STEUK m Werpers heersten in honkbalwedstrijden Ruim 220.000 personen sportmedisch gekeurd Dubbele zege voor Franse Wil mi Hoei Vereisten voor een fijne visdag: vroeg op, goede stek en... Drum! I U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! NIEUWE LE1DSE COURANT Nuttige oefenwedstrijd TA]komt 11 o« O conditio tekort (Van een onzer verslatere vers) TER AAR Het eerste elftal van TAVV heeft zaterdagmiddag een nattige oefenwedstrijd gespeeld tegen Jodan Boys. De Ter Aarder* kwamen voor de rust wel verdienstelijk voor de dag, maar stelden na de hervatting toch duidelijk teleur. Dat de strijd met een 11 stand eindigde, was van minder belang. In de eerste helft wogen beide ploe gen aardig tegen elkaar op. Jodan Boys nam weliswaar de leiding toen de Ter Aarse doelman Grieming zich liet ver rassen (01», maar de blauwwitte Ter Aarders gaven de moed niet op. Zelfs het feit dat Heemskerk zich geblesseerd door Cor van Dijk moest laten verrassen, kon TAW niet %'an de wijs brengen. Na een gedeeltelijk afgeslagen aanval geleid door Kroon zorgde Van der Steeg vooj de verdiende gelijkmaker: 11. Na de rust zakte het spelpeil ziender ogen. Beide ploegen kwamen duidelijk nog wat conditie tekort, waardoor de strijd steeds tammer werd. In de stand kwam ook geen verandering Reserves wèl op dreef.. Lisser Boys nog niet in „oude" com pet it ie vorm NIEUW VENNEP Lisser Boys heeft de „oude" competitievorm nog niet te pakken. Dat is zaterdagmiddag tijdens de eerste oefenwedstrijd van de zwart witte Bollcnstrekcrs tegen SMS althans duidelijk geworden. De sterk verjongde De Boys kwamen weliswaar in de eerste helft enthousiast en soms bijzonder aardig voor de dag, maar zij misten toch nog teveel conditie om ook de tweede helft op volle kracht te kunnen spelen. De Veners beslisten dan ook de overigens bijzonder nuttige vriendschappelijke wedstrijd na eon 2—1 voorsprong bij de rust met 3—2 in hun voordeel. De reserves van Lisser Boys waren daarentegen in het duel tegen de niet al te sterke B-combinatie van SMS wol op dreef en zegevierden na een eenzijdige ontmoeting met 010. MAANDAG AUGUSTUS 1966 teveel veld fouten HAARLEM Circa vierduizend honkballiefhebbers hebben zaterdag tijdens de wedstrijden van de derde internationale honkbalweek genoten van werpersduels. In de eerste wedstrijd deed zich daarbij het merk waardige voor dat niet de sterkste werperde Antilliaan Sam Jacobs ze gevierde, maar de niet al te best werpende Bob Malloy, die slechts twee maal drie slag en viermaal vier wijd gooide. Veldfouten van de Antilliaan se ploeg, die zich aan slag zeer gretig betoonde, gaven in dit duel de door slag, waardoor de Amerikaanse militairen met 5-1 zegevierden. In de avondwedstrijd ontspon zich ook al een boeiend werpersduel tussen Rob Hoffmann en de Amerikaanse student van de California Stags Gary Jones. Nederland won met 3-2. De Antilliaanse werper Jacobs moest de steun van zijn velders ontberen en vooral drie vangfouten van achtervanger Wilfred Pieters waren in dit geval fu nest. Ze leverden evenzoveel runs voor The Bayonets op. die aan slag slechts één honkslag meer produceerden. De Antillen namen de leiding in de eerste gelijkmakende slagbeurt door nun ope gsslagman Marcel Brigitha, die na kittBWN Tijdens de nationale atletiek- kampioenschappen in Amsterdam heeft de Lissenaar Piet van Ree- len zaterdag de titel veroverd op de 10.000 m. Hij finishte met ecu ruime voorsprong in een tijd van 30 min. 32.6 sec. op Egbert Ny- stadtdie zestien seconden meer nodig had. Nederland naar kleine Olympiade MEXICO Nederland zal deelnemen tan de tweede internationale sportweek in Mexico, oftewel de „kleine olym piade". zo heeft het plaatselijke Olym- oische comité zaterdag bekend gemaakt. Oc heer A. Paulsen van hc Nederlands Olympische Comité, heeft de voorzitter van het Mexicaanse comité, generaal José de Jesus Clark Flores. bezocht om rem dc Nederlandse deelneming mee te ielen. Nederland zal tien atleten zenden, ildus dc Mexicaanse mededeling. opofferings-stootslag van Max Gumbs, een honkslag van Joseph Martina en een verre tik van Wilfred Pieters kon sco- Daarna bleef de Amerikaanse defen sie potdicht, waarbij kortestop Rock Gib son en linksvelder Jim Metz uitblonken. Metx bereikte in de vierde inning met een verre tik het tweede honk en kon dank zij twee opeenvolgende fouten bin nenkomen. Ook de andere vier runs van de Amerikanen kwamen er dankzij veldfouten. Home-runs Het duel tussen Nederland en de Ame rikaanse honkbalstudenten van Bill Arce werd in feite beslist door Hamilton Rich ardson die in de achtste inning een home-run de tweede van die dag sloeg, terwijl Hoffmann al op de honken was gekomen. Het was in feite een tra gische nederlaag voor de Amerikaanse linkshandige werper Gary Jones, die een gave demonstratie werpen ten beste had gegeven. Zijn worpen waren nagenoeg onbespeelbaar want niet minder dan ne gentien Nederlanders werden op drie maal drie slag uitgeschakeld. Rob Hoffman begon daarentegen niet erg overtuigend. In de eerste slagbeurt moest hij al een run toestaan aan Mike Williams, die na vier wijd en een gesto len honk op een honkslag van Beek kon en. In de tweede inning sloeg Pear- Cotton toen de eerste home-run van de dag, waardoor de Stags aan een 20 voorsprong kwamen. Hoffman had erg veel steun nodig van zijn velders, die n deze ontmoeting slechts een fout maak ten. Werpersresultaten waren: Jacobs (Ned. Antillen): 1028: Malloy Bayonets) 247: Hoffmann «Nederland) 626: Jones (Stags) 19—5—2. Rusland oefent op grote hoogte MÜNCHEN, De Sovjetunie is in Ar- enië op tweeduizend meter hoogte ter voorbereiding van de Olympische Spelen van 1968 in Mexico een trainingskamp aan het inrichten. Dit is gemeld door de Bulgaarse radio die werd beluisterd door radio Vrij Europa. De klimatologische omstandigheden van het Armeense ge bied lijken op die van de stad Mexico, welke 2233 meter boven de zeespiegel ligt. In het kamp komen een stadion, zwembaden en tennisbanen. Op de fiets ZARAUZ De hoogste sport- autoriteit ran Spanje is in het zie kenhui s van Zarauz opgenomen omdat hij op het rijwiel ran zijn zoon trilde fietsen. De Spaanse na tionale commissaris voor sport en lichamelijke opvoeding, José An- tonio-Elola-Olaso. die met vakan tie hier is. wilde een fietsritje ma ken. Hij slipte, viel en liep een diffractuur op. DES HAAG In het jaar 1965 ijjn in Nederland 270.241 sportkeuringen verricht by personen die verschillende takken van sport beoefenen. Dit aan tal is 7.3 procent meer da:i in 1964 want in dat jaar bedroeg het totaal aantal onderzoekenden 205.933. Onder deze 220.241 ge keurde personen bevon den zich 173.097 manne lijke en 47.324 vrouwe lijke sportbeoefenaren. De meeste keuringen hebben een positief resultaat op geleverd. Van de in totaal 224.324 onderzochte personen wer den 217.143 goedgekeurd ert 3 339 voorlopig goed gekeurd. Het aantal direct zfgekeurden bedraagt 724. terwijl 1018 personen voor lopig afgekeurd moesten worden. 2.100 werden administratief afgekeurd. Niet minder aan 175 bureaux, verspreid over het gehele land. waren bij deze keuringen ingescha keld. Al deze sportkeuringen stonden onder de super visie van de Federatie van Bureaux voor Medi sche Sportkeuring in Ne derland. Deze federatie moet vaststellen dat aan de kwaliteit van de keu ringen nog wel het een en ander ontbreekt. Voorts zou men graag zien dat de KNVB een tweetal extra-keuringen instelt. In het reglement van de KNVB ontbreekt nl een bepaling omtrent een verplichte keuring na het doormaken van een ern stige ziekte of een ernstig ongeval. Omdat het extra keuringen zijn zou de Federatie graag zien dat deze gratis zijn. Men acht het wenselijk dat jeugdige voetballers die worden opgesteld in senioren-elftallen extra worden gekeurd. KNVB heeft gesteld dat een jongen van 15 jaar ge keurd moet worden omdat hij dan overgaat van de B- naar de A-junioren. De Federatie wil voor zulke voetballers een extra-keuring met opgave van de klasse waarin men hem wil laten uitkomen. Het spreekt voor zichzelf dat het spelen tussen vee) ouderen, psychologisch en lichamelijk heel wat voor zo'n jeugdige speler be tekent. Verder wordt vermeld dat 942 artsen aan de 175 bureaux zijn verbonden Het aantal gekeurde per sonen per duizend in woners bedroeg in 1965 18.3 tegenover 1964 17.1. Veel belangstelling voor de keuringen bestaat in de provincie Groninger, waar men per duizend inwoners een percentage bereikt van 31.3 personen. Zeeland heeft het laagst percentage, n.l. 8,3 per sonen per duizend in woners. Amsterdam heeft het hoogste aantal. In de hoofdstad worden de meeste keur'ngen richt: 18.819 personen. Ook Rotterdam en Den Haag liggen boven de 10.000 sportkeuringen. Van hei totaal aantal keuringen in 1965 (224.324) waren 51,3 pet voetballers. In he; niet bij dit getal vallen handbal (8,3 pet), korf bal (7.6 pet), zwemmen (7,3 pet) en atletiek (4.3 pet). Met een van zijn handtekening voorziene honkbal opende burge meester Cremers van Haarlem zaterdagmiddag de interna'in- nale honkbalweek. De Antilli aanse achtervanger Wilfred Pie ters ving deze eerste worp keurig en hield toen meteen de bal souvenir tot grote hilariteit v het publiek. Wereldkampioen schap zeilen 5,5 m-klasse KOPENHAGEN De derde en vier de race om het wereldkampioenschap in de 5.5 meter-klasse te Kopenhagen werden gewonnen door de Deen Paul Elvstroem met de Web. Hij leidt thans na vier wedstrijden met 0 pun ten, op de tweede plaats gevolgd door de Westduitser Harmstorf met 3 punten en de Noor Fred Olsen met 5.7 pnt op de derde plaats. In de strijd om het Europees kampioenschap te Kopen hagen in dezelfde klasse leidt de En gelsman Derek Farrant, die de twee tot nu toe gezeilde races beide won. met 0 punten, gevolgd door de Zweed Baath met 14.7 en de Fransman Da- nielou met 15,7 pnt Judith de Nijs won in Canada ROBERVAL De Nederlandse zwem ster Judith de Nijs heeft een 32 km lange zwemwedstrijd over het meer van St. Jean in Canada op haar naam gebracht. De oud-Robbenzwemster zege vierde in 6 uur 32 min. 57 seconden. De Utrechter Herman Willemse, die de race dTiemaal heeft gewonnen, eindig de als vierde. Nenning en Schranz waren kansloos PORTILLO (Chili) Opnieuw hebben de Franse skiërs tijdens de wereldkampioenschappen, die in Portillo worden gehouden, een dub bele zege behaald. Nadat Annie Fa- mose en Marielle Goitschel bij de dames voor een dubbele Franse over winning zorgden bij de slalom, eisten Jean Claude Killy en Leo Lacroix hpt goud en zilver bij de afdaling voor heren op. Groot was de teleurstelling in het Oos tenrijkse kamp. Heini Messner was met een vierde plaats de beste Oostenrijker en favorieten als Gerhard Nenning en Karl Schranz moesten met een zevende en negende plaats genoegen nemen. Een financieel succes schijnen de ste wereldkampioenschappen ski die op 'delijk halfrond worden verwerkt niet te worden. Slechts 200 betalsnde be zoekers waren naar de wedstrijden ko en kijken. De Amerikaan Walter Falk' werd tij dens zijn afdaling gewond. Hij viel kort de finish en is in bewusteloze toe stand per helicopter naar het ziekenhuis an Portillo vervoerd. De uitslag luidt 'lengte parkoers 2660 meter hoogteverschil tussen start en fi nish 803 Jeai I 2. Leo Lacroix (Fr) 1.34.80; 3. Franz Vogler (W.Dld) 1.35,16; 4. Heini Messner (Oost) 1.36,02; 5. Pierre Stamos (Fr) 6. Bernard Orcel (Fr) 1.36,38. Bob Fisher nestelde zich naast Spassky SANTA MONICA Na 12 ronden is de Rus Boris Spassky nog aan de leiding in het Piatigorsky-schaaktoernoni, maar de Amerikaan Bobby Fischer en de Deen Bent Larsen ziten hem op de hie len. Spassky maakte vrijdag remise in zijn afgebroken party' tegen de Ameri kaan Resjevsky Hoewel hy een pion voorstond, kon Spassky niet door de ver dediging van de Amerikaan heen bre ken. Zoals was verwacht, heeft de Joego- ilaaf zijn afgebroken partij tegen Larsen opgegeven. Wereld kamipoen Petrosian kwam remise overeen met de Hongaar Porti sch. De Amerikaan Bobby Fischer deelt sinds zondagavond de eerste plaats met de Rus Boris Spassky. Fischer speelde agressief tegen de Nederlander Jan Hein Donner, die in 29 zetten verlcor In de daaraan voorafgaande drie ron den versloeg Fischer achtereenvolgens Samuel Reshevsky (VS), Lajos Portisch (Hong) en Boris Ivkov iZuidsl» Ravage in Sont bij int. zeilwedstrijd SKOVSHOVED Eén jacht is gezon ken en tientallen andere raakten zwaar beschadingd tijdens het stormachtige weer toen meer dan zeshonderd boten en meer dan twaalfhonderd zeilers za terdag vochten tegen de hoge zee op de Sont by de internationale zeilwedstrijden in het Deense Skovshoved. Meer dan drie uur lang had de wind een snelheid van ongeveer 14 a 16 me ter per seconde. Tijdens buien kwamen er windstoten van 20 meter per seconde voor. Er kwamen golven van twee meter hoog voor. Het Finse jacht Chaje III, dat was in geschreven voor de wereldkampioen schappen in de 5,5 meter klasse, zonk dertig seconden nadat de spinnakerpin tijdens de storm was gebroken. Roergan ger Jussi Neme*- en zijn bemanningsleden zyn door escorte.vchepen gered. De race werd na enige tyd afgelast. W.K. schaken Studenten speelden gelijk tegen Finland OEREBRO Het Nederlandse schaak team bU het wereldkampioenschap voor studenten heeft zaterdag in de vierde ronde in de eerste zitting gelyk gespeeld tegen Finland. Twee partijen werden af gebroken. Scholl won van Aijala, v. d. Berg verloor van Hankipohja en Ree Brander en ZuidemaWesterinen werden verdaagd. De afgebroken partij uit de ontmoeting tegen Rusland (ZuidemaKusmin) werd door de Nederlander gewonnen. Hierdoor werd de einduitslag 2%1% in 1 deel van de Russen. De overige uitslagen van de vierde ronde waren: Denemarken—Hongarije 21 en 1 afg.r ZuidslaviëOost-Duitsland en 3 afg.; BulgarijeGroot-Brit- tannië 11 en 2 afg.; IsraëlRusland 13; RoemeniëTsjechoslowakije en 2 afg. De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde luiden: HongarijeBulgarije 3%; Oost-DuitslandDenemarken 11 en 2 afg.; TsjechoslowakijeFinland 1 '.2 en 2 afg.; EngelandRoemenië 1%—2%. Rusland—Zuid-Slrvië 2% en 1 afg.; Nederland—Israël 01 en 3 afg. Bij deze ontmoeting verloor Krabbe van ïlix Brot. De ontmoeting Nederland Finland uit de vierde ronde eindigde ge lijk; 22. Daarbij eindigden de duels ZuidemaWesterinen en ReeBrander Een strakke pass - een kei hard schot: goal! Alweer zo'n formidabel Quick-doelpunt. Hoe kan het anders: Quick voetbalschoenen zijn de sterk ste ter wereld! QUICK De stand is: 1. Rusland 14% en 1 afg.; '3. Denemarken en Tsjechoslowakije .'.2 en 2 afg.: 4. Roemenië 11%; 5. Bul garije 10; 6. Zuidslavië 9% en 1 afg. Gelijk spel van Velamos BRATISLAVA. De Nederlandse voetbalclub Velamos heeft zaterdag in Bratislava 11 (1—1) gelijk gespeeld te gen Lokomotiva Vrutky, zo meldt het Tsjechoslowaakse persbureau CTK. Het Nederlandse doelpunt werd gemaakt door Stieding. De wedstrijd werd gespeeld in het kader van een toernooi "ter herden king van de Slowaakse opstand van 1944. club shirts voetbalkousen ALLES VOOR DE VOETBALSPORT Haarlemmerstraat 182-184, Leiden. Telefoon (01710)-24872-41830. Reizende dames hockeyploeg won van Zuid-Afrika PORT ELIZABETH Het Holland touring team. een Nederlandse dames hockeyploeg. heeft zaterdag in Port Elizabeth met 11 gelijk gespeeld te gen het officiële Zuidafrikaanse elftal, de Springbokken. De eindstand was reeds bij rust be reikt. De wedstrijd werd onder bijzon der slechte omstandigheden gespeeld; op een onder water staand veld en bij voortdurende regenval. De Nederlandse dames namen al vroeg in de wedstrijd de leiding door doelpunt van Liesbeth Lieve (BDHC) een korte corner, genomen door Len Nolte-Martens (EMHC). Dadelijk na dit doelpunt namen de Zuidafrikaansen het initiatief over en hadden al spoedig succes door een doelpunt van Denise Hellman (11). De Springbok ken bleven de toon aangeven en de strijd speelde zich verder voornamelijk 'n de Nederlandse cirkel. Doelvrou- Annalies Holderbrusch (Gooi) was echter geweldig op dreef en hield op miraculeuze wijze haar doel schoon. Door de sterke defensie, maar vooral door haar kwam het. dat de Spring bokken met een gelijk spel genoegen m'oestèn nemen. i'ïtFivH w i ii ei ft. i' I I W y Vt en nü... een Drum Drum! Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f 1,25

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 8