M.E.A.B. Drukte in Noordwijk en Katwijk meer gespreid Dokters blij dat einde seizoen in zicht is Van Vliet op orgel van de Maranathakerk Voorhout worstelt met vraag: hoe krijgen we 1 ambtenaar? Koudekerkers (750 gezinnen) staan voor de zwemproef Noordwijker mishandeld door circuspesoneel? PflEUVE LE1DSE COURANT 4 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1* Duitsers eerste klas pillenslikkers (Van een onzer redacteuren NOORDWIJK/KATWIJK De badplaatsen hebben een redelijk seizoen achter de rug. Het tvat niet slechter dan andere jaren, maar anders. Dat andere werd veroor zaakt door de vakantiesprciding. De maand juli namelijk teas onge kend stil. Zoiets had men nog nooit meegemaakt. Maar augustus toen de meeste Duitsers vakan tie hadden teas daarentegen on gelooflijk druk. JJOEWEL ZO"N stille maand nooit helemaal is te compenseren een leeg bed blijft nu eenmaal een leeg bed geven de uitkomsten van het hele seizoen aanleiding tot tevredenheid. Mede door de prijs verhogingen boekten tal van hotels betere financiële resultaten dan vo rig jaar. Het Rembrandt-hotel te Noordurijk heeft zelfs aanzienlijk meer verdiend. Naar Italië JJET GERINGE bezoek in juli is ook te xoijten aan het minder gunstig weer waardoor de badplaat sen weinig aanloop hadden van kort-verblijf-gasten. Vele Duitsers lieten zich naar Italië lokken. Over het algemeen zijn de VVV-di- recteuren goed te spreken over de gevolgen van de vakantiespreiding. De drukte wordt nu verdeeld over het hele seizoen waardoor men ont last is van geweldige druktepieken. Het lijkt minder druk, maar als men aan het eind van het seizoen de statistieken raadpleegt dan blijkt dat er tenminste zoveel mensen zijn geweest als in andere jaren toen de toeloop meer schoksgewijs ging. Wanneer er klachten zijn van parti culieren die hun bedden niet voort durend hadden bezet, dan mag niet worden vergeten, dat het aanbod van logiesruimte door de bouw van nieuwe woningen de laatste jaren steeds groter is geworden. In Kat wijk zijn er in de Hoornespolder duizenden bedden bijgekomen. Zweden IN KATWIJK is de geringere toeloop van de Duitsers in juli voor een deel opgevangen door het aantrek ken txm Zweden. Over het weer dit seizoen was VVV-directeur C. Verplancke niet eens slecht te spre ken„Voor het eerst sinds lange tijd konden alle evenementen door gaan. We hebben daar de gasten veel plezier mee kunnen doen. Ove rigens is er ook met ongunstig weer xatn een recreatieprobleern geen sprake. Als je althans niet hardnekkig probeert de gasten elke dag steeds opnieuw in je eigen plaats te houden. Laat ze maar uit' oliegen naar allerlei attracties in Nederland. Als ze maar weer in Katwijk ko men slapen. Als het mooi weer is gaan ze naar strand, maar als de zon niet schijnt moeten de mensen zich ook kunnen vermaken. Je moet ze dan wat der$ aanbieden. Het gaat er im mers om dat je tevreden klanten hebt, die met genoegen aan hun vakantie terugdenken. Pas dan ko men ze een volgend seizoen terug". om deze tijd van het jaar al be hoorlijk rustig, maar aan de VVV- balies is het thans nog steeds aan pakken geblazen. Als het zonnetje nog wat wil gaan schijnen, kan september ook een aardige maand worden. Intussen zijn zeker aan uitblazen toe de Katwijkse en Noordwijkse huis artsen. De Duitsers brengen ieder seizoen weer een ware gezondheids- cultus mee naar de badplaatsen. Bij de minste aanleiding raadple gen zij een dokter en zij zien er ook geen been in een arts midden in de nacht voor een kleinigheid uit bed te bellen. De apotheken en drogisten hebben goede zaken ge daan, want niemand slikt zo graag medicijnen als een Duitser. September fhPVALLEND IS, dat de seizoen- drukte nog steeds min of meer voortduurt. Andere jaren was het EE Blij 'N ANDERE reden dat de huis artsen blij zijn dat het einde van het seizoen in zicht komt is, dat de behuizing van Noordwijkers en Kat- wijkers in zomerhuisjes tal van klachten geeft over slaapstoornis sen. Zij hebben eigenlijk al teveel slaapmiddelen naar hun zin voorge schreven. Vooral de kinderen zijn vaak onuitgeslapen. In die zomer huisjes hebben sommigen nog tele visie ook en het komt voor dat kleine kinderen 's avonds om half twaalf nog niet in slaap zijn. Met de drukte van de slapers" heb ben sommige moeders bovendien te weinig tijd zich met hun kroost te bemoeien en ook dat. geeft aanlei ding tot gezondheidsklachten. Kunstexpositie in Noorduijk NOORDWIJK In het vroegere postkantoor (bij het Palace-hotel) is een interessante kunstexpositie inge richt door Tosca van den Haak, Koen Mertens, Ab Steenvoorden en Kees van der Wel. Er zijn heel aardige din gen te zien. De tentoonstelling is gra tis toegankelijk. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 4.06 en 16.29 uur; laag water ;n 12.26 uur. Nergens vermaken kinderen zich beter dan aan het strand. De huisartsen in de badplaatsen zou den graag zien dat ook de plaat selijke moeders zich meer vrij maken om hun kinderen daar te laten genieten. De vitamine druppels kunnen dan in de kast blijven. DELMONTE PERZIKEN 168 500 gram macaroni 0,59 per kilo 0.98 5 blik tomatenpurée 0,89 Bliksoep, keus uit veel soorten KOFFIESTUNT 2e pak DRIE MOLLEN KOFFIE Tacnam verpakt 3.M 1.59 S. DE VRIES, Centra Zelfbediening VLIET NZ 77 - RIJNSBURG - VLIET NZ 77 RIJNSBURG In de Marana thakerk concerteerde Herman van Vliet (25) voor een bescheiden aan tal toehoorders op het orgel van de Maranathakerk. Hij studeerde bij Stoffel van Viegen (Utrecht) en is nu organist in Bodegraven. an Vliet, die vertrouwd is met de zuiver mechanische tractie, voelde zich op het Maranathakerk-orgel kennelijk vrij onwennig Dit was vooral merkbaar in het zes de concerto van Handel (Bes-groot), waar het spel vaak glibberde. Ook ln andere vertolkingen (o.a. Guilmants Marche over een thema van Handel) gleed de speler niet zelden uit Van Vliet is ongetwijfeld muzikaal; hy toonde begrip, zijn voordracht be zit élan en bewogenheid. Het publiek werd er zichtbaar door aangesproken. Hij was echter het gelukkigst in con structief niet te moeilijke werken, om dat de opbouw en daarmee de gebon denheid, in andere gevallen niet bij zonder sterk is. Zo kon hij in Widors Allegro (symfonie VI). een niet fout loos gespeeld moeilijk stuk muziek, niet de gewenste eenheid bereiken. Handels concerto had strakker moe ten klinken en Bachs g-moll-fuga zou met een straffe tegenstelling tussen staccato en gebonden lijnen (barok kenmerk!) zeer gebaat zijn geweest. Dit orgel is immers van nature geen barok-instrument. Dan kunnen een scherp register en de genoemde tegen stelling het gebrek in belangrijke mato compenseren. Overigens was er in Van Vliets spel ook veel goeds te waarderen. Dit betrof in 't bijzonder het bekende, „Andante cantabile" (Widor, IV) en een aantal liedbewerkingen. Het was te betreuren, dat de concertgever aan de eigentijdse Nederlandse com ponisten geen plaats had gegeven in zijn programma. Er is op het gebied van bewerkings- en variatiekunst zoveel moois geschreven, dat men zich toch echt niet tot Zwart en Asma behoeft te beperken. Het laatste lied („Dankt, dankt nu allen God") werd meegezongen. Joh. van Wolfswinkel. VOORHOUT Het zit de gemeente niet mee. Nadat de raad vorige we« in een spoedzitting na langdurig beraad besloot de heer M. C. van EtU te Amsterdam tot technisch ambtenaar te benoemen, kwam bericht vj deze maand binnen, dat hij inmiddels elders een benoeming had aangent men. Dan nummer twee van de sollicitanten maar, dachten B. en W. ma» ook deze blykt intussen elders te zijn benoemd. Driemaal is scheepsreck moesten B. en W. nu ondervinden: ook nummer drie liet weten op e« andere plaats te zijn benoemd. En dus zullen er opnieuw advertenties mot- ten worden geplaatst Vrouw in de raad Het nieuw gekozen raadslid, de heer F. Kouwenhoven. had laten weten, dat hij in verband met een mogelijk ver trek naair een andere gemeente be dankte voor het aanstaande raadslid maatschap. In zijn plaats komt nu me vrouw Van Dijk-Zonneveld Gemeen tebelangen vertegenwoordigen, met wie voor het eerst een vrouw zitting krijgt in de raad van Voorhout. Het raadsbesluit inzake het bouw rijp maken van gronden in het plan Boekhorst werd ingetrokken; er werd een nieuw krediet beschikbaar gesteld ten behoeve van de bouw van 51 wo ningwetwoningen. Ten slotte werd afscheid genomen van drie scheidende raadsleden, de he ren W. v. d. Ploeg, Adr. Jansze en F. v. d. Geer. Eerstgenoemde was 21 jaar raadslid voor de KVP, de heer Jansze zat 16 jaar in de raad voor de groep Prot.-Chr. Belangen en de h« Van der Geer was vier jaar raadsli voor de KVP. Vrijdagavond wordt de scheidend raadsleden met hun echtgenotes et afscheidsdiner aangeboden in het Hl van Holland te Noordwiik. Eerste steek wandkleed honderd jaar badplaats NOORDWIJK In het vereniging» gebouw heeft mevrouw Van Berckë de echtgenote van de onlangs overt den burgemeester, de eerste steek ge legd voor het wandkleed dat het ge meentebestuur door de Noordwijki huisvrouwen wordt aangeboden te gelegenheid van het eeuwfeest van di badplaats. Het kleed dat 2.50 x 4J gaat meten, is ontworpen door Krij: Giezen. IJMUIDEN De VL 84 Jan Senior en VL 14 Margaretha zijn maandag in de buurt van Flamborough door een Engels marineschip aangehouden en opgebracht naar North Shields. Volgens de Engelsen visten de Nederlandse trellers binnen de territoriale wateren. De haringvisserij in deze omgeving is overigens een stuk min der geworden. De gelukkigste schepen brachten het tot een dagvangst van 200 kantjes. Er was echter ook een niet ge ring aantal vaartuigen dat weinig ot niets ving. In de Noord bereikten de grote treilers door elkaar genomen dagvangsten van 200 manden hoops, waarbij ook ditmaal de t Kart...met z n allen (Van een onzer verslaggevers) KOUDEKERK Van morgen ochtend tot zaterdagavond gaan de ruim 2700 Koudekerkers laten zien tcat er „met z'n allen xvel kan". Nader gepreciseerd: laten zien welk bedrag aan harde guldens in contanten zo'n 750 gezinnen in drie dagen bij elkaar kunnen brengen voor dat eigen zwembad, dat luxe recreatie-object van drie ton, in icelks verwarmde water men vol gend jaar nog wil spartelen. Er wordt al een tijd lang over wei nig anders dan over „ons zwembad" gesproken in Koudekerk. En hoe meer de eerste september in zicht kwam, hoe algemener die praatjes werden. tafel kwamen. Evenals de stroopwa fels voor het zwembad. En als men net het laatste nieuws jn melkboer of bakker heeft ge hoord. komen de schoolkinderen nog eens aanbellen met hun kijkdozen of met bloemen-uit-eigen-tuin voor de zwembadactie. Of dan komen de kin deren weer een kwartje vragen om de zwembadpoppenkast te gaan zien. m statiegeldflessen, of met prik- kaarten. Het rustige dorp is er vol van. Mor gen gaan de ruim dertig vrijwilligers met hun intekenlijsten rond. „Het gaat nu eens niet om kwartjes", staat in de vorige week verspreide (gratis ont worpen en gemaakte) kleurenfolder. Er moet nu een bedrag op tafel komen, waarmee de 2700 Koudekerkers late* zien wat zij voor hun eigen zwembad over hebben. bedrag moet zo laag mogelijk zijn. Dat weet men. Dat weten ook de 44 verenigingen, waarvan er enkele al een fors bedrag uit de clubkas toezegden. Minder draagkrachtige willen het met cVden doen. De voetbalvereniging, die een groot bedrag schonk, gaat in het na jaar een enorm klaverjastoernooi hou den. Maandagavond houdt de schaak club gongwedstrijden. En ga zo maar Gratis Nusi-goreng Veertien dagen geleden deden de ze ven raadsleden en hun voorzitter een duit van f 1300 in het 7«akje. Dat maakte indruk. Ook indruk maakten de nasi-goreng en de sateh, die een in woonster ten bate van het zwembad bereidde, en die vorige week met bij zonder veel smaak in vele gezinnen op Waren ontwerp en tekeningen van het zwembad gratis, de folder, de span doeken voor het gemeentehuis en bo- •en de Koudekerkse brug zijn dat ook. En nog zijn er tonnen nodig. Niet lalles hoeft Koudekerk op te brengen; er moet en er kan heel wat worden geleend. Maar dat te lenen Laat worden Zaterdagavond als het droog weer is tussen zeven en acht uur. komen de uitslagen binnen. Voor het ge meentehuis (sportdemonstraties en fanfaremuziek) hangt dan een ver stelbare thermometer, die de stand van zaken aangeeft. De Koudekerkers we ten waar het om gaat. Dat hebben ze dinsdag nog eens duidelijk kunnen ho ren en zien (films, dia's en tekenin gen). Morgen begint het. Onder het mot to: ,,'t Kan met z'n allen". Het kan zaterdagavond heel laat worden als het moet. En als men de enthou siaste spanning in Koudekerk peilt, dan zit het er wel in. NOORDWIJK - Een bloembol lenexporteur deed bij de politie aangifte, dat hij zaterdagavond om streeks tien uur door personeels leden van het circus Boltini was mishandeld. Dit zou gebeurd zijn bij de uitgang van het circus nabij de hoek Van de Mortelstraat-St. Jeroens- weg. De man bevónd zich met zijn doch tertje op het circusterrein en maakte toen een opmerking over het optreden van het personeel tegen twee meisjes, die naar zijn mening onheus werden behandeld. Er ontstond een woorden- Mid pet golf NOORDWIJK De midgetgolfwed- strijden voor badgasten op de banen van Seinpost trokken weer veel be langstelling. In de damesafdeling werd de wisselbeker veroverd door mej. D Horbach uit Bonn (Did.), die slechts 40 slagen voor de achttien holes nodig had. Op de tweede plaats kwam mej E. Eikema Overweg (Wassenaar) met 42 slagen Bij de heren was het de heer A Rösing uit Bonn. die met 41 slagen op d- eerste plaats kwam en daarmede winnaar werd van de „Seinpost"-wis- selbeker. Hy werd op de voet gevolgd door de heer F. van den Berg (Am sterdam) met 42 slagen. ïling en er vielen klappen. De exporteur werd daarbij in aanwezig heid van zijn dochtertje zodanig in het gezicht geslagen, dat zijn verwondin gen door een dokter moesten worden gehecht. Teneinde de juiste toedracht vast te stellen worden personen die van het gebeurde getuige zijn geweest, ver zocht zich met de afdeling recherche aan het politiebureau te Noordwijk in verbinding te stellen. Volksfeesten begonnen NOORDWIJK Na de start met een etalagewedstrijd en een wedstrijd tussen hengelaars boven de vijftig, is een begin gemaakt met de driedaagse volksfeesten van de Oranjevereniging te Noordwijk-Binnen. 's Middags werden de vermakelijk heden in bedrijf gesteld. In de omgeving van het Kerkplein hadden 's avonds het ringrijden op de fiets en het kussenslaan plaats. De uitslagen; Ringrijden: 1 Rein Bierman. 2 Arie Bierman. 3 mevrouw Van der Ploeg. Kussenslaan: 1 Herman Vonk, 2 iTej. Willy Koelewyn. 3 Ruud Hogen- elst. Viswedstrijd (er nemen ook drie dames aan deel): 1 M. van Werkhoven 210 gram: 2 E. Wijnands ISO gr; 3 Th. van Werkhoven 70 gr. schelvis de toonaangevende soort was. Koolvis kwam bijna niet voor. Men moest het voornamelijk hebben van een beetje makreel, gul en kabeljauw. Voor de IJM 37 Delft duurde de activi- it in deze omgeving niet lang. De trei ter die de vangst van de vorige reis in Duitse haven aan de wal had gezet, kreeg bij de eerste trek al moeilijkheden met de voortstuwingsinstallatie. Gelukkig was de rederijgenoot IJM 36 Kemphaan ln de nabijheid. Vanaf dit schip wist men sleep verbinding tot stand te brengen Het transport liep gistermorgen behou den de IJmulder Vissershaven binnen. De loggers en kotters onder de Neder landse kust troffen een rustige visserij n de meeste gevallen gemiddelde trekken opleverde van 40 kilo tong en een paar manden andere vis, in hoofd, zaak kleine schol en wijting. De schepen die achter de kleine gul aanzaten, konden dikwijls behoorlijke resultaten doorgeven Aan de markt Aan de IJmuider marfct zorgden 26 aartuigen voor een aanvoer van 8178 kisten vis, waarvan 1400 kisten schelvis, 750 kisten wijting. 120 kisten gul beljauw, 1420 kisten kleine gul, 230 kisten koolvis. 3300 kisten haring, 1600 kleine kisten haring, 3 kisten makreel, 240 kleine kisten makreel. 520 kisten schoL 5 kiste» tarbot. 150 kisten diversen, 480 stuk* stijve kabeljauw en 12.000 kilo tong. Opvallend was de veel mindere belang, stelling voor de schol. De grote en d« grootmiddel zakten bijvoorbeeld top van f 80 naar een van f 66. Ook de laagste koers was stukken minder. De kleinmiddel en de schol 1 schommelden tussen f 51 en f 40 en ook dat betekende sterke terugval. De betere kwaliteit schol 2 bracht het er op de eerste afslag met een inzet van f 61 niet slecht doch de mindere soort bleef op peil va» f 31 hangen. De tong kende lichte onderlinge ver schuivingen. De grootste soort was met een notering van f 7.07 tot f 7.04 iets goedkoper, de kleinmiddel met een koers van f 2.77 tot f 2.41 wat duurder, slips startte op een koers van f 2 25 doch werd spoedig met een notering van f 1.90 onder de twee guldengrens gedrukt. D* tong 1 deed het met een notering f 2.62 tot f 2.30 beter. De tarbot ondervond met een koers van f 5.90 tot f 5,20 een geringere belang stelling. Nu de haringvangsten duidelijk minder worden valt een grotere interess« te bespeuren. Op de eerste afslag betaal de men met een koers van f 19.40 minder dan op de voorgaande dag doch de slot- notering van f 15.60 bleef ruim boven het minimum. De vismeelfabriek kwam *r dus eindelijk weer niet eens aan te pas Makreel Dc makreel was bijzonder schaars. Men moest het in hoofdzaak hebben van de kleine kisten. De paar grote kisten lever den rond f 40 op. De schelvis hield de opwaartse lijn vast. De grootste soort deed op de eerste afslag f 50 en hoefde later slechts vier gulden prijs te geven, Ook de grootmiddel liet zich met een koers van f 47 tot f 44 niet verdringen. De kleinmiddel nam met een notering van f 45 tot f 34 een middenmootpositie in. De pennen begonnen met een koci van f 42 uitstekend. Later kon men ook voor f 26 terecht. Het was verheugend dat de braadschel- vis na een voortreffelijke inzet van f 45 twee gulden boven het minimum bleef waardoor de kattencentrale weer buit» spel werd gezet. De wijting moest toontje lager zingen maar wist zowel wï de dichte als de gestripte soort betref boven het minimum te blijven. Voor dichte betaalde men f 19 tot f 17 voor gestripte f 26 tot f 16. Gul Hoewel er tamelijk veel kleine gul to kwam de kattencentrale ook hier niet haar trekken. Op de eerste afslag mljné op f 30, op de laatste op f 18. grote gul was met een notering van tot f 46 niet slecht op dreef. Dat kan od worden gezegd van de middel gul di eerst voor f 44 en later voor f 36 va: hand ging. De kleine haai hal met een koers f 40 tot f 35 niet over een gebrek belangstelling te klagen. De poontje haalden een notering van f 26 tot f 11 De kabeljauw was iets duurder dan o: de voorgaande dag. De grootste soor. haalde een hoogste notering van f 152 sloot de markt op een koers van f 131 De middelkabeljauw deed het wat mit was toch goed voor een note ring van f 134 tot f 120. De regels gro'j kabeljauw kwamen met een koers f 138 tot f 126 eveneens uitstekend de dag. De regels kleine kabeljauw liete redelijk peil van f 70 tot f 55 aanti De grote zwarte koolvds lag met koers van f 122 tot f 92 beter in de nu De grote leng bleef vrijwel op hetzelf peil staan en dat'betekende een noten van f 100 tot f 90. ''Vio RijkSvIsafslag Aan de IJmuider Rijksvisafslag werd1: juli van dit jaar vergeleken met dezelli maand in 1965 aanmerkelijk minder gevoerd. De produktle daaide 8.244.199 kilo tot 5.142.495 kilo. Dat hl geen nadelige invloed op de opbreng! Die steeg zelfs flink van f 4.671.778 f 5.142.495. Het heeft er tot nog toe alk van weg dat in dit jaar records zulk worden gebroken. De verse-haringaanvoer liep op vj 1.013.873 kilo tot 1.162.310 kilo. de o; brengst van f 444.696 tot f 510.526 Az gezouten haring werd in de verslagmaani 172.076 kilo in de markt gezet tega 105.840 kilo in juli 1965 De opbreng? steeg van f 101.291 tot f 170.497. De kreelaanvoer daalde sterk van 69„„». kilo tot 232.485 kilo. De opbrengst gins achteruit van f 256.870 tot f 160.803 In de rondvissector viel een algemem terugval te bespeuren. De schelvispre duktie daalde van 2.636.497 kilo te 1.265.774 kilo. De gemiddelde kiloprü steeg waardoor de totale opbrengst houdingsgewijs minder fors terugliep: f 591.108 tot f 447.813. De kabeljauwpn duktie verminderde van 1.145.395 kilo ti 1.079.789 kilo, de opbrengst van f 62321 tot f 563.241. De treilers vingen ook minder koolvi De aanvoer daalde van 610.648 kilo 501.110 kilo. de opbrengst van f 164.5' tot f 127.258. De wijtingaanvoer liep wi iswaar terug van 524.259 kilo tot 487.C kilo maar men wist de opbrengst op voeren van f 149.404 tot f 204.376. 5 Aan verre visserij werd in de verslat jf. maand niet gedaan. Dat blijkt uit de vo! K ledige afwezigheid van roodbaars. In ju 1966 loste men nog 245.094 kilo van da vissoort met een opbrengst van f 106.211 De loggers en kotters brachten 656.3Ï kilo tong aan de wal tegen 211.125 kc: in juli 1965. De opbrengst steeg va f 1.239.383 tot f 2.083.150. Deze soheps zorgden bovendien voor 871.129 kilo schf met een opbrengst van f 666136. In jd 1965 waren de totalen 849.071 kilo f 694.461. Vandaag aan de markt Vandaag presenteerden zich aan de IJ muider markt onder meer de IJM 31 Kemphaan met 1400 kisten en de VL IK Elisabeth met 600 kisten. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 4 kisten wijting. 250 kisten gul en kabfc- jauw. 850 kleine kisten haring. 40 kiste makreel. 10 kisten schol en 400 kilo tong ADVERTENTIE De officieel erkende Middensfandscursussen (één- en tweejarige opleidingen) van het ONDERWIJSINSTITUUT 0.1.v. M. VAN DER HORST Herengracht 4 Leiden Telefoon 01710-30660-34<* 'Door het I.M.O. OFFICIEEL ERKENDE Middenstandsopleiding) beginnen de volgende maand in: 2^~ KATWIJK AAN ZEE Inlichtingen (vragen staat vrij!) in KATWIJK aan ZEE. heden, woensdagavo» van 7-9 uur bij de firma Van Rijn, Princestraat 27. telefoon 3819, waar u zich oot kunt opgeven voor de cursussen: DUITS EN/OF ENGELS (lessen ook in Katwijk!) Reeds duizenden malen is daadwerkelijk bewezen: WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES flgen ongeacht uw leeftijd

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4