Vissers op trap om naar de dominee te luisteren Ontsluiting Poelpolder over gedempte haven B. en W. Hazerswoude onderzochten opnieuw vuilstortmogelijkheid Botsing Voorschoten eist vier gewonden Opslagplaats Gemeentewerken Benthuizen bij de halschool AGENT-BEZORGER NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 25 JULI 1966 T uinbouiccur sussen m nieuwe seizoen LISSE Zoals de laatste jaren gebruikelijk is, zullen van begin oktober tot uiterlijk 1 maart 1967 in het gebouw van de Plantenziekte- kundige dienst weer speciale tuin- bouwcursussen worden gehouden. Verschillende instanties organiseren cursussen als volgt: Uitgaande van de KVOB Centrum Bloembollenstreek en de afd. Lisse van de LTB: 1. speciale cursus in plantenziekten in bloembollen op maandagavond van 79 uur en van 911 uur. leider C. A. Gehrels, aanvang 3 oktober; 2. speciale cursus in narcissen- en cro- cussenteelt op dinsdagavond van 7 9 uur en 911 uur, leider D. Möhl- mann, 4 oktober; 3. speciale cursus in plantenziekten op vrijdagavond van 7—9 uur, aanvang 7 oktober, leider C. A. Gehrels. Uitgaande van de afd. Lisse van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur: 4. speciale cursus in de hyacinthen- teelt op woensdagavond van 79 uur en 911 uur, aanvang 5 oktober, leider C. A. Gehrels; 5. speciale cur sus tulpenteelt op donderdagavond van 79 en 911 uur. aanvang 6 oktober, leider D. Möhlmann: 6 speciale cursus in hyacinthenteelt op vrijdagavond van 9—11 uur, aanvang 7 oktober, leider C. A. Gehrels. De cursussen zijn toegankelijk voor personen boven 18 jaar; wie jonger is moet een diploma hebben van een tuinbouwschool of -curus of land bouwschool of -curus. Men kan zich thans reeds opgeven bij de leiders of op het kantoor van de Planten- ziektekundige dienst Wedvlucht Oude Blauwband LISSE De Oude Blauwband hield een wedvlucht van Mons. Los 9.30 uur met n.n.w. wind; 140 duiven. Uitslag: K Ippel 1—13; D v Reenen 2—32; Doeswijk 3—27—34—35; De Bruin 412 1819; G Janssen 515—21; B Schoone 614—2326; A de Borst 78917 22; Roodenburg 10—11—24—2530—31-; Duyvenbode 16—28; R v Diest 20; H Dijk 29; Gebr Mijnders 33. Eerste duif 12.20, 12.07 m.p. min., laat ste duif 12.51, 10.16 m.p. min. Ook hield men een fondvlucht van Bordeaux, 908 km. Slechts 1 vogel be reikte zaterdag het hok. Film op zee wordt erg op prijs gesteld waren er zoveel bezoekers, dat in de toch ruime recreatiezaal extra stoelen moesten worden bijgezet. Bijdragen Een patiënt wordt aan boord van het hospitaal-kerkschip De Hoop gebracht. AMSTERDAM Het jaarver slag van het hospitaal-kerkschip De Hoop geeft weer blijk van een grote activiteit. In totaal legde men in 1965 21.167 mijl af. De „Kerk op de Noordzee" werd door j stTa^Tj^rd "Dirk* 2100 varende kerkgangers in 141 diensten bijgewoond. Van deze diensten werden er 98 via de scheepszenders uitgezonden. Ge schat wordt dat hierdoor 30.000 varende kerkgangers de diensten beluisterden. Het aantal luis teraars aan de wal is niet te ra men. Vele malen bleek de kerk- zaal aan boord te klein en zaten de kerkgangers op de trap naar de recreatiezaal. Helaas ontbreekt nog steeds een vaste scheepsarts. Een aantal artsen werd bereid gevonden één of meer reizen voor de medische hulpverlening te verzorgen. Er kwamen patiënten van allerlei nationaliteiten aan boord. Er werden onder meer 123 recepten klaargemaakt. Recreatie Groot project voor Lisse LISSE In de raadsvergadering van 9 augustus zal aan de orde wor den gesteld de demping van de haven en de aanleg van een derde toegangs weg naar de nieuwe woonwijk Poel polder. De Eerste Poellaan is momen teel de enige uitvalsweg maar deze geeft geen goede verbinding. Het is voor de Poelpolder van het grootste belang, dat op korte termijn een begin wordt gemaakt met de aan leg van de hoofdtoegangsweg, die is geprojecteerd over de te dempen ha ven. De afstand naar het centrum wordt daacdoor niet alleen belangrijk verkort, maar bovendien is het verkrij gen van een vrije kruising met de Laan van Rijckevorsél. door de be staande brug over de haven te benut ten als viaduct, van betekenis. Bmgboinv In deze weg zal voorts een brug ge maakt worden om een open verbinding te krijgen tussen Greveling en Ryn- sloot, welke brug in den droge kan worden gemaakt, waarna de Rijnsloot Raads-agenda van Lisse LISSE De gemct?mteraad zal op 9 augustus in openbare zitting bijeen komen. Onder meer de volgende voor stellen zullen aan dlï orde komen: Salariëring chef financiën. Wan neer per 1 augustus de gemeente-ont vanger zal zijn vertrokken, wordt dezte functie niet meer vervuld, doch wordt de financiële leiding gplheel in handen gegeven van de heer S. Broersen, die 777 donderdag-race door uitbaggering in verbinding zal komen met de Greveling. Hierin is ook begrepen de recon structie van de Grachtweg nabij het Veilinggebouw H.B.G. en het gepro jecteerde Esso-servicestation, terwijl gelijktijdig zal worden uitgevoerd het rioleringsplan van het ingenieursbu reau Dwars, Heederik en Verhey. Het plan voor demping yan de ha ven is ontworpen door het ingenieurs bureau Friednoff en Van Heerde te 's-Gravenhage. recreatie die het nieuwe hospi taal-kerkschip kan bieden. De meest gewaardeerde vorm van ontspanning blijken de filmvertoningen te zijn, vermoedelijk omdat daardoor de da gelijkse omgeving (de zee en het zware werk) wordt vergeten en men echt in een andere sfeer komt. Een enkele maal bracht de scheeps predikant het probleem van de te vertonen film in zijn preek ter sprake, zodat er na de film nog een levendige „preek-filmbespreking'' volgde. Weerzien fjOK van het gezellig samenzijn wordt gezien de enthousiaste verhalen erg genoten. Het is voorgekomen, dat een vader en zoon die elkaar in geen jaren hadden gezien doordat ze steeds op verschillende tijden thuis waren, elkaar hier vonden. Dikwijls A LS BIJDRAGEN van de vissers werd gedurende de teelt 1965 tot 1 april 1966 in totaal van 89 schepen f 9.310,88 ontvangen. Daarbij was van 28 Katwijkse schepen f 2.316J8. Burgerlijke «tand KATWIJK GEBOREN: Sophia Cor nelia, d v M J Schijfff en LL Groenen boom: Reindert Cornelis. z v R Vliegent- hart en C van Harten; Herman Marcel, z v A J Koelewijn en L van Duijven- bode; Geertruida, d v C J Haasnoot en G Houwaard; Marietje, d v J Zwanen burg en G de Jong; Cornelis Benjamin, z v C Guijt en J C Haasnoot; Okke Jo hannes. z v J F J Engelen en E Hoek- D Holwerda en A Meinsma; Petronella, d v G de Jong S Zwanenburg; Jacobus, z v W Ru waard en L C van Duijn; Maartje, d v A Heemskerk en S Notenboom; Jacoba, d v J Duijvenboden en A Knetsch; Ma- riannen Cornelia, d v N Zuijderduijn en C A R Jansen; Dirk, z v C D van Beelen en H de Best: Dirk, z v J van Duijn en L Barnhoorn; Alida, d v M Hazenoot en A Ouwehand; Elisabeth Jacqueline, d v H van der Plas e van Velzen; Ronald Dica, z v C Beelen en D van der Plas; Gilbert, J A Verhoef en L de Jong. ONDERTROUWD: F C P J Rosdorff te Oegstgeest en C T M Boskamp. GETROUWD: Wilhelmus Maria Ro vers te Rotterdam en Eke Willy Lager- veld; Hendrik Johannes de Vries te Jut- phaas en Adriana Cornelia Landheer; Adrianus van Wamelen en Maria Mag- dalena Dubbeld te Schiedam. OVERLEDEN: Martina Rovers, 76 j, v B Vlieland; Clasina van der Plas, 75 j, w v H de Best; Jacob Hoek, 76 j; Christiaan Jozeph Jacobus Hesse, 73 j; Egbertus Hermanus Ignatius Beekman, 83 j; Aagje Hus, 43 j. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 9.48 en 22.19 uur; laag water 5.22 en 17.52 uur. VOORSCHOTEN Zondagmorgen omstreeks half twaalf verleende een personenauto, bestuurd door een me vrouw uit Voorschotep, geen voorrang aan een bromfiets terwijl zij de Karei Doormanlaan uitreed en de Veurseweg naderde. De bromfiets werd geschept. De bestuurder P. B. en zijn duopassa gier A. v. d. P., beiden uit Rotterdam, werden met ernstig letsel naar het Al meer dan 30 dravers voor dan optreedt als administrateur. Ten gevolge hiervan moet diens salaris we gens grotere verantwoordelijkheid worden opgletrokken tot 85 pet van dat van de gemeente-secretaris, 'wat voor hem een salarisverhoging betekent van f 116 per maand. Dezte verhoging moet de raad goedkeuren. Vol- t van openbare werken is het pand Kanaal straat 136 niet meer in goede staat van bewoning te bnengen, zodat het ge meentebestuur de raad voorstelt dit huis onbewoonbaar te verklarvm. De nieuwe raad. Na onderzoek van de nodigie bescheiden cn toepas sing van dc formaliteiten kan het ge meentebestuur de raad adviseren alle raadsleden toe te laten. LISSE Voor het staatsexamen hbs-a zijn geslaagd D. van Ruiten en J. van Diest. LISSE De Lisser wandelsportver eniging LWSV neemt met 32 jongelui deel aan de jeugdvierdaagse te Ede van 10 augustus. Kruispunt Dorpsstraat- Provinciale weg HAZERSWOUDE De gevaarlijke situatie bij het kruispunt Dorpsstraat- prov. weg voor de schoolgaande jeugd, waaraan in de vorige raadsvergadering aandacht werd geschonken, heeft ertoe geleid dat er een bespreking heeft plaatsgehad met een vertegenwoordi ger van de Provinciale Waterstaat. In deze bespreking zijn diverse mogelijk heden en suggesties onder de loep ge nomen. De uitvoering zal thans wor den nagegaan. Aan de hand van de uitslag van dit onderzoek zal worden nagegaan of contact met schoolhoofden nuttig kan zijn. Academische ziekenhuis te Leiden ver- •oerd. Een tweede bromfietser trachtte het ongeluk te ontlopen, maar kwam in een slip terecht. De bestuurder van deze bromfiets, E. P. v- D„ kwam met zijn eveneens uit Rotterdam afkom stige duopassagier ook te vallen. Bei den liepen schaafwonden op. De mate riële schade aan auto en- bromfietsen was groot. Bachconcert en kermis voor langdurig zieken VOORSCHOTEN Voor de korte- baandraverij donderdagmiddag be staat veel animo. Reeds 33 dravers zijn ingeschreven. Dit grote aantal Inschrijvingen bewijst dat de Prins Bernhardiaan te Voorschoten door de kenners wordt gezien als de beste kortebaan van Zuid-Holland. Zelfs bii regen blijft de baan droog, althans zo droog dat een draverij nimmer behoeft te worden uitgesteld. Onder de ingeschrevenen bevinden zich de stallen van J. de Graaf met Anna Scotoh; A. G. Knijnenburg met Buick Magowan, de winnaar van vorig iaar; J. Dooyeweert met Cromwell W. en Chantiago, welke draver in Voorschoten voor het eerst op de korte baan uitkomt: A. Zwart met Un Gamin en Annie Norma; A. G. Heskes met Bentoprise en J. van dei- Ham met Xylon S. Voor de schoolkinderen is er een prijsvraag met vele prijzen. Dc jeugd moet raden welke dravers met de ere-prijzen naar huis gaan. Aanvang donderdagmiddag om 13.30 uur. Ook zaterdagavond zondag voor r.k. Voorschoten VOORSCHOTEN In de SI Laurentiusparochie is onder de parochianen een enquête gehouden over de vraag of het nutttig is voor Voorschoten de zondagsviering uit te breiden tot de zaterdagavond. Alle kerkgangers boven de 17 jaar hebben een formulier ingevuld. Er kwamen 997 antwoorden binnen, waarvan 847 maal vóór de zaterdagavondviering en 150 maal tegen de zaterdagavond viering. Als meest gewenste tijd werd opgegeven zaterdagavond 7 uur. Pas toor M. M. Out heeft thans aan de bisschop van Rotterdam gevraagd tot invoering van de zaterdagavond' viering te mogen overgaan. IJMUIDEN De honden- en katten- fabrlek en de vismeelcentrale waren de afgelopen week een belangrijke klant. ZU kochten veel van de In IJmuiden aan gevoerde schelvis, kleine gul en kleine koolvis. De handel betaalde niet veel >or deze soorten. Ze gingen weg voor et ver boven de minimumprijzen. De grootste soorten schelvis en gul haalden maar net f 30. Ook voor de ka beljauw was maar matige belangstelling. De export van stijve kabeljauw naar België was ook matig. We vakantie is daarvan wel de belangrijkste oorzaak. De grove haring, makreel en schol vorm- uitzonderlng. De aanvoer hiervan ar zuinig. De haring en makreel liepen op tot 45 gulden, voor een kist voor de schol lagen de prijzen nog hoger. Haringvangsten De haringvangsten blijven over het al gemeen aan de schrale kant. Er wordt merendeels kleine haring gevangen. Dit leidde ertoe, dat drie schepen het ver derop zochten, in de wateren rond Ier land. Het waren de SCH 196 (Helena), de KW 55 (Johanna Lydia) en de KW 144 (Cornelis den Duik). De KW 144 had een kleine maar waar devolle lading, die f 15.000 opbracht Of andere schepen dit voorbeeld zullen vol gen, valt nog te bezien. De Ierse Zee is erg wisselvallig. Men vangt er veel of helemaal niets. De haring vangsten op de Noordzee hebben plaats 250 mijl van de Neder landse kust. Gaan de schepen naar de Ierse Ze dan moet er 550 mijl worden afgelegd. Wat de koffers betreft: de platvisvang sten zijn de afgelopen week niet erg meegevallen. De kotters die de laatste maanden zo goed onder de kust hebben gevist, zullen het nu verderop gaan zoe ken, deel door het slechte weer en de vangsten waren trouwens ook niet best meer. Vele grote kotters zijn overgegaan op de rondvisserij die tot dusver niet veel heeft opgeleverd. Aanvoer Voor de aanvoer van vrijdag waren er 50 vaartuigen aan de IJmuider vishal. Zij hadden een aanvoer van 4.700 kisten vis. .•an 1190 kisten schelvis, 180 wijting 430 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 10 lake 420 haring, 910 kleine kistjes haring, 90 kisten makreel, 1250 schol, 220 varia, 31 tarbot, 430 stijve kabeljauw en 40.000 kilo tong. In Scheveningen werden vrijdag gevoerd 50 kisten schelvis 250 kisten gul kabeljauw, 510 kisten schol, 60 kisten varia, 700 kleine kistjes haring en 14.000 kilo tongen en tarbot. Vandaag aan de markt Er lagen vandaag 60 vaartuigen de markt met een aanvoer van 8000 kis ten vis, waarvan: 2618 kisten schelvis, 625 wijting, 1500 gul ên kabeljauw, 1260 koolvis, 193 haring, 1090 kleine kistjes haring, 75 kisten makreel, 488 kleine kist jes makreel, 998 schol, 50 haai, 500 di- n, 880 stijve kabeljauw, 17 tarbot en 23.000 kilo tong. Aan de markt lagen ondermeer, de KW 101 met 230 kisten. KW 136 (Urania) met 179 KW 41 met 1600. LJM 5 met 715, KW 183' met 100, IJM 73 met 130, de IJM 45 met 137. De KW 98 (Elisabeth) met 125, KW 124 (Sursum Corda) met 91, KW 33 Limanda) met 97. KW 52 (De Vrouw Anna) met 110, KW 200 (Antje) met 185 KW 191 (Deo Volente) met 90, KW 128 (Leantje) met 153, WR 37 met 205, KW 186 (Anna Jacob) met 122, KW 145 met 185, IJM 57 (De Zeehaan) met 1750 en 140 kleine kistjes, VL 103 met 348,. KW 67 met 150 en 110 kleine kistjes. Kleuter (2) op nippertje gered ALPHEN De tweejarige Hendrik Verhagen is zondagmorgen omstreek; 9.45 uur in een onbewaakt ogenblik in het Bospark in een vijver geraakt. 0! schoon het ongeval aanvankelijk nies werd opgemerkt, trok even later iets vreemds de aandacht van een 63-jarigt voorbijganger. Hij zag wijde kringen en luchtbellen op het wateroppervlak waarop hij zich onmiddellijk te water begaf. Hij slaagde erin het al bewustelozt ventje op het droge te brengen. Sa men met omstanders paste hij kunst matige ademhaling toe wat met succe: werd beloond. Gelet op de gelaats kleur en de polsslag van de drenkeling kwam de hulp net op tijd. Nadat het jongetje naar huis wa; gebracht, kon dokter Pilon constate ren. dat het ventje geen nadelige ge volgen van zijn bad in de vijver heef. overgehouden. Bouw kleuterschool HAZERSWOUDE Door het R.K schoolbestuur te Hazerswoude-dorp is aan het college van B en W verzoch: de bouw van een lokaliteit ten behoeve van het kleuteronderwijs te bevorde ren. De kleuters zijn thans onderge bracht in een lokaal bij de lagere school. De huisvesting is slecht er biedt bovendien te weinig ruiimte. Ia het nieuwe gebouw zal ruimte moeter. zijn voor maximaal 120 kleuters. De mogelijkheid om aanvullende ruimte te maken voor 40 kleuters is aanwezig De totale kosten, inclusief grond- en inrichtingskosten worden geraamd op f 265.000. B en W stellen de raad voor het krediet voor de bouw beschikbaar| te stellen. VOORSCHOTEN Voorschoten raakt gewend aan de stoet brancards en rolstoelen voortgeduwd getrokken door zusters Domini canessen en studenten. Als echte va kantiegangers blijven zij niet bin- de poorten van „Bijdorp", maar trekken zij door het dorp. Zondag middag ging de bekende stoet via de Voorstraat naar de hervormde dorpskerk. Cantor-organist H. J. Walvaart be klom deze middag de toTen en be speelde het carillon. In de kerk wer den de zieken door de hervormde diakonie van Voorschoten en Veur ontvangen. Nadat ds. Saraber iets over de historie van het kerkgebouw had verteld en de heer Walvaart het orgel had geprezen, gaf de laatste een con cert. Het programma bestond uit wer ken van Joh. Sebastiaan Bach in ver band met de herdenking van de sterf dag van Bach. Een hoogtepunt was ook de zater dagmiddag in de tuin gehouden ker mis. De gemeente zorgde voor het op zetten en uitlenen van de weekmarkt- kramen en nadat een van de zieken het papieren lint tussen twee korfbal- palen had stukgeknipt, begon een vro lijke kermis. Alle gasten waren goed gemutst, de zusters zelfs dubbel: boven hun kap stonden de kleine feestmutsjes bijzonder charmant. Zieken en gezonden hadden tijdens deze kermis gelijke kansen. Er werd veel cn hartelijk gelachen zaterdag middag, en ook zaterdagavond, toen de Hollandse familie Trapp. de familie Kortmann uit Noordwijk. de gasten vermaakte. Vanmorgen om elf uur bracht de bisschop van Rotterdam, mgr. M- A. Jansen, een bezoek aan zijn zieken en morgen om elf uur meert de salonboot ..Afivauna" aan de Molenlaan om de vakantiegangers een dag naar het vo gelpark in Alphen te brengen. HAZERSWOUDE Na dc verwer ping van het voorstel van B. en W. t.a.v. de vuilnisstortplaats in de raads vergadering van 28 april hebben B. en W. mogelijkheden bestudeerd om uit de impasse te geraken. Daarbij werd het college gedwongen een voortgezet te storting langs het Westeinde te ver zekeren. Alte andere oplossingen zou den veel tijd vergen, terwijl de dage lijkse afvoer .van vuil toch verzekerd moet blijven. Daarnaast moest men re kening houden met de financiële be zwaren die de raad koesterde ten op zichte van het reeds eerder ingedien de voorstel, terwijl ten slotte de over last verbonden aan een voortgezette storting ter plaatse moest worden ge miniseerd. Het college is van oordeel, dat uit de beraadslagingen duidelijk naar vo- is gekomen, dat de meerderheid de raad geen bezwaar heeft tegen jaarlijkse vergoeding van ƒ4000.- voor de thans in beslag genomen grondoppervlakte. Bij de verdere on derhandelingen zijn zij daar dan ook van uitgegaan. Het grootste gedeelte van de bezwaren van de raad richtte zich naar de mening van het college tegen de voorgestelde vergoeding voor de verwijdering van het op 1 januari 1965 aanwezige vuil. B. en W. hebben dan ook getracht hiervoor een oplos- ;ing te vinden door het vuil ter plaat je te laten liggen. Daarmee heeft de eigenaar ingestemd. mits het vuil wordt geëgaliseerd en afgedekt over eenkomstig de aan de vergunning ver bonden voorwaarden. Om daaraan bij deze hoeveelheid vuil te kunnen vol doen is een extra oppervlakte nodig van 5000 ca. De eigenaar is bereid dit aansluitende terrein beschikbaar te stellen tegen een jaarlijkse vergoeding van 750.-. De totale vergoeding ad f 4.750.- vervalt zodra de gehele stort plaats is afgedekt. Een en ander moet worden gezien Is de beëindiging van de oude monde linge overeenkomst. De daaruit voort- -loeiende kosten kunnen worden ge- aamd op 13.000.-. De mogeliikheid. om zü het dan wel licht tijdelijk, ter plaatse verder te storten zal als volgt kunnen worden gerealiseerd. dekken van de oude stortplaats en dc tocht benodigde specie kan zonder verder transport in de tocht ter plaatse worden gewonnen, waardoor tevens de bergingsmogelijkheid van de tocht nog aanzienlijk wordt vergroot. De eigenaar vraagt voor dit stort- recht eveneens een vergoeding van ƒ4000,- per jaar, echter met dien ver stande, dat geen vergoeding verschul digd is zolang hog vergoeding wordt betaald voor de oude stortplaats. De kosten voor het winnen van de specie en het afdekken worden ge raamd op ongeveer 4000,- per jaar. Teneinde on de tocht te kunnen gaan storten, zullen enkele voorzie ningen moeten worden getroffen aan drainages en waterafvoeren. De kos ten hiervan worden globaal geraaimd op 6.500,-. B. en W. zullen in de raadsvergade ring van donderdag voorstellen, het kapitaalkrediet van 13.000 en 6.500, totaal 19.500 voor deze nieuwe plan nen te voteren. Minimum overlast De eigenaar van de stortplaats is bereid gevonden de naast de oude stortplaats aanwezige tocht beschik baar te stellen voor de berging van huisvuil. Het op deze wijze gestorte vuil zal periodiek niet zeer kleine tus senpozen op gelijke hoogte met het maaiveld worden afgedekt met grond. B. en W. hebben gegronde hoon, dat dc overlast bierdoor tot een minimum kan worden beperkt. De voor het af- BENTHUIZEN In het uitbrei dingsplan in onderdelen 1963 is op een perceeltje grond, onmiddellijk gelegen achter de in aanbouw zijnde woning wetwoningen van de bouwvereniging ..Algemeen Belang" aan de Prinses BeatrixstraatKoningin Julianastraat grenzend aan het eigendom van de heer P. van Eijk, de bestemming „op slagplaatsen en bedrijfjes" gelegd. Dit perceeltje, ter grootte van plm. 550 m2, was aanvankelijk gereserveerd als opslagplaats voor de dienst van ge meentewerken, die in de hoek Bee- laertspark-Graaf van Bloisstraat was ingericht, doch in verband met de bouwplannen aldaar moest verdwij nen. Aanvankelijk waren aan de Prinses Beatrixstraat 8 en an de Koningin Ju lianastraat 4 woningen geprojecteerd. Door overschakeling op een keuze plan-type was het niet mogelijk aan de Prinses Beatrixstraat de voorgenomen 8 en aan de Koningin Julianastraat de voorgenomen 4 woningwetwoningen te doen bouwen en onderging het bouwplan een zodanige wijziging, dat thans van de 12 woningen er 8 aan de Koningin Julianastraat worden bouwd. Het gevolg is geweest, dat de toe gang tot het perceeltje grond, waarop de opslagplaats van gemeentewerken zou worden ingericht, van de oostzijde onmogelijk is geworden, terwijl het terreintje uit het zuiden, dus van de Koningin Julianastraat, niet kan wor den ontsloten. In dat verband hebben B en W on derhandelingen gevoerd met de heer P. van der Eijk, om van de Dorpsstraat over diens eigendom een toegang tot het perceeltje grond te verkrijgen, waarvoor de gemeente „recht van overpad" zou moeten verwerven. De heer Van der Eijk heeft B en W Schoolzwemmers Benthuizen niet meer in dit seizoen BENTHUIZEN B. en W. deelden de raad mee dat de gemeente Boskoop zich bereid heeft verklaard de in aan merking komende leerlingen van de beide lagere scholen gelegenheid te geven tot het schoolzwemmen in het zwembad aldaar. Voor de leerlingen van de openbare lagere Arnoldus van Osschool waren als tijden beschikbaar de maandagmor en dinsdagmorgen, van 10.30 tot iur; voor de leerlingen van de bijzondere lagere school, die daartoe in twee groepen behoorden te worden verdeeld, woensdagmorgen van 8.30 tot 9 uur en van 9 tot 9.30 uur, als mede donderdagmorgen van 9 tot 9.30 uur en van 9.30 tot 10 uur. B. en W. hebben nog getracht per groep in plaats van twee dagen een half uur een vol uur achtereen op dezelfde dag te verkrijgen, waaraan echter om orga nisatorische redenen niet kon worden voldaan Gezien de betrekkelijk grote afstand tussen de school en het zwembad, ach ten B. en W. het te bezwaarlijk twee dagen achtereen een half uur school zwemmen te geven, terwijl eventueel Raad Benthuizen Raadsvergadering H'woude HAZERSWOUDE Donderdag komt de raad in openbare vergadering bijeen in het-gemeentehuis aan de Rijndijk om 7.30 uur. Agenda: Be ëdiging Jac. Vos als lid van de raad; toelating van de nieuw benoemde le den; voorstel tot deelneming in het kapitaal van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten; voorstel tot overdracht van grond Hazerswoude-dorp ten be hoeve van de bouw van een R.K. kleu terschool; voorstel tot de bouw van een drieklassige kleuterschool te Ha zerswoude-dorp; voorstel tot het ver lenen van 'n krediet ten behoeve van de vuilnisstortplaats; voorstel tot aan koop van het perceel dorpsstraat 101; voorstel tot het beëindigen van een ge schil met de heer A. Visser; benoeming lid commissie tot wering van school verzuim. BENTHUIZEN Woensdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. Agenda: Voorstel tot onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuwe leden van de gemeenteraad; voorstel met betrekking met de bezol diging van het gemeentepitfrsoneel; tot het verlenen van een bijdrage aan de Stichting Sociaal-psychiatrische dienst Zuid-Holland; tot verkoop van eten perceeltje grond; met betrekking tot toekenning van uitkerig en pensioen aan gjewezen wethouders der ge meente; tot onbewoonbaar-verklaring van de woningen Dorpsstraat 116 en 118; beëdiging van de door B en W aangewezen ambtenaar de heter G. van Malkenhorst als waarnemend ontvan ger; voorstel tot wijziging van de „Huurautoverordening voor de gte>- meente Benthuizen"; tot het verlenen van vergoeding voor aanschaffing van meubilair voor d)e kleuterschool; voor stel voor de aanschaffing van 100 vuil nisemmers; voorstel om een perceeltje grond over te nemen in eigltindom van de firma Groen en Bregman; tot be noeming van een vakonderwijzjeres. vervoer per bus aanzienlijke kosten met zich zou brengen. Hoewel B. en W. de gemeente Bos koop en het Stlchtingbesluur erkente lijk zijn voor de medewerking hebben zy gemeend deze zaak voor het lo pende seizoen te moeten laten rusten. Ten aanzien van het seizoen-1967 zal het college zich nader beraden. BENTHUIZEN De hoofddirecteur van de Provinciale Waterstaat in Zuid- Holland heeft B. en W. bericht, aan de directeur van gemeentewerken toe stemming te hebben verleend tot het uitvoeren van de ve-rlichtingsplannen van de driesprong-Hogeveenseweg. BENTHUIZEN De aanleg van een gedeelte van de Roode Kruisstraat en de Ochtenstraat. alsmede de doortrek king van de Prinses Beatrixstraat is opgedragen aan de n.v. Aannemings- Maatschappij De Vries en Van Schie. te De Lier voor de som van f 115-000. BENTHUIZEN - Tot leerling-amb tenaar ter secretarie in tijdelijke dienst is met ingang van 1 augustus benoemd de heer Pieter Dirk de Man, wonende te Boskoop. BENTHUIZEN Burgemeester en wethouders van Leiden hebben mee gedeeld, dat de overschakeling op rdgas vermoedelijk zal plaatshebben op dinsdag 4 oktober, tussen 20 en 22 uur. BENTHUIZEN De heer H. Lip- pold. gemeentewerkman in tijdelijke dienst, is met ingang van 1 augustus in vaste dienst aangesteld BENTHUIZEN De woningen Dorps straat 116 en 118 zijn ongeschikt ter be woning en niet door het aanbrengen van verbeteringen in een bewoonbare staat te brengen, daar dit technisch en econo misch niet verantwoord zou zijn. op enkele bezwaren gewezen, die een dergelijk te vestigen erfdiens baarheid in verband met zijn agrarisd bedrijf zouden voortvloeien en de: waren voor hem dermate belangry dat hij, overigens met alle begrip voo; de situatie, waarin de gemeente is ko men te verkeren, de vereiste mede werking niet kon verlenen. Inmiddels hopen B en W zeer bin nenkort de doortrekking der Graal van Bloisstraat in oostelijke richting aan de orde te stellen. In het groene gedeelte ten ooslenl van de halschool zal naast het parkeer terrein tevens een opslagplaats van ge-I meentewerken worden opgenomen, dit door zijn centrale ligging ten opzichte van het dorp zeer gunstig is gesitueerd. Als gevolg hiervan heeft het per ceeltje grond in het uitbreidingsplan 1963 voor de gemeente geen nut meer. De heer Van der Eijk wil deze grond van de gemeente kopen. B en W stellen een prijs voor van f 3.89 per m2; in totaal voor f 2.139.50. Nieuwe vuilnisemmer! voor Benthuizen BENTHUIZEN Het aanta'.a voorraad zijmdte vuilnisemmers W draagt momenteel nog 5. Rekening houdend met de omstan digheid, dat nog dlit jaar gerekend moet worden op het ter bietwoning ge reed kom ein van 62 woningen achten B en W de aankoop van 100 vuilnis- emers gewenst. De aankoopprijs zal plm. f 9.65 per stuk bedragen. Snackbar Breg/nan moet verplaatst BENTHUIZEN -Ben» hebben een onderhoud gehad met de heer Jac. Bregman Pzn, eigenaar van de op {ie over te nemen grond staande snack bar. Tijdens dit onderhoud is zowel var de zijde van de heer Bregman als doo; B en W begrip getoond voor de om standigheden. B en W hebben de heer Bregman de geruststellende mededeling kunnen doen, dat geen lastgeving tot verwijde ring van de opstal zal worden gegeven indien geen verantwoorde oplossing voor hem zal zijn verkregen, terwij! wederzijds pogingen in het werk wor den gesteld om een voor beide partije: aanvaardbare en verantwoorde oplos-l sing te zoeken, waarbij van wederzijt' vertrouwen wordt uitgegaan. Dit neemt echter niet weg, dat huidige standplaats van de snackbar strijd is met het uitbreidingsplan me» het eveneens reeds door de ra» vastgestelde bestemmingsplan, terwij de'heer Bregman zelf de huidige stand' olaats als minder geschikt heeft aange merkt. B en W stellen de raad dan ook voo: de grond ter grootte van ongeveer 110 a 120 m2. grenzend an het gemeente eigendom, bij besluit van 10 juli 1968 aangekocht, „om niet" in eigendoit van de firma Groen Bregman over te nemen, onder voorwaarde, dat op grond van en voor rekening van dez< gemeente een beplanting als omschre ven in het voorstel van juni 1966 za' worden aangebracht. BENTHUIZEN In 1965 werd be sloten aan de openbare lagere Arnol dus van Osschool handwarkonderwiji door een vakleerkracht te doen ge ven gedurende twee uren per week Thans zijn B. en W. erin geslaagd me vrouw Anna Smit. geboren Muller, ge boren 20 juli 1912 te Krimpen aan de Lek en wonende te Pijnacker, Katwjj- kerlaan 117, voor deze functie aan te trekken. Zi.i is in het bezit van de ak ten K en respectievelijk nuttige handwerken voor meisjes en vrouwe lijke handwerken en geeft reeds jaren les in Rotterdam en Zoetermeer. TER AAR De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor zo spoedig mogelijk een Goede bijverdienste. Nadere Inlichtingen afd. Inspectie Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37. Leiden Telefoon 01710-31441. En bij de heer Maurits, Kortenaa; seweg 104,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4