Weekagenda Nog meer mensen bij corso.... Gevestigd en vertrokken 98 cl Brokkenmakers bleken autodieven te zijn Leidse jongens trekken man uit auto en slaan er duchtig op los Ds. Groot in oktober naar Harich (Fr.) JEUWE LEIDSE COURANT Maandag Schuttersveld, 8 uur: galapremiëre I Circus Heros. Den Haag Lutherse kerk. 8.15 uu concert door de winnaars van de orgel concourses Arnhem, Bolsward en Haar lem (Elisabeth Buschmann uit Koblenz. Jan Welmers uit Katwijk aan Zee en Jan Jansen). Scheveningen Kurzaal. 8.15 uu: Residentie-Orkest, met pianosolist. Scheveningen Kurhaus-paviljoeo i 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Dinsdag Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus Heros I Luxor. Stationsweg 19, 10 uur: jeugrl- vakantiebezigheden, vertoning van „De gestolen straaljagerplannen". Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk Voorstraat. 8 uur: orgelconce t Feike Den naag. Zuiderpark. 2.30 uur Limburgs jeugdtoneel met De avonturen van ridder IJzerhart. Den Haag Goede-Vrijdagkerk. 8.15 uur: Haagse Orgelweek. halve-finale-in- terpretatie van het derde nationale or- gei"onco>'rs voor amateurs. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Kurhaus paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur. f Hoofdstad-Operette met Strauss' Ein Walzertaum. Woensdag I Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus Heros Pieterskerk, 7.30 uur: oecumenisch avondgebed. Stadhuis, trouwkamer, 4 tot 6 uur: zit I ting sociaal raadsman. Luxor. Stationsweg 19. 10 uur: jeugd- vakantiebezigheden, vertoning van ..Dc gestolen straaljagerplannen". IDen Haag. Zuiderpark. 2.30 uur: Swiebertje, Bromsnor, Saartje en vele anderen. Den Haag Goede-Vrijdagkerk, 8.15 I uur: Haagse Orgelweek, concert doo-- Nico van den Hooven Den Haag —Diligentia, 8.15 uur- oecumenisch cabaret Fons Jansen, Scheveningen Kurzaal. 2.30 uur: groot kinderfeest met Anneke Elro. Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur Hoofdstad-Operette met Straus' Ein Walzertraum. Scheven-'ngen Kurhaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Donderdag Schuttersveld. 3 en 8 uur: circus Heros. Bospark Kikkerpolder bij slecht weer in Gehoorzaal). 2 uur: jeugdvakantiebe- zigheden toneelgroep Den Haag met „De avonturen van kapitein Kid" Breestraat 49. 8 uur: spreekbeurt evan. gelist C. van der Schans Den Haag (Ge- ref. Gemeente onder 't Kruis). Katwijk aan Zee Triumfatorkerk. 8 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis Den Haag m.m v. Maarten Ka -res. hobo Den Haag Lutherse kerk. 8 uur: or gelconcert Feike Asma. Den Haag Goede Vrijdagkerk. 8.15 uur: Haagse Orgelweek. halve finale improvisatie derde nationale orgelcon- I cours voor amateurs. Den Haag —Diligentia. 815 uur: oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Kurhaus-Paviljoen. 8.15 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest met pianosoliste. VrQdag Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Wim van Beek, Groningen m.m.v. Everhard Spelberg, hobo. t> Den Haag. Zuiderpark, 2.30 uur; poppentheater Bert Brugman met „Dap pere Dodo". Den Haag Nieuwe Kerk. Spui, 8.15 uur: Haagse Orgelweek, orgelbespeling door juryleden. Den Haag —Diligentia, 8.15 uur- oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Strand, 10.30 uur nam vuurwerk. Zaterdag Den naag Diligentia, 8.15 uur: oecumenisch cabaret Fons Jansen. Den Haag Goede Vrijdagkerk. 2.30 uur: Haagse Orgelweek. finales interpre tatie en improvisatie van het derde na tionale orgelconcours voor amateurs. Scheven'ngen Kurhaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Films Camera (2.30 uur): Flipper, de dolfijn (alle leeftijden): 7 en 9.15 uur: The Conancheros (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great race (alle leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gen darme van Saint Tropez (alle leeftijden) Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Agent X 1-7, Operatione Oceano (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (alle leeftijden); 's morgens 10.30 uur: Sjors en Sjimmie (alle leeftijden). Triavon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanto- mas slaat weer toe (14 jaar). Tentoonstellingen Museum VoikenKunde gi>>ie zomerter toonstelling .De mens van toen «tol einc september open vao 10 iot 5 uur zondags van 1 tot 5 uux) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabrië) Metsu. tot 5 sep'emher 105 u zondags 15 uur Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leidse kunstenaars '66. tot 8 septem ber. Tot 12 augustus: Ab Steenvoorden. Rob Rotteveel. Jan Kuiper. Jan Maas kant, Pieter Geraedts jr., Frans de Wit. Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus) WASSENAAR kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van werken var Fr-ts Klein en sieraden van Ruih Fauseh. van 8 aug. tot en met 25 aug dagelijks van 10 tot 5 uur, ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur Zondags gesioten NOORDW1JK AAN ZEE De Baak. Koningin Astrid-boulevard 23 Galei ie Walenkamp aan Zee. internationaal Art Show. dagelijks geopend van 10 tot 22 uur, tot 23 augustus. Auto tegen boom in Oegstgeest OEGSTGEEST Een 52-jarige in woner van Warmond slipte gistermor gen omstreeks kwart voor elf met zijn auto op de Kwaaklaan en botste tegen een boom. Hij en een inzittende vrouw liepen lichte verwondingen op; de auto werd zwaar beschadigd. Ondanks de extra drukt in verband met het bloemencorso, hebben zich in het afgelopen weekeinde in Oegstgeest niet meer dan drie (lichte) aanrijdin gen voorgedaan. MAANDAG 8 AUGUSTUS 1966 In de iveek van 27 juli t.m. '6 augustus laan 106. Rosmalen, Cornelis Bosstr 62; J J de Haas, Veilingkade 47. Woubrug- ge, woonwagen bij Vlietkade 2; A M Tjoa, Leuvenstr 50. Oegstgeest, Mare- laan 33; H A Timans, Rapenburg 54, Voorburg. Laan van Nieuw Oosteinde 304; H A J S M Eijgenraam, Apothe- kersdijk 3. Dordrecht, Wijnstraat 86; M C Lahaije, Noordeinde 50, Maastricht, St Annadal 1; A C M van Olst, Heren gracht 25, Amsterdam, Amstel 173/11; G C M Holthuis, Lange Mare 71a, Oegst geest, Terweeweg 80; W G Grunewald- Kooreman, Nieuwe Rijn 60. Duitsland; C Masotto, Volmolengracht 2a, Italië; D van Dijk, Hoge Rijndijk 134, Rotter dam. Klaprooslaan 99; L Fernandez Gonzalez, Kraaierstr 2. België; S G M Botma J van Goijenkade 11, Zuidlaren, Brink 828; T G M Fallaux-Poodt, Joh Verhulststr 1. Ede Glri, Floredaan 38; W M Zoutendijk-van der Tuin, Joh Ver hulststr 11. 's-Gravenhage, Rijswijkse- weg 203; P J Beelen, Vivaldistr 60, Voorschoten, Hyacinthstr 17; M Mallits. Haagweg 13, Nijmegen. Kerkstr 127; H Stadt, Lombokstr 68. Rijnsburg. Dubbe le buurt 18; H de Jong-Bavelaar, Mau- ritsstr 48. Oosterhout, Seringenstr 18; B Asema. Marislaan 45. Noordoostpolder, Anker 12; J M M van Duuren, Maris laan 45. Oegstgeest. Terweeweg 40; K Rusbach, Houtaan 55. Zeist, Meerkoet laan 2; M J Bregman, Houtlaan 55, Voorburg, Oosteinde 139; J M Barend, Marienpoestr 15, Rotterdam, Viskorfstr 53; P J van der Kooij, Piet Paaltjens- pad 3, Woubrugge, Kerkweg 49; A S A de Brabander, Rijnsburgerweg 127, Nij megen, Joh Vijghstr 20; M van den Oever, Rijnsburgerweg 10. Groningen, Oostersingel 59: A P E Schmoutziguer, Groenhovenstr 25. Koudekerk a/d Rijn, Pr Bernhardstr 5: W T Wijnstra-Baur- ce. Spaarnestr 134, België; M Quack, Rijnsburgerweg 10, Wassenaar, Van Zuy- len van Nijvelstr 130; W Nijpjes, De- bussystr 3. Katwijk Zeeweg 144; C D Roskam-Ramondt, Breestr 34. Haaf ten, Bernhardstr 1; J H Bouwhuis, Planta ge 4. Veenendaal. Eikenlaan 10; J J M van Colenburg. Rapenburg 31, Rotter dam. RochussenstT 101c; G Fienig, Nwe Rijn 43a. Rijswijk ZH, Ocarinalaan 70; A J Stok, Nieuwe Rijn 96. Amsterdam, Corelistr 5/H; G van Beveren» Hoge Rijndijk 262, Leiderdorp. Laan v Ouder zorg 159; J van Griethuijseo, Lorentz- kade 43, Kampen, Spoorkade 6; H M Parisius, Du Rieustr 15, 's-Gravenhage, Daguerrestr 15; C A de Vos, Bilderdijk- str 13, Oegstgeest, Hazenboslaan 38; A A Hoogeboom-van der Vet, Oosterdwars str 19. Sassenheim, Hoekstr 23; P A W M Zuijdwijk. Rijnsburgerweg 7Tb. Ha- zerswoude, Rijndijk 215; P Voorwinden, Hooigracht 38, Gouda, Westlhaven 11; J Doesburg Lanooij, Kaarsemmakersstr 7, Asten NB, Julianastr 30; W Smit-Jens, Wasstraat 15. 's-Gravenhage, Hendr van Deventerstr 45 99 Boot „op straat LEIDEN Zaterdag is aangifte ge daan van vermissing van een 4'4 me ter lange houten sloep (van boven wit en van onder zwart) die onder de Morspoortbrug was geparkeerd. De waarde bedraagt ongeveer 150 gulden. Om tien over vijf is zaterdag een 18-jarige bromfietster uit Leiderdorp op de Breestraat, toen zij plotseling naar links uitweek door een passe rende scooter aangereden. Zij kreeg een hersenschudding. De EHD bracht haar naar het ziekenhuis. Vannacht om half één heeft een 22-jarige Leidse straatmaker met een van het Akkershof in Zuid-west gesto len bestelauto, een frontale botsing veroorzaakt op rijksweg 4 bij kilome- terpaal 5. Met een diepe wond aan de linker pols is hij naar het ziekenhuis gebracht. Zijn meerijder en de inzit tenden van de aangereden auto kwa men met de schrik vrij. Beide auto'c werden ernstig beschadigd. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Belinda Maria Elize d v E E Beusekamp en H W Rombout; Astrid Margaretha Elisabeth d v J J Kluivers en J J Nijssen: Bastiaan z v A van Dijk en T van Duijvenbode: Johanna d v H van der Keur en A C van Egmond; Sonja d v J C Aangeenbrug en A W van Oudenaaren; Elisabeth Dineke Cornelia d v M A C Boelee en E I J Veerman; Brigitte Zina d v M'Barek Taoukil cn J Delfos. GETROUWD: H H Schonewille en H Penthum. OVERLEDEN: F M C van Dorp 77 j echtgen van J H Atteveld; R P Pe ters 5 jr zoon: G de Greef 32 jr echt- gen van N Tesselaar; G A Gerling 38 jr echtgen van A C Roubos. Twee broertjes in Rijnsburg gewond RIJNSBURG De broertjes Leo (5) en Keesje (1V4) Noort uit de Collegian- tenstraat zijn zaterdagmiddag ernstig gewond naar het Academisch zieken huis te Leiden gebracht. De jongetjes staken omstreeks 3 uur van achter een geparkeerde auto in de Collegianten- straat plotseling over en werden gegre pen door een vrachtwagen, bestuurd door een 19-jarige Rijnsburger. De slachtoffertjes werden ongeveer elf meter meegesleeurd. Over de toestand van de jongens was vanmorgen nog niets bekend. Rijnsburg De Spar FLES JUS D'ORANGE Zolang de voorraad strekt. v. d. MEY's ZELFBEDIENING IN DE HOFTUIN Overschot op Franse betalingsbalans PARIJS Frankrijk heeft vorig jaar sn overschot op de betalingsbalans ge- ..ad van 4748 miljard francs (949.6 mil joen dollar), aldus heeft het ministerie van financiën zaterdag bekend gemaakt Het overschot was bijna 20 procent h»> ger dan het cijfer voor 1964. t.w. 3931 iljard francs (786,2 miljoen dollar). LEIDEN Gevestigd: M E Ponson en fam, Warmonderwcg 45; J C van Duin en fam. Witte Rozenstr. 31; L A M S Eijgenraam, Rijnsburgerweg 10; A J Kortenhorst, Rijnsburgerweg 77b; A Harrachi, Kraaierstr. 2; E J H Vissers. M J Lamboo-de Smdt, 22; G Egginik, Bachstr 130; A M van der HokU, Drie October- str, 36; J Nielsen, Verdistraat 19. Vertrokken: J P van der Kamp en fam, Hoflaan 93. Leiderdorp, Kasteelhof 5; J H van Eersel en fam, Ravelstr 25. 's-Gravenhage, Meloenstr 21: J Bakels en fam. Rijndijk 274. Voorschoten, Pa- ganinidreef 34; W V Smit en fam. Oran jegracht 115a, Rijswijk ZH, Van Dijck- laan 41; N L Volkers er, fam. Mulder - 33. Amsterdam, Kompasweg 25; Kap en fam, Beethovenlaan 205. Heus- den. Beatrixstr 24; A Albers-Paarden- kooper en fam, Bachstr 37. 's-Graven- hage. Laan van Eik en Duinen 217; J J C M Oddens en fam. Surinamese 116. •mpenaerstr 56; J C en fam. J P Coenhof 556; C Hogen- doorn-Bodev.es en fam. Oppe r.he-imstr 14 Driebergen-Rijsenburg Rosariumlaan 14; T F Ye en fam, Oppenheimstr 97, Lei derdorp. Acacialaan 48; T S Kwee fam. Lc-uvenstr 50. Oegstgeest, Marelaan 33: B J Blair en fam, Raamsteeg 57. Australië; W F van der Horn en fam. Aalmarkt 16, Breda. Ginnekenweg 117; C J N van Velzen en fam, Decimastr 21, 's-Gravenhage, Suezkade 105a; C I Smits en fam. Van VoLlenhovenplein 73, Leiderdorp, Schoutenstr 1; A C van Ier- sel en fam, Colenbranderstr 1, Nijme- jgen, Banjostr 7; J van Diggelen en 'fam. Tit Brandemalaan 57. Hilversum. Jan Carstenszstr 10; G R K Segaer en fam. Jac Romansstr 3, Oosterhout, Gen- tiaanstr 17: C A Tukker en fam. Schel penkade 46. Nieuw-Lekkerland, Molenstr 131; AHNauta, Oude Singel 146. Oegst geest Terweeweg 80. J Schimmel Obrechtstr. 11 Rotterdam Schieweg 123a: A C Toonen, Kneppelhoutstr 21, Lisse. Korwngstr 34; ACM Schaminée- Dellaert Groenhovenstr 13. 's-Graven hage. Laan van Eik en Duinen 217; I van Venetiën-Andriessen, Fagelstr 22. Oegstgeest, Aert van Neslaan 214; W H van Klaveren. Houtlaan 56, Rotterdam, Mecklenburglaan 20; P M van der Lem. Leeuwerikstr 5, Beverwijk, Zweedselaan 2; N Spaliharakis, Fagelstr 2, Grieken land; H E Symons, Rijnsburgerweg 10, Zwitserland; R P Meerpoel. De Sitter- RIJNSBURG Het Rijnsburg- se bloemencorso raakt hoe langer hoe meer bekend. Dat was te mer ken aan het grote aantal menseh (onder wie zeer veel buitenlan ders) dat zaterdag een erehaag vormde langs de route door Rijns burg, Oegstgeest en Leiden. Het zonnige weer zal aan de extra be langstelling voor de jaarlijkse Rijnsburgse manifestatie hebben meegewerkt een feit waarover corso-organisatoren en -deelnemers zich terecht konden verheugen. Zij hadden hun best weer gedaan (en deden het nóg). Vele fototoestellen werden za terdag „in aanslag" gehouden, programmaboekjes doorgebladerd en soms al te enthousiaste klein tjes aan arm of been vastgehouden. „Het was een echt fijn corso", verzuchtte vanmorgen één van de (ervaren) meerijders, ,,'t Is nog mooier dan vorig jaar", consta teerde zaterdag één van de (ook „ervaren") kijkers langs de route. En een dertienjarige knaap wilde wel van élke praalwagen een kiek je maken Een geheel nieuw element in het corso was de actie „Open het dorp nog meer". Op initiatief van de Stichting Het Dorp hadden de vei lingvereniging Flora, de organisa toren van het corso en een melkfa- brikant zich ingezet ten bate van het bekende dorp men wacht nu op de inzet van de kijkers. De corso-onderwerpen waren nauwkeurig en fraai uitgewerkt, dit jaar. Hilariteit was er om de heuse ezeltjes op de wagen Don Quichotte; de postkoets lokte ex tra applausjes uit; het Vene- tiaanse tafereel op „Marco Polo" deed velen aan hun vakantie den ken en de diepzeewereld van prof. Picard aan „geheimzinnige" ge leerdheid. Niet alleen het corso, maar ook de taptoe in Rijnsburg en de ten toonstelling in Flora waren een succes. De laatste week trok 11.000 bezoekers, 2.000 meer dan vorig Onze fotograaf „knipte" op de Rijnsburgerweg de opei\ingswagen van het corso: De Bloemenmeisjes (grote foto). De postkoets (kleine foto) ontkwam evenmin aan een vereeuwiging (Foto's N. van der Horst) EHD en politie in de weer Zondagavond om twintig over zes kreeg de 18-jarige Wassenaarse bromfietser E. Muller op het fietspad langs rijksweg 4 geen voorrang van een naar de Hugo Morsweg afbuigende automobilist. Met o.m. een rechter beenbreuk en een snijwond aan het hoofd werd hij, samen met zijn even eens gewonde 16-jarige duopassagier naar het ziekenhuis gebracht. LEIDEN Zaterdagmiddag heeft de politie drie Leidse jongens van 16 en 17 jaar aangehouden, die een automobilist uit zijn auto hebben gesleurd en mishandeld. De jongens waren op de bromfiets en vonden dat de automobilist in de corso- drukte niet vlug genoeg opschoot. Zij schopten tegen een portier en reden met de bromfiets tegen de achterkant van de auto. Toen dc man daar iets van zei, trokken ze het portier open, rukten hem uit zijn wagen en takelden hem zodanig toe, dat hij naar een ziekenhuis moest om zich onder medische behandeling te stellen. Het incident gebeurde op de hoek StationswegRijnsburgersingel. De jon gens zijn in het politiebureau opgesloten. De man die werd afgetuigd, was de 25-jarige W. Doctor. Dc omstanders lie ten de knapen rustig hun gang gaan. Morgen 50.000ste bij bloemen en vissen in Hortus LEIDEN Het afgelopen weekeinde is het bijna té druk geworden in de Hortus. Verscheidene middenstanders hebben het bestuur van de aquarium - en terrariumhoudersvereniging De Natuurvriend (200 leden) min of meer bedankt voor de e*tra klandizie. Voor al restaurants kregen veel bezoek van binnen- en buitenlanders, die tijdelijk retireerden om de enorme drukte even te laten luwen. Zondagmiddag om kwart over vier kwam de 45.000ste bezoeker. Het was de heer Th. Pet. Hoge Rijndijk 135, die met vrouw en kind in de verrassingen viel, zoals een mand fruit, bloemen en een „enveloppe Morgen verwacht men de 50.000ste bezoeker, die met veel spektakel wordt ingehaald. Het is dan de laatste dag zoals men weet. Men kan er vanavond nog tot 11 uur terecht en morgen van 9 tot 22 uur. Dan volgt om half elf de officiële sluiting bij Van der Heijden aan de Breestraat van dit gecombi neerde Leids-Rijnsburgse spektakel stuk, dat zo'n overweldigend succes is geworden. Gisternacht om twee uur is een van de Haarlemmertrekvaart gestolen sloopauto (waarde f 45), waarop van een andere auto gestolen nummerpla ten waren aangebracht, uit een bocht in de Zoeterwoudsesingel gevlogen, door het hekje gereden en in het talud tot stilstand gekomen. De bestuurder nam de benen en kon nog niet worden opgespoord. LEIDEN Ds. J. Groot, herv pred. te Leiden (wijkgemeen*e Pniëlj heeft het beroep van de herv. gemeente te HarichRuigahuizen (Gaasterland, Friesland) aangenomen. Hij zal door deze beslissing terugkeren naar de provincie waar hij is geboren en waar zijn eerste gemeente was. Ds. Groot werd in 1914 geboren in de hervormde pastorie te 'Steggerda. Hij studeerde in Utrecht, van 1932 tot 1937. Na leraar Hebreeuw; aan het chr. gymnasium te Utrecht en leraar godsdienstonderwijs aan het chr. ly- Twee meisjes uit Lago Maggiore gered VERBANIA Twee meisjes zijn door de Italiaanse politie uit het Laga Mag giore gered, nadat zij bij het zwemmen op 150 meter uit de kust plotseling on der water waren verdwenen. De meisjes zijn afkomstig uit Den Haag en Delft. De 26-jarige Ineke Hubeek is onderwij zeres en woont aan de Nieuwe Parklaan; zij is de dochter van ds. Hubeek, her vormd predikant te Zwolle. Ds. Hubeek is in Leiden voorganger geweest van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Het andere meisje is de 27-jarige Jean- tine Schouwenburg uit Delft Op de laartste vakantiedag waren beide meisjes nog even gaan zwemmen. De Italiaanse politie paste na de redding met succes kunstmatige ademhaling toe. De meisjes voelen zich thans weer ge heel in orde. Eigen beiaardier in Voorschoten VOORSCHOTEN. Met ingang van 1 augustus is tot beiaardier van de ge meentetoren te Voorschoten benoemd de heer A. de Jong uit Delft. De heer De Jong heeft zijn opleiding genoten aan de Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort. Hij heeft het Voorschoten- se carillon reeds vele malen bespeeld, ondermeer tijdens de paardemarkt op 28 juli jl. Elke vrijdag van 16 tot 17 uur zal de Voorschotense beiaard door de heer De Jong worden bespeeld. Naast deze marktbespelingen zal het carillon ook klinken op feestdagen. Auto tegen winkelpui VOORSCHOTEN. Vrijdagavond reed een personenauto, bestuurd door mr. A. W. D. te Voorschoten, op de Schoolstraat tegen de voorgevel van het warenhuis „Forescate". De perso nenauto was net gestart en reed tegen de stoeprand. De bestuurder trachtte door gas te geven van de stoeprand los te komen, maar de auto werd onbe stuurbaar en reed tegen de voorgevel. Vijf winkelruiten, waaronder twee grote spiegelruiten, sneuvelden. Twee etalages werdeningedrukt, terwijl de auto per kraanwagen moest worden weggesleept. Een winkelbezoeker deed juist de deur dicht toen de auto de voorgevel ramde. Botsing met vrachtauto ZOETERWOUDE Zaterdagmor gen omstreeks half elf is een uit Gel- derswoude afkomstige personenauio op de Hoge Rijndijk met vry grote snelheid tegen een vrachtauto gereden, die de inrit van de firma Omtzigt in reed. Van de twee inzittenden liep de bestuurder geen letsel op, maar zijn naast hem zittende zuster, mej. Straat hof, werd licht gewond naar een zie kenhuis gebracht. Later op de dag kon zij naar huis gaan. De auto werd ge heel vernield- ceum te Zwolle te zijn geweest, werd hij in 1938 predikant te Haulerwijk, bij Appelscha. In 1942 ging hij naar Valburg i Betuwe en in 1946 naar Bergentheim in Overijssel. Daar kreeg hij in 1950 het beroep van de Leidse herv. ge meente. Ds. Groot was in Leiden geruime t(jd scriba van de centrale kc-keraad. Hij is iid van de Liturgische Kring is ook voorzitter geweest van de herv werkgroep voor liturgie en kerkzang. Op voordracht van de Raad vooi Eredienst werd hij benoemd tot docent, aan het conservatorium te Rotterdam (vak liturgie) voor de opleiding tot organist in de herv. kerk. Ds. Groot hoopt in oktober intrede in Harich te doen. De herv. gemeente van Harich telt volgens de laatste op gave 478 leden. Zij behoort tot de ring Sloten en de classis Sneek. Man aangereden en ernstig gewond op weg laten liggen LEIDEN De politie heeft een 2! jarige Leidenaar gearresteerd, die de nacht van zaterdag op zondag o half drie op de Europaweg een mi torrijder heeft aangereden, die ernstig gewond is blijven liggen. De Leidse automobilist ree l op de linker weghelft en kwam frontaal in botsing met de motorrijder, de heer J. H. Wassenaar uit Rotterdam. De motorrijder die driemaal over de kop sloeg, heeft geruime ti.id om nulp moeten roepen. Omwonenden en een toevallig passerende voorbijgangers hebben de politie gewaarschuwd. Het slachtoffer was vooral gewond aan zijn benen. In het ziekenhuis moest chi rurgisch worden ingegrepen. De automobilist, die anderhacf uur later werd aangehouden, verklaarde wel iets van een aanrijding te hebben gemerkt, maar door de sterke drank dermate verdoofd te zijn geweest, dat hjj er niet toe was gekomen te stop pen. De politie wist de automobilist te achterhalen doordat de zwaargewonde heer Wassenaar een signalement van de auto kon opgeven. Zij trof de wagen verlaten aan op het Pieterskerkhof. De automobilist werd later van zijn bed ge licht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3