TV RADIO Pipo de clown volgt in oktober Klaas Vaak op De krant alles<5$kan met CE&3^iür MW2 Kleuters mochten zelf kiezen We schieten toch op met de stereofonie Puzzelhoek Grove kant VRIJ D AG 22 JULI 1966 Eigen welterusten van de NTS .Jk laat de mensen maar praten stoor ze zo weinig mogelijk met v gen heeft Elles Berger in haar int view gezegd. Een loffelijk principe, dat men echter niet te ver kan door- 9™\eravond in het) HILVERSUM Klaas Vaak, die gesprek dat zij lueld met de actrice Barend de Beer niet zo best heeft kun- Aaf Bouber wel bleek. De 80-jarige is nen wennen In Nederland (in zijn vader- te breedsprakig om in kort bestek de land Duitsland vierde hij onlangs met geschiedenis van haar loopbaan onder-'ulster zijn duizendste verschijning op houdend te vertellen voor een miljoe-ket scherm) heeft zijn congé gekregen. t in de 0p 1 oktober «aat de NTS 's avonds om nenpublielc. Elles kon dat niet i.. hand houden-. De enkele pointes uit het verhaal, kennelijk wel even voorbe reid, werden met de bekende VA- RA-durf aan de grove kant gehouden. Wat dat wel nodig? Ook het stuk uit De Jantjes, voor Aaf Bouber ongetwij feld een levendige herinnering en een typering van haar vele prestaties aan het volkstoneel, kwam met zware vloe ken cru over in de huiskamers, vooral nu het min of meer gereciteerd werd. De chronologische vertelling v,an Mi mi Boesriach in de eerste aflevering van deze gesprekken voor de ca leende zich stukken beter voor maar rustig laten praten" dan het drukke gebabbel van mevrouw Bou ber, waaruit men wel een indruk van haar toch ontwapenende persoonlijk heid kreeg maar dat de activiteiten van een 60-jarige loopbaan op zichzelf vrijwel in het duister liet. „Voor de televisie kan en mag al les", deze moderne opvatting huldigt de VARA sterk, daarbij soms verge tende dat er ook iets „moet" namelijk een goed programma opbouwen, waar het ook over gaat. Bij dit alles dwong toch de levendigheid van deze 80-jari- ge alle respect af. de VARA had haar echter groter dienst bewezen door de ondervraging dit keer wel ter hand te nemen eh zelfs sterk door te voeren. Hu liet mevrouw Bouwer onnodig een 'adruk van grofheid achter en dat moet ook voor haar teleurstellend zelf welterusten zeggen tegen de kleuters en wel met een door Wim Meul- dljk daarvoor speciaal geschreven serie Pipo de clown. De herverschijning van Pipo zal heel veel kinderen plezier doen, maar aange zien het een keus van de kleuters zelf betreft, blijkt de eerste ontmoeting ook goed in te slaan. De NTS lost hiermee een belofte ii is sinds het afscheid van de innig-bemin- de Barend de Beer aan de slag gegaan om een eigen kleuteruitzendinkji het klokje van zeven uur (alle werkdagen!) te krijgen. Zij ging hiermee niet over één nacht ijs, maar gaf twee auteurs plus een bu reau in Eindhoven opdracht, proefseries te schrijven. Wim Meuldijk liet zijn Pipo herleven, Ton Hasebos kreeg kans kleine avonturen van zijn aardige Kabouter Kandelaar op schrift te stellen en het Eindhovense bureau maakte een proef- reeksje „Pompom en Pierewiet". Van alle drie de series werd een klein aantal opnamen gemaakt en helemaal af gewerkt en ja, toen moest er worden gekozen. Deze activiteit ressorteert nog onder de NTS „oude stijl", zodat de program maraad, pas gevormd, er geen beslissing in behoefde te nemen. Wel had de NTS in deze het advies nodig van de Werk groep Jeugd die nog functioneert onder Het Joodse theologische seminarie in New York heeft negentigduizend boeken op het gebied van Hebraica en Judaica verloren als gevolg van een brand in de bibliotheek. De totale waarde wordt ge schat op zeven miljoen gulden. De Ford stichting heeft honderdduizend dollar aangeboden voor de aankoop van nieuwe boeken. In twee jaar verdubbeld (Van onze radio- en tv-redactle) HILVERSUM Een rekensommetje van de NRU leert ons. dat Nederland toch wel opschiet met de stereofonische radio-uitzendingen, al staat het bij Ame- n tieners nog écht blij te maken? geef-ze de Philitina Jeugdgrammofoon 49.95 Kvuiswoovil-puzzel rika en Canada geweldig achter. In Euro pa slaan wij een redelijk goed figuur met onze vooruitgang, die in het laatste kwartaal bijna 20 uren stereo per week, dus plm. 10 pet. van de gehele radiozend tijd op de zenders Hilversum I en II heeft bereikt. Dit betekent mede een verdubbeling van het aantal stereozendminuten sinds de officiële invoering .ervan, nauwelijks twee iaar geleden. Na een lange tijd van experimenteren begonnen de officiële uit zendingen nl. met 10 uur per week. ver deeld over de diverse omroepverenigin- Sinds die 2e juni 1964 kunnen de om roepverenigingen hun eigen stereopro gramma's indelen, dank zij het gereedko men van voldoende studio's daarvoor en het initiatief van het NRU-laboratorium, dat begin 1963 de mogelijkheid om over één FM-zender (Lopik I) 3tereofonischc uitzendingen te verzorgen, verwezenlijk te. Voor die tijd moesten er, zoals u zich wellicht nog zult herinneren, bij elk van dergelijke uitzendingen twee zenders in bedrijf zijn. Dan zonden twee omroepver enigingen tegelijk een programma uit. Enkele malen is dat bijv. gebeurd met een uitvoering van de Mattheus Passion. Men behielp zich bij de eerste uitzen dingen over één zender met de begin 1963 gereedgekomen nieuwe VARA-stu- dio, welke door de NRU voor stereo was ingericht, maar sinds 1964 heeft elk der vier grote omroepen stereostudio's met complete apparatuur in eigen huis. In het laatste kwartaal, zo meldt de NRU ons. nam de AVRO van de totale stereozendtijd 34 pet. per week voor haar rekening, de KSO 14,3, de NCRV gemid deld 23.9 en de VARA 27,7 pet. Horizontaal: 1. Opium, toebereid om te roken.vfi. .het voedsel der Israëlieten in de woestijn, 10. oude rekening (afk), 11. Ierse provincie, 13. tegenstelling van hoog. 15. voornaamw.. 16. onderdeel van de staat, 20. iemand die treitert, 22. vreemde munt, 23. gewicht, 25. glijvoer-| tuig. 26. stok, 27. gravure, 28. halsdoek,! 10. voorzetsel,- 31. oplettendheid. 34. slede, 35. stap,, 37. preek. 41. voegwoord, 42. gem. in Friesl. 43. zieleleed. Vertikaal: 1. fijnkorrelige, grijsachtige poreuze zandsteen, 2. vogel, 3, wiersoort, 4. voorzetsel, 5. scheik. element (afk), 6. de ttfraalf machtige goden der Germanen. 7. deel van de bijbel (afk), 8. rangtel woord, 9. vlaktemaat, 12. zijtak Elbe, 14. nog onrijpe druiven. 17. vermoeid, 18. rangtelwoord, 19. toethoorn. 21. offertafel (meerv.), 24. slang. 29. hoekpijler, 32. zwakke. 33. insgelijks, 34. voeg woord. 36. achting, 38. water in Friesl.. 39. godsdienst (afk), 40. van het teken af te herhalen (afk. in de muziek) Hilversum III tot 5 uur op middengolf (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Wij herinneren er nog eens aan, dat in de maanden augustus en september de arogramma's van Hil versum III het laatste uur (dus van 5 tot 6) niet meer op de middengolf 240 m zijn te beluisteren. Men kan het programma dan alleen beluisteren via de FM-zenders en de A:TS laat aankomst Vierdaagse zien Kleuter-opinie leiding van Ben Klokman. En ziedaar, gaan. want ook zö wilden we een duide- men kon niet tot echte overeenstemming lijk beeld hebben komen. I Als dat niet ijverig en toegewijd is. eten we het niet meer. Intussen was binnen de NTS de strijd an „ja en nee" aan de gang en kijk „Waarom het de kleuters zelf niet ge-eens. hoe gemakkelijk was het toen, dat vraagd?" zelden de NTS-heren en aat de NTS al beschikt over een „hoofd pro- leidde tot een origineel idee: opinieonder- j grammadienst" in de persoon van Carel zoek op een kleuterschool. I Enkelaar. In overleg tussen de Werkgroep Jeugd Hij hakte gewoon de knoop door. want en de afdeling Studie en Onderzoek de programma-adviesraad had er niemen- werd besloten, dit experiment niet op te dal mee te maken. ..Vinden de kinderen dragen aan het Hilversumse bureau lm tomart (speciaal gesticht voor om- roep-enquéteringen) maar het in eigen hand te houden. Dr. B. P. Hofstede, hoofd van genoem de afdeling, maakte de opzet, zijn assis tent drs. P. M. Hendriksen voerde het onderzoek uit. De aardigheid duurde een hele school week. Elke ochtend om 9 uur begon de „les" op de kleuterschool met de verto ning van een aflevering van elk der drie series. Elk vertoninkje duurde vijf minu ten cn met een ogenblikje rust ertussen om de aandacht van de kleintjes niet te vermoeien, nam het hele experiment zo'n 20 minuten in beslag. Daarna ondervroeg de kleuterleidster de kinderen. „We hebben dat expres niet zelf ge daan". vertelt de heer Hendriksen ons, „het was toch al iets ongewoons in de klas en we dachten: als wij nu nog vra gen gaan stellen, zijn de kinderen zich zelf niet. We wachtten dus tot de klas weer ordelijk zat en dan lieten we heel eenvoudige vragen stellen, zo van „welk stukje vonden jullie nu het leukste?" en dan kwamen de kleintjes wel los." „En was het iedere dag Pipo de clown, „Ja. We gingen af op de grote meerder heid en die was alle vijf de dagen voor Pipo, of we die nu het eerst of het laatst lieten zien. dat gaf niet. Daarom hebben wij dus geadviseerd, de Pipo-serie te kie- Neen, hoor! Pipo leuk? Dan Pipo." En daarna ging ook hij op vakantie. Vervelend, maar nu zijn er weer stemmen, die zeggen „Waar om moest meneer Enkelaar dat beslis sen?" en zo blijf je wel aan de gang. 't Zal nu wel beslist blijven. Pipo draaft zaterdagavond 1 oktober precies om 7.01 uur op voor de kleuters. Duits mannetje Klaas Vaak vliegt dan voor goed weg op zijn wolk. Maar Pipo wordt óók wel eens moe van zijn avonturen en wie weet. kan Kabouter Kandelaar met i zijn zoete liedjes hem dan opvolgen... We moeten maar moed houden, alle „welterusten-mannetjes" bedoelen het zo VANAVOND TE ZIEN Philitina Jeugdgrammofoon 49.95 Bob Sckolle in de feestbloementjes (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Bob Scholte. voor de oorlog een van de meest populaire radio zangers in ons land, daarna vertrokken naar België en daar nieuwe roem oogstende, heeft in Carré zijn gouden jubileum lustig gevierd. Hij heeft daar van gisterochtend opgetogen verteld in het KROradioprogramma „Koffie met Wie nu denkt, dat hiermee de kous af Kees" (Hilversum 3), maar de AVRO zal was. kent de Hilversumse omroepwereld er nog een en ander van laten horen en niet. De Werkgroep Jeugd was het met zien in een televisiereportage welke op dit advies niet eens (trouwens in de zaterdag 30 juli op Ned. 2 verschijnt, groep bestond onderling ook geen Al is het een en ander al verscheidene eenstemmigheid). Ben Klokman zei, dat weken geleden, toch zult u zich oog.kun- hij de reeks Kabouter Kandelaar an nen amuseren met het evenement dat Ton Hasebos liever had. maar liefst drie presentatoren had in Wil- De heer Hendriksen: „Maar daar had lem Duys, Wim lbo en Jan Theys en ik niets meer mee te maken, mijn afde- waarin het ensemble „Waar blijft de ling had haar werk gedaan en verder tijd?", gevormd door Heintje Davids. Do- dan het rapport uitbrengen strekte onze ra Paulsen, Joop de Leur. Paul Collin, bemoeienis niet." Herman Tholen en Sylvain Poons op treedt. Er kwamen nog andere bezwaren van de Werkgroep Jeugd: dat onderzoek, zei men. snijdt geen hout. 's Morgens om 9 uur reageert een kleuter anders dan 's avonds om 7 uur, als hij slaap heeft. Dan wil hij dromerige verhaaltjes, maar 's morgens wil hij lachen. Dus... onderzoek afgekeurd. „Ach", zegt de heer Hendriksen (want verder is nu iedereen op vakantie), „daar zit misschien wel wat in. Maar hoe moet je anders kleuters laten oordelen? Je kunt moeilijk 's avonds vertoningen gaan geven in een aantal gezinnen, nou, en dan moet je,het met haast gaan uit zenden." Dat is ook waar. Bovendien is het on derzoek erg ernstig opgevat: „Wij hebben een kleuterschool gekozen waar kinderen uit allerlei milieu op Kinderen vertellen een gelijkenis (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Evenals verleden jaar zullen dc gezamenlijke kerkelijke zendge* machtigden (CVK, IKOR en RKK) gedu rende vijf zondagen in de zomer de we kelijkse kinderuitzending „Woord vooi woord" wijden aan eigen activiteit van kleine kijkertjes. Ned. 1 KRO 7,05 uur een avontuur van Ivanhoe. 7.30 uur oude liedjes in „Muziek, muziek, muziek". 8.20 uur Brandpunt. 8.50 uur showprogramma van de Italiaanse televisie met vele sterren. 9.40 uur Bonanza: Little Joe en Hoss spelen voor hulp-sheriff. Ned, 2 AVRO 8.01 uur tekenfilmpje Mr. Magoo. 8.05 uur Dokter Ben Casey heeft een moeilijke pa tiënte. 8.55 uur Willem Duys met Vuist op het m.s. Rotter- VANAVOND TE HOREN literaire rubriek, optreden van het Radio Filharmonisch Sextet moderne werken. concert door het Omroeporkest (jeugdwerken van grote Franse componisten), stereo. plaatjes en praatjes. i 11 NCRV 1 voortzetting van de cyclus Promenade der Pro minenten, literaire rubiek. religieuze rubriek „Wijd als de Wereld." verstrooiingsprogramma ,,'t Is nacht over een deren tussen 3 en 12 jaar ^rijgen g«J<meq- heia dit Bijbelverhaal Op eigen manier uit te werken. In de eerste uitzending, op zondag 31 juli a s. (Ned. 1, 7 uur) zal een meisje het verhaal voorlezen. Hiervoor is een bewerking van Karei Eykman gekozen. Een week later zullen zes kinderen later, zien hoe zij de gelijkenis hebben uitge beeld in boetseerwerk. Nieuwe kinder-tv van de VARA (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Volgende week woensdag. 27 juli, start de VARA-televisie 's mid dags tussen 5.10 en 5.35 uur op Ned. 1 een nieuwe serie, getiteld „Kinderpro gramma 10" en bedoeld voor lagere schooljeugd van 9 tot 12 jaar. Het is een soort magazine voor aankomende tieners, dat wordt gepresenteerd door Jules Ha mel en de actrice Wieteke van Dort (Nieuwe Komedie). Mies Bouhuys en Wim Hora Adama die het programma samenstellen, zoeken daarbij naar onderwerpen, die de jeugd op deze leeftijd interesseert. In de eerste aflevering ontbreekt de beatfilm niet. maar wordt ook gekeken naar het ma ken van ijs, om enkele dingen te noe- Vanavond tv licht, radio tegenhanger (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM 't Is vanavond nog iet eens gemakkelijk kiezen uit de over vloed van amusement, die de televisie op twee netten biedt. Ivanhoe, Conny Fran cis, Pao en zonen Cartwright in Bonanza, dokter Ben Casey, Willem Duys.alle groten van het glas zijn aanwezig om u leiden van mogelijke plensbuien op vakantie-, vrije of zomaar vrijdag- Dat wordt wel eventjes overleggen met de hele familie, want er loopt nog een Italiaanse show ook tussendoor en daar in treden o.a. de Duitse Kessler zusjes op. Even een tip bij 't kiezen: bijna alles is import op de band. alleen KRO's Brandpunt en Willems Vuist zijn „leven de uitzendingen". De radio biedt rustig tegenwicht: hier feen dol amusement, maar heel veel goe- e muziek, de gebruikelijke praatrubrie ken met informatie over literatuur en kerkelijk leven en pas na de televisie verstrooiing op belde zenders. Vijfduizend namen voor aktie Vietnam GOES De initiatiefnemer van het petitlonement Vietnam, drs- K. F. Bon- man uit Goes, heelt verklaard dat sinds Ruim 2000 boeren llieldeil de aktie vorige week opgang kwam nu ongeveer vijfduizend mensen hun hand tekening hebben geplaatst. Zoals bekend is het de bedoeling in september tegen Prinsjesdag een verzoekschrift parlement aan te bieden waarir gevraagd om een openbaar kamerdebat over de kwestie Vietnam, Ruim 434.000 ha. Thans 101 ruil verkavelingen in uitvoering kunt U niet missen, geen dag JUFFROUW JOKIS UIT BRIGHTSÏIAD II iiii JAN H. EEKHOUT 30 De vent denkt: Ei. ik heb zin die slapende man lekker te vermoorden. En dan ziet hij wij gaan van de veronderstelling uit, dèt hij het duidelijk zien kon -, dan ziet hij aan de muur, boven het dressoir, een kris hangen. Hij denkt: Ik heb een dolk in mijn zak, doch met zo'n kris lijkt het me stukken en stukken leuker en oneindig geheimzinniger. En nu naar binnen, denkt hij. Hoe? Eenvou dig het raam omhoogschuiven. Het gaat al, warempel. Ze hebben vergeten, er de pin op te steken. Bof ik even! Hij werkt zich het „slaapsalet" binnen en.Kijk, dat is klink klare nonsens, juffrouw Jones. Ik voel, dat u het met me eens. bent. Ja. zei juffrouw Jones. En er is nog het feit, juffrouw Jones, dat de vent na zijn moord niets, maar dan ook niets heeft gestolen. Bespot telijk, of niet?! Intussen lijkt het er braaf op of de heilige hermandad de ganse affaire naar de doofpot verwezen heeft. Tenzij ze naarstig speuren naar de buitenstaander, die nooit geëxisteerd heeft. U hebt gelijk, u hebt volslagen gelijk, zei juffrouw Jones. Natuurlijk heb ik dat. Wilt u nog thee? Neen, neen, ik denk van niet. En er rest me trouwens geen tijd meer voor. Ik moet als de weerlicht zien, dat ik naar het station kom. Om precies te zijn, mijn trein vertrekt om twintig na twaalf. Ik zal moeten rennen. Neem u mij niet kwalijk, 'juffrouw Jones. Hij was opgestaan. Neen, juffrouw Jones, blijft u rustig zitten. Ik kom er wel uit. Ik ben hier al thuis. Hij reikte haar de hand ten afscheid. Juffrouw Jones neen, blijft u zitten dank voor alles. En tot vrijdag of zaterdag. Bij de deur draaide hij zich om. Zeg, juffrouw Jones, stel, dat wij de moordenaar vin den, u en ik! U vergeet uw hart, zei juffrouw Jones belerend. Het zoe ken naar een moordenaar verloopt niet zonder emoties... Dat hart kan me niets schelen! lachte Huil jongensach tig, terwijl hij de deur opentrok. .Mij wèl, mij wèl, dacht juffrouw Jones. Zij hoorde hem de voordeur openen. Ze zag hem zich naar het tuinhek begeven. Ze zag hem over het wandelpad in de richting van de stad schrijden. Zij keek hem na tot zij hem niet langer zien kon. VIII Op een ietwat gewild opgetogen toon had juffrouw Jones de heren Neels, Lister en Jenkins Harper negeerde ze de aanstaande komst van meneer Huil aangekondigd. Kunnen de heren zich indenken, hoe verheugd ik hierover ben? En zij had meneer Huil omstandig beschreven als een man, die vele mannen was met vele leeftijden, een goede vijftiger door de duifwitte fiaren, een dertiger door zijn roze gelaatskleur, naïef en wijs door de uitdrukking zijner ogen, geestig en ernstig in zijn uitlatingen, kortom: iemand, die men aanzag voor een kunstenaar, voor een wijsgeer ja, voor een wijsgeer of voor een doctor in de medicijnen, maar die in werkelijkheid één der Hulls was van de kaasgroothandel Hull Huil Brothers in het hartje van Londen. Neen, dat laatste was hij niet meer, want een hartkwaal noodzaakte hem uit de firma terug te treden. De heren Neels, Lister en Jenkins hadden toegeluisterd, er schier niets op gezegd, behoudens de jonge Jenkins dan, die toen juffrouw Jones uitgesproken was, zich ontvallen liet, voor geen goud een nacht te willen doorbrengen in de appartementen van notaris Brooks Waarna ook hij, Jenkins, de lippen toeneep. Neen, de heren waren niet zoals vroeger. Dat was sedert weken zo. 'Van wijlen eén zekere meneer Peacock, die door alléflef eigenaardige daden destijds in Brightstead van zich deed spreken. Hoewel de pers inzake de Brooks-affaire het stilzwijgen bewaarde, wat heel vreemd was. verstomde de publieke opinie geenszins. Wordt vervolgd er mee op (Van onze sociaal- economische redactie) DEN' HAAG In ons land zijn thans wordt 101 ruilverkavelingen in uitvoering met een totale oppervlakte van ruim 434.000 hectare. SILVERSLINGER =EN MAN! HET K-2'JN W) B ERG MACH- WAARCM TIGM)9CCHIEkJ WEL S'WERELDS ?WENDElAAe.EEN MISDADIGER. VAV4 Ik HOORDE DAT H'J OPGEPAKT tS DCCe HANDLANGERS VAN SILVERSUNSER CK- (SENS IN EUROPA SHVERSLIN6ER KTOT AlLEG IH STAAT/ Horizontaal: 1. pils. 5. smak. 9. rooster, 11. steek, 13. edele, 15. lent, 17. unie, 18. ore, 19. Dresden, 21. arena, 22. riskant, 24. Oss, 26. oele, 27. spel, 28. stelt, 30. stele, 31. diopter, 32. lege, 33. elan. Vertikaal: 2. Irene, 3. liet. 4 sok. 5. «té, 6. Medusa, 7. arend, 8. Oslo, 10. neen. 12 .termiet, 14. Liessel, 16. grens, 19. dra, 20. ent. 21. akelig, 22. Ross, 23. slede, 24 opera, 25. slem, 27. stel, 29. toe, 30. sté. laatste dag Der traditie getrouw zul- ra's van de NTS op de i de Nijmeegse Vierdaagse het eindpunt gesteld. Met commentaar van Frans Henrichs en Koen Verhoef wordt dan een reporta ge gegeven van de aankomst van de deelnemers in Nijmegen, compleet met het babbeltje langs de weg, het bloe- men-aanbieden enz. Alles is te horen en te zien via Ned. 1, op de middag van vrijdag 29 juli a.s. tussen 3 en 4 uur. Inmiddels heeft de gemeenteraad van Goes vragen van het raadslid A Mal- jaars (sgp) om maatregelen te nemen te gen de heer Bouman, die ambtenaar is, afgewezen. B. en W. deelden de ziens wijze van het raadslid, dat drs. Bouman provocerend optreedt, niet. Uit alle delen van ons land krijgt drs. Bouman reacties op zijn aktie. Deze kwamen onder van Kerk en Wereld uit Driebergen, enkele studentenvakbewegingen en de studen tenvakbeweging alsmede van oecumeni sche raden en jeugdraden en jongeren- comité's voor de vrede. Dit blijkt uit het jaarverslag-1965 van de Cultuurtechnische Dienst. In het afge lopen jaar zijn twaalf nieuwe projecten aan het voorbereidingsprogramma toege voegd, waardoor thans rond eenderde (nl. 394.100 ha) van de in ons land voor ruilverkaveling aangevraagde oppervlak te in voorbereiding is. Deze oppervlakte, die iets groter is dan de gehele provincie Overijsel. zal voor een belangrijk deel in de komende vijf zés jaren in uitvoe ring worden genomen. In 1965 zijn zes gebieden (totaal 7.220 ha) gereedgeko men en zeven ruilverkavehngsplannen (totaal 54.710 ha) In uitvoering genomen. Het jaarverslag geeft ook enkele cij fers over het ontwikkelings- en sane- iiugslonds voür de landbouw vorig juur hebben 2.037 boeren de landbouw verla ten en kwam 10.109 ha grond beschik baar voor vergroting van andere bedrij ven of voor niet-agrarische doeleinden. Het fondsbetaalde bijna ƒ5 miljoen uit. HEB RADIO vwAvoyp- Hilversum i 402 «i». VARA :e 0 Nieuws 18.19 Deze week praa.je: 18.20 Amusementsmu- ziek; 18 30 Jazz rondo; 18 50 Naar onze mening; crltisch commentaar; 19.00 Voor de jeugd; 19.30 Lezen -n schrij ven letterkundige rubriek; 20.10 Nieuws; 20.05 dadiophil- harmonisch sextet; 20.45 i.v.nu de*" World° Conference Genéve: VARA: 21.00 Stereo: kest; 22.30 Nieuws; 19.05 De avonturen van hoe. TV-feullleton tafl. 9i: i Schlagers en evergreens; NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nws. tn het kort: AVRO: 20 01 Mr. Magoo. tekenfilm; NTS: 20.05 Dr. Ben Casey - Het aan- gezient van het kwaad TV-film: AVRO: 2(V55 Voor de vuist weg; NTS: 22.10-22 15 2.10 SOS-b< ilPelten: 23.00 Lichte grammo- oonmuzlek; 23 45 Socialistisch ïieuws in Esperanto: 23.55- muziekprogramni Over boeken en schrijvers: 22.30 Nws. c-n herhaling SOS be richten; 22.40 Internationale oriëntatie ln kerk, zending en 23.55-24 00 Nws. TELEVISIE VANAVOND van de volkstuin, lezing; 15.1 16.00 1966: - 8.32 verslag van de conferentie van de Wereldraad van Kerken; 10.35 Lichte grammofoonmu- ziek; 17.00 Medische kroniek; 17.10 Licht ensemble- 17.30 Ra- dloweek journaal. Hilversum 11. 298 <n. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Meditatig; 7.13 Klassieke grammofoonmu- zlek; 7.30 Nieuvte: 7.32 Geeste lijke liederen: 7.55 Overwe ging: 3.00 Nieuws: '..10 Djlnn: ieerd programma: (8.30 2.03 Lichte 7.23 Lichte grammo- foonmuziek: 9.15 Oude EngeUe, Schotse en Amerikaanse volksliederen (opn.): 9.35 Wa terstanden: VPRO: 9.40 Leven en dood. lezing: VARA: 10.00 ZO. 135, gevarieerd program, ma: (Om 11.00 Nieuw*); 12 5 Oost Europese kroniek: 12 27 Mededelingen t b v. land- -r tuinbouw: 12,30 Licht orkest en zangsolist (gr i; 13 00 Nieuws: 13.10 113 15 Stereo: uinbouw; 12.30 Nieuws: Overheidsvoorlichting: Stereo: Lichte grammo- foonmuziek; 13.15 Tlenershow; 14.10 Musicerende dilettanten: U.30 Populaire grammofoonmu- zleK: 15.00 Gesprekken over de rca.iteit van het Misslefror.i 15.20 Stereo: Platenfeatival: 16.00 Henry Wood Promena- rfernc muziek (opn.); 16.55 De wereldkampioenschappen voet bal 1966: 17.25 Praatje: 17 35 nuziek18.20 SportpertscooD: NRC/NCRV: 11.00 Nieuws: 11.02 Koorzang: 11JO Muziek van het Leger des Heils; 11.50 Lichte orkestmuziek (gr.): (Om 12.00 Nieuws, eventueel actualiteiten); 1230 Licht geva rieerd muzlekprog ramma (opn.): (Om 13.00 Nieuws): 14.00 Nieuws: 14.02 Platenshow voor de tieners; 15.00 Nieuws; 15.02 Hoogtepunten uit operet tes musicals en films; 16.00 Niéuws: 16.02 Vrolijk muziek programma voor vakantiegan gers en wegeninformatiedienst; 7 00 Nieuws: 17.02-18.00 Sportshow reportages, uitsla- Draadomroep de lichte muze: 13 10 Voor'Nieuws; 10.02 Voor de Hilversum III. (248 m FM-xanalen». NRU/AVRO Nieuws: 9.02 Solisten- er. kestenparade (opn): 10.00 'Nieuws 10 09 Vnnr ,3e

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7