Welvaart in Europa nog niet in gevaar Akkoord Maleisië nog deze week Vliegramp in VS eist 41 levens Uit de Haagse hof geplukt Alleen de Engelsen hebben het bijzonder moeilijk te verduren Legt Bonn busvervoer beperkingen op? Buit van hoxendief werd tentoongesteld 5 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1%6 De aankomst van prinses Margriet en haar verloofde, Pieter van Vollenhoven, op Schiphol. Het verlof van de heer Van Vollen hoven is ten einde; vanmorgen moest hij rich weer bij zijn onder deel melden. Van beneden naar boven: prinses Margriet, mej. Brussaar, vriendin van de prinses, en de heer Van Vollenhoven. Openhaar vervoer in Italië ligt stil ROME In Italië zijn te midder nacht 150.000 werknemers bij het openbaar vervoer voor 24 uur in sta king gegaan om aan de eis voor nieu we arbeidscontracten kracht bij te zet ten. De bonden van alle richtingen doen aan de actie mee. verslaggevers) Hoewel uit vrijwel alle landen van West-Europa (met uitzonde ring van Frankrijk) berichten ko men over een economische terug slag, is er geen enkele reden om verontrust te zijn. Vooraanstaande economen van de EEG in Brussel, zoals Robert Marjolin, de finan ciële expert van de EEG-commis- sie, zien nog geen direct gevaar voor de welvaart, al verhelen zij zich niet, dat met name de inves teringen in Nederland en West- Duitsland nog veel te hoog zijn. Reeds maanden geleden hebben de EEG-experts in hun rapporten ge wezen op de gevaren, die een toe nemende consumptie en een hoog investeringsplafond hebben, omdat op deze wijze de inflatie haast niet te stuiten is. De beperkende maat regelen, die èn door Nederland èn door West-Duitsland en België zijn aangekondigd, zijn dan ook in Brussel met een zekere tevreden heid ontvangen. Wanneer het de landen van de EEG ernst is met hun streven de welvaart op peil te houden, dan kan een ze kere ontspanning geen kwaad. Er moet op de arbeidsmarkt wat meer speelruimte komen, hetgeen een poli tiek van „full employment" (volle dige werkgelegenheid) weliswaar niet toestaat, maar die in het kader van de algemene welvaart een noodzakelijk heid is. Ook voor Nederland, dat van de Westeuropese landen de politiek van „full employment" het stringenst heeft nagestreefd geldt, dat een voortdu rend gespannen arbeidsmarkt een ge vaar voor de welvaart inhoudt en dat een bepaald percentage werkloosheid (minister Suurhoff heeft al eens van twee tot drie procent gesproken) op den duur onontkoombaar is. Wat we en in Nederland en in West-Duitsland nu zien is dat de krapDe kapitaalmarkt, die en de wo ningbouw en de investeringen afremt, in feite corrigerend op de arbeids markt gaat optreden. Dat is econo misch natuurlijk niet in orde en de EEG-economen zouden dan ook liever zien, dat de regeringen door het tem poriseren van de overheidsuitgaven Verwachting in Indonesië DJAKARTA, KOEALA LOEMPOER De Maleisische vice-pre mier Toen Abdoel Razak heeft gisteren verklaard, dat alle proble men tussen zijn land en Indonesië zijn opgelost en een vredesover eenkomst binnen enkele dagen zal worden getekend. In de Maleisi sche hoofdstad Koeala Loempoer verwacht men dat Razak nog deze week naar Djakarta zal vliegen om de laatste hand te leggen met de Indonesische minister van buitenlandse zaken Adam Malik heeft getroffen. Vrijdagavond is een drie man sterke Maleisische verbindingsmissie onder lei ding van kolonel Yoesof bin Ibrahim in Djakarta aangekomen Yoesof zei in In donesië te zullen blijven ..totdat de Ma- leisisch-Indonesische kwesties geregeld zijn". De missie Yoesof zal o.a. met de Indonesche premier Soeharto spreken, maar waarschijnlijk niet door president Soekarno worden ontvangen. Men ver wacht dat Yoesof in Djakarta de viering van de Indonesische onafhankelijkheids dag op 17 augustus zal bijwonen De laatste jaren heeft president Soekarno die feestdag steeds aangegrepen om Ma leisië heftig aan te vallen Inmiddels heeft het door het leger ge steunde Indonesische blad „Aperta" de veronderstelling geuit dat minister van buitenlandse zaken Malik weieens zijn ontslag zou kunnen indienen wanneer de Maleisische kwestie niet in de zeer na bije toekomst zou worden opgelost. „Dat zou misschien nodig blijken om presi- Russische gelovigen isoleren zich niet MOSKOU De Moskouse academie voor sociale studie heeft een sociolo gisch rapport gepubliceerd betreffende de nog in het land voortlevende godsdienstige overtuiging. Het is baseerd op een onderzoek, dat verricht is op het platteland rond dc plaats Tamboy. In een dorp met tweehonderd inwo ners met een middelmatig inko- menspeil trof men 39 gelovigen aan. Zij werden door de onderzoekers in groepen ingedeeld. Acht van hen wor den in het rapport „overtuigde gelovi gen" genoemd. Zij waren allen boven de veertig en hadden slechts beperkt onderwijs genoten. Bij een tweede groep (vijftien perso nen, allen onder de veertig) werden ikonen in de huiskamers aangetroffen. Zij hielden godsdienstige tradities in ere, omdat zij, naar een hunner ver klaarde, niet wilden, dat de buren zou den denken, dat zij heidenen waren. Vol verbazing vermelden de sa menstellers, dat de gelovigen helemaal niet proberen zich van de hen omrin gende sowjetmaatschappij te isoleren. Het rapport wijst op de pogingen van de kerk zich aan de hedendaagse omstandigheden aan te passen. De samenstellers laten zich kritisch uit over enkele „weinig voorkomende" aanvallen van de plaatselij!;c ox'crheid op sommige gelovigen. Daarme jaagt men de gelovigen alleen rr-r tegen zich in het harnas, zo besluit het rap- dent Soekarno ertoe te brengen aan de verlangens van het volk te toe geven en het Akkoord van Bangkok goed te 'tudcntenbüeenkomst in Djakarta klaard, dat Indonesië minstens tien mil jard dollar nodig heeft om zijn economie weer op normaal niveau te brengen. Naar zijn mening kan dit bedrag alleen in de vorm van buitenlandse kredieten worden gekregen. Hatta voorspelde, dat de beëindiging van de confrontatiepoli tiek tegenover Maleisië een psychologi sche uitwerking zal hebben, waardoor het vertrouwen van andere landen in Indonesië zal worden hersteld. Dit zal consequenties hebben voor de bereid heid van die landen om Indonesië de nodige kredieten te verlenen. Ondertussen heeft generaal Soejarto een aantal Indonesische economen ver zocht een plan uit te werken ter bestrij ding van de inflatie, ter vergroting van de produktie en uitvoer en ter verbete ring van de belastingadminisi Indonesië. Singapore Diplomatieke vertegenwoordigers Indonesië en Singapore zijn het de afge lopen dagen eens geworden over een zo spoedig mogelijke hervatting van de in 1963 verbroken wederzijdse handelsbe trekkingen, aldus is zaterdag meege deeld door dr. Mohammed Razif. leider van de Indonesische missie die de 1 bije week besprekingen in Singapore heeft gevoerd Er is ook een akkoord be reikt over immigratie-, douane- en scheepvaartkwesties. Twee Indonesische adjunct-ministers hebben zaterdag bij een herschikking van de topfuncties in het nieuwe kabi net hun positie verloren Een van is Umar Jadi. die vorige maand bij financieel-economische besprekingen i de Nederlandse regering in Den Haag de Indonesische delegatie leidde. De Indonesische militaire autoriteiten op West-Ja va heben opdracht gegeven een niet nader genoemd aantal vooraan staande leden van de verboden vereni ging van niet-genaturaliseerde Chinezen in dit gebied „om veiligheidsredenen" het land uit te zetten. Verwachtwordt dat minsten 100 Chinezen, die na de mislukte staatsgreep van vorig jaar de verboden communistische partijen zou hebben gesteund, door de maatregel worden getroffen Drie hoge functionarissen van het In donesische ministerie van buitenlandse zaken zijn dit weekeinde uit Djakarta vertrokken voor een reis naar Thailand, de Verenigde Staten, West-Duitsland en Egypte, waar zij Indonesische diploma tieke vertegenwoordigers die van deel neming aan de mislukte staatsgreep worden verdacht, aan de tand zullen voelen. (in de kapitaalsector) en de particu liere investeringen zichzelf wat meer armslag op de kapitaalmarkt zouden verschaffen, zodat in ieder geval aan het voortdurend stijgen van de rente voet een einde zal komen. Engeland De Nederlandse regering heeft ver geleken met de Engelse een zeer be perkt bestedingsbeperkingsprogramma afgekondigd, maar de positie van Ne derland is dan ook op geen stukken na te vergelijken met de Engelse. De tekorten op de betalingsbalans an het Verenigd Koninkrijk zijn veel groter en de Britse deviezenreserves naar verhouding veel geringer. Het pond' moet dan ook v.n.l. door Amerikaanse steun voor devaluatie worden behoed en de Amerikanen zijn wel bereid die steun te geven, mits het Engelse volk zichzelf de nodige beperkingen op legt. Die beperkingen, waarover in de Labour-partij grote spanningen zijn ontstaan, omdat de vakbonden met na me een loonstop niet willen accepte ren, zijn vastgelegd in. het program ma. dat Wilson veertien dagen ge leden in het Lagerhuis afkondigde en dat de Britse natie zeer heeft ge- Maar de gulden, de Belgische frank en de Westduitse mark kunnen wel te gen een stootje, al zijn de cijfers van de Nederlandse betalingsbalans nu niet bepaald rooskleurig. Nederland Dat men in Brussel de zaken niet al te pessimistisch beziet, moet v.n.l. ge zocht worden in de wetenschap, dat men g^eerd heeft de overbesteding te bestrijden. Geen regering kan de les sen van het verleden welbewust over treden en men neemt dan ook aan, dat de nieuwe Nederlandse begroting, het kabinet veertien dagen geleden de laatste hand heeft gelegd, in het teken zal staan van een forse temporisering van de stijging van de erheidsuitga\ en. Het is niet nood zakelijk. dat de overheidsuitgaven be neden het niveau van 1966 worden gebracht, omdat de regering rekening mag houden met de stijging van haar inkomsten (conjuncturele stijging on- ;eveer vier procent), maar wel dient n het komende jaar te worden terug- erdiend, wat in 1966 te veel wordt uitgegeven. Dit betekent, dat de stij ging van de overheidsuitgaven over beide iaren (en eigenlijk moet ook 1965 hierbij nog worden gevoegd) niet hoger mag ziin dan de procentuele stijging van het nationaal inkomen 1966 en 1967 (en wellicht ook over 1965). Er hard it Erhard met moeilijkheden kampt, houdt verband met het vrij ambitieuze program van zijn re gering. die verleden najaar aan het bewind kwam en die eerst nu voor de opstelling van haar eerste begroting staat. Dit program van Erhard gaat zoveel geld kosten, dat de deelstaten er weinig voor voelen hun deel bij te dragen. Van een grote economische te rugslag in West-Duitsland is nog geen sprake Alleen kamnt Duitsland met dezelfde inflatie-moeilijkheden als Ne derland en Erhard weet. dat zijn to tale overheidsuitgaven (die van ae Bondsregering en die van de deelsta ten) niet te veel kunnen stijgen. Poolse geestelijken veroordeeld wegens hulpverlening GDANSK Een monnik en ee pastoor zijn tot respectievelijk vier e twee en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens hulpverlening aan een Tsjechische vrouw, die met haar dochter over zee naar het westen wilde vluchten. Bovendien kreeg de monnik .4500 gulden boete. De Tsjechische en haar dochter had den in augustus 1963 illegaal de Pools-Tsjechische grens overschreden. Haar echtgenoot, die als Amerikaans toerist Polen bezocht, wendde zich orr hulp tot de monnik, die moeder er dochter in een particulier huis had ver borgen. De geestelijken probeerden voorts twee vissers om te kopen. Twee andere Polen, die hadden gehol pen, werden tot anderhalf jaar veroor deeld. De vrouw kreeg twee jaar, waar van de helft werd kwijtgescholden. Valse nota's in beslag genomen HEERLEN De Heerlense politie heeft zaterdag achtduizend nota's van een Heer lense benzinepomphouder in beslag geno men De nota's waren aan een zijde be- dnikt met een afbeelding van een bank biljet van 10,-. De afbeelding was zo natuurgetrouw dat men bij oppervlakkige beschouwing zou kunnen menen met een echt bankbiljet te doen te hebben. Onge veer tweeduizend nota's konden niet meer worden achterhaald, doordat deze reeds waren uitgegeven. Waterbury (VS) In Waterburv in de Amerikaanse staat Connecticut heeft de 29-jarige Samuel Sepulvede na een hui selijke twist zijn vier kinderen van an derhalf tot zes jaar met een scheermes van het leven beroofd en zijn vrouw ern stig gewond. Alvorens daarna zelfmoord te plegen stak Sepulvede zijn huis in België De maatregelen in België (een be zuiniging van ƒ140 miljoen) dienen te worden gezien in het kader van de nationale politiek. De rooms-rode coa litie kwam daarvoor in de plaats. De liberalen hebben hun medewerking alleen gegeven op toezegging, dat de regering enigerlei mate zou bezuini gen, waardoor een dreigende belas tingverhoging zou kunnen worden af gewend. Uiteraard volgen de EEG-economen onder leiding van Marjolin de zaken in de EIG-landen met grote nauw keurigheid. Weliswaar zijn de lid-sta- ten souverein wat hun uitgaven be treft, maar omderwille van de aligehele welvaart in de E.E.G. houdt men reke ning met eikaars belangen. En die be langen schrijven momenteel een be hoorlijke mate van zelfbeperking voor. De Parijse mode-ontwerper Chom- bert zorgde voor een verrassing: een collectie bedrukt bor.t. Zijn mo dellen zijn nogal slank, zitten goed en zijn draagbaar. Of ze betaalbaar zijn, is een vers twee! De grootste hangbrug van Euro pa over de Taag, vlakbij Lissabon is voor het verkeer opengesteld. De midden-over spanning heeft een lengte van 1012 meter en bevindt zich ze ventig meter boven het opper vlak van de rivier, zodat ook zeer grote schepen kunnen pas seren. De brug is 2277 meter lang. T elefoonstoring snel hersteld GRONINGEN De ernstige storing die zich vrijdagavond tengevolge van blikseminslag heeft voorgedaan in de districten Groningen en Zwolle, Is zater dagavond rond acht uur verholpen. Sinds dien functioneren de verbindingen weer normaal. Een onderzoek heeft aangetoond, dat de bliksem insloeg op een bermpaaltje en vervolgens op de zg. Hondsrugkabel tussen Coevorden en Emmen. precies op de grens van de districten Groningen en Zwolle. Hierdoor raakten vele interlocale ■bindingen en verschillende internatio nale verbindingen in West-Nederland naar Noord-Duitsland gestoord. Technici van de landelijke telefoonstoringsdienst uit Utrecht hadden zaterdagavond om zes uur de Hondsrugkabel, die op twee plaat sen gesmolten vas, hersteld. Monteurs van de districten Groningen en Zwolle moesten zaterdag de hele dag werken aan de vervanging van de Breedband- transistorversterkers in de beide putten aan weerszijden van de kapotte kabel. SCHOORL De 32-jarige opperman D. G. uit Alkmaar heeft uit wraak je gens zijn werkgever een in aanbouw zijnd huis en een bestelauto -in brand ge |MM| door de politie mensen zgn om het leven geko men toen gistermorgen hun straalvliegtuig een BAC 111 van Britse makelij omlaag stortte nadat het tevoren in de lucht was geëxplodeerd. FALLS CITY Eenenveertig takt meer kreeg met het toestel. Een commissie van onderzoek is gisteren uit Washington naar de plaats van de ramp gevlogen. De mogelijkheid dat er sabotage in het spel is acht men niet uitgesloten. Deskundigen menen het te kunnen afleiden uit het feit dat het vliegtuig in de lucht was geëxplo deerd. Zij schakelen echter de moge lijkheid ook niet uit dat het straal- toestel door de bliksem is getroffen, want toen de ramp zich voltrok hing er onweer in de lucht. De uit 12 man bestaande commissie van onderzoek gaat een uitgebreid speurwerk onder nemen naar de oorzaak van deze vliegramp. Een ooggetuige die het ongeluk zag zei: ,Jk zag een enorme vuurbal in de lucht die met een vaart naar beneden suisde en daarna op de grond in dui zenden stukken vloog." Het twee- motorige straalvliegtuig kwam neer dichtbij een boerderij in een omgeving die drassig en bijna onbegaanbaar is geworden door een zware regenstorm. Een reddingsploeg had daardoor veel moeite om ov de plaats van de ramp te komen. Men trof hier en daar de lijken aan van de inzittenden: 37 pas sagiers en 4 bemanningsleden. Het vliegtuig, dat behoorde aan de vliegtuigmaatschappij Braniff Inter national Airways, was op weg van Kansas in Missouri naar Omaha in Nebraska. Een woordvoerder van deze maatschappij kon niets zeggen trent de oorzaak van deze ramp, de ergste in de geschiedenis van de VS. Dit is de eerste keer dat een BAC-111, die in Engeland werd gemaakt, in Amerika verongelukte. De zegsman verklaarde dat de con troletoren al sinds zaterdag geen kon- Controle op het verkeer scherper (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In Bonn over weegt men momenteel op welke wijze het aantal ongelukken met autobussen gedurende de rest van het vakantie-seizoen kan worden beperkt. De Duitse wegen worden nog steeds overstroomd door bui tenlandse autobussen en de „roof bouw", die op de buschauffeurs wordt gepleegd, heeft al tot een groot aantal ongelukken geleid, waarvan de meesten alleen met materiële schade afliepen, maar waarvan sommigen (o.a. de bus met Belgische schoolkinderen in De Haagse Adriaan Goekonplaan is afgesloten voor het verkeer, omdat 't Chinese schimmenspel een te grote attractie bleek te zijn. Was de kern van de zaak niet zo tragisch men zou er hartelijk om kunnen lachen Maar ook zonder dat is er genoeg belache lijks aan. Na alle verhalen over de geheimzinnigheid van de B.V D -men- hun onbekende identiteit 'men keer ti?uweSSezMnNWst Een -'rbodige verwonde. want onlaai Mlwas d,t eerbetoon nagelaten dan was geweest dan in de Goekooplaan. zit letterlijk, want bij is even gaan buurten bij zijn poli tionele collega Alleen de pers mag de laan betre de den na deugdelijke legitimatie. De lurnalist. die wat onru.lig 1, gotten ^aius"*ndïrst«pe'ê' dVorTou'w'"SS nog veel is. De diplomatieke status immers onaange- witte patrouille Chinese legatie tast. Die is juist de kracit Chinezen .daardoor is hun legatie ter- Logisch dat zij die diplomatieke beweert, dat r de laan uitwandelt t echtgenote niet weet welk baantji haar man eigenlijk heeft) is er nu een aantal B.V D.-ers voortdurend open lijk op wacht. En menigeen herkent ze natuurlijk als de buurman, of de meneer waar ze gisteren gelijk mee bij de kruidenier stonden. Toch blij ven ze nog wel enigszins geheimzinni figuren velen zelfs de terugkeert, moet tien keer zijn politie- oenning of deugdelijke perskaart la Schimmenspel Binnen het hek nummer de eigen code. De mannengemeenschap van de acht con- gresgangers en de drie legatieleden Of de twee bewoners van het huur- ...J. huis aan de Willem Lodewijklaan wijsheid tallozen in Den Haag. die het luiste ren naar de politieradio als tijdver drijf hebben, horen nu tussen de mei dineen van aanrijdingen, burenruzies en de signalering van verdachte perso nen, zo nu en dan dat meneer X in „de Witte" is. De Witte is in Den Haag, de Nieu we of Litteraire Sociëteit, het ex clusieve mannendomein aan het Plein, waar dames slechts in enkele tijd door de ander bewaakt moet wor- (waar de .ïandelsattaché en handelsse cretaris wonen: hun echtgenoten zijn zoals dat diplomatiek heet „absent") voor de solidariteit ook aan de Adri aan Goek^iplaan 7 logeren is onbe- diplomatieke plichten te vervullen. Verwondering wel over het tolkge- tob van buitenlandse zaken En over het geklaag over de tegenstrijdige denkwijze van Chinese en Neder landse hersenen. Waarom niet ijlings onze grootste China-kenner naar Den Haag ontboden. Dr. Robert van Gulik. nu onze ambassadeur in Tokio. Hij begon ziin carrière als tolk en kent China, Chinees en de Chinezen, ter wijl hij zich ook nog verdiepte in de wijsheid van rechter Tie. die elk mysterie wist op te lossen. vertrekken op enkel tijden mogen den. zou dat wel te verwachten zijn komen en zich nimmer op de trap mogen vertonen. Maar meneer X zit w daar helemaal niet in een grote Ieren wekt, dat de legatie keurig vlagde op fauteuil een uiltje te knaDDen. Nodi de verjaardag van prinses Irene en c" wenkt hij daar een dienende geest, tijdelijk zaakgelastigde het felicitati- die alleen """-den oker tekende. die alleen in handelstermen denkt. Handelstermen, die trouwens ook on ze regering geleid hebben toen. in tegenstelling met bijvoorbee'd België, ons land met Rood-China diplomatie ke betrekkingen aanknoopte. We zijn Het heeft wat verwondering ge- vrijwillig in het Chinese schuitje estapt en wat is logischer dan. nu de koers zijn kwijtgeraakt, een boord te ne- betrouwbare loods Reeds thans is dc verkeerscontrole op dc Duitse en Oostenrijkse wegen veel scherper geworden. Oostenrijk klaagt, dat met name de Nederlanders vaak zondagrijders zijn en beslist niet over de ervaring beschikken om moeilijke bergritten te maken. Duitsers hebben dit weekeinde Augsburg zes Nederlandse buschauf feurs bekeurd, die met tc grote snel heid door de stad reden. Zij kregen boetes van DM 50 tot DM 73. Nederlandse vervoersondernemin gen verwachten, dat de Duitse autori teiten er weieens toe zouden kunnen overgaan het nachtverkeer met auto bussen te verbieden. Dat zou voor sommige Nederlandse touringcarbe- drijven groot ongerief brengen. De meeste touringcarbedrijven werken in het seizoen volgens een precies luisterend tijdschema, dat een onder breking al was het maar voor enkele uren niet gedoogt Bovendien menen de grote onderne mingen. dat het voor hen niet nodig is maatregelen te nemen. Zil hebben zelf zoveel verantwoordelijkheidsgevoel en de voorschriften van de verkeers- autoriteiten in Nederland zijn zo streng, voor lange ritten vrijwel iedere chauffeur van een college wordt ver gezeld. De moeilijkheden met de auto bussen worden vooral veroorzaakt door de Belgen, die de strenge rijtijdenbepa lingen waaraan „onze" chauffeurs zich dienen te houden, niet kennen. Maar de Duitse verkeersautoriteiten schijnen liever het zekere voor het on zekere te nemen en het „autobussenge- door strenge maatregelen te wil len gaan bezweren. 5,2 miljoen (1) verbazing las ik het bericht be treffende de verdubbeling van het inko- n van de koningin In deze tijd. wanr- het kabinet (terecht) grote bezuini gingen voorstaat, is dit geheel in strijd met het beleid. Het komt mij voor. dat H M. wel begrip zal hebben voor de si tuatie van de economie in ons land. Ieder een moet nu eenmaal rondkomen met hetgeen hem wordt verstrekt. Ik mag aannemen, dat de koningin zich de eerste jaren wel zal kunnen bedruipen met de 2,5 miljoen, eventueel aangevuld met middelen uit haar privé-vermogen. Wordt de situatie in ons land wat gunsti ger, dan kan altijd nog, maar dan in ieder geval geleidelijk, aan een „aanpas sing van de inkomens worden gedacht. Rotterdam j. a. Schenk 5.2 miljoen (2) Op een paar stuivers kijk ik niet. maar dit gaat te ver. als men weet dat een ander soms een paar jaar moet vechten voor vijf procent. De koningin liikt me heel aardig en sociaal voelend, daarom vertrouw ik. dat ze voor deze verhoging zal bedanken Den Haag p. Pannebakker 5,2 miljoen (3) Met de bijkomende bedragen komt het inkomen van de koningin nu op 120.674 gulden per week (rond). Het zou zeker niet onbillijk zijn, wanneer men het ge- u-yn grote verhoging zou hele volk laten stemmen. Den Haag W F. Bingley sr. Geen eten Het wordt meer dan erg. zoals nozems, provo's, langharigen overal waar het voorheen rustig was, zoals in Valkenburg, de rust verstoren. Daar moet een eind aan komen en vlug ook. Ik dacht zo: wanneer iemand voor de derde maal de rust verstoort, komt hij in aanmerking voor opzending naar Veenhuizen. waar hij dwangarbeid moet verrichten en hij weigering geen voeding krijgt. Voeding naar werkprestatie. Vooral de leiders eerst. Ik hoop. dat onze overheid haar taak verstaat. Rotterdam J. Soetens Y'ierdaaqse Als regelmatig deelnemer aan de Vier daagse wil ik niijn dank betuigen aan de KNBLO. die weer duizenden mensen liet genieten van de gezondste spori. Jam mer. dat het genoegen der wandelaars bij het binnenkomen de laatste dag werd vergald door bromfietsers, die zig zag over de straat gingen rijden. Zelf .kon ik nog juist een gevallen meisje voör zo'n bromfiets wegtrekken Wanneer gaan de berijders van motorische voertuigen eens rekening houden met het bestaansrecht >n v-v* "angers? Den Haag p. Pannebakker AMSTELV EEN Tal- 9 juli in Amstelveen zijn inbrekerscarrière rijke Amsterdammers en word gearresteerd. maakte Van D. op zijn hij zes jaar lang strooptochten gebruik diefstallen uit boxen had van een bromfiets, maar gepleegd. Zij omvatte op toen de zaken eenmaal bezoekje gebracht aan 1e eerste kijkdag een goed liepen, kocht hij het Amstelveense poli- kleine zeshonderd ver- een auto. waarmee hij tiebureau om even te ?ch'"ende soorten arti- 2jjn spullen van zijn kiikpn mar H. kelen, waaronder olie- werkterrein naar zijn wo- kacheltjes. hobbysets. ning vervoerde. De Am- collectie artikelen die in eiectrische dekens, was- stelveense politie moest een verkeersinstructie- bakken, levensm id leien. 7.es maal met con busje lokaal op hun rechtma- tientallen flessen drank, heen en weer rijden om tige eigenaars liggen te speelgoed, nieuwe la- dé buit op het bureau wachten. kens. koD en schotels, te krijgen. De chef van De verzameling vormt een draaibank enz. De 1e Amstelveense recher- de in beslag genomer »otaie waarde van dit rite. hoofdinspecteurs buit van de 26-jarige eestolen goed word- ?e- Beets, hoopt binnen een electriciën A H. van D. schat op 50.000 gulden maand „uitverkocht" tc uit de hoofdstad, die op In de eerste jaren van zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5