Lowestoftzeiler 24 uur op kiel van omgeslagen boot Bloemenweelde in warm Katwijk ZONDAGAVOND AANGESPOELD OP HONDSBOSSCHE ZEEWERING WINKELJUFFROUW Leidse jongen verdronken Tony Smith, nog onder de wol, is weer aardig fit Skuytevaert wil weer in vuurbaak Felle jacht op gouden oorijzers in Katwijk NIEUWE LETDSE COURANT MAANDAG 15 AUGUSTUS 2e - 3e - EN AANK. BEDIENDE Grote spanning bij aangekomen Engelse zeilers in „Waaimoeden' De „Chaperone", het oude maar beproefde jacht van de familie Chambers, waar de koffie aan boord on-Engels-goed smaakt. (Eigen foto) Singels in reparatie Verkeer moet nu door binnenstad LEIDEN Nu de werkzaamheden ter verbetering van het wegdek van Marc- singel, Zijlalngel en Herensingel zijn begonnen, moet het doorgaande verkeer via de binnenstad rijden, wat door bor den wordt aangegeven. Speciaal het Lt vendaal zal een belangrijk groter aantal auto's te verwerken krijgen. Voor het plaatselijke verkeer zijn achter de sin gels nog enkele rijmogelükheden te vin den. Bliksem trof een Leidse woning LEIDEN Zaterdagavond omstreeks haif 7 werd de woning Hog? Morsweg 102A door de bliksem getroffen. Een deel van het plafond van de bovenste verdieping kwam naar beneden. LEIDF.N De zesjarige Robert, zoon tje van het in de Medosastraat wonende erhtpaar Ottenhof. is zaterdag door ver drinking om het leven gekomen, 's Mor gens om kwart over 8 was de Jongen van huis gegaan; sindsdien werd hij vermist, 's Avonds om negen uur werd zijn lichaam opgedregd uit het water, van de Oude Rijn nabij de Schrijvers- brug. Vermoed wordt, dat üc jongen1 spelenderw ijs in het water ls geraakt, i Schone slaapster was niet uitgeslapen LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag kwam een 16-Jarig? werkster uit Duiven in het Leidse politiebureau om nachtlogies vragen. Zij kreeg dit maar de politie was minder slaperig dan de werkster: het bleek namelijk, dat de politie van Arnhem de aanho.iding var. de werkster had verzocht ter zake van gelddicfsol. Zondagochtend werd Van onze '""slaggevers) IJMUIDEN - Aan de angstige bezorgdheid van de opvarenden van zeven zaterdagavond uit Lowestoft gearriveerde jachten kwam pas gis teravond door een telefoontje uit Alkmaar een einde. Toen hoorde men, dat in het ziekenhuis daar de '29-jarige Anthony G. Smith uit EL lingham in niet-ernstige toestand teas opgenomen. Tegen de avond was hij met zijn omgeslagen 16~voetsjol aangespoeld op het strand van Pet ten. Een Neptune van de Kon. Ma rine had 's middags vergeefs naar het vermiste bootje gezocht. Het meest verheugd was ongetwij feld vice-commodore E. Midgley van het jacht Larina, die zelf tot zondag morgen werd gezocht door zijn achter de kleine sluis liggende plaatsgeno ten. Hoewel de jachtclub van Lowe stoft voor de overtocht geen verantij woordelijkheid droeg, voelde de heer Midgley zich tocii bijzonder opgelucht door het goede nieuws. OVERVALLER Later hoorden zy hoe Tony Smith, die vrijdagmiddag in zijn plastic zeil boot zonder verbindingsapparatuur Lowestoft had verlaten, was terecht gekomen. Door de zeer zwakke, voortdurend draaiende wind was hij zaterdag niet opgeschoten. Enkele uren van IJmui- den werd hij overvallen door het noodweer, waarin ook de andere jachten onder de kust terecht kwamen. Hij dreef af en durfde geen land te bezeilen vanwege het slechte zicht en de steeds ruwer wordende zee. Zijn bootje, dat geen motor had, sloeg om. Vier entwintig uur lang wist hij zich op de kiel vast te houden. Zon dagavond hielp dijkbaas J. C. Bellis de nog niet uitgeputte zei ler op een strekdam bij de Hond- bossche Zeewering. Zijn bootje werd geborgen. Alle le vensmiddelen, verpakt in plastic bus sen. waren nog aanwezig. Tonv zelf moest door-en-door verkleumd in een Alkmaars ziekenhuis worden opge nomen OVERTOCHT J>e overtocht is uitstekend geweest", vertelde ons captain A. E. Chambers (53) in het kajuitje van zijn jacht „Chaperone". Mevrouw Chambers zorgde voor koffie. Dochter Sally (18) en zoon Martin (16) luisterden en vertelden mee. Bemanningslid Mat thew Warfor (38) beaamde de op merking „EEen beetje te rustig zelfs". „Toen we net IJmulden („Waai moeden", zeggen de Engelsen) in zicht kregen, brak het noodweer los. Wij hadden een motor aan boord, zodat wij de haven konden binnen lopen", zei captain Chambers, die in Lowestoft een garagebedrijf heeft. Dat binnenlopen gelukte ook aan captain P. Buckel (32), van de „Still Alisha". waar diens vrouw, zoon Ste ven (17) en bemanningslid John Han- De ,JStill Alisha" afgemeerd bij de kleine sluis in het IJmuidense Noordzeekanaal met de opge luchte bemanning aan dek. (Eigen foto) son (29) zich aan boord bevonden. Zo ook de twee jaar geleden in Brou wershaven gebouwde en van moderne navigatiemiddelen voorziene „Vulcan" van boer Bob Bell (48), zijn vrouw Barbara, dochter Judy (18), zoon Michael (16) en dochter Mary (17). In de IJmuider haven lagen ook de kruiser „Wolongong". die al 14 dagen geleden was overgestoken, de kruiser „J. C- Madge" van de heer Ashton en trimaran ..Nienke" van captain( Shannon. OOK ZOEK Om tien uur, dus enkele uren na de anderen, arriveerde vice-commo- dore Edward Midgley met zijn jacht „Larina". Hij meerde af bij de grote sluizen. Tot half twaalf zondagmor gen verkeerden de anderen over zijn aankomst in het onzekere, omdat het de „Larina" niet gelukte tegen de westerstorm rond te komen naar de kleine sluis. Gisteravond was de vloot dus op papier compleet. Van de vijftien in- geschreven jachten, waren er in Lo westoft al vijf niet aan de start ver schenen, waarbij het jacht van de 70-jarige mevrouw Elisabeth Max well uit Beccles. Vier maakten rechtsomkeert toen zij eenmaal op zee de lage barometerstand in de ga ten kregen. De rest zette door. De uitwisseling met Katwijk moest doorgaan. Neptunus verrijzend uit de gol ven, gereed voor het pikken van een borreltje. Foto D. Kruyt. „Iedereen is erg lief voor me" (Van onze verslaggever» ALKMAAR Vanmorgen mocht Lo westoftzeiler Anthony Smith (29). ni vierentwintig uur op een omgeslagen Jacht in westerstorm op de Noordzee, in het centraal ziekenhuis al even bezoek ontvangen. HU zei zich behoorlijk fit te voelen, al willen de artsen hem zeker vandaag nog onder de wol houden Op zjjn typisch Engelse manier zei hij: „Yes. I had a pretty rough time (Ja, ik had het vrij beroerd)". Hü glimlachte, wel onder de indruk maar toch niet ont moedigd. „Zeker, het is een hard gelag in h»* zicht van de haven in de lij te komen, maar het weer heb je nu eenmaal niet in de hand" Stuk heter De heer Smith vond het jammer, dat hij de voor de Katwijkse burge meester bestemde brief is kwijtge raakt. Morgen mag hij he' ziekenhuis verlaten en zijn eerste tocht zal dan zijn naar zijn bootje in Petten om te kijken of de brief daar soms nog in ligt. Daarna zal de laconieke Engels man zich bij zijn vrienden voegen om aan boord van een van hun scheepjes door Nederland te gaan spelevaren. Zijn eigen bootje, waarvan de alu minium mast is gebroken, zal hij naar Engeland laten verzenden- De enige klacht van Smith was dat hy zo lang niet had kunnen slapen (48 uur). „Het eerste dat ik vroeg toen ik aan land kwam. was een kop koffie. En daarna had ik alleen maar zin in een w bed!" Van Wijk en Heringa Van Wijk en Heringa N.V. heeft, blijkens de verlies- en winstrekening, over 1965 aan huren f 233.333 ontvan gen. Het onverdeelde saldo 1964 be draagt f 523.504. Na afschrijvingen ao f 98.229 en exploitatiekosten ao f 119.396 resteert een saldo winst van f 1.02 min. Hiervan werd reeds 8 pet interimdividend uitgekeerd. Voorge steld wordt geen slotdividend te doen uitkeren en het restant ad f 531.866 toe te voegen aan de algemene n ves Na de liquidatie van de belangen van Van Wijk en Heringa bij de fa bricage van dekens en garens heeft de vennootschap een andere vorm var exploitatie van haar middelen toege past. nl. de ontwikkeling van onroe rend goed. De activiteiten werden be heerst door het afstoten van de ter reinen „Cronesteyn" enerzijds en het nemen van optie op ontwikkelings projecten anderzijds. Voor het overige heeft de activiteit zich in 1965 beperkt tot de verhuring van de complexen Vliet en Levendaal. (Van onze correspondent KATWIJK Een prachtige dag zaterdag. Zowel 's middags als 's avonds trok een feestelijke bloc- menstoet door de gezellig drukke straten Tot slot werd het donker doorbroken door een stralend vuurwerk, dat vele duizenden toeschouwers herhaaldelijk en thousiaste. uitroepen ontlokte. De enige voor deze zomer curieuze klacht was: het is wel een beetje erg warm. Langs de lange route met als start plaats veiling Flora kon men het corso horen prijzen niet alleen in het Nederlands en Duits, maar ook in het Noors en Zweeds Sfeer De sfeer kenmerkte zich door een prettige ongedwongenheid. Iedereen was van oordeel, dat dit corso qua opzet en uitwerking de vorige weer overtrof. Er werd druk gefilmd, zodat men rustig kan aannemen, dat in tal van huiskamers in tal van landen van de winter flora's kleurenpracht" aan zee nog eens in het middelpunt der belangstelling komt te staan. et was een echt Hollands bloemen- De verwerking was hier en daar bij het geraffineerde af met als resultaat dat het kleurensprookje een ver- bluffend natuurlijke indruk maakte. Men moet ingewijde zijn om te be seffen, hoeveel werkuren in de samenstelling van zo'n stoet gaan zitten. Juist het natuurlijke artis tieke niveau verraadde de hand van de meesters. Vaardigheid heeft zich gepaard aan gevoel voor schoonheid. Muziekkorpsen zorgden voor de vro lijke noot. Ondanks de warmte hebben de mannen van UNI, DVS. de Harmonie Katwijkdrumband Amicitia en drumband DWS uit Rijnsburg er fiks op los geslagen en geblazen. Afgezien van de personenauto's werd het corso geopend door een praal wagen van de Katwijkse VVV met een eenvoudige en rustige versiering, e ere- en eerste prijs werden toege kend aan de wagen van de veiling vereniging Katwijk en omstreken. Allerlei tuinbouwprodukten waren overzichtelijk opgesteld. Gemist werden deze keer de sportverenigin gen, die anders altijd zo keurig voor de dag kwamen. Opnieuw kreeg melkinrichting De Hoov een eerste prijs. Zij kwam nu uit met een wagen met waterlelie motieven. Het zeer moderne zeiljacht-met- alle zeewaardigheidssnufjes „Vulcan" en zijn agrarische be manning, het gezin van boer Bob Bell. (Eigen foto) (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Aangelokt door de kostbare by de Katwykse klederdracht behorende gouden ooryxers, gaan de laatste t(jd kooplieden de huixen langs, die het vooral op alleenstaande bejaarde vrouwen hebben gemunt. Met be hulp van mooie verhalen proberen zy de vrouwen ertoe te bewegen hun oorijzers aan hen te verkopen. Zij bieden er, een in de ogen van de eige naressen behoorlijke soni gelds voor, maar de bedragen xjjn in werkelijk heid veel te laag. Later xiet men dexelfde yxers vele malen duurder bij an tiquairs liggen. In verband met dexe van buiten Katwijk af georganiseerde strooptocht heeft het Genootschap Oud-Katwyk alarm geslagen. Het richt tot de inwoners van Katwijk het dringende verxoek de yxers niet aan vreemden te verkopen. Het Genootschap wil de ijzers S*aag ziJn vcr_ zameling hebben en is bereid xe te kopen tegen een door erkende deskun digen vastgestelde prijs. feest. De 31 wagens (vorig jaar 38) bleken met grote vakkennis te z\jn opgetuigd, vooral met anjers en dahlia's, soms zelfs met tropische bloemen. Natuurlijk Watersport Een geheel andere sfeer ademde de wagen van de Katwijkse watersport vereniging Skuytevaert, waarop een miniatuur-vuurtoren werd meege voerd met daarboven hel opschrift: Geef ons de vuurtoren terug. Een leuke wagen was ook die van het hobbyhuis Van Holland. Veel bijval oogstte de ponnyclub met haar boerenbruiloft. Het reclame-element nam een nogal belangrijke plaats in. Alle hierbij betrokken personenauto's waren goed versierd met rozen, lelies, gladiolen, dahlia's en anjers. Verkeer Op een warme dag als zaterdag vormde het corso een groot verkeersobstakel. Bij de rooms-katholieke kerk stond een schier eindeloze ry auto's te wachten. De Katwijkse politie slaagde er evenwel in de voort durend aangroeiende rij voertuigen in betrekkelijk korte tijd doorgang te verlenen. De gehele route, van Rijnsburg tot het eindpunt (bij kalkbranderij Ouwehand) kon zon der veel vertraging worden uitge reden. Gemeente- en rijkspolitie hadden de verkeersregeling goed de hand. Praalwagens: le ere-prijs en wagen van het corso Veilingver. ,Jiatwijk en Omstreken, le pr. en eervolle vermelding: N.V. Melkin richting en Zuivelfabriek „De Hoop", 2e pr. VVV-Katwijk; 3e pr. KWV „Skuytevaert". Personenauto's zonder reclame: 2e pr. Aannemersbedrijf G van Duijn. Garagebedrijven: le pr. en eervolle vermelding en ere-prijs: garage Dijksman, le Automobielbedrijf Van der Velde. Wassenaar; 2e pr. Automobielbedrijf Van der Velde, Wassenaar; 3e pr. Automobielbe drijf Van der Velde, Wassenaar; 4e pr. Garage van der Plas, 5e pr. Ga rage ,)Seinpost". Middenstandsbedrijven (personen auto's met reclame): le pr. en ere prijs en mooiste wagen: Foto Jaap van Duijn, le Fa. L. van Duijn, horlogerie en opticienle pr. fa P. Zuyderduyn, 2e Kledingmagazijn J. Haasnoot, 2e pr. „Het Emaillehuis" 3e pr. fa. M. Gitijt, motor- en rij wielhandel, 4e or. Mevr. Rijnsent 5e pr. Schoenhandel C. E. P. van der Berg 6e pr. fa Diepenhorst, rondvaartbedrijf. 6e pr. fa L. van Duijn, horlogerie en opticien. Bedrijfsauto's: le en eervolle ver melding: fa Grimbergen en Noor- dermeer, le pr. Schoenhandel v/h Kr. Haasnoot, 2e pr. N.V. Distil leerderij v/h Hartevelt en Zn, Lei den: 3e pr. Fa Onstinah. 3e nr. Seven-Up Bottling Cy. 4e pr. Ga rage „Modern", 5e pr. ,.'t Hobbu- huis" P van Holland. 6e pr. fa Oudshoorv en Ar ends, 6e pr. Radio Caspers. Noordwijk. Ponywagentjes: 3e pr. no. 32 en 4e pr. no. 33. Leidse jongen in Leiden uit de trein gehaald LEIDEN De Leidse politie ontfermde zich zaterdagavond over een 16-jarige jongen uit Roermond, die zonder plaats bewijs in de trein RotterdamAmster dam zat. Het bleek, dat de jongen op 12 augustus van huis was weggelopen, en dus werd hij op transport gesteld naar Roermond. Inbraak aan Oude Vesl LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken bij een groot handel in chocolade en koek aan dc Oude Vest. Vermoedelijk werd gebruik gemaakt van een valse sleutel. Er wordt een draagbare radio vermist. LEIDEN Zondagochtend begon door een defect een alarminstallatie aan de Hoge Morsweg te loeien De brandweer maakte een eind aan het lawaai. 's 1 vonds 's Avonds werd het corso in de wielen gereden door het snel verslechte rende weer. Het scheelde maar weinig of deze rondgang moest wor den afgelast. Het was voor de schone dames op de praalwagens in wind regen dan ook geen pleziertochtje meer. Maar het geheel overziende kan men niet anders zeggen dan dat de Katwijkse VVV met de bloemenparade dit jaar opnieuw goede betirt heeft gemaakt. Uitslagen De juryleden gevormd door de he ren G van der Klaauw, H Era dus, C. de Koning. B. de Mooy en C. Soeteman hebben de volgende prijzen aan de deelnemers toege kend: ZATERDAG FEEST EN PARADE VAN WERELD- KAMPIOEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Naar aanleiding vaui behaalde wereldkampioenschap g; K- en G. zaterdagavond de bloemet) buitenzetten. Om zeven uur begint korps aan een feestelijke rondga; door de stad. Daarna volgt een rece tie, waarvoor de plaats nog moet w< den vastgesteld. Ook andere gebeur: nissen in verband hiermee stond vanmorgen nog niet helemaal vast. HM Instructeur B. v. d. Pluijm (36) uit Alphen aan den Rijn van dt hoornblazers. (Eigen foto) illllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllA K. EN G. GAAT VANDAAG ZIJN PRIJZEN HALEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Vanmorgen omstreeij^ zeven uur zijn twee toeringcars trokken met bijna 90 leden van K G., die in het raadhuis van Kerkrao hun twee gewonnen vaandels ga: halen. Reeds zaterdag in de trein n& 1 naar huis gaven zich 86 leden op oi de sluiting van het wereldconcou j) bij te wonen en de prijsuitreiking gaan meemaken, Tambowr-maitre P. van Ooster- j houd (27) met zijn versierde j™ knuppel. 1 te (Eigen /oto' f st Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.- en f 40.- Ot he allerbeste van 200.- en 400.- Horlogcr v d. Water - Haarlstr 181 heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans Ewe Ankei Roamer Altijd voordelig Maandag de gehele dag gesloten Lief meisje temidden van de bloemen. Foto D. Kruyt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4