Marekerkorgel na vijf jaar weer bespeeld Weekagenda Geen protestanten meer in Warmonds raad? kom praten! ROYAL .tansen voor u Protestzanger Grignard had ook veel succes Twee zetels dreigen onbezet te blijven 166 nieuwe leidse courant MAANDAG 5 SEPTEMBER 196# the river Kwai (14 jaar) Lido (2.30 en 8 uur): The great (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Mabuse contra Acontas no. 17 (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De een zame revolvervechter (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Moord vooi het voetlicht (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Zeventien (18 jaar). Maandag Wijkcentrum Vredeskerk, 8 u.: bijeen komst Bijbelgenootschap. Den Haag, Koninklijke Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Ik zoek Mioussow" van Valantin Kataiew (be sloten voorstelling). Dinsdag I Zaai Petrakerk, 8 u.: afdeling Leiden- noord Christenvrouwenbond. De heer N. M. Laarman uit Den Haag over: Gods naam in de omgangstaal. Leiden 8 u., Rijnsburg 7.45 u., Noord- wijk 7.30 u.: dagtocht naar Texel, afde- ling Leiden NCR(eis)V. I Breestraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur I christelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u. zitting Bouwfonds j Nederlandse Gemeenten. Breestraat 173, 4 tot 7 uur: openings- receptie Van Egmonds Modebedrijven DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 u.: Theater met „Kabaal in Chioggia" van Carlo Goldoni. Woensdag Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3.3C u.: populaire volkenkundige films voor de jeugd (toegangsprijs f0,25). Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstraat 1, 7.30 tot 7.50 u. oecumenisch avondge bed. DEN HAAG Koninklijke Schouw- burg, 8.15 u.: „Haagsche Comedie met „Ik zoek Mioussow" van Valantin Ka- I taiew (besloten voorstelling). R.K. kerk Leyweg, 8.15 u.: orgelbespe- ling Günther Fischinger. Donderdag DEN HAAG Koninklijke Schouw- i burg, 8.16 u.: Haagsche Comedie met ,.Ik zoek Mioussow" van Valantin Kataiew (besloten voorstelling). Vrijdag Speeltuin Ons Eiland, Kortenaerstraat 8 u.: tuinconcert Concordia. Stadsgehoorzaal, 8 u.: feestavond voet- balvereniging RCL, cabaret met bal na. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11, 8.30 u.: opening tentoonstelling schilde rijen en objecten van Willem Breddels door de heer J. M. Joosten. DEN HAAG Koninklijke Schouw burg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met ,.Ik zoek Mioussow" van Valantin Kataiew (besloten voorstelling). Pulchri-studio, 8.30 u.: Prager Duo met werken van Bach, Eben, Spohr Kucera. Flothuis, Smetana en Flosman, fluit en Zaterdag Jacobazaal Den Burcht, 8 tot 12 u.: dan- sen m.m.v. beat-groepen. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 u.: ope ningsfeest jeugdcentrum In den Moriaen 1 met cabaret en bal na. Muzikale mede werking van The Game Breakers I Busstation, 12.30 u.: vertrek excursie naar firma Maas en Stein te Hillegom (Tuinbouw en Plantkunde). DEN HAAG Frank Kooman, 2.30 u.: poppentheater voor de jeugd: „Het brandneteleiland". Koninklijke Schouwburg. 8.15 u.: Haag sche Comedie met „Professor Bernhardi" van Arthur Schnitzler. RIJSWIJK Kleine Schouwburg, 8.15 u.: showavond mét onder anderen Corry Brokken en The Mounties. Avond- en nachtdienst apotheken I Geopend voor spoedeisende gevallen: I apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Dagelijks in Den Haag I Theater PePijn, 8.30 u.: Opus 2. caba ret met Paul van Vliet en Liselore Ger' ritsen (tot 1 januari). Tentoonstel lingen Rijksmuseum van Oudheden, tot en met 10 oktober: „Kunst voor de eeuwig heid". Egyptische tekeningen en schilde ringen uit de nationale verzamelingen van België en Nederland. Museum Volkenkunde, grote zomerten- toonstelling „De mens van toen" (tot eind september open van 10 tot 5 uur zon dags van 1 tot 5 uur). De Lakenhal: tentoonstelling van schil derijen van Gabrië] Metsu, tot 5 septem ber, 10—5 u., zondags 1—5 uur. Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leidse kunstenaars '66, tot 8 septem ber. Chr. Geref. Kerk Leiden beroept LEIDEN De Christelijke Gerefor meerde Kerk heeft een beroep uitge bracht op ds. B. van Smeden te Am sterdam ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van dr Ve- lema. LEIDEN Zonder uiterlijk vertoon en speciale toespraken is gister morgen het orgel in de Marekerk weer in gebruik genomen. Ds. J. M. D. van den Berg, die de (gewone) kerkdienst leidde, vestigde er in 't begin even de aandacht op, liet gezang 135 en psalm 150 zingen en beval ten slotte de restauratiefonds-collecte in aller milddadigheid aan. Organist J. de Groot zat dus, na een vijfjarige bij-de-grondse diensttijd weer op zijn orgel- bank, tl is zijn instrument nog niet klaar. gisters missen bijvoorbeeld de namen en, ten dele. ook de knoppen. Dit alles neemt niet weg, dat het orgel reeds nu gemakkelijk bespeel baar is en een mooie klank voort brengt. Het bleek in deze dienst ook een uitstekend begeleidingsinstrument. Maar het eindresultaat zal zonder twij fel verrassend zijn. Men zal over hel grote bedrag, dat de restauratie heeft gekost (méér dan een ton) niet behoe ven te treuren. Tenminste, als het or gel dan ook als concertinstrument wordt gebruikt. De heer De Groot leidde de dienst uit met Bachs fantasia in g-moll. Joh. van Wolfswinkel. Maar het is nog niet klaar Het Marekerkorgel is. héél oud. Vóór 1733 stond het als „klein orgel'" in de Pieterskerk. Wie het gemaakt heeft is onbekend. Wel weet men, dat de Utrechtenaar Jan Jacobs het in 1629 repareerde en een nieuw front gaf Dit jaartal is nog te zien. Rudolf Garrels (Den Haag), een leerling van Schnitger, bracht het r de Marekerk over, liet waardevolle derdelen (de registers: prestant 8', bourdon 8', prestant 4', open fluit 4', prestant 2'), ongerept en breidde het geheel nog uit (bourdon 16', mixtuur, holpijp 8', fluit 4', roerfluit 2'). Het orgel had toen twee klavieren met De- daal en een mechanische tractuur De firma Bik restaureerde het in strument in 1930 en verving de mecha nische tractuur door een pneumatische. Die was namelijk belangrijk goed koper. Langzamerhand gingen zich weer aftakelingsverschijnselen verto nen en in 1961 was het orgel praktisch onbespeelbaar geworden. De firma Flentrop kreeg de restauratie-opdracht en de rijksorgeladviseurs dr. Oussoren, Edskes en dr. Vente de supervisie. Pas in 1964 begon het herstellings werk. En het is, zoals gezegd, voor eerst nog niet klaar. In die tussentijd bespeelde de heer De Groot een kabi netorgel, een piano en een elektronisch instrument. Hij hoopt nu maar, dat zijn orgel spoedig in de beloofde en ver wachte glorie een sieraad van Leiden zal zijn. Maar dan zal er meer vaart in de restauratie moeten komen. Het derde klavier is reeds aanwezig, maar de re gisters van dit „borstwerk" ontbreken nog. Het hoofdwerk mist nog twee vul- stemmen en het pedaal de tongstem- men fagot. 16' en trompet 8'. Die ziin nodig voor de glans en de diepte var de klank. Ook aan de uiterlijke afwer king moet nog veel gebeuren. De re- Gaat Nederland over op de 'Gouden Standaard' Sigarenrokers menen van wèl. Makelaar Beumer uit Wageningcn ge noot zelf van deze nieuwe Karei I sigaar,maar„... we lieten de cliënten ook opsteken. Hun oordeel was eveneens on verdeeld gunstig", schrijft hij. ga ook over op KARELI GOUDEN STANDAARD Semp re Avanti in 1966-1967 LEIDEN Zoals ieder jaar maakt >k nu het gezelschap Sempre Avanti zijn programma in september bekend. Het programma wordt geopend 6 sep tember in het Nutsgebouw in Alphen d. Rijn met een muziekavond. Voor de bejaarden is er 19 september een toneelavond in het bejaardencentrum Haagwijk. Verder spelen zij in sep tember nog in Gouda. In november spelen zij o.a. in Lei den drie keer, in Alphen a.d. Rijn, Rijswijk en Amsterdam nl. in „Krasna- polsky". De grote showavonden zijn vastgesteld in april in de Stadsgehoor zaal. Als bijzonderheid valt nog te ver melden een optreden op vliegveld Val kenburg. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.- en 40.- Of het allerbeste van 200,— en 400,— Horloger v. d. Water - Haarlstr. 181 heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Familie Erades nam afscheid LEIDEN Gistermorgen na de kerkdienst hebben mevrouw Erades- van Weerlee en haar zoon, de heer D. B. Erades, afscheid genomen van Her vormd Leiden, waar zij in de Ooster- kerk de kostersdiensten vervulden. De heer Erades is nl. benoemd tot hoofd van een school in Zwolle. Na zijn preek sprak ds. J. Groot het kostersgezin toe, daarbij herinnerend dat mevrouw Erades bijna 16 jaar, eerst samen met haar man, daarna met haar zoon, het kostersambt heeft ver vuld. Tot slot zong de gemeente hun psalm 121 4 toe. Daarna was er gelegenheid om af scheid van hen te nemen in de consis toriekamer, waar druk gebruik van werd gemaakt. Onder meer collegae, oud-collegae, verscheidene leden van het voormalige vrijwilligerskorps en ook de hoogbejaarde heer Van Leeu wen gaven blijk van hun belangstel ling. Na afloop hiervan overhandigde de commissie van ontvangst een cadeau, terwijl ook de wijkkerkeraad van Drtinl" nipt nnhntnipH lift. PR hlük Inbrekers weer actief LEIDEN In de nacht van vrijdag np zaterdag is ingebroken in de chris telijke nijverheidsschool aan de Tous- saintkade. Behalve zeven gulden uit een metalen trommel worden sigaren, sigaretten en een bedrag aan kleingeld •an 25 a 30 vermist. De indirecte ehade, door de vernielingen die wer den aangericht, is aanzienlijk groter. In dezelfde nacht is ook ingebro ken in een bungalow aan de Vlietweg. waarvan de bewoner in het buiten land verblijft. Hoewel alles overhoop werd gehaald, wordt er vermoedelijk geen geld vermist. In de nacht van zaterdag op zon dag is tijdens afwezigheid van de be woners ingebroken in een huis aan de Roemer Visscherstraat. Uit een kist werd een bankbiljet van 100 gesto len. Sultan in Minerva LEIDEN Sultan Hamengau Bu- wono IX van Djokjakarta heeft gister middag een uur door sociëteit Miner va gedwaald. De sultan, die op het ogenblik in ons land verblijft, is inder tijd lid geweest van het Leidsch Stu dentencorps. Hij was van de lichtina '36/'37 en kende het oude Minerva dus beter dan het nieuwe. De nieuwe speeltafel van het ongel in de Marekerk. Foto Van der Horst Leidenaars brengen jongen op het droge LEIDEN De vierjarige Johnny van der Reijden uit de Evertsenstraat is zaterdagmiddag bij het spelen in het water van de Zijlsingel gevallen. Twee Leidenaars, de heer Baars en mevrouw De Groot-Bavelaar, wisten het vent je met een redlijn van de Leidse red dingbrigade op het droge te brengen. Hij werd ter observatie naar het aca demisch ziekenhuis gebracht. Beruchte kruising eist slachtoffer LEIDEN Op de kruising Vijfmei- laan-Rooseveltstraat is zaterdagavond een 22-jarige scooterrijder uit Leiden in botsing gekomen met een van rechts komende auto die hij geen voorrang verleende. Met een hersen schudding en wonden aan het achter hoofd is hij naar het ziekenhuis ge bracht. De scooter werd ernstig be schadigd. De dertienjarige F. F. uit de Room burgerlaan is zondagmiddag om kwart voor vier bij het oversteken van de Rijnsburger weg met zijn fiets aange reden door een auto. Met wonden aan het achterhoofd en een gescheurde pees van de linkerknie is hij naar het ziekenhuis gebracht. Van de fiets bleef weinig over. Weer eerste prijs voor jeugdorkest De Burcht LEIDEN Het jeugdorkest De Burcht dat in België al grote bekend heid heeft verworven, heeft zaterdag op uitnodiging van het gemeentebe stuur van Charleroi deelgenomen aan het aldaar gehouden muziekfestival in verband met het 300-jarig bestaan de stad. Met strakke shows en moderne mu ziek wisten de Leidenaars opnieuw de harten van het Belgische publiek te veroveren. Toen aan het einde van 't optreden van alle deelnemende korp sen de jury mededeelde dat het jeugd orkest zich tot een van de beste Ne derlandse korpsen mocht rekenen, en het dan ook namens het gemeentebe stuur de eerste prijs toekende, mocht het jeugdorkest van het 1000-koppige publiek een grootse ovatie in ontvangst nemen. De vreugde steeg ten top toen een honderdtal Belgen, bij het vertrek van de bussen naar Leiden de Leidse muziekambassadeurs met een warm applaus uitgeleide deden. De vaas met inscriptie van Charleroi die het bestuur met de heer Mark als dirigent in ontvangst mocht nemen, zal een herinnering blijven aan een groots optreden in Charleroi. Bejaardensoos Raat weer beginnen WARMOND Woensdag zal de be jaardensociëteit, die elke woensdag middag wordt gehouden, weer een aanvang nemen. Als steeds zijn alle bejaarden van harte welkom. Wie slecht ter been is wordt gehaald en thuisgebracht met een auto mits tijdig bericht wordt gegeven aan mevr. Lan- gemeijer. Burgemeester bezocht diamanten paar LEIDEN Zaterdag vierde het echtpaar Jongbloed zijn diamanten huwelijksfeest in hét bejaardencen trum Haagwijk, waar zij werden ver rast met een bezoek van burgemees ter en mevrouw Van der Willigen. Het bruidspaar is geboren en geto gen in Leiden. De bruidegom die thans 81 jaar is, is metselaar bij de rijksgebouwendienst geweest. De bruid is 83 jaar. Zij hebben twee kinderen, die in Amerika wonen. Rooseveltstraat 20 Leiden gaat produktie uitbreide meervverk. Kinks in Houtrusthallen DEN HAAG Hadden de duizenden tieners maanden geleden buiten de (Lagor) waard gerekend en grote vernielingen in en aan het Kurhaus aangericht, zaterdagavond ging het heel wat rustiger toe bij het optreden van de Kinks in de Houtrusthallen. De Engelse jongens brachten de 5000 jongens en meisjes in extase met keiharde krakers, waaronder' natuurlijk hun „Sunny afternoon". Tevoren luisterden de duizenden wat verveeld naar eentonige, maar daarom niet minder luide beat-muziék van Nederlandse groepen. Ze veerden wat op bij de Haagse Hu and the Hilltops en de Dordtse Rob Hoeke R. en B. group. De knokploeg van Paul Acket (samen met Muziek-expres, de organisator van deze avondhad het niet al te moeilijk. Een echte vechtpartij werd onmiddel lijk de kop ingedrukt met keiharde sla- van gummiknuppels, besloten met lan de heren wegslepen van één der boosdoeners. Zachtmoedig was het niet. aar wel doeltreffend. Omstreeks half elf sprongen de Kinks op het podium en veroorzaakten be nauwde ogenblikken voor de voorste 15 rijen krijsende tieners. De hekken hielden het, zodat de populaire (en ook wel ter zake kundige)) pop-artiesten aan eer bestorming en wat dies meer zij ont. snapten. Boven het gehele voorprogramma stak het optreden van de Belgische protestzanger Ferre Grignard met zijn begeleiders (waaronder een wash- board-krabber) met kop en schouders. beiden gehuld in lanoe zwarte haren uit. Zijn „Ring, ring, I've got to sing" is Vanavond valt de beslissing (Van een onzer redacteuren) WARMOND Zullen in de komen de vier jaar de twee zetels van de pro testants-christelijke groep in de ge meenteraad onbezet blijven Van avond valt het antwoord op deze vraag als het Protestants-Christelijk Comité bijeenkomt met de kandidaten voor de gemeenteraad. Elke geïnteresseerde inwoner van Warmond kent wellicht de voorgeschiedenis: Bollenhandelaar W. K. Heyl (60), _jn der voormannen van het protes tantse bevolkingsdeel in het overwp- gend rooms-katholieke Warmond (hij is acht jaar raadslid geweest, waarvan vijf jaar wethouder) kreeg afgelopen donderdag van de heer A. W. Willem- woordvoerder der KVP-fractie, tot zijn grote verbazing te horen, dat de KVP-fractie hem niet wil zien terug keren als wethouder De KVP-fractie zou het niet eens zijn met: het subsidiebeleid van de heer Heyl, het langzaam gegroeide verzet van wethouder Heyl tegen het Zwanburgerpolderplan en het feit, dal de heer Heyl er in zijn privéleven „te veel liberale bindingen" op na houdt. Kennelijk een rekenwonder van de KVP-fractie had uitgerekend, dat het subsidiebeleid voor 93 procent de oor zaak was en de aversie tegen het Zwanburgerpolderplan voor 7 pet Bedankt De andere protestant in Warmonds raad, bollenkweker Jac. van der Voet (50) kreeg intussen van de KVP-frac tie te horen, dat men hem wel als wet houder wenste. Na overleg hebben de heren Heyl en Van der Voet daarop schriftelijk bedankt voor liet raadslid maatschap. (Ter informatie is het misschien nuttig te memoreren, dat de raad van Warmond elf zetels heeft 7 KVP, 2 prot.-chr., 1 VVD en 1 PvdA.) Afgelopen zaterdag werd de heer Heyl benaderd door twee leden van de KVP-fractie, die zeiden namens de (verdeelde?) fractie te verzoeken of de heer Heyl alsnog een onderhoud wilde. Na overleg met de heer Van der Voet heeft de heer Heyl laten weten zeen behoefte meer te hebben aan een nieuw gesprek. Lastpost „Wat zou dat, voor zin hebben ge had", zei hij ons vanochtend. „Dat van het subsidiebeleid en zo is natuurlijk alleen maar een formele reden om te trachten hun besluit waar te maken. De werkelijke reden is. dat ze me kwijt willen omdat ik een lastpost ben. En misschien vinden ze ook wel. dat Ik te veel invloed had in het college van B. en W.. Kijkt u eens aan, in Warmond hebben wc nooit een open discussie gehad in de raad. In feite vormde de KVP de raad en al vóór de vergaderingen had die fractie steeds „besloten" wat en hoe er iets moest ee- bcuren- Nu kan ik gelukkig in B. en W. nogal eens wat bereiken omdat daar het logische verstand prevaleert, en misschien vooral daarom hebben ze me nooit erg gewild. Nu een bindende kracht in de KVP-fractie is weggeval len, zagen „ze" (en dat „ze" slaat in feite misschien maar op één man) hun kans schoon. Maar dat het zover zou komen, had ik nooit verwacht. Opvolger Ten slotte heeft de KVP-fractie al tijd gesteld, dat één van de twee wet houderszetels door iemand van de nro- testants-christelijke groep moet wor den bezet. En het is een belachelijke zaak, dat ze mijn collega Van der Voet wel zouden willen accepteren: die denkt er immers net zo over als ik." De heer Van der Voet motiveerde het door hem ingediende ontslag als raadslid door te zeggen: „Als de KVP wil. dat wij een wetliouderszetcl be zetten en dat wil ze dan zullen ze ook moeten aanvaarden, wie wij voordragen. De heer Heyl wordt bo vendien volledig gesteund door de protestants-christelijke groepering van Warmond. Vanavond zullen onze op volgers od de lijst, de heren G. Tuin en J. Brecdijk moeten beslissen wat ze Moeilijk Het lijkt ons een moeilijke beslis sing. Verklaren genoemde twee heren zich solidair met de heren Van der Voet en Heyl, dan zou dit tot conse quentie hebben, dat in de komende vier jaar het protestants-christelijke volksdeel van Warmond niet in de raad is vertegenwoordigd. Verklaren zij zich daarentegen bereid zitting te nemen in de nieuwe raad, dan zullen zij, zoals ons werd gezegd, „naar de pijpen van de KVP-fractie moeten dansen". Het is thans nog een open vraag of in de komende vier jaar een wethou derszetel door iemand van de pro testants-christelijke groep zal worden bezet. Al zouden de heren Tulp en Breedijk zich bereid verklaren zitting te nemen in de raad. morgen, als de nieuwe raad wordt geïnstalleerd, kun nen zij nog niet „van de partij" ziin omdat hun geloofsbrieven nog niet zijn onderzocht. een poëtische meezinger met inhoud. Zijn Dylanachtige repertoire was trou wens stukken beter dan de rauwe kreten jammer genoeg onverstaanbaar door de soms hinderlijk slechte geluidsinstal latie die enkele pacifistisch-socialistische jongeren de zaal in trachtten te slingeren. Het is zaterdagavond bij dergelijke protesten gebleven, dankzij een soms bij zonder hardhandig optreden van de knokploeg. Na afloop van het beat-festijn heeft de politie op het strand van Scheveningen acht jongens uit Utrecht, Rotterdam, Waalwijk. Papendrecht en Schiedam aangehouden. De jongens in de leeftijd van 17 tot 24 waren van plan de nacht daar door te brengen. Het optreden van de Kinks oefende op twee meisjes wel een bijzondere aantrek kingskracht uit: op de Promenade werd een 17-jarige meisje aangehouden; zij was weggelopen uit een tehuis voor meisjes in Rhoon. Op het Gevers Dcynootplein werd een 19-jarige huishoudster aange houden, die op 2 september (vrijdag) was weggelopen uit een tehuis in Nigtevecht (Utrecht). Op de hoek van de Zwolsestraat en de Gevers Deyynootweg zijn beat-liefhebbcrs aangehouden, die ook van haring hielden; zij hadden daar een pot haring gestolen. Zilveren medaille voor M. J. Blangé LEIDEN De heer M. J. Blangé (63) procuratiehouder en chef van de afdeling buitenland bij de AMRO- bank in Leiden is vanochtend on derscheiden met de zilveren medaille behorend bij de orde van Oranje- Nassau. De onderscheiding werd hem uitgereikt door de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, die veel waar dering toonde voor de prestatie van de heer Blangé: vijftig jaar in dienst bij één werkgever. In 1916 trad de heer Blangé in dienst bij de fa. Lezwijn Eigeman, later de Amsterdamsche Bank en sinds enkele jaren AMRO-bank. Veel waardering had ook de heer E. Ruempol, voorzitter van de afdeling Leiden van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel, die de heer Blangé de gouden erespeld en het getuigschrift van de maatschappij overhandigde. Verder werd de heer Blangé van ochtend in het kantoor van de bank aan het Rapenburg toegesproken door de districts-directeur, mr. I. Opstelten, die een interne onderscheiding uit reikte. De sprekers betrokken ook me- •ouw Blangé in hun toespraakjes. Vanmiddag en vanavond wordt de heer Blangé opnieuw in het zonnetje gezet in het bijzijn van het personeel. Bekneld geraakt tussen auto's SASSENHEIM Vrijdagavond om kwart voor acht is pompbediende J. van Duijn bij het benzincpompstatioii aan de Parklaan tussen twee auto's bekneld geraakt. Hij liep beenkneu zingen op. Het ongeluk gebeurde toen de heer Van Duijn een automobilist aan ben zine hielp. Hij werd daarbij aangere den door een auto die werd opgeduwd. De chauffeur van deze auto trapte in- plaats van op de rem op de koppeling. Twee moeders van grote gezinnen leerden zwemmen SASSENHEIM Zaterdag hadden in het gemeentelijk zwembad de laat ste zwemexamens plaats van dit «ei- zoen. Voor het A-diploma slaagden: Friis de Graaf, mevr. Homan (moe der van 6 kinderen, die in één sei zoen de zwemvaardigheid onder de knie kreeg), Carla Blom, Gerard Turk, mevr. Ammerlaan (moeder van 8 kinderen), Harry Berg, H. Am merlaan, Rob Kool, D. v. d. Klugt, Doortje Kortekaas, Margriet Kleef- Gerda Stehouwer, Suzan v. d. Zwaan. Voor het diploma B slaag den: Lia Bakker, Anja v. Diest, Nel- leke v. d. Lans, Josie v. d. Voort, Anja Vroonhof, Pieter Haringsma. Wedvlucht Warmond WARMOND. De postduivenvereni ging Warmond hield een wedvlucht van Vilvoorde af. Afstand 140 km. In con cours waren 187 duiven. De duiven wer den gelost om 7.20 uur. Aankomst eerste prijsduif 9.12.13 uur. Laatste prijsduif 9.15.00 uur. De uitslag was: J. den Dunne, en 5, A. v. cL Drift, 2. J. van Segge- 5. A. J. van Ruitenburg 6 en 7, G. Zadbcrgen 8, L. v. Zuiden 0 en Gebr. Landman JO Zr. Konijn gaat weg WAMOND Zr. Konijn is met ingang van 1 oktober a s. benoemd tot district*- zuster op het gebied van do reumabe strijding. Zij is 9 jaar als wijkzuster bij het Wit-Gele Krui» in deze gomccnU werkzaam geweest

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3