe irriendelijk meneer Noor- moest er allemachtig veel voor duin ons ook altijd heeft ontvan- voelen als ginnen. aan wilde be- gen in zijn school, toen ook het leerlingenaantal daarvan groeide, Ik volgde een opleidina aan de moesten we steeds maar weer toenmalige avondschool (waar ik een zwervend bestaan voeren en zelf later nog vele jaren docente dat was wel eens erg ontmoedi- ben geweest in de methodiekvak- gend. ken). Als kwekelinge kwam ik in de school van mejuffrouw G. A. Evers aan de Herenstraat en op 1 oktober 1941 trad ik daar op een heel progressieve school officieel in dienst als kleuter- ben „grootgebracht". Het strenge leidster. Een heel fijne school, klassikale systeem vonden wij al eigenlijk de mooiste die ik ken. gauw een vreselijke dwangbuis. Mejuffrouw Evers heeft me veel Alle kinderen hebben TT/'AT het onderwijs zelf be- Lr treft, kan ik zeggen, dót ik niet dezelfde ambitie en ontwik keling. De opleiding, nu een dag cursus, is leuk geworden voor de kwekelingen van thans maar aan de andere kant kleven er grote bezwaren aan. Vroeger was de opleiding veel praktischer ge richt dan nu. De meisjes van nu vinden het allemaal gewoon wat er is. ook dat de salarissen met sprongen vooruit zijn gegaan. Vaak hebben ze al gauw een vriendje en voordat ze eigenlijk goed op dreef komen als kleuter leidster, zijn velen al getrouwd. Wij krijgen hier nogal eens kwekelingen en vaak moet ik de meisjes dan bijvoorbeeld voor houden. dat ze zo zuinig moge lijk met materiaal om moeten springen, ook met papier. Dat is niet alleen belangrijk om econo mische redenen maar ook uit pe dagogisch oogpunt. Je moet de kinderen ook leren, dat ze niet verkwistend moeten zijn. Zelf zijn wij gewend stukgegaan speelgoed als het kan zélf te re pareren. Het heeft allemaal veel geld gekost en waarom zou je er niet zuinig op zijn? HET mooiste geschenk uit die 25 jaar vind ik, dat ik hier zo'n mooie school heb gekregen. Dat stemt me heel gelukkig, al weet ik wel, dat dit niet het be langrijkste is. Maar het kan toch het werk en de sfeer ten goede komen. Het is jammer, dot we alle drie lokalen niet kunnen gebruiken. We hebben nu twee klassen van elk veertig leerlin gen. Ik heb altijd een klein hoop je gehad, dat we met negentig leerlingen en dus met drie klassen konden starten in het nieuwe ge bouw maar dat mocht helaas niet zo zijn. Het is wel eens verdrietig, dat het gemak vooral bij jonge ouders tegenwoordig vaak zwaar der weegt dan een kleine opoffe ring in de vorm van een paar straatjes meer lopen om het kind naar een school te brengen, die meer overeen komt met de per soonlijke overtuiging. Dat ge beurde vroeger toch ook en toen moest er heel wat meer worden gelopen! Al de verhuizingen deden de school natuurlijk ook geen goed maar toch hadden we wel met negentig kinderen kunnen star ten in ons nieuwe gebouw. Weet u wat ik ook een opmer kelijk verschijnsel vind? Hoe langer ik dit werk doe, des te moeilijker ga ik het vinden. Je beperking ga je hoe langer hoe meer beseffen". Nauwelijks was ik het school plein af. of mejuffrouw De Later zat al weer opgewekt liedjes te zingen op het gazonnetje naast de school met mevrouw Laman en al hun lieve kleuters, voor wie het toch ook een beetje feest is. Nieuw tuincentrum in Ilillegom LEIDEN Vandaag is Hillegom een tuincentrum rijker geworden. Om 11 uur heeft de waarnemend voorzitter van het Produktschap voor Sierteeltge- wassen, de heer II. Hylkema, aan de Elsbroekerlaan het tuincentrum „Ro- heco" geopend. Gisteren waren wij in de gelegen heid gesteld dit centrum te bezichti gen. In de showtuin, zoals de eigenaar, de heer J. G. Stokman het noemt, staat een uitgebreide sortering. Vele soor ten heesters, coniferen, rodo's en ro zen. Ook zijn tuinmeubelen, bloembak ken en tegels verkrijgbaar. Op overzichtelijke wijze is dit tuin centrum ingericht. Het ontwerp en de aanleg zijn van de heer N J. de Wit uit Bennebroek, die ook rekening heeft gehouden met het zeeklimaat. Het is de bedoeling, dat de mensen hier planten uitzoeken. Met een cata logus in de hand loopt men langs de perken. Bij elke plant staat een bordje met de naam en een nummer. Via het magazijn, waar de planten in jute zakken in de grond staan, is men in staat deze planten direct te leveren. Ze kunnen ook thuis worden bezorgd. Klaassens heropende LEIDEN Na een ingrijpende ver bouwing en vernieuwing hebben de heer A. Klaassens en zijn zoon G. D. Klaassens hun bijna vijftig jaar oude herenmodezaak in de Breestraat gis termiddag heropend. Nadat eerst de confectie-afdeling op de eerste ver dieping grondig onder handen was ge nomen, kreeg de benedenafdeling een beurt. Ook het exterieur heeft aan ka rakter gewonnen. Rijnsburger miste bloemen DEN HAAG Een Rijnsburgse bloe- menkoopman miste op een kwaad ogen blik op de Rijnsburgse veiling een par tij bloemen, die hij pas had ingekocht. Een 31-jarige Haagse arbeider bleek zich over de bloemen te hebben ont fermd en werd nu tot f150 boete var- oordceld. De bloemenkoopman probeerde er nog een schadeclaim uit te halen hij had bloemen tegen een hogere prijs moeten kopen en had een dag handel gemist, verklaarde hU maar de rechter zag geen mogelijkheden voor een schadevergoeding. Carola ('20) met Jan Bonn Himalaya in WASSENAAR Drie maanden van huis weg. en in India meedoen aan een Himalaya-expeditie Deze uitnodi ging deed de bekende cineost en Hrmalayakenner Jan Boon aan de Wassenaarse Carola Burgerhout. Het 20- jarige meisje aarzelde niet lang en zei: ..Natuurlijk ga ik mee". Haar sneeuwbevindingeh komen neer op het enthousiast beoefenen van do winter sport Maar dit is wel wat zwaar der. Bij die wintersport ontmoette Ca rola wonend op het landgoed Duirv- digt Jan Boon. die reeds Jaren m het Oostenrijkse Kitzbühel woont. Op het ogenblik is Carola al onderweg de Himalaya.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3