TWEE ECHTPAREN VERONGELUKT GRANDIOZE SUPERSHELL-WEDSTRIJD! MET 1500 SUPER-PRIJZEN Vier arrestaties na familieruzie Uit de Haagse hof geplukt MACHINIST VINDT GEWOND JONGETJE Geldfraude ontdekt Zes mensen verdronken Twee uit één gezin alles goed/ en wer IN CENTRUM UTRECHT Beter weer na overstromingen in Beieren en Oostenrijk Overwegbomen bleven open... 5 M A AND AG 25 JI LI 1966 31 Juli sluit de tweede ronde van de Haal snel een inschrijfformulier op een der 3000 Shell-verkooppunten en doe gratis mee! LONDEN De bank van Schotland overweegt al haar vijfpondbiljetten aan de circulatie te ontrekken wegens net opduiken van valse coupures. Volgens een vertegenwoordiger van de bank zou den de imitaties vrijwel volmaakt zijn. Britse kranten melden, dat ze door ■ren internationale bende die vooral in Noord- jfrikaanse kringen vertakkingen zou kbben. in omloop zijn gebracht De frau de is kortgeleden in Zürich aan het licnt gekomen. Iemand probeerde daar bij de Zwitserse bank dertigduizend pond in valse coupures te wisselen. De politie vermoedt dat le valsmunters voor 2,5 >t tot 5 miljoen gulden aan valse bankbil jetten hebben vervaardigd. Het zou de grootste vervalsingsaffaire zijn die ooit in Europa is voorgekomen. Ziektekostenregeling voor waterschappen (Va sociaal-economische reda tie) DEN HAAG liet ziet er naar uit, dat ook het personeel van de waterschaD pen met ingang van 1 januari u.s. zal kunnen profiteren van de IZR, de inter provinciale ziektekostenregeling. Het in terprovinciaal overlegorgaan heeft zich al. verenigd met een voorstel van de centrale commissie van de IZR om toetre ding van de waterschappen mogelijk te Inmiddels heeft de Unie van Wa- hrschapsbonden zich tot de besturen van waterschappen geWènd ett één' uiteen- «fting van de nieraan verbonden voorde- Zen gegeven. Bij deze brief was een con- eept-besluit tot wijziging van het ambte narenreglement gevoegd. De Unie van Waterschapsbonden dringt er op aan de ze aanbevolen wijziging zo spoedig moge lijk aan te brengen, opdat de water schapsambtenaren met ingang van 1 ja nuari onder ziektekostenregeling der pro vincies kunnen vallen. LONDEN - Schepen op de Atlan tische Oceaan en de Engelse luchtmacht zoeken naar de Puffin, het bootje waarin twee Engelse journalisten van di Ver.— nigde Staten naar Engeland wilden roei en. De Puffin wordt sinds enige tijd vermist. Bestuunsm inimu >n Mag ik een opmerking maken naar aanleiding van een zin uit uv» com mentaar in de krant van zaterdag 16 juli? Het ging om de volgende passa ge: „Ieder is in staat zich dure genotsmiddelen aan te schaffen, geld staat een vakantie naar het buitenland in de weg". Ik kan u we! zeggoi u in deze niet geheel juist geïn formeerd Dent. In mijn omgeving kei. ik velen die nimmer aan een vakantie toekomen, die met vrouw en kinderer. zwoegen 'tuinderij' en niet eens een inkomen bereiken dat het zogenaamd sociale minimum haalt Oude Lede L. S. Jelt Nieuwe Grondwet (slot) Graag nog een opmerking over de stukjes inzake de nieuwe Grondwet. Reeds enkele malen las ik. dat men sen erover schreven, dat in de nieuwe Grondwet niet meer za' staan „bij de gratie Gods" Ik heb in de tegenwoor dige Grondwet gezocht en daarin kon ik die uitdrukking ni-H vinden Voor zover ik kan nagaan staa* het niet in onze tegenwoordige Grondwet ;n komt het dus ook niet in ie nieuwe. Ik vermoed, dat de schrijvers in dt war zijn met het voleende Wanneer een wet. dus ook de Grondwet wordt afgekondigd, luidt de aanhef „Wii. Juliana, bij de gratie Gods. Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranie Nassau enz, enz, enz Waarschijnlijk zal de nieuwe Grondwet ook wel ,p deze wijze afgekondigd worden *r Barbarossa (S) Toen ik mijn stukje uitsprak als mijn mening dat door deze tv-repoi tage de haat tegen de Duitsers alleen maar zou coenemen had ik aiet de pretentie te veronderstellen dat mijn mening die van iedereen zou zijn. Wel had ik gedacht te mogen ver wachten dat 'edereer. me: nii zou afkeuren wat de commentaio-, op een gegeven ogenblik zei na ertoniop van een gruwelijk fragmen' En de.e beelden werden gedurende 1 uorlep elke week n het Duitse tournaa' 1 vertoond" Want dat l obj-vtief on- i waar. Ook over zijn vijanden mag men geen valse getuigenis geven Den Haag H. Vlaardingerbroek DEN HAAG In het afgelopen weekeinde zijn zeker vijftien men sen bij auto-ongelukken om het le ven gekomen. Zowel op de auto baan bij München als op een auto- weg in het Belgische Kuringen verongelukte een echtpaar uit Ne- i derland. Voorts zijn zes mensen door verdrinking omgekomen, van wie drie voor het Scheveningse strand: twee kinderen uit één ge zin en een 31-jarige Hagenaar. Zaterdagmiddag zijn-de 57-jarige briga dier van politie uit Deventer J. W. J. van Gend en zijn 55-jarige echtgenote bij München verongelukt. De auto van de heer Van Gend kwam in botsing met een vrachtauto. Volgens de Duitse politie had de Deventenaar geen schuld aan de aanrijding. De auto van de heer en mevrouw Dor- mans uit Geleen kwam gistermorgen op de Boudewijn autoweg in Kuringen bij Hasselt frontaal in botsing met een Duitse auto, die op het verkeerde baan vak was gekomen. Zowel het Neder landse echtpaar als de chauffeur van de Duitse wagen kwamen om het leven. DRIEBERGEN Op een kruispunt in Driebergen is gistermiddag een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat een vijftigjari ge dame uit Iran et leven kostte. Zij zat met drie anderen in een Engelse wagen die in botsing kwa: met een grote Ame rikaanse auto. waarin zich tien personen bevonden. De meesten van hen kwamen er met de schrik af. De twee auto's, die als gevolg van de botsing in elkaar kwa men te zitten, schoven tesamen van de weg over een voetpad, tot zij tegen en boom tot stilstand kwamen. Enkele fietsers, die op het voetpad stonden te wachten, werden licht gewond. In totaal waren er tien gewonden. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door een foutieve manoeuvre van de bestuurder van de Amerikaanse auto, de heer C. B. uit Utrecht. Amerikaan AMSTERDAM Op het Damrak in Amsterdam is zaterdag de 43-jarige Ame rikaan Peter Moyle onder de tram te recht gekomen. De man was op slag dood. Hij vertoefde met zijn voouw en vijf kinderen op een mpïng in de omge ving van de Hoofdstad. De trambestuur der zou geen schuld treffen. NIJKERK - In Nij kerk is zaterdag de 69-jarige mevrouw 'Valet-van der Vis uit Nijkerkerveen met haar fiets in botsing gekomen met een personenauto. De vrouw, die zonder uit te kijken de weg overstak, overleed ter plaatse. WIERINGERMEER - Vlakbij hotel Friesland in Wieringerwerf is zaterdag bij een autobotsing de vrouw var op het moment dat met voorrang een andere personenauto naderde. AMSTERDAM Zaterdagavond is op de Maarlemmerweg in de hoofdstad een 53-jarige in Nieuw-Zeeland wonende Ne derlander. de heer A. van Dijk. dodelijk verongelukt toen hij op zijn bromfiets deze weg overstak. Hij werd gegrepen door een achterop komende auto. OSS Op een niet-beveiligde over weg in de Liemenstraat in Oss is zater dag de 24-jarige A. Wolters uit deze plaats met zijn bromfiets aangereden door een trein. De jongeman was op slag DEN HAAG De 75-jarige mevrouw Honnes-Slamel uit Den Haag is zaterdag middag bij het oversteken op een zebra pad op de hoek Laan van üeerder- voort-Zonnebloemstraat aangereden door een bestelauto, die werd bestuurd door een jongeman uit Voorburg. De bejaarde vrouw was direct dood. BEESEL In Beesel (Limburg) is gisteravond in de Burgemeester Jansen- straat een Duitse personenauto met drie inzittenden met grote snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom ge botst. De 20-jarige Nederlander W. van Dijck uit Niederkruchten (Did) kwam hierbij om het leven. De 22-jarige Neder lander J. Willemsen, die eiveneens in Nie derkruchten woont, werd zwaar gewond, evenals de derde inzittende. HAULE De achtjarige Barend van der Heide werd gisteren door een auto geschept toen hij plotseling de weg over- fietste. Hij was op slag dood. JELSUM De 19-jarige J. H. A. J. Boersma uit Leeuwarden is vannacht met zijn auto geslipt en tegen een boom gebotst. Een landarbeider vonde de jon gen vanmorgen dood in het autowrak. Niemand had iets var het ongeluk ge- V erdrinkingen Scheveningen in zee verdronken. De slachtoffers zijn het negenjarig meisje L. D. Zijdebos en haar zevenjarig broertje en de 31-jarige verzekeringsagent II. J. M. Meuris. De heer T"euris kon niet Een tienjarig vriendinnetje uit Oslo, dat bij de familie Zijdebos logeert, kon het meisje nog vastgrijpen, doch moest haar loslaten, toen zij zelf in moeilijkhe den kwam. Zij wist zich echter te red- Er was in het weekeinde sprake van een gevaarlijke zee met een sterke stroom. Overal op het strand werden de badgasten dan ook op de gevaarlijke situ atie geattendeerd. Toen de strandpolitie gisteravond de balans opmaakte bleek dat dertien drenkelingen uit de Noordzee waren gered. NIJKERK In Nijkerk raakte zater dag het 15 maanden oude zoontje van de familie Wouters in de voor de ouderlijke woning lopende beek de Laak. Het kind. dat maar nauwelijks kon lopen, werd eerst laat in de avond door een van de omwonenden in een onder de weg doorlc pende duiker aangetroffen. Gistermiddag verdronk de achttienjari ge P. G. L. van cl Hengel uit Achterveld in het Flevomeer tijdens het beoefenen van de watersport. Twee vrienden van hem zouden per boot uit de haven naar de nieuwe dijk roeien terwijl drie ande re jongens (onder wie Van de Hengel) deze afstand zwemmend zouden afleg gen. Na enige tijd raakte de zwemmers uitgeput en twee van hen die het dichtst in de buurt van de boot zwommen, kon den zich er nog maar net op tijd aan vastklampen. Zij hoorden achter zich schreeuwen en zagen hun vriend In de diepte verdwijnen. EGMOND AAN ZEE Een kilometer ten noorden van Egmond aan Zee is zater dagmiddag het stoffelijk overschot aan gespoeld van de negentienjarige J. J. S. Kaan uit Delft. De jongen was enige dagen geleden bij Schoorl van een strek dam in zee gevallen. Zaterdag extra druk in treinen de vorige week bijzonder druk treinen. Alle express-treinen waren meer dan vol en ook in de andere treinen was geen plaatsje onbezet. Aan een van de zes express-treinen die zaterdagmorgen in de richting Valkenburg vertrokken moesten in Rotterdam drie rijtuigen wor den toegevoegd, omdat anders de hon- reizigers op het station hadden moeten achterblijven. Er was bovendien weer belangstelling voor strandvervoer. Uit Amsterdam vertrokken drie extra trei nen naar Zandvoort. Uit het Ruhrgebied is zaterdag de eerste zg. Badehosezug naar de Neder landse kust gereden. Van de twee trei nen ging er een naar Alkmaar en een naar Den Helder. Deze „Badehosezug" zal speciaal ten behoéve van de reiziger? die in het Ruhrgebied wonen tot het eind van het toeristenseizoen rijden. ,Beatle-geest99 nodig in de industrie LONDEN Premier Wilson van Enge land heeft zaterdag gepleit voor een „Beatle-geest" in de industrie ter oplos sing van de economische moeilijkheden van 't land. „Engeland is uitsluitend aan de top van de pupulaire muziek gekomen, doordat de beat-groepen zich lieten gel den", zo zei hij bij de heropening van de Cavern-club in Liverpool, waar de Beat les indertijd voor het eerst zijn opgetre den. In februari moest zoals gemeld financiële moei- UTRECHT Vier flink uit de kluiten gewassen mannen, in leef tijd variërend van 26 tot 36 jaar, wist de Utrechtse politie gister morgen vroeg achter slot en gren del te zetten nadat zij 's nachts een deel van de Domstedelijke binnen stad onveilig hadden gemaakt. Het begon allemaal met een ogen schijnlijk onbelangrijke familieru zie. Op een familiefeestje waar stevig werd geschonken kreeg een vrouw ruzie met haar zwager. De zwager nam de 'oenen maar niet voordat hij de vrouw had laten weten dat hij nog diezelfde nacht i terugkomen haar huis „in eikaar .BHman hield wand, klokslag half drie keerde hij (nu in ge zelschap van drie kornuiten) terug op de Varkensmarkt. Hier gingen de vier man nen als beesten tekeer. Ramen werden ingegooid en meubilair werd kort klein geslagen. Zelfs ruiten van huizen de buurt moesten het ontgelden. De resterende deelnemers aan het fami liefeestje lieten zich overigens niet onbe tuigd. Zij gingen de indringers te lijf op diverse manieren. Een paar posteerden zich op het dak en begonnen met dakpan- Ouders merkten niets Jongetje viel uit trein WINSUM Tussen Baflo Winsum is gisteravond de vijfjarige Ka- reltje Kuizinga uit Winsum uit de trein gevallen, die op weg was van Roode- school naar Groningen. Het ventje kwam er nog vrij goed af hij werd licht gewond. Het jongetje reisde met zijn ouders, die Kareltje pas misten toen zij in Groningen arriveerden. Het kind heeft waarschijnlijk wat aan de deur gemorreld en is uit de trein geval len toen de deur plotseling openschoot. nen te smijten, hetgeen de feestvreugde zeer „ten goede" kwam. Boven werd deze hoog oplaaiende fami lietwist door ongeveer 150 buurtgenoten op de voet gevolgd. Toen de politie aan kwam waren alle feestvierders verdwe nen, uitgezonderd een man en een vrouw die bij schermutselingen gewond waren geraakt. Zij moesten naar het acade misch ziekenhuis worden vervoerd Weer rumoerig in Amsterdam AMSTERDAM In de hoofdstad Is het ook afgelopen zaterdagavond en nacht weer vrij rumoerig geweest. De Amsterdamse mobiele eenheid, ditmaal onder commando van hoofdinspecteur Valken, heeft op het Leidseplein enkele malen de wapenstok moeten hanteren en politiehonden moeten inschakelen. Elf personen werden aangehouden, van wie twee zich schuldig hadden ge maakt aan belediging van het open baar gezag. De politie had al vroeg maatregelen getroffen. Tegen half elf zaterdag avond werd het Leidseplein afgesloten voor het gemotoriseerde verkeer. De feitelijke ongeregeldheden begonnen eerst tegen middernacht en beperkten zich tot het Leidseplein. Overigens waren de relletjes relatief onbelangrijk, gezien wat zich de laatste tijd rond de weekwisseling in Amster dam heeft afgespeeld, zo zie hoofd inspecteur Valken. WENEN/GARMISCH Over stromingen in Beieren en Neder- Oostenrijk hebben de afgelopen dagen bewoners en toeristen moeilijkheden bezorgd. In Oosten rijk werd nu weer beter weer ver wacht. In Beieren is een vrouw verdronken na het omslaan van een rubberbootje, waar mee zij en twee andere vrou wen zich wilden redden uit een bus met toeristen, die op een over stroomd weggedeelte was blijven steken. De twee andere vrouwen werden gered nadat ze zich Vier uur lang aan de takken van een boom hadden vastge houden. Redding voor de vrouwen en de elf andere op het dak geklommen buspassagiers kwam pas nadat de chauffeur naar droge grond was kun nen zwemmen om de politie te waarschuwen. De Beierse stad Passau wordt door het water b Mr. Delhougne overleden ROERMOND Op 69-jarige leeftijd is gisteren plotseling overleden de oud president van de arrondissementsrecht bank in Roermond mr. Delhougne. De heer Delhougne was destijds —in 1939 met zijn 43 jaar de jongste van de presidenten van de Nederlandse recht banken. De heer Delhougne. die na de oorlog nauw betrokken was bij de bijzon dere rechtsspraak, was jarenlang voorzit- ter van de Coöpera' 'e Crrtra'e Boeren leenbank te Eindhoven De Amerikaanse ministei van fensie, McNamara. is gisteren in Parijs aangekomen, waar hij de bijeenkomst van de ministers van defensie van de NAVO. die va..daag begint, zal bijwonen. Deze kostbare ert is een avondpyjama waarvan het toch niet de bedoeling zal zijn dat men er zich mee ter ruste zal begeven. Het vele me ters vergende ontwerp is van De Parisine. befaamd Italiaans meester, die het geval showde in zijn na jaar s- en wintercollectie. Een deel van net Scheveaingsi strand is slechts toegankeiijK tegen betaling van vijfentwintig een*. Een heleboel mensen hebben zich daar kwaad over gemaakt. Ik behoor niet tot hen. Ik kan me wel kwaaier rra ken over het gedrag van Haagse tram- en busreizigers, die het bok- kigste mensensoort schijnen te vor men. Wie binnen is is binnen en ver zet geen voet meer. De meeste conduc teurs hebben al lang opgegeven om tot doorlopen te manen Het geoeurt toch niet. Enfin, dit terzijde. Ik vind het helemaal niet gek om voor het rustig verblijven op een stuk strand een kwartje neer te tellen. En oo ven dien voor wie het niet wil doen blijft Èeel de lieve lange kust tot ver voorbij gmond open. Als ooit een mens zo ver komt of wil komen. De klagers over Schevenings stukje kwartjesstrand betalen eenmaal op reis toch ook grif hun entreeprijs (die meestal veel pittiger is) voor net dooi hen gekozen strand aan de Middel landse Zee of aan een der Italiaanse meren? Maar goed. er was dus in de ogen van sommigen reden om te kla gen. zo niet te mopperen. En ziet. prompt heoben de pro/os hun duit in het zakje gedaan Jvca in Den Haag kreeg men de laatste dagen onverwachts een papiertje in handen gedrukt in een taaltje, dai nergens thuis behoort. De ontevrede nen werden er in opgeroepen notabe- ne op zondagmiddag een rel te gaan trappen bij het „kwartjes-strand". De bewoordingen waarin dat geschiedde zijn beslist niet voor herhaling vat baar. Het zou interessant zijn uit te zoeken in hoeverre ze beledigend Wat mij het meest verbaast, hoge lijk verbaast, is dat een groep oudere Hagenaars toch weer achter deze alge mene reltrapperij schijnt te staan Vreemde zaken Hoe anders kon er ook een pamflet verschijnen, waarin deze Hagenaar? oproepen geld te geven om de verde diging te betalen van de minderjari ge. die opgepakt is bij de anti- Johnsonrel. De mentaliteit van de uitdelers üei provoblaadjes is mij volslagen duister. Agerend tegen alles en ieder een. tegen elk gezag en alle regel? die een geordende samenleving be hoeft, om elk mens in vrede te doer leven, wensen ze toch door die ge meenschap, hoe dan ook onderhouden te worden. Ze accepteren studiebeur zen. staan toe dat er voor hen bedel oartijen od touw worden eezet 'er ondertekenen de oproep desgewenst zelf mee). Hun onbehagen over som mige verschijnselen in ons maatschap pelijk verkeer is op zichzelf niet zo vreemd. Er zal wel niemand zijn, die nooit of te nimmer een ogenblik heeft dat hem onbehagen besluipt over het een of ander. Iemand die verder door denkt kan zelfs tot ongerustheid ko men en wie het verste gaat zal trach ten gehoor te vinden voor zijn waarschuwingen. Het is echter alles nutteloos, indien deze waarschuwingen dan niet vergezeld gaan van een po sitieve bijdrage tot verbetering. Dat de jongeren nog niet aan dit doorden ken toekomen* is het ergste niet. Dat er ouderen zijn die er evenmin aan toe komen wel. Overigens is het meest raadselachtige uit de tot rel animerende provoka*ie de laatste re gel. Die luidt: Warning: watch your neighbour! Voor mij ruikt dit zinnetje verschrikkelijk naar de kreten en ge dragsregels die in dictatoriale landen gehanteerd worden- Het is blijkbaar in de breinen van deze bekla genswaardige jongelieden nog niet doorgedrongen, dat ze in zo*n lar.d nog minder dan de geringste schijn van kans zouden hebben om hun vreemdsoortige pamfletten de wereld in te sturen. Menigeen is voor minder in een concentratiekamp terechtgeko men. Wat jammer toch wanneer zove- 'en hun hersens m «leoht gebruiken HOORN Het is meermalen geble ken: ook overwegwachters kunnen fou ten maken. Soms heeft zo'n fout fatale gevolgen, maar in het geval van de overwegwachter die gistermorgen in het plaatsje Oosthuizen aan de lijn Hoorn-Purmerend de bomen gewoon weg vergat te sluiten, viel het allemaal nogal mee. Op het ogenblik dat de trein passeerde bevond zich niemand op de overweg. Overstromingen van de Donau en aardverschuivingen hinderden het weekeinde het weg- en treinverkeer in het gebied van Salzburg en Tirol. Overstromingen kostten in Zuid- Korea aan 47 personen het leven, onder wie acht uit één gezin, die in de slaap werden verrast. Brits leger weg uit Gibraltar ks;;gn z°, type Shackleton "an Gibraltar naar Enge land worden "overgebracht, waar de toestellen ter beschikking van de Navo zullen blijven. Ook zullen ongeveer dui zend man RAF-militairen en he' burger- P®r®°"ee' van le basis worden gerepa trieerd. Deze maatregel houdt kenneli'k verband met de bezuinigingsplannen van de regenng-WUson HEIDELBERG Het hoofdkwartier van de Amerikaanse landstrijdkrachten Europa en het commando van het Amerikaanse zevende leger in West- Duitsland zullen in Heidelberg wor den gecombineerd. Deze samensmelting zal voor 1 december a.s. hear beslag krij gen. waarbij ;;eneraa* Andrew O'Mea a opperbevelhebber "an het zevende legei luitetiant-generaai Theodore Conway als zijn plaatsvervanger voor dit leger zal optreden. De reorganisatie houdt ver band met het vranse verlangen dat (e troepen van andere Navo-landen voor 1 april van het -olgend iaar uit Frankriik worden teruggetrokken. Skelet van mens uit Ijzertijd LONDEN In Dounreay, Schotland is gisteren een menselijk skelet gevon den dat volgens -en voorlopige -chatting zou dateren uit de Ijzertijd Deskundi gen zijn onmiddellijk voor een onder zoek naar de olaats van ontdekking ver trokken. ZEVENAAR Gisteravond u de ka pitale boerderij van di heer H. teen ties in Duiven afgebrand Df inboedel en hooivoorraad ringen verloren Dj schade wordt geraamd op enige honderdduizen den guldens. Oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. TILBURG Een machinist van een Eindhoven reed, zag in Tilburg onder aa Hij bracht de trein direct tot stilstand er tje, dat ernstig gewond bleek te zijn, was halen van het talud gevallen. trein die vrijdag van Tilburg naar a de spoordijk een jongetje liggen, ging op onderzoek uit. Het jongc- n een poging zijn vlieger te achter-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5