Weekagenda Woningzoekenden Warmond kunnen weer moed vatten The great race - hele tijd lachen, gieren en brullen Nu bouwgrond voor flinke 5 plannen KLAVERBLAD KOFFIE Van tijgers tot duiven in groot circus Heros Corsoroute •TUSSEN DE BLADZIJDEN VAINIIHIIT DRAAIBOEK Medische diensten in Leiden en omgeving BEZORGERS Nu al 35.000 mensen op de Aqua Hortus SCHUDEI'S CITROEN NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1966 Vrijdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Rijnsburg FLORA-HALLEN 6 tot 11 uur nam.: tentoonstelling corsowagens Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca baret Fons Jansen, „Hoe meer zielen." Den Haag Waalse kerk. Noordeinde 25. 8 uur: orgelconcert Willem Hendrik Zwart. Schevenlngen Kurzaal, 8.15 uur danstheater Internationaal Zaterdag Rijnsburg - FLORA-HALLEN, 9 tot 12 uur: bezichtiging corso wagens Schevenlngen Kushaus-paviljoeti. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur Cilli Wang. One Woman Show. De we reld van Cilli Wang. Den Haag Nieuwe Kerk. Spui 81! uur: Residentie-Bachorkest. met Rlneke Comelissens sopraan en Wim van Beek Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen Corso Rijnsburg— Leiden Half 2: vertrek van Flora Rijns- burg; in OEGSTGEEST «Rijnzichi- weg) omstreeks half 3: in LEIDEN (StationsDlein) omstreeks 3.10 uur op de Breestraat omstr 3.45 uur; 5.15 uur; vertrek na pauze in Doe lenkazerne van het Noordeinde ten slotte avondroute door Rijns- Voor de routebeschrijving zie meD onze courant van donderdag 4 en vrijdag 5 augustus. Maandag Luxor. Stationsweg 19, 10 uur: vakantiebezigheden, vertoning gestolen straaljagerplannen". Den Haag. Zuirttrpark. 2. Jeugdexpres, gevarieerd prograi de ïgdexpres, gev jeugd. >cn Haag 1 Den Haag Lutherse kerk, 8.15 uur- concert door de winnaars van de orgel concourses Arnhem, Bolsward en Haar lem (Elisabeth Buschmann uit Koblenz. Jan Welmers uit Katwijk aan Zee en Jan Jansen). Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest, met pianosolist. Scheveningen Kurhaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Dinsdag Luxor, Stationsweg 19, 10 uur: jeugd- vakantiebezigheden, vertoning gestolen straaljagerplannen". Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Katwük aan Zee Nieuwe Kerk. Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Den Haag. Zuiderpark, 2.30 uur Limburgs jeugdtoneel met De avonturen van ridder IJzerhart. Den Haag Goede-Vrijdagkerk. 8.15 uur: Haagse Orgelweek halve-fins'e-in- terpretatie van het derde nationale or- ge'-oncoi'rs voor amateurs Den Haag Diligentia. 8.15 uur: oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Kurhauspavilioen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur. Hoofdstad-Operette met Strauss' Ein Walzertaum. Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: oecumenisch avondgebed. Stadhuis, trouwkamer, 4 tot 6 uur: zit ting sociaal raadsman. Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: jeugd- vakantiebezigheden, vertoning van „De gestolen straaljagerplannen". Den Haag. Zuiderpark. 2 30 uur: Swiebertje, Bromsnor, Saartje en vele anderen Den Haag Goede-Vrijdagkerk. 8.15 uur: Haagse Orgelweek, concert door Nico van den Hooven. Den Haag —Diligentia. 8.15 uur- oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Kurzaal. 2.30 uur: groot kinderfeest met Anneke Elro. Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Hoofdstad-Operette met Straus' Em Walzertraum. Scheveningen Kurhaus-pavilioea. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Donderdag Bospark Kikkerpolder bij slecht weer in Gehoorzaal). 2 uur: jeugdvakantiebe- zigheden. toneelgroep Den Haag met „De avonturen van kapitein Kid". Breestraat 49. 8 uur: spreekbeurt evan gelist C. van der Schans Den Haag <Ge- ref. Gemeente onder 't Kruis» Katwijk aan Zee Triumfatorkerk 3 uur: orgelconcert Gerard Akkerhuis Den Haag. m.m v. Maarten Ka-res. hobo Den Haag Lutherse kerk. 8 uur: or gelconcert Feike Asma. Den Haag Goede Vrijdagkerk. 8.15 uur: Haagse Orgelweek. halve finale improvisatie derde nationale orgelcon cours voor amateurs. Den Haag —Diligentia. 8.15 uu" oecumenisch cabaret Fons Jansen Scheveningen Kurhaus-Paviljoen. 8.15 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Schevenlngen Kurzaal. 8.15 uur: Residentie-Orkest met pianosntiste. Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Wim van Beek. Groningen m.m.v. Everhard Spelberg, hobo. Den Haag. Zuiderpark, 2 30 uur: Poppentheater Bert Brugman met „Dap pere Dodo". Den Haag Nieuwe Kerk. Spui. 8.15 door Jury le WARMOND De lijst van woning- behoevenden is in deze gemeente nog ontstellend hoog, hetgeen mede zijn oorzaak vindt in het feit dat bij ge brek aan bouwgrond de laatste jaren geen woningen konden worden ge bouwd. Zelfs het aan de gemeente toegekende bouwcontingent kon niet worden gerealiseerd. Hierin is wijziging ten goede gekomen. De procedure inzake de onteigening van gronden gelegen in het uitbrei dingsplan Endepoel, eigendom van resp. P. Ciggaar Wzn. en J. Sikking, heeft namelijk een zodanig stadium bereikt, dat de gemeente per 15 sep tember 1966 tot voorlopige inbezitne ming van deze te onteigenen gronden zal kunnen overgaan. Daardoor wordt het mogelijk, naast een dagwinkel en 40 autoboxen, 78 woningwet-, 44 pre mie- en 22 vrije sectorwoningen te bouwen. Vergevorderd De plannen voor de bouw van 78 woningwet- en 32 premiewoningen, waarvoor thans contingent beschik bar is, verkeren in een vergevorderd stadium voor voorbereiding. Deze plannen zullen, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, in oktober 1966 bij de provinciale directie van volkshuisvesting en de bouwnijverheid worden ingediend. In het reeds bouwrijp gemaakte ge deelte van het bsetemmingsplan Ende poel kan, nadat de gemeente over de aangrenzende gronden de beschikking heeft verkregen, met de bouw van 17 woningwet- en 9 premiewoningen worden begonnen. Kosten ADVERTENTIE hebt al in huis genomen? waard om speciaal te vragen! Om te voorkomen, dat de bouw van de overige woningen van het contingent 1966 vertraging zal on dervinden, is het noodzakelijk dat zo spoedig mogelijk met het bouwrijp maken van de in het onderhavige gedeelte van het bestemmingsplan gelegen gronden wordt begonnen. De opgemaakte begroting van de kos ten van riolerings- en bestratingswer- ken geeft een bedrag aan van ongeveer f 531.000. Teneinde het renteverlies op de exploitatie van het plan te beper ken, zal er naar worden gestreefd de werkzaamheden verbonden aan het bouwrijp maken van de vrij komende gronden zoveel mogelijk af te stem- Op grond van de gegevens thans kan worden beschikt, zullen in de periode van 12 maanden, te reke nen van het tijdstip waarop met de werkzaamheden voor het bouwrijp maken van de gronden een aanvang zal worden gemaakt, bouwterreinen tot een totaal bedrag van f 555.400 worden verkocht t.w. 70 woningwet woningen ad f 5200; 8 woningwetwo ningen voor bejaarden f 2600; 1 per ceel bouwterrein voor bedryfsbebou- wing f 30.800; le termijn bouwterrein benzinestation f 15.000; restant op brengst reeds gebouwde 9 woning wetwoningen f 19.800; 14 premiewo ningen f 105.000. Aangezien deze te verwachten op brengst ruim voldoende is om de kos ten van het bouwrijp maken te kunnen dekken, behoeft in de vaste financie ring van laatstbedoelde kosten niet te worden voorzien. OP TOURNEE DOOR NEDERLAND Den Haag —Diligentia, 8.15 uur: oecumenisch cabaret Fons Jansen. Scheveningen Strand, 10.30 uur nam vuurwerk. Zaterdag Den Haag Diligentia, 8.15 uur: oecumenisch cabaret Fons Jansen. Den Haag Goede Vrijdagkerk, 2.30 ir: Hgagse Orgelweek, finales interpre tatie en' improvisatie van het derde na tionale orgelconcours voor amateurs. Scheveningen Kurhaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Op zaterdag 6 augustus is in Leiden 's-morgens van 8 tot 12 uur, voor spoed eisende gevallen bovendien geopend: apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20136 De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken De Oegstgeestse apotheek is geopend Apotheek Voorschoten is op zondag augustus gesloten van 's morgens 8 uui tot 's avonds 22 uur. Dokter nodig? LEIDEN dokter Van Leeuwen, Haagweg 60. tel. 26509: dokter Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266; dokter Wy- dicks. Witte Singel 17, tel. 30177: dokter Mastenbroek, Houtlaan 27, tel, 53156: dok ter Kortmann. Lorentzkade 5, tel. 21491 Films Camera (2.30 uur): Flipper, de dolfijn (alle leeftijden7 en 9.15 uur: The Conancheros (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): The great race (alle leeftijden». Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De gen darme van Saint Tropez (alle leeftijden» Rex f2.30. 7.15 en 9.15 uur): Agent X 1-7, Operatione Oceano <14 jaar). Studio <2.30. 7 en 9.15 uur): The Gold- rush <alle leeftijden): 's morgens 10.30 uur: Sjors en Sjimmie <alle leeftijden). Trianon <2.30. 7 en 9.15 uur): Fanto- mas slaat weer toe (14 jaar). 1 en toonstellingen Museum VuikenKuticie giuie zomerten toonstelling „De mens vaD toeD (tot eind sepiembei - open vaD 10 cot 5 uur zondags van tot a uur) De Lakenhal. tentoonstelling van schilderijen van Gabrië) Metsu. tot 5 <er cmber lilft u. zondags I5 uur Galerie Walenkamp: zomertentoonstel- ling Leidse kunstenaars '66, tot 8 septem ber Tot 12 augustus: Ab Steenvoorden. Rob Rotteveel. Jan Kuiper. Jan Maas kant. Pieter Geraedts jr., Frans de Wit. Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus) Oud-F.,elgeesl WASSENAAR kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van werken var. Frits Klein en sieraden van Ruth Fausch. van 8 aug. tot en met 25 aug dagelijks van 10 tot 5 uur, ook op diasdagavond van 8 tot 10 uur. Zondags gestoten. NOORDWIJK AAN ZEE De Baak, Koningin Astrid-boulevard 23 Galet ic Walenkamp aan Zee. internationaal Art Show. dagelijks geopend van 10 tot 22 uur, tot 23 augustus. DEN HAAG „Tijgers zijn veel liever zen", aldus de perschef van Heros, dat van 8J! augustus in Leiden op het Schuttersveld en van 1225 augustus op het Haagse Malie veld zijn tenten opslaat. Of hij het meende is niet te bewijzen. Zeker is in ieder geval dat het leeuwjnnummer van dit Italiaanse circus door het uit vallen van de in Rotterdam gewonde directeur-dompteur Bruno Togni moest komen te vervallen. In zijn plaats zal nu een even moedig man met zes tijgers optreden. Anderen nemen tijdelijk Togni's paarden en olifanten over. Heros zal deze zomer de plaats innemen van het traditionele Strassburger. Met twee speciale treinen en ongeveer zeventig zware vrachtauto's, maakt Heros op het ogenblik een tournee door Europa en doet ook een aantal Nederlandse steden aan. De tent biedt plaats aan 600(. personen Het reizend dierenpark omvat 250 dieren, waaronder o.a. 100 paarden 15 olifanten. 30 leeuwen, kamelen, chim- pansee's enz. Het circus heeft een uitgebreid pro gramma. In drie pistes wordt boor Fred Petoletti de paarden-dressuur gepresetv teerd. De gedresseerde Indische olifan ten lopen over rollende vaten en k"nneti zelfs rekenen. Stormachtig »'cce? oogstten overal de trapezewerkers. Z(| suizen dan ook tegelijk door de lucht LOREDANA Loredana Martini (26), sinds negen maanden mevrouw Murillo, treedt op in het circus met een bijzonder elegant nummer. Zij laat gedresseerde witte duiven kunstjes uithalen. Zij is ook, dat weten minder mensen, de partner van haar broer Daviso. als zij staande op een draad kopjes en schotels op zijn hoofd gooit. Op dat zelfde slappe koord jongleert Loredana met brandende- fakkels. Haar duivennummer, volgens circus ingewijden uniek, is haar het liefst. Haar man is ook circusartiest Hij, zijn vader, moeder en broer vormen de Murillos, een groep Mexicaanse trampolinespringers, die ais tweede nummer een komisch trapezenur brengen. Loredana is er erg trots op dat ze verleden jaar werd voorgesteld de Britse koninklijke familie Zelf heeft ze de duiven gedresseerd. Dat duurde zeven maanden. De dieren zijn zeer speciaal en het heeft lang geduurd voordat ze er twintig bijeen had Wat haar zo aantrekt in het circus7 Schouderophalend: „Ik ben er geboren Mijn ouders waren in het eucus. Hel duiven dresseren is bijzonder moeilijk Je moet er lief voor ze zijn en dan op den duur alleen naar jouw heb ik ze getraind". En als deze duiven oud zijn? „Dan moet ik nieuwe vinden, want het nummer hangt van de duiven af. Maar ze zijn erg taai en worden heel ouc" Loredana heeft dit nummer al in tien circussen gebracht ei» in tien landen. Verder treden nog op: jongleurs, akro- baten en natuurlijk niet te vergeten de clowns, zonder wie een circus niet compleet is. volgend t RIJNSBURG 1.30 uur namiddag: Vertrek van ter- in „Flora", Oegstgeesterweg, Brou werstraat. Noordeinde. Petronella van Saksenstraat Evertsenstraat, Piet Heinstraat. De Ruyterstraat. Kanaal straat. Katwykerweg, Langevaart. Sandtlaan, Herenweg. Kerkstraat, Vliet N.Z., Koestraatbrug, Vliet Z.Z., Smid- Rijnzichtweg. OEGSTGEEST 2.30 uur namiddag: Rijnzichtweg, Van Assendelftstraat Rhijngeester- straatweg, Endegeeslerlaan. Gevers straat en via Leidsestraatweg en Rijns- nurgerweg naar Leiden. LEIDEN 3.10 namiddag: Stationsplein. Sta tionsweg. Steenstraat. Blauwpoot-iS- brug, Haarlemmerstraat, Pelikaan- ;traat. Hooigracht Hogewoerd. Bree straat (ongeveer 3.45». Noordeinde. Rembrandts t raat. PAUZE IN DOELENKAZERNE 5.15 uur namiddag: Noordeinde. Wit te Singel. Zoeterwoudse Singel. Lam- menschansweg. Tomatenstraa;. Zoeter- woudseweg, Vijf-Meilaan. Boshuizerka- de. Ter Haarkade. Haagweg. Rynzicht- brug, Morsweg, Morssingel, Stations plein, en via Rynsburgerweg naar Oegstgeest. Leidsestraatweg. Geversstraat, Leidse Buurt, Rijnzichtweg, Rünsburgerweg naar Rynsburg. Avondroute door Rünsburg: Flora. Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, He renweg, Sandtlaan, Langevaari Ka naalstraat, Burg. Meyboomstraat. Noordeinde. Koestraat, Vliet Z.Z., Smidstraat, Oegstgeesterweg, burgerweg, Flora. gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Hoe Leiden spaarde LEIDEN In juli werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd een bedrag van f 5.167.755,20 en terugbetaald f 4.534.864,19. Het aantal nieuwe boek jes bedroeg 657 en het aantal afbe- taaude boekjes 254. Op 5678 rekenin gen van deelnemers aan de afhaal- dienst werd f 181.108,50 bijgeschreven Er werden 1236 .spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van f 54.682,02. Het tegoed der 62.083 inleggers bedroeg aan het einde der maand f 77.727.639,14. Vaste staatsschuld verminderd DEN HAAG De binnenlandse ge vestigde staatsschuld bedroeg op 30 juni (31 maart) f 15.545.4 (15.679) miljoer. de buitenlandse gevestigde schuld en lange kredieten namen af lot f344.7 (367,3) min., de Amerikaanse dollar- schuld daalde tot 237,1 (259,7) min De tinprijs te Singapore steeg 4 augustus tot 625-'k Singapore-dollar de pikoel. rubber daalde tot 64 cent de pound. LIDO Toen de automobiel nog maar pas in de kin derschoenen stond organiseerden voortvarende lieden reeds adem benemende races met deze snel heidsmonsters. Beroemd is gewor den de race van Metv York-Parijs over land, d.u.z. dtcars door Ame rika via Alaska naar Siberië en over Oostenrijk naar Parijs. De grote Warnerfilm „The Great Race" is aan dit ritje gewyd. Regis seur Blake Edwards heeft er echter geen historische documentaire van gegeven, rttaar de bovenmenselyke inspanning tot uitgangspunt geno-1 men tot de grootste slapstick film aller tijden. Zo zien we Tony Curtis als be stuurder van de ene automobiel het opnemen tegen Jackie Lemmon in zijn kar van eigen maaksel. Al taar ten smytend, van hoge verdiepingen springend, degenflitsend en elkaar de loef afstekend, dwars door tal loze dolle avonturen heen wordt dan eindelijk Parijs bereikt. Kosten noch moeiten zijn ge spaard om het de grage lachers naar de zin te maken, maar of dit bij iedereen en in ieder geval gelukt, blijft een tweede.zelfs van slap stick kan deze of gene zün buik wel eens meer dan vol krygen. (Blake Edwards, de man die zo veel (teveel?) slapstick in zijn jilms doet). De Comancheros CAMERA (7 en 9.15 uur) „De Comancheros" is een echt ouder wetse wildwestfilm met ruwe man nen met een gouden hart en gesle pen boeven die men het kwaad van het gezicht leest. De schoten knal len en de zoenen klappen, alles in kleuren. John Wayne is de grote man, in het zadel geholpen door regisseur Michael Curtiz. (Wild-west). Flipper CAMERA (2.30 uur) Heerlyke avonturen met de van de televisie befaamde dolfijn Flipper. Voor de kinderen een evenement van de eerste orde. (Kind rrfeest). „The (treat race" zoals een tekenaar hem zag. Agent X 1-7 Een professor die een nieuwe brandstof voor ruimtevaartuigen heeft uitgevonden, dreigt te worden ontvoerd. Dat zou zielig zün en niet alleen voor zyn zeer mooie dochter. Daar om gaat agent X 1-7 hem bewaken. Onze brave agent valt na enige tijd echter in de verleidelyke strik ken hem gespannen door een twee de schone mejuffrouw. De manier waarop ten slotte alles ten goede keert, willen wy u dit maal niet onthouden: met behulp van een elektro-magnetische siga rettendoos slaagt de agent erin de koers van de onderzeeboot waarin de professor en hy naar een vyan- delijk land worden gebracht, te ver anderen. Met hun bewakers varen de heren prinsheerlyk de veilige Amerikaanse haven binnen.... (Giller). Prolongaties STUDIO „The Goldrush". On- getwyfeld de beste Chaplin-film, waarvan de hervertoning alleszins gerechtvaardigd is. 's Morgens om half elf (behalve op zondag) draait „Sjors en Sjimmie en de gorilla". Spannende avonturen waaraan alle kinderen veel plezier beleven. LUXOR „De gendarme van Saint Tropez". Amusante ontspan ning. De zenuwachtige, druk geba rende Franse komiek Louis de Fu- nès dartelt zo dwaas over het witte doek, dat men zyn lachen niet kan inhouden. TRIANON „Fantomas slaat weer toe". Opnieuw Louis de Funès, nu als politie-commissaris. Kostely- ke kolderfilm, die heerlijk de draak steekt met het James-Bondgedoe. Doktersdiensten AARLANDERVEE# dokter Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. ALKEMADE dokier vd Werf, Kop- poellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712-202 dokter Van Haselen, Kerkstraat 91 Oude Wetering, tel. 01713-217. ALPHEN zaterdag: dakter Van Koo- ten, Wilhehninalaan 36, tel. 2079; zondag: dokter Platteschor. Visserpark 4, tel. 2858. Rijnstraat 33, tel. 2102. KATWIJK RIJN dokter Hueting, BENTHUIZEN dokter de Goeje. Dorpsstraat 20. tel 3636; bij geen gehoor zie Zoetermecr. HAZERSWOUDE dokter De Bruy- ne. Hoofdstraat 8. Leiderdorp, 01710-22208. HILLEGOM dokter Le C'ocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7. tel. 5612. KATWIJK RIJN komt vrijdagmor- gCKATWIJK ZEE dokter Timmers, Oranjestraat 15, Katwijk a. d. Rijn, tel. KOUDEKERK zie Hazerswoude. LANGERNAAR dokter Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722-139. LEIDEN dokter Van Leeuwen. Haagweg 60, tel. 26509; dokter Gaas- De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor spoedige indiensttreding (Leeftiid 15 jaar of ouder) Voor wijken in de omgeving van de Herensingel, de Kooi en Oude Vest. GEEN VAKANTIEWIJKEN AANMELDEN: STEENSTRAAT 37 LEIDEN TEL. 31441. LEIDEN, Gisteravond heeft de Aqua Hortus de 35.000ste bezoeker ont vangen. Het was de heer Th. van Eg- mond van de Haarlemmerstraat, die met zijn echtgenote en de heer L. Vrij- enhoek de tentoonstelling bezocht. Zij kregen fruit en bloemen. Zoals wij gisteren al meldden sluit de tentoonstelling twee dagen later dan Rijns-j de bedoeling was, 9 augustus dus. De belangstelling is zo groot, dat de orga nisatoren De Natuurvriend het niet verantwoord vinden reeds op 7 augustus te sluiten. Morgen wordt een gezelschap van zevenhonderd Belgen verwacht. Het bezoek overtreft alle verwachtin gen en ook de belangstelling op vorige tentoonstellingen. De vorige Aqua Hor tus noteerde 22.000 bezoekers in drie weken en de tentoonstelling daarvoor 33.000 in drie weken. beek, Hogewoerd 138, tel. 20266; dokter Wydicks, Witte Singel 17, tel 30177; dok ter Mastenbroek, Houtlaan 27. tel. 53156 dokter Kortmann, Lorentzkade 5. tel. 21491. LEIDERDORP Zie Hazerswoude- LEIMUIDEN zie Alkemade. LISSE dokter Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. NIEUWVEEN Zie Langeraar. NIEUWKOOP dokter Sanders. NIEUW-VENNEP dokter Nugteren, tel. 02526-220. Nieuwkoop, tel. 01725-555. NOORDEN zie Nieuwkoop. NOORDWIJK dokter Kruyt, Voor straat 85, tel. 2030. NOORDWUKERHOUT - dokter Van Praag, Herenweg 17, tel. 2385. OEGSTGEEST dokter Held, Mare- laan 36, tel. 52255. RIJNSBURG zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM dokter De GraafL Hoofdstraat 332a, tel. 8479. VALKENBURG zie Katwijk Rijn. VOORHOUT dokter Lempers, Ju- lianalaan 82, tel. 6140. VOORSCHOTEN - dokter James. Leidseweg 51, tel. 2520. WARMOND zie Voorhout WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER dokter De Bruyn Dorpsstraat 1, tel. 3059. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM zie Aarlander- Apotheken ALPHEN apotheek Somberg, Wil- helminalaan 67, tel. 3500. BOLLENSTREEK apotheek Lisse. Vierkant 223, tel. 02530-38C8. KATWIJK Katwijkse apotheek. Princestraat 3, Katwijk aan zee. lei 2755. LEIDEN zJe weekagenda. LEIDERDORP zie weekagenda OEGSTGEEST zie weekagenda. VOORSCHOTEN - zie weekagenda Wijkverpleging 320. ALPHEN zuster Weeber, Ambon- straat 44. tel. 3940. BENTHUIZEN zuster Bosch. Raad huisplein, Hazerswoude. ti). 01718-322. BOLLENSTREEK Groene kruis Sassenheim en omstreken, zuster Meys- Beierenweg 1, Voorhout tel. 02532-7796. HAZERSWOUDE (DORP) zie Bent huizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zus ter Prins. Kom van Aaiweg 7. Leider dorp. tel. 01710-24909; bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714-278. KATWIJK Oranje-groene kruis: zuster Van Meeteren. Voorstraat 88. tel. 2282; Groene kruis: zuster v.d. Eyk- 3f. Emmastraat 12, tel. 5693. KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN Groene kruis: zuster Burghoorn, Marislaan 7. tel. 20613; zus ter De Munck, Marislaan 7. tel. 32260: zuster v.d. Zeeuw. Stieltjcsstraat 52! tel. 21669; Oranje-groene kruis: zuster Onvlee, Kanaalstraat 68, tel. 52292, b.g.g. dokterstel. 22222. NOORDWIJK Wijkcentrum van Panhuysstraat, .tel. 2907. NOORDWUKERHOUT WGK Rust hof 1, tel. 2468. OEGSTGEEST zusters de Jonge en De Groot. De Kempenaerstraat 42. tel. 50338. SASSENHEIM zuster Groenestege, Hoofdstraat 82, tel. 7645. TER AAR zie Aarlanderveen. VOORHOUT zie Bollenstreek. VOORSCHOTEN zuster Molleman, Wijngaardenlaan 2. tel. 2177. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN zie Aarlanderveen. ZOETERMEER zuster Asperslag, Vermeerstraat 4. tel. 3530. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen ALPHEN tandarts Jonker, Wilhel- minalaan 64, tel. 3700, spreekuur van 12 tot 12.30 uur. BOLLENSTREEK tandarts De Wil de, Weeresteinstraat "27, Hillegom, tel. 02520-5992; spreekuur van 17.30 tot 18 KATWIJK tandarts Mast. Boule vard 136, tel 2537 spreekuur van 1150 tot 12.30. VOORSCHOTEN tandarts Kengen, Kon. Wilhelminalaan 8, spreekuur om 950 uur. Epidiascoop gestolen LEIDEN In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in er- houten by gebouw van het christe" lyceum aan de Kagerstraat Alle li- kalen en kasten werden doorzocht. Vermist wordt een epidiascoop, een soort projector, ter waarde van 1300. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Cornelis A J, z v: C T M van der Helm en H A Caspers; Petrus C. z v: P V'risekoop en I C M v d Berg; Wim. z v: D Verzaal en C Sluijmer; Jacob M. z v: J J Knetsch en J van Dyk; Ingrid. d v: J Colijn en M A Scheltens: Cornells M. z v: A van der Luijt en L v d Sluis; Johannes A. z v: J H Brouwers en C Bate laan: Adrianus J A, z v: C M A van Hees en J P M Biesjot. Ondertrouwd: H J Klom en H Biesbrpek H G Rietkerken en J Kleijn: T M A Noordover en M C J Bodrij; G N Meurs en M A van Rijn; F H G Verhoog en J W M van Steenbergen: N W van der Zwaan en W A M Mioch; P P de Koning en C A van Zomeren; A Smit en M Braggaar; H C van Luijen en E S Ferguson; P Ver hoeven en E E de Winkel; A P den Hartog en F J Koet. Gehuwd: L A Pieters en S C v d Berg; A N L Janssen en A H C Helvensteijn- J Hendriks en C Bugel- A P Valk en W M Voskuil; T G Jansen en J Rijsbergen; C G M van der Ploeg en A M W Aarts; W Minke en T Rombaut Overleden: N Brouwer. 76 Jaar, echtgen van G de Vogel; P Don, 50 jaar. man: H C Verwoerd, 09 jaar. man; A J W Swanen, 84 jaar. man: W Meijer. 87 jaar, man; J C Blanken. 81 jaar. vrouw; M de Roode, 81 jaar, wed van T Blonk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3