PALING KONING: IK LAAT ME NIET TREITEREN LEXINGTON Weggejaagd naar Brabant Nieuwe wending Teixeira - zaak BUSJE FRONTAAL OP BESTELWAGEN: TWEE MENSEN DOOD Vele gemeenten lijden Motellytus aan Motel-bord betekent goud voor eigenaar Nederlanders door Vopo s vrijgelaten Zuidslciaf Mihailov zonder advocaat VRIJDAG 12 AUGUSTUS 196» ,Dit is de ondergang van Spüarndam Achterlijk beleid van de gemeente (Van onze sociaal-economische redactie) SPAARNDAM „Burgemeester en wethouders van Haarlem, Gelezen een schrijven met bijlagen van NV W. Kok om vergunning tot het bouwen van een ondergrondse palingopslagplaats met par keerruimte en garage aan het Visserseinde; Overwegende dat het onderzoek nog niet is afgelopen; Gelet op de Woningwet; Besluiten; Hun beslissing te verdagen voor de tijd van twee maanden". AMSTERDAM De Amster damse accountant A. Vos, secre taris van het actiecomité van ge dupeerden door de surséance van het bankiershuis Teixeira de Mat- tos, heeft gisteren bij de officier van justitie in de hoofdstad een strafklacht ingediend tegen een der Teixeira-directeuren, de heer F. A. R. J., wegens „verduiste ring in dienstbetrekking". Hier door is, aldus de heer Vos in zijn brief aan de officier, „de berooide boedel Teixeira ernstig bena deeld". De heer J. werd nog op 1 mei 1966, dus kort voor de klap, tot directeur van Teixeira benoemd. Hij verblijft op het ogenblik in Zwitserland, maar wordt vol gende week maandag in ons land terug verwacht. Vlak voor de verlening var voorlopige surséance van betaling aar het bankiershuis op 31 mei zou de heer J. volgens de heer Vos, nog 250.000 voor zichzelf en zijn familie hebben opgeno- A1 op 23 november 1964 zou de heer J. van de firma Van Leeuwen Boomkamp en Co. te Amsterdam een vennootschap hebben overgenomen, genaamd Artimex Handelsonderneming NV. Directeuren van Artimex Werden de heer J. zelf er zijn echtgenote. Er zijn nooit commissa rissen benoemd om toezicht te houden op V erkeersenqête van Waterstaat dam-Den Haag) en 20 (Westerlee—Vlaar- dingen) een verkeersenquête houden. Een aantal bestuurders van motorvoertui- door werkstudenten worden gevraagd naar hun plaats van vertrek, plaats van bestemming en naar de reden van de rit. Het daarmee gemoeide oponthoud zal voor de betrokken weggebruikers slechts zeer kort duren. In verband met de grote verkeersdrukte op de geënquêteèrde we gen zullen niet alle weggebruikers wor den aangehouden, maar zal worden volstaan met een steekproef. De resulta ten van dit verkeersonderzoek zijn voor de Rijkswaterstaat van groot belang voor het vaststellen van het tracé en het aan tal rijstroken van nieuwe autosnelwegen. Deze vaststelling zal geschieden deze NV noch zijn ooit balansen bij net handelsregister gedeponeerd. „Belangrijke posten, die aan de firma Teixeira de Mattos hadden moeten toeko men, zijn onder de naam provisie Artimex ten goede gekomen. Daar geen balansen zijn gepubliceerd is niet na te gaan in hoeverre deze provisieposten ge compenseerd zijn met eventuele oude verliezen van deze vennootschap", aldus de heer Vos. Hij vraagt de officier van justitie aandacht aan deze zaak te willen schenken. f 250.000 Het ANP heeft inmiddels vernomen, dat Artimex NV inderdaad een relatie was van Teixeira de Mattos- De ven nootschap heeft een maatschappelijk ka pitaal van ƒ250.000, waarvan ƒ50 000 is geplaatst en gestort. Inderdaad waren ae heer J. en zijn echtgenote de enige direc teuren van Artimex. Uit een brief van de heer Vos aa officier van justitie blijkt voorts, dat de secretaris van het actiecomité en de be windvoerders in de surséance-Teixeira de strijdbijl hebben begraven. De heer Vos verklaart zich bereid een eerder te gen de bewindvoerders geuite beschuldi ging („verduistering ten gunste van de boedel") in te trekken. GJETTINGEN Twee jonge Nedrji landers, die gisteren door Oostduitse grenswachten waren gegrepen .nadat zij per vergissing over de grens waren geko men zijn gisteravond laat vrijgelaten. J. L. van Gerwen, een 22-jarige journa. list uit Valkenswaard, en E. J. Toirkens, een kantoorbediende uit Eindhoven, zei den bij hun terugkeer in West-Duitsland dat zij urenlang waren verhoord. Zo nu en dan waren er drie revolvers op hen gericht. Van de journalist wilde men spe ciaal weten of hij voor een Westduits blad werkte. Foto's die het tweetal langs de grens had gemaakt zijn vernietigd. Politie te Rockanje reikte de eerste bonnen uit IMMk «.1 SCxu.cueu ROCKANJE Gisteren heeft de hand van prognoses omtrent toekomstigepolitie van Rockanje de eerste bon verkeersstromen rondom J,~ Rotterdamse en Haagse agglomeraties. De Rijkswaterstaat vertrouwt op de me dewerking van alle weggebruikers die bij het onderzoek zullen worden betrok- Maanverkenner in koers tussen de nen uitgereikt goede een auto over het strand reden. On geveer 35 automobilisten, meest vreemdelingen, stoorden zich niet aan het verbod, dat de gemeente Rockanje een maand geleden instelde. De politie deelde mee, dat zij vandaag zal laten blijken dat het de gemeente ernst is met het uitvoeren van het besluit, geen motorisch verkeer meer op het strand toe te laten. PASADENA Technici van het Amerikaanse ruimtevaartcentrum zijn er in geslaagd de koers van de woensdag gelanceerde Lunar Orbiter zodanig te wijzigen dat het fotogra fisch observatorium de maan tot op de beoogde afstand zal naderen. Het is de bedoeling dat het apparaat zondag een satelliet van de maan wordt. De ingewikkelde poging om de koers te wijzigen duurde ongeveer een uur. De LOR bevond zich op 209.000 km. van de aarde, toen men korte tijd een remraket liet werken, waardoor de snelheid werd verminderd. Vervolgens werd het apparaat op de juiste koers gebracht. Aanvankelijk was het de be doeling dat de LOR zich op de ster Canopus, de op een na helderste ster aan de zuidelijke sterrenhemel, zou oriënteren, maar het elektronische oog van het observatorium werkte kenne lijk niet goed. Als de correctiepoging niet zou zijn gelukt, zou het apparaat de maan op grote afstand zijn gepasseerd. Dit ambtelijke briefje was de drup peldie de emmer deed overlopen. Toen Wim Kok, de 53-jarige palingko ning van Europa, het epistel gelezen had, timmerde hij met zijn krachtige vuist op het bureau. „Nou is het afge lopen!" riep hij'uit. „We gaan wèg. Ik laat me niet langer treiteren". Het be richt kwam in de kranten en vonkte als een bliksemschicht door het kleine, bouwvallige dorpje aan het Spaarne met zijn smalle straatjes op verschil lend niveau, zijn haventje en zijn stuk of wat middenstandsbedrijfjes. „Kok gaat weg en hij neemt zijn perso neel mee!" fluisterden de bakker, de sla ger en de kruidenier, die toch al moei lijk het hoofd boven water houden, el kaar toe. En bestuurders van diverse ver enigingen met-een-krappe-kas vroegen zich af: „Zal Kok ons nu nog wel blijven steunen?" Sommigen in het dorp zucht ten zelfs: „Dit is de ondergang van Spaarndam"-... Intussen werkte Wim Kok (40 man personeel, een kwart miljoen aan lonen per jaar) hard aan' de voorbe reidingen voor de grote verhuizing. Het besluit was gevallen. Het bedrijf zou naar het Brabantse gaan. Ach, misscnien valt het met de „onder gang van Spaarndam" nog wel wat mee, want de heer Kok zélf blijft voorlopig nog wonen in het plaatsje, waar zijn grootvader 106 jaar geleden het bedrijf begon. Toen was Spaarndam nog het bloeiende centrum van de Nederlandse paling visserij en daarin gedijde Kok's palinghandel goed. Naarmate de paling vangst steeds verder inkromp (vooral als gevolg van verkleining en verslechtering van net waterareaal) sloeg net bedrijf zijn vleugels verder uit over de grenzen en toen begon het pas goed. Nu is de n.v. Kok de grootste palinggroothandel van Europa. Eigen visserijbedrijven in Zuid-Europa en het Mid-denrOosten, aan- en verkoopfilialen in diverse landen, ver voer door heel Europa, export naar Cana da. Noord- en Zuid-Amerika, Turkije, Li banon, Egypte. Japan, Rusland, Austra lië, Noord-Afrika, niet alleen van palin gen, maar ook van zalm, garnalen, forel len en tal van andere lekkernijen uit zoet of zit water. Het grootste vervoerbe drijf voor levende paling van Europa: drie coasters met geperforeerde bodem, waarvan de „Pieter Geertruide" 60.000 kg. vervoeren kan, een serie tank- en koelauto's, die dag en nacht kris-kras door Europa toeren, om de levende en gerookte paling te vervoeren, tot aan de grenzen der woestijnen toe. Ziehier het bedrijf, dat door de gemeente Haarlem met een fantasieloos ambtelijk briefje wordt verdreven.... Wim Kok zit in Turkije als we Liet bedrijf binnenstappen: uit het jasje ge groeid, verouderd en bouwvallig. Direc tie-secretaris J. Amelink: „Het heeft geen enkele zin hier nog aan het verbou wen te gaan. Dit hele zwikkie moet te gen de grond. Nieuwbouw is de enige oplossing, maar de gemeente Haarlem maakt ons dat onmogelijk. Al in 1960 legden we het gemeentebestuur onze plannen voor: bassins onder de grond voor de „opslag" van 70.000 kg. levende paling, daarbovenop de rokerij en de garages met een parkeerruimte. Het ou we bedrijf tegen de grond en in de plaats daarvan een diepvriesbedrijf met enige woningen er boven: kortom een nieuw, modern bedrijf. Maar Haarlem heeft ons steeds aan het lijntje ge.iou- den; omdat de „schoonheidscommissie" zo'n gebouw niet passen vond bij het karakter van Spaarndam, werd er be weerd. Steeds kregen we die nietszeggen- BELGRADO De Zuidslavische schrijver Mihajlov, leider van een groep intellectuelen die een democra tisch réveil in het land van Tito be pleiten, zal nog wel enige tijd in de gevangenis moeten blijven. De openbare aanklager in Zadar lieeft de voorlopige hechtenis van drie dagen voor onbepaalde tijd verlengd. De internering mag volgens de u-et echter niet langer dan drie maanden duren zonder dat een aan klacht tegen de schrijver is ingediend. Men ver u-acht dat ook de hechtenis van Mihaj- lov's medestander dr. Marjan Batinic zal worden verlengd. Batinic werd woensdag voor drie dagen gearresteerd. Met de rechtskundige bijstand van de twee gevangenen is het bedenkelijk gesteld. Mihajlov heeft geen advocaat. De man die hem al eens eerder verdedigde, is „met va kantie" en men verwacht niet dat anderen bereid zullen zijn z'n plaats in te nemen. Intussen zetten Mihajlov's aanhangers hun actie moedig voort. Zij hebben bij de gemeenteraad van Zadar de registratie aan gevraagd voor hun oppositieblad „Vrije Stem". De Zuidslavische pers heeft pas gis teren het nieuws van Mihajlov's arrestatie gemeld. Er werd bijgezegd, dat de schrij ver „vals nieuws" heeft verspreid. Weldadig de briefjes: beslissing uitgesteld, beslis sing uitgesteld. Het laatste briefje da teert van 13 mei, maar intussen zijn al bijna drie maanden verstreken en we hebben nog geen bericht. Maar dat be. richt Hoeven we niet meer. Toen meneer Kok dat laatste briefje las, zei hij: nou is het afgelopen, nou laat ik me niet langer treiteren".... In het Haarlemse stadhuis wordt een achterlijk beleid gevoerd, zegt de heer Amelink. ,JDe stad is een open riool. De mensen, die langs de grach ten wonen, kunnen niet bij open ra men slapen. Hun zilverwerk slaat aan. En als er eens iemand in de gracht valt moet-ie direct naar het zieken huis om te worden behandeld tegen paratyphus. Al voor de oorlog had Haarlem een waterzuiveringsinstallatie moeten bouwen en nu zijn er drie no dig. Maar met de bouw van de eerste is nog steeds niet begonnen." En dan komt het verhaal van de dode paling. Al dat rioolwater uit Haarlem komt in het Spaarne terecht, in een zijtak waarvan Kok zijn palingen heeft opgeslo ten. „In 1961 stierven de eersten. En op een morgen in januari van 1962 vonden we 69.000 kg in één keer dood, in decern- - - - ---- - jaar nog eens 84.000 kg. Aan „Want als je jarenlang in een krot hebt ke beleid van Haarlem Lieb- geleefd, wil je écht wel eens vertaui- schade te danken, want een groot deel van onze palingen zwemmen nu in Zee land; reken de transportkosten e.d. maar De heer Amelink verder: „Het gemeen tebestuur laat zich aan Spaarndam niets gelegen liggen. De helft van de wonin gen hier zijn krotten. Veel huizen heb ben geen riolering, maar passen nog net zgn. tonnetjes-systeem toe. Sinds 1930 zijn hier maar vijftien a twintig wonin gen gebouwd". De heer Amelink kan geen antwoord geven op de vraag of „het stadhuis" misschien „iets" tegen het bedrijf heeft. Ik zou niet weten wat, maar het lijkt er wel veel op, zegt Hij. „Toen het bedrijf in december 1960 hon derd jaar bestond, werden we hofleveran cier. De burgemeester kwam persoonlijk feliciteren en zei het prachtig te vinden dat binnen de gemeente zo'n karakte- gende morgen lag er een briefje en w., dat het bedrijf gesloten moest worden op grond van de Lunderwet. Dat briefje moet de vorige dag al klaar gele gen hebben!" Lang heeft de grote baas, Wim Kok, al deze dingen en nog meer geslikt. Tot dat briefje kwam, want toen was de maat vol en viel het besluit Spaarndam defini tief en voorgoed de rug toe tc keren. „Dan gaat er wel even wat door Jc heen", zegt Amelink, „want ergens Is het bedrijf natuurlijk niet uit Spaarndam weg te denken". De heer Kok heeft in het Brabantse Oostemout een vier hectare grote en veertien meter diepe grint-baggerput op de kop getikt, op één kilometer afstand van het Wilhelminakanaal. En daar dicht in de buurt stond een fabriekspand leeg. waarin bassins voor 75.000 kg. paling zul len worden aangelegd, en de rokerijen en de koelruimten zullen worden onder gebracht. „Het doet weldadig aan te erva ren hoeveel medewerking het gemeente bestuur van Oosterhout ons verleent, 't Volgend voorjaar hopen we Liet hele be drijf naar Brabant te hebben overge bracht". Ongeveer de helft van het perso neel (de meesten mét hun gezin) gaat mee. Niemand ziet er erg tegen op. „Want als je jarenlang from America's Best Tobaccos ZAANDAM Een frontale bot sing tussen een bestelwagen en een Volkswagenbusje met zeven inzittenden heeft gisteren op dc< provinciale weg bij Westzaan twee mensenlevens geëist. De chauffeur van het busje, de 52- jarige D. Koene uit Koog aan de Zaan, en diens medepassagier J. F. Grimmelikhuizen uit Zaandijk waren op slag dood. De vijf ove rige inzittenden van het busje en de bestuurder van de bestelwagen liepen niet ernstige verwondingen (Vervolg van pagina 1) Rijkswaterstaat: „Natuurlijk is er een behoefte aan motels. Iedere automo bilist zal liever aan de weg overnach ten dan dat hij in de stad naar logies moet zoeken. Maar als aan die wens tegemoet zou moeten worden gekomen, kan je op elke drukke plaats wel mo tels gaan bouwen, desnoods met een groot aantal verdiepingen. Welke gevol gen zou dat hebben voor de ver keersveiligheid en hoe zouden de hotels in de stad daarop reageren? Het bed dentekort zal nooit op deze manier mogen worden opgelost. Restaurants Meer ziet Rijkswaterstaat in de weg restaurants en pleisterplaatsen voor beroepschauffeurs, die meer dan mo tels in een noodzakelijke behoefte voor zien. Er zijn er op het ogenblik dertien aangeduide (drie pleisterplaatsen en tien wegrestaurants). In tegenstelling tot de nieuwe motels zal voor deze nog te stichten horecabe drijven gezocht worden naar een ten opzichte van de autoweg zo gunstig mogelijke ligging. Bij voorkeur bij een benzinestation. Dat betekent, dat Rijkswaterstaat een belangrijke rol zal gaan spelen bij de plaatsbepaling om een zo goed moge lijk spreidingspatroon te krijgen en om te voorkomen, dat restaurants worden gebouwd op plaatsen, die verkeerstech nisch gevaarlijk zijn. Dat voor deze restaurants aan de zij- van de ondernemers grote be langstelling bestaat, is tot nu toe wel gebleken. Trouwens, ook de gemeenten zijn er sterk voor geporteerd. Rijkswa terstaat: „In vrijwel elk dorp bij een snelweg heerst de „motellytus". Men grijpt elke gelegenheid aan om de ver keersstroom naar eigen territoir om te buigen. Op zichzelf begrijpelijk, maar onze dienst acht zich niet geroepen daaraan mee te werken". Parkeerplaats Rijkswaterstaat streeft ernaar op el ke 30 km van de thans 600 km autosnel weg een wegrestaurant te hebben en ongeveer dubbele afstand een pleisterplaats voor beroepschauffeurs. Daarnaast wil men goede parkeer plaatsen (voor kortparkeerders), het liefst om de 10 km. Dat houdt in, dat n de naaste toekomst aan de bestaande wegen nog ongeveer hon derd moeten komen. Ook hier denkt men in de eerste plaats aan terreinen bij benzinesta tions. Aanleg van extra op- en afritten daardoor niet nodig zijn. Boven dien heeft men daarbij het voordeel, dat men tevens de beschikking heeft over toiletten. Op de meeste plaatsen ontbreken deze nog, tot groot ongerief van de automobilisten. Op de nieuw aan te leggen parkeer plaatsen, die niet bij een benzinesta tion komen, zullen deze toiletten extra worden gebouwd. Wanneer ze er zullen komen, is nu nog niet bekend. Dat hangt af van de beschikbare finan ciën. Foto boven: „Motel voorziet in behoefte van wegverkeer" (Van onze verkeersredacteur) DEN HAAG In kringen van motel-eigenaars heeft de gere serveerde houding van Rijkswa terstaat ten aanzien van nieuw- bouwplannen ergernis gewekt. De heer G. A. van Nieuwkuyk, direc teur van Bunniks Moto Resto: er liggen in Den Haag honderden aanvragen, rriaar vergunningen worden er niet verleend. (Rijks waterstaat: ,,een schandelijke overdrijving, als we er vijftien hebben is het veel".) De motel-exploitanten zijn het erover :ns: er worden beste zaken gedaan. Be ter dan In de hotels staan de motels ervoor. Voor het grootste deel is dat te danken aan een modernere bedrljfvoe- ring, die in jonge ondernemingen (bet motel bestaat pas een kleine tien jaar In Nederland) nu eenmaal beter mogelijk is dan in al jaren gevestigde rn dikwijls verouderde bedrijven. Directeur Van Nieuwkuyk: „we gaan al hard naar de één miljoen gasten per jaar. Wat betekent, dat ons motel wat de (50)bedden betreft een bezettingspercen tage van 87 procent heeft." Overigens geeft men graag toe. dat de logiesafdeling van de meeste motels niet het meeste inbrengt (van de gemiddelde jaaromzet van een miljoen gulden). In Bunnik bedraagt het percentage van de logiesafdeling van de totale omzet slechts acht. De enige uitzondering is wellicht het Amsterdamse Euromotol, dat een zienlijk grotere beddencapaciteit heeft dan de meeste andere motels. Verlies hotelbedrijf juist dikwijls de verliesge vende factor. In de motels wordt hieraan meer verdiend door de meer gestroom lijnde opzet ervan en de grotere om loopsnelheid. Daarnaast zijn de nevenactiviteiten be langrijke bronnen van inkomsten gewor den: het benzinestation (in sommige ge vallen uitgebreid tot een complete gara ge) en de vergaderruimten. De heer Van Nieuwkuyk: steeds meer zakenmensen maken hier hun afspraken omdat in de steden geen parkeerplaats meer te vin den is. Vergaderingen worden in steeds omvangrijker mate gehouden in de mo tels, die voor iedereen gemakkelijk be reikbaar zijn en ruime parkeergelegen- Goud drijf gebleken. Daarom zijn vele plannen makers met een stukje grond aan de plannen verwerkelijkt den lijkt twijfelachtig. Zeker niet aan de autoweg en ook niet met het gouden motel-bord van Den Haag De botsing ontstond toen de chauf feur van het personenbusje moest rem men omdat een voor hem rijdende personenauto rechtsaf sloe<j Het busje raakte daardoor iets op de linker weghelft en kwam vervolgens frontaal in botsing met de bestelauto. De voor kant van het busje werd volkomen in gedeukt en de inzittenden werden over de weg geslingerd. De buspassagiers waren arbeiders van de beschutte werkplaats „Boerejon- ker" in Zaandam. Zij waren op weg naar huis. Na het ongeluk werden de gewonden in het gemeenteziekenhuis van Zaandam behandeld. Twee van hen konden in de loop van de avond naar huis. Twee kinderen die achter in de bestelwagen zaten, kwamen met de schrik vrij. LJUNBY-ZWEDEN Bij een au to-ongeluk in Zuid-Zweden zijn gister avond een Nederlander en een Zweeds meisje gedood. Hun auto kwam bij een inhaalmanoeuvre in botsing met een tegenligger. De identiteit van de Neder lander is nog niet bekend. SINT MAARTENSBRUG Dc 26-jari- gc heer J. Nierop uit St. Maar tensbrug is gisteravond aan zijn ver wondingen bezweken, enkele ogen blikken nadat zijn auto in frontale botsing kwam met een tegenligger. De vier inzittenden van de andere auto werden licht gewond. Een van hen moest met een gebroken been naar het Centraal Ziekenhuis in Alk maar worden vervoerd. GELDERMALSEN De kantonnier A. E. Gerritsen uit Kerk-Avezaath is gistermorgen tijdens werkzaamheden aan de rijksweg Geldermalsen-Waar- denburg door een grintstrooimachine aangereden en met ernstige verwon dingen aan het onderlijf in het zie kenhuis te Tiel opgenomen, waar hij in de loop van de middag overleed. De heer Gerritsen was 41 jaar en vader van vier kinderen. DEN HAAG De 58-jarige meubelma ker G. H. Gubbels uit de Haagse Snijdersstraat is gistermiddag in het ziekenhuis overleden aan de gevol gen van een zeven meter lange val van een ladder. De heer Gubbels was bezig de dakgoot van zijn huis te schilderen toen hij, waarschijnlijk be vangen door een duizeling, zijn even wicht verloor en omlaag stortte. LEEUWARDEN De tweeënhalf jari ge Willy Palma uit Wanswerd is gisteren in de Dokkumer Ee verdron ken. Vermoedelijk is ze bij de ouder lijke woning te water geraakt. Een brugwachter ontdekte het lijkje van het kind. In cao's klein- metaal: één procent minder (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Het College van Rijksbemiddelaars heeft thans, na aan vankelijke afkeuring, in principe zijn goedkeuring gehecht aan de acht nieuwe c.a.o.'s voor de metaalnijver heid. De werkgeversorganisaties en de vakbonden zyn nl. tegemoet gekomen aan de wens van het college om de in eerste instantie afgesproken loonsver hoging van 6 procent voor 1967 te verlagen tot 5 procent. Dit laatste percentage is ook overeen gekomen in de drie jaren geldige c.a.o.'s voor de metaalindustrie en Philips. Daar bij geldt een „bijsturingsclausule" tot maximaal 2 procent, een clausule, die ook m de c.a.o.'s voor de metaalnijverheid is opgenomen. Het College van Rijksbemid delaars had bovendien de wens te kennen gegeven om dc uurlonen te binden aan een maximum. Als hieraan eveneens vol daan is zullen de contracten definitief worden goedgekeurd. De acht c.a.o.'s voor dc ..kleinmetaal" zullen gelden voor rond 140 000 werk- Jwerk,za"fn in het garage bedrijf. de elektrotechnische bedrijven, het isolatiebedrijf, het loodgieters- en becfrijv CD r'iw'e''reParotie- SALZBURG Een 17-jarlge jongen uit Amsterdam, wiens naam wordt opgege ven als Peter Thiel. is gisteravond in het gebied van de Heisshorn verongelukt Mannen van de bergredding9dienst en van de gendarmerie werden met een heli kopter tot bij de plaats gebracht, wtar

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7