Quick Boys NIET tegen Fortuna '54 Quick Boys van slag tegen Xerxes Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Bernard Doorenbos sterkste in Katwijks toernooi Rolf v. d. Baumen zegeviert WERELDKAMPIOENSCHAP GOOIT ROET IN „OEFEIV-PROGRAM Onnodige nederlaag van SYL tegen The Hawks BLOEMEN VOOR JAN VAN DIJK NIEUWE LEIDSE COURANT 8 MAANDAG 25 JULI 1966 DRIE WEDSTRIJDEN IN ACHT DAGEN BLIJKT TE ZWARE OPGAVE... Achterhoede zonder Leen Aandewiel is als mand met water (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Ongeveer 1500 toeschouwers hebben zaterdagmiddag op een zonnig Nieuw-Zuid verbaasd naar de verrichtingen van Quick Boys gekeken: was dat nu het team, dat zo goed voor de dag was gekomen tegen Haarlem, De Graafschap en Sparta? Toen speelde het agressief en met in zet van alle krachten; nu was het een gewillig slachtoffer voor een even eens teleurstellend Xerxes. De Rotterdammers, die dit seizoen in de ere divisie zullen debuteren, zegevierden verdiend met 15. van de weinige ogenblikken waarop Quick Boys op Nieuw-Zuid tegen Xerxes „ouderwets" voor de dag I kwam: Andries van Leeuwen is na een fraaie combinatie met Cor van Duyvenbode vrij voor de Rotter damse doelman Van der Peppel gekomen en schiet onhoudbaar in (12). IDEAAL WEER TIJDENS OPENING 25ste NIEUW-LOOSDRECHTWEEK Het roemruchte Xerxes, waaruit vele bekende voetballers als Wim Lagendaal. Faas Wilkes en Coen Moulijn zijn voortgekomen, heeft zich nauwelijks behoeven in te span nen om een grote overwinning te be halen. Het ditmaal in het geel ge stoken Katwijkse team (gemiddelde leeftijd 21 jaar) was geheel van slag af. Het elftal maakte als geheel een matte indruk: drie wedstrijden in acht dagen is ook een bijzonder zware opgave Piet van Buren kan het weer niet bolwerken LOOSDRECHT Onder de meest Ideale weersomstandigheden een stralende zon en juist voldoende wind is dit weekeinde op de Loosdrechtse plassen een begin ge maakt met de 25ste Nieuw-Loos- drechtweek. Een evenement dat zich nog steeds in een stijgende belang stelling mag verheugen en dit jaar 540 inschrijvingen telt, bijna 60 meer dan het vorige seizoen. De stijgende belangstelling is begrijpe lijk, want in vergelijking tot de Kaag- week loopt alles bij de Nieuw-Loos- dredhtweek veel vlotter en vooral ge moedelijker. Toch was er zaterdag op de openingsdag van deze jubileumweek nog een probleem. Een aantal zeilers zeilde na de finish nog door de aan koiastliiafiG werd uitgesloten. De orga nJaaterenkwaTnen hier later op terug en hielden het bij een waarschuwing. De Firing JDutcfamanklasse, met negen d,"1 nemers zwak bezet, had een duldelv— winnaar in de Belg Christian, die met een enorme voorsprong als eerste de lijn passeerde, op de tweede plaats ge volgd door de Kaagzeiler Van Eenden burg. HOOGTEPUNT Een hoogtepunt vormde het eerste duel in de Valkenklasse waarvoor onder meer Egon Rolf v. d. Baumen, de win naar van de Kaagweek. en zijn grote concurrent de Rotterdammer Piet van Buren aan de start kwamen. In deze wedstrijd heeft Rolf v. d. Baumen duide lijk aangetoond ook op de Loosdrechtse plassen bijzonder goed thuis te zijn. Achter oud-Flying Dutchman zeiler Uppie de Vries zeilde hij lange tijd op de tweede plaats, maar in het laatste grote kruisrak kwam hij onweerstaan baar naar voren. Hij kwam tenslotte met een grote voorsprong als eerste over de lijn. Op de tweede plaats niet ge volgd door De Vries, maar door Piet van Buren. In de 16 m2 klasse is Jan van Rietschoten dit seizoen uitstekend in vorm. Samen met Paulsen, een van de uitblinkers op de Kaag, nam hij vrij spoedig de leiding. Beide zeilers slaagden er in een voorsprong te nemen en liepen steeds verder uit. In het laatste kruisrak zeilde Van Rietschoten zich los van zijn con current en ging als eerste door de lijn. I 'ITSLAGEN Int. Flying Dutchman: 1 Christian, 2 Van Eendenburg. Int. 12 m2: 1 Van Swol. 2 Kuin jr. Valken: 1 Rolf v. d. Baumen, 2 Van Buren. 16 m2 (streep): 1 Van Rietschoten, 2 Paulsen. Int. Flying junior: 1 Dudok van Heel, 2 Ozinga. Int. Finnjollen: 1 Otto, 2 Van Elst. Int. Olympia Jollen: 1 v. d. Voort, 2 Saltzherr. Vrijheid: 1 Paulich, 2 Zant. Pampus: 1 Palsma, 2 Brinkhorst. Stern: 1 Vrolijk, 2 Van Essen. Int. Vaurien: 1 In't Veld, 2 Steenbergen Spanker: 1 Rijsdijk, 2 Rienks. Schakel: 1 Kruit, 2 Verwoest. Int. OK-jollen: 1 Wester, 2 v. Kesteren; 1 Wester, 2 Verharen. Solo: 1 Kersbergen, 2 Fock. Int. 12-voetsjollen: 1 v. 't Hoogerhuys, 2 De Vlaming. Waterpolotoernooi van DE SLEUTELSTAD Kik komen in De I liet (Van onze sportredactie) LEIDEN De Leidse zwem- en Dolo- vereniging De Sleutelstad houdt zater dagmiddag 6 augustus in De Vliet een in ternationaal waterpolotoernooi. waaraan hfet Zuid-Afrikaans zevental, de Kik vorsen (het officieuse Nederlandse team). HZPC (Den Haag) en de nationale kam pioen DZV (Delft) zullen deelnemen Het toernooi begint om vier uur Voor de pupillen van bondscoach Ruud van Feggelen zullen de wedstrijden in het verwarmde water van De Vliet een van de laatste voorbereidingen zjjn voor de Europese kampioenschappen, die medio augustus in Utrecht worden gehouden. Leo Pluimgraaff - pechvogel - iveer geblesseerd Het is de toeschouwers zaterdag middag duidelijk geworden dat een Quick Boys-achterhoede zonder Leen Aandewiei te vergelijken valt met een mandje met water: lekkend aan alle kanten. Invaller Cor Vooijs deed wel zijn uiterste best, maar kwam toch snel heid en vooral inzicht tekort om een waardig vervanger te zyn. Ook in de voorhoede maakt één speler bij de Katwijkse blauwwitten de dienst uit: Leo Pluimgraaff. Zonder de blonde aanvalsleider kan de Quick Boys-aan val geen vuist maken. De jeugdige Koos Klinkenberg gaf verder op de linksbuitenplaats de indruk nog niet rijp te zijn voor het eerste elftal. sportredactie) KATWIJK Het wereld kam- vorsen -* VOLLEYBAL Op de tweede dag van het Europese volleybalkampioen schap voor jeugdteams verloor het Ne derlandse jongensteam met 31 van België (8—15, 15—7, 15—7, 15—8). Het Nederlandse meisjesteam won met 3—0 Van Oostenrijk (15—3, 158, 15—8). danig dwars. De Katwijleers, die \de zomermaanden een aantrekkelijk „oefen"-program ma tegen gerenom- I meerde profclubs afwerken en hier \voor altijd een behoorlijk aantal ton isch ouw er s trekken, zijn dit jaar door \het toernooi om de Coupe Jules j Rimet wat in moeilijkheden geko- Verlies De wedstrijden tegen De Graaf schap (Doetïnchem). Sparta (Rotter dam) en Xerxes (Rotterdam) zijn slechts door een handjevol toeschou wers bijgewoond, wat financieel ge zien op verlies voor Quick Boys uit draaide; alleen de eerste ontmoeting tegen Haarlem kwam „rond". Zaterdag a.s. zou het Geleense For tuna '54 naar Nieuw-Zuid komen. Maar, zaterdagmiddag wordt in Wem bley ook de finale om het wereld kampioenschap gespeeld en via de te levisie uitgezonden. Ook die wedstrijd zou dus voor de Katwijkers (finan cieel) verlies hebben opgeleverd. Te meer, omdat de Limburgse eredivisie club enige speciale wensen op haar verlanglijstje had staan: zo wilde For tuna niet later spelen „Wy willen Dit jaar geen QuickFortuna '54. Een strop voor het Katwijkse voetbalpubliekwant de Lim burgse profs zorgden op Nieuw- Zuid altijd voor verrassingen of spectaculaire duels zoals op de foto de befaamde Luxemburger Spitz'' Kohn, die temidden van twee Katwijkse verdedigers de bal kopt. niet al te laat in Geleen terug zijn" en ging men eveneens met een finan ciële tussenregeling niet accoord. Blessures Het bestuur van Quick Boys heeft toen de knoop maar resoluut door gehakt: de ontmoeting tegen Fortu na '54 gaat niet door. „Het is", zo redeneerden de mannen, die het bij de blauwwitte Katwijkse voetbal vereniging te vertellen hebben, „ook wel beter voor de spelers. Drie wed strijden in acht dagen is bijzonder veel. Trouwens, drie spelers zijn in middels geblesseerd geraakt. Mis schien dat zij doelman Gerrie Vooijs, Leen Aandewiel en pechvo gel Leo Pluimgraaff er over twee weken, wanneer het Haagse ADO op bezoek komt, er dan ook weer bij kunnen zijnl" Duidelijk Paniek Direct na het beginsignaal scheidsrechter Arts nam Xerxes het heft in handen. Snelle, open aanvallen bracht de Katwijkse achterhoede al dadelijk in paniek. Slecht het attente optreden van Arie Haasnoot en Aat Remmerswaal voorkwam Rotterdamse doelpunten. Na tien minuten hadden de blauw witte zebra's echter toch succes. Een voorzet van Hanegem werd door Jacobs in het doel gekopt (01). Enkele minuten later voerde de actieve Hanegem de stand tot 02 op. Toen bleek dat de deze keer onzeker spelende doelman Vooys nog véél last had van zijn tegen Sparta opge lopen polsblessure. Hij werd ver vangen door Dirk Verdoes. die een verdienstelijke wedstrijd zou gaan spelen. Toch kreeg ook Quick Boys en kele kansen. Uit een daarvan, wist Andries van Leeuwen na een fraaie combinatie met Cor van Duyven bode de achterstand tot 12 te ver kleinen. De Rotterdamse Joegoslaaf Radovic kwam verder nog enkele malen vrij voor Verdoes. maar zijn schoten misten de juiste richting. Kort voor de rust had Xerxes- rechtsbuiten Heijermans meer ge luk: 1—3. Bereikte voor de rust het spelpeil nog een aanvaardbare hoogte, na de wisseling daalde de strijd tot een bedenkelijk niveau. Veel toeschouwers verlieten voortijdig het sportpark om EngelandArgentinië op de televisie te gaan zien en die mensen hebben weinig meer gemist. Slechts de doel punten van Radovic en Hanegem i de slotfase van het steeds rommeliger duel, waarin scheids rechter Arts de na de rust voor Focic opgestelde Toledo zelfs een officiële waarschuwing moest geven, het aan kijken waard. Jeugd honkbal Iers gaan in Haarlem strijden om E.K. AMSTERDAM Ongeveer 200 jeug dige honkballers van 13, 14 en 15 jaar zullen van 15 t/m 19 augustus In Haarlem de strjjd tegen elkaar aanbinden om het Europese Babe Ruth League Honkbal kampioenschap. Babe Ruth is de In de V.S. bijzonder bekende en welhaast le gendarische honkballer, die zich ontpopte als grondlegger en strijder voor de jeugd honkbal. In Amerika bestaat reeds tien tallen jaren een speciale jeugdcompetltie (BRL). Ook in Nederland kent men in de honkbalwereld reeds jaren een derge lijke Babe Ruth League. Italië, België en Nederland zenden hun nationale jeugdteams naar deze wedstrij den in Haarlem. Engeland. Italië. Duits land, Frankrijk, België en Spanje vaar digen de beste teams bestaande uit kin deren van in deze landen gedetacheerde Amerikaanse militairen at. Het is voor het eerst dat Nederland de deelnemers aan deze kampioenschap pen gastvrijheid kan verlenen, dank zij de medewerking van militaire autoritei ten en The Coca-Cola Export Corpora tion. De jeugdige honkballers worden on dergebracht in de Haarlemse Ripperda- kazerne. Als bijzonderheid moge nog gelden dat The American Forces Net work (A.F.N.) verslagen van dit voor de jeugd belangrijke Europese honkbal evenement zal uitzenden. Tennis duurt 't langst... HAVERFORD Tijdens de tennis kampioenschappen van de Ameri kaanse staat Pennsylvania is giste ren een van de langste tenniswed strijden uit de geschiedenis gespeeld. De 43-jarige Amerikaan Vic Seixas, in 1953 kampioen van Wimbledon, slaagde er pas na drie uur en drie kwartier in de Australiër William Bowrey te verslaan. In totaal werden 94 games gespeeld. Als langste enkelspelwedstrijd die ooit is gespeeld, wordt de honderd games durende wedstrijd tussen Jaroslav Drobny en Budge Patty beschouwd, die in februari 1965 in het Franse Lyon na bijna vier uur onbeslist ein digde: 21—19, 8—10, 21—21. De eerste set in de wedstrijd te Haver ford was de meest boeiende en ook de langst durende. Na twee en een half uur tennis en 66 games bleek de Australiër Bowrey de sterkste: 32 34. De twee volgende sets leverden met 64 en 108 een overwinning op voor S&xas. Het absolute lengterecord is in handen van de dubbels Schroder/Ralken- burg en Gonzales/Stewart, die in 1949 in Los Angelos 135 games lang in de weer waren. Na vier uur en drie kwartier wonnen Schroder en Ralkenburg toen met 3634, 36, 4—6, 6—4 en 19—17. Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Leidse honkballers verspelen kansen (Van onze hankbalmedewerker) DORDRECHT Het honkbalteam van SVL heeft zaterdagmiddag in de moeilijke uitwedstrijd tegen het Dordt- se The Hawks de kansen op promotie naar de tweede klasse zo goed als ver speeld. De Leidenaars gaven een 01 voorsprong onnodig prijs en verzuim- HAARLEM De Lissenaar Jan van Dijk heeft zaterdagmiddag in Haarlem de Ronde van Schalkwijk over onbe paalde afstand gewonnen. De sterke Bol- lenstreker legde op de bloemen beslag door in een felle sprint zijn zes vlucht- makkers achter zich te houden. Ron Phi lips ging voor zijn broer Jan en Bert Wigchert als tweede over de streep. Bij de adspiranten zegevierde de Hillegorn- mer Peter Drost. SVL heeft de nederlaag in Dordrecht geheel aan zichzelf te wijten. De rood witte Leidenaars liepen weliswaar hard van stapel twee honkslagên van Bies- brouck en Richardson waren in de eer ste inning goed voor een 01 voorsprong maar stelden daarna vooral In tactisch opzicht duidelijk teleur. In de vijfde en achtste inning sloeg het enthousiast spe lende The Hawks hard terug: 31. Wanneer de Leidse ploeg in de derde inning echter met wat meer overleg had gespeeld, had de volle winst reeds lang binnen kunnen zijn. Met drie man op de honken en geen enkele nul verknoeiden de Leidenaars toen al hun scoringskansen door onoplettendheid. Ook in de laatste slagbeurt kreeg SVL alle honken bezet. De roodwitten slaagden er echter op nieuw nie' in te scoren Dc werpersresultaten waren: Boode (The Hawks) 736 Koppert (SVL) 7—3—3. Duitser Grohman biedt alleen in eerste set veel tegenstand Joly Overdijkink krijgt het van Joke Bos niet cadeau (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Bernard Doorenbos heeft dit weekeinde op het fraaie ten nispark Duinlust voor een grote ver rassing gezorgd door het Badgasten- toernooi op zijn naam te schrijven. In de eindstrijd moest de sterke Duitser Heimud Grohman zich in twee sets gewonnen geven: 108. 61. De jeugdige Bernard Doorenbos is de ontdekking van net internationale tennis, toernooi in Katwijk geworden. Door overwinningen op Wils (62. 75). De Vries (63. 62) en de imponerende Duitser Kellerman wist hij zich voor de finale te plaatsen en ook in die eind strijd toonde hij over veel talent te be schikken. Alleen in de rste set slaagde Grohman, die achtereenvolgens Hilferink en De Groot (64, 61) had uitgescha keld, erin hem de nodige tegenstand te HOCKEY Het Nederlandse dames hockeyteam heeft zaterdag de eerste wedstrijd tijdens 'n Zuidafrikaanse toer- nee met 03 gewonnen van Boland. Bij rust was de stand 01. De doelpunten werden gemaakt door Nolte Marten (2x) en Beine van Lede. geveegd (61), SPANNING versloeg in de finale de Noordwiikse Joke Bos na veel spanning met 63. 57, 64. Het herendubbclspel was voor De Groot en Van As. die op de beslissen de ogenblikken Doorenbos en Madera geen kans gaven: 64, 86. Joly Over dijkink zegevierde met De Groot ook in het gemengd dubbelspel I~\E grote vier van het Katwijkse Badgasten-tennistoernooi: v.l.n.r. Barnard Doorenbos (eer ste), Joke Bos (tweede). Joly Overdijkink (eerste) en Heimud Grohman (tweede).

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 8