TV RADIO VARA: radio vóór 7 uur en 6 meer luistergeld LEDEN VAN VARA DE OMROEPSTERS MOETEN BLIJVEN Staartjes van de zomer en MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 Politiek is het voornaamste streven iYRIZ-progrniinnn lijkt op een vierkante cirkel Mies Bouwman terug in Even naplaten '(Van onze radio- en tv-redactle) ÏIILVERSUM Mie» Bouwman gaat weer een druk ether-seizoen tegemoet. Hoewel haar spelletje op de maandag avond vanwege de nieuwe zendtijdinde ling voor de radio vervalt, keert zij te rug In haar rubriek „Even naplaten". hetgeen zij nu niet meer op de late zaterdagavond, maar op de vroege woensdagavond <6.30 tot 7.05 uur) gaat doen, samen met Gé Gouwswaard. Mies behoudt de presentatie. Vorig jaar ver zuchtte xij „uitgepraat" te zijn. maar de komende winter zal wei nieuwe bab- belstof brengen. Ook het tv-programma „Mies-en-scè- ne" verlaat de zaterdagavond, het komt nu op vrijdag. Hiervoor zijn twee redenen: ten eerste zit de uit zending nu niet meer direct achter Wil lem Duys ..Vuist' maar op dezelfde avond een week later en ten tweede wil mevrouw Bouwman niet elke 14 dagen de zaterdag buiten haar gezin doorbren gen: aan zulk een uitzending gaat nl. een halve dag repetitie vooraf. „Mies-en-scène" blijft om de twee we ken verschijnen, om en om op Ned. I en HOORN De bijna 2-jarige Mark Hoogland uit Noord-Scharwoude. die met zijn ouders het weekeinde bij familie in Hensbroek doorbracht, is zondagmiddag in een onbewaakt ogenblik te water ge raakt en verdronken. (Van onze radio- en tv-redactie) t minister Vrolijk de vrijheid van de om-1 HILVERSUM - „Een verhoging van de luisterbijdrage met zes gulden per jaar zou samen met ev. opbrengsten uit reclame de ra- het wetsontwerp in te dienen: ais wc dio-omroep armslag geven om een aantal wenselijkheden te reali- j ^^iken^De^ARA*gelooft8'Sachet seren. Deze zijn: in de ochtend vroeger beginnen, nu zoveel luiste- de taak van de omroepen is, de overheid; raars reeds vóór 7 uur hun huis verlaten, uitbreiding van het lichte 20 ver mogelijk weg te houden van teveel j programma op Hilversum III tot 7.30 uur 's avonds en daarna op het- S ^Vp"' mtolicr"°n zelfde net een ernstig programma tot 12 uur. Tweede Kamer, het oor te lenen aan de Ik neem aan dat niemand bezwaar zou maken tegen het feit dat S°!iclS"a£,'um een verhoging van de luisterbijdrage gepaard moest gaan aan ver- vaardbaar zijn, niet aantasten." ruiming van de ontheffingsvoorschriften en het wil er by mij niet in.! In zijn toelicMing op de nleu„e lv.pr0.| dat een Nederlander nog geen drie cent per dag voor drie radionet-gramma's voor de winter merkte de heer ten zou willen opbrengen. Rengelink op, dat de VARA komt met 70 I pet. eigen televisieprodukties, d.w.z. 80 iaar Pct- van programma's op Ned. 1 zul- ♦z.r,1 len origineel zijn en 50 pct. op Ned. 2. De VARA zal, via produkties van Milo Dit zeide de VARA-voorzitter de heer J. B. Broeksz in een lange openingsrede (mede voor radiouitzending) tijdens de halfjaarlijkse vergadering van de Vereni gingsraad. zaterdag gehouden. Hii merkte dit op in verband met een eschouwing over de slechte toestand van de radiofinanciën. waarmee de bin nenlandse omroep al jaren kampt en waarin maar geen verbetering schijnt te kunnen komen. Indien in de loop van het volgende jaar radioreclame zou wor den ingevoerd, kan die toch maar een deel van het verwachte tekort van 5 miljoen gulden over 1966 dekken, aldus de VARA-voorzitter, en bij de normale loon- en kostenontwikkeling zal het te kort volgend jaar nog groter zijn. De regering denkt blijkbaar dat verhoging de luisterbijdrage politiek niet haal- r geen bezwaaT eens af te wach- Al gonst het nu om onze oren over de programmaplannen voor het komende sei zoen, we dienen niet te vergeten dat dit zich in feite pas aankondigt rondom de eerste oktober, zodat we nu. een enkele interessante serie in het directe vooruit zicht, het nog moeten doen, met de zo- mer-afzakkertjes. En zoiets was de alge mene tv-prestatie zaterdagavond wèl. De VARA die een half uur uittrok om wel- en nlet-geïnteresseerde kijkers vla Ned. I op een stuk Verenigingsraads vergadering te vergasten, kwam verder met drie Amerikaanse programma's het ene nog lawaaieriger dan het andere en besloot met een nogal mat uitgevallen, toch wei aardige reportage ter ere van Slmenon en zijn befaamde Maigret-fi- guur. Achter het nieuws had een geheel Duitse reportage, gewijd aan het onge rief dat Nederlandse vakantie-auto's ver oorzaakten op de autobanen van de Bondsrepubliek: nogal beschamend, ook in de denigratie, die niet onder stoelen of banken werd gestoken. Niet onver dienstelijk zou het zijn, wanneer de door Nederland snellende Duitse automobi werden genomen, weer leerzaam v kunnen zijn. Het wereldvariété uit Amerika vond zijn „enorm hoogtepunt" in het wilde optreden van Judy Garland's dochter, die langzamerhand mama's goodwill niet meer nodg heeft om zich te laten toejui chen door fans van veel hard geluid en ongebonden ritme. Of dit nu in alle Ne derlandse huiskamers als hoofdmoot van het avondprogramma goed aangekomen ia... wij wagen net te betwijfelen. Een aflevering van Rawhide bracht meer moord en doodslag dan roman tische cowbovromantlek: Gil Favor en zijn kociendrijvende mannen werden er ditmaal fnet de haren bijgesleept. Pier Tania meer op 't scherm (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Pier Tania komt weer terug op het scherm. Hii zal Ageeth Scherphuis assisteren bij de presentatie van het gevarieerde familieprogramma dat de NTS op zaterdagmiddag (te begin nen met oktober) gaat uitzenden. Hij zal daarvoor o.a. korte reportages in het land maken. Ook aan sport en vrijetijdsbesteding schenkt dit programma aandacht. Pier Tania kan dit tv-werk doen naast zijn arbeid als hoofd van de afdeling Culture le Zaken van de gemeente Groningen. Intussen zet Karei Prior zijn tocht langs de diverse omroepen voort. Hij begon destijds bij het NCRV-amusement. stapte to«n over naar de VARA, werxte vervolgens bij de AVRO en nu gaat hij, verbonden aan Benny Vreden's onderne ming voor tv-amusement. programma's maken voor de VPRO en de TROS. priors voorrang.... Beatles niel welkom in Johannesburg JOHANNESBURG Een woordvoer der van het Zuid Afrikaanse ministerie van binnenlandse zaken heeft ver klaard dat de aanwezigheid van de Beatles niet in het belang van het land is. Er waren onderhandelingen gevoerd om het viertal te laten optreden bij de opening van een luxueus hotel in Jo hannesburg. De Beatles zouden hier voor een half miljoen gulden ontvan gen. De Zuidafrikaanse radio heeft kort geleden verboden plaatjes van de Beat les te draaien in verband met de op merkingen van John Lennon dat de Beatles populairder zouden zijn dan Christus. Niets dan welwillende vriendelijkheid en hoge waardering sprak uit de Mai- gret-reportage: het was leuk om te zien In hoeveel internationale gestalten dc Franse commissaris is verbeeld en dc kijker werd haast duizelig van alle pij pen die werden opgestoken en gerookt. Een herlnneringetje aan Kees Brusse cn een voorproefje van Jan Tculings als Maigret gingen er ook best in. De VPRO op Ned. 2, bracht het niet verder dan twee herhalingen van overi gens beste programma's (die echter nog niet eens verjaard waren), en twee bui tenlandse serie-afleveringen, waarvan de NTS, in zendtijdnood. de film uit de weinig-geslaagde Engelse reeks Chantage overnam. Dit maakte, dat de zaterdagmiddag, met vele directe sportreportages. een In druk van het Aaïsmeerse bloemencorso en een gevarieerd familieprogramma van de VARA waarin de eerste aflevering van Annie Schmidt's kindermusical „Ja zuster, nee zuster" vast een gul onthaal heeft gekregen bij de kijkers, aantrekke lijker televisie gaf te zien dan de avond. ten welke reclame-opbrengst tijds kan worden verzameld, aanzien van de luisterbijdrage is eenzelf de gedragslijn niet verantwoord. Weer een zuil Anstadt, drie tv-avonden wijden Oost-Europese landen: Tsjechoslowakije, Hongarije en Polen. Het wordt een soort uitwisseling, want de betrokken landen zullen korte tv-spelen en stukjes amuse- De heer Broeksz liet zich allerminstment daarvoor leveren. De VARA zorgt waarderend uit over de grote brokken zendtijd voor NRU en NTS: de grote omroepen met hun honderdduizenden le den komen hierdoor in het gedrang. De VARA wil heel graag een gezamen lijk programma, maar dan moet het zin hebben en niet zoveel zendtijd in beslag nemen om te voldoen aan de over- heidseis tot het brengen van program ma's die zich bij uitstek voor gezamen lijke voorbereiding, samenstelling of uit voering lenen, dat de NRU een soort zesde of zevende zuil wordt met een stroom van programma's, die men elders te kust en te keur vindt. Bij 75 uur gezamenlijk programma per week is het vraagstuk van de NRU-programma's een vierkante cirkel: het teveel doet het doel verdrinken. Ook de reeds eerder uitgesproken pro testen tegen teveel overheidsbemoeiing met de omroep en het feit dat de nieuwe zendgemachtigden geen vergoeding be hoeven te betalen voor het gebruik van de radiostudio's die eigendom zijn van de omroepen, terwijl de Ned. Omroep Stichting wél vergoeding kan eisen voor het gebruik van de technische installa ties van de NRU daarin, kwam ter spra ke. „En waarom", zo riep de heer Broeksz later in een uurlange toelichting op zijn rede, uit: „kunnen de 40-jarige, volwassen omroepen nu niet hun eigen financiën beheren? Ze geven wél jaar lijks eigen geld (verdiend op'de program mablad exploitatie) toe op de radiopro gramma's! gewijd aan de politiek van de PvdA Kamer en kabinet, aan de verkiezingsne derlaag bij de jongste verkiezingen en het goedmaken daarvan bij de komende. Hierin volgt de heer Broeksz sterk het voetspoor van zijn voorganger mr. Bur ger. daarmee bewijzende, dat de VARA politiek als voornaamste streven heeft. voor het documentaire gedeelte. Nederlands boek bekroond DEN HAAG Op de Leipziger inter nationale boekententoonstelling is het boek „De familie Mozart op bezoek in Nederland" van de hand van mejuffrouw W. Lievense uit Den Haag bekroond met een bronzen medaille. De jury kon uit 284 inzendingen uit 18 landen een keuze maken voor „de mooiste boeken uit de hele wereld-1966". De hoog ste onderscheiding, een zilveren medaille, werd toegekend aan een in Hongarije uit gegeven boek. Mejuffrouw Lievense behoort tot de wetenschappelijke staf van het Gemeente museum te 's-Gravenhage. Zij is werk zaam op de afdeling muziek van hoofd conservator dr. C. C. J. van Gleich. Het werk van mejuffrouw Lievense over de familie Mozart werd in septem ber van het vorige jaar als eerste boek uitgegeven door de heer F. A. M. Knuf te Hilversum, naar aanleiding van he' feit dat Mozart tweehonderd jaar gele den in ons land was. Portemonnaie uit zak gerold van rechercheur ROTTERDAM In Katendrecht zijn verrassingen mogelijk. Zowel de Later op de ochtend seide de vooralt- Pol4itie _fls een Portugese machinist ter ook, dat hij ervan overtuigd is dat weten daar nu over mee te praten. Toen twee rechercheurs, die in de nacht van zaterdag op zondag controle oefenden en op de Sumatraweg in ge sprek waren met enkele mensen, be trapten'zij de 32-jarige derde machi nist P. A. J. de S. toen deze een por temonnaie uit de achterzak van een van hen haalde. Hij wilde ermee van door, maar de rechercheurs grepen hem snel. Zij hadden nog niet eerder zo'n duidelijk geval van betrapping meegemaakt Spuit Elf Binnenkort wordt de elfde illegale Britse radiozender in bedrijf gesteld, op zeven mijl voor de kust van Margate in Kent. Dit in weerwil van een wetsvoor stel van de Britse regering tegen het op treden van „wilde" zenders. Thérèse Steinmetz zal deze winter enige malen voor de VARA-televisie optreden in een eigen showpro gramma en wel op zaterdagavond om de twee maan den, direct na de quiz. De show heet „Thérèse" en haar veelzijdig talent zal wel voor de nodige afwisseling zorgen. Op de andere VARA-zaterdagavonden wordt een muzikaal programma uitgezonden met de in München wonende tenor John van Kesteren als middelpunt. Zijn Amerikaanse echtgenote Louise doet ook mee, want het programma, dat als decor „de huiskamer van het echtpaar Van Kesteren" heeft, heet Muzikale soiré, hetgeen betekent dat John en zijn vrouw aller lei gasten ontvangen en wel via het grote eidophor- scherm. Opera-, operette- en musicalfragmenten zullen hoofdschotel van het vermaak vormen. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.35 uur Flipper is nog altijd zwervende na zijn ontvoering. 8.30 uur speelfilm met Doris Day, alle leeftijden, „I'll see you in my dreams". Ned. 2 VARA 8.01 uur eerste aflevering van een nieuwe crimi- serie „De grote verkwister". Is de politie man schuldig? 8.30 uur spelletje „Hoe langer hoe beter". 8.55 uur optreden van de pianist-ebmponist Rein- bert de Leeuw (klassieke en moderne werken). VANAVOND TE HOREN Hilve I NCRV 7.30 uur geestelijke liederen. 8.15 uur aflevering van „De grote race". 8.30 uur optreden van het NCRV-vocaal ensemble (stereo). 9.00 uur concert door de Kon. Militaire Kapel. 9.35 uur gevraagde muziek. Hilvers 8.30 i t 11 AVRO mijmeringen van Godfried Bomans over het nozemvraagstuk. 8.40 uur werken van Bach, gespeeld door Arthur Grumiaux, viool en Ricardo Castagnone, clavecimbel. 9.45 uur muziek uit de jaren 1945'50. JUFFROUW JONES UIT BR1GHTSTIAO JAN H. EEKHOUT 65 De andere auto bevatte als passagiers Huil, juffroun Jones en Jenkins, die bij de bestuurder zat. Jenkins voelde zich diep ellendig. Waarom dit zo was, kon hij zich duidelijk verklaren. Het hield verband met meneer Hull, die hem, voor zij vertrokken, terzijde genomen had en| hem op een eigenaardig, ernstige toon zeide, dat hij hem, Jenkins, straks nodig hebben zou. Jenkins had „ja" geant woord en bij dit „ja" was het gebleven, daar hij het niet had gewaagd méér te zeggen; Huil de vraag te stellen; welke hem op de lippen lag. Hij had de overtuiging, dat er iets verschrikkelijks op til was, al wist hij niet wat. Het zou één hunner betreffen. Wie? Niet denken. Niet denken. Naar de sneeuw kijken en niet denken... Trouwens, hij had meer dan één vermoeden en op een bepaald punt werd meneer; Huil hem onaardig... Juffrouw Jones, naast Huil schier onaandoenlijk neergeze ten, droeg dezelfde kleren als op de avond van Hulls verjaar dag, toen zij, bij wijze van feestelijkheid, samen naar die Hitchcockfilm waren getogen. Zelfs haar Walbury's had zij() aangetrokken en haar handtasje niet vergeten. p In Hulls hoofd was een wemeling van gedachten. j Hij voelde zich ongemakkelijk, achtte de rol, welke hijp vervulde, weinig fraai. Toen zij wegreden, had hij een paart onnozele woorden tot juffrouw Jones gericht en was dan infc zwijgen vervallen. Hij had veel van juffrouw Jones leren? begrijpen. Doch nu, opeens, leek zij hem een ondoorgronde-r lijk-geheimzinnige figuur, welke hem ontzag inboezemde» Daarom wenste hij, dat hij juffrouw Jones' pension nooitj, betreden had en dat alles maar achter de rug was... Hetfl leven was een vreemde zaak, voor hem, voor juffrouwji Jones, voor de jeugdige Jenkins, voor... iedereen. In hoever-, wérd je geleefd? De Duitsers spraken van „Schicksal". Je De taxi's kwamen tot stilstand in het melkwitte licht van£ de grote elektrische zon boven de ingang van het hoofdbu-| reau van politie. Nog terwijl de wagen afremde, had Jen-jj kins het portier aan zijn zijde geopend om juffrouw JoneS( hoofs te helpen bij het uitstappen. k We zijn er, juffrouw Jones! deed hij opgewekt. Zijc aanvaardde zijn hand. Denk aan de gladheid, waarschuwde Jenkins haar. Zij® stond nu buiten de wagen op de sneeuwlaag. Huil voegden zich bij hen. De anderen beklommen bereids de brede, bordesachtige stoep. Een agent, opvallend klein van stuk,( ontving hen, liet de heren zich in een soort garderobe, vanc overtollige kleding ontdoen, geleidde hen door de klinkendec gangen en opende ergens een deur. De hoofdcommissaris wacht u hier, zei de agent. Zij traden binnen. v Het was een ruim vertrek met kale, witgekalkte wanden en met in het midden een reusachtige, ovale eiken tafel,: waaromheen een aantal eenvoudige stoelen met rieten zittin-: gen. Enkele der stoelen waren bezet. Toen de ontbodenen binnenkwamen was commissaris Fen-* wick van de zijne, recht tegenover de deur, opgerezen. Hij® begroette hen niet, zei slechts: Sta mij toe, uuw plaatsen aan te wijzen. Juffrouw Jones v daar, commissaris Fenwick duidde op de stoel tegenover t zich. u, meneer Jenkins, links van juffrouw Jones en u,i meneer Harper, rechts van juffrouw Jones. De stoel naast* de uwe is reeds bezet door inspecteur Griffith, deshalve ik* meneer Lister wil verzoeken, rechts van de inspecteur plaats te nemen en u, meneer Neels, links van de heer Jenkins.' Dan u, meneer Huil, rechts van mij en de kring is gesloten. De stoel links van mij is bezet, zoals u ziet, door dokter t Palmer, de politiearts. Dank u. i Commissaris Fenwick ging als laatste zitten. Voor hem lag 1 de dossiermap Brooks. Zijn gezicht stond strak. De gezichten j van allen stonden strak- j Het licht, dat de bijeengekomenen koud overstraalde, kwam 3 uit een vijftal lampen, bevestigd aan een zwarte, smeedijze-j, ren kroon, die op een grafkrans geleek. Jenkins keek naai die kroon en vond het een rotding. Hij vond de hele kamer rot met die naakte wanden. Hier kon niets goeds geboren worden. Van de kroon wendde zijn blik zich naar Huil. Hij kreeg generlei contact met hem. Hij was hem bijna als eeng onbekende. Er hing onmiskenbaar dreiging in de atmosfeer g hier. Haast tastbaar, meende Jenkins. Toen keek hij langs? juffrouw Jones, naar Harper, die zich als één stuk schuw- e- heid gedroeg, de handen tussen de knieën gestoken had en de schouders hoog opgetrokken hield als wou hij zich zo verbergen. (Wordt vervolgd) Rengelink hebben de VARA-leden ertoe kunnen bewegen in te stemmen met dc voorgenomen afschaffing van de televisie- omroepsters. Hoewel Jn de och tendvergadering van dr Verenigingsraad de meeste afdelingsdelegaties hun stelli- Ke afkeuring over de bcstuursbesllssing adden uitgesproken bezweken enkelen 's middags voor de argumentatie van de heer Rengelink, maar niettemin ging het bestuursvoorstel met 42 tegen 25 stem men van de baan. Dc VARA zal dus de aankondigingen in het beeld door omroepers om om roepsters moeten voortzetten, want vol- 3ens de statuten van de vereniging heeft e Verenigingsraad de besluiten voor de VARA te riemen Dit wil echter niet zeggen, dat EI les Berger cn Jetta van Leeuwen de zaken op de oude voet zullen voortzetten, want uit de rede van de heer Rengelink bleek duidelijk, dat de VARA dat zij ontsteld is over het gedrag VARA jegens haar omroepsters. dat zij tegengesteld acht aan „de sociale bewo- Renheid die zo vaak uit Achter het iicuws-uitzendingcn blijkt". „En dat", aldus de heer Rengelink, „ter wijl televisle-omroepsters niets anders «ijn dan een paar free lance-mede- werksten, die van keer tot keer gecon tracteerd worden en waar we dus zo van af kunnen. Wij hebben zelfs nog een opzegtermijn van 4 maanden in acht ge nomen cn dat was niet eens nodig. Ons principe is. dat we van de omroepsters af moeten, evenals een meisje op een zeker ogenblik afstand moet doen van haar zijden haarlint of haar groene cn rose kousen. Trouwwens, ikzelf heb nooit op gehad met omroepsters, je kunt met beeldflitsen veel meer duidelijk maken dan met dat stukje voorgelezen tekst. In feite hebben die meisjes haast niets te doen op zo'n avond: ais er echt commen taar moet worden gegeven bij een uitzen ding. kan je er beter een deskundige over laten praten." De heer Rengelink liet goed uitkomen, dat de programmaleiding overweegt, El- les Berger te betrekken in de presentatie van de rubriek „Koning Klant" en wel licht in de ev. terugkerende rubriek „Re acties van kijkers", maar over Jetta van Leeuwen werd niet meer gerept. Wij vernemen echter, dat Jetta toch weggaat bij de VARA: zij heeft een zeer royale aanbieding gekregen voor de presentatie van tv-reclameprogramma's van enkele grote ondernemingen en blijft in die functie dus op het scherm. Het pleit van de heer Rengelink sloeg niet te sterk in: de zaal liet af en toe een afkeurend gebrom horen en de stemming bij handopsteken boorde het bestuursplan de grond in. Duidelijk zei de heer Broeksz alvorens de stemmers hun kans te geven, dat het hier dus niet ging „om de persoon van de omroepsters" maar om „in het alge meen ja dan nee programmapresentatie in het beeld". De VARA kan dus alle kanten uit met de personen, die zij daar voor kiest: hierover heeft de Vereni gingsraad niets te zeggen. Horizontaal. 1. deel van Engeland, 4. uitroep, 5. voorzetsel, 7. Europeaan, 9. komt van het varken, 11. bijwoord, 12. meisjesnaam, 14. priem, 16. sint (afk.) 18. bijwoord. 19. de gouden bul (afk. Lat)., 20. nevenschikkend voegwoord, 21. voor voegsel. 22. voorzetsel, 23. voorzetsel, 25. afkorting van tangens. 27. hoogste punt, 29. vaarwel, 31. voorzetsel, 33. bakt men brood van. 35. dun weefsel. 37. scheik. element (afk.). 39. slede. 40. schoeisel. Vertikaal. 1. kade, 2. muzieknoot. 3. verlegen. 4. schor, 6. familielid. 7. scheik. element (afk.) 8. gebod, 9. muzieknoot. 10. klasse (afk.), 11. maand van het jaar. 13 maanstand. 15. jongensnaam. 17. hoogste punt. 18. voorvoegsel, 23. niet gesloten, 24. bekende afkorting, 26. ge noeg gekookt. 28. voorzetsel. 29. tel woord. 30. landbouwwerktuig. 32. spil van een wiel, 34. biersoort, 36. voedsel om te lokken. 38. volksnaam v.d. kauw. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. 1. frame, 2. enter. 3. roema. 4. wreed, 5 einde. 6 rente. 7. dadel. FERWERDERADEEL. FERDNAND i.3o Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. (8.30-8.32 Nws.) 8.40 Voor de huisvr. 9.30 Conci liepostbus. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte gram. voor oudere uisteraars. 10.00 Concertgeb 20.15 De (3). 20.30 Stereo: Vocaal ense'm- 21.00 Koninklijke MlUtain herhaling SOS-berich- ten 22.40 Boekbespr. 2250 Ste reo: Fluit en piano (Opn.). 23.Lichte gram. muz. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 298 m. AVRO 18.00 Nws. 18.15 Act. 20.00 Nws 20.05 Orgeslpel. 20.30 Dinermuz (opr..) Festival van Chima tuinbouw. 12.30 Nws 12.40 F "lit® gram. •J. d. pl: 1.45 Licht PM muz. 14.20 Schoolradio. 14.10 Lichte gram. 15.20 Er was eens., variaties op het thema 3how. 18.00 Voor de zieken 16.10 Voor oudere luisteraars 17.u0 Voor de jeugd. 17.50 Over- heidsvoorl. 18.00 Gram. 18.10 In- tem. Vocalisten concours s-Hertogenbosch 1966. 18.20 Uitz. v.d. WD. 18.30 R.V.U. Muzikaa' Spectrum. Hilversum n. 298 m. Avro .00 Nws. en ochtendgymn. 7.2C Lichte gram. VPRO: 7.50 Dago- (opn.). land- en landb 12.40 Lichte orkestmuz. 13.00 Nws. 13.10 Journaal en öeursber 13.30 Stereo: 't Muzi kartenuur: I. Pianorecital; II Alt en piano; III. Viool en piano. 14.30 Impromptu, to neelspel. 15.00 Stereo: Vocaa. ensemble (opn.). 15.30 Voor ac vrouw. 16.00 Nws. 16.02 Muset te klanken (gr.). 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Lichte gram. muz dln viool. n. Concert fluit harp en orkest in C. gr.t. KV 299: Karlheinz Zöller. fluit: Nicanor Zabaleta. harp; III. Symphonle nr. 38 in D gr.t. KV 504 (Praagse Sympho nle). IV. Concert voor plano orkest in D gr.t. KV 537. lei (gr.). 10.00 Nws. 10.02 Muzi kale cocktail. (Om 11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Volksliedjes. tenprogr 16.30 De Top van deze week (gr.). NRU/VA RA. 17.0„ Nws. 17.02-18.00 Ver zoekplaten progr. Nederland L NTS 19 00 Nws in het kort. 19 01 Klaas Vaak 19 05 De beroving, een Comedt Caper 19.20 De amateur-spoor lijn, filmpje, 19.35 Flipper TV-film. 20.00 Journaal en weeroverzlcht. 20.20 Uitz. v. d. PSP 20.30 I'll see you in my 8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Fragmenten uit de opera La mbula (gr.). 10.00 Voor RAMMFOONPLATBNPROGR- AMMA 18.20 Wolfgang madeur. Mozart: I. Cor Lichte gram (730-732 Nw» Stereo: Metropole-orkes' 219 (..Turks"); Yehudi Menu vrs- 22 05-22 10 Journaal. Steekpenningen. TV-film 2030 Hoe langer hoe beter let- terspel. NTS: 20.55 Pianoreci tal. Vara, 21.25 Praag, de stad van Josef K. Een orogrammao praag

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 6