Bloemen en vissen onder 50.000 ogen Weekagenda Druk in Katwijk/Noordwijk Voor kindercorso al 108 deelnemers genoteerd Frontale botsing met 5 gewonden in H.woude Slechte weer drijft velen echter naar het zuiden Afscheid van laatste gemeente-ontvanger Zilver en diamant voor trouwe hoofdcassière Veel bloemen, veel licht, benen van de vloer NIEUWE LEIDSE COURANT S MAANDAG 1 AUGUSTUS 1966 Maandag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Scheveningen -Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Re- siendtie Orkest, met vioolsolist. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: De avonturen yan Polletje Piekhaar. Dinsdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: Jeugd- vakantiebezigheden, „De schat van de Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk, Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Piet van Scheveningen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca baret Lurelei. Den Haag Zuiderpark, 2 uur: De gpVrojmzinnige kluizenaar. Wassenaar Dorpskerk, 8.15 uur concert organist Piet Post (Grote Kerk L eeuwarden) en bariton Max van Eg- mond (werken van Kuhnau, Hsndel, Bach, Mendelssohn, Röntgen en Post). Woensdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Pieterskerk. 7.30 uur: oecumenisch avondgebed. Stadhuis. 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Luxor, Stationsweg 19, 10 uur: Jeugd vakantiebezigheden, „De 9chat van de abdij". Scheveningen Kurzaal. 2.30 uur: to neelgroep Harlekino. Scheveningen Kushaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Lurelei. Den Haag Zuiderpark. 2 uur: De avonturen van Bartje Eenwiel. Den Haag Luth kerk. 8 15 uur: or gelconcert Jan J. van de Berg. Donderdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Bospark Kikkerpolder, 2uur: Jeugd- vakantiebezigheden, variété-orogramma (bii ongunstig weer in gehoorzaal). Katwijk aan Zee Triumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Wim Daim, Amster- Schevenlngen Kurzaal. 8 15 uur: Re. sidentie-Orkest. met Willem Noske, viool Scheveningen Kushaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca baret Lurelei Den Haag Zuiderpark. 2 uur: clow nerie. sprekende hond. goochelen enz VrUdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Piinsbnrg FLORA-HALLEN 6 tot 11 uurd nam.: tentoonstelling corsowagens Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen Den Haag Kloosterkerk. Lange Voor hout 4. 1 uur: orgelconcert Bernard Re- Den Haag Zuiderpark. 2 i Zaterdag Riinshurg - FLORA-HALLEN. 9 tot 12 uur- bezichtiging corsowagens Scheveningen Kushaus-naviljoeTj 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur Cilli Wane. One Woman Show, De we reld van Cilli Wang. Den Haag Nieuwe Kerk. Spuj 815 uur: Residentie-Bachorkest. met Rlneke Cornelissens sopraan en Wim van Beek Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen Corso Riinsburg Half 2: vertrek van Ftora Riins burg: in OEGSTGEEST •Riinzichi- weg) omstreeks half 3: ïr, LEIDEN 'StationsDlein) omstreeks 3 10 uur op de Breestraat omstr 3 45 uur: 5 15 uur: vertrek na oauze in Doe lenkazerne van het Noordeinde ♦en slotte avondroute door Rijns- Voor de routebeschrijving zie mer onze courant van donderdag 4 en vrijdag 5 augustus. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Films Camera (2 30 u): Sneeuwwitje (a.l.); 7 en 9.15 uur: De vrouw die hij begeerde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mary Pop- pins (a.l.) Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Le gen darme de Saint-Tropez (al.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fluiten naar je duiten (a.l.). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (a.l.); 10.30 uur: (behalve op zon dag): Sjors en Sjimmie en de gorilla). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanitamos slaat weer toe '14) Tentoonstellingen Museum Voikennuiiae <i»ie zomerten '""risielling .De meos vao men (tot eind sepiumbei - open van lü tot 5 uur zondags van 1 tot 5 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu. tot 5 september. 105 u.. zondags 1—5 uur Hortus Botanicus: aquariumtentoonstel- Katwyk Voorstraat 44: fototentoon- HAZERSWOUDE Zaterdagmor gen omstreeks negen uur zijn op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Bonte Paal twee personenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Er vielen vijf gewonden. Het ongeluk gebeurde tijdens hevige Auto in slip en tegen een boom LEIDEN In de nacht van zater dag op zondag om half vijf is op de Hoge Rijndijk ter hoogte van perceel 181 een bestelauto geslipt. De auto botste tegen een boom en een ijzeren paal waaraan een bushaltebordje was bevestigd. De bestuurder, een 23-jarige inwoner van Boskoop, werd uit de auto geslingerd en liep een snijwond achter het rechter oor op. De auto kon wor den afgeschreven. Franse film week LEIDEN, Na de geslaagde Itali aanse en Russische filmweken zal het Leids academisch kunstcentrum (LAK) nog dit jaar een derde filmweek orga niseren. Deze week wordt gehouden van 21 tot 25 november en zal gewijd zijn aan de Franse film. RIJNSBURG Door de Geref. Kerk zijn gistermiddag in een bijeen komst in de Rapenburgkerk als ouder ling gekozen: wijk ds Baaijen: Nic. van Egmond Nzn; wijk ds Van der Linde: C. Kromhout, E van Egmond, H. Schoenmaker en J. van Delft; wijk ds Byleveld: G. Noort, C. G. Krom hout; wijk dr. Bosma: C. Hogewoning. regenval. De uit de richting Alphen komende door de heer W. J. K. uit Bodegraven bestuurde auto raakte vermoedelijk tengevolge van het natte wegdek in een slip. Hij raakte eerst een aan de rechterkant van de weg staande paal om vervolgens op de linker weghelft in botsing te komen met een uit de richting Leiden nade rende auto, bestuurd door een dame uit Den Helder. De bestuurder van de Bodegravense auto liep een hersenschudding op, de bestuurster van de auto uit Den Helder brak een been, haar zevenjarig dochtertje brak een been en kreeg een schouderfractuur, de vader van de bestuurster, de heer Th. P. uit Leiden, brak enkele ribben en diens vrouw brak een sleutelbeen. Alle gewonden werden naar Leidse ziekenhuis gebracht. De auto's waren totaal vernield. RIJNSBURGSE KERMISKOOPJES VAN DE SPAR 4 reuze kwartjesrollen zuurtjes voor 89 ct Eieren 10 voor 115 ct. Volvette goudse kaas. 500 gram 198 ct. Chocoladerepen 12 voor 98 ct. Nobo klappers van 89 voor 75 ct. Tomatenpuree, 6 blikjes voor 100 ct. 100 gr. boterhamworst 100 gr lever worst, samen 69 ct. Koop gezellig, koop voordelig. Koop bij: v. d. MEY, ZELFBEDIENING IN DE HOFTUIN LEIDEN De tentoonstelling Aqua Flora in de Hortus botanicus blijft stromen bezoekers trekken. Dank zij het feit dat gisteren bijna 5000 be zoekers de kassa's passeerden, kon vanmorgen de 25.000ste worden ver welkomd. De heer J. Poll uit Den Haag, die met zijn vrouw, zoon Obbe (7) en dochter Anca (5) een retour Leiden had genomen, kreeg evenals de 10.000ste bloemen en een schaal fruit aangeboden van de heren J. H. Visser en D. N. den Haan, die resp. „De Natuurvriend" en de stichting Rijnsburgs bloemencorso vertegen woordigden. De tentoonstelling duurt tot en met 7 augustus en kan niet worden ver lengd. Gezien de eerder toe- dan af nemende belangstelling is de kans groot dat voor het scheiden van de markt de 50.000ste bezoeker binnen gehaald zal kunnen worden. Raad Rijnsburg RIJNSBURG, Woensdag 3 augus tus om acht uur komt de gemeenteraad bijeen. Agenda: Onderzoek geloofsbrie ven nieuwe raadsleden; aanwijzing en beëdiging waarnemend gemeente-ont vanger; aankoop grond langs de Oude Vlietweg van H. C. den Haan; aankoop woning Smidstraat 22 van A. Schone- veld; verhuur gemeentelijke sportter rein; afscheid van de leden E. E. van der Faan en J. den Heüer. Woningbouw Oude Vlietweg RIJNSBURG Met de heer H. C. den Haan. Kanaalstraat 18. hebben B. en W. overeenstemming bereikt over aankoop door de gemeente van een perceel grond aan de Oude Vlietweg. Dit perceel is bestemd voor de bouw van eengezinsihuizen in gesloten be bouwing. Er kunnen 5 woningen wor den gebouwd. De koopprijs zal f 24.000 bedragen. Verder bedingt verkoper om van het te stichten huizenblok de eindwoning, naast zijn pand Oude Vlietweg 8 te kopen voor een prijs, die gelijk is aan de prijs van de andete woningen in Van een onzer verslaggevers KATWIJK-NOORDW'IJK De on gunstige weersomstandigheden ten spijt is toch duidelijk merkbaar dat de vakanties in Duitsland zijn be gonnen. Zowel in Katwijk als Noord- wijk begon het zaterdag aardig druk te worden aan de VV V-kantor en en deze drukte zette zich vanmorgen voort. Vanmorgen vormden zich rij en toeristen aan de balies. De mees ten vroegen een onderkomen voor een week of veertien dagen. De Katwijkse VW-directeur Chr. Verplancke vond het lekker druk ,,We hebben niet zo bar veel adressen meer over. Overigens kunnen we het werk zonder moeite aan doordat de stroom vakantiegangers geleidelijk loopt. E: zitten geen pieken in. De gasten worden wat kritischer dan men voorheen was gewend. Het slechte weer doet velen zuidelijker contreien opzoeken. De mensen die hier dan toch komen, willen een goede service en een behoorlijke behuizing. We zullen daar steeds meer rekening mee moeten hou- VVV-directeur Dekker meldde, dat Noordwijk aan Zee vanmorgen nagenoeg vol zat, hotels, pensions Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30,— en 40,— Of het allerbeste van 200,— en 400,- Horloger v. d. Water - Haarlstr. 181 heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. en particuliere huizen. Ook Noord- wijk-Binnen begon aardig vol te lopen. „Het is hier goed druk, er staan heel wat mensen aan de balie op het ogen blik, maar zo fantastisch als vorige ja ren is het toch niet. Het weer werkt helaas niet mee". Water stroomde huizen binnen LEIDEN In de nacht van zaterdag op zondag om zes uur is aan de Haven een waterleidingbuis gesprongen. De percelen 6, 8 en 10 (een kapperszaak, een groentenwinkel en een woonhuis) kregen wateroverlast. De brandweer heeft het water weggepompt. De Leid se Duinwatermaatschappij sloot de lei ding voorlopig af. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Harm, z v H Hazekamp en B J M M van der Maat; Marcel, z v S Dubbeldam en N Oouwehand; Jacobus, z v I Robbers en B P den Engelsman; Gijsbertus, z v G Collé en J Barends; Walter Hendrik, z v H de Roode en J Vlasveld; Simon Gerard, z v G Honsbeek en J G de Roode; Martin, z v J C Remmelzwaal en P van der Plas; Richard, z v G W Colin en D I van Berghe; Ronald Sebastiaan, z v S Braxhoven en M Fakkel; Evert Jan Franciscus, z v F G Jansen en J C Bakker; Bernar- dus Cornelis, z v J T C P van der Hoorn en A H J van der Klauw; Willemijntje Antje Paulowna, d v C C Komen en A van de Beek; Mar- tinus Bernardus Theodorus, z v D F Schmidt en J B M Laken; Marga- retha, d v W A Vermeer en M H Klop; Eric, z v B van Wezel en E Braamzeel; Hendrik Jaap, z v H Terink en J A H Goosen. Ondertrouwd: P D van Walbeek en M Wijtsma; R Slingerland en W M Orth; J J Stoeken en J M de Ru; A van der Ster en S Schouten; F L Blonk en J A M Neuteboom; F W Vermeulen en W F Vijlbrief; CPA Bakker en E M Leenen; J A van Haasteren en C van der Steen; C Wil brink en M Develing. Overleden: C Zwart, 11 dagen, dochter; E Lenards, 49 jr, echtgen van A C Bijwaard; F Robertson, 69 jr, man; F J in 't Veld, 7 weken, zoon; A van den Berg, 76 jr, echtgen van H Siere; M J M Stroop, 2 maanden, zoon; A P W de Bot, 51 jr, man. L1SSE Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft gemeente-ontvanger J. Zaneveld vrij dagmiddag een receptie gehouden in het gemeentehuis. Op deze receptie merkten wij o.a. op het voltallige college van burgemees ter en wethouders, de gemeente-secre taris de heer Versteegen namens de vereniging van gemeente-ontvangers en dc verificateur van de Ned. Ver. van Gemeenten, de heer De Groot. Nadat de heer Zaneveld met echt genote en familieleden de receptiezaal was binnengeleid en de begroeting haa plaatsgehad, nam burgemeester De Graaf het woord. Een periode van ruim 39 jaren hebt gij de gemeente Lisse gediend en voordien uw vader, zodat thans een einde is gekomen aan de zogenaamde Zaneveld-periode als ontvanger der gemeente Lisse gedu rende bijna 75 jaren. U, mijnheer Za neveld, heeft deze functie steeds tot volle tevredenheid van het gemeente bestuur verricht en hiervoor zyn wij u dankbaar. U staat bekend als een onkreukbaar persoon, een kundig fi nancier en een humaan medewerker; deze kwaliteiten hebben wij steeds in u gewaardeerd en zullen wij nu mis sen. Met u gaat tevens de laatste ge meente-ontvanger van Lisse heen, om dat deze functie niet meer zal worden vervuld, maar zal worden ingepast in het overige financiële apparaat van de gemeente. Namens het gehele personeel sprak de heer M. Th. van Dijk, gemeente secretaris, enkele woorden van dank. Hij benadrukte vooral de goede sa menwerking met het overige personeel en wenste hem een goede levensavond Als voorzitter van de personeels vereniging bood de heer Zonneveld een boekwerk aan. De heer Versteegen sprak namens de vereniging van gemeente-ontvan gers. „In het verenigingsleven hebben wij steeds van uw goede kijk op het financiële aspect van de gemeente voornamelijk betreffende de admi nistratie geprofiteerd en hiervoor zeg ik u dank namens de vereniging" RIJNSBURG in feesttooi stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus)- Oud-Foelgeest WASSENAAR: kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen door Tilla Terwindt en beeldhouwwerken van Wim Rijvers (van 18 juli tot en mei 4 aug. dag 10 tot 17 uur. ook dinsdag avond van 8 tot 10 U-. zondags gesloten). RIJNSBURG Rijnsburg is in zijn dagelijkse frak je al „het mooiste dorp van de tcereld(zeggen de Rijnsburgersmaar deze te eek is het nog mooier. Want Rijnsburg heeft zijn feestkleed aan. De buurtvereni gingen zijn al wekenlang bezig ge weest de feestverlichting aan te brengen en in de loop van de week komen daar nog de bloemen bij. De hele week is het feest in het bloe- rnendorp, met als apotheose het bloe mencorso op zaterdag 6 augustus. De vissers bijten het spit af: van avond om half zeven worden de lijntjes uitgegooid in het Oegstgeesterkanaal. Om 8 uur is er eveneens vanavond een klaverjaswedstrijd, terwijl de niet- kaarters dan een allegorische optocht kunnen bewonderen. V ermaa kcentmm Dinsdagavond om 7 uur opent de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer D. Heemskerk, het vermaakcen- trum in de Anjelierenstraat. Op diezelfde avond is er een concert in de Maranathakerk door het Katwyks mannenkoor Jubilate en Dirk Schone- veld (orgel). Een vast programmapunt begint ook te worden de simultaan dam- en schaakwedstrijden. De Rijnsburgsc dammers treden aan tegen de bekende Cees Varkcvis- ser uit Katwijk, terwijl de schakers de Noordwljkse kampioen J. G. Turk het vuur na aan de schenen hopen te leggen. Alle schakers en dammers dus niet alleen de leden van de plaatselijke verenigingen worden dinsdag avond om acht uur precies in „Vliethof' verwacht. Sport Woensdagavond worden op de school pleinen korfbal- en volleybalwedstrij den gehouden. Donderdag worden de eigenlijke volksfeesten gehouden. Hier onder vindt u het volledige program ma voor die dag. Voor het kindercorso hebben Oran jevereniging en corso-comité een nieuwe formule gevonden omdat de deelneming aan de kindercorso's sterk taande de laatste jaren. De kin deren kunnen tegen 5.hun fietsje laten optuigen in veiling „Flora" door tien ervaren binders. Er zijn reeds 108 deelnemers geregistreerd, zodat men de inschrijving hiervoor heeft moeten sluiten tenzij de ouders zelf de fietsjes optuigen, alle kinde ren krijgen een zak snoep en de bloe men worden gratis beschikbaar ge steld. Door de royale medewerking van het corso-comité is het kindercorso een zeer gewaardeerd programma onder deel gelukkig dus van de ondergang Show De vrydag en zaterdagmorgen zyn gereserveerd voor de show van de cor sowagens in veiling „Flora". Vrijdag avond van 8 uur af en zaterdagmorgen van 913 uur zullen de duizenden de fraaie corso-wagens dus van naby kun nen bezichtigen. Nadat het corso door de straten van Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden is ge trokken. wordt de feestweek besloten met een taptoe in de Kerkstraat die om 8.30 uur begint. Afgelopen zaterdagavond brandde reeds de verlichting. Vooral de buurt vereniging „Centrum" heeft er langs en over de Vliet een feeëriek geheel van gemaakt. Dat alles heeft uiteraard veel geld gekost, vooral de verlichting van de Vliet. Dc buurtvereniging „Centrum" Is financieel geholpen door o.a. de VVV, omdat er sprake van was de Vliet gedurende de gehele zomer te verlichten. Intussen schijnt het echter nog niet vast te staan dat dit ook inderdaad /.al gebeuren. Het zou jammer zijn als die hoge kosten kosten voor slechts één of enkele weken zijn gemaakt. Buiten 't eigenlijke programma staat het optreden van een boerenkapel in Vliethof op maandagavond a.s. De eige naar van Vliethof zal dit initiatief zon der twijfel beloond zien door een grote opkomst van de rijpere jeugd, want uiteraard gaan daarbij de voeten van de vloer. De organiserende Oranjevereniging heeft samen met het corso-comité met dit programma een goede basis gescha pen voor een leuk feest. De beste waar dering voor haar vele belangloze werk ziet het bestuur van de O.V. in een grote belangstelling voor en deelne ming aan de diverse evenementen. Programma Het programma voor donderdag: 7 uur: reveille vanaf de torentrans; 8 uur: mars van de drumband van DWS; 9 uur: zanghulde voor het raadhuis; 10.30 uur: kindercorso; 11.45 uur: caril lonconcert door beiaardier Jaap van der Ende; 2 uur: tonnetje steken aan het Rapenburg; 2.30 uur: ringrijden met bromfietsen (Vliet ZZ); 3.30 uur: boegsprietlopen over de Vliet; 5 uur: voetbalwedstrijd Rijnsb. Boys—Elink- wijk; 8 uur: lampionoptocht. LEIDEN Vanmorgen is de 56- jarige mejuffrouw J. Kors uit Haarlem hartelijk gehuldigd in verband met haar veertigjarig arbeidsjubileum in dienst van C. en A. Zij werd onderscheiden met de aan de orde van Oranje- Nassau verbonden zilveren ere medaille. Mejuffrouw Kors is thans hoofd cassière. Zij werkte achttien jaar in Haarlem en is thans al 22 jaar bij C. en A. te Leiden. Per koets werd de jubilaresse van het station gehaald. Burge meester Van der Willigen, die de onderscheiding uitreikte, sprak haar vriendelijk toe. „U bent een voorbeeld voor de jongeren, al wil ik aan de andere kant niet meedoen aan de mode louter kwaad te spreken van de jeugd". Van waardering getuigende woorden werden ook gesproken door bedrijfsleider J. van Willige Namens het personeel bood hij een aantal kristallen glazen aan. De directie schonk haar trouwe werkneemster een platenspeler met platen en een ring met diamant. RIJNSBURG. In verband met het raadsbesluit tot intrekking van de aan wijzing van mej. E. P. M. Jonker als waarnemend ontvanger per 1 september dient de raad tot een nieuwe aan wijzing over te gaan. In de door het vertrek van mej. Jon ker ten kantore van de gemeente ontvanger ontstane vacature hebben B. en W. inmiddels voorzien door de benoeming van de heer S. A. Schalkers te Leiderdorp. Deze heeft evenwel de leeftijd van 23 jaar nog niet bereikt, zodat hij niet voor aanwijzing in aan merking kan komen. B. en W. stellen voor de heer G. Noort, werkzaam als commies-A op de afdeling financiën ter gemeente-secre tarie, als waarnemend gemeente-ont vanger aan te wijzen. LISSE. Voor het diploma Staatsexamen piano deel I (theorie) is geslaagd mej. J. H. Verleur, lerares aan de muziekschool Bollenstreek. LISSE, De evangelist K. Adel- mund te Rotterdam komt woensdag 3 augustus om acht uur spreken voor de evangelisatiekring in De Witte Ten slotte nam iedereen persoonlijk afscheid van de heer J. Zaneveld en echtgenote. Lisserbroek tobt met absoluut gebrek aan accommodatie LISSERBROEK De dorpsraad be staat uit: J. Visser, voorzitter; H. Sluy- mer. secretaris; A. W. Glas, penning meester; J. den Butter Jzn; G. Neder- veLd H. Onos; P. Timmers en H. Tu len Hzn. Er werd aansluiting gezocht bij de Stichting Dorpsliuiswerk Haarlem mermeer-Zuid, aan wier jaarverslag wy deze gegevens ontlenen. Na een periode van enige terughoudendheid van 't gemeentebestuur t-o.v. van dit punt kan men thans zeggen dat men t.z.t. via de S.D.Z. een subsidie tege moet kan zien. Voor het „buitenwerk" was men aangewezen op de door de dorpsvereni- fing gehuurde baan van de ysclub. De gemeente achtte het nodig de ijsbaan in het kader van het uitbreidingsplan om te wroeten en er een riolering in te leggen. Wel Is een ander terrein aange vraagd en kan men wel de beschik king krijgen over een stukje grond, maar de werkzaamheden aan dit ter rein zijn zover gevorderd, dat men er hoogstwaarschijnlijk dit jaar nog geen gebruik van kan maken. Ziet men als dorpsraad terug op het geen is gepresteerd, dan moet men zeggen dat het veel meer had kunnen zyn. Doch als verontschuldiging mo gen wy aanvoeren, dat het absolute ge brek aan accommodatie hiervan de oorzaak is. Over het gebouw „Het Kontakt" kunnen we thans ten hoog ste tweemaal per week beschikken, hetgeen in een gemeenschap van 1800 inwoners te weinig is. Verder moet er per avond een betrekkelijk hoge huur betaald worden, die door de bezoekers van de verschillende activiteiteiten moet worden opgebracht. Ons streven is dan ook de bevolking van Lisserbroe" ervan te doordringen dat het bezit van een eigen gebouw noodzaak is. Een groot korps van dames en heren zal trachten het geld hiervoor bijeen to krygen". RICHTLIJNEN: met name met het oog op de ont wikkeling van Lisserbroek zal de dorpsraad zijn activiteiten moeten se lecteren naar urgentie; terdege letten op samenstelling in verband met de dubbele functie, na melijk overleg- en doe-orgaan; aangezien men, wanneer men wenst te activeren snel op terreinen komt waar anderen menen iets te doen of te moeten doen is in de beginfase de overlegfunctie zeer belangrijk; voor overleg is het belangrijk, dat alle kaders urt de gemeenschap in de dox-psraad vertegenwoordigd zijn; voor een goede „doe-functie" in Lisserbroek is het niet noodzakelijk dat de dorpsraad zelf alle voorzienin gen tot stand brengt. Grote bollenaanvoer LISSE, De aanvoer bij de bollen- veiling H.B.G. neemt sterk toe. De laat ste twee veilingen werden niet minder dan elfduizend manden met bloembol len aangevoerd. De prijzen voor eerste kwaliteit tulpen waren best te noemen. In dit veilingseizoen komen flinke prijsverschillen voor. Crocussen blij ven graag en gaan voor goede prijzen van de hand. Gouden paar in Lisse LISSE, De heer en mevrouw G. Grimbergen en A. M. Grimbergen Koek, Heereweg 390 (Engel) herden ken woensdag dat zij vijftig jaar in de echt verbonden zijn. De bruidegom, die na de lagere school in dienst kwam bij het bloembollenbedryf Guldemond Zoon, is vijftig jaar werkzaam geweest bij de firma Onderwater. Na de be vrijding ging hij by deze bloembollen firma de functie van „baasknecht" vervullen. Mevrouw Grimbergen werd in De Kaag geboren. Haar man te Lisse. Hun huwelyk werd gezegend met zeven kinderen (drie jongens en vier meisjes) die allen ge huwd zijn en in ons land wonen. Het gouden paar mag 25 kleinkinderen tot zijn nageslacht rekenen. Het zal woensdag in het Verenigings gebouw aan de Beekbrug een groot feest worden. Wwlvlucüifeii Lisse ir. met 235 duiven. 34. 40. 43; A .le Wit 33. De Oude Blauwt>and hield een Jonge iiivenvlucht van St. ©utntin. afstand 283 •n. Gelost 9.13 uur met 103 vogels. Aan komst eerste duli 11.63 uur met een snel heid van 1406 meter per minuut, laatste prijsduif 13.11 uur niet 1194 meter per mi nuut. Uitslag: B Itoodeburg 1. 4. 23: J Faas dc Borst 3. 5. 7. 12. 13; B Schoone Z7; Gebr. Mljnders 8. 18. 20. 33: G de Bruin 9. 10. II. 17. 33; K Ippel 15. "0; G Doeswijh 19. G Janssen 24. Dc Luchtkllever» hield ook nog een 'lucht van Bordeaux, 68 duiven ln con- fstand 908 km. Uilslag: M de Vreugd LISSE, De collecte die te Lisse werd gehouden voor „Nieuw Unicum" bracht 860,op. Bromfietser brak zijn linker enkel HAZERSWOUDE Op het gevaar- lijke kruispunt GemenewcgRijksweg langs de Rijndijk zyn vrijdagavond om half acht een personenauto uit Haarlem en een bromfietser met elkaar in botsing gekomen. De uit Zeist afkom stige bromfietser brak zyn linker enkel. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3