Alles begon met tochten langs koffiehuizen Vandaag begint in Londen wereldcongres methodisten Eerder gezinsbescherming dan kinderbescherming NVVakkoord met hoger inkomen van de vorstin Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar! Boterzwendell Een woord voor vandaag Rev. Andeweg met verlof in ons land DOOFSTOMMENWERK ONDER ARABIEREN B ijbe Igenootschap in Zuid-Afrika geen Assepoester PREMIE SPAARPLAN* Kenia bewijst ongewone eer aan zendeling „En het zal geschieden in het laatste der dagen..." (Micha 4:1). Tot nu toe waren de profetieën van Micha een somber geheel. De eerste drie hoofdstukken van zijn boek staan vol dreiging voor een volk, dat zich niet tot God bekeren wil. Maar hij heeft meer te zeggen. Uiteindelijk zal toch het heil doorbreken, het heil dat blijvend is en zich niet meer beperkt tot Israël. Want hij zegt: ..Vele natiën zullen optrekken en zeggen: Komt. laten urij opgaan naar de berg des Heren, naar het huis van de God Jacobs, opdat Hij ons lere aangaande Zijn wegen en opdat wij Zijn paden bewandelen." Wij moeten niet te gauw zeggen, dat deze woorden in het Nieuwe Testament, op Pinksteren vervuld zijn. Zie maar, wat Micha verder zegt: ..Dan zullen zij hun zwaarden tot ploegscharen omsmeden en hun speren tot snoeimessen: geen volk zal tegen een ander volk het zwaard opheffen." Wat moet dit perspectief geweldig zijn geweest voor dat kleine bange volkje, dat permanent gevaar liep vermorzeld te worden in het strijdgewoel van Assyriërs, Egyptenaren en andere grote mogendheden. ..Zij zullen de oorlog niet meer leren. Maar zij zullen zitten, een ieder onder zijn wijnstok «en onder ziin vijgeboom, zonder dat iemand hen opschrikt." Wij, al 2700 jaar later, zeggen: heeft Micha zich hierin niet vergist? Deze profetie is nog geen stap dichter tot haar vervulling gekomen. Maar Micha zegt ook tot ons „Want de mond van de Here der heirscharen heeft het gesprokenMet de belofte van God waagde hij het. Deze tijd is het einde niet. Eens zal op een vernieuwde aarde de mensheid Gods lof verkondigen. Wij lezen vandaag: Handelingen 19 1327. DONDERDAG 18 AUGUSTUS (Van een onzer verslaggevers) OORBURG «Zijn we niet allen toeristen, die de mensen die naast ons staan nauwelijks of in het geheel niet kennen? We reizen maar raak, en willen alles zien, maar niet waar het om gaat: de mens en zijn gewoonten*'. Deze betekenisvolle woorden hecht reverend A. J. Andeweg met warm menselijk gevoel aan een verhaal over het bezoek van een groep doven aan Syrië. Hij heeft ze daar een klein plaatsje, bewoond door schuwe Arabieren laten zien en ze hebben koffie gedronken met het dorpshoofd. Rev. Andeweg had met hem (in het Arabisch) gesproken. Hij kent de Arabieren. Reeds negen jaar staat rev. Andeweg, lid van de Anglicaanse Kerk, aan het hoofd van twee dovenscholen, een in Beiroet (Libanon) en een in Salt (Jordanië). De laatste school bestaat pas korte tijd, maar deze is het meest boeiende aspect van het werk van de in Voorburg geboren geestelijke. Op deze school volgen namelijk 48 dove kinderen lessen. En nagenoeg allen zijn vluchteling. schop in Jeruzalem. Volgende week maandag volgt een gesprek voor radio en televisie. Dat wordt op 1 september 's avonds om kwart over tien over Ne derland 1 uitgezonden. Veel enthousi asten in binnen- en buitenland volgen het werk van deze Voorburgse geeste lijke met grote belangstelling. Werk, dat wordt gevoed door een konstant kijken naar de naasten. Rev. Andeweg is een toerist in de goede zin van het woord. „Het kost een jaar om ze te laten wennen aan het geciviliseerde le ven". zegt rev. Andeweg met een glimlach. De school is gevestigd in een oud ziekenhuis, dat tijdens de oorlogshandelingen in 1948 is veria ten. Nu zijn er: een mandenmakerij, een handenarbeidlokaal en een vak- Kort geding tegen boer Koekoek? DEN HAAG De heer H. Koekoek van de Boerenpartij zal zich binnen kort waarschijnlijk weer voor de rech ter moeten verantwoorden. Hij heeft namelijk de volledige tekst van het boekje Boer Koekoek van uitgeverij De Standaard overgenomen en van voetnoten voorzien. De heer R. P. van Amelrooij van deze uitgeverij ziet daar in een schending van de auteursrech ten. Zijn boekje wordt nu nog nauwe lijks verkocht. De heer Van Amelrooij zegt dat hij zo ook wel de werken van Van 't Reve kan uitgeven, mits voorzien van enkele voetnoten. De uitgeverij heeft de heer Koekoek ge sommeerd de verkoop van het voet noten-boekje te staken. Als de heer Koekoek niet op de sommatie in gaat. spant de uitgeverij een kort ge ding aan. Gouden horloge in flesje vla HAARLEM De veertienjarige Ma rieke Muns uit Haarlem heeft gisteren een horloge in een flesje vla gevonden. Toen de fles bijna leeg was, ontdekte het meisje een donkere vlek tegen de fleswand. Met haar vork haalde zij een gouden dameshorloge te voorschijn. De directie van de Velser melkfabriek zegt dat de spoelmachines het horloge ken nelijk niet hebben kunnen losweken. De familie Muns. die een bezoek aan de fabriek bracht, kreeg een grote fles vla cadeau, het horloge wacht in de fabriek op de wettige eigenaresse. Meisje naar lts in Harlinpen HARLINGEN Voor het nieuwe cursusjaar van de Harlinger lts heeft zich voor het eerst een meisje als leer ling gemeld. Het is de bijna 16-jarige Nelly de Vries, die automonteur wil worden. Voor de vakantie heeft het meisje het diploma industrie- en huishoudschool gehaald. Haar hobby is het knutselen aan oude auto's. Toch naar inwijding liberale synagoge ben toch met rrote meerderheid besloten aanwezig te zijn bij de Inwijdlngspleeh- de liberaal-Joodse synagore. 'vraagstukken (Van onze kerkredactie) LONDEN Vandaag begint de vijfjaarlijkse methodistische we reldconferentie. Tweeëntwintig- honderd methodisten uit alle de len van de wereld zijn naar de Britse hoofdstad gekomen. Zij vertegenwoordigen ruim veertig methodistenkerken, die gezamen lijk twintig miljoen leden tellen, waarvan de helft in de Verenigde Staten. Dc opening, die vanavond zal gesehie den door de president van de wereld bond der methodisten, de Amerikaanse bisschop Fred P. Corson, geschiedt in een enigszins gespannen sfeer, deze bisschop zelf schuld draagt. Vorige week publiceerde ;het rooms-katholieke blad Universe in En geland namelijk een uitspraak van bis schop Corson, dat deze wereldconferen tie zich diepgaand zal beraden over de verhouding tot Rome en dat dan de volgende conferentie (in 1971) een defi nitief plan kan worden voorgelegd voor vereniging van methodisme en rooms-katholicisme. Een woordvoerder van de Britse me thodisten haastte zich te verklaren, dat bisschop Corson slechts zijn persoon lijke mening kon hebben gegeven. De wereldbond is slechts een raadgevend lichaam en heeft geen enkel gezag over de aangesloten kerken, zo zei hij. De Methodist Recorder schreef onom wonden, dat het de verklaringen van bisschop Corson zeer betreurde. Derge lijke uitspraken doen op dit tijdstip meer kwaad dan goed. Het uitzicht op een open gesprek over wat ons scheidt komt in groot gevaar, als men al direct over verenigingsplannen gaat praten, aldus het blad. In ieder geval zullen velen vanavond met een scheef oog kijken naar kardi naal Heenan. die primaat van de rooms-katholieke kerk in Engeland, die evenals een anglicaanse bisschop een vertegenwoordiger van de vrije kerken officieel op het podium de ope ning zullen meemaken. Het thema van deze conferentie, die tot 26 augustus zal duren. luidt „God in onze wereld". Het accent zal vooral vallen op de vragen van de dienst van de leek en dc verantwoordelijkheid de industriële samenleving. Ook Bisschop Corson, die zijn ambt als president aanvaardde op de vorige reldconferentie, die in 1961 in Oslo werd gehouden, zal worden opgevolgd door bisschop Odd Hagen uit Stock holm. Het is een bijzonderheid, dat de president niet uit het Engelse taalge bied komt. Zondag wordt een open avond maalsdienst gehouden in de historische kapel, waar de in 1791 gestorven stich ter van het methodisme John Wesley placht te preken. Een kleine vierhonderd jongeren hou den tegelijkertijd hun methodisten- jeugdcongres in Londen over het the ma ..De kerk in een veranderende we reld". opleiding voor schoenmakers. De naaimachine komt uit Engeland. ..Bijzonder boeiend werk tussen al die» Mohammedanen", zegt hij met een stem, die verraadt, dat hij ge wend is meerdere talen te spre ken. In de school in Beiroet krijgen 65 kinderen les. Ook zij zijn doof. Kort geleden is er bij het schoolgebouw een apart schooltje gebouwd: een my tylschool voor spastische en gebrekkige kinderen. Hier staan 20 kinderen bin nenkort onder leiding van een in Enge land opgeleide directrice. Al dit prachtige werk is begonnen met tochten langs de koffiehuizen van Beiroet. Rev. Andeweg had een lange theologische studie achter de rug. Hij kwam echter in kontakt met de Evan gelical Church for Deaf, en gaf zijn hele hart aan zijn roeping: vooral de vergeten groepen als doofstommen er niet-horenden van de straten van Bei roet halen. „Een goede verstandhou ding met de Arabieren en de deuren van de kapel bij de school in Beiroet wijd open zetten. Wie zin heeft, komt wel," is zijn devies, en hij heeft al ontzaglijk veel goed werk verricht, met hulp van de kerk uiteraard, en va doofstommen en Simavi in Nederland, van de American women club in Bei roet, van de Lutherse Kerk in Ameri ka, en als allerbelangrijkste: het ge loof. Vanaf 3 juli heeft hij verlof. Nu rust hij uit in Voorburg van al het organisa torische werk, van het heen en weer rijden tussen Beiroet en Jordanië en di gesprekken met de Anglicaanse bis- Stichting Reverend Andeweg heeft sinds okto ber 1964 in Nederland een stiehting achter zich staan. Het is de stichting „Hulp aan het gebrekkige kind in het nabije oosten." Door het inzamelen va7 giften en het uitgeven van een kontakt- orgaan („Allah Kerim". God voorziet) beoogt deze stichting financiële hulp -in de scholen te geven. De laatste jaren worden ook veel goe deren verstuurd, zoals kleding. Zo werd de secretaris van de stichting, de heer W. Chr. Vreeswijk door een pater opgebeld, of hij belangstelling had voor een aantal gebruikte naaimachi nes. Het antwoord was uiteraard ja. De basis, waarop de stichting steunt, een gesprek van de secretaris met reverend Andeweg. Deze vroeg, of in Nederland geen Libanese kruikjes zou den kunnen worden verkocht, waarvan de opbrengst aan de school ten goede zou komen. Men besloot een stichting op te richten, die meer zou doen dan het verkopen van kruikjes alleen. Deze verkoop loopt trouwens uitstekend. Ge regeld worden er zendingen van 100 kruikjes afgehaald op Schiphol om ver kocht te worden. De samenwerking met Effatha en ook met verschillende Voorburgse kerken en Simavi is uitste kend. Na enkele jaren heeft de stichting zich ontwikkeld tot een instelling, waarop rev. Andeweg zich geregeld kan en mag beroepen. Voorzitter is de (Van onze kerkredactie) KAAPSTAD Vaak voelen i bijbelgenootschappen zich Assepoesters, als het gaat om financiële steun van de kerken. Maar niet in Zuid-Afrika, zo meldt de persdienst van de Verenigde Bijbelgenootschappen. Kerken en personen geven in zo ruime mate, dat het Zuidafrikaanse Bijbel genootschap het afgelopen jaar niet alleen in staat was haar eigen om vangrijke program in Zuid-Afrika zelf uit te voeren, maar ook nog voor driehonderdduizend gulden kon bij dragen aan het werk in andere lan- De Nederduitse Gereformeerde Kerk gaf gedurende het afgelopen jaar ruim zevenhonderdduizend gulden, wat neerkomt op een gulden per lid. Dit zijn dan alleen nog maar de - kerkelijke bijdragen, niet de indivi duele giften van de leden rechtstreeks aan het bijbelge nootschap. En in één gemeente van 1.748 leden in de Kaapprovincie be droeg het gemiddelde ruim 26 gul- Het werk van de bijbelverspreiding neemt in Zuid-Afrika dan ook snel toe. In 1965 werden 400.000 complete heer H. Visser, secretaris de heer Vreeswijk, eerste penningmeester de heer A. van der Spiegel (allen in Voor burg), tweede penningmeester (spe ciaal voor de ontvangst van abonne mentsgelden en giften op het gironum mer 715515 in Hazerswoude), de heer A. Ph. Luyendijk. Zij staan gaarne ie der te woord die nog iets nader over het werk van rev. Andeweg willen Studiedag Algemeen Verbond UTRECHT De eerstvolgende studiedag van het Algemeen Verbond voor Kinderbescher ming is gewijd aan de vol de tegenwoordige AMSTERDAM .Zolang de monarchie een onderdeel van ons constitutioneel bestel vormt, zullen wij voor de monarchie moeten betalen". Dit commentaar levert het Nederlands Verbond van Vak verenigingen (NVV) in zijn zoju st verschenen nummer van het ka derblad ,JJe Vakbeweging" op het plan van de regering het inkomen ran de Koningin aanzienlijk te ver hogen. Het NVV meent, dat het personeel van het Koninklijk Huis recht heeft op een beloning en een rechtspo sitie, die in overeenstemming is met wat in deze tijd elders gebrui kelijk is. Dat het tijdstip van verhoging psy chologisch ongunstig zou zijn gekozen, vindt het NVV geen steekhoudend be zwaar. Naar het oordeel van het ver bond zal verdubbeling van het Inko men altijd psychologisch ongunstig werken. Veel erger vindt het NVV. dat er zolang niets aan het inkomen van de Koningin is gedaan en dat er ook nu nog geen regeling voor de toekomst is vastgelegd. Nog teleurstellender vindt het NVV bet, dal de regering in haar memorie van toelichting nergens spreekt over de normen van efficiency, die ook voor het werk van het hofpersoneel dienen te lelden. Ook hier zullen overbodige za- :en afgekapt moeten worden. Zonder te stellen, dat de omvang van het perso neelsbestand bij het hof te groot is, sluit het NVV deze mogelijkheid niet uit. Door efficientere werkmethoden zou wel licht inkrimping van het perso neelsbestand mogelijk zijn en zouden de financiële lasten voor de schatkist ver minderd kunnen worden. Het NVV haast zich evenwel hieraan toe te voegen, dat een buitenstaander hier moeilijk over oordelen kan. omdat het hier een „men zou haast zeggen dienstverlenend be drijf betreft. Kamerleden Veel scherpere kritiek heeft het NW op de verhoging van de inkomsten van Tweede Kamerleden tot ƒ25 000 per jaar. Het verbond vindt een dergelijk inko men voor een Kamerlid zonder andere bronnen van inkomsten alleszins aan vaardbaar. maar het merkt hierbij op. dat Kamerleden zonder andere in komsten met een lantaarntje te zoeken zijn. Het zou volgens het NVV van zelfbeperking getuigen, wanneer de merleden besloten, in overeenstemming met de regels, die daarvoor in het be drijfsleven gelden, het inlopen van financiële achterstand nu slechts voor de helft te doen geschieden. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel? Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouw1) nadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20%, dus maximaal 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van f 500,spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250.—. 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50. Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van f 25. een levensverzekering of spaarkas- inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extral Er is er vast wel één die Juist u past. Wio? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste f 15.000, was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken. Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochurel BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT gende vragen. „Zou het aan beveling verdienen te trachten kinderbescherming te voorko men door hoe dan ook de „gezinsbescherming" hand te nemen?" en ,,Is het gewenst de verschillende vor men van bijzondere jeugdzorg justitieel en niet-justitieel te coördineren?". Men gaater de laatste tijd namelijk van uit, dat ondanks de kinder beschermers vertrouwd zijn geraakt met het huidige kinderrecht, toch twijfel ontstaat aan de voortreffelijk heid ervan. Het kinderrecht is dc laatste zestig jaar steeds aangepast aan de behoeften, die zich voordeden, zodat de minderjarige, die opgroeit onder moeilijke omstandigheden bete re kansen krijgt om in het leven te slagen. Toch is men nu bezig de bakens te verzetten, vooral sinds men ontdekt heeft, dat het eigen gezin van grote betekenis blijft voor de minderjarige, die krachtens het kinderrecht dat gezin onttrokken is. Op de studiedag van het Algemeen Ver bond zullen daarom twee deskundi gen zich over de nieuwe methodiek uitspreken. Het zijn mr. C. W. E. Abbenhuis, secretaris van de Raad voor Kinderbescherming te Maas tricht, lid van de staatscommis sie tot herziening van het kinder recht en dr. R. Lubbers, psycholoog te Rotterdam. De studiedag zal worden gehouden op 22 september in het NV-huis te Utrecht, Oude Gracht 245. Paus vraagt steun voor wetten na het concilie CASTEL GANDOLFO - Paus Paulus heeft verklaard dat de Rooms-Katholieke Kerk voor een grote periode staat, waar in nieuwe wetten zullen worden afgekon digd. Het zijn de praktische toepassingel van de conciliebesluiten. De paus verklaarde dat de periode nt het concilie, waarin de wetten zijn op gesteld in bepaald opzicht moeilijker was dan het cor-llie zelf. „Dit vereist studie, helderheid gezag, tijd. in het bij zonder waar het gaat om het aanbrengen van hervormingen en vernieuwingen een organisme dat zo traditioneel, zo gewikkeld, zo georganiseerd en gevoelig als de Katholieke Kerk" Daarom deed hij een beroep op de half miljard rooms-katholieken in de reld om de vele grote veranderingen begrijpen die voor hen en hun kerk het verschiet liggen. Hij vroeg hun deze veranderingen volledige steun te geven. bijbels en 800.000 schriftgedeeltd| verspreid, dat is het dubbele va 1962. Bij dit alles moet men bedenken, dg het Zuidafrikaanse Bijbelge nootschap in vele verschillende tal moet werken, gezien de s ling van de bevolking. De vier bijb« huizen in het land reikten het afgel pen jaar bijbels uit in 74 talen. Dr. A. J. Visser hoogleraar Tot gewoon hoogleraar in de schiedenis van het vroege en oosttr se christendom aan de rijksuniveni teit is benoemd dr. A. J. Visser, dj thans deze vakken als lector doceei Dr. Visser werd 25 mei 1918 te Mol D werum geboren. Hij studeerde aan universiteit van Amsterdam eerst lett ren en vervolgens theologie, wel laatste studie hij te Groningen voortzefc te. In 1941 legde hij het kandidaatsexi h men af, en 1949 cum laude het doeti ije raai examen, terwijl hij 27 februaj IR 1952, eveneens cum laude, promoverdne bij prof. dr. J. Lindeboom te Groniajfrl gen. Na een periode van hulppredi m kerschap, achtereenvolgens in Raait Beilen en Nieuw-Buinen, deed hij september 1945 zijn intree als he, vormd predikant te Bierum. In 191 anvaardde hij een beroep naar Los gerhouw. In mei 1956 werd hij eerw jntheven met de bevoegdheid van e« emeritus wegens zijn benoeming tot 1« tor te Groningen. Belgisch kerkkoor gaat jubileren BRUSSEL Chorale Protestant#15 het bekende Belgische prolestantsDe kerkkoor onder leiding van Fritz Hoy me ois, zal volgend jaar zijn 25-jari;De bestaan vieren. Tot grote verrassiu Ba van het koor heeft kardinaal Suenes het toestemming gegeven, om een jubi leumconcert uit te voeren in de S1 Ul Michiels-kathedraal. Bezoekers uit h« België, maar ook uit het buitenlai» worden verwacht. Beroem n sswerl der): J. Voordouw te Giessen 'N.B.). GEREF. KERKEN Beroepen te Leeuwarden-west (vac." ff Riemersma): Z. C. Versluys te Hooi dorp: te Hollandscheveld: E. Groenenbe te Oppenhuizen. (Vervolg i i pagina a De premie, die het Zuivelfonds op portboter voor landen buiten de betaalt is de laatste jaren nog al gewijzigd. Deze fraude heeft vooral de auto ten diep geschokt. Het gaat hier om zaak, die ook diplomatieke verwikke gen met zich kan brengen. Nederlani partners in de EEG zullen bij zont ontstemd zijn als zij van de kwalij praktijken van de boterexporteurs men en dat in een periode, waarin Nederlandse zuivelexport toch al niet best loopt In Den Haag zei men, dat het gelukkige omstandigheid was dat de mene inspectie van het departement de fraude heeft ontdekt. Het was routine-onderzoek dat de inspecteurs een van de exporteurs insteldt de man werd onmiddellijk proces-' baal opgemaakt, terwijl bij de an exporteurs, die ook een premie hai ontvangen, direct controle werd uitg» fend. Toen kwam aan het licht hoe gr de zwendel wel was en dat niet éfl maar meerdere exporteurs oij de s| betrokken waren De leiding van hetl derzoek werd opgedragen aan mr. Dr omdat de eerste zwendelzaak in zijn on werd ontdekt en men het vermo heeft, dat ook de smokkelaars, waarsi ter de officier van justitie nu al daj lang jacht laat maken, bij de zweo betrokken zijn. Twintig procent De justitie is ervan overtuigd, dat procent van onze boter naar het ouite* land wordt gesmokkeld en dat hlert ook boter betrokken is, waarvoor tr export-premie was betaald. Juist daam is mr. Duyx er zo op gebrand de smokk' laars in handen te krijgen. Hij zou dl een dubbele slag slaan. De bote.-handelaars zijn er nog van overtuigd, dat de zwendelaars rechtelijk kunnen worden vervolgd J wet heeft mazen om door te kruipen zeggen zc maar mr Duyx denkt d# anders over. Er is een duidelijk gen van oplichting geconstateerd, zo heeft b medegedeeld en dat geval zal worde berecht. Dit houdt in, dat ook anda exporteurs dan degenen, tegen wie n proces-verbaal is opgemaakt, dooi de ofl cier van justitie zullen worden vervoll (Van onze kerkredactie) NAIROBI Een ongewoon eervolle begrafenis hebben parlement ^hc regering van Kenia gegeven aan de dezer dagen overleden Engelse zendeltfde Edward Carey Francis. re, Staande herdachten de leden van het parlement de overledene. Dat »hc alleen gebruikelijk voor leden van de regering of van het parlement. Zij o&| i derbraken ook hun vergadering voor de duur van de begrafenis. t Meerdere ministers en andere politici drogen de kist uit de overvolle kerb; l naar de begraafplaats. Twee onverzoenlijke politieke tegenstanders, ministi Tom Mboya en oppositieleider Oginga Odinga zag men voor het eerst sindlt lange tijd weer in eikaars gezelschap. Zendeling Francis kwam in 1928 als medewerker van het zendingsgenofli J schap van de Anglicaanse Kerk in de toenmalige Britse kolonie Kenia heeft er de grondslagen gelegd voor het onderwijs. Van 1940 tot 1962 was bi directeur van een middelbare school in Nairobi. De meeste politici van 0 zijn zijn leerlingen geweest. Francis is 69 jaar geworden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2