Rijnsburgse Boys klopt Noordwijk „Zege is voor mij geen verrassing" TER LEEDE GRIJPT KANS TEGEN QUICK BOYS: 0-2 GROTE VERRASSINGEN OP DAG DER STREEKDERBY'S K TACTIEK ZEGEVIERT VERDIENDE ZEGE (4-0) Katwijkse schutters laten het jammerlijk afweten NIEUWE LEIOSE COURANT MAANDAG 12 SEPTEMBER 1966 leverd. De grootste surprise kregen de toeschouwers in Rijnsburg opgediend: het sterk gestartefavoriete ISoordtcük dat verleden week tegen AZVV niet minder dan acht maal raak had gescho ten. werd door de geelzwar te Boys volledig in bedwang gehouden. International Bah FjE DAG van de streekder- Kralt en Jac van Klaveren by'* heeft zaterdag mid- guven Arie Weijers en speer- dag vele verrassingen op ge- J punt Kees Marijt geen enke- werd gescoord door Oegstgeest-spil Mas see. Ie kans en daardoor gingen de roodbroeken met 4-0 voor de volle tien tellen \OK op het Katwükse Kieuw-Zuid werd een fa voriet k.o. geslagen Quick Boys in de eerste wedstrijd vijf treffers werd door het enthousiasme van Ter Leede met 0-2 op de knieën ge dwongen. Koningsschutter Leo Pluymgraaff ivas zelfs zo van schot dat hij een straf schop miste. 77V een (streekJderby van alles mogelijk. Dat bleek ook in de vierde klasse B. ivaar het nog puntloze Oegstgeest het ongeslagen Lisser Boys op eigen terrein een puntje afsnoepte 1-1 Het enige Lisser-doelpunt ATWIJK had op Pomo na bijzonder veel moeite met underdogLeiden (2-3). In IA bleek SVOW de klap van Capelle geheel te boven te zijn: Koudekerk iverd op punten verslagen: 2-0. Alleen Hazerswoudse Boys bleek de druk van fa voriet-zijn te kunnen dra- v. Klaveren de baas over Kees Marijt gen. Rouwkoop moest rake treffers (5.0). vijlt incassereti g (Van een speciale verslaggever) er f8 nog niets aan de hand. Jullie moeten doorgaan. Het kan nog. Gemakkelijk zelfs. Er is echt nog niete verloren. we zullen ze anders moeten aanpakken. Zoals het in de eerste helft is gegaan kan het straks niet. Dan komen we er nooit. Cees (Marijt) moet wat meer ruimte zien te krijgen. verlies de moed niet. We hadden toch ook voor hetzelfde geld voor kunnen staan? Gewoon doorspelen. Verleden week ging het toch ook? Niet de moed verliezen. Ook niet wanneer het misschien in die eerste tien minuten niet lukt. probeer die achterhoede te verrassen. Met verre schoten of zo. Maak vlug één doelpunt en déan zal je zien dat de rest van zelf gaat. Oh ja, jullie moeten niet meer zover opdringen. Anton (Marijt) en Wil Spaandermann) beter samenwerken. Jongens, we moe ten weer gaan. En jullie weten het, hè. Flink er tegenaan. Niet te week zijn en maak er maar even een stuk of drie. Langzaam liepen de elf spelers van Noordwijk het veld weer op. De zo luchtig lijkende opmerkingen nog in het hoofd. Ze wisten het eigenlijk nog niet goetl. Het kon toch niet? ft'ij zijn toch beter. Wij hebben verleden week toch met 80 gewonnen Eén snelle blik op het scorebord van Rijnsburgse Boys bracht Noord- wijk de harde realiteit weer onder ogen. Het was waar. Zij, de favoriete Noordwijkers stonden in de streek- derby tegen Rijnsburgse Boys met 20 achter. Er waren tenminste drie doelpunten nodig om ongeslagen te blijven. Het had in de kleedkamer tijdens de pauze allemaal ze eenvoudig ge klonken. ..Maak er even drie...." Maar opeens was die angst er weer. De vrees voor die elf hardwerkende en vol cnthousin<me gelade Rijns burgse spelers. Stuk voor stuk mis schien niet zulke kn8D?e v tellers, maar als elftal bijzonder moeilijk te kloppen. Drie doelpunten... Aanwijzingen Noordwijk-trainer Ben van Duyl sdhreeurwde de laatste aanwijzigin een naar zijn ploeg. „Doorgaan, ook wanneer het misschien niet direct Jukt..'* Het zou allemaal niets meer keipen. Noordwijk werd in de twee- He helft van het verbitterde voetbal- heveoht met „buur" Rijnsburgse fioys naar een ongekend en onver wacht grote nederlaag gespeeld, want Jle treffer» die de roodbroeken had- iden kunnen redden bleven uit. Rijns- iburgse boys won met 40. Verdiend. Met gebogen hoofd droop het ge desillusioneerde Noord wijk-team af. De droom om ook na de derde wed strijddag ongeslagen aan het hoofd van de tweede klasse B te blijven was wreed verstoord. Aan banden Rijroftnirgse Boys heeft het spelle ije tegen Noordwijk bijzonder goed gespeeld. De aanvalsïinie van de toodbroeken moest aan banden wor den gelegd. Speciaal midvoor Kees Marijt «n rechtsbuiten Ario Weijers. Aanvoerder Jacq. van Klaveren en international Bab Kralt belastten zich hoogstpersoonlijk met dit om- ngrijke karwei. En met succes. Kees Marijt kreeg geen ruimte en ook Arie Weijers werd op de vleu- Omdat de Noordwijkse linkervleu gel door het ontbreken van Rudie Bröring ook niet kon imponeren werd het spoedig duidelijk, dat doel man Anton Driebergen het onder de Rijnsburgse lat niet al te druk zou krijgen. Temeer nog. daar de geel zwarten met een soepel lopende 4 33 formatie speelden, waardoor de Rijnsburgse defensie steeds een sur plus aan mankracht (zes tot achit) telde. Noordwijk heeft in de streek- derby tegen Rijnsburgse Boys geen kans gezien de versterkte geelzwarte verdediging te over rompelen. Ook hier doen Jan Haasnoot en Arie Weijers in gesloten door ZES Rijnsburgers een vergeefse poging. Van links naar rechts: Dick Heems kerk II. Dick Heemskerk 7, Jan Haasnoot, Arie Weijers, Bab Kralt (3), Jac. van Klaveren en Kees Marijt. Ook voor de voorhoede hadden de Rijnsburgers iets bedacht: ver rassende doorstoten op plaatsen waar de Noordwijk-defensie 't niet verwacht. Jac den Heijer dook dan ook overal op. Soms samen met de uitblinkende Hans Roem c-> de rech tervleugel. Soms met Nico den Hoed door het midlden en soms ook met de jeugdige Jacq. van Eg- mond op de linksbuitenplaats. De Noordwijkse verdediging had hiertegen geen verweer. De spelers vulden elkaar te weinig aan en er Als favoriet gestarte roodbroeken hadden in de rust nog hoop ondanks 2-0 achterstand maar moesten ook in tweede helft in de enthousiaste geelzwarte Rijnsburgers hun meerderen erken nen... vielen gaten. Vooral op links waar Jaap van Kesteren en aanvoerder Jaap van der Meulen bepaald niet hun beste vorm staken. Leiding Na twintig minuten van Rijns burgse Boys de leiding. Slecht weg werken van Van Kesteren stelde de 19-jarige Henk de Mooy in staat de score te openen. Twaalf minuten later maakte de nog jongere Jacq. van Egmond (18) er 20 van. En toen ook na de wisseling Rijns burgse Boys het tactische spelletje goed bleef spelen was de strijd snel beslist. Nico den Hoed kopte de bal na een voorzet van Jacq. den Heijer voor de derde maal langs doelman Jaap van der Niet en Hans Roem zorgde in de 23ste minuut voor 40. Noordwijk was verslagen. Kansloos. In de rommelige slotfase liet Noordwijk-doel man Jaap van der Niet (geblesseerd) zich vervangen. Linksachter Jaap van Kesteren nam zijn plaats onder de lat in, terwijl Arie van Kesteren het elftal com pleteerde. TRAINER PIET KLUIT: (Van onze sportredactie) RIJNSBURG ..Het gaat niet zo best ik vind het erg magertjes'*. Noordwijk-trainer Ben van Duyl was in de rust van de streekderby tegen Rijnsburgse Boys niet zo bijzonder tevreden over de presta ties van ,.zijn" jongens. Maar toch zag de gebruinde Leidenaar, die nu reeds zo'n vier seizoenen de roodbroeken onder zijn hoede heeft de toekomst nag niet somber in. .,Het is onverwacht, die 2—0 achterstand", gaf hij bedachtzaam toe. „Maar er komt immers nog een helft ,M Veel pijn Ook in die tweede helft zagen de Noordwijkers geen kans om ver andering in de stand aan te bren gen. Integendeel: de matige ver richtingen van de zeekanters werden door „underdog" Rijns burgse Boys tot groot enthou siasme van de verraste supporters nog wat nadrukkelijker onder streept: 40. En dat heeft oefen- meester Van Duyl toch wel bij zonder veel pijn gedaan. Al was hij na afloop van de eerste, die verklaarde dat de overwinning van de Boys uit Rijnsburg „dik verdiend" was Verwacht Ook Piet Kluit, de PIET KLUIT verwacht was. Maar voor de lange Haarlem mer, die in de afgelopen jaren bij de profclubs 't Gooi, ZFC, EDO en Stormvogels op de oefenavonden de scepter zwaaide, kwam die overwinning eigenlijk niet zo on verwacht. Schouderklopjes „Ik had er wel een beetje op gere kend", vertelde hij na afloop, ter wijl hij tevreden „zijn" jongens op de schouders klopte: „Ze had den geen antwoord op onze tac tiek. We speelden zuiver 4-3-3 en daarmee ontnamen we Noordwyir alle kans om gevaarlijk te woi- den". Extra beurt BEN VAN DUYL magertjes Overigens had Piet Kluit geen spe ciale maatregelen voor deze streekderby genomen: „In de af gelopen week is er normaal (twee maal) getraind. Ik heb de jongens alleen wat extra te pakken geno men, omdat ik vond dat ze dat na de onnodige nederlaag tegen Ko zakken Boys verdienden". Over zo'n extra-beurt hoeven de spelers van Rijnsburgse Boys zich deze week geen zorgen te maken! (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De 1800 toeschou wers op het zonnige Niéuw-Zuid heb ben zich zaterdagmiddag verbaasd afgevraagd waar de schotvaardig heid van Quick Boys was gebleven. In de eerste competitiewedstrijd te gen De Geuzen schoten de blauwwit- ten maar liefst vijf „rozen'. Tegen Ter Leede lieten de Katwijkse schut ters het onder aanvoering van Leo Pluymgraaff volledig afweten De streekderby tussen Quick Boys en Ter Leede beeft de vele toeschouw ers niet gebracht wat zij ervan hadden gehoopt. Het was een vooral van Katwijkse zijde j matte vertoning zonder hoogte punten, tempo en veel inzet. Dc roodgele Sassenheimers speelden nog het minst slecht en verdienden de onverwachte 02 overwinning j ten volle. De afwezigheid van stopper Leen Aan- dewiel heeft een stempel gedrukt op de strijd tussen de oude (streek)rivalen. Cees van der Plas bezette bij Quick Boys daardoor zijn vertrouwde spilplaats. En dat deed hij voortreffelijk. Maar toen hij na ongeveer een half uur het veld we gens een oude knieblessure moest verla ten, ging het bergafwaarts met de Kat wijkse favorieten. De verdediging werd onzeker en er vielen grote zaten tussen de halflinie en de voorhoede De Katwijkers hadden daarvoor overi gens pech gehad toen kopballen van Gerard van der Kwaak en Jeroen den Hollander tegen de lat belandden. Tot aan de rust gebeurde er verder weinig opmerkelijks. Alleen een hard schot van Gerard van der Kwaak, dat rakelings langs de paal ging, kon enige sfeer op de tribune brengen. Tot bittere teleurstelling van het Kat wijkse legioen was het na de hervatting niet Quick Boys, maar Ter Leede dat direct het initiatief naar zich toe trok. De roodgele Sassenheimers namen het spel volledig in handen en de Katwijk se blauwwitten zijn er in de tweede helft dan ook nauwelijks meer aan te pas gekomen. In de 30ste minuut werd de strijd be slist en weer was een blunder van doel man Gerrie Vooys de oorzaak van de Ter Leede-treffer: een houdbaar schot van aanvoerder Wim van Ginhoven sloeg hij in eigen doel (02). luut naar de witte stip. Maar zelfs i kans liet de anders zo trefzekere T Pluymgraaff liggen. Met een katachtig) sprong dook doelman Van Leeuwen bal uit de hoek. Hermetisch Meer kansen kreeg Quick Boyj niet. De achterhoede van Ter Leed met als uitblinkers De Br Ligtenberg grendelde het doe hermetisch af. En dat betekende d eerste nederlaag van de blauwwit! Katwijkers. Strafschop Het laatste, verwoede offensief van Quick Boys leek in de slotfase toch nog succes op te leveren. Eén van de Sassen- heimse verdedigers speelde in het straf schopgebied de bal met de hand en scheidsrechter Van der Horst wees reso- Zelfs een strafschop kon Quick Boys in de streekderby tegen Ter Leede niet benutten. De Sas- senheimse doelman Van Leeu wen stompt de door Leo Pluym graaff hard ingeschoten bal fraai uit de hoek. Voorsprong Ter Leede is er zaterdagmiddag op Nieuw-Zuid in geslaagd de altijd ;o gevaarlijke aanval van Quick Boys volledig aan banden te leggen. Ook dc blonde aanvalsleider Leo Pluymgraaff (links) kreeg van Ligten berg en De Bruin geen enkele kans. Ter Leede maakte daarvan uitstekend gebruik. In de 31e minuut loste Dick van Biezen het eerste goede schot van de Sas senheimers en daarmee bezorgde hij z(jn ploeg een 01 voorsprong. Zonder dat Quick Boys-doelman Vooys er ook maar Iets aan deed verdween de bal in de uiterst* hoek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 10