Toekomstkansen voor West-Irian beter Zware luchtaanval op Noord-Vietnam Uit de Haagse hof geplukt 0 Verlangen naar plebisciet HEVIGSTE TOT DUSVER Marine van Ky /ou Vietcong helpen alles goed en inieU Ja, die nieuwe Agfa-Gevaert Ruimteschip (als proef) veilig geland in oceaan SI' Joods kerkhof vrijwel verwoest bjen weer op ministerie ontboden BVD zou de Chinezen afluisteren Raad kreeg standje Boerenpartij van VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 Het gebouw voor de volksvertegenwoordiging in Soekarna- •poera. De bouw werd begonnen toen de stad nog Hollandia heette en onder Indonesisch bestuur afgebouwd. hQUdi SAIGON De ene golf Ameri- dade kaanse bommenwerpers na de an dere heeft gisteren aanvallen uit gevoerd op doelen in Noord-Viet- Het militaire hoofdkwartier in Saigon noemde het de zwaarste aanvallen waaraan Noord-Vietnam tot dusver heeft blootgestaan. Honderdvijfennegentig doelen werden bij 146 vluchten bestookt. In Washington deelde minister van defensie McNamara op een persconfe rentie mee dat de infiltraties van troe pen en materieel van Noord- naar Zuid-Vietnam op uitermate grote schaal wordt voortgezet. In de loop van dit jaar is het aantal manschappen de Adam Malik zei de ivaarheid (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Meer dan ooit leeft btf de bewoners van West-Irian, voor zover ze er een mening op nahouden, de gedachte aan het plebisciet. Het jaar 1969 is voor hen, een enkele uitzondering daargelaten, zoiets als een mythe geworden, waar men zich aan vastklampt. Zoals het er nu uitziet zou de uitslag onmiskenbaar zjjn: volledige on afhankelijkheid. Men redeneert dat na de zo verkregen zelfbeschikking de Ne derlanders weer zullen moeten teruggehaald om het land tot ont wikkeling te helpen brengen. NEW YORK De Zuidvietnamese meldt de Amerikaanse radio-omroep ehalv CBS, verlenen vrijgeleide aan sampans, 1 die levensmiddelen en oorlogstuig voor de Vietcong vervoeren. De Amerikanen zullen een nauwkeurig onderzoek instellen naar deze vreemde gang van zaken. De lading van de sampans zou zijn gestolen of op de zwarte markt gekocht. Er zijn bewijzen, dat de Vietcong recht streeks contacten heeft met de zwarte markt. En van deze markt lopen weer belangrijke verbindingen naar leden van de regering Ky, die het te zeggen hebben over de marine. Prins Bernhard heeft zic'n bereid ver klaard op zaterdag 24 september het evo- luon te openen, het door Philips in Eind hoven in de vorm van een reusachtige paddestoel gebouwde permanente in dustriële tentoonstellingscentrum. n be oe] Achtergebleven (2) U schrijft terecht dat vele jongeren graag in onderontwikkelde gebieden zouden willen helpen. Uit het verdere van uw artikel blijkt, dat zodra een achtergeblevene kennis is bijgebracht hij graag werk zoekt in de rijke lan den. Onze jongeren moeten kennelijk mede de taak van deze deserteurs op zich nemen. Dit heet dan zeker neo kolonialisme? ROTTERDAM J. Quist Hoed geluid Hulde voor het hartverwarmende artikel over oud-minister-president dr. H. Colijn. Het is wel nodig dat er ook eens recht gedaan wordt aan de waarde van deze staatsman, die zo veel gedaan heeft en zozeer wordt miskend. Ik hoop dat alle lasteraars die zeggen dat deze mens een egoïst was en dat hij van zijn riikdom niets kon missen het artikel zullen hebben gelezen. Werkelijk, van deze figuren heeft ons volk er altijd weinig beze- onder meer tot de worden gerekend. Jehova's Naar aanleiding van het geval van de dienstweigeraar in Griekenland, die Jehova Getuige is'en van de 49 JG's in Portugal moest ik er weer aan denken hoe deze mensen in de bijbel verstrikt zijn en hoe ze deze interpreteren zoals het in hun kraam te pas komt. In feite acht ik deze mensen, hoe actief ze ook mogen zijn, een gevaar voor de wettige overheid, die nu eenmaal een leger nodig heeft, paraat, en in staat om onze vrijheden te waarborgen. Daar hebben deze ge tuigen ook van geprofiteerd, waarbij ik alleen maar behoef te wijzen op de tweede wereldoorlog. Deze mensen onttrekken zich aan hun plicht, wat in feite laf is. Men is klaarblijkelijk vergeten dat we dank zij de dienst- Slicht van tirannie zijn bevrijd. Rotterdam H. Sliep 40.000 overschreden, hetgeen tweemaal zo veel is als vorig jaar. De bewindsman liet er op volgen dat de Amepkaanse strategie om de com munisten in het zuiden onder druk te houden en hun bases in het noorden te bombarderen resultaat begint op te le veren. Hij zei dat de communisten aan zienlijk minder olie-voorraden ontvan gen sedert de aanvallen op olie-instal- V er plichting en „De Verenigde Staten zijn op dit mo ment beter voorbereid om hun verplich tingen overal op aarde te vervullen dan de laatste jaren ooit het geval is geweest". Doordat sinds 1964 het aantal manschappen van 2,6 tot 3,1 miljoen is uitgebreid konden de Verenigde Staten de oorlog in Vietnam voeren zonder de Amerikaanse aanwezigheid op andere punten in de wereld te verwaarlozen, zo zei McNamara. Dat dit een onwerkelijk denkbeeld ii wil men gewoon niet aanvaarden. Men wijst eenvoudig op de situatie waarin men thans is terechtgekomen, die, zoalj men dezer dagen heeft kunnen lezen, verre van rooskleurig is en de somberste voorspellingen van drie jaar geleden heeft doen uitkomen. De kansen die de vorige Indonesische machthebbers hadden om de bevolking voor zich te winnen zijn, om het nog maar voorzichtig te zeggen, bepaald niet uitgebuit. Ontwikkelingsplannen liggen stil en andere (overigens zeer goede en doordachte Indonesische plannen voor West-Irian) zijn niet van de grond geko men. Zelfs met het statussymbool: een stadi on in Soekamapoera ihet voormalige Hollandia) waar president Soekarno destijds de eerste steen voor legde, is het bij die eerste steen gebleven. Het bordje „Hier komt.... enz" is verrot en verdwe nen. Verder corruptie, lege winkels en ga zo maar door. Geen honger Toch mag ook weer niet gezegd wor den dat het Papoeavolk moet hongeren. In de kampongs heeft men in elk geval genoeg, omdat men daar selfsupporting is. In de stad is het moeilijker. Maar hoge ambtenaren en andere top-functio- narissen zijn door hun functie wel in staat om de maag gevuld te houden. Voor lagere werknemers is het 't lastigst, maar ook zij slagen er, zij het dan met veel moeite, in zich van het allernoodza kelijkste te En nu is dan de nieuwe minister Malik op West-Irian komen kijken. Hij was de eerste Indonesiër die over een en ander de waarheid heeft gezegd. En dat op zich was voor de Papoea's al een openbaring. Ook zijn verklaring dat 1969 niet opzij zal worden geschoven was een volkomen nieuw geluid, dat velen misschien wel met hoop maar bepaald nog niet met volledig vertrouwen heeft vervuld. hJ Zou die opmerking over het plebisciet dan niet echt zijn gemeend en meer als een handigheidje moeten worden ge kenschetst1 Zo zal men het bepaald niet mogen stellen. Al wil het nieuwe centra le bewind dat plebisciet dan niet per se negéren, daarom hoeft dit nog niet uit te sluiten dat men er op de een of andere manier niet graag af zou willen! Bijvoor beeld doordat de bevolking tevoren zelf zegt het niet nodig te achten. Het is in elk geval naïef van het huidi ge Indonesië te veronderstellen dat het ineens geen belang meer bij West-Irian zou willen hebben. Men heeft dit gebied altijd als deel van de republiek beschouwd en doet dit nog. Dat moge alleen al blijken uit de wens van de centrale regering dat West-Irian straks Alternatief Trouwens, wie nuchter probeert te re deneren ziet geen andere oplossing. Een alternatief ontbreekt. Anders gezegd: voor West-Irian zou het In alle opzichten het beste zijn als het zich tot een (even tueel autonoom) organisch deel van Indo nesië zou kunnen ontwikkelen. Dat wil dus zeggen: niet opgelegd, tegen wil en dank, maar zo, dat de Papoea's err'~J volle achter zouden kunnen staan. V waarden zijn daarvoor zeker aanwezig. In de eerste plaats betekent de voer taal op West-Irian, het Maleis, tegenwoor dig Indonesisch geheten, een onmiskenba re band. In de tweede plaats is gebleken dat waar sprake is van idealistische Indo nesiërs in West-Irian, deze zonder meer volledig door de bevolking worden aan vaard. Niet dat dit een algemene gang van zaken is. helaas er heerst over het algemeen wantrouwen, ja angst jegens elkaar maar in de weinige gevallen jr sprake van is, toch een niet min der onloochenbaar feit. Wel degelijk zijn r in de persoonlijke sfeer riendschapsbanden. Voeg daarbij dat zich de bekende koersverandering in Dja karta heeft voltrokken en daar hebben "an een aantal essentiële factoren die het pad kunnen effenen. ten gebied, ten goede kunnen komen? In opzichten en vooral ook economisch •zeilde Indonesië in de chaos, verschrikkelijk veel zal moeten den gedaan. Vooropgesteld moet worden. West-Irian wel altijd in zekere zin een probleemgebied zal blijven. Het is im mers een over het algemeen woest, moeilijk begaanbaar en met weinig na tuurlijke hulpbronnen gezegend land. In het gunstigste geval zal men het op kunnen werken tot een redelijk gemid deld bestaansniveau, maar vast niet Voor het eerst na drie jaar is officieel iets doorgedrongen uit West-Irian, vroeger Nieuw- Guinea. Minister Malik ging naar het gebied, bleek door facades heen te kunnen kijken en nam geen blad voor de mond. Met hem reisden journalisten, onder wie ook een Nederlandse, wiens relaas men pas heeft kunnen le zen. Hoe zou het nu gaan met het plebisciet, zijn er meer kansen voor West-Irian, kortom hoe zou de toekomst zich voor de Pa poea's onder ander Indonesisch bewind zich kunnen ontwikke len? Over deze vragen spraken wij met iemand die de situatie ter plaatse heeft meegemaakt, er jarenlang verbleef en sinds kort in ons land is teruggekeerd. dia-projector biedt u veel voordelen: supersimpele bediening met handige alle projectie-mogelijkheden geschikt voor half-klelnbeeld, klelnbeeld of 4x4 perfecte, geruisloze ventilatie solide konstruktie 9 e de meest lichtsterke projector In deze prijsklasse! MM Pr°]°cM0 I® dan ook stukken beter met die nieuwe Dlamator 100 van Agfa-Gevaert Ga hem snel bekijken bij uw fotohandelaar. Agfa Dlamator 100, met objectief Agfa Agomar 2.8/60,85 of 100 mm, Incl. lamp en magazijn f218,-. Koffer f 29,- AGFA-GEVAERT (P.S. U weet toch dat u de mooiste dla'a maakt met Agfacolor CT181) 5 aangelegd en moet op grote schaal ont ginning komen. Dit alles ten koste van grote offers, ontwikkelingshulp kan hier inspringen. Wegenaanleg is zeer duur vanwege de terreingesteldheid en na aan leg komt het geld er niet uit omdat de bevolking zo dim gezaaid is. Nodig blijkt transmigratie: het aantrek- m van veel meer mensen naar West- Irian. Het plan dat Indonesië daarvoor had was beslist goed van opzet, maar de uitwerking bleek er omgekeerd evenre dig aan te zijn. Men raapte wat paupers uit Indonesië, voornamelijk uit Djakarta, bij elkaar en bracht die naar verschil lende gebieden. Mensen die te enenmale ongeschikt bleken en die bovendien de hun toegezegde grond nimmer kregen toegewezen. Hier heeft zich opnieuw het Indone sische tekort aan zg. middenkader gewro ken, dat al in vele sectoren tot mislukkin gen heeft geleid. Men kan wel goede KAAP KENNEDY Een onbemand ruimteschip heeft gisteren driekwart van een baan om de aarde afgelegd en is toen veilig in de Stille Oceaan geland. De proef vlucht van één uur en 33 minuten gold als voorberei ding van de eerste Ameri kaanse ruimtevlucht met drie kosmonauten, die in novem ber op het programma staat. De drie kosmonauten t.w- Virgil Grissom, Edward White en Roger Caffee waren op Kaap Kennedy plannen hebben, maar dan zullen de antwoordelijke mensen ze in de praktijk moeten doen uitvoeren. Mist men goede opzichters, en bedrijfsleiders en derge lijke figuren uit de middenlaag, dan komt er van de beste plannen niets te recht. De oorzaak is dat Indonesië bij al zijn voortvarende maatregelen om tot meer en beter onderwijs te komen zich eenzij dig gericht heeft op mensen voor de hoogste functies, waardoor de midden klasse onvoldoende aandacht heeft gekre gen. Potentiële krachten voor deze sector zijn echter zeker te recruteren. Zelfs op betrekkelijk korte termijn. Voorts moet het wederzijdse wantrou- en uit de weg worden geruimd. Men moet elkaar op West-Irian niet alleen in de omgangstaal broeders noemen, maar het ook in feite worden door elkaar op zijn minst als gelijkwaardigen te gaan zien en aanvaarden. Als begonnen wordt met een fractie van de aangekondigde plannen ook werkelijk gestalte te geven is men al een heel eind in de goede richting: het vertrouwen zal dan zeker Een langdurig proces? Het hoeft niet. Indonesië Is en blijft een rijk land. Een gecorrigeerde koers kan het snel weer op de been helpen en dan gebeurt dat met West-Irian ook. Alles hangt af van de regering Soeharto: zal ze haar ambi tieuze plannen kunnen realiseren? Men er nog weinig over zeggen. Voorlo pig dus alleen maar hopen. Nederlanders, pas met verlof uit Indo nesië, bespeuren verandering. Ziedaar misschien al een beetje houvast. De negenjarige Robbie Fr een uit Amsterdam is al drie dagen spoorloos. De jongen heeft dins dagmorgen nog op straat ge speeld en is nadien niet terug gekeerd tn de ouderlijke woning aan de Groenburgwal. Op aan wijzing van een helderziende is de politie in de Zwanenburgwal aan het dreggen geweest, tot nu toe zonder resultaat. Optreden Rode Garde zou facade zijn BELGRADO De Zuidslavische pers is vrijwel unaniem van mening, dat het al tot excessen leidende optreden van de Rode Gardisten slechts een facade is waarachter een veel diepere realiteit schuil gaat. namelijk de machtsovername door het leger. vele China hebben voorgedaan, op te maken valt dat maarschalk Lin Piao en het leger voortaan zowel in het partij- als in het staatsapparaat een beslissende rol zul len spelen. Mao Tse Toeng. aldus Borba. heeft de promotie van Lin Piao gewild, omdat hij van mening is dat de huidige ideolo gische opvattingen van het leger nog verscheidene generaties lang de opvattin gen moeten zijn van het hele zevenhon derdmiljoen tellende. Chinese volk. Door Lin Piao tot zijn „kroonprins" te maken, zo zegt het blad. heeft Mao te kennen gegeven, dat het leger op het ogenblik en natuurlijk volgens Chinese maatsta ven de best georganiseerdee de tech nisch best uitgeruste en ook de econo- i de zon. dat en ingetogen gekend. Met stijfgeslo- de bus bijna ten gordijnen en saaie kleren. Met uit te stappen. Was ik alle meubelen van pa en ma glim- igeko- mend gewreven. Op een dag liet Het dorp lag zo stil ik op de treeplank aarzelde om uit te wel in een bewoond oord men? Dat was natuurlijk een ge gedachte, want ik werd immèrs juffrouw Van Wingerden zo plotse- dorpshuurauto voorkomen Gijsbrechts. Eindelijk iets. dat geble- naar de stad. Twee dagen i is zoals het was. ..Krakelingen". 'erwacht? Er was een afspraak, maar later kwam ze terug met een stadse denk ik en de deurknop is al in mijn vaag zoals altijd had ik een slag de arm gehouden en losjes gezegd, dat ik in ieder geval vroeg in de middag zou komen. En nu was -iet half éen. Middag en vroeg. Misschien te vroeg. Beter eens even het dorp door te lopen, het ommetje rond de kerk, waar vroeger op zaterdagavond ..het rondje" gelopen werd door gie chelende wichten cn natgekamde slun gels. Langzaam liep ik verder. Onwil lekeurig aldoor de opborrelende herin neringen aftellend. Hier moest vroe ger de ontvanger gewoond nebben. De hardstenen stoep was er nog, maar de kettingen waar wij op schommel den ondanks alle risico's van de boze ontvangershond, waren verdwenen. Drie nummers verder het huis van de notaris. Nu een namaak-super- markt. Verder maar. Weer taxi. En een permanent in het afge- hand. Maar de deur gaat i Hot geheim enorme opdrachten hadden ontvan- nog, maar gen. Juffrouw van Wingerden had overal genoeg van. Van de lambrize- ring in de eetkamer cn de tegeltjes- schouw in de keuken. Van haar kou- we slaapkamer en de koperen pomp. Juffrouw Van Wingerden kreeg een leger werklieden in huis en wagens half één aangekomen. En ja hoor. hardstenen stoep. Met kettingen. Met nieuwe meubelen. Op de ochtend, dat dachten het wel. dat ik het zou zijn. groot blinkend koperen bord en bloei- de gebeeldhouwde huisdeur uit deiJ——J -J - Daarom is het dorp leeg. De winkel dicht. Op het bankje bij het kerkhof heb ik zitten wachten tot de aardap pels op en de vaat redelijkerwijs ge daan kon zijn. Dan het bezoek. Hartelijk en lief. Oude herinneringen en nieuwe beleve nissen. Oude namen en dan de geschiedenis. Die is weduwe gewor den en woont nu in De Veilige Ha ven. En Pieters dochter is getrouwd. Ja met de zoon van Jan. Ze woont in de nieuwe buurt, ginds aan de Polder weg. Er komt meer bezoek. Toevallig aanlopen, zeggen ze. Maar als ze me herkennen vallen ze door de mand. Er was iemand gesignaleerd, die men meende te herkennen. Met de bus ge Have: tram. En dat juist in de statige ning van de wonderlijke juffrouw Van Wingerden, die heel het dorp op stelten zette toen zij, naar onze me ning onvoorstelbaar oud (misschien was ze veertig) plotseling modern werd. Zo maar van de ene dag op de andere. Iedereen had haar altijd braaf Het dorp heeft haar treurend zoals het past uitgeleide gedaan, maar bij de broodjes en de koffie daarna wer den er toch ook hoofden geschud zo van: Dat komt er nou van. Niemand heeft ooit geweten waar En ik val ook door de mand. want moet nu verklaren waar ik dat dikke uur gebleven ben tussen de aankomst van de bus en mijn entree. Ik voel. dat ik helemaal fout ben geweest. Een bord en plaats aan tafel is er toch altijd, zeggen ze verwijtend. En ze plagen me: „Hier kan je niets ge heim inouden". „En juffrouw van Win gerden dan", denk jk. Maar zeggen? Nooit Ik zou niet durven! aanwezig, toen het ruimteschip met veel geraas werd gelanceerd- Met grote nauwkeurigheid kwam de cabine in de vastgestelde baan rond de aarde terecht. Toen de ra ketmotoren bijna vier minuten had den gewerkt bereikte het ruimte schip op 1136 km boven Afrika het hoogste punt van zijn baan. Daarna begon de vlucht naar be- Op 128 km hoogte boven Austra lië vloog het ruimteschip met rium 30.577 km per uur zijn top snelheid: het warmtcschild moest temperaturen van ongeveer 1400 graden CeLsius verwerken. Tijdens de vlucht naar beneden scheidde de cabine, waarin de drie ruimtevaarders zullen reizen zich af, en daalde aan drie reus- I achtige parachutes zachtjes. Het ruimtevaartuig kwam op ongeveer 482 km tenz uidoosten van Wake Island in zee terecht Dat is ongeveer 280 km buiten het vast gestelde landingsterrein. Een schip van de Amerikaanse marine heeft I de cabine uit zee gevist. De toestand van het ruimteschip ia de 98 minuten in de ruimte, ,vaar het heel wat te verduren I heeft gehad, is van belang voor de vlucht in november. Het zal ze ker drie weken duren gegevens van deze proef bekend Moorman speurde naar alternatief DEN HAAG Het KVP-Kamerlid vice-admiraal Moorman zegt naar aan leiding van de reacties in Nederland op zijn Zuidafrikaanse toespraak dat in werkelijkheid heeft verklaard er een verschil bestaat tussen de praktische houding van de gewone Ne derlanders en die van de Nederlandse regering. Uit Johannesburg heeft hij de knip sels van Zuidafrikaanse kranten met een toelichtende brief naar zijn frac tievoorzitter gestuurd om te laten 'en wat hij nu precies beweerd heeft. De heer Moorman heeft noch aan de KVP-fractie, noch aan de partij toe stemming gevraagd naar Zuid-Afrika te gaan. Hij heeft de uitnodiging aan genomen. omdat hij nooit antwoord heeft gekregen op de vraag: „Als het dat allemaal zo fout wordt genoemd wat er daar gebeurt, wat is dan het alternatief?" LOBECK Een joodse begraafplaats -oor slachtoffers van concentratiekam pen is gisternacht bijna geheel verwoest. Vandalen hebben 60 van de 70 grafstenen op het kerkhof beschadigd. Metalen naamplaatjes zijn van de stenen getrok ken en weggegooid, terwijl 40 grafstenen uit de grond zijn gehaald. Een woordvoerder van de plaatselijke joodse gemeente achtte het uitgesloten. J" "-* *- - i ge- DEN HAAG De Chinese tijdelijk® zaakgelastigde In Don Haag, Sjen Wei-lang, is gistermiddag weer op het ministerie van buitenlandse zaken ontbo den voor een nlenw gesprek over de Chinese lastechnicl die nog altijd zonder geldige papieren ln de legatie vertoeven. Het bezoek aan het ministerie heeft nog geen uur geduurd. Evenals bij vori ge gelegenheden werd de zaakgelastigde ook nu vergezeld door de sous-chef van de directie kabinet en protocol mr. Van Thiel Coovels. Aan Nederlandse zijde werd ditmaal het gesprek gevoerd door de chef van de directie algemene zaken, MÉ - nprlgt i (Van i onzer verslaggevers) DEN HAAG De BVD (binnen landse veiligheidsdienst) zou regel matig de telefoonlijnen van Chinese estauranthouders aftappen. De ha vens van Rotterdam en Amsterdam zijn een invalspoort van de Chinese agenten in Europa. Het besluit van minister Samkalden de illegale Chine zen te weren is dan ook een onder deel van zijn stryd tegen de buiten landse spionage. Het Westduitse weekblad Der Spie gel, dat zich uitvoerig bezighoudt met de Chinese affaire in Nederland, doet deze onthullingen. De centrales van de Chinese agenten bevindt zich in het Zwitserse Bern. De eerste schermutselingen met de Chinezen deed zich voor, toen inge nieur Huang Tao Juan die aanwezig was bij de bouw van een hopperzuiger in Schiedam, door zijn landgenoten van Schiphol werd „ontvoerd". De man zou in ons land politiek asyl wil len hebben. De tweede gebeurtenis, die de aandacht op Nederland vestigde, dan de dood van de lastechnicus Hsu. Het verhaal van Der Spiegel klopt niet met de verklaring van de secre taris van de bond van Chinese restau ranthouders. dat men nog nimmer last heeft gehad van afluisteractiviteiten van de BVD. Het secretariaat moet nog de eerste klacht krijgen van de 358 aangesloten restaurants. Onverwacht einde Rhodesiseh- Rrïts gesprek SALISBURY De besprekingen tu«. :n Rhodesischc er. Britse functionaris- n over de mogelijkheid tot het voeren van officiële onderhandelingen over de Rhodesische kwestie zijn gisteren onver wacht geëindigd. De Britse regering besloot tot deze stap na met bezorgdheid te hebben vernomen, dat het onwettig bewind in Salisbury van plan ls preven tieve hechtenis in te voeren en wijzigin gen aan te brengen ln de grondwet van 1961 De te wijzigen artikelen van de Kondwet beschermen de Afrikaanse cn andci groeperingen in Rhodesic. UTRECHT - De ge- meenteraad, waarin de Boe renpartij nu nog niet, maar in september niet vier man vertegenwoordigd zal zijn. heeft gisteravond een stand je gekregen van de Boeren- T oen gisteravond de raadsvergadering werd her opend las de voorzitter, burgemeester jhr. mr. C. J. A. de Ranilz een juist bin nengekomen brief van do fractieleider van de Boe renpartij voor. waarin deze namens zijn nog niet geïn stalleerde raadsfractie vroeg de behandeling van plan ..Hoog Calharijneuil te stellen. Gezien de ingrij pende meningsverandering in de I trechtsr bevolking de gemeenteraad achtte hij de huidige raad materie te behandelen. De 45 raadsleden lachten zitter het telegram had voorgelezen, uant hel voor stel. uaarin het plan Hoog Cathrijne ter sprake nas gekomen de ver plaatsing van de jaarbeurs naar hel Kroeselaanlerrein twee uur tevoren door Drie van de vier raadsle- ■n van de Boerenpartij na. op de publieke tribune hartelijk, toen de raadsvoor- daarbij aanwezig.Itt

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5