"Het is al veel te warm om naar te kijken, iaat staan om te spelen..." weer niet imponeren Katwijk op dreef tegen Zwart Wit Noordwijk kan Rijnsburgse Boys overklast De Geuzen JAN HASENOOT SCHOTVAARDIC (Drijf)nat SVOW HEEFT GROTE PLANNEN EN TOONT GEVAARLIJK KANSEN- .VORM TEGEN ELEVO Er zal flink moeten worden gesleuteld' Doelman Van der Niet i scoort enige treffer Koudekerk en Alphen maken de spieren los TAVV slaat na rust toe tegen Necl.-Lloyd: 5-2 Voor eigen publiek heeft Katwijk zijn huid duur verkocht tegen het ge renommeerde Zwart Wit. Technisch waren de Rotterdammers natuurlijk wel beter, maar qua conditie, enthou siasme en strijdvaardigheid waren de oranjehemden beslist niet de min- derenl De omgezette aanval van Katwijk v.ljvr.: Kees Ouyt, Jan Vooys. Dik Krijgsman. Andries van Duyvenbode. Jan Hasenooot heeft het de achter hoede van de Rotterdamse tweedeklas ser niet gemakkelijk gemaakt Interna tional doelman Van deT Laan heeft dan ook alle gelegenheid gehad om zijn kwaliteiten te tonen. Ook de Katwijkse verdediging kwam goed voor de dag. Pas drie minuten voor het rustsignaal van de goed lei dende scheidsrechter Ouwersloot slaag de de Rotterdamse rechtsbinnen Oren- beek erin de Katwijkse doelman Klein- hout te Dasseren: O—1. Hoog tempo Na de rust, toen de onweersbui bo ven de Hornespolder in alle hevigheid losbarste, was het niet Zwart Wit, maar Katwijk dat direct het spel in handen nam. De oranjehemden gingen in hoog tempo van start en verrasten daardoor de Maasstedelingen De at tente Jan Hasenoot zorgde in de zesde minuut uit een voorzet van Kees Guyt voor de verdiende Katwijkse gelijk maker: 11. flitsende reactie een hard schot van Jan Hasenoot te stoppen. De schou derklopjes ,die de Rotterdamse doel- man na afloop van z(jn ploeggenoten in ontvangst mocht nemen, had hij dan ook dubbel en dwars verdiend. KATWIJK Twintig minu ten na de rust werd het scheids rechter Ouwersloot uit Valken burg in de Hornespolder te erg: hij riep de aanvoerders van Katwijk (Jaap van Duyvenbode en ~uirt Wit (Van der Laan) bij zich om een einde aan de overigens aantrekkelijke strijd in de stortregen te maken. De Rotterdamse aanvoerder-doel man ging daar echter niet mee akkoord: „Wij zijn gekomen om te voetballen In de fikse onweersbui is toen het nog res terende half uur gespeeld. Per slot van rekening was men toch al (drijf)nat Leiden maakt tegen UVS goede indruk NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 15 AUGUSTUS 1966 terdagmiddag dachten hun wintersport te gaan be drijven, zijn evenals elders bedrogen uitgeko men. In een drukkende hitte onder een „gloeiend" zonnetje moesten zij spelen. Want wanneer over twee weken de nieuwe competitie van start gaat. moet de vorm er immers zijn T/ V orm Over die vorm hoeft Rijnsburgse Boys zich niet al teveel zorgen te maken. Na de grote nederlaag tegen de sterke reserves van Haarlem, kwamen de geelzwarten tegen De Geuzen als herboren voor de dag. De ruime en verdiende 4—1 overwinning onderstreeote die vooruitgang duidelijk Invallers Zonder de geblesseerde Theo Pet (knietje) en Dick Heems kerk II Van Zuylen en Gerrit van Starkenburg namen hun plaatsen in heeft Rijnsburgse Boys de aanhang het nodige vertrouwen gegeven. Het omgezette elftal, waarin Van Klaveren in de middenlinie opereerde, internationaal Bab Kralt in de voorhoede speelde en Bert Pauw als (verdienstelijke) linksback was opgesteld, kwam legen het zwakke De Geulen (zes Invallers» tot behoorlijk spel. Vooral na de hervatting werden de Amsterdammers volledig overklast. Doorbraak De Rijnsburgers openden in de 25ste minuut van de eerste helft de score Bab Kralt was alleen doorgebroken en nadat de geelzwarte aanvalsleider tegen Geuzen-doelman Uilen hoed en de paal had opgeschoten, deponeerde linksbuiten Van Zuylen de bal in het net (10). De Amsterdammers kregen toen wel even de gelegenheid om iets terug te doen. maar midvoor Van der Vaart miste twee fraaie kansen en doelman Driebergen was op zijn post. Daarna namen de RUnsbnrgers het heft weer In handen en zijn De Geuzen er nauwelijks meer aan te pas gekomen. Hard schol Jac. den Heyer benutte na een half uur een voorzet van de overigens wat tegenvallende Hans Roem (2-1) en ondanks dat de Amsterdamse rechtsbinnen De Jong kort voor de rust de achterstand van De Geuzen tot 2-1 wist te verkleinen omdat de achterhoede van de Rynsburgers bleef staan wegens vermeend buitenspel, hielden dc Boys het spel in handen. Na de rust be paalden Jac de Heyer (na een fraaie combinatie met Van Zuylen en Kralt) en Bab Kralt (zeer hard schot) de verdiende zege op 4-1. De paal stond daarna nog eèn vijfde treffer (van Dik Heemskerk) in de weg. Verdiend ZWETENDE TOESCHOUWER LANGS HET LIJNTJE: REGEN BEHEERST OEFENWEDSTRIJD te sen Noor din jk OEGSTGEEST Een sterkverjongde Oegstgeest-com bi natte heeft zaterdag middag tegen een pittig spelend Noord- wijk-team getoond, dat zij het komende seizoen weer een woordje zal gaan mee spreken. De opgestelde jeugdspelers vol deden goed en vooral F van der Valk. j die het eerste doelpunt scoorde, ves- I tigde de aandacht op zich. De nuttige vriendschappelijke wedstrijd eindigde tn I een 22 puntenverdeling. Het tweede doelpunt van Oegstgeest kwam oo naam van Van Duyvenbode. Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG „Het is al te warm om naar het voet ballen te kijken laat staan om te spelen Ter- wijl de zweetdruppeltjes op zijn gezicht parelden, verzuchtte een 's zomers geklede toeschouwer liet za terdagmiddag langs het lijntje bij Rijnsburgse Boys- De Geuzen. Languit lag hij de mouwen van zijn overhemd hoog opgestroopt naar liet spel te kijken. Hij had er bewondering voor. Véél bewondering. Winter sport De spelers van Rijnsburgse Boys en De Geuzen, die za- Reeds direct na het begin nam Roo- denburg het heft in handen. De ach terhoede van Noordwijk moest herhaal delijk in actie komen om een einde te maken aan Leidse scoringskansen, maar doelpunten konden toch eenvoudig niet uitblijven. De gevaarlijke Leidse aan valsleider Aat Heymans passeerde in de 25ste en 30ste minuut doelman Jaap van der Niet onhoudbaar en die 0—2 voor sprong was de verdiende beloning voor bd betere spel. Na de hervatting geloofde Roodenburg bet wel enigszins. Noordwijk zonder Van der w«el, Van der Werf, Barnhoorn en Van der Llppe. die dit seizoen niet meer voor Noordwijk binnen de lUnen zullen komen kreeg dc kans om terug te komen en daarvan maakten de Zaan- kanters ook wel gebruik. Aanvallend zijn de roodbroeken echter nauwelijks gevaarlijk geweest. De zwak ke Noordwijk-voorhoede Arie Weij- ers miste zelfs vrij voor doel en de goede Leidse achterhoede, waarin de lange doelman Mat Keereweer uitblonk, stonden doelpunten in de weg. Pas één minuut v voor het eind*, kwam het tegenpunt van de zeekan- ters en daar was zelfsdoelman Ijaap van der Niet voor nodig. Hij i schoot op de valreep een strafschop den. Ed van der Meer (uit een moei lijke hoek). Co van Heek (na aange ven van Jan van Heek) en Jan van Heek (uit een hoekschop van Van der Meer) schoten de Veners naar een ruime en verdiende 50 zege. (Van een onzer verslaggevers) OUDE-WETERING SVOW heeft grote plannen om het verloren t- gane terrein te heroveren. De Veners toonden zaterdagmiddag in de tra ditionele oefenwedstrijd tegen Flevo hun goede vorm en zegevierden i diend met 5—0. Bij de rust had SVOW reeds met 2-0 de leiding. De strijd tussen SVOW en Flevo het afgelopen seizoen gedegradeerd naar de vierde klasse is geheel be heerst door de regen. De stortbui in de «erste helft noodzaakte de spelers in de rust nieuwe shirts aan te trekken, aaar na de hervatting waren ook die k een oogwenk nat toen de bui in alle hevigheid opnieuw losbarste. Moeite SVOW had in he- begin moeite on de ploeg uit de Middenmeer van doel punten af te houden. Na de sterke start zakte Flevo echter spoedig (ver) terug, terwijl SVOW daarentegen steeds boter ging spelen. Vooral de jeugdige Pirn van Tol vestigde toen in het Veen* doel de aandacht op zich. Ook aanvallend kwamen de Oude- Weteringers goed voor de dag. In de 32ste minuut stond de paal nog wel een „gloeiend" schot van Co van Heek m de weg, maar kort voor de rust trof de Veense aanvalsleider toch tweemaal de roos, nadat hij eerst na e^n pass van linksbuiten Verhoeven alleen voor Flevo-doelman Van der Berg was ge komen en even later een foutje van deze keeper afstrafte: 20 Jan Hasenoo Na de thee was SVOW veruit de sterkste. De Veners deden met de moe gestreden Noordhollanders wat zij wil- Oegstgeest gelijk Hard schiet de Rijnsburgse linksbuiten Van Zuylen (gedeeltelijk zichtbaar achter een Amster damse verdediger) in ia Nederlaag tegen Roodenburg en geen sterk spel van roodbroeken (I an een onzer verslaggevers NOORDWIJK Er zal in de ko mende (twee) weken flink aan het elftal van Noordwijk moeten worden gesleuteldwillen de roodbroeken althans ook het komende seizoen weer een toonaangevende rol spelen. Dat is zaterdagmiddag op het ter rein aan de Van Panhuysstraat wel heel duidelijk getvorden in het vriendschappelijke duel, dat de Soordwijkers tegen de sterke Leidse (zondag)amateur eersteklasser Roo denburg uitvochten. Niet alleen ver loor Noordtvijk met 1-2, maar hel spel w as zelfs de voor voetbal zeer nadelige omstandigheden in aanmer king genomen beslist weinig over tuigend Roodenburg verdiende de overwin- winning volkomen. Technisch waren de blauwzwarte Leidenaars beter en ook het uithoudingsvermogen van de mannen van trainer De Vos was groter. Zonder tot het allerbeste voetbal te komen dé wedstrijd, die de Leidenaars donderdagavond in .Den Haag tegen de reserves van de eredivisieclub ADO hadden gespeeld, zgt de blauwzwarten nog duidelijk in de benen werd Noordwijk geheel op eigen helft teruggedrongen Noordwijk-doelman Jaap van der Niet grijpt uitstekend in voordat de Roodenburg-midvoor Aat Heymans gevaarlijk kan worden. Anton Marijt (5) kijkt gespannen toe. De vriendschap pelijke wedstrijd eindigde overi gens in een verdiende I2 zege voor de Leidenaars. toegekend omdat aanvalsleider Marijt binnen de beruchte Rj- nen ten val was gebracht feilloos in- Pu n ten verdeling in oefenwedstrijd (4-4) (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Katwijk heeft zich niet door het befaamde Rotterdamse Zwart Wit laten overspelen. Integendeel: de Rotterdammers, die in de com petitie twee klassen hoger uitkomen, hadden zaterdagmiddag veel moeite om de enthousiaste Katwgkers in de Horncspolder een nederlaag (1-2) toe te brengen. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-VENNEP TAW heeft za terdagmiddag de reeks oefenwedstrijden voortgezet tegen het Amsterdamse Ned- Lloyd. De Ter Aarders behaalden In de aantrekkelijke strijd, die in het kader van het Griekspoorttoernooi van SMS werd gespeeld, een verdiende 5—2 zege. Vol gende week ontmoet TAW in de finale het organiserende SMS. In het warme weer maakten de voet ballers van TAW een fitte indruk. In de eerste helft deden beide ploegen niet voor elkaar onder, maar na de hervat ting bleek het uithoudingsvermogen van de Ter Aarders superieur. Vooral daar door legde TAVV na een 11 stand bij de rust met 5—2 op de overwinning beslag. Vollema (voor de rust) en Van der Steeg (3) en Stichter na de wisse ling namen de Ter Aarse doelpunten voor hun rekening. Aanvallend hoeft TAW zich voor de nieuwe competitie weinig zorgen te maken. KOUDEKERK De geselecteerde spelers van Koudekerk en Alphen hebben zaterdagmiddag de spieren weer wat losser gemaakt. De vriend schappelijke strijd, die onder een (te) warm zomerzonnetje werd gespeeld en juist vóór de fikse regenbui was afgelopen, eindigde in een 4-4 pun tenverdeling. Bij de rust had Alphen met 2-3 de leiding. j Voor eigen publiek heeft Koudekerk tegen Alphen (zaterdagmiddag) ge toond. dat men dit seizoen niet van plan is om in de degradatiestrijd te i worden betrokken. De Koudekerkers bleken reeds over een behoorlijke con ditie te beschikken, terwijl ook de no- jdige eenheid in de nauwelijks gewij zigde ploeg aanwezig was. Het hout werk stond echter de overwinning van Koudekerk in de weg door schoten van Albert Zweris, John Harskamp en Arie Zweris zonder blikken of blozen te stoppen. De schotvaardige Alberi Zweris opende spoedig voor Koudekerk de score (10)maar Boon en Van Mun ster zetten die Alphense achterstand daarna om in een 1—2 voorsprong. Al- bert Zweris en Van Munster zorgden voor de 23 ruststand. Na de hervat ting voerde de actieve Latanasky de Even leek het er toen op of Katwijk door zou drukken. Zwart Wit her stelde zich echter op tijd. De Rotter dammers voelden, dat zij aan hun stand verplicht waren om te winnen en veroverden een veldoverwicht. Meer dan een treffer van Jan Nieuw- straten, die in de zestiende minuut zijn directe tegenstander Jaap van Duyvenbode handig omspeelde en toen ook doelman Kleinhout geen kans gaf (12) stonden de enthousiaste Kat- wijkers echter niet toe. Schouderklopjes De Rotterdammers mochten overi gens beslist niet klagen: vijf minuten voor het einde behoedde de voor treffelijk op dreef zijnde doelman Van der Laan zijn ploeg voor een „smadelijk" gelijkspel door met een Zwaar gehinderd door twee Katwijkse verdedigers scoort Zwart Wit-linksbinnen Jan Nieuwstraten het beslissende doelpunt in de Hornespoldcr (1—2). (Van een onzer verslaggeven) LEIDEN Op het zonovergoten Po mona. waar de vele toeschouwers zich behaaglijk In de warmte koesterden, heeft bet naar de vierde klasse gepro moveerde Leiden een begin gemaakt met het oefenprogramma. De roodwitte Lei denaars behaalden In bun eerste duel een hoopgevende 31 zege op een sterke UVS-comblnatle (zaterdagmiddag). In de eerste helft was er van geen krachtsverschil sprake. Technisch sloeg de balans wel naar Leiden door. maar de grote inzet en bet enthousiasme van UVS deden dat verschil geheel teniet. Pas na de hervatting slaagde Leiden er dan ook in de score te openen: de debuterende junior Hilde Plate hsfrAn de tiende minuut succes (10). Hemler zorgde er daarna echter spoedig voor dat UVS weer naast Leiden kwam. Te gen het einde van de overigens matige wedstrijd wisten de Leidse roodwitten toch een klein overwicht te nemen. Her man van der Kraan en Hans Diepen* bach zetten in de slotfase die veldmecr- derheid in doelpunten om. Bij Leiden werden Ouwersloot cn Staphorst in de rust vervangen door Pouw en De Graaf. voorsprong van Alphen tot 24 op. Koudekerk sloeg in de slotfase echter hard terug. Harskamp zorgde met twee fraaie doelpunten voor 44 en het houtwerk moest de Alphenaren toen nog van de nederlaag redden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9