Loslaten Schijf van vijf geeft goede afwisseling mm W eekendmenu in record tempo BLAD ZIJ |Eten moetj I pleziertje I blijven Zinnia laat zich goed schikken Luchtige niemandalletjes in plaats van baleinen EVEN TIPPEN dialoog dialoog dialo ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1966 Kleutervoeding voor hele leven belangrijk Hoogopgetast bord is funest voor eetlust OM naar hartelust te kunnen spelen moet de kleuter beschikken over een gezond lichaam. De energie die hij daarvoor nodig heeft komt voor een belangrijk gedeelte uit de voeding die u hem geeft. Van baby tot kleuter is uw kind ruim anderhalf maal zo lang en tweemaal zo zwaar geworden. Er heeft dus gedurende de kleuterleeftijd een indrukwekkend groeiproces plaats. Groei betekent opbouw van levende weefsels, die onmisbaar zijn voor het goed functioneren van het lichaam en de geest. Een flinke bloedarmoede zal de spelaktiviteiten van de kleuter verminderen, dat heeft een ongunstige invloed op de geestelijke rijping. Een van de belangrijkste fasen in de kleutertijd is het leren beheersen van de motoriek en het verwerven van ruimtelijk inzicht. De voeding die u uw kleuter verstrekt is dus van belang voor zijn hele verdere leven! Illllllllllllllllll tllllllllllllllllllir Ontdekte u ook dat het schema dat de arts u verstrekte voor de maaltijden van uw peuter in het geheel niet klopte? Het kleintje weigerde liga met sinaasappel, of sprong van enthousiasme uit zijn tafelstoel als hij merkte dat het etenstijd werd: „ete ete!" Bedenk dat een dokter uw kind mis schien vijf minuten ziet en dat u het de hele dag observeert. Uw kind is geen doorsnee-kind, het is uw kind en als het een zeer aktief hummeltje is, zal hij meer calorieën nodig hebben. Daarente gen kan een kalme kleuter heel wel groeien als de aanbevolen porties minder zijn. In ieder ge val moet de voeding, veel of wei nig. de bestanddelen bevatten die voor de opbouw van zijn weefsels noodzakelijk zijn. Groepen Zonder veel gereken De beste voeding i rtgesteld uit deze vijf groepen letei De beste voeding is namelijk sa mengesteld uit vijf groepen voe dingsmiddelen: melk, karnemelk e.„ mdrukwekkende voedingsleer hurt, de belangrijkste bron van vlees, vis, ei, kaas of peul- komt ons daarbij de Neder- dierlijk eiwit, kalk en vitamine vruchten, dexiwitbronnen. landse „schijf van vijf" te hulp. B 2. IWIilWMIf Botvorming WIE nooit aan bloemschik ken heeft gedaan, kan zich het bes- oefenen op soorten die geen kuren vertonen, maar net zo blij ven staan als je ze neerzet. Om een voorbeeld te noemen, in het voorjaar heb je veel gauwer suc ces met een paar stevige narcissen dan met tulpen, die zich in alle bochten wringen. Ook irissen zijn ideaal om de eer ste schreden op het moeilijke pad i bloemschik- king te zetten en zo zijn we nu in de tijd van bloeiende zinnia's beland, waarmee we al heel gauw effect sorteren. Het enige waar een zinnia nog wel eens last van heeft is ze haar kop laat hangen. De bloem is erg zwaar en de steel hol. zodat het verschijnsel begrijpelijk is. We kunnen dan nog pogingen doen om het eu vel te verhelpen door een ijzerdraad in het hart van de bloem te steken door de holle steeL Uiteraard doen we dat al leen bij afgesneden bloemen rn aan de plant. Anders dan anders is dit zinnia arrangement, afgeuerkt met Ame rikaans eikeblad. Laag Overigens schikken '^nnia's zichzelf, omdat ze door de te genover elkaar staande bladeren elkaar vast houden. Zonder enig hulpmiddel kunnen we bij voorbeeld een horizontale schik king maken in een langwerpige schaal. We leggen in de schuin tegenover elkaar staande hoe ken eerst één vrij lang gesteel- de zinnia en daarop vlijen we steeds korter gesteelde exempla ren, met één wijd geopend kort afgesneden bloem in het hart. om de gekruiste stelen aan het oog te onttrekken. We maken zo'n schaaltje niet symmetrisch op, maar verwerken b.v. in de rechter bovenhoek drie zinnia's op ongelijke hoogte en in de linker onderhoek zeven stuks, waarmee ons bosje van tien zijn plaats heeft gevonden. Het effect is origineel en de schik king doet het goed op een laag Wie liever met een bos van tien een vaas vult, kan met vijf stuks de vorm aangeven, waarbij de langste steel in het midden minstens llk maal de hoogte van de vaas moet hebben. De vier worden zo afgesneden dat de omtrek een halve cirkel of ellips vormt. Daar tussen worden de overige vijf verwerkt, waarbij de meest rijpe bloem onderaan in het midden wordt gestoken, kort afgesne den, zodat ze een natuurlijke overgang vormt van bloemen naar vaas. Een grapje is de flauwe S-bocht of Hogarth curve, waar in Amerika veel belangstelling voor bestaat, een resultaat dat we b.v in een schaal met prik ker kunnen bereiken. De bloemen worden zo gesto- xen dat de stelen geheel of na genoeg aan het oog onttrokken worden waarbij kleinere bloe men aan de top en grote aan de voet verwerkt worden. Het doet natuurlijk kunstmatig aan en lang niet iedereen zal 2r van houden, maar dat neemt niet weg dat zinnia's ideale bloemen zijn om mee te experi menteren. tandbederf en vermindert de ge zonde eetlust. Vitamines zijn no dig, maar het woord vitamine heeft zo'n magische betekenis ge kregen, dat voor overdosering speciaal van vitamine D ook op deze pagina werd gewaarschuwd. Pleziertje Wordt de baby met alle zorgen omringd, de kleuter wordt vaak aan zijn lot overgelaten aldus prof. dr. C. den Hartog. Eet-moei- lijkheden komen vooral in de kleuterperiode voor. Als de ou ders geïrriteerd raken, de kleuter het hele gezin dreigt te regeren aan tafel, bedenk dan dat de maaltijd altijd een pleziertje moet blijven: eten mag wel maar moet niet. Dr. B. Spock vindt dat het allerbelangrijkste bij de be handeling van een ernstige eetstoornis Is, moeder en kind te bevrijden van het gevoel dat maaltijden een akelige plicht of een gevecht zouden moeten rijn. Combinatie De belangstelling voor het voedsel wisselt van week tot week en van maand tot maand. Zo kan een heel jong kind zelfs dol zijn op haché en nassi en later op rauwe knollen. Zorg in het kleutermenu voor een goede combinatie van kleur en smaken. Misschien ontdekte u het al: een kleuter eet ook met zijn ogen. Combineer een minder geliefd ge recht met andere, waar de kleu ter wel van houdt. Kinderen zijn gevoeliger voor een sterke smaak van het eten dan volwassenen. Stel het menu eens samen uit een knapperig, een stevig en een zacht gerecht. Vermijd eten dat moeilijk hanteerbaar is: dus vis en gevogelte fileren, niet te taai vlees geven en weet u dat dop erwtjes en wortels erg moeilijk op te scheppen zijn? dag? En de koffie dan, waar u 's morgens naar uitkijkt en het theeuurtje dat u niet makkelijk zult overslaan? Ook de kleuter verlangt dan een hapje, yoghurt, een beker melk, een vrucht of een wortel. Kleuters houden van vrolijke dingen en de entourage aan tafel is belangrijk. Stel ru zies of problemen uit tot nè ta fel: misschien zijn ze dan „van zelf" opgelost. Heeft uw kleuter een prettige stoel en goed ge reedschap om te eten? In het be gin zal hij natuurlijk knoeien, de rondvliegende spetters kunt u op vangen met een vel plastic op tafel en onder de kinderstoel. Veel kinderen die walgen van middageten, lusten wel snoep. Daarin kunt u ook van alles ver werken wat hij nodig heeft. Op knapperige dingen zijn ze dol: corn flakes, crackers, matzes, to ast, knackebröt, u kunt er einde loos mee variëren. Bij ziekte vermindert de eetlust. De kleu ter zal meestal wel veel mogen drinken. Yoghurt met sinaasap pelsap vonden wij een lekker vloeibaar, fris en lichtverteer- baar ziekenkostje, maar mijn man kreeg vroeger botekham met jus, toen hy ziek-kind was. Wie meer over kleutermaaltij den te weten wil komen raden we de lezing van het boekje „Eten met plezier" aan, geschre ven door dr. B. Spock en dr. Miriam Lowenberg (uitgave Con tact, Amsterdam/Antwerpen). Over voedingsleer kunt u terecht bij prof. dr. C. den Hartog. Hij schreef o.m. Gezonde voeding, ge zonde mensen, een Prismapocket (Uitgave Het Spectrum, Utrecht). Bij het Voorlichtingsbureau voor de Voeding in Den Haag is een Nederlandse Voedingsmiddelen tabel verkrijgbaar voor 0,25 en vouwblad 106 over „De voeding van peuter en kleuter" voor 0,10 (giro 13.06.67). Mocht u na overleg met uw huisarts de voe dingsmoeilijkheden bij uw kleu ter nog niet de baas zijn, vraag dan eens een verwijzing naar de kinderarts. Want psychologische factoren spelen vaak een rol, zo wel bij moeder als kind. groenten en vruchten, belang rijkste bronnen van vitamine C. evenals aardappelen die ook rijk zijn aan koolhydraten. boter of margarinevetten, die bovendien de belangrijkste bron van de vitamines A en D zijn. Bruinbrood, roggebrood, gro ve graanprodukten zijn kooïhy- dratenlev er anders en de belang rijkste bronnen van vitamine B De kleuter heeft gemiddeld 40-50 gram eiwit nodig, waarvan het grootste gedeelte in de vorm van dierlijk eiwit, daar dit beter geschikt is voor de opbouw van het lichaamseiwit dan plantaar dig eiwit Combineert u peul vruchten met een ei, of een melkspijs toe, dan vullen beide eiwitten elkaar goed aan. In een goed samengesteld menu dekken kaas en melk de helft van de noodzakelijke hoeveelheid dier lijke eiwitten. Lever en nieren bevatten naast eiwit veel ijzer. De mineralen calcium en ijzer zijn van belang voor de botvor ming en de opbouw van de rode bloedkleurstof. Levensmiddelen die rijk zijn aan een bepaald mi neraal, zijn meestal arm aan an dere. Melk bevat veel calcium en fosfor, maar zeer weinig ijzer. Geef de kleuter dan ook niet te véél melk, zodat de opname van andere levensmiddelen in het ge drang komt. Hoeveel? Een halve liter melk per dag is voldoende. Want kleuters houden op met eten als ze verzadigd zijn. Kalk haalt de kleuter uit kaas en groenten, behalve die met veel oxaalzuur als spinazie, snijbiet, postelein en rabarber: ijzer uit het vlees, lever, nieren, eieren, groene groenten, peulvruchten, bruin- en roggebrood, ap pelstroop. Spieren De spieren van de kleuter ne men sterk in omvang toe. daar om heeft hij een grote behoefte aan eiwit: hij moet evenveel ei wit gebruiken als zijn kleuter leidster! Vetten zijn goede ener gieleveranciers: het lichaam maakt zélf vet uit koolhydraten, een vetarme voeding schaadt de gezondheid niet en vet geeft gauw een „voldaan" gevoel. Een te vette voeding is niet aan te raden voor kleuters. Koolhydra ten leveren een aandeel in de opbouw van de celstructuur, maar voornamelijk leveren ze energie. Een te grote opname van koolhydraten (snoepen, over al suiker in) heeft een twee-zijdi- ge slechte invloed: het bevordert Het California Raiiin Bureau geeft een foldertje met een dozijn recepten uit Rozijnen in asper ge-soep, bijvoorbeeld. Te bestellen: postbus 9059 in Amsterdam-W3. Gra tis! Regelmaat Geef de porties liever te klein dan te groot. Een hoogopgetast bord met eten wekt (ook bij uzelf) weerzin op. Vermoeidheid is een vijand van de eetlust. Waarschuw uw kinderen een kwartier voor de maaltijd: dan hoeven ze, als ze verdiept zijn in hun spel, niet abrupt af te bre ken. Kinderen houden van regel maat, dat merkte u misschien in de vakantie, toen u heel vroeg op stond om op pad te gaan. De kleuter was hangerig en luste loos, zijn „eet-tempo" was in de war. Houdt u dus zo veel als mogelijk aan vaste eet-tijden. Leeft u op drie maaltijden per J^ENRIËTTE HOLTHAUSEN is onuitputtelijk in het bedenken en verzamelen van recepten. Ze stelde een bundel van 459 recepten samen om ons te helpen met weekendmenu's waaraan we niet veel tijd behoe ven te besteden. Terecht merkt de schrijfster op dat sommige recepten wel wat duur uitvallen, maar die be waart ze dan voor de feestda gen. Zij snijdt soms de avond tevoren alvast haar koolsoorten, andijvie, uien, stoofsla en zet die op een vergiet op een koele plaats klaar voor het menu van de volgende dag: dat lijkt ons niet bevorderlijk voor het gehal te aan vitamine C maar ze gebruikt wel kersverse toe- voegselen aan fabrieksprodukten om het vitaminenrijk. te ma ken. Duur recept voor feest We vinden voorgerechten, soe pen, groente- en aardappelscho tels. vlees- en visschotels, meelspijzen en rijst en de zoete kauw werd tot slot niet vergeten. Onvoorstelbaar wat onze voor-moederen aan lingerie droegen. Degelijke hemden en broeken, de pantalons dan zó lang tot bijna op de enkels, zodat er een ondeu gend kantje onder de lange rok piepte. Gebreid onder goed, en sinds de 14e eeuw het door veters samenge trokken corset dat ook door mannen werd gedragen. Later kwam er een houten on derlijfje dat weer later van ba leinen werd voorzien en door Ca- tharina de Medicis in de mode is gebracht. Er waren tijden dat de borsten geprononceerd werden: in de 17e eeuw bracht men uitspringende, gewelfde delen in de onderkleding aan. In de eeuw daarvoor en daarna werd de borst afgeplat, zoals we ook nu nog bij de Spakenburgse vrou wen met hun kraplappen kun nen constateren. „De jurk onder de jurk" wordt in onze tijden steeds belang rijker, de eenvoudige katoenen en charmeuse lingerie van onze moeders en grootmoeders ligt ons niet. Wij beschikken dank zij de lingerie- en foundationindustrie, die gebruik maakt van moderne stoffen, over vederlichte spulle tjes. Of die overigens zo lang meegaan als van moeder vroeger, is een vraag. De mode wisselt veelvuldig, ook de mode „van on deren". Vorig jaar werden in de Duitse bondsrepubliek meer dan twee en twintig miljoen nacht ponnen, pyjama's en huispyja ma's vervaardigd. De nachtja ponnen vonmden de meerder heid, 78,6 pet. van de gehele produktie. Iedere Duitse vrouw tussen 15 en 70 jaar kocht in datzelfde jaar Ieder hoofdstuk wordt voorafge gaan door een overzichtelijke in houdsopgave, terwijl aan het eind een alfabetische inhoudsop gave is opgenomen. Een modern boekje, dat tegemoetkomt aan de eisen van het gezin (lekker eten op het vrije weekend) en de huisvrouw (die het ook makke lijk wil hebben). Mevrouw Holt- hausen heeft in haar buitenhuis kennelijk een oven met grill; niet ieder beschikt daarover maar er blijven prachtische tips genoeg over. Het werkje ver scheen in de serie Elseviers praktische pocketbibliotheek, telt 200 blz., is geïllustreerd en kost ƒ3,10. Alleszins de prijs waard! De onder-mode gaat met de bot en- mode mee: een kniekort onderjurkje in opart dessin ran nyltest. In zuart- uit. marine-uit of groen-u-it. en daar bij passende b-h met slipje. gemiddeld drie foundation-artike len als b-h en step-in, voor een waarde van ongeveer ƒ40,-. De vraag naar goedkope artikelen daalde, en daarmee de invoer uit Hongkong. Op de internationale lingerie- en foundationbeurs, die van 15 tot 18 september aanstaan de in Keulen zal worden gehou den, zullen we weer vele nieuwe creaties zien. Als we het niet mis hebben, dan zal de maillot in al lerlei kleuren opgeld doen: de foundationmode gaat onvermijde lijk met de „boven"mode mee, de mode van mini-rok en jumpers met-bijpassende-kousen noopt ons er toe been-bewust te zijn, zonder kou te lijden! „Loslaten, moeilijk voor mij om over te schrijven, waarom? Ik ben met een enig kind getrouwd" schrijft mevr. De J. te V. „Het zijn maar een paar woorden maar daar heeft het woord loslaten heel wat mee te maken. Ik hoop dat ik mijn kinderen beter los kan laten als het moet. Dat moeten we steeds een beetje meer, naarmate de kinderen gro ter worden wij dragen onze kinderen elke dag in gebed op aan God of Hij hen wil bewaren op de weg, op school, voor de zonde die overal loert. Dan voel je je veel rustiger en kun je beter loslaten". Kunnen moeders hun kind loslaten? Ja, die zijn er, weet mevr. v. O. te D. „Ik ken er één uit mijn naaste omgeving. Ze liep weg van haar man en kind en heeft nooit moeite gedaan om het meisje nog eens te zien. Dat kind gar niets om die moeder. Toen de ze stierf, ging het meisje naar een feestavond. Verder geloof ik dat veel ouders hun kinde ren hun gang maar laten gaan. de kinderen doen toch hun eigen zin. Provo's, nozems, het is een wereld om bang van te worden. Veel ouders zijn niet legen dit soort vandalisme op gewassen. Veel ouders zullen deze kinderen ook niet losla ten: ze zijn er niet tegen opge wassen. Ze kunnen alleen voor ze bidden Loslaten? Ja. we moeten wel! zegt mevr. C. P. te D. 't Be gint als het kind naar de kleu terschool gaat, maar al gauw laten we het kind met een bezwaard hart alleen gaan. La ter laten we het al meer los, maar dat is alleen maar uiter lijk. Innerlijk, met ons gehele hart, zijn we toch bij het kind dat zijn eigen weg wil gaan. Dan zijn we er. Het kind gaat trouwen en dan zijn we num mer twee geworden. Tussen ouder en kind is een onverbre kelijke band die toch nooit verbroken kan worden wat er ook gebeurt. Al trapt een kind zijn ouders soms op het hart, we laten toch niet los." Dichtbij ..Vijf jaar geleden trouwde onze oudste dochter", lezen we in de brief van mevr. P. D.-S. te S. „Vroegen de mensen, vind je het nu niet erg dat ze het huis uit is, dan zei ik: wel nee. Je moet ze toch los leren laten. Maar heel diep in mijn hart is er geen dag voor bijgegaan dat ik niet voor haar en haar man gebeden heb en steeds aan haar dacht. Precies het zelfde was het toen onze twee de dochter trouwde. En toen onze zoon elders ging werken; hij is onze enige zoon. We zei den tegen elkaar: als hij in dienst is zal hij ook niet thuis zijn. Maar iedere dag zijn al deze drie kinderen in gedach ten toch heel dicht bij mij. Het was zelfs zo dat ik verle den jaar in de herfst tegen mijn man zei: joh, ik ben zo zenuwachtig, net of er iets is. Het was 's avonds half twaalf. Mijn gedachten bleven haken bij onze zoon. Ik bad: Here bewaar hem en nog veel meer bad ik. Een paar dagen later kwam iemand van de boot waar onze jongen op was iets halen bij ons. Ik vroeg naar onze jongen. Hij zei: hij maakt het best, maar we heb ben het zo benauwd gehad van de week. We waren aan de wal geweest en moesten weer terug en toen begon het te stormen, golven zo hoog dat we geen raad wisten. We dachten dat we zouden ver gaan. Ik vroeg: hoe laat was dat? Toen zei hij half twaalf. Waarom ik dit vertel? Omdat volgens mij geen moeder haar kind kan loslaten. Als hij in nood is, voelt zij dat. Zelfs een ongeboren kind kun je ge denken in de gebeden. Heel gemakkelijk kan je zeggen ik moet ze loslaten, maar diep in je hart kan het volgens mij niet. Ik zie echt met spanning uit naar het antwoord van an dere moeders. Ik vind deze gesprekken altijd heel prettig en lees ze altijd." Losscheuren Mevrouw H. den O. te B. doet ook mee in ons gesprek. „Het trok direct mijn aan dacht In ons Zondagsblad, dat woord „loslaten". Toen mijn dochter 14 jaar geleden emi- greerde kon ik haar niet mak kelijk laten gaan. Zij scheen het aan te voelen, hoewel ik er niet veel over zei. „Moeder je moet me loslaten, dan krijg je het makkelijker", zei ze. Emigreren is enigszins los scheuren. Dat doet natuurlijk pijn. Zware dagen Mijn dochter was 21 jaar en drie weken getrouwd. Ik had nog vijf zonen. Eén dag na elkaar vertrokken eerst een zoon van 20 jaar naar Cana da. volgende dag de dochter met man naar Amerika, dat waren zware dagen voor mijn man en mij. Maar de zon brak weer door. We kregen telkens post, veel goede, ook wel eens minder goede berich ten. We hadden elkaar be loofd altijd eerlijk te schrij ven. Maar op de moeilijke ogenblikken doen we dat nooit, wachten altijd, zij ook, tot we het ergste gehad heb ben. Het los-scheuren is nu wel los-laten geworden. Wat ook onze plicht tegenover on ze kinderen is. Als zoons trou wen laat je ook veel los, al was het enkel de verzorging maar. Hier zit ook iets van afsterven in. Maar zo is het leven, we moeten niet egoïstisch zijn tegenover onze kinderen. Laten we geen druk op hen leggen. Het is vol maakt: samen beginnen, sa men eindigen. We zien graag onze kinderen ontplooien in het volle leven, dat staat tegen over het hebben moéten loslaten. Als we mogen bele ven dat de kinderen hun ge loof behouden ook in het bui tenland, dan is dat een grote zegen. In Gods kracht kan er veel! In een p.s. schrijft deze moeder nog: we knippen iede re avond de halve krant uit, die ik om de drie weken opstuur. Rita, feuilleton, Zon dagsblad, be richten en fo to's. We leven van AOW, en schrijven is duur (we heb- ben nu negen geliefden in het buiten land). Een da mesblad vroeg enkele maan den terug: waarmee voelt u zich luxe? Ik schreef: met tien luchtpostvellen zou ik me luxe voelen. Wat denkt u? Ik kreeg er een stapeltje met postzegels er op gestuurd. Toen voelde ik me dubbel blij. Ook mevr. J. N.-8. te N. klom In haar pen. ze voelde echt weer eens behoefte om mee te doen aan onze Dialoog. „Ons leven is altijd maar weer loslaten, zoals u schreef. Toen mijn dochtertje geboren werd dacht lk: bind ze niet te vast aan je, want die moeder binding ls zo moeilijk voor al lebei. Ik ging voor 't eerst mijn dochtertje naar school brengen, ik was zo blij dat ik dat mocht doen, ze was zo zwaar ziek geweest en we dachten dat ze heen zou gaan. Daar stond een moeder in de gang, verschrikkelijk gewoon wat het de juf kostte om dat jongetje in de bank te krij gen. Een andere moeder stond tranen met tuiten te huilen. Toen vroegen ze aan mij: vind je het dan niet erg? Zei ik: jullie zijn zulke gezonde kinderen niet waard, hoevele moeders mogen dit nooit mee maken, omdat hun kinderen ziek zijn naar lichaam en geest. Wat zouden ze er niet voor willen geven om dit te beleven. De éne moeder ging boos weg, want ik had geen moederhart. Die moeder maakte het de juffrouw, haar kind en zichzelf 14 dagen lang moeilijk, zodat ze niet meer in de school mocht ko men. De ander zei: bedankt, wat was ilc een egoïst. Als onze kinderen thuis blij ven, dat lijkt mooi maar de werkelijkheid van het leven leren ze nooit. Moeder blijft voor hen zorgen, en als ze op kamers wonen is de verwenne rij als ze thuis komen nog er ger, ik weet het uit ervaring want ik heb nog twee broers van 52 en 45 jaar bij mijn moeder. Wat is voor een kind mooier dan zelf het leven in te trekken. Achteruit Ik hoop dat mijn kinderen niet ongetrouwd blijven. Ik ben niet voor die jonge huwe lijken alleen maar omdat een mens maar één jeugd heeft. Dat komt geloof ik omdat ik iedere keer weer een stapje achteruit ging als ik zag dat ze weer Iets zelfstandig deed. Mijn moeder is 82 jaar. Ze heeft negen kinderen alleen grootgebracht omdat vader vroeg stierf. Maar echt hele maal loslaten, nee ik geloof niet dat er een moeder is die dat kan. wel overgeven. Kin deren laten wel los, omdat hun eigen gezin hen weer no dig heeft, de ouders worden ouder, vragen niet meer zoveel daar de jonge generatie aan het begin van het leven staat en leiding nodig heeft. Oude ren moeten plaats maken voor jongeren, zo gaat het altijd maar weer." Me dunkt een goede aanloop vandaag voor gesprekstof In onze Dialoog! Wie gaat er op In?

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15