Voorschoten helpt Turkije Noordwijk op dreef tegen landskampioen Ajax: 5-1 Nieuwe lagere school in Voorschotens Vlietwijk Hillegom heeft nu - na zes jaar-zijn zwembadplan GOEDEREN ZIJN DINSDAG IN RAMPGEBIED Clubhuis ASC wordt geopend Brandweer vergaderde naast felle brand in Noord wijk-Binnen Tweeduizendste nieuwe woning overgedragen Raad Woubrugge voteert half miljoen voor 19 woningen Opvolger voor ..Opper" J. Bil NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 Stichting Chr. ulo bouwde weer Met 300 dekens, 2500 blikken en veel kleren VOORSCHOTEN De door het Ge meentebestuur ondersteunde blik- sem-inzamelingsactie van de plaat selijke Roode-Kruisafdelina voor de slachtoffers van de aardbevin gen in Turkije is een groot succes geworden. De gehele middag en avond heeft de burgerij van Voorschoten dekens, slaapzakken, kleding, blikgroen- ten en andere soorten etenswaren in blik gebracht naar het gemeen tehuis. De heer Van der Ploeg, afdelingschef ter secretarie, nam de goederen in ontvangst. Hierbij werd hij her haaldelijk geassisteerd door bur gemeester L. de Kool. Gisteravond werd de voorlopige ba lans opgemaakt: 304 dekens, 27 slaapzakken, 2.473 stuks blikken etenswaren en f 352,45 aan geld in de bus. Verder was er een enorme hoeveelheid kleding, zoals kos tuums, overhemden, laarzen, schoe nen en onderkleding. Vandaag is de inzameling nog uit gebreid door de deelneming van alle schoolkinderen. Vanmiddag reden vrachtwagens van Openbare Werken de goederen naar Rotter dam, vanwaar maandag het ver voer per speciaal vliegtuig naar Turkije plaats heeft. Er worden geen onkosten gemaakt bij de inzameling, ook het vlieg- tuigvervoer is gratis. Dinsdagmor gen zijn de goederen op de plaats van bestemming. VOORSCHOTEN Gistermid dag was er in Voorschoten feest. Na zeven jaar voorbereiding kon weer een permanent schoolgebouw beschikbaar worden gesteld van het lager onderwijs. In de Vliet wijk werd in gebruik gesteld de „J. M. van Kempenschool" voor het protestants-christelijk onder wijs. Burgemeester L. de Kool droeg de school over aan het bestuur van de .Stichting Christelijke ULO-school Voorschoten". Hij feliciteerde de be- iluursleden, omdat zij met deze school „net voor de bui binnen ziin". De eerstvolgende jaren zullen er waar- oetf schÜnlijk geen riante schoolgebouwen ieer meer ontstaan in Voorschoten, sprak de pessimistische burgemeester. „Maar" zo vervolgde de heer De Kool, „er loopt gelukkig tijdens schooltijd geen enkel leerplichtig kind buiten, nood- lokalen voorzien in de behoeft#". i) Laagbouw De inspecteur van het lager onder wijs, de heer Schipper, feliciteerde school- en gemeentebestuur omdat zij een mooie school tot stand hebben gebracht geheel in laagbouw (zes lokalen) en ook al zal er misschien in Voorschoten systeembouw moeten worden toegepast, ook door middel van deze bouw komen mooie doel matige schoolgebouwen tot stand. Vreemd vond de inspecteur het. dat deze school ook weer onder de Stichting Christelijke ULO valt. Voorzitter J. J. Steinhart verklaarde dat Hervormden en Gereformeerden elkaar gelukkig in scholenbouw weer hebben gevonden in de Stichting Christelijke ULO. De heer Steinhart bracht dank aan het gemeentebestuur, de architect en de aannemer en sprak de wens uit dat onder Gods zegen de kinderen waardig onderwijs zullen mogen ontvangen. De 78-jarige heer Van Kempen sprak daarna enige woorden ter nagedachte nis aan een der oprichters van het 100-jarige prot.-christelijke Onderwijs in Voorschoten, de heer J. M. van Kempen. Hij was namens de familie erkentelijk voor de naamgeving van deze school. De heer C, J. Brauckmann over handigde daarna een koperen plaat met in hoog reliëf een buste van de heer J. M. van Kempen, gemaakt door de vader van de thans 77-jarige heer Brauckmann. De families Van Kempen en Begeer waren aanwezig bij de overdracht. De school is geheel in laagbouw uit gevoerd, zes lokalen in een lijn met een grote speelplaats. Midden op de speelplaats is een kunstwerk geplaatst Sparring-partner in de Meer NOORDWIJK Gisteravond om streeks half tien werd alarm gegeven een felle uitslaande brand in een schuur van de bollenkweker W. Heems kerk achter de woningen aan de Bronck- horstsraat. Hoog laaiden de vlammen op Een knetterende vonkenregen vormde bedreiging voor dit deel van het oude dorp. (Van onze sportreaactie.) AMSTERDAM Noordwijk is gister avond als sparringpartner opgetreden van landskampioen Ajax. De roodbroeken kwamen in het imposante stadion in De Meer in de oefenwedstrijd van 2 x 35 minuten voortreffelijk voor de dag en „Geestelijk" voetbal voor bet jeugdwerk ALPHEN Op het ARC-terrein. in gang Kennedylaan, wordt hedenavond om kwart voor zeven de jaarlijkse voet balwedstrijd gespeeld tussen elftallen uit de kerkeraden van Alphen a. d. Rijn en Alphen-noord en van de Geref. jeugdbe weging. Vorig jaar won het kerkeraads- elftal verrassend met 54. De jeugd zint nu op revanche. Als entree wordt een vril bedrag gevraagd voor het jeugdwerk Burgerlijke stand van Hillegom HILLEGOM GEBOREN: Theodora E. dv D Kardol en M Stoker. ONDERTROUWD: W v Zuilen en A Smits, G Zafarana en L C Cornet, P C v d Loo en 1 Sahupala. GETROUWD: R v Teijlingen en J See- gers. J G Nelis en M J Vink. C N v d Splinter en P W A Winkelaar, R Bakker co E J Imansfi. gingen pas in de slotfase door de knieën voor de „miljoenenploeg". Na een 11 stand bij de rust hielden de Noordwijkers na de hervatting lange tijd de achterstand tot 2—1 beperkt. Eerst op de valreep wis ten de Amsterdamse profs door te druk ken: 5—1. Kees Marijt scoorde het enige Noordwijk-doelpunt Morgenmiddag door wethouder Van der Voet (Van onze sportredactie.) OEGSTGEEST Namens het College van B. en W. opent wethouder Van der Voet morgenmiddag om half drie het nieuwe tribune-complex van ASC op het terrein aan de Kcmpenaerstraat. Daarna volgt in het nieuwe clubhuis van de roodzwarten een receptie. Om half vijl wordt de tribune in gebruik genomen met het spelen van de vriendschappelijke wedstrijd tussen de Leidse zondag-eerste klasser Roodenburg en het eerste ama teur-elftal van landskampioen Ajax uit Amsterdam. Hillegomse raad gaat uitzwaaien HILLEGOM Vrijdag 2 september komt de gemeenteraad om 16.30 uur de laatste maal bijeen in de hui dige samenstelling. Er wordt afscheid genomen van de heren J. Versteege en P. L. G. van Lierop (kvp), J. de Jong (PvdA), D. van Egmond en P. van de Boer (prot. chr.). Voorts komt aan de orde voorberei ding bestemmingsplan Havenbuurt. Een nieuw besluit zal moeten worden genomen. Het plan omsluit het ge deelte gelegen binnen de Hoofdstraat, Haven, Brouwerdwarsstraat Brouwerlaan. B. en W. zijn tot overeenstemming gekomen met de heer J. C. Meeldijk een perceel grond (6810 m2) aan de Frederikslaan te verpachten aan de heer Meeldijk voor f 1,65 per RH. voor de tijd van 6 jaar. Voorgesteld wordt tot „hernieuwde vaststelling beheersverordening grond bedrijf. Deze loopt 31 december af. NOORDWIJK Gistermiddag had in het raadhuis de trekking plaats van de loterij, georganiseerd ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de bad plaats Noordwijk. De trekking werd ver richt door de notarissen R. Muller en S. Pasma. De hoofdprijzen vielen op de volgende nummers: 817 wascombinatie, 7379 auto Renault R4, 7849 fotocamera, 8302 mixer, 10573 bandrecorder, 22622 elektrisch scheerapparaat, 23919 radiotransistor. 24040 bandrecorder, 25739 radiotransistor, 26896 radiotransistor. 28426 wascombinatie en 29762 fotocamera. De auto die was uit geloofd voor de bezitters van premlebe- 'wijzen viel op het nummer 3025. De brandweer, die zich Juist voor bespreking in de honderd meter verder gelegen garage bevond, was snel ter plaatse en met groot materieel werd de vuurhaard aangepakt. Na betrekkelijk korte tijd kon men overgaan tot het uit elkaar halen van de verkoolde en s lende massa, die van de schuur was gebleven. Dankzij dit vlugge ingrijpen werd het overslaan van de brand naar aangren zende woningen en schuurtjes voorlco- Tiental konijnen kwamen tn de vlam- en om. Verder gingen een groot aantal bollenkistjes. gereedschappen en ander© inventaris verloren. Daar schuur en goederen niet v kerd waren, is de heer Heemskerk stig gedupeerd. Vermoedelijk is de brand ontstaan door ïn breuk in een brandend petroleurosteL waarop een weckketel stond. Nieuwe raad op 6 sept. bijeeu OEGSTGEEST De gemeenteraad komt 6 september om half acht in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan: beëdiging en installatie van de nieuw benoemde raadsleden; verkiezing van twee wethouders: be noeming van leden van de commissies van openbare werken, financiën en onderwijs, en georganiseerd overleg. Burgerlijke staiid vau Oegstgeesf OEGSTGEEST Geboren: Hen drik. z v P v Polanen en M Botermans: Willem B, z v D S Anholts en N N Ouwersloot. Ondertrouwd: W Roest en J H van Tongeren. Getrouwd: J A van Haasteren en C van der Steen. Overleden: A H de Kok- Wedvlucht Ter Aar TER AAR „De Luchtsport" hield een wedvlucht met jonge duiven van Terg- nier, afstand 299 km. De duiven werden gelost om 6.45 uur. aankomst eerste duif 10.12.20. snelheid 1438 meter per mi nuut. Uitslag: 1 3 4 5 6 10 Janssen-van Smoorenburg: 2 D Mank; 8 9 11 J Loos: 7 A Akerboom. NOORDWIJK Gistermiddag werd met enig ceremonieel de tweeduizendste na de oorlog gereedgekomen woning aan de bewoners overgedragen. Het bewuste huis staat in bet Beek laankwartier (Cro- cusstraat no. 13) en zal worden bewoond door de familie T. C. M. Znidboeb Behalve het voltallige college van B. en W. was natuurlijk ook de bouwer. d« heer J. de Raad van de partü Sleutel Loco-bungemeester G. Vogelaar over handigde met enkele hartelijke woorden een gelukwens de sleutel aan de nieuwe bewoner, waarna het gezelschap de woning bezichtigde. Het huis bevat een woonkamer, keuken, drie slaapka mers en een douchecel. Er waren voorts enkele leuke attenties gebracht aan de bewoners, onder meer enkele prachtige schalen fruit van d® K.I.N.-winkeliers. Tot slot maakte het gezelschap eenrond- gang over het terrein waarop de woning bouw van de laatste jaren tot stand is gekomen. In het Hof van Holland hield de loco-burgemeester een toespraak, waarin hij een overzicht gaf van wat na de oorlog aan woningen in Noordwijk tot stand is gekomen. De totale woningvoorraad is momenteel 4340, zodat bijna de helft van de ge hele woningvoorraad te Noordwijk na 1946 is gebouwd. Te Noordwijk aan Zee werden gebouwd 872, te Noordwijk-Binnen 1076 woningen, verspreid Langeveld, Herenweg, Zwarteweg) 52 woningen. De speci ficatie van de woningsoorten is als volgt: woningwetwoningen 525, pre miewoningen 589, vrije sectorwonin gen 856, herbouwwonmgen 30. Het aantal woningzoekende was op 1 januari 1949: 440. op 1 januari 1957; 676, op 1 januari 1966: 724, op 1 juli 1966: 676 De woningnood te Noordwijk is dus nog sc4irikbarend groot. Het aantal wo ningen thans in aanbouw bedraagt 110. De raad besloot dinsdagavond tot de bouw van 306 woningen in het plan Boe- Loco-burgemeester G. Vogelaar en het echtpaar dat de twee duizendste nieuwe Noordwijkse ivoning kreeg toegewezen. Foto N. van der Horst Katwijkcr >tal groenten en bloemen in Noordwijk NOORDWIJK Een opzichter ran do domeinen betrapte een 40-Jarlge Inwoner van Katwijk op het weghalen van groen ten en bloemen op de volkstuinen en landerijen in De Zanderij te Noordwijk, Aanvankelijk beweerde de man de sla, andijvie, bloemkolen, uien en andere groentensoorten gevonden te hebben, doch later gaf hij toe deze goederen to hebben ontvreemd. Tegen de man, die onder invloed van drank was, werd procesverbaal opge- NOORDWIJK Op het kruispunt Nieuwe OffcmwegSchiestraat had een aanrijding plaats tussen een personen auto van een 39-jarige Duitse koopman uit Keulen en een scooter, bestuurd door bloemistknecht, 22 jaar oud, uit Noordwijk. De scooterberijder liep let sel op, doch gelukkig bleek dit niet van ernstige aard AFSCHEID VAN DE „OlJDGEDIENDEN,, WOUBRUGGE Tijdens de raadszitting van donderdagavond, toen de raad in oude samenstelling voor het laatst bijeen kwam, werd onder meer besloten voor f 474.185,in het uitbreidingsplan Woubrugge-West 19 woningwetwoningen te laten bouwen. De grondprijs bedraagt f 93.024; de huur werd vastgesteld op f 22 per week. Tevens besloot de raad f 45.000 te voteren voor de aanschaf van een roltrommel-vuilnisauto, ter vervanging van de zeven jaar oude Mercedes-UNMOG, waardoor de reinigingsrechten ingaande 1967 met 100 percent tot f 20 verhoogd wor den. pand te mogen verbouwen, opnieuw te verwerpen, daar dit pand te ziiner tijd zal worden gesaneerd. prees de voorzitter de eerlijke be langstelling van het sinds 1945 zitting hebbende CH-raadslid J. den Hertog, die onder meer ook lid was van de woonruimte-commissie en hoofd van de plaatselijke organisatie BB. Door verschillende wijzigingen van de begroting, dienst 1966, zal de post onvoorzien van f 13.000 worden terug gebracht tot f 1500. De raad voteerde f 7.000 voor de aanleg van centrale verwarming in de woning van de directeur gemeen tewerken aan de Gerbrand Swartlaan 11, waarmede een huurverhoging van f 50 samengaat Op een vraag van de heer Van Luiing, of dit geen konse- kwenties oplevert voor een eventuele opvolger, zei de voorzitter, dat dit inderdaad een zwak punt was. Moch ten andere huurders van gemeente woningen ook dergelijke aanvragen doen, dan zal dit van geval tot geval bekeken worden, aldus de voorzitter- Voorts werd besloten het bestem mingsplan in onderdelen Wilgenlaan te wijzigen van bouw garages tof groenstrook. Op voorstel van B. en W. werd be sloten het verzoek van de heer J- J. Neyman, wonende Kerkstraat 21 te Hoogmade, waarin deze verzocht zijn Hoogmade Bij de behandeling van de onder handse aanbesteding van de 19 wo ningwetwoningen vroeg wethouder Van der Wereld aandacht voor de woningzoekenden te Hoogmade, die gruag, desgewenst een aantal van deze woningen zouden willen be trekken. Vervolgens richtte de voorzitter zich tot de drie raadsleden, die niet in de nieuwe raad zullen terugkeren. Vooraf wees hij erop, dat de oude raad 34 keer bijeen was gekomen en somde hij een aan'al belangrijke raads besluiten op, die imiddels konden worden gerealiseerd, zoals de aanleg van een sportveld, de bouw van een beiaardentehuis, een tuinderscent ruin, de uitbreiding van de algemene be graafplaats, enz. Helaas had de gemeente vaak niet genoeg financiële armslag, om drin gende projecten te verwezenlijken, zoals bijv. een rioolwaterzuiverings installatie- Wel was de gemeentelijke begroting in die vier jaar opgelopen tot rond de 1,4 miljoen gulden. Wat de nestor van de raad betreft. Voor bouw van De Vosse f 1,1 min. nodig Voor bijkomende HILLEGOM Sedert 29 juli 1960, toen de raad het besluit nam tot de bouw van een nieuwe zweminrichting, zijn B. en W. met voorbereiding bezig geweest. Het schetsplan werd gemaakt door het architectenbureau H. Wesselo en J. J. van Voorts te Naarden. Na uitvoerig overleg wordt dit plan aan de raad voorgelegd. Het bad is geprojecteerd nabij de Vosselaan, ten oosten van de daar ge legen voetbalvelden. De betreffende grond maakt deel uit van een ruim 6 ha. groot terrein, dat bestemd ia voor recreatie. Om financiële redenen zal men zich moeten beperken tot de bouw van de zweminrichting. Daarmede is een werken nog een half min. nodig oppervlakte van drie ha. gemoeid. Deze grond dient uit het grondbedrijf te worden genomen tegen een prijs f 8 per m2, totaal f 256.000, Dit werk heeft twee delen: de bouw van de zweminrichting en de bij komende werken. Het zwembad vraagt f 1.181.000, de bijkomende werken f527.000. Er zal ook rekening moeten worden gehouden met een jaarlijks exploitatie tekort. Bij het plan wordt melding gemaakt van de veronderstelling dat er op een behoorlijk bezoek kan wor den gerekend. Hierbij werd uitgegaan van ervaringen elders. Of de veronder stelling de juiste is moet nog uit komen, maar B. en W. meenden niet langer te mogen wachten met voorstel, mede gezien de slechte toe stand van het bestaande zwembad. B. en W, stelden voor het voorlo pig benodigde krediet van f 1.180.000 ter beschikking te stellen en de zweminrichting te noemen „De Vosse". Wethouder De heer P. Schraverus (PvdA) had spreker gewaardeerd om zijn gezond verstand, bijna zonder onderbreking als raadslid en wethouder getoond sinds 1945. Ook hij was een steun voor de dorpsgemeenschap als lid van Steunt Wettig Gezag en de Woonruim te-commissie. Tenslotte werd de heer J. Grandra AR-SGP) bedankt, die in de afgelo pen 4 jaar de gang van zaken in d« raad steeds met belangs'elling ge volgd had. De drie raadsleden bedank ten ieder de voorzitter voor zijn woor- Na een korte besloten zitting werd de raad neg medegedeeld, dat in* gaande september 1966 als opvolger van de heer J. Bil is benoemd tot opperwachtmeester bij de rijkspoli tie de heer J. J. Baart te Limmen (N.-H.). Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDW' K Geboren: Gertrudis Wilhelmina, d v J M van den Berg en J W G Alkemade, Hoofdstraat 43; Johan- Adrianus Maria, z v J Mounts en J N M Piasmans, Offcmweg 31; Lena, d v L Dubbelaar en L Plug, D-» Ruyterstr. 24. Ondertrouwd: Jan J Schmal en Wille- mijntje Christina Dekker; Theunis van Eijk en Bernardina Johanna Maria van den Berg. Getrouwd: te 's-Gravenhage: J Linde- loo.'s-Gravenhagc, en C M Erkelens. To Sasenheim: N C D Duijndam cn A C Beijk, Sassenheim; L H C van der Holst C M J van Beek; M A Paauw en C J Raasveldt. Overleden: Tc Katwijk: G Brederode, wed van Steen voorden. Duinweg 3; G M H Vroomans, Lindenplcin 1. Te Leiden: J P Mertcns, wed van Schers, Langevcl- derlaan 1/21. Streekbeurs Alkemade (de derde) geopend ALKEMADE Gisteren is de derda streekbeurs in Roelofarendsveen ge opend. Behalve middenstanders en be drijven uit Rijn- en Veenstreek zijn ook zaken uit Leiden vertegenwoor digd. De heer Frederikse, voorzitter van het actiecomité Verenigingsbefengen, verwelkomde burgemeester en mevr. Smolders. De eerste burger verrichtte de opening door het verknippen van een lint De beurs is tot en met 31 augustus dagelijks geopend van 8 tot half 12 cn in het weekeinde bovendien van twee tot zes uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11