ilan Smith wil praten met Engeland Schepen onnodig getorpedeerd Geslipt bij snel inhalen: 4 doden protestmars werd rel Berging van Duitse duikboot begonnen Treinrover na drie jaar gegrepen I11 Serawak dreigt opstand Grote brand in Turkse stad MAANDAG 19 SEPTEMBER 1966 SALISBURY Premier Ian mith van Rhodesië heeft er zon- ag mee ingestemd met Herbert owden, minister voor het Britse emenebest, dringend besprekin- en te houden over de mogelijk- j oorzaak met man en muis vergin- eid van een regeling van het con- gen? blijken door Duitse onderzee- likt met Engeland. Hij stelde ech- boten getorpedeerd te zijn! Dit is r de voorwaarde dat deze op rp- j gebleken uit onderzoekingen van «ringsniveau worden gehouden en de Britse Admiraliteit, de Biblio- thek fur Zeitgeschichte te Stutt gart en de heer L. L. von Mün- ching, Nederlands marine-biblio thecaris. De heer Von Münching heeft zijn bevindingen uiteenge zet in een artikel in het septem- ber-nummer van het maritieme blad „De Blauwe Wimpel". DUITSE AANVAL IN MAART 1940 (Van onze scheepvaartredacteur) ROTTERDAM Drie Neder landse koopvaardijschepen die in maart 1940 twee maanden vóór de oorlog dus door onbekende Smi >ee at Bowden geen zeggenschap seft in de aangelegenheden van et „onafhankelijk Rhodesié". Zondagavond is het vertrek van mi- ster Bowden en zijn collega Sir El- yn Jones van justitie echter uit- steld omdat Engeland opheldering 1de hebben omtrent de beperkingen e Smith heeft opgelegd. Na langdurig erleg met zijn ministers besloot pre mier Wilson later op de avond de voor jaarden van Smith te negeren. Drie cur te laat vertrokken Bowden en Jo- Wilson heeft duidelijk gesteld dat Engelse missie op geen enkele wij iets te maken heeft met 'n erken- ng van 't bewind van Ian Smith. De sprekingen worden gehouden onder :%spiciën van de Britse gouverneur- Ineraal in Rhodesië, Sir Humphrey bbs. 5mith zou vrijdag nog bereid zijn veest de missie zonder voorwaarden ontvangen, maar daarop schijnt van druk te zijn uitgeoefend, van die kant zou- geen Britse ministers wensen uit :s dat het tot een compromis komt yjt iets afdoet aan de volledige onaf- 11 ikelijkheid. 3owden en Jones zijn de eerste mi- e iters die Rhodesië bezoeken sinds ei unilaterale onafhankelijkheids- klaring van het bewind-Smith op november vorig jaar. In januari zou Hwdens voorganger Bottomley het id hebben bezocht. Dit ging toen niet ir omdat de verzekering voor een 2 loorlijke behandeling uitbleef. De re- ing-Smith heeft nu verzekerd dat ministers behoorlijk zullen worden jj ïandeld. (rouw verdacht van gifmoord MDDELBURG De 59-jarige uw I. J. P. uit IJzendijke, de echt- lote van de vorige week onder on- idelijke omstandigheden overleden P., is zaterdag opgesloten in net 5 van bewaring. De vrouw deed pas gif te van het overlijden één dag de wettelijk gestelde termijn. De 's weigerde een overlij densver- af te geven en schakelde de seotie leverde aanvankelijk po- 'e noch negatieve resultaten op bij een onderzoek in het gerech- •tepk laboratorium in Den Haag wer- na enkele sporen van een dodelijk l.Slbouwbestrijdingsmiddel aangetrof- s I ïovo Hans Tuvnnian v ^Meer gearresteerd MSTERDAM Provoleider Hans nman (24) is zaterdag gearresteerd de Amsterdamse centrale recherche, aanhouding houdt verband met het itieel onderzoek naar een nieuw pam- van de provo's, getiteld „Provoclama- het pamflet is de Koningin afge- d „op een voor elke vrouw uitermate tsende wijze". De tekening wordt gc-ir de officier van justitie, mr. J. F. i tsuiker, beledigend voor de Koningin h ht. 1 'efficiency beurs 20 tm 28 sept66 22 en 23 september ook van 1930 tot 2230 uur zondags gesloten toegang f250 Met de oplossing van het vergaan van de schepen Rijnstroom, Grutto Vecht is een der grootste raadsels vermiste Nederlandse schepen verleden tijd geworden. Binnen drie dagen gin gen deze schepen in maart '40 naar de zeebodem. Wrakhout of een sloep was het enige dat teruggevonden werd. EERSTE De eerste ongelukkige was het 695 tons m.s. Rijnstroom van de Hol- landsche Stoomboot Mij. uit Amster dam. Twee maart vertrok dit schip van af de rede van Duins naar Amsterdam. Vermoedelijk werd het scheepje tegen tien uur 's avonds door de onderzee boot U 17 tot zinken gebracht. Oberleut- nant zur See Behrens had d« Rijnstroom aangezien voor een 8000 tons tanker. Een luchttorpedo boorde zich tien meter achter de midscheeps in de romp, waardoor de Rijnstroom binnen vier minuten zonk. Drie dagen later werd het s.s. Grutto (920 ton) van Smith en Van Ommeren te Rotterdam het slachtoffer. Op maart had het schip Londen verlaten met bestemming Rotterdam, maar die zelfde avond rond half negen ging het ten onder. De dader was wederom de U 17. In het logboek staat genoteerd dat de onderzeëer om die tijd een schip van ongeveer 3500 ton(!) met een elek trische torpedo had getroffen. De romp brak direkt in twee stukken, die onmid dellijk onder water verdwenen. OMGEKOMENEN De 18 opvarenden van de Grutto ver dronken; hetzelfde was ook de 12 zeelie den van de Rijnstroom overkomen. Het Duitser doodt vrouw en twee kinderen BOCHOLT Ook de Nederlandse politie speurt naar de 29-jarige op perman H. K. uit Bocholt, die ervan wordt verdacht in de nacht van vrij dag op zaterdag zijn 29-jarige vrouw en twee kinderen van negen en zes jaar te hebben gewurgd. Het vermoe den bestaat, dat hij zal trachten een Nederlandse haven te bereiken om zich van daaruit per schip naar het buitenland te begeven. Het misdrijf werd zaterdagmiddag eerst ontdekt. De aanleiding tot de moord moet worden gezocht in een echtelijke ruzie, Zaterdag- en zondagavond hebben de Duitse en Nederlandse Dolitie in de grensplaatsen in vele café's en dans- inrichtingen een intensieve controle gehouden, doch geen spoor van de man gevonden. Het wordt niet onmo gelijk geacht, dat hij na zijn daad de hand aan zichzelf heeft geslagen. BIJEENKOMST VETERANEN Prins Bernhard legt krans op de Dam AMSTERDAM Prins Bernhard heeft zaterdag een krans gelegd bij hert Natio naal Monument op Dam. Hij deed dit in zijn functie van voorzitter van de Raad van Advies van het Veteranenlegi- oen Nederland. Het legioen vierde zater dag zijn derde Lustrum in Amsterdam. Simon de Wit stopt met benzinezegels ZAANDAM Het winkelbedrijf Simon de Wit zal na 1 januari geen zegels meer verkopen, die recht geven op benzine. De benzinemaatschappijen hebben hevig geprotesteerd tegen deze actie. Canadese illegaliteit MONTREAL De Canadese recherche heeft dicht bij Montreal een opleidings kamp van het „bevrijdingsfront van Que bec" ontdekt, een illegale beweging die deze provincie afgescheiden wil houden van de rest van Canada. grootste aantal omgekomenen was te betreuren bij de torpedering van de Vecht, namelijk 22 man. Nog geen et maal na de Grutto kreeg dit schip met de laffe Duitsers te maken. Het bijna 2000 ton metende schip was 6 maart uit Rotterdam vertrokken om in Amerika graan te laden. De dag daarop spoel den op de Zeeuwse kust wrakstukken van de Vecht aan... Kort na middernacht werd het vrachtbootje de prooi van een torpedo uit de U 14 van Oberleutnant zur See Wohlfahrt. De Vecht werd 30 meter achter het midden getroffen en ver dween binnen 20 minuten in de golven. Op deze tocht boorde de U 14 ook nog drie Engelse koopvaarders in de grond. Eerst 26 jaar na him ondergang is het lot van deze schepen bekend gewor den. Destijds veronderstelde men dat de schepen gezonken waren door de verraderlijke magnetische mijnen, die de Duitsers in november 1939 hadden geïntroduceerd. Zekerheid was er ech ter niet. Achter de namen van de drie schepen kunnen nu de woorden „ver mist (mijn?)" worden vervangen door „getorpedeerd." Eerder stond dit reeds achter zes Nederlandse koopvaarders die voor mei 1940 ten onder gingen. Het waren de Sliedrecht, Tajandoen, Arendskerk, Burgerdijk, Den Haag en Eulota. SCHADEVERGOEDING De onthulling omtrent de Rijn stroom, Grutto en Vecht zou nog wel eens kunnen resulteren in een eis tot schadevergoeding bij de Westduitse regering. De verzekering heeft destijds de rederijen uitbetaald en het ligt aan hun of deze minderwaardige praktij ken van onze toenmalige Oosterburen nog een staartje zullen krijgen. Gasfles ontploftj man gedood ALMELO Door een ontploffing van i een gasfles langs de spoorlijn Alme- loBorne is zondagmorgen de 39-jarige opzichter-wegonderhoud B. de Jong uit Wierden gedood. E'f mensen werden ge wond. Er waren op dat moment 23 mensen bezig spoorstaven te verwisselen. Aange-| zien dit bij een constante temperatuur I Gilze-Rljen en Molenschot zijn gister- moet geschieden, wordt gebruik gemaakt avond om half zes vier mensen bij een van gasflessen die op een wagentje staan verkeersongeval om het leven gekomen, dat met de hand over de rails wordt Zij zaten allen in een personenauto die getrokken. Eén fles werkte niet en toen met grote snelheid een andere wagen de heer De Jong zich over het apparaat passeerde, daarbij f3 gaan slippen en te- boog om te zien wat er aan de hand was, gen een boom botste. Twee inzittenden ontplofte de fles. Scherven troffen hem werden gewond, onder wie de bestuur in de buik; op weg naar het zi~'u--!- overleed hij. Een andere fles die op het wagentje stond werd 20 meter weggeslingerd. GILZE-RIJEN Op de HANNOVER Twee jongemannen (19 en 20 jaar) zijn er dit weekeinde in geslaagd naar West.-Duitsland te ontko- men. Ze zwommen onopgemerkt over de Elbe. Zeer wein ig hoop overlevenden der. De slachtoffers zijn de 24-jarige H. C. de Bruin uit Gilze-Rijen, zijn 21-jarige vrouw C. P. M. de Bruin-Gijzemans en hun 4-jarig dochtertje, voorts de 30-jari- ge P. H. M. Wouters uit Gilze-Rijen. Bij een verkeersongeval bij De Bilt zijn zondagnacht twee broers omgeko men, de 31-jarige H. K. uit Zeist en de 30-jarige H. W. K. uit Utrecht. Ze reden op een bromfiets en kwamen in botsing (Van een onzer verslaggevers) HAMBURG Duikers van de Engelse mijnenveger Iveston heb ben het wrak van de vergane Westduitse duikboot Hai gevon den. Het Amerikaanse bergings schip Kittiwake is direkt begon nen aan een poging de Hai omhoog te halen. Er bestaat zeer weinig hoop de 12 opvarenden die nog aan boord zijn, levend aan te tref fen. Duikers hebben namelijk geen ant woord gekregen op klopsignalen. Daarop werd besloten het wrak voorlopig nog niet te onderzoeken. De drijvende kraan Magnus III zal het op 40 meter diepte liggende wrak tot ongeveer 15 meter onder de waterspiegel opheffen en het vermoedelijk naar het mijl verwijde-c^e Helgoland slepen, bergingswerkzaamheden kostten zondagochtend bijna het leven van een Britse duiker. Nadat deze het schip had geïdentificeerd, raakte hij bij het terug keren naar het wateroppervlak in een kabel van een boei en verloor zijn masker. De man raakte bulten kennis en moest met mond-on-mond-bcadcming weer tot bewustzijn worden gebracht. Volgens Westduitse marine-officieren - het wrak verscheidene mijlen van de plaats van vergaan, gevonden. Grond- n zouden de Hai hebben wegge voerd. Dit zou er de oorzaak van zijn dat men de Hai niet sneller heeft gevonden. Inmiddels zijn alle zeven geborgen slachtoffers van de ramp geïdentificeerd. Onder hen bevindt zich de 28-jarige com mandant, luitenant-ter-zee Joachim Wie- dersheim. Eerder ivater Het blad „Bild am Sontag" heeft van een vroegere opvarende van de Hai ver nomen dat het schip bij een vorige reis op de Noordzee ook al eens water heeft gemaakt door de duiktoren. Hij zei der dat er tijdens zijn diensttijd boord onvoldoende reddingsmiddelen wa ren en dat de radio-installatie niet be trouwbaar was. LA SPEZIA De douane te La Spezia heeft een uitgebreide smokkel ontdekt aan boord van Italiaanse oorlogsschepen. Tweehonderd mensen zijn bij de affaire betrokken. Er werd koffie, cognac en whisky verhandeld. werd bestuurd door de autohandelaar F. H. uit De Bilt. Na de botsing vlogen de bromfiets en de kleding van de bestuur der in brand. Omstanders probeerden het vuur te blussen, maar de broers overle den ter plaatse. De automobilist werd gewond in een ziekenhuis opgenomen. Op de weg Hoogeveen-Zuidwolde kwam de 19-jarige J. Boertien uit Hooge- veen om het leven. Hij zat in een auto die van de weg raakte en in een sloot Studiebeurzenbeleid NSA TEGEN DEMONSTRATIE AMSTERDAM Het Nederlands Stu denten Akkoord (NSA), afdeling Amster dam, verleent geen medewerking aan d< demonstratie van de ASVA op 21 septem ber tegen het beurzenbelcld. Als voor naamste overweging geldt dat de ASVA eenzijdig het studleloon zal propageren. Het NSA acht het onverantwoord zinloos om bij een overigens juist protest tegen bezuinigingsmaatregelen van onge veer vijftien miljoen gulden, als enig alternatief extra uitgaven ten behoeve van het studieloo:-. van ongeveer 800 mil joen gulden te eisen. Het NSA stemt wel in met de actie van de Nederlandse Studentenraad (NSR) op 28 september in Den Haag. Het USF (Utrechtse Studenten Facul teiten) organiseert op woensdag 21 sep tember een protestmars tegen het studie- toelagenbeleid van minister Diepenhorst. Zevenhonderd studenten hebben zater dag in Haarlem met een demonstratie propaganda gemaakt voor de bouw var de vierde technische hogeschool in Haar lem. De bouw is een vraag geworden omdat een commissie de minister van onderwijs en wetenschappen in overwe- tien jaai Auto sat gevangen BERLIJN Een Amerikaanse militai re auto heeft zaterdag 45 minuten in Oost-Berlijn vastgezeten onder een ijze ren hek. Toen de auto checkpoint Char lie was gepasseerd, lieten de Oostduitsers onverwachts een elektrisch bediend hek zakken, dat op het dak van de auto terecht kwam en deze klem zette. Nadat de Oostduitsers foto's hadden gemaakt, kon de auto naar West-Berlijn terugkeren. Er zaten vier Amerikanen de auto. ;gB ^STERDAM De zesde stille pro- •e>lars te2en de oorlog in Vietnam is agmiddag geëindigd in een rel. In 'stelling tot de vijf voorafgaande was door de burgemeester fmming verleend tot deze de- tratie aan de actiegroep Vietnam. 0 Je meegebrachte leuzen was geen "(1 emming gevraagd, maar de politie het meedragen van de borden de provo's te verspreiden. Voor het consulaat werd ook de bekende kreet „Johnson moordenaar" aangeheven. De provo's hebben zaterdagavond een poging gedaan een militaire taptoe op de Dam te verstoren. De taptoe werd gegeven ter ere van het derde lustrum van het Veteraner.legioen Ne derland. Er werden rookbommen af gestoken, maar het publiek schonk er weinig aandacht aan. BUS STORT IN RAVIJN BOGOTA Drieëntwintig perso nen zijn zondag in Noordoost-Columbia om het leven gekomen, toen de bus waarin zij zaten in een driehonderd meter diep ravijn stortte. Zeventien passagiers werden ernstig gewond. loofsbrieven door pas benoemde Drie Nederlandse vrienden heeft chemische ambassadeur Gueye uit zijn Brusselse - -- r--- «..j.. ontwikkeling. Uit- bassadeurs. Een ambassadeur, die nog breiding van de industrie is het toe- niet naar de Koningin door het aanbieden vat.F_r zijn officiële status heeft verkregen, is er eenvoudig niet ook al loopt hij in levende lijve over het Voorhout. Een plaats in de Ridderzaal is er dus ook niet. Vandaar dat de dagen en soms wel de dag voor Prinsjesdag de Koningin tijd voor hen maakt. Drie ambassadeurs en één gezant wa ren het ditmaal, die donderdag naar het paleis gingen, vertegenwoordi gend; Denemarken, Centraal Afrika, Senegal en Monaco. Ambassadeur Djimme Momar Gu eye van Senegal ontmoette ik na te rugkomst in de lounge van het Euro pahotel nog onder de indruk van het bezoek. Koningin Juliana bleek op de hoogte van alle actuele problemen van zijn vaderland. 1 geweest en komstbeeld en dat zal verwezenlijkt burgemeestér van die papieren kunnen worden via de samenwerking hij het grootkruis t uovijjgggi de landen van de Europese Econo- Senegal uitreikte tijd overgehouden: Sicco Mansholt. zo als hij zegt, de heer Van der Lee, nu Dordrecht, aan wie van verdienste van de heer Lint- Senegal jaren heeft hij in Brussel gewoond veren, want e Technische mensen kan het land le- poly-technische novce in llD7Pn ctn/loron "-t rijden, waar terug, maar sel. Plannen? Ambassadeur Gueye heeft er genoeg. Hij wil meer mensen naar Senegal krijgen. Welzeker toerisme. En een genootschap Senegal-Neder- land, dat uitwisseling van studenten, kunstenaars en particulieren bevor dert. Groot en machtig zit hij geest driftig te vertellen. Roze fez op het korte grijzende haar, een korte krul lende baard, fonkelende ogen achter brilleglazen, een grijs wollen gewaad afgezet met arabesken van soutache en grote gele puntige muilen aan. Maar straks zal hij in zijn Rolls Bij Geldermalsen kwam de 22-jarige C. de Kok uit Meteren om. Hij stak met zijn auto plotseling de weg over en be landde in een greppel. Dodelijk gewond werd in Maastricht de 26-jarige mevrouw S. Janssen-Frans- sen. Zij zat in een auto waarvan de bestuurder door onbekende oorzaak een fietser raakte en tegen een boom botste. Twee andere inzittenden werden lichtge wond, de fietser bleef ongedeerd. De 18-jarige A. Janser uit Veenoord is zaterdagavond in Klazienaveen door een auto geschept en op slag gedood. De jongen stond in de berm met zijn meisje en werd gegrepen door een auto die moest uitwijken. De 28-jarige J. E. v. d. Veen uit Nieuw-Amsterdam verdronk zaterdag avond in die plaats toen hij met zijn auto een kanaal inreed. Een inzittende Duitse jongen wist zichzelf en een meisje te redden. Ook v. d. Veen bracht hij op de kant, maar die was reeds overleden. Het 6-jarige jongetje D. uit Gronin gen is zaterdagavond in zijn woonplaats om het leven gekomen toen hij achterop de fiets van zijn vader door een auto werd gegrepen. De bestuurder is aange houden omdait hij onachtzaam zou heb ben gereden. In Zijpe is zondagochtend de 19-jari- ge H. P. Wiedenhoff uit Alkmaar gedood toen de auto waarin hij als passagier meereed tegen een tegemoetkomende au to botste. Drie inzittenden v. n de auto en de bestuurder van de tegenligger wer den zwaar gewond. De 46-jarige heer Woelks uit Ko ningsbosch is in Venray gedood toen hij werd aangereden dbor een dronken auto mobilist. Hij verwisselde een band van zijn auto (die goed was verlicht) toen hij werd geraakt. De dronken bestuurder de vlucht in de bossen langs de zijn; hij is ingesloten, De 3-jarige R. C. Gonzales, zoontje van een Spaanse gastarbeider, is zater dag in zijn woonplaats Ridderkerk onder de wielen van een vrachtwagencombina tie gekomen en op slag gedood. Wethouder slaat als slager zijn klant neer MUSSELKANAAL De socialisti sche wethouder en loco-burgemees ter van Onstwedde H. ten H. heeft zaterdag in zijn slagerij de 21- jarige P. M. Nooren ernstig mishan deld. Toen de jongeman de winkel van d< wethouder binnenstapte, sprong deze achter de toonbank vandaan en sloeg hij hem tegen de grond. Voordat de heer Nooren overeind kon krabbelen, lieten de slager en diens zoon zich op hem vallen. „We zullen je vermoorden", riepen zij. Op het lawaai kwam de vrouw van de slager uit de woning achter de winkel. Zij slaagde erin, haar man en zoon aahteruit te trekken en zo doende de jongeman te bevrijden. Aanleiding tot de vechtpartij was een burenruzie. De slager had het pad naar de woning van de heer Nooren met een hekje afgesloten. Vrijdag had de jongeman het hekje openge maakt, omdat zijn vrouw over en kele dagen een baby verwacht. De heer Nooren heeft aangifte by de politie gedaan. Kapitein Stuve staal terecht PIRAEUS Kapitein B. Stuve van net Duitse schip Rudgert Vinnen uit Bre men is officieel in staat van beschuldi ging gesteld voor het in de nacht van 9 september zonder bijstand in zee achter laten van twee mensen. Hij wordt ook beschuldigd van het helpen van mensen om illegaal Griekenland binnen te ko= Nieuwe wapens in Rusland den en de Deltawerken kent hij. Die ?»sche hogescholen. Van de 2600 stu- eaat moeiliik Tp Hr.T laatsten interesseren hem in het bij- denten aan de universiteit van Dakar zonder want Senegal is een vlak land behoren de meesten tot de juridische (hoogste punt 150 meter) met veel faculteit. Frankrijk is het aangewezen wateroverlast aan de kust, terwijl de studieland overigens, zowel door de - - - veje beurzen die er beschikbaar wor den gesteld als door de taal. Waarbii verteld moet worden dat c len in Senegal nu ook verplicht gesteld is. Ministerhaal Lages terug!'' On der deze leus hield het Neder landse Auschwitz-comité zondag middag een protestmars in Am sterdam. De ruim negentienhon derd deelnemers gaven uiting aan hun verontwaardiging over de be handeling van de zaak-Lages. LONDEN Ronald „Bustcr" Ed wards, een van de Engelse treinro vers, is na drie jaar voortvluchtig te zijn geweest, vandaag in Londen gearresteerd. In augustus 1963 verdween Ed wards nadat een bende de posttrein tussen Glasgow en Londen had over vallen en er met meer dan 26 mil joen gulden vandoor was gegaan. Se dertdien is er over de hele wereld jacht op hem gemaakt. Hij werd ge signaleerd in Tanger, Ierland, Zuid- Afrika en Zuid-Amerika. Aleen Ronald Bruce is nog steeds sinds de overval voortvluchtig. Twee andere treinrovers, Charles Wilson en Ronald Biggs, zijn tot dertig jaar gevangenisstraf veroordeeld, maar zij ontlopen hun straf door het in grijpen van een gewapende bende, die hen uit de gevangenis haalde. Beiden zijn sindsdien nog op vrij® voeten. Een andere treinrover, James Whi- White, werd dit jaar in een Engelse badplaats gearresteerd. KOEALA LOEMPOER In Sera- wak op Borneo staat een gewapende communistische opstand voor de deur. Dit heeft de vice-premier van Malei sië (waartoe Serawak behoort), Ab- doel Razak, tijdens een spoedvergade ring van het parlement bekendge maakt. „Deze ernstige toestand vormt niet alleen een bedreiging voor de veiligheid van Serawak maar voor het gehele land", zei hij. Veiligheidstroepen zouden in de oerwouden van Sarawak vier com munistenkampen hebben ontdekt. Eerder dit jaar waren ook al vijf ge heime wapenopslagplaatsen aangetrof fen. Een gedegen communistische or ganisatie die al jaren in Serawak bestaat beschikt nu over ruim dui zend goedgeoefende leden. Verzoek aan regering: Geen dienstplicht na vier jaren mijnwerk HEERLEN Jonge mijnwerkers die vier jaar onafgebroken ondergronds in de Limburgse mijnen hebben gewerkt of werken zullen worden vrijgesteld van militaire dienstplicht, althans indien de regering deze aanbeveling van een spe ciale commissie aanvaardt. Tot nu toe. aldus de Volkskrant, wer den alleen die mijnwerkers van dienst plicht vrijgesteld, die acht Jaar onafge broken dienst hadden gedaan. Geen nieuwdruk „Mein KampF' MUNCHEN De Beierse staatsrege ring, die krachtens een geallieerde wet het copyright van het boek „Mein Kampf' van Hitier bezit, zal geen toestemming meer geven voor het doen "irschijnen van nieuwe drukken. Een vertegenwoordiger van de rege ring heeft meegedeeld dat hij er niet aan twijfelt of de verkoop van de 5000 exem- platen in het Deens van het boek zal worden stopgezet. OOST-BERLIJN De communistische Krant „Neucs Deutschland" heeft zondag geschreven dat Rusland nieuwe wapens heeft ontwikkeld die een vernietigende kracht zouden hebben. Deze wapens ma ken deel uit van het Russische luchtver dedigingssysteem dat tot in de kosmische ruimte reikt. 1 Met de „blauwe verdedigingsgordel" ?n systeem van strategische wapens. 1 waaronder kernduikboten kan een aanval met strategische kernwapens be- ter worden ontdekt en tegengegaan. Een Dostduitso troepen ;n vandaag Jn bouwkundig' vf'Tan'Ru"?!) u'l'za.en" 1 «aSfa/oTiSS .S'ÏÏVs;: I Ige in zijn auto. ANKARA Gisteravond is door een geweldige brand het gehele han delscentrum van de 40.000 inwoners tellende Turkse stad Tokat, 300 km. ten oosten van de hoofdstad Ankara, in de as gelegd. Van persoonlijke on gelukken is geen melding gemaakt. r zijn gezien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5