UITSTEL IN PROCES HARSTER - ZÖPF Per roeiboot de oceaan over Gertrud Slottke weer vrij Dag na huwelijk verongelukt Rode wachters sluiten Westerse begraafplaats Aantal doden in Turkije officieel 2394 Rusland wilde geen oorlog tijdens de Cubaanse crisis Regen deed taptoedienst verhuizen naar de kerk 5 MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 BERGUM Op weg naar Dok- kum, waar hij een huurauto moest terugbrengen, die hij een dag tevo ren bij zijn huwelijk had gebruikt, is zaterdag de 19-jarige timmerman T. Jongbloed uit Rinsumageest, dodelijk verongelukt. Hij vloog met zijn auto uit de bocht, reed tegen een dam- wand terwijl de wagen daarna in een sloot terecht kwam. De man over leed ter plaatse. DEN HAAG In het ziekenhuis Zuidwal overleed zaterdagavond de 83-jarige mevrouw S. Dankelman aan de verwondingen die zij eerder die dag had opgelopen bij een verkeers ongeval. VORDEN De 7-jarige J. Huitink uit Vorden is zaterdag, toen hij plot seling de rijksweg overstak, door een auto aangereden. Het kind overleed later in een ziekenhuis te Zutphen. UITHUIZERMEEDEN Toen hij met zijn fiets een voorrangsweg op reed werd de 81-jarige P. Groendijk uit Uithuizermeeden zaterdag aange reden door een auto. Het slachtoffer was op slag dood. WOUW De 22-jarige C. G. Hou tepen uit Roosendaal kwam zater dagavond om het leven toen hij op de Roosendaalsebaan met zijn brom fiets tegen een boom reed. Waar schijnlijk is hij met zijn hoofd tegen de boom geslagen. Zijn stoffelijk overschot werd later in een langs de weg lopende sloot gevonden. DEN HAAG De 19-jarige A. de Weerd uit Dalfsen is zondagavond om het leven gekomen, toen hij met zijn motor op de Backxlaan in Nieuwleusen naar links uitweek en daardoor frontaal in botsing kwam met een personenauto. Omgekomen na aankomst Canada voor bruiloft GROOTEGAST De veertigjarige G. Renkema uit Michigan werd gister avond laat bij een aanrijding op de Langeweg in Grootegast zo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen over leed. Het slachtoffer, dat met zijn broer een wandeling maakte, werd geraakt door een achterop rijdende auto. De heer Renkema was gistermiddag uit Canada aangekomen om woensdag het (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) MÜNCHEN Het proces tegen de nu 68-jarige dr. Wilhelm Harster, die in de bezettingsjaren de rechterhand was van de gefusilleerde SS-generaal en commissaris-generaal voor het veiligheidswezen in Nederland H. A. Rauter, is tenminste tot februari van het volgend jaar uitgesteld. Hetzelfde geldt voor Harsters vroegere assistent, de thans 58-jarige Willy Zöpf, die begin januari, tegelijkertijd met zijn vroegere chef, op last van de officier van justitie van het district München II, dr. B. A. Huber, werd gearresteerd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling heide mannen, die medeverantwoordelijk zijn voor de dood van tienduizend Ne derlandse Joden, deze of de volgende maand voor het gerechts hof te brengen. Het vooronderzoek heeft echter zoveel tijd in beslag genomen dat het schema niet kon worden gehaald. Een derde persoon, die dr. Huber liet insluiten, is inmiddels veertien dagen geleden op vrije voeten gesteld. Het betreft de harteloze, vleermuisachtige Gertrud Slottke, die in de Duitse na zi-hiërarchie in Nederland de enige, werkelijk beruchte vrouw is geweest. In Westerbork, waar de Nederlandse Joden voor transport naar de Duitse vernietigingskampen verzameld wer den, boezemde haar verschijning haat en ontsteltenis in. Ze had de „boekhou ding" van de vrijstellingen in handen, doch was ten aanzien van „bijzondere gevallen" net zo onvermurwbaar als een stuk graniet. Borgstelling Fraulein Slottke in Westerbork ook wel Fraulein Plotske genoemd was ten tijde van haar arrestatie maatschappelijk werkster onder Oostduitse vluchtelingen. Ze is tegen een borgstelling van 10.000 mark vrijge laten, en moet zich dagelijks bij de politie in haar woonplaats Stuttgart melden. Haar pas is haar afgenomen. In gerechtshofkringen in München verzekerde men ons dat de vrijlating van Gertrud Slottke niet betekent dat ze van een strafvervolging gevrij waard blijft. „Wel is het zo dat haar minder ten laste kan worden gelegd dan Harster en Zöpf," zo voegde men hieraan toe. „Onze rechtsregels gedo gen geen verdere verlenging van het voorarrest." In juni van dit jaar heeft het Open baar Ministerie in München nog laten weten dat Fraulein Slottke medeplich tigheid aan gemeenschappelijke moord op 54.982 Joden in de schoenen gescho ven wordt. De aanklacht tegen Harster spreekt van 82.856 gevallen, die tegen Zöpf van 55.382. De inhechtenisneming van het drie tal op last van dr. Huber is indertijd als een persoonlijke overwinning ge zien van de heer B. A. Sijes van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumenta- WILHELM HARSTER tie, dezelfde, die in de zaak-Rajako- witsch inmiddels na een lichte straf weer uit de Weense gevangenis ontsla gen zijn sporen verdiende. Dr. Wilhelm Harster was van 15 juli 1940 tot 29 augustus 1943 bevelhebber de veiligheidspolitie en de veilig heidsdienst in Nederland, en was in deze functie direct betrokken bij de smadelijke Jodenvervolgingen. Hij werd na de oorlog tot een gevangenis straf van 12 jaar veroordeeld, doch Den Haag verleende hem reeds na 8 jaar gratie. Een van de grote moeilijk heden van de bijzondere rechtspleging was dat men door het ontbreken van bewijsstukken de meeste werden in de laatste dagen van de oorlog vernie tigd geen goed overzicht kon krijgen van de rol, die bepaalde Duitsers in het voor Nederland gecreëerde nazi-ap paraat hadden gespeeld. Harster wist reeds in 1963 dat de Duitse justitie hem wegens begane misdrijven in Nederland zocht. Hij had toen weer een hoge regeringsfunctie in de deelstaat Beieren, doch werd „om gezondheidsredenen" met vervroegd pensioen gezonden. PEKING De begraafplaats vooi buitenlanders in Peking, waar honder den Fransen en Duitsers begraven lig gen, is door de Rode Garde omgedoopt in „anti-imperialistische boomgaard". Buitenlandse diplomaten die de be graafplaats wilden bezoeken, werden bij de Ingang door rode wachters tegengehouden. „Wij willen de graven van alle imperialisten en revisionisten vernietigen. Er zal geen spoor van agressors en revisionisten in ons grote land mogen achterblijven en vooral niet in Peking, het cen trum van de wereldrevolutie", al dus de Rode Garde. Hoewel de geweldpleging van de Rode Garde schijnt te zijn afgenomen, is zij nog zeer actief in de straten. De demonstraties schijnen nu wat orde- ANKARA De aardbeving die ge maand het oosten van Turkije heeft getroffen, heeft aan 2394 mensen het leven gekost, 1747 werden er gewond. Dit zijn de officiële cijfers, die door de Turkse regering zijn bekend gemaakt. De materiële schade is nog niet ge heel te overzien en vast te stellen. Voor de slachtoffers in de zwaarst getroffen gebieden zullen barakken worden gebouwd. De bewoners van de getroffen gebie den kunnen kiezen of ze naar hun woonplaatsen willen terugkeren dan wel in andere delen van het land wil len worden gehuisvest. Turkije heeft tot nu toe voor circa 3.6 miljoen gulden aan hulp vooi slachtoffers ontvangen. AARDBEVING IN COLUMBIA EIST ACHT DODEN BOGOTA Bij een aardbeving in de Columbiaanse hoofdstad Bogota zijn ach: mensen om het leven gekomen. Veertie mensen zijn gewond. De aardschokken, die gistermiddag begonnen, veroorzaax- ten paniek in een stierenvechtei-strcna en een voetbalstadion. Het epicentrum van de aardbev.ng lae ongeveer 40 kilometer buiten de'.e veel door aardschokken geplaagde stad. Een aardbeving op 30 juli 1962 eiste 20 doden en bijna 100 gewonden. Volgens deskun digen kunnen na gisteren nog ineer tcbokkaa worden var wacht. lijker te verlopen. Wel zag men giste ren dat er nog mensen gedwongen werden met leuzen op borden te lopen dat zij zich tegen de revolutie hadden verzet. In het weekeinde verlieten tientallen vrachtauto's de stad. bela den met meubilair in stylen die stam men uit de keizertijd. Motoragent botst op personenauto AMSTERDAM Een motorrijder van de Amsterdamse politie is za terdagmiddag in volle vaart op een personenauto gebotst. Het ongeluk, waarbij twee personen werden ge wond, gebeurde op het kruispunt Vij zelstraat-Prinsengracht. De agent op de motor moest na gaan of het Weteringcircuit vrij was van verkeer, in verband met het na derende bloemencorso. Een andere agent gaf een personenauto een te ken dat deze het kruispunt kon over steken. Hij had zijn collega die op de motor naderde, niet gezien. De motoragent wist na de botsing zyn evenwicht te bewaren. Slippend over de tramrails reed hij recht op de toeschouwers van het corso, die langs het trottoir stonden, af. Bij een zwenking om het publiek te ontwij ken kantelde de motor. De agent kwam onder de motor terecht en werd kele meters meegesleurd. De motoragent en een 73-jarige voetganger werden gewond overge bracht naar een ziekenhuis. De agent kon na te zijn behandeld naar huis terugkeren. De voetganger ligt nog in het ziekenhuis. Boerderij afgebrand: groot gezin dakloos BOXTEL Een gezin met negen kin deren is zaterdag dakloos geworden toen de boerderij, die de familie bewoonde, geheel in de as werd gelegd. Hooibroei is vermoedelijk de oorzaak van deze brand De brandweer stond machteloos, omdat er niet genoeg bluswater LONDEN Het beroemde Londense veilinggebouw Christie heeft zaterdag la ten weten dat het bij een zending schil derijen „een lang verloren en hoogst be langrijk" werk van Peter Paul Rubens gevonden heeft. Een woordvoerder zei dat het schilderij, „Het oordeel over Parijs" genaamd, door deskundigen beschouwd wordt als een van de mooiste van de weinige overge bleven werken uit de beginperiode van Hij voegde hieraan toe, dat verwacht wordt dat het werk bij de veiling op 25 november een zeer hookg bedrag zal op brengen. Het werk behoort toen aan mrs Eva Savage, een 82-jaar oude overgroot moeder uit Northamptonshire. Zy heeft Indien het ooit tot een veroordeling in Harster komt, zo werd ons nog meegedeeld, dan krijgt hij strafaftrek voor de jaren, die hij In een Neder- Strafaftrek Trein botst op vrachtwagen: vijf doden PARIJS De trein ParijsBriancon in de afgelopen nacht in de omgeving in Valence in botsing gekomen met een vrachtauto Hierbij kwamen vijf mensen om het leven, onder wie de chauffeur van de vrachtwagen. Het ongeluk ge beurde op een bewaakte overweg, waarvan de bomen open stonden. landse gevangenis heeft doorgebracht. Ook liet men doorschemeren dat er over hem een dossier van honderden pagina's is samengesteld, en dat het tijdens zijn proces noodzakelijk zal zijn vele Nederlandse getuigen te ho- Willy Zöpf, door mr. Abel Herzberg als „de moordlustige literator" beschre ven. was leider van het onder Eich- mann ressorterende, beruchte „Referat IV B 4", dat in 1942 werd opgericht om de „Endlösung der Judenfrage" ook in Nederland te bewerkstelligen. Hij ken de geen genade, had een ziekelijke zwakte voor literatuur en klassieke mu ziek, en hield ervan persoonlijk toe zicht uit te oefenen op de deportatie van .Joodse landgenoten. Zöpf dook na de oorlog onder, was een tijdlang pianist in een... Ameri kaanse officiersclub in Garmisch-Par- tenkirchen. Daarna werkte hij als mu ziek- en gymnastiekleraar in een sana torium. Toen men hem eindelijk op het spoor kwam, bleef hem geen andere keuze dan als hulparbeider in de bouw vakken in zijn levensbehoefte te v zien. Lang voor zijn arrestatie in janua ri van dit jaar werd zijn paspoort inge trokken. Chinezen trekken zich terug van Leipziger Messe LEIPZIG Nauwelijks twee uur na de opening van de Leipziger Messe is gisteren de boekenstand van commu nistisch China door de Chinezen ge sloten. Zij weigerden in te gaan op het Oostduitse verzoek, bepaalde boe ken te verwijderen. Later op de mid dag was er geen Chinees boek meer te vinden De Oostduitsers hadden er andere boeken die in de DDR worden ge drukt voor in de plaats gezet. De Chinezen waren slechts op de boekenafdeling vertegenwoordigd. Aan de Messe nemen 6500 bedrijven uit zestig landen mee. Het grootste aantal heeft de Sowjetnie, gevolgd door Tsjechoslowakye en Polen. Tsjecho-Slowakije en Polen. Drie arrestaties bij happening (Van onze correspondent) VENLO Dit weekeinde is het weer rumoerig geweest in deze Limburgse stad. Enkele honderden jongelui belem merden het verkeer en besmeurden het standbeeld van de priester-staatsman mgr. dr. W. H. Nolens met witte verf. Dit was voor de politie, die tot dan toe had toegekeken, het sein om op te tre den. Drie jongens werden gearresteerd. Een vierde, de 18-jarige L. W. uit Tege- len, werd eveneens overgebracht naar het politiebureau. Hij negeerde een bevel om door te lopen en verzette zich daarna tegen de politie. Directies van enkele middelbare scho len in Venlo hebben hun leerlingen vrij dagmiddag meegedeeld dat zij, die mee doen aan samenscholingen, van school zullen worden verwijderd. Maigrets en hunvader Het bezoek van de befaamde anteur van detectiveromans George Simenon aan ons land culmineerde zaterdagmiddag In het onthullen van een standbeeld In Delfzyi. Van wie? Van niemand anders dan zijn geesteskind, com missaris Malgret, die hy in Delfzijl Het geboren worden. Ook het eer- «te boek over Malgret speelt in Delfzijl. Voor de gelegenheid waren vier Maigret-vertolkers overgekomen, die (op verzoek) hun (onafscheidelijke) pijpen op staken. We zien hier van links naar rechts de Brit Rupert Davles, de schrijver, de Duitser Ileinz Riita- mann. de Italiaan Glno Cervl en tenslotte „onze" Malgret: Jan Teu- lings, ongetwijfeld een der ge- Tegen heuvel gevlogen NEW DELHI Vier personen zijn om het leven gekomen toen een Caravelle straalvliegtuig van de Indian Airlines Corporation 48 km ten noorden van Bom bay tegen een heuvel vloog. Macmillan onthult: LONDEN Zowel president Kennedy van de Verenigde Sta ten als premier Harold Macmil lan van Engeland waren er in 1962 van overtuigd, dat Rusland het niet op een algemene oorlog zou laten aankomen. Deze en an dere interessante onthullingen doet de vroegere conservatieve Britse leider in het eerste deel van zijn autobiografie, getiteld „Winds of change, 1914—1939". Twee of drie keer per dag, zo (Van een onzer verslaggevers) DELFT Traditiegetrouw werd zondagavond aan het einde van de Delftse taptoe-week door de gezamenlijke plaatselijke pro testantse evangelisatiecommis sies en het Leger des Heils een grote samenkomst gehouden. Door de slechte weersomstandigheden was het niet mogelijk dit evene ment, dat gisteravond voor de achtste maal plaats vond, op de .the famous taste of New York cigarettes 1?0 van aarde en het geluk van oogsten het zaaien en verzorgen bestaat. zijn inko- Is dat waar? Ik las het in het au gustusnummer van het tijdschrift Be- neluxnieuws. Daar staat op pagina 24 Al vermoed ik. dat, een fotocopie van het Belgische blad men dat toelaat, hij het verbouwde Vooruit met een verslag over een boerderijtje met enige hectaren meer persexcursie van Belgische journalis- grond zal preferen. Dat niet om zijn ten die als onderwerp de recreatie buurman de havenarbeider te ontlo- had. pen, want niets verbroedert meer dan Een van de artikelen begint: „Dui- vissen en tuinieren en bovendien is zenden Rotterdammers brengen in volkstuintjes hun vrije tijd door. Zelfs hun vakantie. En de ingenieur is hier de buurman van de havenar beider." Als nlet-Rotterdammer, maar door gewinterde Haagse, knipper je dan toch (net als die Belgische collega trouwens heeft gedaan) met de ogen. „Zie je," zo schrijft die Belg, „de Vlamingen tijdens hun verlof naar volkstuinpark trekken Niet te geloven blij als de grasvelden gemaaid, de bloemperken onderhouden, de bollen tijdig geplant en rozenstruiken gesnoeid kunnen worden. Maar de brandnetels wegmaaien in het woeste „berg-parkje langs de Buitenrust- weg, waar een heuse beek in een miniatuurravijntje kabbelt; het dode onderhout wegkappen langs de rij wielpaden van de Soheveningse weg en de talloze stekkansen benutten, die mijn grage ogen zien, dat is niet te vergen. Maar stel, dat je als amateur met animo er aan begon! Wie zou je nobele intenties geloven? Afblijven is het geblazen. Tweehonderd vierkante meter volks tuin, het is een droom! Een droom om te dromen op het bankje buiten het raarste plantsoentje, dat we hier in Den Haag hebben. Het is op een def- overdag te werken in een hofje I tweehonderd vierkante meter en 's prakticus"nog aardig wat kan leren. HL. nachts in een klein houten huisje te Maar wat mij zo verbaast is, dat er Voordrachtkunstenaar Albert Vogei eionan?" duizenden volkstuintjes In Rotter- senior heeft er een monumentje. slapen walen HHBMHHHHiHHPHHHHHBHMHHI nen denken, vermeldt het artikel niet. bij af. "Hier in Den Haag "is Nu moeten de lezers mij ten goede steeds weer opklinkend geween om- it- «--* n J-* een complex volkstuintjes voor de groeiende houden, dat ik niet weet of het is. Nog nooit van mijn leven ben ik moet verdwi; in enig volkstuintje geweest. Laat stad. Ook al staan in een Rotterdams. Wel vaak der parken benijdend uit de trein gekeken naar de tuinierende, zonnende, vrijetijd- HJU genieters langs de spoorbaan. Al heb kost mij tenminste altijd enige moeite het hermetisch af j- u-_Jpark 0{ p]an^ verscheidene van zijn ingericht als rusthuis voor bejaarden. Geluksvo- ;el8, die bewoners, zou men denken. tribunes op de Markt te houden. Men verhuisde naar de Nieuwe Kerk, die nauwelijks alle belang stellenden kon bevatten. Rond duizend Delftenaren woonden deze bijeenkomst in de eeuwenoude kerk bij. „Lachen mag van God" over dit onder- spraak met het deelten uit Psalm 1 ik tot U. o Here". Deze korte predikatie werd omlijst met samenzang, solozang en koorzang. Niet minder dan vijfhonderd zangers en zan geressen uit Delft en omgeving vormden een massaal koor. Ontroerend klonk door de grote kerk het bekende „Mijn herder is de Here God". Ook de samen zang kwam ln deze kerk veel meer tot zijn recht dan op de markt. ZINGEN Onder leiding van de heer Bouters (Kees Deenik, die aanvankelijk de sa menzang zou leiden kon dat door een con tractuele verbintenis met een grammo foonplatenmaatschappij niet doen) werd er spontaan en goed gezongen Wim de Moor bracht solozang. Vooral het eerste lied „Ship Ahoy" werd goed voorgedra- Van deze meeting maakte een grammo- muziekwinkela verkrijgbaar is. De heer Chr. J. Kleij sprak een openingswoord en de harmonievereniging „Excelsior" uit De Lier onder leiding van Nico Hau- permans en de hammond organist J. J. Zeilers schuilden op baggermolen HARLINGEN - De in Harlingen Re- stationeerde polltieboot. en de redding boot Carlot van Terschelling, zijn gister avond laat uitgevaren om twee Duitse zeilers te zoeken. De bemanning van de politieboot vond de vermisten op een baggermolen te Roptazijl, waar zij hun toevlucht hadden gezocht. Het tweetal was zondagmiddag ln een open polyester zeilbootje uit de haven van Harlingen uitgevaren. Tegen de avond waren zij overvallen door het slechte weer. .'arkje. bankje, twee stappen van de Den Haag dan de stad voordeur. Het bankje wel, maar het plantsoenen, dat kan plantsoentje niet. want het is ondoor- het dan ook niet zo ver ge- niet de hand bracht, dat ik mij ingenieur mag soen te slaan noemen, ik kan me toch best voorstel- En dat dan helemaal te goeder- len dat zelfs op die maatschappelijke trouw. Maar de plantsoenendienst kan hoogte nog verlangen naar de geur het nauwelijks allemaal aan. Die is al hun volkstuintje. Als de Vlamingen ooit eens op een persreis daar komen, zullen ze het net zo min kunnen geloven als dat van de ingenieur en de havenarbeider met vertelt Macmillan over de span nende dagen tijdens de Cubaanse crisis, sprak hij via de telefoon met president Kennedy. De voormalige Britse premier schrijft met grote waardering over president Kennedy, met wie hij vriendschappe lijke betrekkingen onderhield. Groot zijn ook zijn respect en bewondering voor president Eisenhower. Maar de vroegere Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Foster Dulles komt er slecht van af: zijn politiek was wijdlopig en hinderlijk. Dulles krijgt zelfs de schuld van de Suezcrisis. Macmillan noemt Suez een voorbeeld van de rampen, die kunnen ontstaan als de nauwe samenwerking tussen Engeland en de Verenigde Staten niet functioneert. Belangwekkend zijn ook de mededelin gen, die Macmillan doet over de EEG. Zo verwijt hij zich nog steeds, dat hij in het verleden niet heeft aangedrongen op een actieve Britse deelname aan de besprekingen, die tot het Verdrag van Rome hebben geleid. Het Franse veto over de Britse toetre ding tot de EEG in 1963, was volgent Macmillean een verschrikkelijke slag. Tito wenst totale reorganisatie van zijn partij BELGRADO President Tito van Zuidslavië vindt het nodig, dat de communistische partij in zyn land van ,,top tot teen" wordt gereorgani- De President is vooral ontevreden over de organisatie van de partij, omdat zij het contact met het volk heeft verloren. Bovendien heoft de partij veel ingeboet aan invloed. Het is zelfs mogelijk, aldus Tito, dat bui ten de partij om beschouwingen wor den gepubliceerd. Het probleem van de reorganisatie van de partij komt begin oktober aan de orde, wanneer de algemene ver gadering bijeenkomt. Alarmpistool afgevuurd DUISBURG Een bijrijder van een Nederlandse tankauto heeft op de Autobahn bij Opladen met een alarmpistool een schot afgevuurd op een Duitse automobilist. De Nederlander verklaarde later tegenover de politie in Duisburg, waar hy werd aangehouden, dat de tank wagen bij het inhalen werd gehin derd. De byrijder werd kwaad en vuurde door het geopende portier raampje op de andere weggebruiker. De Duitser kon nog juist een aanrij ding voorkomen. Twaalf man in grot Sinds gisteren zitten twaalf mensen opgesloten in een grot in Kettlewell (Engeland). De grot Is vol water gelopen door de aanhoudende regenval. GALWAY (Ierland) weest Zij deelden ten. die bijzonder verlof ,een bijzonderheden op hebben_gekregei tiun tocht te hebben i De bevolking van het Ier se Galway heeft vandaag twee Engelse tij ten (kapitein JHHHBHHHHHRHHHHW^^H way, 27 Jaar en sergeant Het laatste deel van de steekrecord van 5f dc-cr Blythe, 26 jaar) uitbundig tocht voor de Ierse kust begroet. Men had er alle Amerika naar Engeland de reddingboot over te roeien. De koene roeiers waren 5 juni van Kaap Cod in Massachusetts vertrokken Zaterdagavond zijn de reddingboot ■HPHMNPHHV^HPHHI van twee nog het gevaarlijkste. Noorwegen geëmigreerde Amerikanen te verbete ren. Dit record dateert uit het iaar 1896. Intussen zijn nog twee "-'"-n. David Johnstone en John Hoare, ook bezig de grote plas van de At lantische Oceaan per roei boot over te steken. Zij -;in het laatst gezien 2400 km ten oosten van de De Engelse parachutis- Verenigde Staten. moest komen Twee weken geleden, midden op de oceaan, was hun voedsel op. Maar een door tankboot zorgde voor een nieuwe voorraad levens-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5