Noordwij k moeiteloos naar CAPEEEE SCHOOT MET SCHERP TEGEN SVOW triomf op arm AZVV Koudekerk houdt van aanpakken Ter Leede ten onder tegen hardwerkend Heerjansdam Opzet Rijnsburgers mislukt ZWARE 8-0 NEDERLAAG SIZO debuteert met overwinning op zwak Marken Boskoop had het moeilijk basseiineimers komen spirit' tekort (1-2) ARC geeft Zwaluwen geen kans Winst voor Koudekerk H ME UWE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 ZEEUWEN REIZEN VELE UREN VOOR VERPLETTERENDE 8 0 NEDERLAAG... Weteringers kwamen van koude kermis thuis (Van een onzer CAPELLE SVOW is zaterdagavond, van een koude kermis thuis ge komen. De Weteringers, die voor dit seizoen grote plannen hadden, waren in Capelle door de club met die naam. die verleden week reeds tegen Wasse naar met scherp hadden geschoten (27), met 80 verpletterd Hogendijk, Broers, Breedveld en Schou ten (4) een onaantastbare 70 voorsprong en na de rust bepaalde Schouten uit een voorzet van De Jong de eindstand op 80. Doelman Van Tol, linksback Turk en spil Vreeken gingen bij enkele doelpun ten niet geheel vrijuit. Twee spelers hadden SVOW zater dagmiddag de das omgedaan: stop- perspil Lagerwaard hield de Wete- ringse voorhoede volledig in dwang, terwiji de 18-jarige Schou ten de Cappelle-voorhoede leidde in het schuttersfeest. De zwartwitten maakten in Capelle overigens helemaal een zwakke indruk: er zat geen stootkracht in de anders zo gevaarlijke voorhoede en de defensie sta pelde fout op fout. Met het windje in de rug nam Capelle in de eerste helft door doelpunten van (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOIVI Voor eigen publiek heeft SIZO zijn debuut in de derde klasse gevierd met een 4—1 zege op Marken. De Hillegommers speelden beter en hadden in de eerste helft reeds een verdiende 20 voorsprong genomen. SIZO mocht tegen Marken zijn nieuwe mid voor Bob de Jong nog niet opstelleD en het zag de stryd dan ook met banae voorgevoelens tegemoet. Het is echter al lemaal meegevallen: De jonge Kamp- hotst en Uilendreef zorgden in de eerste helft reeds voor een 20 voorsprong en toen Van der Jagt na de hervatting de stand tot 30 opvoerde, scheen er voor de aanhang geen vuiltje meer aan de lucht. Doelman Van Haaften beging toen echter een foutje door een hoge bal in eigen doel te slaan (31). Het gaf do wijdbroeken nieuwe moed, maar kort voor het laatste fluitsignaal van scheids rechter Van Akkeren maakte Hoogka mer met een vierde treffer aan alle Mar., kense illusies een eind: 4 Aid. Gouda KNVB (Van onze sportredactie) GOUDA De eerste competitiedag van de afdeling Gouda heeft geen ver rassende uitslagen opgeleverd. Alle winnende teams boekten regelmatige overwinningen alleen Boskoop moest een in de eerste helft opgelopen ach terstand wegwerken. Rijnstreek startte met een nuttige 20 overwinning op Bodegraven en wil blijk baar zo spoedig mogelijk het verloren gegane terrein in de KNVB heroveren. Waddinxveen was na de rust niet tegen Boskoop opgewassen (13), terwijl Spor tief WDS geen kans gaf: 3—0. Zwammer. dam was kansloos tegen Schoonhoven 24. Moercapelle kon het voor eigen publiek niet tegen RVC bolwerken (12) Uitslagen res. eerste klasse: Gr. Am- mers 2-Be Fair 2 53; RVC 2-Waddinx- veen 2 11; Bodegraven 2-Zwammerdam 2 2—1; Jod. Boys 3-Sprit 1—1. (- BIJ DE FOTO: SVOW-doét/mam - Van Tol had het zaterdagmiddaig in Capelle zwaar te verduren. Niet minder dan acht maal moest hij de bal uit zijn doel halen. Soms slaag de hij er echter ook in doelpun ten te voorkomen. Daarvoor moest hij zich dan wel voor de voeten van rmdvoor De Jong werpen. Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK „Een pak slaag: 80. Zijn die jongens daar nu hele maal voor uit Axel gekomen Wat medelijdend vroeg een Noord- wijkse supporter het zich af. En wanneer „die jongens" van AZVV die opmerking hadden gehoord, zou den zij zich ivaarschijnlijk ook heb ben afgevraagd of het al die moeite vertrek om kwart voor tien en thuis komst rond middernacht) wél waard was geweest Noordiwijk heeft zaterdagmiddag de tweede zege in successie geboekt: na Huizen, dat zaterdaqmiddaq ove rigens Zwart Wit bedwong, werd het Zeeuwse AZVV naar een kansloze nederlaag gespeeld. Klasse verschil De roodbroeken waren veruit de sterk ste ploeg. Er was minstens een klasse ver schil: het tempo lag hoger, het plaatsen was zuiverder, de conditie en techniek beter enz. enz. Dat invaller-doelman Van der Broeke ..slechts" acht keer de bal uit het net moest halen, gaf de verhouding in de eenzijdige, maar zeer sportieve wedstrijd eigenlijk nauwelijks weer. Hattrick Kees Marijt was in de Noordwijkse voorhoede weer eens ouderwets op schot: de onberekenbare aanvalsleider verrichtte met treffers in de 4e, 17e en 29e minuut een fraaie hattrick (30) en nog voor de rust voegde hij en de actieve Arie Weijers daar nog een doelpunt aan toe: 5—0. Rustige dag Na de thee geloofde Noordwijk het wél. Pas in de slotfase deden de roodbroeken er nog even „iets" aan: Weijers (na een voorzet van Jan Haasnoot), Kees Marijt en opnieuw Arie Weijers zorgden voor de 80 eindstand. Jaap van der Niet had onder de Noordwijk-lat een bijzon der rustige middag SASSENHEIM - De wil om ie winnen, waarmee Heerjans dam zaterdagmiddag de strijd tegen Ter Leede aanbond, heeft de doorslag gegeven. Met de volle 100 pet. inzet, waardoor verschillende spelers tegen het einde van de wedstrijd op hun tandvlees liepen te bijten, veroverden dé Heer jansdammers met 1-2 de volle winst. nederlaag van Ter Leede wel ver- Na de nederlaag tegen ZCFC.heeft Ter Leede het ook*tegen Heerjans dam niet kuiinen kléren. De Sassen- heimers gehandicapt door enkele invallers moesten spoedig het middenveld prijsgeven en maakten verder ook niet de indruk goed op elkaar te zijn ingespeeld. Midvoor Cock Versluis had tegen de hechte verdediging van Heerjansdam wei- in te brengen en daarmee is de Klaas van der Heuvel schiet bres in versterkte verdediging (Van een onzer verslaggevers) WERKENDAM Rynsburgse Boys heeft het zaterdagmiddag in de uitwedstrijd tegen het vooral op eigen terrein moeilijk te kloppen Ko zakken Boj's niet kunnen redden. De geelzwarte Rijnsburgers, die overi gens beneden de maat bleven, moes ten met een 10 nederlaag de thuis- naar het Bloemendorp aanvaar den. De opzet van de Rijnsburgers, om de score in Werkendam dubbelblank te houden, is niet geslaagd. Halver wege de tweede helft zag de „alles- doener" van Koz. Boys Klaas van der Heuvel zijn kans schoon en dat doel punt besliste de strijd. Geen indruk De geelzwarte Rijnsburgse formatie heeft zaterdagmiddag geen grootse in druk kunnen maken. Het accent was ge legd op de verdediging alleen Jac den Heyer en Hans Roem speelden zuiver in de voorhoede en slechts af en toe veran derde Van Zuylen dat 5-3-2 systeem in 5-2-3 waardoor de Werkendammers naar hartelust in de aanval konden gaan. Meer dan driekwart van de (matige) wedstrijd heeft Kozakken Boys dan ook druk uitgeoefend op de veste van Drie bergen. Vooral „Klaoske" van der Heu vel speelde daarbij een grote rol. Welis waar had de Werkendamse aanvalsleider steeds twee Rijnsburgse bewakers (Bab Kralt en Van Klaveren) in zijn buurt, maar hy bleef doorlopend gevaarlijk. Verdediging Reeds direct na het beginsignaal van de rustig leidende scheidsrechter Bellaart moest Rijnsburgse Boys in de verdedi ging. In de vierde minuut kropen de geelzwarten door het oog van de naald toen Driebergen een schot van Timmer niet geheel onder controle wist te krij gen en De Ruyter voor open doel een fraaie kans kreeg. De Werkendamse linksbuiten schoot echter hard naast. De Rijnsburgers hebben zich in de eer ste helft bijna niet onder de druk weten uit te werken. Alleen Hans Roem slaagde er na ongeveer een kwartier in even pa niek te stichten in de Werkendamse de- Het enige doelpunt in Werken dam: tussen de Rijnsburgers Van Klaveren, doelman Drie bergen en Jan Heemskerk in weet Klaas van der Heuvel te fensie. Het schot van de Rijnsburgse rechtsbuiten ging echter juist naast Ook na de hervatting bleef Rijns burgse Boys het accent leggen op de verdediging, hoewel het toch een wind- voordeel had. Kozakken Boys nam op nieuw het spel in handen en een doel punt kon toen niet meer uitblijven. Die treffer kwam in de 24ste minuut: nadat Van Zuylen onverwacht hard tegen de paal had geschoten wist Klaas van der Heuvel zich van zijn bewakers Kralt en Van Klaveren en doelman Driebergen te ontdoen. Toen de Werkendamse aanvals leider vervolgens de bal op maat kreeg aangespeeld van zijn broer Tinus was de strijd beslist. In de slotfase probeerden de Rijnsbur gers tevergeefs verandering in de score te brengen. De geelzwarten hadden overigens pech toen een kopbal van Den Heyer door de lat werd gekeerd klaard. Het enthousiasme van Heerjansdam drukte onmiddellijk een stempel op de wedstrijd. Met verrassend snelle aanval len werden de Sassenheimers onder druk gezet en de roodgelen hadden op het mid. denveld spoedig niets meer te vertellen. Met doelman Van Leeuwen en invaller rechtsachter Blokker aan het hoofd, wist de Ter Leede-achterhoede echter doelpun. ten te voorkomen. Dankbaar Het waren zelfs de Sassenheimers, die het eerst scoorden: nadat het houtwerk tot drie maal toe een doelpunt van Heer jansdam in de weg had gestaan, strafte Dick van Biezen zes minuten voor het riistsignaal van de goedleidende scheids rechter Fennes een foutje in de Heerjans. damdefensie dankbaar af: 10. De blonde Sassenheimer was daarvoor pverigens reeds dichtbij een treffer i ^weest, maar toen vond hij, dat Cock Versluis er n< beter voor stond. En de ex-ARC'er rekei de op dat tikje niet Het antwoord van Heerjansdam Het niet lang op zich wachten. Nog voor de thee schoot rechtsbuiten Van Workum vanaf de linkervleugel de gelijkmaker achter Van Leeuwen (11). In de tweede helft zag het er naar uit dat Ter Leede het heft in handen ging Met leuke aanvallen trokken de Sassenheimers naar voren, maar de Heer- iansdammers namen het spel langzaam zeker toch weer over. In de veer tiende minuut moest Blokker op de doel lijn redding brengen, doch dat bleek uit- Herstel van Alphenaren (Van een onzer verslaggevers) ALPHEN ARC heeft zich zater dagmiddag hersteld van de zwakke competitiestart. De blauwwitte Alphe naren op het laatste ogenblik moes ten de spelers de reserve-shirts aan trekken omdat de kleuren anders ver warring zouden kunnen stichten be haalden voor eigen publiek met een 30 zege de eerste winstpunten. Toch heeft de overigens verdiende overwinning de ARC-aanhang beslist niet in een jubelstemming gebracht Het Hoorn se Zwaluwen '30, dat in de eerste wedstrijd een 22 puntenverdeling tegen IJmuiden had bereikt, was namelijk bij zonder zwak. ARC nam direct na het beginsignaal van scheidsrechter Ameron het spel in handen. Dat rechtsbuiten Van Heusden dan ook reeds in de zevende minuut na aangeven van Timmer de score voor de Alphenaren opende (10). was dan ook geen verrassing. Hoewel Zwaluwen daarna wel even kwam opzetten Oosterloo, Oostrum, Krijgsman en De Visser moesten even wennen aan het 4-2-4 systeem bleef ARC toch wel iets sterker. Doelman Ha genaars bleef tot aan de rust de schoten van Koopmans en Dik Boesveld echter de baas. Na de hervatting hadden de Alphenaren opnieuw een veldoverwicht Er kwamen vele kansen, maar slechts twee werden daarvan benut: in de 18e minuut rondde Jan de Jeu een door Koopmans ingescho ten bal af (20) en in de 24ste minuut scoorde Timmer na een lange ren van dichtbij: 30. Uitslagen derde klasse A (West 1): ARC -Zwaluwen 30; SIZO—Marken 41; Blauw Wit—HCSC 4—1; PVWA—Wart- burgia 33; LJmuidenZandvoortmeeu- executie; nauwelijks één minuut later nam De Beeld de bal uit een voorzet Gouwman ineens op zijn slof en dat betekende 12. Aan banden Die klap is Ter Leede niet meer te boven gekomen. De roodgele Sassenhei mers probeerden nog wel de strijd te verplaatsen, maar dat leverde geen resul taat op. Versluis Werd door de Heerjans- dammers volledig aan banden gelegd, het grootste gevaar verdwenen De Bruin moest in de slotfase nog door goed ingrijpen een derde doelpunt voorkomen. Als gevolg van de grote inzet, liepen vele Heerjansdammers in de slotfase op hun tandvlees te bijten. Van Workum liet zich op de valreep zelfs vervangen Regionale jeugdcompetitie Quick Boys houdt Feijenoord van overwinning: 2-2 KATWIJK Quick Boys zal het dit seizoen in de regionale jeugd- competitie wel redden. Dat is zater dagmiddag op Nieuw-Zuid duidelijk geworden. De Katwijkse junioren be dwongen het gerenommeerde Feije noord (22) en de wijze, waarop dat gebeurde, geeft veel hoop voor de toekomst. Wanneer de jeugdige blauwwitten twee minuten voor het einde wat resoluter hadden ingegrepen bij een ongevaarlijke Rotterdamse aanval, was de volle winst zelfs in Katwijk gebleven. Iedereen bleef echter staan kijken hoe een hoge voor zet in het doelgebied neerdaalde en ook doelman Van Duyvembode stak geen hand naar de bal uit. En van dat kansje maak ten de slagvaardige Rotterdamse junio ren dankbaar gebruik. De eerste helft had Quick Boys een 2—1 voorsprong opgeleverd. Beide Kat wijkse doelpunten werden gescoord door Wim Varkevisser. De geroutineerde Feijenoord-jeugd probeerde na de wisse ling de bakens te verplaatsen, maar de Quick Boys-achterhoede, met aanvoerder Bram Barnhoorn aan het hoofd, hield uitstekend stand. Tot twee minuten voor het einde fer Leede heeft zaterdagmid dag ook tegen Heerjansdam het onderspit moeten delven (12). De nieuwe Sasenheimsc aanvalsleider Cock Versluis had het tegen de Heerjansdamse ver dediging zwaar te verduren. Hier weet hij echter een tackle han dig te omzeilen". Het schot, dat hij even tevoren had afgevuurd, gaat echter net naast. LICHTMASTEN OP VOETBALTERREIN (Van één onzer verslaggevers) KOUDEKERK Koudekerk houdt van aanpakken. Dwars door de gro te actie voor de bouw van het zwembad is de voetbalvereniging „Koudekerk" druk bezig met de realisering van een groots plan: de verlichting van het veld. Acht masten van elk tien meter hoog te zullen langs het terrein worden opgesteld en op iedere mast ko men twaalf sterke lampen. Finan cieel klopt de zaak en Koudekerk voorzitter Van Oosten ziet alles dan ook vol vertrouwen tegemoet: „In twee maanden heeft het plan ge stalte gekregen en wanneer alles meezit kan de verlichting misschien nog dit jaar worden ontstoken. De verlichting is goed voor training én wedstrijden". Vol lof is de voorzitter van de rood- witten te spreken over burgemees ter Waverijn: „Toen we bij hem kwamen met onze plannen hadden we alles behalve de masten. Die zouden zo'n f 200 per stuk moe ten gaan kosten. Hij heeft ons toen in contact met de HTM in Den Haag gebracht en binnen de kort ste tijd was het geregeld. En echt niet voor zoveel geld Alles wat Koudekerk nu nog rest is de „oprichting van de masten. De leden graven zelf de kuilen, stor ten beton en zorgen voor de be drading. Is dat gebeurd, dan is Koudekerk één van de zeer weini gen clubs die over een verlichting van klasse beschikt. Met het nog aan te leggen bij-ten ein kan f dekerk dan voorlopig echt wel u«i de voeten! Albert Zweeris scoort in twee wedstrijden zeven doelpunten.... (Van een onzer verslaggevers) KOUDEKERK Het is nu na twee wedstrijden al duidelijk: Koudekerk weet wat doelpunten maken is. Verleden week scoorden de roodbroeken in de uitwed strijd tegen Ornas viermaal maar verloren door wat ongelukkige verdedigingsfoutjes toch met 54 en Albert Zweeris zaterdagmiddag vonden de Koudekerkers op eigen ter- 4 van de 5 rein niet minder dan vijfmaal het doel van Wassenaar. Tegen deze produktic waren de groen witte Wassenaarders niet opgewassen. Zij moesten met een kansloze 51 neder laag de thuisreis aanvaarden. In de Kouderkerkse aanval excelleerde ook zaterdagmiddag weer één speler- Albert Zweeris. Was hij verleden week al goed voor drie doelpunten, tegen Was senaar nam hij vier treffers voor zijn rekening. Het was dan ook grotendeels aan hem te danken dat de eerste twee winstpunten achter Koudekerks naam ge noteerd konden worden, want in het veld deden beide elftallen niet veel voor elkaar onder. Verrassend Vergunst (Van Eijk was bulten het elftal gehouden) door Roel Kammer de leiding. Lang duurde de vreugde bij de groenwitten echter niet, want Sjaak de Wit en Albert Zweeris zorgden ervoor dat Koudekerk bU de rust reeds met 2—1 voorstond. Wassenaars doelman Henk Na de wisseling drukte Kondekcrk, of beter gezegd Albert Zweeris door. Nog driemaal schoot en kopte de roodwitte aanvalsleider raak. Koudekerk was twea punten rijker. ROTTERDAM —De Loidse Kaa' vereniging heef-, zaterdagmiddag de Maasstad een kaatsparty gewon nen. waaraan werd deelgenomen door clubs uit Rotterdam Leiden, Den Haag en Ridderkerk. Het partuur Hans de Jong (Katwijk), H. Veenr stra (Leiden) en D. Kootstra (Den Haag) legde voor J. Berkenpas (Don Haag), Bleeker sr. (Rotterdam) en J. Bosma (Den Haag) op de eerste plaats beslag. Bij de junioren ging de overwinning naar de Hagenaars D. Kootstra jr. en A Koldijk met de Rotterdammer B. F&ber,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9