Goldrush - thans zonder regen Weekagenda Haal fijne vleeswaren huis! Vette varkens slecht Leidse warenmarkten handhaafden zich TERUGGANG IN LEIDSE SCHEEPVAARTVERKEER ZWANENBERG m NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 JULI 1966 Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ka- miel d'Hooghe. organist te Brugge (K. en O.-concert) Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Afrikaanse balletten Den Haag Kloosterkerk, Lange Voor hout 4, 1 uur: orgelconcert Bernard Re- Dcn Haag Zuiderpark. 2 uur: „Re pelsteeltje" Den Haag Waalse kerk. Noordeinde 25, 8 uur: orgelconcert Wim van Panne. Zaterdag (30 juli) Afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde excursie naar handelskwekerij gebr. Lam te Alphen aan den Rijn. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Afrikaanse balletten. Maandag (1 aug.) JEUGDDORP Voorschotel-weg geopend. Luxor, Stationsweg 19, 10 uur: jeugd- vakantiebezigheden, „De schat van de abdij". Scheveningen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Re- siendtie Orkest, met vioolsolist. Den Haag Zuiderpark, uur: De avonturen van Polletje Piekhaar. Dinsdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Luxor. Stationsweg 19, 10 uur: Jeugd- vakantiebezigheden, „De schat van de Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk, Voorstraat, 8 uur: orgelconcert Piet van Scheveningen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca baret Lurelei. Den Haag Zuiderpark, 2 uur: De geheimzinnige kluizenaar. Wassenaar Dorpskerk. 8.15 uur concert organist Piet Post (Grote Kerk Leeuwarden) en bariton Max van Eg- mond (werken van Kuhnau, Handel. ^ach, Mendelssohn, Röntgen en Post). Woensdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Pieterskerk, 7.30 uur: oecumenisch avondgebed. Stadhuis. 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Luxor, Stationsweg 19, 10 uur: Jeugd vakantiebezigheden, „De schat vah de abdij". Scheveningen Kurzaal. 2 30 uur: to neelgroep Harlekino. Scheveningen Kushaus-paviljoen 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Lurelei. Den Ha3g Zuiderpark. 2 uur: De avonturen van Bartje Een wiel. Den Haag Luth kerk. 8 15 uur: or gelconcert Jan J. van de Berg. Donderdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Bospark Kikkerpolder. 2uur: Jeugd- vakantiebezigheden. variété-orogramma (bü or^instig weer in gehoorzaal). Katwijk aan Zee Triumfatorkerk. 8 uur: orgelconcert Wim Daim, Amster- Schevenlngen Kurzaal. 8.15 uur: Re. sidentie-Orkest. met Willem Noske, viool. Scheveningen Kushaus-paviljoen. 8.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk. Den Haag Diligentia, 8.15 uur: ca baret Lurelei Den Haag Zuiderpark. 2 uur: clow nerie, sprekende hond. goochelen enz Vrijdag JEUGDDORP Voorschoterweg geopend Rijnsburg FLORA-HALLEN. 6 tot 11 uurd nam.: tentoonstelling corsowagens. Den Haag Diligentia. 8.15 uur: ca baret Fons Jansen, „Hoe meer zielen." Den Haag Kloosterkerk. Lange Voor hout 4. 1 uur: orgelconcert Bernard Re- Den Haag Waalse kerk. Noordeinde 25. 8 uur: orgelconcert Willem Hendrik Zwart. Den Haag ZuiderparK. 2 uur: Asse Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: danstheater Internationaal Zaterdag Rijnsburg FLORA-HALLEN. 9 tot 12 lur: bezichtiging corsowagens. Scheveningen Kushaus-paviljoen. 1.30 uur: Wim Kan en Corry Vonk Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Cilli Wane. One Woman Show. De we reld van Cilli Wang. Den Haag Nieuwe Kerk. Spul 8 15 uur: Residentie-Bachorkest. met Rlneke Cornelissens sopraan en Wim van Beek orgel. Den Ilaag Diligentia. 8 15 uur: ca baret Fons Jansen. „Hoe meer zielen Corso Riinsburg— Leiden Half 2: vertrek van Flora Riins burg: in OEGSTGEEST fRi.inzicht- weg) omstreeks half 3: in LEIDEN (StationsDlein) omstreeks 3.10 uur: op de Breestraat omstr. 3.45 uur: 5.15 uur: vertrek na pauze in Doe lenkazerne van het Noordeinde. ten slotte avondroute door Rtins- Voor de routebeschriiving zie men onze courant van donderdag 4 en vrijdag 5 augustus. Dokter nodig Dokter Jasperse. Witte Singel 72, telefoon 24961: dokter Van Leeuwen, Brandelerkade 28, tel. 20412; dok ter Postel. Witte Singel 69. tel. 23089: dokter Sastrowijoto. Toscaninilaan 18, tel. 34779; dokter Teeuwen, Lorentzkade i 5, tel. 21491. LEIDEN Over het algemeen genomen zijn de warenmarkten in 1965 zowel van woensdag als van zaterdag, gunstig verlopen. Niettegenstaande het ongunstige weer gedurende de wintermaanden kan worden vastgesteld, dat beide markten zich wel konden handhaven. Dit bleek duidelijk bij de zaterdagse markt. De woensdagse markt heeft in toenemende male te kam pen met de gevolgen van het lossen en laden van vrachtauto's van aan de marktroute gelegen bedrijven. De vrachtwagens die vaak de gehele rijweg in beslag nemenbezorgen veel hinder. Ook melk- en broodbezorgers maken het vooral des morgens de markt moeilijk. De zomermaanden naren, mede dank zij de vele buitenlanders, goed tot zeer goed te noemen. Dit lazen ivij in het jaarverslag 1965 van de marlet- en havendienst. gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Weaerom vertoonde de kaasmarkt een, zij het kleine, achteruitgang. Dit viel waar ie nemen zowel bij de Goudse als bij de Leidse kaas. De ge wogen partijen bleven dicht bij het peil van het voorgaande jaar, terwijl hier een toeneming van het aantal partijen Leidse kaas werd geconsta teerd. In toenemende mate ondervond de kaasmarkt in de Waag hinder var het verkeer. Het was 's vrijdags moei lijk en soms onmogelijk de partijen te lossen en te laden. De handel over het algemeen van matig tot goed. De veemarkt op vrijdag deed het iets beter dan vorig jaar. Vooral het groot- vee en de lichte varkens en biggen kwamen m grote aantallen ter markt. De slachtvarkens brachten het vrij dags tot een styging van ruim 33 pet. dit evenwel ten koste van de vette- varkensmarkt op dinsdag. Deze markt heeft het in 1965 slecht gedaan. Er zijn vele besprekingen met de handel deze markt geweest, alles echter zonder resultaat. Hieraan moet wor- Grasdieven zetten grote mond op bij politierechter DEN HAAG Toen een perk aan de Vondellaan te Leiden werd opge heven, in verband met plaatselijke wij zigingen, zag een bewoner van een woonschuit daarin de kans in het bezit te komen van enkele rollen grasmat, door de gemeentewerklieden klaar gelegd om naar een ander plantsoen over te brengen. Twee rollen, in totaal 20 meter gras verhuisden van het Vondellaanperk iar de plaats waar de woonboot lag. „Het bleef gelijk, dat terrein is ook m de gemeente", zo luidde zijn ver eer tegenover de Haagse politie rechter. „De gemeente had er andere plan- ;n mee", wist de rechter. De officier van justitie vond het ook niet te pas komen. Hij eiste tegen verdachte en diens helper ieder f 40. •aarop zij nogal wat aan te merken hadden. „Als u niet gauw uw mond houdt, maak ik het veel hoger, de boete is eigenlijk te laag", zei de rechter. Toen zwegen ze. Ze werden conform de eis veroordeeld. Leiden de achtste in rij veemarkten LEIDEN In de rij van Neder landse veemarkten staat Leiden op de achtste plaats, na Den Bosch, Zwolle, Rotterdam, Utrecht, Leeuwar den, Purmerend en Groningen. Na Leiden volgen nog Doetinchem, Mep- pel. Sneek, Gouda, Delft, Wolvega. Amsterdam, Alkmaar en Hoogeveen. De aanvoer op de veemarkt is van 1964 naar 1965 gestegen van 145.266 tot 147.701. De vette varkens daalden van 1204 naar 171. Melkkoeien gingen daarentegen van 3671 naar 4116, vare koeien van 3237 naar 3515. Biggen kwamen er ook meer: van 25.447 naar 31.331. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. Op zaterdag 30 juli is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 21060. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en apotheek Voorschoten jn de gehele week geopend. De Oegstgeestse apotheek is op zondag 31 juli gesloten van 8 uur tot 24 uur. Films Camera (2.30 u): Sneeuwwitje (a,l.); 7 n 9-15 uur: De vrouw die hij begeerde 18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mary Pop- pins (a.l.). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Le gen darme de Saint-Tropez (a.1.). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Fluiten jar je duiten (a.l.). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (a.l.): 10.30 uur: (behalve op zon dag): Sjors en Sjimmie en de gorilla). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Famtamos slaat (14». Tentoonstellingen Nieuwsteeg 11 (galerie Walenkamp): werk van Kees Buurman, tot zat. 30 juli. Museum VuiKetiKunae. gmie zomerler, toonstelling ..De mens van toen" (tot eind -epiembei - open van 10 lot 5 uur zondags vaD 1 tot uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu. tot 5 september. 10—5 u„ zondags 1—5 uur Hortus Botanicus: aquariumtentoonstel ling. van 22 juli tot en met 7 augustus. Oegstgeest: wijnzoider Mansarde. De Kempenaerstraat. tot eind juli van woensdag t.e.m. zondag 512 uur. expo sitie van werk van Beatrice Jonk. Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootschap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus). OEGSTGEEST - van 20 juli tot 1 aug 15de oecumenisch Europees jeugdcongres Oud-Foelgeest WASSENAAR: kunstzaal Heufl, Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen door Tilla Terwindt en beeldhouwwerken van Wim Rijvers (van 18 juli tot en mei 4 aug., dag 10 tot 17 uur. ook dinsdag avond van 8 tot 10 u-> zondags gesloten) I den toegevoegd, dat in net laatst van het jaar er stemmen opgingen om de markt weer nieuw leven m te bla zen, wat echter door ae mond- en klauwzeer-epidemie geen doorgang kon vinden. Niet een gebrek aan scnapen. maar de dalende prijzen, veroorzaakt door de invoer van Engelse scnaDen, nood zaakten de schapenhouders de schapen vast te houden in afwachting van be tere tijden (prijzen). Helaas kwam dit fataal uit. toen medio december Frankrijk zijn grenzen sloot voor de invoer van alle vee en viees. en dus ook van schapenvlees. Hierdoor was de handel geheel stuk en ae aanvoer, de laatste weken van het jaar gemid deld 2000 stuks, minder dan normaaL De biggen-aanvoer od de markt was ook bijzonder goed. maar ook hier gooide het mond- en klauwzeer roet in het eten. Het afgelopen jaar is voor de rund veehouderij bepaald niet gunstig ge weest; dit was voornamelijk te wijten aan de slechte weersomstandigheden. De tamelijk ruime aanvoeren konden goed worden opgenomen tegen vrij hoge noteringen. De oogst van 1965 was zowel kwalitatief als kwantitatief niet best wegens de vele regenbuien: daarnaast werd veel gras in de weide vertrapt omdat het grondwater zo hoog stond. De aanvoeren liepen tiidens de hooi- bouwperiode iets terug, maar na augustus stegen deze in een vrij snel tempo. Als gevolg van dit grotere aan bod en een gelijktijdige vermindering van de vraag brokkelden de prijzen wat af, het snelst by de mindere soor ten gebruiksvee. Geen vroegere werkgever LEIDEN In tegenstelling tc wat het bericht over de ingeslagen ruiten van een meubelzaak aar Haarlemmerstraat zie de krant van gisteren vermeldde, heeft de dader, die 's nachts door de politie werd aangehouden, hier vroeger niet gewerkt. Er kan dus niet worden gesproken van wraakgevoelens jegens zijn oude werkgever. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Adrianus Gijsbertus, z v: L J van Duyn en G Houtzager; Louis Laurentius Adrianus Franciscus, z v: F M G van Bers en G M C Verhoeven; Cornelia Catharina Maria, d v J M van Leeuwen en M Sierat; Everardus Joshephus Maria, z v: A F Boot en A M Kraan; Grietje Cornelia, d v: J Godwaldt en G C van der Horst; Diana, d v: ELM Wareman en E M van Toorn; Monique Antoinette, d v: P Dubbelaar en P Piket; Maria Helena, d v: J J Carstens en M Remmelzwaal; Heieen Corien, d v: J Fraanje en J de Kok. Gehuwd: B A van Dorp en A J M de Jongh; H F Roman en J Rijsbergen; N G de Jong en N M Boot; R P Meerpoel en M E Con nors; C D H Grunewald en W G Kooreman; A C Toonen en A de Groot. Overleden: M de Jong, 72 jaar; J W Stapel, 63 jaar; P J Ammer- laan, 61 jaar. LEIDEN Met de Leidse warenmarkten woensdag en zaterdag gaat het over het algemeen naar wens. Er is sprake van handhaving van het peil, zo stelt directeur Weima van de markt- en havendienst in zijn jaarverslag 1965 vast. De zaterdagmarkt heeft de gemeente vorig jaar 17.477,20 aan marktgelden opgeleverd en de woensdag- markt f 7.072. Kassen van Horlus open LEIDEN Voor de bezoekers de tentoonstelling Aqua Hortus zijn de kassen van de Hortus Botanicus 's mor gens en 's middags opengesteld. Dat betekent geen verhoging van de treeprijs. GEMEENTE LEIDEN Officiële oublicaamm DOORSTROMINGSVERORDENING Burgemeester en Wethouders van Lei den vestigen er nogmaals de aandacht op. dat op grond van de „Doorstromingsver ordening" een tegemoetkoming in ver huis- en inrichtingskosten kan worden verleend van hen, die verhuizen hetzij naar een kleinere woning (verhuizing „groot naar kléin'), hetzij naar een ning met hogere huur, welke naai houd gelijkwaardig of kleiner is (ver huizing „goedkoop naar duur"). De verordening is met terugwerkende kracht in werking getreden per 1 januari 1966. Een aanvraag om een uitkering moet worden ingediend bij het Bureau Huisvesting. Hooigracht 79, binnen maanden na de datum, waarop de huizing plaats vindt of heeft plaats gehad. In afwijking hiervan kunnen aai gen betreffende verhuizingen, welke heb ben plaats gehad in de periode tussen 1 januari en 1 juni 1966. nog worden gediend tot uiterlijk 15 augustus staande. STUDIO Een nieuwe versie van de oude beroemde Chaplin- film Goldrush zonder strepen, zonder regen mét de nimmer overtroffen „kleine man" die de humor en de tragiek zo meester lijk dooreen weet te weven in zijn altijd weerkerende creatie van ar- geloze underdog. Wie kent niet hel verhaal van Zwarte Larsen, die het veld moet ruimen voor Grote Jim; van de schone Georgia, die de kleine man ijdele hoop geeft en hem ten slot te laat zitten met zijn oudejaars- gebraad, dat in een oven ligt te verkommeren, terwijl de sjofele goudzoeker ondertussen droomt dat hij een broodjesdans weggeeft voor de mooie meisjes. Ongetwijfeld de beste Chaplinfilm, waarvan een hervertoning alleszins gerechtvaar digd is. (Oud göud) De vrouw die hij heseerde CAMERA (7 en 9.15 uur) De toch wel wat kernachtiger titel „This sporting life", moest zo no dig in Nederland worden vertaald als „De vrouw die hij begeerde", maar dat is dan ook wel het ern stigste bezwaar tegen deze film van Lindsay Anderson, waarmee hij een verhaal van David Storey ge stalte gaf. In suggestieve beelden maakt men kennis met een rugbyspeler die de liefde tracht te winnen van een weduwe bij wie hy inwoont. Hij slaagt niet. Integendeel, voor hem blijft slechts de rugbysport, waarvoor hij alles moet overheb- Richard Harris, die de sportheld speelt, weet van zijn rol wat te ma ken. Hii is de naïeve en domme sportman, die zich dronken drinkt aan ziin succes, maar daarnaast vreselijk hunkert naar wal me vrouw Hammond (Rachel Roberts) hem zou moeten geven om zijn ge luk volmaakt te doen zijn. (Svortheld in beeld) De gendarme van Saint Tropez LUXOR De zenuwachtige druk gebarende Franse komiek Louis de Funès speelt een glansrol in de film „De gendarme van Saint Tro pez". Inderdaad De Funès maakt er weer een lachpotie van. Met zijn gezicht van ..Dat varkentje zullen wij wel eens wassen" en ziin on handige optreden dartelt hij over het witte doek od een manier waar bij men de lachspieren niet in be dwang kan houden. De Funès speelt de gendarme Cruchot die wordt overgeplaatst naar een toeristenplaats aan de Franse Mediterrannée. Hii zal daar de zaken wel eens flink aanpakken tot grote verwondering van zijn onderdanige ordehandhavers die eert zeer lui leven gewend waren. (Amusante ontspanning) Fantomas slaat weer toe TRIANON Opnieuw heeft An- dré Hunébelle voor een goede Fan- tomas gezorgd. In „Fantomas slaat weer toe" heeft hij zijn held lelijk in hel nauw, maar tot opluchting van velen, hij ontkomt. Opnieuw is het Louis de Funès, die als Franse politie-commissaris ondanks vele tegenslagen de mees- ter-misdadiger met het rubber masker bijna te pakken heeft Reeds heeft hij het Legioen van Eer gekregen voor zijn vorige film, maar van rusten op de lau weren komt niet veel, want Fanto mas weet een Franse atoomgeleer de te ontvoeren en een andere ge leerde dreigt hetzelfde te onder gaan. Dat moet voor de eer der natie toch voorkomen worden, want an ders zou iemand Frankrijk toch nog voor kunnen zijn met het gooien van de eerste atoombom en la Gloi- re de la Patrie zou deze smaad nooit meer te boven komen. Dus weer achter Fantomas aan. Het is weer een kostelijke kol derfilm, die heerlijk de draak weet De Franse humorist Louis de Funès in lieftallig gezel schap. Er draaien deze keer in Leiden maar liefst drie films waarin De Funès de hoofdrol speelt: „De gen darme van Saint-Tropez", „Fluiten naar je duitenen fantomas slaat weer toe". te steken met het James Bond- gedoe. Bovendien is Louis de Funès zo'n koddig mannetje, dat hem zien alleen al een vrolijk uurtje verze ker:. (Verrukkelijke parodie op James Bond) Fluiten naar je duiten REX Ook hier spant Louis de Funès zich in om u wat ontspanning te bezorgen. Als een bankdirecteur hem zijn spaarduitjes blijkt te heb ben ontstolen, begint hij met zyn hele gezin aan de uitvoering van een wild plan om de centjes ierug te krijgen. Van zijn huis uit graaft hij een tunnel naar het bankge bouw. Wie Funès kent. begrijpt wat een lachertje dat wordt. (Met De Funès in de goudmijn Prolongaties CAMERA (2.30 uur) „Sneeuw witje en de zeven dwergen" blijft nog een weekje. De genadeloze tand des tijds heeft deze film sindg de jaren dertig vry ongerept gela ten: alleen het geluid verraadt, dat hij ouder is dan duizend weken. Voor heel jonge kinderen is een enkele scène misschien wat te grie zelig. LIDO Ook „Mary Poppins", het bovenaardse kindermeisje van Walt Disney, blijft nog in Leiden. Zij vertroetelt de verwaarloosde kindertjes van een ontaarde vader en moeder. Een wonderlijke film van een cineast die er geen geheim vpin maakt in sprookjes te geloven. STUDIO (10.30, behalve op zon dag) Sjors en Sjimmie beleven weer allerlei avonturen, nu met een gorilla. LEIDEN Vorig jaar passeerden 4219 vaartuigen de Schrijversbrug. In het jaarverslag van de markt- en havendienst worden zij onderscheiden in betalende en geabonneerde onder- doorvaarders, betalende en geabon neerde vaartuigen waarvoor de brug geopend moest worden en kostloze doorvaarders. Bij de Rijnzichtbrug werden 3394 vaartuigen geregistreerd, bij de Singelbrug 319 en bij de Trek- vlietbrug 626. Het totale aantal binnengekomen vaartuigen (inclusief kosteloze door vaarders) was 8632, met een gezamen lijke inhoud van 1.122.140 kubieke meter. In 1964 kwamen nog 9588 vaartuigen Leiden binnen, zodat van een teruggang in het scheepvaart verkeer kan worden gesproken. In 1961 deden 12.650 vaartuigen Leiden aan. Het jaar daarop 11.900 en in '63 slechts 8597. In 1964 herstelde de scheepvaart zich met een totaal van 9588 vaartuigen Lector parasitologie LEIDEN Dr. J. J. Laarman, we tenschappelijk hoofdambtenaar A bjj de parasitologie aan de Leidse univer siteit is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der geneeskunde om on derwijs te geven in de parasitologie. Na de sluiting van de Leidse univer siteit zette dr. Laarman zyn studie in de biologie voort aan de universiteit te Utrecht, om na de bevrijding naar Leiden terug te keren, waar hij het doctoraal examen in 1949 aflegde. In 1955 promoveerde de nieuwe lector. In 1960 kreeg hij een onderwijsopdracht in de parasitologie. Sedert 1962 is hy wetenschappelijk hoofdambtenaar A. Zoekt u heerlijk vers broodbeleg? A nip uil Zwanenberg vleeswarenzaijes de spaarzegeLs en plak die op gratis spaarkaart. Vraag uw winkelier! I

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3