Een jaar op de fiets Weekagenda Aqua/Flora verwelkomt de 10.000ste Politieman De Vries viert zijn zilveren jubileum Brand in Indonesische ambassade snel geblust WOENDAG 27 JULI 1966 Amerikaanse schooljongen twaalf maanden onder de rook van Leiden Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: oecumenisch avondgebed. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociaa] raadsman. Scheveningen Kurzaal, 3.15 uur Hoofdstadoperette met „Ejn Walzer- traum". Den Haag Nieuwe Kerk, Spui, 8.15 uur: orgelconcert Jan Welmers. Scheveningen Oude Kerk, Keizer straat, 12 en 8 uur: orgelconcert Sander yan Marion. Donderdag Gehoorzaal, 10 en 2 uur: toneelgroep Harlekino met „Het geheim Kokos-eiland" (vakantiebezigheden voor de jeugd). Katwijk aan Zee Triumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Bert Matter «Zutphen) met Aafje Heynis (zang, alt). Scheveningen Kurzaal, 8.1! Residentie-Orkest, met pianosolist Den Haag Zuiderparx, Tijl Uilenspiegel in Lutjebroek. Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ka- miel d'IJooghe, organist te Brugge (K. en O.-concert). Scheveningen Kurzaal, 8.15 Afrikaanse balletten Den Haag Kloosterkerk, Lange Voor hout 4, 1 uur: orgelconcert Bernard Re- nooy Den Haag Zuiderpark, 2 uur: „Re pelsteeltje". Den Haag Waalse kerk. Noordeinde I 25, 8 uur: orgelconcert Wim van der Zaterdag (30 juli) Afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde I' excursie naar handelskwekerij gebr. Lam te Alphen aan den Rijn. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Afrikaanse balletten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven-apotheek, Haven 18. te:. 20085. Film» Camera (7 en 9.15 uur): Incident op Cjprus (18 jaar); (2.30 uur, zondags 2.30 en 4.45 uur): Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur: Mary Poppins (al.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Boeing- boeing (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De wrede heerseres van Babyion. Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De jacht op het boterbriefje (18 jaar); dagelijks behalve zondags, 10.30 uur: Sjors en Sjimmie en de gorilla. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Kaar ten op tafel (14 jaar). van donderdag af Camera (2.30 u): Sneeuwwitje (a.l.)7 en 9.15 uur: De vrouw die hij begeerde (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Mary Pop pins (a.l.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Le gen darme de Saint-Tropez (a.l.). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Fluiten naar je duiten (aJ.). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): The Gold- rush (a.l.); 10.30 uur: (behalve op zon dag): Sjors en Sjimmie en de gorilla). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanitamos slaat weer toe (14). Tentoonstellingen Nieuwsteeg 11 (galerie Walenkamp) werk van Kees Buurman, tot zat. 30 juli. Museum Volkenxunde: grote zomertei. toonstelling „De mens van toen' (tot emc september open van 10 tot 5 uur zondags van 1 tot 5 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van 1 Rhilderijen van Gabriël Metsu, tot leptember, 105 u., zondags 15 uur Hortus Botanicus: aquariumtentoonstel. ling, van 22 juli tot en met 7 augustus. Oegstgeest: wijnzolder Mansarde De Kempenaerstraat. tot eind juli van woensdag t.e.m. zondag 5—12 uur. expo sitie van werk van Beatrice Jonk. Katwijk Voorstraat 44: fototentoon stelling Genootsohap Oud-Katwijk dage lijks (behalve op zondag) 's middags van 3 tot 5 ur en 's avonds van half acht tot 10 uur (tot en met 13 augustus). KATWIJK AAN ZEE - Fotohande) Kruijt, Voorstraat 9. tentoonstelling schilderijen Die Zandbergen (dag. van 9 tot 21 uur. behalve zondags). OEGSTGEEST van 20 juli tot 1 aug 15de oecumenisch Europees jeugdcongres Oud-Fuelgeest. WASSENAAR: kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: tentoonstelling van schilderijen door Tilla Terwindt en beeldhouwwerken van Wim Rijvers (van 18 juli tot en met 4 aug.. dag 10 tot 17 uur, ook dinsdag avond van 8 tot 10 u- zondags gesloten Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN: Sietse zn v S Hoogevecn en M G de Kooker: Johanna Adriana Gerarda dr v H M Visser en M P G Clemens; Ronaldus Jacobus zn v G J A Juffermans en T J M Zonderop; Tina Sophia Adria na dr v P den Haan en A de Jong; Karin dr v A H Nagtzaam en J A Mak; Petronella Hendrika Elisabeth dr v J de Groot en A T L Knijnen- burg: Albert Ronald zn v A van Winkel en G Guijt. OVERLEDEN: J de Jonge 83 jaar echtgen van P Hiemstra: J Ouwer- kerk 51 jaar man: M H Schouten 63 jaar wed van A van der Kwaak; A H Hartwijk 82 jaar vrouw; F Sinteur 53 jaar man; G J Bossink 35 jaar man; L M Hendriks 1 Jaar dochter. (Vau een onzer redacteuren) OEGSTGEEST James Bruce tof op z'n kort Amerikaans: Jim) McDonald, een zeventienjarige schooljongen uit de Verenigde Staten, kijkt elke dag zijn ogen uit aan de Hollandse bloemen, bomen, windmolens en vooral fietsen die wonderbaarlijke vervoermid delen waarop elke onverdachte Nederlander ondanks alle auto- matisatie nog steeds geboren wordt en sterft. Hij is een van de tien jongens en meisjes tussen de zestien en acht tien die een jaar lang in Neder land mogen rondkijken om erach- te te komen waarin „the Dutch way of life" verschilt van het Amerikaanse leven. De organisatie die dat mogelijk maakt is de Ame rican Field Service, die nu al zo'n tien jaar lang de internationale verbroedering bevordert door middel van uitwisselingen. Degenen die na een selectie worden uitverkoren, worden opgenomen in een Nederlands gezin, dat natuur lijk ook weer aan bepaalde voor waarden moet voldoen en in ieder geval bereid dient te zijn de Ame rikaanse gast meer van Nederland te laten zien dan de Volendamse klederdracht zn en de souvenirwin kels in Amsterdam. Jim McDonald heeft wat dat laatste betreft geen klagen hij is opgeno men in het gezin van de Leidse hoogleraar dr- A. A. Gerbrands, wiens vijftienjarige zoon Erik met veel plezier als gids optreedt en als zeeverkenner al een hele „sail ing trip" met zijn gast heeft on dernomen. Een Amerikaan moet ten slotte kunnen zien dat Nederland behalve een fietsende ook een zee varende natie is. Ontmoedigd T/OORDAT HIJ op 1 juli met het motorschip Seven Seas in Rotter dam aankwam, wist de „quiet American" - hij zegt niet zo veel en zou ook qua uiterlijk best een Groninger of een Fries kunnen zijn al meer vm zijn tijdelijke va derland af dan de gemiddelde Ame rikaan. Zijn kennis haalde hij uit boekjes die hij op de boot door keek; thuis kon hij dat niet meer doen, omdat hij pas drie dagen voordat hij scheep ging wist naar welk Europees land hij zou wor den gedirigeerd. Overigens, zo vertelde hij, is Neder land ondanks zijn lilliputterigheid voor de meeste Amerikanen geen terra incognita, al blijken sommi gen wel te denken dat het een deel van Duitsland is. Vooral op 5 mei is dat een wat ontmoedigende ge dachte, maar gelukkig zijn er de Jim McDomlds om Dutch met Duits verwisselende landgenoten van hun dwalingen te genezen. Voordat hij als goodwïllkweker kaanse zweep kennen, zullen ii_ menwerking met de rector een pro gramma voor hem opstellen. Al te overladen zal dat waarschijn lijk niet worden: er zit geen exa men aan jast en bovendien is een blik op Nederland alleen vanuit een schoollokaal wat al te beperkt voor iemand die juist de kans krijgt het nu eens allemaal niet via een boek je te zien. Spannend James Bruce McDonald, ge amuseerd kijkend naar de Ne derlanders. den heeft. Daarom heeft hij zich vol ijver geworpen op de studie van de Nederlandse taal, die hij nu nog maar „een beet-je" spreekt. „We proberen zo veel mogelijk Hol lands met hem te spreken", zegt mevrouw Gerbrands, „en pas als we merken dat hij het niet be- grijpt, gaan we op Engels over" Taaikamp 7\f-A TERUGKEER uit Spier in Dren te zal het waarschijnlijk al eer stuk beter gaan: van 30 juli tot 13 augustus gaat hij daar namelijk naar een pedaal voor gast-Ame- rikanen bestemd taaikamp. In september kan hij dan tenminste met enige kans op succes het Rem- brandt-lycenm in Leiden gaan be zoeken, samen met gids Erik, die daar in de derde klas zit. Hij gaat daar overigens niet alle lessen volgen; twee „counselors", Leidse studenten die een jaar in de Ver enigde Staten zijn geweest en eer. beetje het klappen van de Arneri- komstige Amerikaan natuurlijk wel zelf meer weten dan dat Nederland ondanks de Zimmer mit Friihstück een eigen regering en veel fietspa- Glaasje op en dan uit rijden NOORDWIJK Enkele jongens meldden aan het politiebureau, dat in het Breloftparkt een man lag, die vol gens hen bewusteloos of dood was. Een politiepatrouille ging direct op on derzoek uit, doch stelde al gauw vast dat *t slachtoffer teveel malen de bo dem van een leeggemaakt glaasje had gezien. Het bleek een 22-jarige chauf feur uit Rijnsburg te zijn, die de voor afgaande nacht al heel wat meege maakt had, maar zich daarvan slechts bitter weining wist te herinneren. Na een uren durend speurwerk re construeerden de politiemannen, dat de man, na te Noordwijk op visite te zijn geweest en enkele bars te hebben bezocht, in de prille morgenuren in de Stijntjesduinstraat een geparkeerde Duitse wagen had aangereden. Zonder zich om de beschadigde auto te be kommeren, vervolgde de chauffeur zijn tocht en reed hij op de Herenweg, na tegen een lantaarnpaal te zijn ge botst, het aan de linkerzijde van df weg gelegen bollenland in. De door hem bestuurde wagen, die eigendom was van zijn baas, werd daarbij de voorzijde vernield. Hoe de man daarna in het Breloft- park is gekomen, bleef een raadsel. Zijn rijbewijs werd door de politie in genomen. Mej. dr. De Vrieze lector te Leiden LEIDEN Bij K.B. is mej. dr. F. S. de Vrieze, wetenschappelijk hoofdamb tenaar, tevens docente in de Zweedse en Deense taal- en letterkunde, be noemd tot gewoon lector in de facul teit der letteren om onderwijs te ge ven in de Scandinavische taal- en let terkunde. Mejuffrouw Folkerdina Stientje de Vrieze, die in 1915 te Veendam is ge boren. studeerde aan de universiteit van Amsterdam, waar zij in 1946 het doctoraal examen in de Germaanse taal- en letterkunde aflegde. De vol gende twee jaren volgde zij colleges in de Zweedse. Deense en Oud-Noorse taal- en letterkunde aan de universi teit van Stockholm. In 1949 werd zij hoofd van de Scandinavische afdeling van de Amsterdamse universiteits bibliotheek. Sinds 1952 is mejuffrouw dr. De Vrieze lid van de examencommissie voor M.O.-A en tolk-vertaler in de Scandinavische talen. In de loop van 1964 werd zij benoemd tot wetenschap pelijk hoofdambtenaar aan de Leidse universiteit. Zij promoveerde in 1958 te Utrecht. TVfA EEN paar weken kan Jim Mc Donald nog niet veel meer zeg gen dan dat hij de Nederlanders erg vriendelijk vindt, wat nauwe lijks iets meer dan ook een vrien delijkheid win nem kan zijn. Zelfs het weer aeeft hem niet teleurge steld; wat dat betreft was zijn blik op de Hollandse toekomst niet erg zonnig, want hij had nog veel r regen verwadit- Zijn gastvrouw heeft haar aanbod een Amerikaanse jongen in huis te nemen tot nog *oe niet betreurd. Omdat ze zelf een zoon heeft die een jaar in de Verenigde Staten zit, vond ze het wel logisch dat ze het deed. Veel moeilijkheden bezorgt de logeer partij haar niet, en dan: „Ik vind het wel leuk, wel spannend. Anders was je er ook niet aan begonnen". Ziaii hoofdklasser DEN HAAG Het Haagse water- poloteam van Zian heeft de beslis singswedstrijd om een plaats in de hoofdklasse tegen Het Gooi (Bussum) na verlenging met 118 gewonnen. De wedstrijd werd dinsdagavond in het Utrechtse Zwembad Den Hommel gespeeld. Het Gooi won de eerste ontmoeting met 54. de tweede wed strijd leverde een 43 zege voor de Hagenaars op. zodat een derde wed strijd noodzakelijk werd om uit te maken wie het komende seizoen in de hoofdklasse gaat spelen. LEIDEN Met ingaing van 16 augustus is mej. drs. H. van der Vliet te Oegstgeest benoemd tot inspecteur bij het vhmo in rayon III-A, met als standplaats Leiden. Zij is tevens be last met de coördinatie van de werk zaamheden in de gehele derde inspec tie. die een gedeelte van de provincie Zuid-Holland en de provincie Utrecht arrwat. Dr. Van Egeraat bij start van corso RIJNSBURG Zoals gebruikelijk zal ook dit jaar weer een tentoon stelling worden gehouden van de praalwagens die op zaterdag 6 augus tus deel zullen uitmaken van het Rijnsburgse bloemencorso. Omdat het corso ditmaal wordt gepresenteerd onder het motto „Als iemand verre reizen doet", zal reisexpert dr. L. van Egeraat deze tentoonstelling vrijdag middag 5 augustus om 5 uur openen. Na de opening kan iedereen de praalwagens, die staan opgesteld in de Florahallen bezichtigen, en wel zes tot elf uur en de volgende morgen van negen tot twaalf uur. Langdurig zieken met salonboot uit VOORSCHOTEN Gisteren meer de een grote salonboot aan de Molen laan en de 24 langdurig zieken scheep, ten zich in voor een tocht naar de Brasem en Alphen a.d. Rijn. In de middaguren werd een bezoek gebracht aan Avifauna, waar de zieken zelfs de speeltuin niet oversloegen. Ook in Alphen vonden de gasten een vrolijk onthaal en zij kregen volop de gelegenheid vogels en park te bezich tigen. Vermoeid maar zeer voldaan kwamen allen weer behouden om streeks zeven uur in de avond thuis in Bijdorp. Vanmiddag gaan de zieken „indivi dueel" met hun brancardier winkelen in het dorp; vanavond vindt de grote slotavond plaats en komen ook reeds de militairen van de Geneeskundige Troepen naar Bijdorp, die donderdag morgen vroeg de zieken weer naar huis zullen brengen. Paardenmarkt 10 uur open VOORSCHOTEN Vanmiddag om vier uur is de kermis op het MOC-ter- rein die tijdens de paardenmarkt wordt gehouden, geopend door de bejaarden kinderen van Nieuw-Voordorp. Tot twaalf uur vanavond kan iedereen daar terecht. Het verdere programma luidt Donderdag: 924 uur kermis; 10 uur officiële opening van de paardenmarkt op de Voorstraat door burgemeester L. de Kool: 13.30 uur kortebaandrave- rij op de Prins Bernhardlaan. Vrijdag: 1324 uur kermis. Zaterdag: 1324 kermis; 14 uur de monstratie manege Van Zeist op het MOC-terrein, o-a. carrouselrijden en stoelendans. Door skai-lederen fauteuils extra rook Brandstichting niet uitgesloten (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Vannacht heeft een ware binnenbrand gewoed in het stafkantoor van de Indonesische am bassade aan de Tobias Asserlaan 8. De politie acht het niet uitgesloten dat de brand opzettelijk is gesticht. Er zouden van buitenaf brandende voor werpen naar binnen zijn gegooid. De brand werd vannacht omstreeks twee uur ontdekt door de op de fiets voorbij rijdende 43-jarige hoofdconduc teur van de Nederlandse Spoorwegen, K. Lauwers uit de Anton de Haan straat. Hij hoorde op een afstand ge knetter en het geluid van brekend glas. Toen hij het huis naderde zag hij binnen de vlammeji oplaaien. Onmid dellijk alarmeerde hij de politie yanuit de telefooncel bij het Metropoletheater. De brandweer, onder leiding van hoofdbrandmeestèr J. P. van Hoorn, rukte met groot materieel uit. In het perceel bleek niemand aanwezig te zijn. Politie spoedde zich naar een bij- ZOEKT U EEN SCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER beeft bet De beste merken. JUNGHANS. KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Mensenredder en sportman NOORDWIJK Morgen hoopt hoofdagent A. de Vries zijn zilve ren politie jubileum te vieren. Het grootste deel van zijn loopbt bracht lii-j in Noordwijk door, waarbij vooral de stranddienst zijn specialiteit werd. In de loop der jaren redde hij dank zij zijn grote zwemvaardigheid en onverschrok ken optreden tal van mensen uit zee, soms met gevaar voor eigen leven. Bij de strandbezoekers is deze sportieve en potige politie man een geziene figuur. Naast de normale politietaken heeft de heer De Vries bij de politie het be heer over het magazijn en de kleding, alsmede het toezicht op de gebouwen, voor hem als doorgewinterde doe-het- zelver geknipte functies. is gemakkelijk iets over deze jubilaris te zeggen, omdat hij over veel dingen met kennis van zaken tellen kan. Zo hebben wij over zijn kwaliteiten en ervaringen als archeo loog hij graaft zelfs tot ver over de grenzen al eens een afzonderlijk ar tikel- gewijd. Museumdirecteuren vin den in hem een gewaardeerd mede werker, die op het gebied van aarde werk, tegels en andere antiquiteiten als specialist geldt. Verder staat de heer De Vries be kend als een knap amateurfotograaf. Ook op het gebied van de houtsnij kunst leeft de jubilaris zijn artistieke talenten uit. Sport >t voor enkele jaren stond hij in de voorste sportgelederen. Wij rele veerden reeds zijn vaardigheid in het zwemmen, maar ook als schaatsen rijder, hardloper en atleet verwierf hij zich vele lauweren. Zo legde hij o.m. beslag op de landstitel schaatsen van de Ned. Politie Sportbond. Met veel vlijt vulde hij de prijzenkast van de Noordwijkse Politiesportvereniging. Verder hield hy zich bezig met voet bal, volleybal en tennis en bij dit alles vond hij nog tijd actief mee te werken Jongen uit mui gered NOORDWIJK Op het strand ter hoogte van de politiepost, geraakte de 13-jarige Dick Wesselman uit Roelof- arendsveen in een mui. De jongen kon niet meer tegen de krachtige stroom opkomen en dreef snel weg, verder de zee in. Hij zou zeker zijn verdronken als en niet in de politiepost had opge merkt, dat hij in gevaar verkeerde. Het alarm trok de aandacht van de heer B. de Jong, voorz. van de Noord wijkse Reddingsbrigade en van de heer A. de Vries, hoofdagent bij de strandpolitie, die beiden op het strand een vrije dag lagen te genieten. Zij renden zee in en wisten met grote moeite de drenkeling uit de gevaar lijke mui te halen en veilig op het strand te brengen. LEIDEN „De dag begint goed", een glunderende boomkweker A. Oyen uit Boskoop vanmorgen. Met zijn vrouiü, zoon Berry en dochter Diana was hij naar Leiden gekomen om de tentoonstelling Aqua Flora in de Hor tus botanicus te bezichtigen. Bij de kassa hoorde hij om even over elven dat hij de 10.000e bezoeker was. en niet minder blije heer J. H. Visser, sinds vrijdag erelid van ..De Natuur vriend", en de heer D. N. den Haan, propagandist van de stichting Rijns- burg's bloemencorso, boden de heer mevrouw Van Oyen een mand fruit een bos bloemen aan. De belangstelling voor de vissen en bloe men overtreft alle verwachtingen. Uit het hele land komen de bezoekers toe gestroomd en ook buitenlanders, vooral Duitsers, raken niet uitgekeken. De heer Visser vertelde dat er Duitsers zijn voor wie een bezoek aan de ten toonstelling een vast punt op hun da gelijks programma ts geworden. Ze blijken vooral hevig geïnteresseerd te zijn in de aquariumplanten, die ze met alle geweld willen kopen. Tot nog toe zijn er meer dan 2000 bezoe kers per dag geweest: het merendeel daarvan komt in de morgen- en mid daguren, omdat 's avonds de bal over het scherm rolt. Vanavond, als dat niet gebeurt, zal het ongetwijfeld even hard dringen worden als overdag. Het wach ten is op een nieuw record. aan de training van de jeugd, o.m. bij de Noordwijkse Atletiek Club. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de heer De Vries donderdagmor gen 28 juli a.s. om 11.15 uur in het politiebureau worden gehuldigd. Naar één Hervormde Gemeente Noordwijk? NOORDWIJK Evenals bij de Ge reformeerde Kerken worden tussen de Hervormde Gemeenten van Noordwijk- Binnen en Noordwijk aan Zee bespre kingen gevoerd om te komen tot een wording. Bij de hervormden verkeert het gesprek evenwel nog in het be ginstadium. Het heeft een oriënterend karakter. Hervormden houden maar één collecte NOORDWIJK AAN ZEE De Her- vormde Gemeente heeft het aantal kerkcollecten teruggebracht van drie tot één. De eerste ervaringen wat de opbrengst betreft zijn gunstig. Weer ingebroken in l>enzinestation SASSENHE1M. Gisternacht is ingebro ken in een benzinestation aan rijksweg 4 it de etalage werden auto-acessoires met een totale waarde van ongeveer f 450 ge stolen. Het is al de derde keer deze maand dat bij het benzinestation werd ingebroken. Puzzelen op de fiets LISSE Het Comité Activering Jeugdwerk heeft in samenwerking met de Solexclub „Bollenstreek" een puzzeltocht op de fiets voor de jeugd georganiseerd en wel op zaterdag 6 augustus De inschrijving staat open voor de Lissese Jeugd in de leeftijd van 11 t/m 18 jaar. De inschrijvingsadres sen zijn: Bloemenmagazijn Grimme (Heereweg); Boekhandel de „Volhar ding" (Kapelstraat). Het vertrekpunt is het HBG-plein, waar de eersten om half drie zullen starten. gebouwtje, waar de 46-jarige waarne mend huisbewaarder H. J. K. uit zija slaap werd gewekt Door de plotse linge opwinding kon de man zijn sleu tel niet vinden. De brandweer brak daarom de voordeur open. In korte tijd was men het vuur meester met twee nevelstralen. Reeds om drie uur kon het grootste deel van de aanwezige wagens inrukken. Ook de GGD be hoefde geen werk te verrichten. De brand is ontstaan in de wachtka mer. De schade zou ongeveer 75-000 gulden bedragen. De wachtkamer brandde geheel uit. De rest van de parterre en de eerste etage hebben veel rookschade opgelopen. De grote rookontwikkeling werd veroorzaakt door de skai-lederen fauteauils in de wachtkamer. Aanvankelijk dacht men, dat de brand was veroorzaakt door een bran dend sigarettenpeukje. Later in de nacht is de politie gaan twijfelen of hier geen kwaadaardigheid in het spel is geweest. Het is nog niet bekend of er een fles of andere voorwerpen in het perceel zijn aangetroffen, die zou den wijizen op brandstichting. Het on derzoek wordt intensief voortgezet. Mr. D. van Riel Coovels van de di rectie protocol van het ministerie van buitenlandse zaken en de Indonesische ambassadeur verschenen vannacht on middellijk bij de brand. Sassenheimers voelden nattigheid SASSENHEIM Gisteravond werd in het kader van jeugdrecreatie-akti- viteiten op het terrein aan de Oosfr- haven een spuitbalwedstryd gehouden Medewerking werd verleend door d« plaatselijke brandweer, die eiVoor zorgde dat de doelwachters zich op doeltreffende wyze konden verdedigen. Het was een natte boel, zowel met de spuit als met de regen. Niettemin werd er onder veel hilariteit met enthousias me gespeeld. Er waren acht groepen van zes deel nemers. Verschillende verenigingen waren vertegenwoordigd o.a. DOS, TOP, TER LEEDE en Teylingen (voet bal). De TOP-leden waren met 71 de eersten, zij werden gevolgd door Tey lingen met 30. Derde werd Ter Lee- de met 31 en vierde DOS met 21. De eerste-prijswinnaars kregen een enorme reep, de andere deelnemers een portie patat. Duiven na rampvlucht niet meer terug SASSENHEIM Wedvlucht van de postduivenvereniging „De Blauwband" met oude duiven op vrijdag 22 juli van Bordeaux 903 lom. Los 's middags 14 uur 45. In concours 84 duiven. Deze vlucht had een zeer slecht verloop. Regenbuien, mistbanken en atmosfe rische storingen maakten dat er 's za terdags slechts vier duiven thuiskwa men. 1 J. v. d. Krogt om 16,17,28; 2 Th. v. d. Krogt om 16.34,27; 3 T. v. Haasier om 16.48.40; 4 L. J. Drost om 19.08,22. Er waren maandagavond nog maar weinig nakomers. Hierdoor zijn veel duivenhouders, vooral fond-spelers, gedupeerd. Van de 84 duiven zijn er nog geen 20 teruggekeerd. Verschei dene liefhebbers hebben al hun fond duiven verspeeld, zodat van een ware rampvlucht kan worden gesproken. De wedvlucht met jonge duiven op zaterdag 23 juli van Mons, 200 km, had een beter verloop. Los 9.30. Eerste duif 12.16,29. Snelheid 120.7 meter per mi nuut. Laatste duif 12,44,03. Snelheid 1038 meter per minuut. In concours 305 duiven. G. Aartmerlaan 1 18 39 44; Th. Onder water 2 11 53; Mevrouw D. Slootweg 3 10; A. de Goey 4 8 30 45 56; W v d. Zwart 5 14 20 23 35 42 46; Th. v. Haaster 6 47 54 60; G. Rewijk 7 61; L. J. Drost 9 58; W. v. Harskamp 12 28 29; J v d. Krogt 13 24 36 49 50; C. Vonk 15 34*40; G. Mens 16 41; H. v. d. Lans 17 57; J. Wowijs 19 26 52; J. Koelewijn 21; P. Wol vers 22; A. Schrama 25 31; Gebr. Möhl- man 27; J. Kruik 32; L. de Ridder 33 43; H. Spaangaren 37 38 51; Gebr. Krom 48; P. v. d. Kraan 55; J. Haver 59. Donner verloor van Reshewsky SANTA MONICA De Nederlander Jan Hein Donner is in 36 zetten versla gen door het vroegere Amerikaanse won derkind Samuel Reshewsky in een van de schitterendste partijen die tot dusver re in het internationale toernooi om de Piatigorsky-beker zijn gespeeld. Re shewsky was van het begin af aan zeer sterk, viel krachtig aan en dwong Don ner ten slotte met een uitstekende stra tegie tot opgeven. De andere Amerikaanse deelnemer. Bobby Fischer, verloor zijn partij tegen de Deen Bent Larsen in 29 zetten. Twee an dere partijen, tussen de Rus Boris Spass- ky en de Argentijn Miguel Najdorf, en de Russische wereldkampioen Tigran Petrosjan en de Westduitser Wolfgang Unzicker, eindigden in remise. Petrosjan was niet in vorm, en de partij werd in 38 zetten beëindigd. Spassky en Najdorf hadden 31 zetten nodig voor hun remise. De Deen Bent Larsen heeft zich in de zesde ronde opgewerkt tot een gedeelde tweede plaats. Hij won van de Argentijn Najdorf en daarna van de 23-jarige Ame rikaan Fischer. Met 3&—2>,i deelt Lar sen de tweede plaats met de Rus Spass ky en de Hongaar Portisch. De Ameri kaan Reshewsky, die in het 18 ronden tellende toernooi nog maar vijf partijen heeft gespeeld, staat voor met 3—2. Fischer en Najdorf staan 3—3, terwijl de Nederlander Jan Hein Donner, de Duit ser Unzicker en wereldkampioen Petros jan uit Rusland 2"£—3% staan. De Joe goslaaf Ivkov is de laatste met 2—3. VALKENSWAARD Henk Nijdam heeft de kermisronde van Valkenswaard gewonnen. In de eindsprint versloeg hij Leo Knops met wie hij lange tijd jacht had gemaakt op Jos van der Vleuten. Deze laatste werd derde. De uitslag was: Ï.Hen Nijdam (Zun- derti 100 km 2.26 58 2. Leo Knops (Geu- le): 3. Jos van der Vleuten Mierrlohout); 4. op 1 min.: Joop Captein (Amsterdam 5. Rik Luyten (Belg).

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3