LIANE Patou en Dior tonen boeiende collecties Nieuwe instructie politie voor BEKEND OP ALLE CIRCUITS gaat het nooit snel genoeg 21 De Franse eer is gered Winst AMRO-bank is op peil gebleven - tegen ordeverstoring - Uit de Haagse hof geplukt D0ÜR fa£*4^ s VRIJDAG 29 JUT.I 1966 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM ,,Ik ben ver liefd op „oude Hendrik", zegt 22-jarige mooie, blonde, blauw ogige, speels beweeglijke Liane Engeman. ,,Als ik er mee weg ben, praat ik gewoon tegen hem. „Toe maar jongen, nog eventjes volhouden". Gek hè, maar als ik dat doe, laat hij me nooit in de steek". Voor de bu ren in Haarlems Hyacinthen- laan is „Hendrik" een niet meer weg te denken straat versiering: het oude blauwe Fordje Popular van vlak na de oorlog, dat pruttelend aanslaat en Liane in blauwe olierook zet als ze er mee wegrijdt. Ze heeft er twee voor de deur: haar „Hendrik" en een Dauphinetje. Maar meer dan speelgoed is het niet voor graag lachende Liane. Autorij den doet ze graag, maar het liefst in racewagens. Op het Zandvoortse cir cuit kent iedereen haar. Bijna ieder weekend komt ze er. Elke bocht in de baan is haar vertrouwd, evenals die in de andere Europese circuits. En gelukkig is ze pas ais zij die zelf mag nemen. Met valhelm en stofbril op in snelle wagens, driftend over het asfalt. Geen snelheid is haar te hoog. In Engeland riep de televisie haar uit tot „the fast girl of England", toen ze een paar jaar terug in een brullende Amerikaanse „dragster" de 300 km passeerde op de betonba- nen van Blackbush Airport. „Geweldig was het," zegt zij. „Je gezicht gaat trekken bij zo'n snel heid, de hete olie van de motor slaat je. tegen het hoofd en je maag wordt naar achteren gedrukt. Opspattende steentjes ketsen als kei en tegen het metaal." Veel gelil Haar ideaal: beroepscoureuse te worden en naam te maken als Ina van Kooten en Joka Beretti. Maar daarvoor heeft ze het geld niet. „Je moet beginnen met zeker 20.000 gul den,'' zegt ze, „waar haal je die van daan?" De auto-hartstocht had ze al toen ze als 16-jarig meisje van de mulo kwam. Rob Slotemaker leerde mule V-wagens. Na zes uur haar startbewijs, daarna het internatio- hale bewijs, waarmee ze nu aan alle wedstrijden kan deelnemen, althans in de V-klasse. „Ik zou het graag doen," zegt Liane. „Maar hoe kom ik aan het geld. Een Formule V-wa gen (een tot raceauto omgebouwde VW 1300 met een topsnelheid van 185 km per uur) kost zes mille en daar komen dan, als je gaat wedstrijd-rijden, nog aanzienlijke bedragen bij. Ga daar maar aan staan als niemand je wil sponsoren. In Nederland liggen weinig kansen." Onvrouwelijk? Daarom gaat Liane deze week naar Engeland. Ze kreeg een aan bod van een miljonair-garage- houder, die haar eens op de baan zag en haar nu in dienst neemt om voor hem te rijden. Ze krijgt een Hillman Imp en een Cooper ter beschikking, waarmee ze kan deelne men aan de toerwagen-races. „Engeland is er een heerlijk land voor. Nederland heeft maar vijf ra ces per jaar. in Engeland kan je elk weekend de baan op. De Britten ziin gek op racen." Voor Liane reden om daar haar geluk te beproeven. Want zo iets, heeft zij die race-hartstocht, wel met hen gemeen. Onvrouwelijk? Lacht Liane: „Waarom? Vrouwen rijden toch ook Uitgerust met valhelm en ver vaarlijk uitziende stofbril zit Liane klaar voor de start, wachtend op de vlag, die haar dadelijk vrij baan geeft op Zandvoorts race-circuit. gewoon auto (heel slecht of heel goed, een tussenweg lijkt er niet te zijn). En racen is maar één stap Vol verwachtingen gaat zij straks weg. Haar ouders en broer gaan mee. „Die vergezellen me bijna bij elke race. Vooral mijn vader. Dat komt waarschijnlijk omdat hij zelf altijd in de auto's heeft gezeten. Vroeger was hij taxi-chauffeur. Hij heeft zelfs een eigen onderneming gehad. En nu is hij LTS-leraar. Dat heeft ook met techniek te maken. Allemaal willen ze m'n eerste race, volgend weekend, meemaken." Ze zullen voor op de tribune zitten als Liane over de start lijn gaat. Alleen Blacky en Pur- ky, haar twee katten, blijven achter. „Ik zal ze missen", lacht zij, „evenals „Hendrik". Maar misschien kom ik die laatste nog wel eens halen. Ik heb hem tenslotte ook uit En geland mee naar huis geno men' Thuis met lievelingskat Blacky, die zijn zorgzame bazin straks zal missen als zij in Engeland is. kennen en haar eerste baantjes op Zandvoort mocht maken. „Links en rechts leende ik auto's. Een ral- ly-Volvo, een Alfa Romeo of een Coopertje." Dat deed ze ook in haar weekends vrijaf tijdens haar verblijf in Enge land als meisje in de huishouding bij een Londense familie. „Elke week was ik op de baan. Een tijd lang heb ik in een Cooper gereden. Ik liep iemand tegen het lijf, die er een had. Toen hij ontdekte, dat ik er 4 seconden sneller mee reed dan hijzelf, mocht ik er voortaan mee rijden in de wedstrijden." Later reisde Liane heel Europa af als assistente van de manager van het Allan Mann-racingteam (Ford Amerika). „Een enorm drukke tiid, besprak hotels, zorgde voor vliegtic kets, hield bij hoe snel de wagens reden, waarschuwde wanneer benzi ne moest worden getankt, kortom: deed van alles, behalve zélf rijden. Natuurlijk, na de wedstrijden mocht ik wel eens de baan op in de Cobra. de Lotus Cortina, de Mustang of de Galaxie, maar écht wedstrijd-rijden was er niet bij." Liane deed het echter goed en kreeg zelfs een aanbod om in Ameri ka te komen werken bij de Ferra- ri-staf. Maar dat ging op het laatste moment niet door. Een ontsteking aan een rugwervel na een skelteron gelukje dwong haar naar huis te gaan. Dat was vorig jaar. vlak voor Kerst. Om geld te verdienen voor haar grote hartstocht is ze daarna als hostess gaan werken bii een reison derneming. Buitenlanders ontvan gen, trips naar Volendam en Mar ken, Madurodam Wél leuk. maar toch: elk vrij ogenblik trok ze naar Zandvoort. Daartussendoor lessen op de school van Daan Constadse <n For- Voor stel Eu ro-commissie Chauffeurs op vrachtwagens jaar BRUSSEL De EEG-commissie beeft een regeling opgesteld voor chauffeurs van vrachtwagens, die bepalingen bevat over de rust- en rUtüden en over de leeftijd van de chauffeur. De commissie wil de minimumleeftijd voor chauffeurs in het goederenvervoer stellen op 21 jaar. Zij zou evenwel verlaagd kunnen worden tot 18 jaar voor het besturen van vrachtauto's \an ten hoogste 7.5 ton Voorts vereist deze ontwerpregeling een tweehoofdige bemanning voor vracht wagens waarvan het toelaatbaar totaal gewicht meer dan twintig ton en de af te leggen afstand ireer dan 30» kilom.-- ter bedraagt. 'De commissie wil een ononderbroken rijtijd beperken tot uur, daarna zou tenminste een half uur rust genomen moeten worden. De dagelijkse rijtijd zou niet meer dan negen uur mog-m bedra gen voor het vervoer van goederen en acht uur voor personenvervoer. De chauf feurs moeten een dagelijkse rusttijd heb ben van elf opeenvolgende uien. Het voorstel ligt tnans bij de EEG minister raad en bij het Europarlement. (Van moderedactrice) Dan een schuingeknipt aansluitend tail lestuk, dat tot op de heup reikt en dan een rokgedeelte, waarbij de stof recht genomen is en een klokkende rand heeft. De rokken reiken tot de knie, beslist niet Tezamen met de vrolijke kleuien geeft deze lijn is luchtigs en vrolijks: iets speels, dat bijzonder flatteus is. Ook de mantels hebben deze pyramide- vorm of het zijn rechte kraagloze man tels, waarin een bont echarpe gedragen wordt. De rechte mantels hebben een brede zeer hooggeplaatste ruime martin gale in de rug, juist even onder de schou derbladen. De mouwen zijn dikwijls rag- lan ingezet, ook bij de japonnen, waar van ze heel kort zijn. De avondjaponnen zijn in de pyrami- de- of trapezelijn en bezaaid me: glinste rende steenjes. In deze collectie veel vermiljoenrood, groen, geel er oranje, .•wart ep natuurlijk veel chinees blau' PARIJS Frankrijk haalt ver licht adem. De Franse kranten jubelen xveer. De Franse eer is gered! De Parijse mode heeft weer wereldnieuws opgeleverd en de couturiers hebben bewezen, dat het hun ernst is en ze er zich niet allemaal af maken met wat lachertjes. Daar is dschok van het Huis Dior: mantels tot de kuit. Daar het Huis Patou met een volkomen nieuwe lijn! Modepers en inkopers zijn klaar wakker geworden. Ze moeten zich een mening vormen over al xvat ze zien. De modepers nog wat duize lig van de eerste indrukken dis- cussieert druk over wat nu eigen- heeft hét* kennelijk niet aangedu'fd zijn i duffel, zowel effen ais geruit veel lijk mooi en wat minder mooi. j» collectie het stempel vat de lange rok te crepes. Shetland, slmm.ei.de stollen met niet absoluut lelijk is. De buiten landse journalisten verbazen zich hoofdzakelijk over de uitgesproken afkeer van de Parisiennes ten op zichte van de hyperkorte rok. De inkopers wikken en wegen. Zij vertegenwoordigen de smaak der miljoenen vrouwen, die straks haar keuze zullen doen. Zullen zij gematigd of exentriek kiezen? Dior Mare Bohan heeft bepaald de grootste sensatie van het seizoen gebracht: de lange mantels en capes tot de kuit. Hi-' willen '■okverkor- ting. Zijn japon-- en tailleurrokken laat hij niet verder dan de knie komen maar met de lange mantels kunnen we vast de volgende evolutie de mode! Die lange mantels zijn enigszins in de kozakkenstijl. al zijn niet zo wijd. Vanuit de taille '-eren ae zijnaden belangrijk. Een brede (zeker vijf centimeter» ceintuur met ?ro»e meta len gespen gesloten om de taille Kleine rechte officiersboordje? (van de vooroorlogse uniformen dan» u. soms schouderbelegsels. Dubbele rijen knopen. Ook rechte mantels, die een dubbele rij knopen tot aan de hals hebben De bo venste knoop blijft echter ongebruikt en de revers wordt teruggeslagen. Er wer den kleine platte baretjes b'jgedragen met op de kruin een pinnig recht opstaand staartje. Inplaats van mantels ook lange capes van dikke materialen. Die caoes waren nog langer dan de lange mantels. Harm Tingen en Jantje Wolt- 12 augustus een vrijwel uniek jubileum: ze zijn dan 75 jaar getrouwd en dat heel Gieten reden zütt op die dag de vlag uit te steken. Bruid (93) en bruidegom (98) zijn nog goed gezond, evenals hun tien kinderen, waarvan de oudste nu 73 wordt. De bruide gom is zijn hele leven boeren arbeider geweest en werkt nog dikwijls in de tuin. Zijn vrouw neemt nog steeds een deel van de huishouding voor haar rekening (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM De winst van de Amsterdam-Rotterdam Bank na toevoeging van extra reserve bedraagt over het eerste halfjaar 22,5 miljoen, dus evenveel als over het tweede halfjaar van 1965 en 4 ton meer dan een jaar te voren. De bruto baten zijn toegenomen van 129,4 min. in het eerste halfjaar 1965 tot 149,4 min. in dezelfde periode van 1966. (Interest en wissels 16,2 min. ho ger. provisie ƒ3,9 min. hoger, effecten en syndicaten iets lager). Algemene kosten en storting pensioen fonds steeg van 83.3 min. tot 97,2 min, zodat resteert ƒ52,2 (ƒ46,1) miljoen. Na aftrek voorzieningen voor belastingen e extra reserve ad ƒ23.5 min. (ƒ19.3 min resteert als saldo winst de genoemde 22,5 miljoen. Vergeleken met 30 juni 1965 bleef het kapitaal onveranderd 174.5 miljoen, evenals het reservefonds 156,4 min. Spaarrekeningen en renteboekjes stegen van ƒ782.4 min. tot 877,8 min., deposito' op termijn van ƒ1715.3 min. tot ƒ2230. min. en crediteuren van ƒ3006.6 min. tot ƒ3173.4 min Aan debetzijde stegen voorschotten gen effecten van ƒ262,5 min. tot ƒ2 min. en debiteuren van ƒ3057,9 min. tot ƒ3658,2 min. De balanstelling nam in een jaar toe van ƒ6321.1 min. tot ƒ6954.5 min., een stijging van ƒ630 miljoen. Ten opzichte van 31 december 1965 echter is de voor uitgang slechts 180 min. (een jaar te voren 360 min Dit hangt samen met de zeer sterke vermindering van de bedrijvigheid op de Eurodeviezer.markt. Deze bedrijvigheid had zich de laatste jaren sterk ontwik keld. Eind 1961 had Nederland ƒ3.4 mil jard in het buitenland uitgezet cn 1.6 miljard opgenomen. Eind mei 1966 was dit 5.5 miljard en ƒ5.1 miljard. Deze cij fers betroffen natuurlijk niet alleen de Eurodeviezen maar waren, daardoor sterk beïnvloed. Het werd in het eerste halfjaar van 1966 noodzakelijk de mate van deze han del in het oog te houden en men heeft in Nederland min of meer het geweer bij de voet gehouden. Het is zelfs mogelijk dat men nog verder zal gaan en dit zou zelfs inkorting van het balanstotaal mogelijk maken. Men is nu kieskeuriger ten aan zien van buitenlandse kredietnemers. Daar het in elkaar schuiven van de boekhoudkundige verantwoordingen na de fusie zeer tijdrovend is. zijn de cijfers van 1966 veel exacter dan die van een jaar tevoren. Men doet beter het eerste halfiaar van 1966 te vergelijken met het halfjaarge middelde van 1965, waardoor de verschil len met vorig jaar aanmerkelijk kleiner worden. Zo kan men beter de kosten stijging op 12 pet. stellen dan op 16 pet. De doorwerking van de fusie op het personeel zal nog jaren vergen. Eind 1964 het personeel van het moederbedrijf In ieder geval was de collectie Goma bij het nuis Patou uitermate boei end. Naast de algemeen geaccepteerde rechte japonnen brengt hij een p^ ramide lijn Smalle ichouders en een wijde klok kende rok. Die rokken zijn h.jzonder knap gemaakt. Ze zijn luchtig en zwie rend met een grote omvang, maar r.ooit vallen de slokken zwaar. De '«ponnen zijn „opgebouwd". Eerst een klein lijfje, niet veel meer dan een schouderstuk. de foureaust il. losjes Ze hadden kleine rag lan ingezette mouwtjes of lange iets wij dere mouwen. Ook in deze collectie de rokken voor iets korter dan achter. Soms was de raglannaad een stukje "rengela- ten. een merkwaardig decolleté. Veel rood, paars, veel beige, mooi cho coladebruin: veel zachte kleuren wit en ond. Bij de stoffen veel lurex en een gefronseld flyweel, dat hlei „boerenfluwcel" wordt genoemd en kant. vooral in het zwart De bruid, die traditioneel de presenta- I tie besloot, nas beeldig in haar japon bezaaid met kleine omgekrulde veertjes, als was ze besneeuwd. „Katangese gendarmes opgestookt door Belg" KINSJASA Volgens hït Kongolese persbureau zou een Belgiscne professor in de sociologie en trouwe medewerker van ex-premier Tsjombe. een zekere George S. Clemens, de Katangese gendar mes hebben opgestookt tegen de centrale regering. Zoals bekend zijn de gendar mes gaan muiten omdat zij geen soldij meer zouden hebben gekregen. Daarop hebben zij de stad Kisangani (Stan- leystad) na een hevig gevecht veroverd. Het persbureau weet te melden dat Cle mens geholpen door een advocaat (zij bevinden zich in Rhodesië) een door Kongo uitgewezen oud-huurlingencom mandant een bedrag van 150.000 gulden had gegeven „om in Kongo voor sub- Noodtoestand in T)i 1 I 1 .wachten, dat binnenkort va Khodesie verlengd zydevau de departementen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het is te ver wachten, dat binnenkort van de Binnenlandse Zaken SALISBURY Het Rhodesische parle-; ent heeft gisteren do noodtoestand met een ontwerp-politie-instructie 10.634, op 30 juni 1966 10.900. Er is dus1 drie maanden verlengd. De noodtoestand naar de gemeenten wordt verzon- stijging. Men begon de lusie met moet blijven bestaan omdat de pogingen wa~r:n richtlijnen worden 611 kantoren. Sindsdien zijn er 18 bijge- om een einde te maken aan onafhanke- den' waarin richtlijnen worden komen, 7 opgeheven en 99 samengevoegd. lijkheid van het land in de komende drie gegeven voor het optreden by or- ,..ii„„ deverstoringen. Ook in de* "samengevoegde kanïoren"is 1 maanden wellicht nog heftiger zullen het personeel nauwelijks veranderd. Ook worden, aldus minister van justitie de automatisering vordert lange voorbe- Desmond Lardner-Burke. De oppositie, reiding. verzet zich tegen verlenging van de nood-j De kritiek van de Amsterdamse of- Al met al is te verwachten, dat de toestand, die al negen maanden van; ficier van justitie mr. J. W. Hartsui- winst over 1966 weinig veranderen zal. kracht is. ker, nadat op last van hoofdinspek- Op wrede man.er is er -et einot gekomen aan een sprookje, waarin 1 heel mijn 'ange journalistieke lever geloofd heb Het werd /ei en ver voor Je oorloi verteLd en de feiten bewezen if schijnbare waarheid onmiddellijk Het was .n mijn allereerste oaan oj de dag. dat de baas een g.ote lade gustus vrijwillig .net vakantie ging was een sukkel of eer. buitecsporir opofferend mens. die zijn collega's dt gelegenheid aaf in drukker 'ijden li benen te nemen. De meesten moester, wel in augustus weg. want de school vakanties waren allemaal iegelijk ir, die maand en het was nog .r, de tijd dat men familiegewiis bij «.kaar j' ve van onze ïezers enige innchtinger inwinnen over een belangrijke zaak Je begint dan bij de hoo.;ste .In Spanje, zei zijn zoveelste Plaatsver vanger Dan maar die meneer die. si- het iets minder, toch ook wel wat var. de kwestie wist „Naar Zwitserland' riep een jongmens, aie zijn aanwezig heid in iet verlaten huis verklaard, met de mededeling, dat hij de katten- kommertijd is begonnen. Maar hier genoeg om tot september doo. te sto men" Hij tilde een stapel maupen ui' Het sprookje mer drie. vier enz. Zc bickei. verspreid ver Europa, Israël en N'oord-Afnka De tiende ~a--. was buit. Een map „monsters vit Loch Ness", een nap .wonderlijk-: spelin verstoord Stilletjes dus. komkommertijd? Siamese -weelingen tot de ooom waai je door heen kon rijden <met paarc cn wagen). Een map avonturen in d« vreemde" waarin kannibalen grieze '.igheden uithaalden en etn ma ..misdaden jie de wereld beroerder die letterlijk dropen van he- blne^ En daar moesten we dan die twee maanden mee doorkomen ^ant.evulr met de dar-kbaar ontvangen tn breer uitgesponnen verhalen over zonnebloe men, die onbegrijpelijke hoogten haai den: mezen, he plotseling in juli no ogeren Kon gaan Elke vasbroede. die de kans zag, brak ei iever ii mei. juni jf september usser, uit Dan immers .varen or volle agenda met feestavonden (de schrik der iour r.alisten) raadsvergaderingen nel Moeiend verenigingsleven er verde' alles wat een gemeenschap uu een naai aan bedrijvigheid opbrengt. Juli en augustus, komkommertiji. ik 'ie^er d' die ia mensen met vakantie: proteaimarsen relletjes, een Chinees schimmenspe een afschuwelijk ieugddrama dat eer jonge, rtlgemeen gewaardeerd er hard werkende kerel het ie ven kost Dan een orand ir, een ambassade waar vele vraagtekens bij «taan er opeens weer een flitsend me= dat eer En dat alleen al u. Den daag. tl- stille bezadigde, groene Der Haag, waar de toeristen het allemaal zo lie grootste en het kleinste kippeei en di starts van enige voet- of fietsreizer. die om de wereld zouden gaan, maar waar we nooit van hoorden 1-oever z gereikt hadden om de eenvoudige re den. dat de wereld zo wijd en d» avonturen geest toch blijkbao maa' Een journalist, die in iuh of au maand opgewekt dt collega - uitge -vuifd. die met een zeer eerust hai' ie vakantie .ntuften met een hartt lijk .jullie redden het wel. er is toef- niks te doen" tot de achterblijvers Nu is de maand bijna om en a balans kan opgemaakt. Er zijn genoeg tijdelijke lege stoelen in alle kantoor gebouwen Laatst wilden we '<-n gerie hakken en 'zo verzorgd vinder Het sprookje van de komkommei- tijd is wreed verstoord En zo zielig voor de vakantiehouders van nu de thuiskomers van straks, dat al hui. reisverhalen in het niet vallen br wat wij, thuisblijvers, hun vertel len hebben. teur J. W. Koppejan tientallen de monstranten met wagens van de Ko ninklijke Marechaussee waren wegge voerd, heeft tot gevolg gehad, dat er druk overleg is geweest tussen justi tiële en politie-autoriteiten. Reeds zaterdag werd er een andere taktiek in Amsterdam toegepast, maar het is duidelijk, dat deze gewij zigde taktiek een gevolg was van de persoonlijke inzichten van de hoofd inspecteurs Valken en Heyink, die zaterdag de leiding van de mobiele brigade hadden. De klacht over het politieoptreden in het verleden was, dat vrijwel steeds verschillende methoden van ordehand having werden toegepast al naar ge lang de inzichten van de bevelvoerende inspecteur of commissaris. Hoofdcom missaris Van der Molen moest o.a. daarvoor het veld ruimen. Er was geen eenheid van optreden en de agenten klaagden regelmatig, dat zij niet goed wisten, waar hun taak nu precies be gon. Bovendien is het wenselijk, dat bij ordeverstoringen van enige betekenis de politie in de verschillende steden dezelfde bestrijdingsmethoden ge bruikt. omdat alleen zo onrechtvaardig heden kunnen worden vermeden. Door het verschillend politieoptreden wordt voor eenzelfde overtreding verschillend gestraft. De departementen van binnen landse zaken en justitie moeten zich nog beraden op het antwoord aan de K.V.P.-er Van Meeuwen over de uitla tingen van de heer Hartsuiker. Vermoedelijk zal de nieuwe instruc- tie aan de politie in het antwoord aan de heer Van Meeuwen bekend gemaakt worden. PARIJS - rankrijk heet', gisteren verbindingsofficieren benoemd bij de op perbevelhebber van de NAVu-strijü- krachter. in Europa en andere veallieer de bevelhebbers, pu he' zich ui' de mi! taire NAVO-m'eeratie ken IIET WEER E\ EUROPA Discriminatie ticulier voor 35 cent per 'r.g Deze week kwam er iema.id uit Otn Haag bij mij die vertelde dat ze daar 68 cent per Kg kosten (in miin woon plaats 45 ot 50 cent» Wat biedt .te handel mij? Schrik niet: 22 otnt voor prima aardappelen. Ik vind dit schan de Moet de handel nu nog meer heb ben (ik bedoel groothandel -• groen teman) dan ik er voor krijg? Ik rooi ongeveer 30 kg per roe en of ik 22 off 35 cent krijg scheelt mij vlei gulden per roe, oftewel ƒ2800 per ha. Als ik dan denk welk een risico 'k heb <al die regen) tegenover het risl-r dat de handel heeft, dan vind ik he* schan ie dat de haniel een dergelijk >og durft doen. (prijsbeheersing") ".elukk-g maar dat k ie aardappelen als teler ook particulier mag verkoper. Zoetermeer H J van boerden ln de kerk (tl Ik wil ii net midden 'a'.»r welke psalmberijming beter was, die van Da theen of die van 1773 mam !k vind ze beide beter dan de nieuws.c berij ming uit het groene bookie et maar eens naast elkaar psalm 31 vers 1- Datheen heeft ..Ik stel op U mijn vast betrouwen en laat mij nimmermeer/ tot schande komen. Heer'/Verlos mij toch uit dit benauwen/naar Uw -erechtigheden'bekend in ..ie ste den" De berijming van zegt: .Help mi) iooi "w gerechl ;;nedeu Dat is bepaald geen achteruitgang- Maar hei 'roene 'ooek)e he»tt de c- gel-: Wees steeds in mijn nabij- icid Scher.K m 'J* trouw ,i.r vrij» teid" en iaarmee is de rei ling door Taa 's ler-n gere-htigheio wegge werkt Da: - wel een achteruitgang. Het is -naar Vn v-oorbeeld Waar dan och een waarin de beide vm-»igaande berijmingen net naar mijn menin» wonnen '.niets geeft te denk. r. Alphen a. d. Rijn W. Geldof

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5