Kees Sehilperoort leeft al 20 jaar van de humor NTS wil meerjarenplan voor ontwikkeling tv Puzzelhoek TNO: publiek kan gerust zijn Melk in plastic schadelijk alles kan met CEtalbio^ir "imwiizcr in Je winM Ucht jn#tr VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1066 Iets te goed Vertaler Hans van den Bergh heeft het iets te goed willen doen, toen hij het vormelijke „U" sterk aanhield in de vertaling van het Victoriaanse spel Stille waters hebben diepe gronden". Dat was niet speelbaar. Alleen Joan Remmelts wijzigde het terecht in het destijds meer gebruikte „Ge". Verder kregen we een heel charmante op voering var. deze doorzichtige komedie te zien, zij het helaas slecht op de band vastgelegd. Zowel geluid als hel derheid van het beeld leden daar onder en aangezien wij Zoveel beter gewend zijn, was dit een hinderlijke bijkomstigheid. Waarom de NCRV voor de tweede keer de Nederlandse, in Amerika filmspelende Jack Gimberg voor een grote rol had uitgenodigd, was ons niet recht duidelijk, want zijn spel bleef beslist achter bij dat van de Ne derlandse tonelisten. Bram van der Vlugt zette een soort Rode Pimpernel-figuur neer. Dat ging hem heel best af. Enny Meunier, niet rolvast, speelde toch met verve de bazige tante. Joan Remmelts was de grote routinier in de rol van de niets nuttende papa, maar Kitty Janssen voelt zich kennelijk beter thuis in moderne komedies. Het geheel bood onschuldige, heel redelijke verstrooi ing op de kille zomeravond. Merkwaardig was. dnt de NCRV de duur van het stuk blijkbaar niet had genoteerd: het bleek zoveel korter te zijn dan het programmablad aangaf, dat men nog de hele Tsjechische in zending voor Montreux 1965 kon in voegen. Een fantastisch muzikaal-rit- misch geval, bijzonder knap van sa menstelling en uitvoering. Intussen had de VPRO eens iets heel anders, door een vijftal musici die het populaire genre beoefenen maar allen toch een verborgen liefde voor de klassieke muziek koesteren, over zich zelf te laten vertellen aan Netty Ro- senfeld, die in haar vraagstelling voor goede afwisseling zorgde. Alles werd naar moderne trant een tikje romme lig maar wel artistiek geïllustreerd met fragmenten van allerlei muzikale programma's waarin het vijftal is op getreden. Hierbij werd ook lustig ge bruik gemaakt van produkties van andere omroepen. Ik vind 't vreselijk de pias te moeten uit hangen, zegt Kees Als iemand vraagt Doe es wat? kijk ik hem onnozel aan (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Een paar weken geleden had ik laat ge werkt en daarom ging ik vóór ik de reis naar huis begon nog even een paar croquetjes eten in de automaat, 't Was ergens in Bra bant. Er stond ook een echtpaar aan de luikjes te trekken. Zegt die mevrouw: „Kijk die man eens! Die lijkt nou precies op Kees Sehilperoort! Zou 't een broer van hem zijn?" Zegt die man: „Weet ik het?" En die mevrouw: „Vraag 't hem eens?" „Welnee Nou, als jij 't niet doet. doe ik het!" Komt die man toch naar me toe: „Weet U, dat U precies op Kees Sehil peroort lijkt, meneer?" „Dat weet ik ik bén 't namelijk." „Wat?? Halve kip voor me neer!" Dat zijn 2 1 die anecdotes, die Kees wandelende moppentrommel is deze dige. joviale man. die gewoonlijk wel een geestig weerwoord weet, toch niet. Kom je hem in gezelschap tegen, ge loof dan maar niet dat de lucht trilt van het gedaver en iedereen aan zijn lippen hangt. „Ik vind het vreselijk, de pias te moeten uithangen. Als iemand zegt: „Doe es wat?" kijk ik hem geloof ik onnozel Dat is een pluspunt voor Kees Sehilper oort, die toch al vele jaren leeft van de lach en de vrolijkheid. Een interview met hem gaat in de luchtige stijl: „Je doet niets dan amusement voor de omroep, hè Kees?" „Nee. Ik zit altijd in de vrolijkheid." „En al zoveel jaren! Begint dat nu nooit eens te vervelen?" „Welnee, waarom? Ik heb een opge wekte natnur en amusement betekent toch niet zoiets als flauwiteit? De mensen hebben afleiding en ontspanning nodig en geloof mij nou maar, aan goeie amusementsprogramma's moet éven hard en serieus worden gewerkt als aan erns i- ge uitzendingen. Er wordt wel eens ge dacht. dat zulke programma's met een lach en een grap tot stand komen, maar dat Is natuurlijk nonsens. Maar ja, de presentatie moet opgewekt zijn en daar houd ik van." „Is dat eigenlijk wel gemakkelijk, hu- Schilperoort bij het dozijn kan vertellen, moristische presentatie' Hij hoeft er niets voor te fantaseren: het „Natuurlijk niet. Je kunt beter op be- hele land kent hem en zijn onverwoestba- vel ernstig zijn dan grappig of geestig." vrolijkheid. En dat hij bijvoorbeeld niet terugschrikt voor de tractatie van ,,'n halve kip voor meneer" kan men hem zo wel aanzien. Weineen, Kees is er de man niet naar om preuts te doen over het altijd weer verheugd herkennen en aanspreken: ,,'t Is toch leuk als iemand je graag ziet!" Iets anders is, dat die herkenners dan meestal direct hoopvol vragen: „Nou... vertelt U eens 'n goeie?" En ja, een DEN BOSCH Drie jonge van Den Bosch, dichters zoals ze zelf zeggen, willen hun kunst directer bij de mensen brengen. Zij willen het contact met de burgerij volgens de heersende mode op straat tot stand brengen. De dichters zijn van plan twee weken lang bij het standbeeld van Jeroen Bosch hun verzen te declameren. Hans Vlek, een van de initiatiefnemers zei dat het niet om een protest gaat; men wil slechts iets positiefs doen. „Minister werkt er hard voor" „Je moet erin geloven, om hem te kunnen doen. Gewoon bedenken, dat er a's luisteraars of kijkers zijn, die zitten te verlangen om te kunnen lachen. Anders gaat het niet. Nu scheelt het natuurlijk wel, dat ik altijd optreed in *11 vrolijke sfeer. Ontzettend veel ple- :ier heb ik gehad in dat KRO-radiospel ,Ons kent ons", weet je wel? Ja, 't is nu gestopt, maar misschien komt het wel eens terug, de luisteraars kregen er nooit genoeg van. Dat lijkt dan zo'n ge makkelijk spelletje, hè, je stelt maar een paar netelige vragen en hup, het loopt wel. Maar wat er voor werk aan vooraf gaat... dat is ongelooflijk. Eer je twee families tegenover elkaar hebt, die leuk bij elkaar passen. Eer je een beetje weet hoe hun ambities liggen. En dan de vra- „Ja. wie bedenkt die eigenlijk? Ik vond altijd erg vernuftig!" .Nou, eerlijk gezegd, mijn dochter An- nemiek (ze is nu 17) schreef ze meestal, e was er enorm handig in. We hebben drie jaar plezier mee gehad." „Heb je eigenlijk nog een ander be roep gehad?" „Nou en of... maar dat mag j-ï wel opschrijven om het te onthemden! Ik ben oorspronkelijk mijn vader opgevolgd als secretaris bij de Intendance van het ko ninklijk paleis en de domeinen Het Loo. mondvol, hè? Ja, toen was ik bij de koningin in dienst... Ik deed toen liefhebberij conference op vei (Van onze radio- en i.v-redactie) HILVERSUM - „Met gezamenlijke inspanning zal naar ik hoop binnen niet al te lange tijd een meerjarenn'an voor de verdere ontwikkeling van de televisie in Nederland kunnen worden opgesteld, maar hiervoor 's een aantal ministeriële beslissingen op korte termijn noodzake lijk. Deze moeten de basis van het beleid vormen. Ik vveet, dat de minlste- en zijn departement daaraan hard werker." DU schrMft «Ie 'oorritter v3n de NTS. de heer E. M. Schiittenhelm. In het ..Ten geleide" van het NTS-jaurverslar 190.1. dat gisteren verscheen. Het jaarverslag is ditmaal „heel' vroeg", gewoonlijk komt het rngeveer een jaar na afsluiting van het ooekjaar tevoorschijn, en dit inlopen op de tijd verheuet de neer Schiittenhelm: hij stelt zelfs in het vooruitzicht dat het volgende verslag „nog vroeeer" zal kunren ko- Veel over de toekomst behelst zijn in leiding niet. iangezien die nog in allerlei nevelen gehuld is. Wel toont het verslag alle bereidheid tot medewerking aan het nieuwe bestel en de consequenties daar- Met de wijziging van het omroepbestel per 1 decern Der 1965 a'.dus schiijft de voorzitter verder, kwam een einde aan een lange oeriode van onzekerheid over de toekomstige ontwikkeling, welke een behoorlijke en efficiënte bedrijfsvoering in de weg stond. Deze langdurige onzckerhe**r heeft beslist nadelig gewerkt op de creativiteit en de arbeidsprestatie, daargelaten de bij zondere moeilijkheden voor het bestuur lijke en programmatische beleid Het ts nu aan het nieuwe bestuur, het vigeren de overgangsbestel een eigen e:i nieuw gezicht te geven en het goed te laten 1 functioneren. Hierbij is niet alleen ge duld en inzicht In ,'egroeide situaties nodig, masr ook snelle besluitvorming om vóór de totstandkoming van de wet i voldoende toetsingsmogelijkheden te ver- werven en positief te kunnen .neewer- j ken aan de vormgeving van dc tang ver beide wettelijke regeling. Een bijzonder vraagstuk, dat voortdu rend in het oog dient te worden gehou den. noemt de heer Schutten'.elm de noodzakelijke amen werking met de Ned. Radio Unie. waarbij de .-ourdinatie centraal moet staan om tot eff'' lënte - en zo mogaiijk gezamenlijke be drijfsvoering te komen en daa:bij he' programma-eigene volledig tot echt te do»n komen. Uit dit inzicht n deze bereidheid mo ge blilken, „dat in Hilversum hard is en wordt gewerkt om het nieuwe bestel te realiseren: wij hebben er begrlo "oor da in Den Haag 10k veel werk is erzet en j daarvan wil ik -nvt erkentelijkhe-d getui- I gen", aldus de NTS-voorritter. „Den Haag zowel als Hilversum kunnen on- j danks al deze Activiteiten, vandaag aan d« dae eigenlijk alleen nog n..-ar «eg gen: „Wij beginnen pas." VRUCHTBAAR JAAR Omdat wij zo .nel leven en CU ontwik keling van de televisie zoveel aspecten heeft, is het wel aardig eer.s te releve ren. wat er n het jatr 1P65 ten 'pzichte van de NTS zoal gebeurde. Teleac en dc Onderw islelevisie verschenen op het scherm F,r werd plotseling zendtijd gegeven aan Socutera. Het gewestelijk nieuws liet zich zien en er kwam een uitzending voor gehoor gestoorden tot stand. De programma-uitwisseling met de BRT (Vlaamse televisie) nam toe. er wer den contacten gelegd voor uitwisseling met West-Duitsland, en met hei gereed komen van de zender Paramaribo trad ook Suriname toe als afnemer van Neder landse produkties, zodat nu de gehele „West" in televisierelatie met Nederland Early Bird ging de ruimte in en open de de mogelijkheid tot langduriger transatlantisch relais. Samen met de NRU voerde de NTS geregeld kijk- en luisteronderzoek in en op 20 augustus 1965 werd de tweemiljoenste kiiker vro lijk binnengehaald. Twee vorstelijke verlovingen wj aanleiding tot grote NTS-reportages een andere bijzonderheid was, dat de jubilerende KRO een ganse dag en avond achtereen op het scherm kwam. Misschien vindt u het ook we aardig om te weten dat in 1965 in totaal 1899 uren en 2 minuten televisie werd uitge zonden over twee netten, waai bij 142 uren werden gebruikt voor exir- uitzen dingen. We zagen in totaal 125 uur en 11 minu ten Eurovisie en kregen 154 uitzendingen uit het buitenland op het scherm die tezamen 151 uur en 40 minuten In beslag Op haar beurt bood de NTS 11 pro gramma's voor Eurovisie aan, w.o. het bekendmaken van de verloving van prin ses Beatrix, waarnaar 5 landen meeke- Had U daar wel e gingsavonden. ik schreef zelf ook teksten, gedichten en korte verhalen voor een Amsterdamse krant. Ach, en hoe gaat dat dan. je hebt tenslotte een leuk amateursgroepje en je denkt: we zouden eens voor de radio moeten ko men! 't Was toen in de tijd van Radio Herrijzend Nederland... nou, ik gi°g audi tie maken met een voorbereide tekst van anderhalf uur. Ik kreeg drie minuten en toen bleek dat ik mijn tekst had verge ten mee te nemen. Een hele dolle entree dus. Bovendien hadden ze geen conferen cier nodig. Maar Benny Vreden wou een tekstschrijver hebben en zo kwam ik de omroep binnen, eerst eventjes bij de VARA. toen bij de KRO en daar zit ik nu al 20 jaar." „Bij de VARA?" vraag ikeen beetje verbaasd. „Ja. waarom niet? Ik ben helemaal niet katholiek, nooit geweest ook. Maar de KRO heeft er geen bezwaar tegen, zoals blijkt! Ik geloof dat mijn Koffie met Kees j Laten we even de zaken ordenen, want Kees springt zelf al vertellende van de hak op de tak. En daartussendoor een VANAVOND TE ZIEN beetje verrukkelijke zelfspot: Erin seloven „Weet je, dat ik afgekeurd ben voor 7.05 militaire dienst? Echt waar: wegens 7.30 ontstellende magerte: Zou je nu niet| meer zeggen, hé?" (Zijn aardige echtgc-i note roept er tussendoor: „Ik herinner 8.20 1 me hem nog best als een talhout!") Tja... 8.45 nu wordt er wat afgespot met mijn j lUn't komt gewoon omdat ik dol bei I op lekker eten. Ik erken dat!" De humor van Kees Sehilperoort gaat ver in het verleden van de KRO terug: „De boertjes van buuten", waarin nij tien jaar lang optrad als Gait-Jan Kruut- moes, een topprograma dat onlangs met groot succes is herverschenen op de televisie. Tegenwoordig: spelletjes en 1 ference. ook in het Djinnprogramma het heel geslaagde uurtje op Hilversum III: Koffie met Kees. „Daarin babbel ik dus met allerlei „gro ten" van de plaat. Ongerepe'.eerd, pc daardoor komen er wel eens onverwach te dingen naar voren-.." „Zoals verleden week dat huis Trea Dobbs!" „Ja, precies, 't Kwam echt in de praat Ned. 1 AVRO 11.00 1 tc pas en tja. Mocht U dit oer-gezellige programs via Hilversum III nooit hebben bereikt: op het ogenblik geeft de KRO er 's zater dagsavonds op T 1 Hilversum II herhaliugon Wij merken op, dat het toch wel iets betekent dat Kees Sehilperoort voor de KRO een van de beste Hilversum III- programma's maakt terwijl de re.st bijna helemaal in handen van jongeren is en Gerard Hulshof als programmachef daarvoor zelfs de Zilveren Reissmicro- foon van de critici ontving. Het geheim: niettegenstaande zijn vaderschap van gro te kinderen (of mede daardoor?9; is Kees zelf jong gebleven en hij weet de juiste toon voor jong en oud te treffen. Een ander programma is „Draaien maar", dat hij, samen met Cees de Lange (die hem in de komende weken op Hil- verusm III vervangt vanwege de va kantie) nu al vier jaar in het middaguur van dinsdag doet. Een programma van een tikkeltje luidruchtige aard: kwinksla gen, snelle interviewtjes met feestelingen en veel opgewekte platen. En dat schot Hoewel hij vroeger voor de canr al conference deed en hij zijn debuut als spelleider op de televisie maakte in ingewikkelde „Duel" van de KRO in vorig seizoen, kent kijkend Nederland Kees Sehilperoort het beste van zijn aan deel in „Het gulden schot". „Een hele toestand is dat elke keer maar ik vind het een leuk spel en dai vooral, omdat het publiek er zo van ge niet. Ik moet alleen mijn stem een beelje inhouden, hc? Ja, het gaat volgend sei zoen weer door en ik blijf het leiden. Trouwens, dc Boertjes van buuten ko men dan ook eenmaal per maand, op het tweede net en dan heb ik ook de presen tatie" „Dus er staat weer een druk seizoen voor de deur?" „O ja, ik heb een hoop werk voor radio én televisie, maar 't is allemaal erg prettig." „Daarom ga je nu een tijdje op va kantie?" „Nou en of, eventjes uitblazen en nieu we krachten opdoen heet dat." „Amuseer je dan, Kees, enmooi ZEIST Het Centraal InstituutI AMSTERDAM - De 40-jange F. var. V uit \m;te-dam is gister'1. op de Cirnelis Lehlaan in de hoofdsvad met 7. n bromfiets m botsing gekomen met c r. au: die hem geen voorrang -erleen- d De bromfietser werd zo ernstig aan het hoofd gewond dat hij enkele uren na Ki-iiisu-ooi-d-piizïel Horizontaal. 1. gebaar, meisjesnaam; 2. mondeling - levenslucht; 3. viervoetig dier - muurach tige plant: 4. hemellichaam - assistent engineer (afk) - voertuig: 5. plaats in N. Bra'o. - andere naam voor Turk; 6 op enise plaats - metaalsoort; 7. taaie aardsoort - nakroost - voornaamw.; 8. voegwoord - zuiver gewicht - water in Friesland; 9. zijtak Elbe - stad in Dren the. Vertikaal. 1. plaats in Gelderl. - voedsel: 2. tijdre kening - hoog bouwwerk (meerv); 3. bijwoord - ginds»: 4. stapel - wijnglas; 5. profeet - rekening: 6. dorp in Gelderl. - gebloemd katoen: 7. lied - huisdier - paard: 8. kippenloop - streling^ woord: 9. *- - telwoord. OPLOSSING VORIGE PUZZEL 1. abri. 2. baan, 3. raaf, 4. infusie, 5. stee. 6. iets, 7. Eestrum. 8. rune. 9. unie. sn met kleine kinderen. j;„nr„„jor,noi, TNO! ander bezwaar is het feit dat voor Voedingsonderzoek T.In.U. plastic heel gemakkelijk aroma's door- in Zeist is ingeschakeld by eenj laat wanneer de 1x1 plastic verpakte onderzoek naar de deugdelijkheid melk bijvoorbeeld in de koelkast staat, van plastic als verpakkingsmid- neemt het snel geuren over van andere del voor melk. Zoals bekend is er d,e ,n d* kast worden sinds kort melk te krijgen, die in) 1 plastic is verpakt, een artikel dat ui;;iA m,u„ nr. dp Melk is. of het nu in plastic zit of opgang blijkt te^ maken op nie( U1terst gevoelig 1 N. Brab. - onbekende Nederlandse markt Het staat wel vast dat plastic geen voor de gezondheid schadelijke wer king uitoefent <>P melk. Wat dat be treft kan het publiek gerust zijn. maar plastic voldoet niet als verpakkings middel voor conserven. Reden waarom gecondenseerde melk ook niet in plas tic kan worden verpakt. Maar voor de normale melk is plas tic wel degelijk te gebruiken. Er zijn een paar voordelen boven glas als verpakkingsmiddel voor melk: het is liahter en er is geen retour-emballage. Hier staan weer enkele nadelen tegen over. Het plastic is natuurlijk minder vormvast dan de fles. Het is daarom wat moeilijker te hanteren. Dit kan krijgt snel een lichtsmaak. De verpak king van melk levert in ons land een speciaal probleem omdat er geen land ter wereld is waar zo met melk wordt „gesmeten". Het systeem van huis-aan-huis bezorging treft men uitgezonderd in enkele delen Amerika en Engeland alleen maar op zo'n uitgebreide schaal aan in Neder land. Een andere voor ons land speci fieke omstandigheid is naar het oor deel van de deskundigen van het Cen traal Instituut voor Voedingsonderzoek T.N.O. de kwaliteit van de melk. die voor veel verbetering vatbaar is. In de loop der jaren is het instituut tot de conclusie gekomen dat plastic in het algemeen niet schadelijk is de gezondheid, omdat het helemaal i avontuur r herhaling van zoek": tieneridolen zingen i 9.35 uur Voor de vuist weg. Ned. 2 KRO 8.01 tot 10.10 uur: operette „De drie walsen", op muziek van Strauss, Duitse opvoering met ondertiteling. VANAVOND TE HOREN Hilversum I VPRO en VARA amusement voor jongeren op vakantie, klankbeeld Lezen en schrijven, gitaarkwintetten. romantische werken, dc- het Weens Symfonieor kest gespeeld tijdens de v/iener Festwochen. luchtige plaatjes en praatjes. Hilversum II NCRV 7.30 tot 10.15 uur: promenade der prominenten, muziekwer- 10.15 uur literaire rubriek onder redactie van dr. O. Jager. r kerkelijke oriëntatie in Wijd als de wereld, r gevarieerd poëtisch-muzikaal programma ,,'t Is „De drie walsen" BUSSUM Voor de talloze liefheb bers van operettes en van Strauss-mu- ziek valt er vanavond iets bijzonders te genieten, als de KRO de meer dan twee uren durende operette „De drie walsen" in Franse versie uitzendt. „De drie walsen" is een soo-t grapje van Oscar Straus (de Weense componist die in 1954 overleed), die er een muzi kaal drieluik van maakte en daarvoor muziek van aijn grote (bijna naamgeno ten, geen familie) collega's vader en zoon Johann .Strauss gebruikte. De charme van het spel is, dat de drie vrouwelijke noofdrollen door éér actrice worden vervuld en de drie minnelijke door één acteur. Dit zijn Florence Roy- nal en Jacques Toja. JUFFROUW JONES UIT BR1GHTSTIAD j.5 SftW J Jï, JAN H. EEKHOtlT Listers handen begonnen weer krampend te leven, gin gen open, gingen dicht. Hij zei: Wie bent u? Bent u van.de politie? Ik ben geen politieman, meneer Lister. Ik ben Huil uit Londen. George Hull en niemand anders. Die geschiedenis hier intrigeert me. Ik zou de moord op notaris Brooks tot in de nuances willen ontraadselen. Laten we zeggen dat het een hobby-istische drang van me is. niet ontstaan, geloof mij, door het verslinden van detectivestory's. Die dingen amuseren me en ik neem ze voor wat ze zijn. Daarnaast weet lk iets van criminologie en van psychologie. Van het laatste meer dan van het eerste. Zet het uit uw hoofd, dat ik een politieman zou zijn. U denkt meer te zullen bereiken dan de politie? Ik probeer het. Gelooft u dan, dat de politie deze zaak afgeschreven heeft? Zou ze een moord na drie maanden van onderzoek opgeven? Zonder aanwijzingen, die tot een bewijs zouden kunnen voeren, kan zij niets aanvangen. Maar ze kunnen naar aanwijzingen blijven speuren. Wie vertelt u. dat ze dit niet doen? En indien ze hiermee bezig zijn, vermoedt u dan niet. dat ze de levens van Neels, Jenkins, Harper en mij zullen nagaan? Niet onmogelijk. Lister had tot nog toe betrekkelijk rustig gesproken en zijn handen waren stil geworden. Thans overmeesterde hem wederom onrust. Denkt u, denkt u dat ze dan heel diep zullen graven. bijvoorbeeld tot in onze jeugdjaren. Stellig niet, zei Hull met vaste stem. O...., zei Lister alsof het antwoord van Huil hem verlich ting verschafte. En na een kleine pauze vroeg hij: Kan ik u vertrouwen? Dat kunt u, antwoordde Huil. O.zei Lister. Een poos keek hij in de palmen van zijn handen als wou hij de lijnen erin ontcijferen. Dan kruiste zijn blik die van Huil. Hij zei: Ik zal het u zeggen. Ik voel, dat ik het bij u doen kan. Ik.... Hij stokte, vermande zich. Hij zei: Ik heb in mijn schooljaren een jongen van mijn klas met een padvindersmes in de rug gestoken. Er was een stilte ontstaan, die zich tot in het oneindige te rekken leek en waarin Listers woorden voor Huil na-leef den, woorden, waar de ondertoon van een enigszins kinder achtige triomf in trilde. Huil doorgrondde Li ster. Lister was een achtbaar man met in zich een mengeling van minder- en meerwaardigheidsgevoelens en die zijn ijdel- heid voor de wereld verstak achter een voorgewende uiterste bescheidenheid en wie het ten slotte haperde aan klare levensmoed. Iemand zoals er tallozen zijn, dacht Huil, terwijl hij omslachtig zijn pijp stopte en de tabak deed ontgloeien. Lister wachtte op zijn reactie en daar deze uitbleef, spiegel de zich, bemerkte Huil, op diens gezicht, dat aanvankelijk in de expressie een versteviging ondergaan had, teleurstelling af. Onzekerheid en onmiskenbare vrees maakten zich weer van Lister meester. Huil sprak nog steeds niet, blies een wolk rook in Listers richting, waardoor diens gelaat voor hem verwaasde en sloeg aandachtig gade, hoe de wolk zich ontbond, sliertend naar alle zijden uitdraadde en naar om hoog verijlde- Huil bleef in zijn zwijgen volharden, keek Lister aan, die zenuwachtig de vingers in elkaar verstrengelde en Hulls hem half fixerende blik wilde ontwijken. Toen zei Huil koel: Is dit alles? Lister sloeg de ogen neer. Neen, het ls.. .niet alles, zei hij fluisterend. U moet u uitspreken, zei Huil. Het had iets van een bevel. (Wordt vervolgd I nodig zijn om een bepaald materiaal samen te stellen. Een van de stoffen die zonder of met heel weinig hulp stoffen kan worden gemaakt, is juist I plastic. het I.CVC. VA- Viener F en solist. 22.30 Nie; Eventueel SOS-berichten. 22.45 Actualiteiten. 23.10 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 23.45 Socialistisch nieuws ln Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum U, 298 m. NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatj-, 19.10 Radiokrant. 19.30 Lichte muziekprogramma. 22.15 Radio- schrijvers 22.30 Nieuws en her haling SOS-berichten. 22.40 In ternationale oriëntatie in kerk. z ending en oekumene. 23.00 Lichte grammofoon muziek. RADIO "c MORGEN Med. 16.25 Lichte 12.30 Act. sportnws. 13.0C Nws. 1310 VARA-Varia. 11.15 Ste reo: Spelenderwijs met de brh- te muze. 13.40 V.d. twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14 55 Ein delijk een Natuurbeschermings wet. lezing. 15.10 Stereo- lor- dens Symf. ork. (gr). 16.00 fram. 17 X» icht lnstr. 17.30 Radiaweekjoum Hilversum II. 29S ra. KRO 7.00 Nws. 7.10 riet levende woord. 7.15 Klars. gram. 7.30 Nws. 7.32 Geestel. lied. 7.55 O- verweging. 8.00 Nws 8.10 :evar. progr. (8JG-832 12.00 Angelus. 12.03 Country and Western Express. 12.34 Marktber. 12.27 Meded t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.40 Overheldsvoorl 12.50 Wereldmuziekconc. Kerkrade 1066. 13.16 Tlenercampingshow 14.10 Mus. dilettanten. 14.30 Licht progr. met jonge H14J0 Lichte grar Openhartige g r de r lltelt v.h. Missiefront. 15. reo: Platentest. 16.00 BBC 7.23 Svmpb Ork. 17.00 Wil j« weg Hilversum III. 24» FM-kanalen. NRU/AVRO: 9 GO Nws. 9.02 Sol.- en ork.parade. Nws. 10.02 Lichte gram. Nws.) 1230 Li .progr. 4.02 PU. 15.00 tenshow v.d. I Nws. 15.02 Hoogtepunt' operettes. musicaU en films. 16 00 Nws. 16.02 Progr. voor vrolijke vakantiegangers met weer be r. en wegen inf.dienst. Nieuws. 17.02-18.00 Sport- TELEVISIE VAYAVOYI» Nederland L NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19 01 Klaas Vaak. AVRO: 19.05 De avontu ren van Robin Hood. TV-f.im Jeugd. 19.30 Toppet AVRO's Televi gramma v visie). NTS: 22.10-22.15 Jour- OMROEP VANAVOND „BUly Us. Menotti. komi m.m.v. Margherl' praan; Rolando Panerai, barl- Ciaclnto Prandeül. tenor III. Werner Egit: 1I I IA ISIE rrland 1. VARA: 16.00 Ge- agent 86 - Te veel ba- politiefilm. 16.25 Ieder z'n pleziertje, progr. kermis, spel v.d. jeugd! 1635-17.35 Op de

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7