EVOLUON GROEIDE UIT KRABBELS OP SERVET Telefoonstraalzenders in randstad aan het werk Hoge Duitse funetionaris biedt aan af te treden Totale kosten: 30 min. Kijken in de toekomst Fantastisch bouwwerk tijdens lunch geboren WESTDUITSE REGERING: Von Kielmanseggs boek was jeugdzonde Zeg het met bloemen Week na moord pas gevonden STORINGEN ZELDZAAM Uit de Haagse hof geplukt 5 VRIJDXG 2 SEPTEMBER 1966 (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN Vyf jaar geleden, tydens een lunch met zijn naaste medewerkers, opperde ir. F. J. Philips het plan om ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het concern een gebouw te stichten dat iets bijzonders zou zijn naar vorm en inhoud, en het gezicht van Eindhoven zou helpen bepalen, j Het was allemaal nogal vaag, maar terwijl ir. Philips in het [vage sprak, trok architect ir. L. C. Kalff (68) met een potlood vast wat ruwe lijnen op zijn servet. Had u aan zo iets gedacht vroeg hij later aan meneer Frits". Ja, antwoordde ir. Philips, aan zo iets Ir. Kalff vond vermoedelijk zijnpoststukken worden vervoerd, die kort het Westdultse ministerie van defensie ter verdediging van kritiek uit Nederland, door zijn gedrag ln de oorlog volledig gerehabiliteerd. Hij heeft inder daad een boek in nazi-stijl geschreven, maar dat deed hij toen hij nog jong kapitein was. Hij moest dit om propagan- daredcnen doen en bovendien zijn er veranderingen in aangebracht om aan de 2 september Planten hebben iets menselijks. Ze leven in hun eigen stijl en schenken bij voldoende zorg véél genoegen. En er zijn zoveel soorten! De prijs valt erg mee; de voldoening - bij gever en ontvanger - Is groot. Colijn (2) Naar aanleiding van hetgeen over Colijn is te berde gebracht in dit blad moge worden herinnerd aan het feit dat in juli 1940 van zijn hand een brochure is verschenen ..Op de grens van twee werelden", waarin onder meer een nederlaag van Duitsland „niet langer tot de mogelijkheden be hoort". Dit inzicht en deze mentaliteit hadden tot onze ondergang kunnen leiden als er geen mensen als Chur chill, koningin Wilhelmina en ver zetslieden waren geweest. Deze die nen wij eerder als werkelijk grote figuren met dankbaarheid te geden ken. Den Haag E. Houtzagerd Waarheen (2) vooraanstaande theologen, als hij zegt dat ze oecumenisch zoveel bederven? Zijn Remonstranten dan geen christe nen? Ze hebben niets te maken met modernen die de opstanding van Christus loochenen. Niemand kan toch beweren dat Remonstranten de Heer Jezus niet liefhebben? Toevallig las ik vlak boven het ingezonden be richt van bovengenoemde heer het bericht dat Chinezen de bijbel ver scheuren. Laten toch allen die in God geloven zich proberen aaneen te slui ten tegen Godslastering en minach ting van de bijbel. Geen strijd om beuzelingen, daar Eng'len ons omrin gen <Gez. 217). Spijkenisse G. D. van Bueren Afdoende Afdoend middel tegen straatschen ders; direct na arrestatie tuchtiging, zo. dat het de jongemannen nog lang heugt. Bij herhaling een half jaar naar een werkkamp, waar de heren van 's morgens vroeg tot 's avonds de handen behoorlijk uit de mouwen moe'en steken. Dan is het met het plagen van nolitie en burgers gauw afgelopen. Den Haag A. Bouvé nazi-doeleinden te voldoen. Maar Von Kielmansegg heeft ook deelgenomen aan de mislukte aanslag op Hitler in 1944. In hun antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid WUmans hebben de ministers Bot defensie ad interim en Luns buitenlandse za ken uiteengezet hoe de benoeming van generaal graaf Von Kielmansegg in haar werk is gegaan. De heer Wilmans heeft gevraagd of de regering zonder meer akkoord is gegaan met de benoe ming van Von Kielmansegg- tot opperbe velhebber van de NAVO-strijdkrachten in Centraal Europa. De ministers geven toe, dat Von Kiel mansegg in 1941 een boek heeft doen uitgeven waarin hij bij het beschrijven van zijn ervaringen tijdens de Duitse inval in Polen een aantal laakbare opvat tingen geeft ten aanzien van de Poolse en Pools-Joodse bevolking. Zijn benoe ming is geschied volgens de gebruike lijke procedure. Deze houdt in, dat in overleg tussen de betrokken regeringen wordt bepaald, wie van hen een kandi daat voor de functie zal stellen. Daarna geschiedt op voordracht van die regering de benoeming. Laakbaar De Nederlandse regering, zo verklaren de beide ministers, moest er van uitgaan I dat'de regering van West-Duitsland zich I ervan bewust is. dat aan een verant- woordelijke functie in de NAVO dusda nig hoge eisen worden gesteld dat kandi- I daatstelling pas zal geschieden als de I Westduitsc regering ervan overtuigd is dat de kandidaat voor wat betreft instel- ling, persoonlijkheid en kennis voor deze I functie geschikt is en ook door de bond genoten als zodanig zal worden aange- De ministers delen verder mee, dat het de regering van West-Duitsland bekend is, dat de Nederlandse regering de haars inziens laakbare opvattingen afkeurt, die graaf Von Kielmansegg in zijn boek geeft over de Poolse en Pools-Joodse be volking. Voor wat de daadwerkelijke houding van generaal Von Kielmansegg betreft, zijn voor zover de ministers be kend nimmer beschuldigingen geuit. Oostfront Generaal Von Kielmansegg, die na de mislukte aanslag op Hitier op verden king van medeplichtigheid werd gear resteerd en daarna van een staffunctie werd overgeplaatst naar het oostfront, heeft na de oorlog verklaard de laakbare uitingen in het onder zijn naam uitgege ven boek te betreuren Van Duitse zijde is er op gewezen dat generaal Von Kielmansegg om weer in dienst te kunnen treden werd beoordeeld door een bijzondere commissie, die onder meer tot taak had de kandidaten voor de Bundeswehr op hun politieke en geeste lijke geschiktheid na te gaan. Het is de ministers gebleken dat het bij de desbetreffende internationale fe deratie aangesloten Duitse „Zentralver- band demokratischer Widerstands- kampfer und Vervolgtenorganisationen" de benoeming van Von Kielmansegg in Duitse geallieerde functies volledig ver antwoord aoht. Generaal Von Kielmansegg is zelf lid van de bij dit „Zentralverband" aangeslo ten „Bund der Vervolgten des Nazi-Regi- gedachten zelf wat bizar, want, vertelde hij gisteren, „ik ben daarna te rade gegaan bij een jongere, veel belovende collega, en heb hem ge vraagd: Ben ik nou dwaas of niet?". Nee, zei die collega, je bent helemaal niet dwaas. Zo werd de vluchtige schets op het servet nader uitgewerkt en ook gerea liseerd. Het bouwwerk, dat naar vorm en inhoud iets bijzonders zou moeten zijn, is op tijd gereed geko men. In de morgen van zaterdag 24 september hoopt Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard het te ope nen. en die opening wordt één van de hoogtepunten van het feest dat rond het 75-jarig bestaan van Philips is georganiseerd en ruim een week zal duren. Het bouwwerk prikkelt de fantasie van hen, die het aanschouwen. Het doet denken aan een grote paddestoel op twaalf stevige poten, ook aan een vliegende schotel, die is geland om maanmannetjes op aarde te brengen. Het is gesitueerd on een stuk grond van vijf hectare, een geschenk van de gemeente Eindhoven aar Philips bij haar jubileum. Het heeft eeh diameter van 77 meter en de bezoekers worden in een glazen lift die zich door een glazen schacht beweegt, naar het hart van de paddestoel gebracht Het heet Evoluon, met de klemtoon op lu. De naam is van Jacques Klei boer. Toen hij die naam voor het eerst lanceerde, vonden de Philips-mensen het maar niets, doen later bleek, dat met het woord Evoluon de brizondere inhoud van het bouwwerk precies werd aangegeven. MENS Want Philips Evoluon beoogt een in dustriële tentoonstelling te z'jn die de aktiviteiten van de N 7 Philips' Gloei lampenfabrieken en wat daar op eniger lei wijze mee is verbonden, belicht maar dan gericht naar de mens. De bedoeling is een beeld te geven van de mens in zijn relatie tot de techniek en ook van de techniek in haar relatie tot de mens. Niet alleen in het heden, ook aan de vooravond van de geweldige ontwikkeling van de elektro-techniek en de elektronica. Voorts wil Evoluon trachten een tikkeltje in de toekomst te laten kijken, want in de laboratoria wordt niet alleen voor het heden, doch vooral voor de toekomst gewerkt. Evoluon zal met ingang van 26 sep tember dagelijks voor belangstellend publiek zijn te bezichtigen, voor een toegangsprijs van 1.per persoon. De entree-gelden worden bestemd voor dekking van het onderhoud. De onder houdskosten zijn nl. hoog. Dit kan wor den geconcludeerd uit de totale kosten Alle poststukken worden voorzien m de nieuwe postzegel voor bijzonde re vluchten, die voor het eerst bij die gelegenheid wordt gebruikt. Deze zegel in 8 tot en met 22 september aan alle zegel loketten verkrijgbaar en daar na aan de filatelistische loketten. De stukken krijgen een speciaal Philips' jubileumstempel, voorzien van het randschrift Eindhoven 24 september 1966 Europese rondvlucht". SCHOOLKINDEREN In de teestweek, die op 17 september begint en maandag 26 september wordt gesloten, zulien de bewoners van Eind hoven in de jubileumvreugde delen. Eindhoven neemt in de totale feestvie ring de centrale plaats in, omdat het concern in Eindhoven werd opgericht. Er zijn oneer meer feesten voo schoolkinderen tot 15 jaar, er is voetbalwedstrijd van PSV tegen Lei- cester City, er is een feestavond voor de Spaanse arbeiders, er is vuurwerk en er zijn grote sportwedstrijden. De feestelijkheden zullen door verte genwoordigers van landen en wereldde len, waar Ph'lips vestigingen zijn, wor den bijgewoond. DONGEN In de Elndseetraat la Connie Simons, vijf jaar wonend te Dongen, de rijbaan overgestoken en door een perso- BEIAARD Het Philips-personeel in Nederland biedt de directie op vrijdag 23 septem ber een beiaard aan. ondergebracht in een strakke toren, die is opgericht op een speelweide aan het begin van de weg naar Tilburg. De beiaard telt 61 klokken, waarvan de twee zwaarste een naam dragen. Zij heten naar de heren Anton en Gerard (Philips). Het is een uniek speelwerk, het bevat nl. vijf volledige octaven. De klokken dragen als opschrift: Eijsbouts goot mij voor het Philips personeel in Nederland. En een gedenksteen aan cte voet van de toren vermeldt: „Deze klokken zijn gegoten, deze toren is ge bouwd in opdracht van Philips' mede werkers in Nederland, èn als geschenk èr als denkteken dat hoorbaar er zichtbaar vertolkt wat door gezamen- lijke inspanning kan worden bereikt overgedragen in het jubileumjaar 1966 j aan de 75-jarige NV". Het personeel bracht voor beiaard en toren ruim ƒ1 milioen bij elkaar. Van dit bidrag wordt ƒ150.000 gereserveerd voor hei organiseren van beiaardcon POSTZEGEL De Fokker Friendship Ph-LÏP Philips zal ter gelegenheid van het '-jarig bestaan van het concern in dc tweede helft van september een jubi- leum-goodwill-trip maken langs acht tien grote steden in zestien Europese landen. Met deze 13.615 kilometer lange vlucht, die zaterdagmiddag 24 septem ber te Eindhoven begint, zullen ESSEN In Mülheim aan de Ruhr heeft zich gisteren bij de politie aange meld de 27-jarige arbeider Wolfgang Mtiller. Hij deelde mee een vrouw in Minister en een in Mülheim te hebber vermoord. Bij onderzoek bleek, dat de 77-jarige Elisabeth Stürmer reeds sinds 22 au gustus gewurgd in bed lag. De mdere vrouw, Marina Sorgc, 46 jaar. was op 28 augustus gewurgd. Ai die tijd hebben de buren niets gemerkt. De twee vrouwen lagen met gevouwen handen in bed. Muller was in april uit de gevangenis te Munster ontslagen na een straf van drie jaar wegens roof. 's Avonds zal de toren, waarin de beiaard is ondergebracht, baden in een zee van licht en daardoor al van ver de aandacht trekken. Dit zijn de torens, gemiddeld van 65 tot 75 meter hoog, die telefoonverkeer via de ether in de randstad mogelijk maken. Van links naar rechts de torens van Rotterdam. Alphen aan den Rijn, Utrecht (voorlopige opstelling), Den Haag (voor het grootste deel klaar) en Amsterdam. De schotelvormige stralcrs zijn er duidelijk Iop te zien Kabelnet zal altijd blijven (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Hallo ja? Zeg, die nieuwe straalverbinding is zó goed; ik hoor zelfs dat er momenteel geen samenscholingen in de hoofdstad zijn Een mopje dat het dééd, gistermiddag in het RAI-gebouw, waar minister Suurhof (Verkeer en Waterstaat) de zaak officieel startte. De zaak: het telefoon-straalverbindingsnet in de randstad Holland, waardoor onze telefonades hier voortaan niet alleen meer via onder grondse kabels zullen verlopen, maar letterlijk ook door de lucht zullen vliegen. Met een topsnelheid van 3600 gesprekken tegelijk! Het mérendeel der interlokale gesprek ken zal zelfs via kabels blijven lopen. In de verre toekomst wordt het straal- en kabelaandeel misschien nog eens fifty-fif- ty, maar daar blijft het dan wel bij. Het stralen moet men als een nieuwe weg naast de bestaande zien, die de toenemen de drukte kan helpen opvangen, waarbij dan nog komt dat er ook minder kans op storingen zal zijn. Wat de PTT daar mee voor heeft is vooral grotere betrouwbaarheid, dus minder kans op storingen en het op zijn minst bijhouden van het al maar groeien de telefoonverkeer, dat liefst elke zeven jaar blijkt te verdubbelen. Even feest derhalve in Amsterdam, waar een van de rijzige torens die hier voor nodig zijn meteen werd overgedra gen. De minister drukte vervolgens op eenzelfde torentje in speelgoedformaat, dat in de RAI was neergezet, en daarmee waren de telefoon-luchtwegen dan offi cieel in gebruik. Dat konden hooggeplaatsten en anderen behalve horen (enkele proefgesprekken) ook zien op een paneel, door handige PTT-knutselaars voor de gelegenheid ver vaardigd. Lichtjes gaven aan hoe gesprekken dank zij de straalverbindin gen in de randstad tot stand komen: via torens in Amsterdam, Den Haag, Rotter dam en Utrecht, waarbij een betonnen slungel te Alphen aan de Rijn (hun vormgeving is verantwoord, dat wel) als bemiddelaar optreedt. Echter niet alleen de randstad, heel schoon de gebruikers het nooit zullen bemerken of hun interlokale gesprek nu volledig via de kabel, dan wel door de echter wordt gestuurd. Daartoe wordt ge bruik gemaakt van reeds bestaande tele visietorens en zullen nog „aanvullende" torens of masten worden gebouwd. Het straalnet in de randstad kostte 11 mil joen en voor overig Nederland zal daar op zijn minst nog ruim 51 miljoen mee gemoeid zijn. rtiger als algemeen beseft werd hoe- PTT vindingrijk ploetert om niet alleen bij de tijd, maar zelfs voor de tijd te kunnen zijn. Hij wilde volstaan met dit ene voor beeld: dagelijks vijf miljoen telefoon gesprekken en vierhonderd nieuwe aansluitingen tot stand brengen, wel, daar komt zo wel het een en ander voor kijken. Prof. ir. G. H. Bast. de directeur-gene raal der PTT en enkelen van zijn naaste medewerkers verklaarden zich daarover wat nader. De straaltechniek in ons tele foonverkeer moet als nuttige aanvulling worden gezien. Het betekent niet, dat de kabel op enigerlei wijze tot het verleden zal gaan behoren. Het kabelnet zal ver der worden verfijnd, hetgeen betekent, dat met het huidige net nog een capaci- Gravengraven Immers, een kabelnet is uiterst kwetsbaar. Graven voor wegen, aard gasbuizen, gas, licht, waterleiding, riole ring zijn in toenemende mate aan de orde van de dag. Wordt daarbij een ka bel geraakt dan kan een heel gebied telefoonloos worden. Het straalverkeer vermindert deze risi co's drastisch nu hierop kan worden over geschakeld. hetgeen automatisch ge schiedt. Niet dat straalverbindingen Het principe van de straalverbinding komt op het volgende neer. Een deel van het interlokale gesprekkentransport wordt als bij de radio door de ether uitgezonden, maar... zeer exact gericht van toren tot toren vice-versa. Vandaar het woord „straaltechniek". Grote „schotels" met een diameter van drie meter sturen de stralen naar elkaar, van de ene toren naar de andere. Daar voor is tussen haakjes maar heel weinig energie nodig per straal van 900 gesprekken is vijf Watt al voldoende: het vermogen van één fietslampje.-.. Ze „zien" elkaar Dat komt, omdat in één (rechtlijnige) richting wordt uitgezonden. Maar dat houdt ook in, dat, net als bij televisie, de torens in eikaars zicht moeten staan, wat voor ons land betekent dat ze 65 tot 75 meter hoog moeten zijn en bovendien geen obstakels als hoge gebouwen e.d. op Wachtlijst blijft AMSTERDAM Wie gedacht mocht hebben dat het straal- verbindingsnet van dc PTT het aantal wachtenden op een tele foonaansluiting ral doen vermin deren heeft verkeerd gedacht Ir. W. F. Reeser van de afdeling transmissie bij de PTT zei daar over: „Bij dc jaarlijkse verdeling van het betreffende budget wordt prioriteit toegekend aan de middelen, nodig voor het in stand houden en uitbreiden van het telefoonverkecrsapparaat. Pas na het veilig stellen van de verkeersafwikkeling komen de voorzieningen voor het aanslui ten van nieuwe abonnees aan de orde". hun weg mogen ontmoeten. De planning van het straalnet hield derhalve in. dat er ook vrije straalwegen moeten blijven, d.w.z.: in de toekomst mogen cr ook geen obstakels komen. Behalve voor de telefonie zullen da straaltnrens ook voor de tv-techniek ge» makkelijk blijken. Reportages kunnen rechtstreeks vla deze hoge gevaarteo naar Hilversum worden doorgesolde)* In dit opzicht moest men tot vandaag do dag vaak Improvlserendcrwljs te werk gaan door hiervoor kerktorens of hoge gebouwen te benutten, met alle rompslomp van dien. En zo zien we dan in de ontwik keling der vaderlandse telefonie die merkwaardige op en neergang in de meest letterlijke betekenis van het woord. De eerste telefoon verbindingen per draad langs masten. Vervolgens de hele zaak onder de grond in kabels. En nu weer ,,de lucht in" zónder draad. Hoewel, zoals gezegd, het grond werk thans bepaald niet wordt af gezworen. Integendeel. Schuld van moord op Joden (Van onze correspondent) BONN Dr. Friedrich Karl Vialon, de Westduitse staatssecre taris voor Economische Zaken DOOR £{,^*£*4^ vuldig uitgevoerde menselijke vakken- De directeur verklaarde kort en za- ven waren. Het verstand de zaak eigen kelijk. Even lichtte zijn gezicht wat koos, het hart de kunst. Hij ging ont- op toen hem de belangsteling bleek, werpen voor de zaak,_een eigen zaak, brokjes van zijn levensverhaal dan Schetste hij zijn eigen portret. Schetsen, schilderen het is _altijd zijn lust en zijn leven gewc vader vond het goed. Onder één waarde. Eerst een gewoon Het is wat men ec-n geslaagd man kan noemen. Toen ik het stadje door reed had men mij zijn huis getoond Een witte bungalow met ee stijl, een tuin vol bloemen neen. Wat later ontmoette ik hem Later met moeizaam trekken kw zelf. Een goede vijftiger, grijs aa: l--~1 —"ij slapen, met ogen die meer zagen men denken zou, want zo nu en aan ging er een wenk naar iemand, dit iets doen moest en dat dan ook direct deed. Hij was hoffelijk, maar weinig spraakzaam en begon direct aan dat waarvoor ik gekomen was: de bezichti ging van zijn fabriek. Heel diep in mijn hart was een protestje. Fabrie ken zijn rijen machines, die geheim zinnige dingen doen en reeksen mensen, die achter de machines op knopjes drukken, aan krukjes draaien sn radertjes laten zoemen. F- dan op aens floep is het produkt er. Grappig overwerk, maar onbegrijpelijk. Maar na vijf minuten was ik zelf al fabriek geworden. Een gebaar had een man het praten gebracht, die dc fabriek stichten. Een fabriek met machines en toch met veei imdat dc machine nooit het hand werk vervangen kon. ziïn leven eeweest En dc uit kunst bo"wde hij zijn fa- ^{n^e nSrSn voor- bricksideeën. In dc kunst zocht hij de valt leren ontspanning en inspiratie nodig van icrcn. - Een portret aan nei praien ki-ui avpi. un grondstoffen liet zien. Kwaliteit toonde en details liet opmerken verteld en uitgetoond. gebaarde hij verder. Eerst nog de verwonde- jën Maar in New York k* «rr,rl-.1 rl o lr.r.«vsrlr. Vs-.rsrf nnthpnlr Jl"" '".dar W1 K. KV" ring omdat de lopende band ontbrak, dan langzaam de ontdekking, dat dit 2en fabriek was waar het kunste naarschap nog meespreekt, waar het oroduct geen gevolg van een reeks machines alleen, maar van een zorg- zijn werk en in zijn werk moest hij toch weer die kunst wegdringen tr- wille van een redelijk economisch 1 leid. Hij trouwde een lieve vrouw. C zegt hij zo niet, maar je merkt het als hij haar noemt, aan het even oplich ten van zijn ogen. Aan het roemen van haar kookkunst. De kinderen wor den al volwassen. Een paar hebben zijn talent geërfd, krijgen opleidingen en spreken ook hun woordje i vader aan het ontwerpen is. Er ligt een leven van succes achter 1 lem en hopelijk nog vele jaren. Hij iclofte weet dat hij tevreden en trots mag zijn en is dat ook en zijn blik over zijn kinderen zegt nog meer Maar als iemand hem lachend St „of hij het over zou willen zegt hij heel beslist: ..Nee..,. aan dek om vaders zaak door Nu achttien jaar zijn? Wat zou ik dal zeker is zeker En hij leerde het vak van zijn vader. Goed en degelijk. De ^rote dag kwam. dat hij de bi :1e moeilijke tijden heen te loodsen Ie laat je vader niet in de steek. Dal werd werken overdag, 's avonds toch moeilijk vinden." Het is als wordt s-astberaden de laatste penseelstreek van zijn zelfportret gezet. onder minister Scheel, heeft in een televisie-interview voorgesteld, dat men hem van zijn functie ontheft totdat de resultaten bekend zijn van een onderzoek naar de be schuldiging aan zijn adres, dat hij betrokken is geweest bij een massamoord op Joden. Vialon deed dit voorstel in het bekende actuali teitenprogramma „Panorama". Er worden op dit ogenblik twee afzonderlijke onderzoeken naar zijn politieke verleden gedaan, één in Koblenz en één in Bonn. De resultaten hiervan zullen waar schijnlijk spoedig bekend zijn. Dr. Vialon, die van 1942 tot 1944 werkzaam geweest is als registrator van Joodse eigendommen namens het Duitse bewind in Riga, heeft tijdens- een proces na de oorlog, waarbij hij als getuige is opgetreden verklaard, dat hij „niets afwist" van de uitroeiing van Joden. Men onderzoekt thans of die verklaring van Vialon op waarheid be- Dr. Vialon is er later door getuigen uit Oost-Duitsland van beschuldigd, dat hij rechtstreeks betrokken is ge weest bij de „Endlösung" van het Joodse vraagstuk tijdens het Nazi-re giem. Men onderzoekt thans documen ten hierover uit de Litause archieven, j Het onderzoek wordt geleid door dc Officier van Justitie in Bonn. Mocht uit het lopende onderzoek blij ken. dat Vialon ln staat van beschuldi ging gesteld moet worden, dan zou dit opnieuw een ernstige slag betekenen voor de regering Erhard. Vialon is een van de bekwaamste hoge functionaris sen in Erhard's regeringsteam. Het kabinet van de president heeft verklaard, dat een document op een tentoonstelling in Mtlnchen, dat insinu eert, dat president Lübke zijn handteke ning zou hebben geplaatst onder de plannen tot de bouw van een concentra tiekamp tijdens de tweede wereldoor log een „vervalsing" is. Volgens eert ambtenaar van het kabinet heeft da president nog niet besloten of hij tegen de organisatoren van de tentoonstelling - proces zal beginnen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5