Weekagenda Groen.groener.groenst Niet met gedoofde lichten doorrijden Eerste vrouwelijke wethouder van Leiden maakt zich zorgen over overhemdknoopjes en de sokken van „haar mannen Vijf miljard spaartegoed bij Raiffeisenbanken LEZERS SCHRIJVEN ONS: LHJ-gebouw Mevr. N. A. den Haan Groen ^nieuwe leidse courant dinsdag 6 september 1966 Maandag trid Wijkcentrum Vredeskerk, 8 u.: bijeen- ■et» komst Bijbelgenootschap, arer Den Haag, Koninklijke Schouwburg, Nei 8.15 u.: Haagsche Comedie met ,,Ik zoek •olg. Mioussow" van Valantin Kataiew (be- oof «loten voorstelling). Dinsdag veg Zaal Petrakerk, 8 u.: afdeling Leiden- noord Christenvrouwenbond. De heer N. IM. Laarman uit Den Haag over: Gods 1 naam in de omgangstaal, de» Leiden 8 u.t Rijnsburg 7.45 u., Noord- wijk 7.30 u.: dagtocht naar Texel, afde- ling Leiden NCR(eis)V. eer Stadhuis, 7 tot 8 u. zitting Bouwfonds titel Nederlandse Gemeenten, om Breestraat 173. 4 tot 7 uur: openings- ike- receotie Van Egmonds Modebedriiven t le DEN HAAG Koninklijke Schouw- hij burg, 8.15 u.: Theater met „Kabaal in werd Chioggia" van Carlo Goldoni. Woensdag eld Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3. tin? u.: populaire volkenkundige films voor uwt de jeugd (toegangsprijs f 0,25). Ij Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat itie- 1, 7.30 tot 7.50 u. oecumenisch avondge bed. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 u.: „Haagsche Comedie met „Ik zoek Mioussow" van Valantin Ka taiew (besloten voorstelling). R.K. kerk Leyweg, 8.15 u.: orgelbespe ling Günther Fisohinger. Donderdag DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met ,,Ik zoek Mioussow" van Valantin Kataiew (besloten voorstelling). Vrijdag Speeltuin Ons Eiland, Kortenaerstraat 8 u.: tuinconcert Concordia. Stadsgehoorzaal, 8 u.: feestavond voet- de, balvereniging RCL, cabaret met bal na. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11, ton 8-30 u.: opening tentoonstelling schilde- rijen en objecten van Willem Breddels door de heer J. M. Joosten. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11, 8.30 uur: opening expositie Willem Breddels. ver DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met ..Ik ge- zoek Mioussow" van Valantin Kataiew (besloten voorstelling), roet: Pulchri-studio, 8.30 u.: Prager Duo met werken van Bach, Eben, Spohr Kucera, ub- Flothuis, Smetana en Flosman, fluit en harp. r'j" Zaterdag nci' Jacobazaal Den Burcht, 8 tot 12 u.: dan- sen m.m.v. beat-groepen. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 u.: ope nen ningsfeest jeugdcentrum In den Moriaen met cabaret en bal na. Muzikale mede- ug. werking van The Game Breakers, ak- Busstation, 12.30 u.: vertrek excursie an- naar firma Maas en Stein te Hillegom (Tuinbouw en Plantkunde), akt Rapenburg 10: jongerensociëteit 't Roef- rij- Je, openingsfeest m.m.v. The Sea Side Swing Society. sen De Doelen, 4 tot 5.30 uur: receptie t.g.v. vijftigjarig jubileum de heer M. J. Pc" Blangé (Amro-bank). DEN HAAG Frank Kooman, 2.30 u.: poppentheater voor de jeugd: ,,Het B.j brandneteleiland". C. Koninklijke Schouwburg, 8.15 u.: Haag sche Comedie met „Professor Bernhardi" van Arthur Schnitzler. RIJSWIJK Kleine Schouwburg, 8.15 u.: showavond met onder anderen Corry Brokken en The Mounties. Camera (2 en 7.30 uur): The bridge the river Kwai (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great race (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Mabuse contra Acontas no. 17 (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De een zame revolvervechter (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Moord het voetlicht (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Zeventien (18 jaar). Avond- en nachtdienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Dagelijks in Den Haag Theater PePijn, 8.30 u.: Opus 2, caba ret met Paul van Vliet en Liselore Ger ritsen (tot I januari). Tentoonstellingen Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: ex positie Willem Breddels (van 9 september tot 2 oktober). Rijksmuseum van Oudheden, tot en met 10 oktober: „Kunst voor de eeuwig heid". Egyptische tekeningen en schilde ringen uit de nationale verzamelingen van België en Nederland. Museum Volkenkunde, grote zomerten- toonstelling „De mens van toen" (tot eind september open van 10 tot 5 uur dags van 1 tot 5 uur). De Lakenhal: tentoonstelling van schil derijen van Gabriël Metsu, tot 5 septem ber, 105 u., zondags 15 uur. Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leidse kunstenaars '66, tot 8 septem ber. LEIDEN Ook in Leiden en omgeving hebben de Raiffeisenbanken van morgen het werk even onderbroken om het ogenblik te markeren dat het totale spaartegoed van de ruim twee miljoen spaarders de vijf mil jard gulden was gepasseerd. Het tegoed van f 1 miljard werd in 1950 bereikt, ruim een halve eeuw na de oprichting van de organisatie. Het bedrag van f 2 miljard werd begin 1959 bereikt. Drie jaar later overschreed het inleggerstegoed de f 3 miljard. Medio 1964 werd de f 4 miljard gepasseerd en thans, twee jaar later, de f 5 miljard. Het aantal vestigingen van de Raif feisenbanken bedraagt 1.300. Zowel in de steden als op het platteland mogen deze banken zich in het ver trouwen van de spaarders verheu gen. Zo droegen steden en platte land in gelijke mate bij tot het spaaroverschot van f 68,4 miljoen De oorsprong van de Nederlandse Raiffeisenorganisatie gaat terug tot 1898, toen te Utrecht de Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Bank werd ge vestigd als organisatie van plaatse lijke landbouwkredietbanken. In het oprichtingsjaar telde ons land nog slechts enkele van deze plaatselijke leenbanken. Hierin kwam spoedig verandering, mede door de stimu lerende werking van de Centrale Raiffeisen-Bank. Voor het in toepassing brengen van de ideeën van F. W. Raiffeisen werd geijverd om door middel van spaar en kredietverenigingen de positie van vooral de plattelandsbevolking te verbeteren. Overal in het land werden deze verenigingen gesticht, vaak onder de naam „Boerenleen bank", omdat de vestiging ten plat- telamde gewoonlijk een sterk agra risch element inbracht. Later zou door de groei van de banken en de verstedelijking van het platteland, naast de bijzondere verzorging van het landbouwkrediet, de functie van de banken ook een meer alge mene inhoud krijgen. Vele banken, die deel uitmaken van de organisa tie, thans 667 in getal met ruim 1.300 vestigingen, hebben daarin aanleiding gevonden de naam „Boe renleenbank" te verwisselen voor Raiffeisenbank De spaargelden zijn thans voor 55 pet afkomstig van spaarders buiten de landbouw. Daaruit blijkt, dat de Raiffeisenbanken naast het gespeci- aleerd zijn in het landbouwkrediet, een meer algemene bankfunctie ten behoeve van de eigen kring binnen de plaatselijke samenleving gingen uitoefenen. Door de toeneming van spaargelden en rekening-courantgel- den is het mogelijk geworden aan deze algemene functie een reële in houd te geven. Vanmiddag om kwart over twaalf kreeg ook op 't Leidse kantoor aan het Rapen burg de eerste spaarder, die zich van daag aan het loket vervoegde een jubi leumgift van f50 op zijn spaarbank boekje. Het was de heer J. Platteel Uit Leiden. Hij werd ontvangen, nadat op zijn boekje de rente was bijgeschreven door het bestuur en de raad van missarissen. LEIDEN De tijden mogen ver anderen, lid van het Leidsch (met sch) Studentencorps wordt je na tuurlijk niet zo maar. In de groene dagen van september is de kapper daarom nog steeds een onmisbare figuur. En of je het nu vervelend vindt of niet, je kunt er maar het beste om lachen als hij van je mooie gymnasiumhoofd geen haar heel laat. Ten slotte wordt je er ook letterlijk een all-round corpslid van. Na de behandeling zit je wel even vreemd te kijken, maar volgend jaar lach je weer zonder kiespijn het laatst en dus het best. Opening showroom LEIDEN In het pand Langebrug 91 heeft de firma B. Zeilstra een mo derne showroom geopend. Waar voor heen een garage was, staat nu een nieuw winkelpand. Volgend jaar bestaat de firma 100 jaar, maar nu al is men overgegaan tot modernisering. De grote sortering komt hierdoor nog beter uit. Als nieuwe snufjes kan men o.a. een droogtrommel, een gas- verwarmingssysteem en een bijzet- fornuis voor het warmhouden van etenswaren bewonderen. Dagelijks wordt een demonstratie gegeven. LHJ heeft eindelijk de ruimte. Met deze woorden begint uw redacteur zijn verslag over het in gebruik nemen van het oude en vernieuwde Wijkgebouw „Levendaal". Hij vervolgt dan: Waar vroeger ..knapen" bij de toverlantaarn zaten en ..jongelingen" debatteerden alsof het lot. van kerk en maatschappij in hun handen lag, drinken binnenkort enz. Dan volgt een stuk verder: In de koffiekamer (met bar) van het. LHJ- gebouw aan het Levendaal, die als ..jeugdcafé" dienst zal doen. zullen de sprekende slang en Colün het zwijgen zijn opgelegd. Zo ging het volgens u, mijnheer de redacteur, vroeger in Levendaal toe. Maar wist u dat we voor 1940 toen de oorlog aan alles een einde maakte er wel van alles te doen was? Wat zegt u van een CJMV met meer dan 100 leden? Hoe denkt u over hen die lid waren, ambtsdragers werden of nog zijn en er zelfs een dominee is geworden? Leids kantongerecht LEIDEN „Zelfs de beste automo bilist kan wel eens een fout maken en ook u zou voor de niet veel betekenen de aanrijding slechts een paar tientjes boete hebben gekregen als u zich niet zo schofterig had gedragen door te pro beren u aan de gevolgen van die aan rijding te onttrekken", zo wees de kantonrechter gisteren een 26-jarige bakschipper uit Katwijk terecht. Deze was volgens de dagvaarding op 14 mei met gedoofde lichten doorge reden na in de Kerkstraat in zijn woonplaats op een tegenligger te zijn ingereden, die een toevlucht moest zoeken op het trottoir. De officier had f 75 boete geëist alsmede een half jaar voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid. De verontwaardigde kan tonrechter was het geheel met die eis eens en vonniste conform. Ook andere verkeersovertreders wer den met f 75 boete gestraft; het leek wel een eenheidsboete dit keer. In deze „vreugde" deelden onder anderen een 33-jarige automobiliste uit Katwijk, die op het kruispunt Molentuinweg- Provinciale weg geen voorrang had ge geven, een 19-jarige houtbewerker uit Warmond, die al drie keer voor het rij-examen was gezakt maar des ondanks in een auto reed, en een 31- jarige tijdschrijver uit Amsterdam, die op rijksweg 4a tegen een voor hem rijdende auto was gebotst Afscheidsreceptie LEIDEN Ir. J. J. G. van Hoek recipieerde gistermiddag in de Burger zaal van het stadhuis ter gelegenheid van zijn afscheid als wethouder. Tal van hoofden van dienst, raadsleden, ambtenaren en andere relaties kwa men de heer Van Hoek de hand druk ken. Wat zijn uw gedachten over de di recteur van K. en O. en de Leidsche Spaarbank en over hen die de chr. vakbeweging dienden als bestuurders? Wat zijn uw gedachten over de LCKV die in Levendaal is geboren? Zegt het u iets dat K. en G. daar is opgericht als mondorgelclub met als leider, Henk Roman, Koos S leg ten- horst. Izak Pauw en nog enkele jonge lui? Wist u dat deze club ver over de 100 leden had en ontelbare malen zijn medewerking verleende als trekpleis ter voor andere verenigingen? De ba kende TOVEDEKA-avonden ziin deze u bekend? Alles gebeurde in het Wijkgebouw Levendaal en door leden van de CJV die later CJMV genoemd werd. Ds. Punselie kent u toch weL die dit alles stimuleerde? Nooit gehoord van Ome Abraham van Borsclen die zijn „knapen" vertel de. by zijn toverlantaarn, over zijn en onze Heer Jezus en op zo'n manier dat geen oog droog bleef? Heefit u mijn heer Hakkert gekend, voorzitter van CJMV en het congierge-echtpaar Den Holder? Maar laat ik maar stoppen, het is al les voorbij. We zijn nu in 1966, alles is veran derd, de jeugd die vaak onbegrijpelijk is en de vooruitgang in de levenswijze. Maar om die tijd en het werk van toen in Levendaal te betitelen als: (ik citeer uw verslag weer): De vonken die vroe ger soms van de in het wykgebouw gevoerde discussies afspatten, hadden het interieur er niet beter op ge maakt enz,, hadden eerder een dankwoord verdiend aan de vroegere bezoekers (waarvan nu nog vruchten geplukt worden) dan wat u er van heeft gemaakt. Een oud-Levendaler. (naam en adres bij de redactie bekend.) (Met de door de „oud-Levendaler'* gewraakte zinsneden hebben wij alleen maar willen laten uitkomen dat de generatie die nu bezit neemt van het oude gebouw anders, om niet te zeggen nuchterder, over veel zaken denkt dan de toenmalige „knapen" en jonge lingenHet is echter onjuist daaruit te concluderen dat wtj de aktiviteiten die indertijd ontplooid werden, be lachelijk gemaakt of zelfs veroordeeld zouden hebben. Wij hebben geen oor deel uitgesproken, alleen gesuggereerd op groede gronden, naar wij menen dat sinds het verdwijnen van ,.omc Abraham" de ogen langer droog blij ven. Redactie.) Medisch advies aan schepen DEN HAAG In het jaarverslag 1965 van de afdeling Den Haag van het Nederlandsche Roode Kruis wordt op gemerkt, dat de activiteit van de radio medische dienst ongeveer op gelijk niveau bleef. Via Radio Scheveningen te IJmuiden gaven de artsen van het Rode Kruis ziekenhuis in Den Haag adviezen voor 190 personen. Eén advies op het vlak van laboratoriumwerk en één advies op het terrein van de bacte riologie. Voor 96 zeevarenden werden over alle wereldzeeën 343 telegrammen gewisseld, terwijl voor 98 opvarenden 122 telefoongesprekken werden ge voerd. De totale tijd van de telefoon gesprekken was 10 uur en 10 minuten. Er was contact met 192 schepen, waaronder 5 van buitenlandse rede rijen. Van de 187 Nederlandse vaartui gen behoorden er 37 tot de vissers vloot. In 22 gevallen betrof het advies een ongeval. Het contact met de ge neeskundigen van de rederijen gaf in 1965 een bevredigende ontwikkeling te zien. De kosten voor de telegrammen en de gesprekken die door het Ne derlandsche Roode Kruis worden Be taald beliepen in 1965 f 9.660,10 of per geval f49,79. Koninklijke medaille voor dhr. Perdon LEIDEN In verband met zijn veer tigjarig arbeidsjubileum in dienst van de Stedelijke Lichtfabrieken heeft de heer A. Perdon (56) vanmorgen uit handen van de burgemeester de aan de orde van Oranjc-Nassau verbonden bronzen eremedaille ontvangen. De burgemeester sprak hem hartelijk toe. Verder werden van waardering ge tuigende woorden gesproken door afde lingschef ir. B. G. P. de Groot en door de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer A. Lepelaar. De heer Perdon trad in 1926 bij de S.L.F. in dienst als leerling-fitter. Thans is hij werkzaam in het laborato- Puzzel prominenten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 27 aug. zijn: le prijs f 5, E. Flohr, Antillen- straat 90, Leiden; 2e prijs f 2.50. Gerda Marseille, Von Bönninghau- senlaan 10, Lisse; 3e prijs f 2.50. W. Veerman, Sieboldstraat 30, Leiden 99 (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Mevrou/w N. A. den Haan-Groen (47), de eerste vrou welijke wethouder van Leiden, maakt op mij de indruk van een charmante, levendige vrouw, die zich bijzonder spontaan uit. Toen ik haar een paar dagen geleden sprak in haar royale woning-met parketvloer - en - centrale - ver warming aan het Pieterskerkhof in dit huis groeide zij als kind op en zij keerde er als getrou wde vrouw in terug zei ze bii her haling: „Mag ik dat eigenlijk wel zeggen?De twee dwerg- teckeltjes moeder en dochter lichtten soms even hun intel ligente kopje op alsof ze met hun bazin meedachten. Laat ik mevrouw Den Haan echtgenote van de Leidse univer siteitsarts eerst even nader hij u introduceren, waarhij ik ge bruik maak van haar eigen op gave van enige maanden geleden ten behoeve van de raadsverkie zingen: Muziekstudie Geboren in Leiden op 30 okto ber 1918; opleiding muziekstudie (zang); vele jaren actief deelge nomen aan het jeugdwerk, spe ciaal op het gebied van de meis jespadvinderij; van 1950-1954 dis- trictscommissaresse van het Ned. Padvindsters Gilde te Leiden; de laatste 10 jaar landelijk presi dente van het Nederlands Pad vindsters Gilde; voorzitster van de Europese werkcommissie voor gidsen en padvindsters; vice- voorzitter van de Nederlandse Jeugdgemeenschap; bestuurslid van de stichting Outward Bound- soholen in Nederland; bestuurs lid van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis; lid van de Raad voor de Jeugdvorming; be stuurslid van de afdeling Leiden van de VVD. Beetj e nerveus Dit jaar werd mevrouw Den Haan tot raadslid gekozen, van-- middag werd ze als zodanig ge ïnstalleerd en daarna zag deze moeder van drie zoons (20, 17 en 10 jaar) zich tot wethouder be noemd. Nu die benoeming zo dicht was genaderd, maakten de conse quenties ervan haar een beetje nerveus, bekende mevrouw Den Haan mij. „Ik heb nog geen maatregelen kunnen nemen voor het huishou den. Vandaag nog heb ik een brief op een advertentie in uw blad weggebracht maar je hoort nooit iels terug. Al die vrouwen, die zich voor het huishouden aanbie den, zijn blijkbaar op een huwe lijk uit. Als dat zo door blijft gaan, plaats ik zelf een adverten tie maar dat kon ik tot nu toe toch niet doen? Dat zou toch te gek zijn geweest, terwijl ik nog niet eens was benoemd tot wet houder! Drie zoons Kijk, er moet hier iemand in huis zijn, die alles organiseert, zodat het goed marcheert, anders krijg ik ruzie met m'n mannen. Nu was ik toch al vrij veel van huis door m'n andere functies en m'n oudste studeert tropische landbouwkunde in Deventer zo dat die niet veel thuis is. De mid delste zit op het Rijnlands Lyceum en de jongste bezoekt natuurlijk nog de lagere school. Maar waar ik voor moet oppas sen, is bijvoorbeeld, dat. als iemand een overhemd uit de kast pakt, er geen knoopjes af zijn en als iemand een paar schone sok ken aantrekt, er geen gaten in zit ten. Dat zijn juist de kleine din gen, die ruzie geven. Ik zou het 't fijnste vinden als ik als wethouder de portefeuille van onderwijs, cultuur en recrea tie kreeg; op dat gebied ben ik vrij goed thuis, maar ik begrijp, dat ik daar niet al te veel op moet rekenen. Het niet te weten, welke por tefeuille me te wachten staat, maakt mij een beetje nerveus. Het liefst zou ik overal uitgaan waar ik nu in zitom me helemaal op dat wethouderschap te gooien. Nadat ik tot raadslid was ge kozen, heb ik alle raadsvergade ringen op de publieke tribune bij gewoond. Dan kom je er een beet je in. Ik vind het vaak nogal langdradig, maar .ja.Vorig jaar heb ik ook een paar begro tingsvergaderingen meegemaakt, maar dat is helemaal verschrik kelijk als je er niet in zit. Nu ik ook gewone vergaderingen heb bijgewoond, wordt het ie allemaal wat begrijpelijker. Wat ik hoop is, dat we een goed team krijgen. De andere leden van het college zullen het eerst wel vreemd vinden, een vrouwelijke collega. Gelukkig ben ik wel gewend met mannen samen te werken. In de Ned. Jeugdge meenschap zitten we met z'n zes tienen en daar ben ik de enige vrouw. Die waren in het begin ook niet zo stralend hoor, toen ik als vrouw erbij kwam. Nu ben ik helemaal niet zo, dat vrouwen voorop moeten lopen. Maar toch is het wel vaak nuttig als ze mee doen. Vrouwen denken toch weer anders dan mannen. Snertmopjes Alles bij elkaar genomen, vind ik het wel leuk wethouder te worden. De andere wethouders ken ik nog niet persoonlijk, maar dat komt wel. Alleen de heer Van der Willigen ken ik en ik vind hem een aardige man. Weet u wat ik het leuke van dat wethouderschap vind? Ik ben gek op mijn stad; ik ben ton slotte een echte Leidse. En nu kan je iets voor die stad gaan doen. Dat ligt me wel want ik ben een beetje een doe-mens. Nu verbeeld ik me niets hoor, want ik zal het vooral van de ambtenaren moeten heb ben. Ik weet dat die goed zijn in Leiden en dat ze hard werken. Eigenlijk helemaal niet aardig, dat er altijd van die snertmopjes over ambtenaren worden ge maakt Zoekt U een Gouden armband of collier voor 70,- en 100,- of 300,- e<n 800,-. JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Grote keuze in alle prijzen ALTIJD VOORDELIG Maandag de gehele dag gesloten. Vele PTT-kantoren in omgeving Leiden op zaterdag dicht Kantoor Leiden geopend van half 9 tot half 12 LEIDEN Met ingang van 12 sep tember zullen de PPT-kantoren van Oegstgeest, Leiderdorp, Hazerswoude, Hoogmade, Koudekerk, Leimuiden, Noordwykerhout, Oude Wetering, Roelof arendsveer., Rijnsburg, Rynsa- terwoude, Rijpwetering, Voorhout, War mond en Zoeterwoude op zaterdag ge sloten zijn. Het hoofdkantoor te Lei den is op zaterdag geopend van half 9 tot hall' 12. Van maandag tot en met vrydag zijn de kantoren in Leiden en omge ving als volgt geopend: Leiden, hoofdkantoor 8.30-19 u; Oegstgeest 8.30-17 u; Leiderdorp 8.30- 17 u; Hazerswoude-Dorp 8.30-12.30, 14- 15, 17-18 u; Hazerswoude-Ryndijk 9,30- 12.30, 14-15, 17-18 u; Hoogmade 10.30- 12.30, 14-15, 17-18 u; Koudekerk a.d. Rijn 9.30-12.30, 14-15, 17-18 u: Leimui den 9.30-12.30, 14-15, 17-18 u; Noord- wijkerhout 8.30-12.30, 14-18 u; Oude Wetering 9.30-12.30 14-15, 17-18; Roe- lofarendsveen 9.30-12.30, 14-15, 17-18 u Rynsburg 8.30-12.30, 14-15, 17-18 u- Rijnsaterwoude 11.30-12.30, 14-15, Rijpwetering 10.30-12.30, 14-15, 17.30- 18 u; Voorhout 8.30-12.30 14-15, 17-18* Warmond 8.30-12.30. 14-15, 17-18- Zoe terwoude 9.30-12.30, 14.15, 17-18. Wat betreft de buslichtingen te Lei den het volgende: De 2de lichting van de stadsbrievenbussen (Leiden, Oegst geest cn Leiderdorp) zal van maandag t.m. vrijdag plaats hebben tussen 10 en 12 uur. De derde lichting met aan sluiting op de nachtposttreinen om 19 uur. De laatste buslichting aan het hoofdkantoor om 21 uur, met aanslui ting op de nachtposttreinen. Op zaterdag de laatste buslichting van de hoofdbus om 12 uur. Leidse vrouwen gaan Tibet helpen LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft zich schriftelijk tot de plaatselijke vrouwenverenigingen ge wend naar aanleiding van de groot scheepse actie ten behoeve van niet- Europese vluchtelingen, die op 24 ok tober in 14 Europese landen wordt ge houden. Het is de bedoeling na over leg met de Nederlandse regering het Nederlandse aandeel in deze actie spe ciaal te bestemmen voor hulp aan Tibetaanse vluchtelingen. Donderdagavond 15 september om half 9 wordt in de Burgerzaal van het stadhuis een bijeenkomst voor de leden der vrouwenverenigingen gehouden. De actie wordt besproken en toege licht en dr. P. H. Pott, directeur van het Rijksmuseum voor Volkenkunde, zal een korte inleiding houden over land en volk van Tibet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3