Kloosterman prof bij Pellenaars Bisschop Bekkers krijgt geen straat in Katwijk Verkleedpartij groot feest Felle woordenstrijd in de raad van Valkenburg regeling met verkeerslichten Van der Panne speelde de teleurstelling weg Harmonieën Voorschoten weldra gefuseerd? Vuilnisbelt aanleiding tot krasse verwijten NIEUWE LEIDSE COURANT T f duinen voorlopig niet kan worden JLOI VOOrill0UW6 gerealiseerd, vroegen de heren Ja- KATWIJK In e«n behoorlijk tempo heeft de gemeenteraad gister avond de dertig punten tellende agenda afgewerkt. Burgemeester Dui ker is nog steeds xiek. Daarom werd de vergadering voorgezeten door loco burgemeester H. P. Bloot. De heer H. J. Grimbergen vroeg nadere inlichtin gen over de 621 in Cleijn Duin te bou wen woningen. Geantwoord werd, dat er 3S2 in de woningwetaector zullen worden gebouwd. Voor het andere deel is de keus nog onbeslist. Wethouder mr. J. van der Plas zei, dat aan het project Cleijn Duin tal van juridische, administratieve en tech nische moeilijkheden kleven. Als niet binnenkort met nog enkele grondeige naren overeenstemming wordt bereikt, kan het plan voorlopig nog niet in zijn geheel worden uitgevoerd. Toch is het van het grootste belang, dat het pro ject met voortvarendheid wordt aange pakt daar de gemeente deze hele zaak dan nog met kort geld kan financieren. Transportriool De heer Japies vroeg waarom de kosten van het transportriool naar Cleijn Duin ten laste van de algemene dienst worden gebracht. Mr. Van der Plas vond het billijk, dat aan dit ..in terlokale'* transport allen meebetalen. Later zal nog een groot krediet wor den gevraagd voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. De be woners van de nieuwe wijk zuKen te zgner tijd door middel van een te hef fen rioolbelasting bijdragen in de kos ten van het project. Bij het punt verkoop gronden in de Hoornespolder bepleitte de heer N. v. Duyvenbode een soepeler regeling ten aanzien van de betaling der kooppen ningen. Het bleek, dat van enig uitatel van betaling geen sprake kan zijn, om dat de gemeente anders zelf in finan- cieringsmoeilijkheden komt. Het voorstel de gereconstrueer de Achterkerkweg naar de onlang* overleden bisschop van Den Bosch te noemen, kon geen genade vin den in de ogen van de raadsmeer- derheid. De heren A. C. Berkheij. N. van Duyvenrvoorde en dr. Overdijkink voelden meer voor de benaming Run straat. De heer Japies zei, dat het vernoe men van een straat naar iemand spon taan dient te gebeuren. Zodra er over moet worden gediscussieerd, zit het a! niet goed. De heren Berkheij en Overdijking vestigden er bovendien de aandacht op dat naamsverandering voor de be trokken bewoners kosten met zich brengt ten aanzien van het bedruk ken van briefpapier en dergelijke. De heer G. van der Does was van oordeel, dat de huidige bewoners wei nig voelen voor naamsverandering. Na ampele bespreking werd ten slotte het voorstel de straatnaam te wijzigen in Rijnstraat met 12 tegen 6 stemmen aangenomen Brandspuit Bij het krediet voor de aanschaf van een autobrandspuit vroegen dc heren Ven Duijvenbode en Timmermans of rekening is gehouden met voldoende druk in verband met de hoogbouw. Het bleek, dat het niet slagen van de laatste oefening het gevolg was van een defect aan de spuit. Nu het parkeerterrein in de noord- Nederland klopt Bayonets HAARLEM In de Haarlemse horüt- balweek heeft Nederland gisteravond het Amerikaanse legerteam Augsburg Bayonets met 81 verslagen. De gede tailleerde uitslag was: Augsburg Bayonets OOOlOOOOOsl Nederland 13 1 0 0 0 1 0 Verrassingen bij de hyacinten L1SSE De aanvoer aan Hollands Bloembollenhuis blijft groot. Speciaal het aantal tulpen is boven de verwachtingen gebleven, waardoor de prijzen aan gro tere schommelingen onderhevig zijn- In tussen begint zich meer en meer het ver schijnsel af te tekenen van constant stij gende prijzen in verschillende rassen, die iedereen loopt te zoeken, en dalingen omdat iedereen voldoende bevoorraad Is. Speciaal is dit het geval bij de narcissen. De trompetnarcissen beginnen weer naar onverwachte hoogte te stijgen. Hieruit blijkt, (kit de exporteurs gaan zoeken naar vervangers van andere rassen, die hoegenaamd niet meer te krijgen zijn. Er mag worden aangenomen dat er bij elkaar meer gele trompetten zijn ver kocht in het buitenland dan het binnen land nu oogat. Bij de hyacinten doet zich weer het merkwaardige verschijnsel voor dat te leurgestelde kwekers te veel hebben op geruimd. Carnegie 19 van f 4010 en Arentine Arcndsen 18/19 van f 40 tot 38 zijn ge tallen. waarvan men jarenlang slechts droomde. Ze werden tot verleden Jaar surpluasoorten genoemd. De eens zo be geerde rode Jan Boe van dezelfde maat haalt nu nauwelijks f 27. Het blauw is op ongeveer dezelfde hoogte te schatten, maar de gele brengen weer dikke prij zen op City of Haarlem begint ook al naar de veertig gulden te komen. Alles bb elkaar iUn de kwekers die alleen tulpen telen, de zwakke groep. 7.ij die een wat uitgebreider kwekerij hebben kunnen nu op hyacinten, narcis sen en vooral bijgoed met leer behoor lljke tot beste prijzen goed draalen. pies en Berkhey provisorisch een klein parkeerterrein te maken met eventueel een toegangsweg naar het strand. De voorzitter voelde niet veel voor beide suggesties. trAls we iets doenmoeten we het meteen ook goed doen". Ais lid van de commissie tot wering van schoolverzuim koos men in de vacature M. M. Vöge de heer H. J. van Essen. De heer J. van Dijk vroeg of bij de bouw van het gymnastieklokaal in de Jan Tooropstraat rekening wordt ge houden met de mogelijkheid tot het beoefenen van binnensporten. Wet houder Haasnoot antwoordde, dat dit niet mogelijk is omdat de afmetingen door het ministerie worden vastge steld. Olie water door olie. Wat denkt de gemeen te te doen als het strand op een gege ven ogenblik helemaal zwart gaat zien? Samenwerking met de andere kust plaatsen in dit verband is beslist nood zakelijk. Hij had d€ indruk gekregen dat het college deze zaak niet al te zwaar opneemt. De heer N. van Duyvenbode stak de loftrompet over de verkeersrege ling door middel van verkeerslichten aan de Boulevard. Hij vroeg zich echter af of de verkeerslichten bij het raadhuis voor het doorgaand verkeer niet te lang op rood staan, waardoor zwaar verkeer langer wordt opgehouden dan noodzakelijk De heer H. J. Grimbergen brak een lans voor spoedige aanleg van de sport- velden ten oosten van de Provinciale- weg. Gemeentesecretaris Tieleman deelde mee, dat het gemeentebestuur zijn uiterste best doet de voetbalver eniging uit Katwijk aan den Rijn uit haar impasse te helpen. Astna wegens ziekte verhinderd KATWIJK AAN ZEE, Wim i/i der Panne, die gisteren te elfder ure de door ziekte verhinderde Fei- ke Asma in de Nieuwe Kerk verving heeft stellig aller bewondering ge oogst met een recital van bijzonder gehalte. Deze pas van 'n Amerikaans toernee teruggekeerde organist hij had daar een uitstekende pers) heeft kans gezien een mooi gevarieerd pro gramma te brengen. Ik noem het een prestatie slechts enkele uren voor de aanvang bijvoorbeeld de re gist ra- oor te bereiden. Hij heeft de aan vankelijke teleurstelling van het tal rijke publiek letterlijk weggespeeld. Dat was na afloop van het concert duidelijk waarneembaar Een Grand Jeu'van Pierre du Mage vormde een stijlzuivere inzet, gevolgd door Clerambaults Basse et Dessus de Trompette aan welks specifieke registra tiebehoefte, zoals de titel al aangeeft, hat orgel ten zeerate voldeed. Waterpolo DAMES VAN LGB LIETEN VERSTEK GAAN TEGEN DWR (Van onze waterpolomedewerker) LEIDEN De beslissingswedstrijd in de derde klasse C van de water- polocompetitie van de KNZB voor de gradatie naar de Kring, die gister avond in De Vliet zou worden gespeeld tussen de damesteams van LGB en DWR (Haarlem) is door het niet op komen van de Leidse dames niet door gegaan De Golfbrekers voeren als ex cuus aan, dat zij geen officieel be richt van de KNZB over deze wed strijd hebben ontvangen. De ontmoeting staat echter wel aan gekondigd in De ZwemKroniek, het officiële mededelingenblad van de zwembond, waardoor de LGB waar schijnlijk naar de kring Gouwe— Rijnstreek zal moeten degraderen- legri als hoekdelen een echt Vivaldiaans adagio omsluiten, werd eveneens door zichtig verklankt. Hetzelfde kan gezegd worden van Bachs koraalvoorspel, waar- In de melodie van Herr Christ, der einig Gottes Sohn. nobel geregistreerd, om huld werd door duidelijke tegenstemmen. Louis Viernea impressie van het West- minster Carillon zou men een karakter stuk kunnen noemen. Hier viel m(j op het juiste gebruik van de zwelkast, zeer suggestief als men zich realiseert hoe carillonklanken gedeeltelijk verwaaien. In een kleinood van Cesar Franck viel voorts te bewonderen de con trastwerking tussen een bekoorlijk tongwerkje en labiaalstemmen. waar uit de fraai aansprekende roerfluit naarvoren kwam. Opzettelijk leg ik ditmaal de nadruk op de in zo korte tijd ontworpen registratie, die slechts éénmaal even haperde in Andriesaen. Maar diens toccata, door zijn thema tische inhoud véél meer dan een (letterlijk vertaaldl toetsenstuk vormde een geweldige climax na Franck. aan wie Hendrik Andries- sen zo verwant is. Wim van der Panne bevestigde hierin nogmaals zijn beheersing van het koninklijke instrument. En zo nadert het laatste cortcert in deze serie, waarvoor ik gaarne de hoop uitspreek, dat Feike Asma hersteld zal zijn. omdat het programma van volgende week voor velen zeer aantrekkelijk is. Henri Welbooren. Hinder van de buren DEN HAAG Een 51-jarige inwo ner van Katwijk ondervond veel hin der van zijn buren. Een groenteman stapelde regelmatig groentekisten voor zijn woning en voetballende jeugd was oorzaak van veel lawaai. Ook was een koplamp van zijn auto al eens vernield. Op een dag maakte de man zich zo kwaad, dat hü met een bandelichter de buurman een slag op diens schou der had gegeven. Terzake van mishandeling had hü zioh nu voor de Haagse politierechter te verantwoorden. De rechter kon wel begrijpen dat de man zich kwaad maakte, maar de nu toegepaste me thode moest hy toch afkeuren. Ver dachte ontkende overigens met de bandeiichter te hebben geslagen, hü zou alleen maar een duw hebben ge geven. De officier eiste f 60 boete, waartoe de rechter veroordeelde Hoog en laag water te katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 9.51 en 22.22 uur: laag wa ter 5.20 en 17.50 uur. SASSENHEIM Onder Ideale weers omstandigheden werden aan het eind van de Narcissenlaan gistermiddag een ge kostumeerd feest, een modeshow en een seepklstenrace gehouden. Dit waren de laatste evenementen onder auspiciën van de commissie Jeugdrecreatie. Voor deze middag had in het bijzonder het echt paar Oostmeyer van DOS zich verdiens telijk gemaakt. Voorzitter Mazec van de commissie zei in zijn openingswoord te rekenen op meer medewerking van de ouders vol gend jaar, om des te meer te kunnen or ganiseren. Er waren allerlei leuke creaties te be wonderen. Bij de gekostumeerden won nen José v. Roon, Annemieke Könlg, Ma rijke Wierda en Lotty Keuning een eer ste prijs met „alleen op de wereld", ter wijl een verdiende 2e prijs naar bruidspaar van het jaar" van de kinde ren Bergman ging. Bij de individuele deelnemers gingen prijzen naar: 1. René Hoekstra als Chinees, 2. Mare Oostmeyer als clown, 3. Albert Koppier als boef. Beslist een vermelding waard zijn „De handelsreiziger", „De boer", „De rijke dame „De neger". „Grootmoeder kleindochter" en „Saartje en Swiebertje". Veel werk De modeshow was bijzonder geslaagd, dankzij het vele werk, dat de „mt qulns" tihuis met of zonder hulp moeder hadden verricht. Hier ging de Harde nood dwingt ertoe VOORSCHOTEN Voorschoten heeft sedert meer dan een halve eeuw twee harmonieverenigingen De oudste vereniging is Benvenuto ruim zestig jaar geleden opgericht als onderdeel van de personeelsvereniging van de Zilverfabriek. de jongste vereniging, echter bijna vijftig jaar oud. Is de St. Laurentiusharmonie, opgericht als on derdeel van het patronaatswerk van de r.k. kerk. Beide verenigingen hebben een lange en mooie staat van dienst en beide verenigingen hebben in de loop der iaren de band met de oprichters ge heel of vrüwel geheel verbroken. De harmonie Benvenuto is uitge groeid van fabrieksharmonie tot een open vereniging en de enige band met de Zilverfabriek is nog dat een der directieleden een soort beschermheer schap heeft Voorbij De harmonie St. Laurentius ls nog steeds een specifieke r.k. vereniging, maar voorbij is de tüd, dat deze ver eniging met slaande trom en trompet geschal de processies opluisterde of jonge priesters het dorp binnenhaalde. De onmisbare functie die beide ver enigingen hebben, ligt thans geheel in het openbare leven, zoals het begelei den van de kinderoptocht op Konin ginnedag en het optreden bü jubilea in dienstverband of huwelyken. De laatste twee jaren is hef sterk bergafwaarts gegaan met beide ver enigingen. Hoewel Benvenuto de in- zinking van een aantal jaren geleden grotendeels weer te bouen komt, gaat het met de Laurentiusharmonie steeds slechter. Niet muzikaal bezien, maar alleen door een gebrek aan leden. Het voordeel van de moeiÜjke jaren van beide verenigingen is het naar el kaar toegroeien. In het begin gedwon gen door lüfsbehoud, maar thans meer omdat de scherpe tegenstellingen ver dwenen zün en het gedwongen samen- optreden geleerd heeft dat eendracht macht maakt. Reeds diverse malen is gebleken, dat beide harmonieverenigingen alleen VALKENBURG Gisteravond kwam de gemeenteraad bijeen onder voorzitterschap van burgemeester M. A. van der Have. Van de acht punten omvattende agenda leverde de rond vraag de meeste discussie op. Wethou der Th. v. d Melj merkte op, dat hij het geen stijl vond, dat de fractie Gemeentebelangen een bezwaarschrift heeft ingediend naar aanleiding van de verkoop van de vuilnisbelt. Het be treft hier niet zozeer de verkoop van de vuilnisbelt alsuel dat daar een pompstation zal komen De bestemming was afhankelijk ge steld van de planologische dienst en de raad wist dat daar een pompstation zal komen. Bij het scheiden van de markt mogen we niet met de belan gen van de gemeente spelen (dit was de voorlaatste vergadering met de oude raad) en daarom vond de wet houder dit een onsportieve politiek van de fractie Gemeentebelangen- Onsportief De fractieleider, de heer S. M Poot, ageerde zeer fel tegen deze opmerkin gen. Er was in de raad niet bekend gemaakt dat er een pompstation zou komen. Daar is nooit over gesproken Hij vond dat B. en W. niet sportiei hebben gehandeld. De voorzitter liet de notulen van de raadsvergadering waarin ovar deze aangelegenheid was gesproken, aan rukken. Hij las de desbetreffende pas sages voor en vond dat de notulen duidelijke taal spraken. Hij vond het verder vreemd, dat geen enkel raads lid van de betrokken fractie ooit had geïnformeerd naar de bestemming van de vuilnisbelt. B- en W. hadden een duidelijke en zuivere koers geva- Ook dit werd bestreden door de heer Poot. die zei dat B. en W. de raad een rad voor de ogen hadden ge draald. Dit w erd weerlegd door de voor zitter. die opmerkte dat ook dc heer Poot deze notulen had thuis gekregen en dat ze reeds lang wa ren goedgekeurd. Bij aanvang van de vergadering had een commissie uit de raad onder leiding van de heer S- M. Poot de ge loofsbrieven van de nieuwe raadsle den onderzocht en in orde bevonden. In de rondvraag vroeg de heer Jac. Korpershoek (AR.) of er bü woning- ruil van de zijde van de gemeente meer controle kan worden uitgeoefend De voorzitter antwoordde dat het gemeentebestuur dit niet kan doen. De vestigingsvergunning die elke be woner nodig heeft, kan niet afhanke lijk gestéld worden van informaties. De heer Jac. v. d. Meij (C.H.U.) vroeg of er al schot kwam in de op ruiming van de vuilnisbelt. De voor zitter antwoordde dat hieraan zeer binnenkort begonnen zal worden. Het wachten is op de administratieve kant van de zaak die nog niet hele maal rond is. De heer Poot vroeg of er geen leu ning aangebracht kan worden bij de kleine brug op de Voorschoterweg. Toen het gebied nog aan Voorschoten behoorde, het is pas onlangs bü Val kenburg gevoegd, ergerde men zich hier al aan, maar nu het Valkenburgs grondgebied is geworden, zag de heer Poot gaarne dat er wat aan gedaan wordt. De voorzitter merkte op, dat de opdracht reeds uit was en dat het wachten is op de smid. door een samenvoeging kans zagen een redelijk spelende harmonie op de been te brengen. Zo zagen de Voorschote naren reeds met Koninginnedag combinatie Benvenuto-Laurentius door het dom marcheren. Onmisbaar Een harmonievereniging heeft voor al in een dorp een niet te vervangen functie en noodgedwongen zit er de laatste jaren te weinig „muziek" it dorpsleven. Juist omdat beide enigingen een prachtige staat van dienst hebben, wordt een fusie be- moeilükt. De besturen van de beide verenigingen zien echter de noodzaak in van een nader overleg en eind deze week zal er een gecombineerde bestuursvergadering zün. Een fusie behoort zeker niet tot de onmogelük- heden te meer daar de leden weinig verzet zullen aantekenen. De gedwon gen samenwerking naar buiten heeft een vriendschapsband geschapen tus sen beide verenigingen. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN Geboren: Christine J S dr v H van der Haven en A S Tanis; Kees J zn v P C Spaargaren en M J der Reyden; Monica P M dr v J J Lin deman en P C Huntman; Cornells Th zn v C Th M Karremans en Chr Wiltha- gen; Hendrik J zn v H Terink en J A H Goosen; Rudolf J C zn v G P ten Brug- gencate en M van Straten. ONDERTROUWD: J W Vejouden A Sterk; Chr van penburg en E H Th Hoiting: J Bezemer te Zwijndrecht en M G van Osnabrugge; F P van der Mark te Leiden en C H M Oudshoorn. GEHUWD: H J F Boekhorst te Am sterdam en J C Struik; G A Versluljs te Warmond en M C B Gerrits J Rombouts tc 's-Gravenzande en J G Dansen: G H Haas te Valkenburg (ZH) en P Verhaar A J Th van der Meer te Sassenheim er C H J Schrama. Nieuwe zwemreeords KINGSTON Opnieuw hebben de spelen van het Britse gemenebest drie nieuwe were ld records zwemmen opgele verd. De Australiër Peter Reynolds, win naar van de 440 yards wisselslag in we reld record tijd, triomfeerde dinsdagavond op de 220 yards rugslag in 2 min. 12,0 sec. Hij verbeterde rijn wereldrecord met 1,5 sec. Robert Windle zorgde voor een tweede Australisch succes. Hü toonde zich de snelste op de 440 yards vrije slag met een tijd van 4 min. 15,0 sec. Het oude wereld record stond sedert 23 februari 1960 o; naam van de fameuze Australiër Joi Konrads met 4 min. 15.9 sec. Elaine Tanner veroverde voor de twee de maal goud voor Canada. Het 15-jarige meisje uit Vancouver eiste met 2 min. 29. sec. de 220 yards vlinderslag op. 'Zij nar daardoor het wereldrecord over van d Amerikaanse Sue Pitt, die het op 21 aug. 1965 te Cardiff op 2 min. 31.9 sec. bracht Zeilnieuws KOPENHAGEN/VEERE/MEDEMBLIK De Deense zeiler Paul Elvström is gisteren in Kopenhagen wereldkampioen in dc 5.5 meter-klasse geworden. De voorlaatste race eindigde hü als zesde, waardoor zijn puntentotaal van 14.7 on bereikbaar is geworden voor de overige deelnemers. BU windkracht 4 tot 5 voor zeilers dus uitermate gunstig zijn op het Veer- se meer de derde en vierde race van het wereldkampioenschap OK-jollen gezeild De eerste werd gewonnen door de Zweed Arneson en de tweede door de Deen Jen sen. Vanwege een regen van protesten kon nog geen klassement worden opge- Dc Loosdrechtse zeiler Jos Kersbergen heeft gisteren de leiding genomen in het algemene klassement van de internatio nale soloweek, die op het IJsselmeer wordt gehouden. Ook tijdens de tweede race behaalde hij de overwinning. Ie prijs naar Betty Burgmeyer in haar op-art creatie die veel bijval oogstte. Twee bruidjes, Marlène Kallee en Mieko Strobbe, haalden een 2e en 3e prijs. Ook ,.Dc matrozen" hadden veel bekijks, even als „Het elfje". Een extra le prijs werd toegekend aan de kinderen Van Tol met hun voortreffelyke bruidsstoet. Elly v. d. Merwe en Eveline Schuurman kregen een 2e prijs voor hun zeer aparte creaties. Het laatste evenement was een zeep kistrace. Na een zeer enerverende 6trijd bereikte het team Bert Hogeveen en Ge rard Reeuwyk de eerste plaats. Tweede werd het koppel Dick van Abeelen Flip Bakker. Derde Jaap Hoekstra en Wim Los en vierde Roland de Bruyn Sjaak v. d. Lans. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM - GEBOREN: Reindert, z v H J Berghorst en P Knetsch; Mo nica Antonia, d v K van der Zwet M A Tulen: Francina Geertruida Maria, d v Th M Wiering en G E Verdijk: Hen ri Johan Boudewijn, z v P Arenthorst en J E van der Bent: Yvonne, d v M Helmus en A de Graaf; Marjon, d v J K Roodzant en M M Hellemink; Sonja, d v J C Aangeenbrug en A W van Oude- ONDERTROUWD: C Evers. Landsmeer en M A Schreuder. GEHUWD: P A J van der Kaaij, Sprang-Capelle en R Postma; N J Reeu- wijk, Lisse en J J van Es; J Braam. Lisse en M E C Luijk. OVERLEDEN: A Eikelenboom, 68 J SASSENHEIM Dc Blauwband hield zaterdag een wedvlucht vanaf Noyon, 313 km. Los 6 uur50. In concours 212 dui ven. Eerste duif 10.40.34, snelheid 1357 meter per minuut. Laatste duif 10.56.40, snelheid 1209 meter per minuut. J. Wowijs 1, 30: G. Mens 2; W. Zwart 3, 4. 7, 15, 23: G. Ammerlaan 4, 37; G. A. Re wijk 6. 27. 31, 32; A. P; de Goey 8, 16, 19; R. Preenen 9, 24; Gebr. Krom 10, 20, 22; T. v. Haaster 11; J. Krogt 12, 3»; A. Schrama 13, 18, 36; L. de Ridder 14; P. v. d. Kraan 17; H. v Lans 21 C Drost 26; W. v. d. Krogt 40. 42: L. J. Drost 29, C. Vonk 33. 35; H. Spaargaren 34; Th. Onderwater 38; W. Harskamp 41. WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1966 (Van onzer verslaggevers) LEIDEN, Nol Kloosterman heeft gistermiddag een einde ge maakt aan zijn status als amateur wielrenner. De 24-jarige Leidenaar tekende in de riante villa van Kees Pellenaars in Breda een (voorlopig) éénjarig contract als beroepsrenner bij Nederlands grootste prof ploeg TeleViaier. Begin september zal Nol Klooster- man in de driedaagse etappewed- stryd ParijsLuxemburg zyn de buut maken in de roodwitte forma tie van de Pel. Als voorbereiding za] de Leidenaar een befaamd tempo-I rijder enige criteria in Nederland en België rijden. Maandag a.s. stari Kloosterman in de Ronde van Oosi terhout voor het laatst als amateur.] Met zün contract bij TeleVizier waarvoor ook zün ploeggenoten Ger-; ben Karstens (Leiden) en Bart Zoet (Sassenheim) rüden is Nol Kloos terman byzonder bly: „Ik had mjj voorgenomen dat dit mijn laatste sei zoen als amateur zou zün", vertelde hü gisteravond terwijl hü tevreden voor zich uit lachte, „maar op een plaatsje in de ploeg van de Pel had ik alleen maar durven hopen. Het is dan ook eigenlük maar goed geweest, dat ik niet heb „gehapt", toen Piet Liebreehts, die als verzorger van Peter Post het één en ander in de melk te brokkelen heeft bij 't Belgische extra- sportieve merk Solo, my onlangs - met de Tour de France in het vooruit zicht een aanbieding deed. Op aanraden van bondscoach Mid- delink „Eerst de Ronde van de Toe-, komst ryden, de Tour is zonder enige voorbereiding voor jou zelfmoord heb ik toen het aanbod van de hand gewezen, al heb ik later nog gepro beerd toch by de Vlaamse ploeg te ko men, omdat ik één maand voor de kleine Tour te oud bleek!" Ingezonden Oude kerken Ik ben het niet eens met de schrij vers van de vorige ingezonden stukken! De machtige kathedralen zijn kroonge tuigen. Thans echter wordt de vertical! lijn omgebogen en gaat de horizontals steeds meer overheersen. Als de bewo ner van een huis zijn huis tot een puin hoop laat vervallen, betekent dit het ba- gin van het einde. Wanneer men hart voor de kerk heeft, behoeft het aan financiën voor kerkres-, tauratie niet te ontbreken. Oecumenische! samenwerking is echter wel geboden. VD Katwijk aan Zet IJMUIDEN Aan de IJmuider markt verschenen 11 vaarutigen. Zij m aanvoer van 3391 kisten vis i rekening, waarvan 1190 kisten schelvis, 190 kisten wijting, 260 kisten gi beljauw, 570 kisten koolvls, 480 kisten haring, 1480 kleine kisten haring. 440 kisten makreel, 330 kleine kisten kreel, 65 kisten schol, 1 kist tarbot, 190 kisten diversen, 360 stuks stijve kabel jauw cn 250 kilo tong De prijzen waren over het algemeen aan de redelijke kant. De meeste schol soorten openden met een fraai bod var ƒ82. Alleen de iets mindere kwaliteit was goedkoper maar onder de men niet terecht. De schol 2 was eveneens duur. In de meeste gevallen moest men f 75 beta len om nog enigszins aan zijn trekken te kunnen komen. Slechts de scholletjes van de onderkant gingen voor lagere prijzen van de hand Het laagste bod lag op ƒ42. Vakantie. Hoewel de grotere tongsoorten iets goedkoper waren, kan bijvoorbeeld hoogste notering van ƒ7.99 toch niet kin derachtig worden genoemd. De kleinere soorten waren iets duurder, waardoor een beter gemiddelde dan op de gaande dagen werd bereikt. Het w leen jammer dat de aanvoer ver onder de maat bleef. Men moet echter beden ken dat een groot aantal loggers en kot ters aan de kant ligt voor de jaarlijkse onderhoudsbeurt. Dat betekent tevens een mooie gelegenheid de bemanningen van een meer dan verdiende vakantie te laten genieten. De haring haalde op de eerste afslag de mooie notering van ƒ41 en ook dat enkele guldens meer dan enige da gen geleden. De sloktoers lag op het gebruikelijke niveau van 12. Voor de makreel waren de grootste liefheb bers bereid ƒ36 neer te tellen. De meer behoudzuchtige kopers gingen niet ver der dan tot een notering van ƒ15.60 Schelvis. De grote schelvis was buitengewoon ln trek en bedong op de eerste afslag hoogste koers van ƒ70. Veel ging daar niet af. De laagste notering be droeg ƒ62 en dat was altijd nog beter dan de hoogste van maandag. De grootmiddel, de kleinmiddel en de pennen lagen met een gemiddelde van eveneens goed ln de markt. De on gunstige uitzondering op de regel vorm de de braadschelvis die in de meeste gevallen voor 17 te koop was. Een troost was dat de kattencentrale niet aan bod kwam. Deze instantie kreeg evenmin w(jting toegewezen. Ook deze vissoort wist aan de minimumgrens ti ontkomen. De grote gul marcheerde met een hoogste notering van ƒ52 behoorlijk mee De kleinste soort, die al enige dager sterk de overhand heeft, was goedko£ per en kon dikwijls al voor 16 worde,] gekocht. De kabeljauw was aanmerkelij* duurder. De kisten grote deden eerst 150 en daarna 130. Ook de middel kabeljauw liet zich met een koers van 140 tot 110 niet onbetuigd. De kroon spanden de regels grote kabeljauw, dit op de eerste afslag aan een not»rin* van ƒ160 toekwamen. IJsland. IJslandse biologen hebben verklaard.' dat de kabeljauwstand in de wateren van hun land terugloopt door het weg- vangen van jonge vis door Britse trei- Iers. Van 1954 tot 1964 is de IJslandse kabeljauwprodukite met 22 percent te- j ruggelopen niettegenstaande de vangst capaciteit met acht percent toenam. De IJslanders beweren dat de Engelsen veel nog niet paai-rijpe kabeljauw hebben opgehaald. In West-Europese visserij kringen vreest men, dat deze beschul-1 diging de voorloper is van een verdere uitbreiding van de IJslandse visserijgre»- Poleo. De Poolse visproduktie bedroeg in 1965 270.000 ton. In 1966 hoopt men 310 000 ton aan te voeren door de inzet van zes nieuwe fabrlekstreilers. Men heeft een 5-jarenplan opgesteld. Over niet al te lange tijd verwacht men een gemiddel de jaarproduktie van 470.000 ton. De helft j zal op de buitenlandse markt worden j In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 40 kisten schelvis. 20 kisten wijting, 60 j kisten gul en kabeljauw, 20 kisten kool- vis. 540 kleine kisten haring', 100 kisten makreel en 260 stuks styve kabeljauw. Vandaag aan de markt. Vandaag lagen onder meer aan dc IJmuider markt de IJM 36 Kemphaan met 1885 kisten 25 stuks stijve kabel jauw. Voor de donderdagmarkt was al bekend de IJM 9 Haarlem met 1750 kis ten, 240 kleine kisten haring cn 40 stuks I stijve kabeljauw.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4