WONINGDRAMA WERD SPROOKJE Weekagenda Pretmachine op volle toeren Gerard Moespot zei gisteren Hos vastbesloten: „Vanavond slapen wij allemaal in het politiebureau, want thuis kan het echt niet langer" INetspanmng afgesloten; muren maken kortsluiting Commentaar Oplossing R.T.S. NIEUWE LETDSE COURANT VRIJDAG 22 JULI 1966 Veel belangstelling voor goede tulpen LISSE De Coöp. Bloembollen veiling H.B.G had voor de laatste twee bloembollenveilingen een aan voer van 4000 mand. De verkoop verliep vlot. Voor enkele soorten wer den iets hogere prijzen betaald. Vooral voor tulpen van goede kwali teit. goed gesorteerd en goed in de huid was veel kooplust. Bijgoed werd ook vlot verkocht. Vooral de crocus- sen brengen goede pryzen op. Op 16 augustus vieren de heer en mevrouw Moespot hun koperen bruiloft in een heel ivat zonniger omgeving dan hier in hun kamer tje met het natte behang. (Foto N. van der Horst) Vrijdag Hortus Botaaicus, Rapenburg: opening aquariumtentooasielling De Natuur vriend. DEN HAAG Houtrusthallen, 815 uur: concert 'ion. Mil KapeL DEN HAAG vVaalse kerk, Noordein- ii 25, 8 uur: oigelconcer Koos Bons DEN HAAG - Diligentia 8.15 uur: cabaret Lurelei. SCHEVENINGEN - Kurzaal. 8.15 u.: dans en zang uit fiwesië. Zaterdag DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: cabaret Lurelei. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u.: dans en zang uit Tunesië Maandag Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: „De stropers van de Zalmrivier" vakantie bezigheden voor de jeugd). Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur. Residentie-Orkest, met pianosolist Den Haag Zuiderpark, 2 uur Bolletje en de veldwachter. Dinsdag Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: „De stropers van de Zalmrivier" vakantie bezigheden voor de jeugd). Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Molen De Valk, 7.30 uur: avondexcur sie K. en O. Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk Voor straat, 8 uur: orgelconcert Piet van Eg- Schevenlngen Kurzaal. 8.15 uur: Hoofdstadoperette met „Ein Walzer- traum" Den Haag Zuiderpark, 2 uur .Alleen op de wereld". Woensdag Luxor, Stationsweg 19. 10 uur: stropers van de Zalmrivier" ivakantie bezigheden voor de jeugd). Pieterskerk, 7.30 uur: oecumenisch avondgebed Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociaal raadsman. Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur. Hoofdstadoperette met „Ein Walzer- traum". Den Haag Zuiderparx. 2 uur: „Het geheim van de oude molen". Den Haag Nieuwe Kerk. Spui, 8.15 uur: orgelconcert Jan Welmers. Scheveningen Oude Kerk. Keizer straat. 12 en 8 uur: orgelconcert Sander van Marion. Donderdag Openluchttheater bospark Kikkerpol der, 2 uur: toneelgroep Harlekino met „Het geheim van het Kokos-ejland" (vakantiebezigheden voor de jeugd). Katwijk aan Zee Triumfatorkerk, 8 uur: orgelconcert Bert Matter «Zutpnen) met Aafje Heynis (zang, alt) Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur; Residentie-Orkest, met pianosolist Den Haag Zuiderparx, 2 uur Tijl Uilenspiegel in Lutjebroek. Vrjjdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Ka- miel d'Hooghe, organist te Brugge (K. en O.-concert). Scheveningen Kurzaal. 8.15 uur: Afrikaanse balletten Den Haag Kloosterkerk, Lange Voor hout 4, 1 uur: orgelconcert Bernard Re- Den Haag Zuiderpark, 2 uur: „Re pelsteeltje". Den Haag Waalse kerk. Noordeinde 25. 8 uur: orgelooncert Wim van der Zaterdag (30 juli) Afd. Leiden Tuinbouw en Plantkunde excursie naar handelskwekerij gebr. Lam te Alphen aan den Rijn. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur: Afrikaanse balletten. Dienst apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen Doeza-apotheekl Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven-apotheek. Haven 18. tei. 20085. Op zaterdag 23 juli is in Leiden voer spoedeisende gevallen, 's-morgens van 3 tot 12 uur bovendien geopend: Centraal- apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. De zaterdag-, zondag-, avond. eti nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven-apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 24 juli van 's-morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Doeza-apotheek De Oegstgeestse-aptoheek is geopend. Doktersdienst Dit weekeinde hebben dienst: dokter Veldhuyzen, De Laat de Kanterstraat 35, tel. 20617; dokter Van Alphen, Noord- eindsplein 2a, tel. 22268; dokter Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522; dokter Van Gent, Plantage 14. tel. 22538; dokter De Jong, Hoge Rijndijk 15, tel. 32877; b.g.g. dokterstelefoon 22222. t'tlms Camera (7 en 9.15 uur): Incident op Cyprus (18 jaar); (2.30 uur, zondags 2.30 en 4.45 uur): Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur: Mary Poppins (a.l.). 9.15 uur); Boeing- (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Wat in deze kolom men een triest relaas zou worden, is nu een modern sprookje met een ty pisch „ze-leefden-nog-lang-en-ge lukkig"-eind eraan. Hoofdperso nen zijn Gerardus Hendrikus Moespot, een bruingebrande 34- jarige betonaf werker uit de 2de Haverstraat, zijn zwartharige, ten gere vrouw Engelina Maria Moes pot-Kroezen en hun vier kinderen Joop (11), Lienlje (10), Freddie (5) en Hennie (lVz). Deze hoofd personen zijn binnen 24 uur, van eergistermiddag tot gistermorgen, van een wanhopig ellendige icoon- toestand in een bijna nog fonkel- nieuwe maisonnette gekomen. Op papier althans, maar dat kan mor gen of volgende week echt worden. Gistermorgen nog zei Gerard Moes pot in volle ernst: „Als ik van daag geen huis kryg. ga ik van avond om acht uur met m'n gezin naar de Zonneveldstraat. Dan sla pen we maar bij de politie. Hier is het niet meer mogelijk". Het waren krasse woorden, die uiit- drukking gaven aan de werkelijk uitzichtloze woonellende in het veel te kleine, volkomen onbewoonbare huisje tussen Plantsoen en Leven daal, 2è 'Haverstraat 45." En Moespot was gegaan, als gistermor- gen CBH-ambtehaar Ouwenkerk wiet achter die uit'de lucht vallende op lossing was gekomen. OPERATIES 9.15 ur): Semiramide Luxor (2.30. 7 boeing (14 jaar). Rex (2.30, 7 er (14 jaar). Studio (2.30. 7 en 9 15 uur): De jacht op het boterbriefje (18 jaar); dagelijks behalve zondags, 10.30 uur: Sjors en Sjimmie en de gorilla. Trianon (2.30, 7 en*9.15 uur): De kaar ten op tafel (14 jaar). Ds. Groot beroepen LEIDEN Ds. J. Groot, Hervormd predikant alhier (wykgemeente Pniël) heeft een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeentê te Harich (Friesland, Gaasterland). yANDAAG in onze krant het ver- haal van een stuk woningellende. Door „zuiver toeval'' is het een mo dern sprookje geworden. Maar dat neemt niet weg, dat de Tweede Ha verstraat behalve nummer 45 nog heel wat soortgelijke mensonwaardi ge krotten kent. En dat Leiden nog wel wat meer Tweede Haverstraten Mag men de oplossing aan het inci dentele „zuivere toeval" overlaten Mag men bij deze ernstige bedrei ging van mensen, naar lichaam en geest, praten over saneringsplannen en uitbreidingsgebieden Mag men tegen deze mensen zeggen: er is geen woning voor jullie Hiervoor past geen plan. Hiervoor is slechts een onmiddellijke oplossing' gepast. Staan er op de lijst van wo ningzoekenden soms geen 500 kre- peergevallen Er is een oplossing, het „opschuif - systeem", dat het gemeentebestuur met alle middelen aantrekkelijk maakt. Want het is een schande, dat zolang er nog één „geval Moespot*' is, er mensen in veel te grote huizen alleen wonen. En dat er gezinnen wonen in huizen, waarvan de huur prijs voor hun inkomen veel en veel te laag is. Dat zijn minstens even grote sociale misstanden in Leiden anno 1966. „Hier", zegt Gerard Moespot. ,,haal je de stenen gewoon uit de muur". En dat is dan naast het bed van Lientje. (Foto N. van der Horst) woning te Deventer. Twee kamers, een keuken en een kelder beneden en drie slaapkamers boven. Moespot verdiende een goede boterham i „bouw". Lientje. die een vergroeide heup heeft, moest in '59 naar dr. Van Nes, de be faamde chirurg in Leiden, voor een ingrijpende operatie. Daarop volgden vele maanden Liggen in het gips. Moespot, zijn vrouw en Joop gingen elke woensdag en el'ke zaterdag naar het Elisabethziekenihuis om Lientje op te zoeken. Het werd een langdu rige kwestie en de familie Moespot besloot naar Leiden -te verhuizen Lientje zo dicht mogelijk bij da-. Van Nes te laiten. Op 19 oktober onder gaat het meisje de vierde operatie. Daarna moet ze een half jaaa- in gips liggen. „TIJDELIJK" 71J trokken in op een zolderkamertje in de Beschuitsteeg achter de Nieuwe Rijn. Een ellendige behui zing. maar hel huisvestingsbureau ,.zei" dat het hooguit voor een jaar Het werd bijna vier jaar en door be middeling van sociale zaken kreeg Moespot bijna vier jaar terug, even eens „voor tijdelijk' woonvergunning voor 2e Haverstraat 45. Hadden ze toen niet gezegd dat het maar voor kort was, dan zou ik er niet ingegaan zijn", zegt Moespot nu. Ze woonden er voor f 6 per week, een bedrag waarvoor eigenaar-melkhan delaar Van Schie in de Kraaierstraat zich eigenijlk nog schaamt Hy kent de toestand van de woning, waarvan hij dezer dagen zei: ,,Ik heb altijd gehoopt dat jullie er uitgingen, dan zou ik er magazijn van maken. Maar zelfs daarvoor is het nog te slecht." Hij deed alles om Moespot en zijn ge zin te helpen. Maar verder dan en kele jaren lang een urgentiegroep I, en tweemaal per week vergeefs naar het CBH aan de Hooigracht kwam het niet. DE REGENS TOEN begonnen eind vorige week de zware regens, die ndet alleen dui zenden vakantiegangers in de narig heid brachten. Dat het mudskleine, bijna anderhalve CBH-ambtenaar Ouwerkerk vertelde ons later: „Het was puur toevallig, dat ik vanmorgen vroeg hoorde dat er een zogenaamde „rijksvoorkeur- woning" (die voor rijksambtenaren kan worden geclaimd Red.) leeg kwam. En omdat ik ook al van juffrouw Smit van sociaile zaken van de ellende bij Moespot op de hoogte was, zag ik een klein gaatje." Moespot en zijn vrouw, die er eigen lijk waren gaan vertellen det ze 's avonds op het politiebureau zou den gaan slapen. kregen te horen: „Gaat u maar eens kijken; Anitillen- straat 32, een tweeverdiepimgenflat van ,.Ons Doel". DOMPER TOEN wij er aankwamen, bleek de flat die een prachtig uitzicht biedt over een groot gedeelte vam Leiden-noord bewoond. Mevrouw A. A. Verbeten vertelde: „Neen deze flat is niet leeg. We pro beren wel een benedenhuis te krij gen. want mijn maar heeft hernia en ilk kam ook geen trappen meer lopen. Maar we hebben nog niets gehoord." Dat was even een domper. „Maar", zei ze gastvrij, .komt u even binnen dan kunt u zien hoe het er uitziet als het soms dioorgaat." Gistermiddag werd alles duidelijk. De familie Verbeten krijgt de De nieuwe TV is na de repara tie verpakt in plastic tegen hel vocht. In de kast. waarop de TV staat, zit het wasgoed van dagen. Stroom afgesloten niet strijken. (Foto N*. van der Horst) eeuw oude huisje lekte, en erg, was bekend. Dat het beschutten van de slaapzolder vechten tegen de bier kaai was daarmee hadden de Moes potten zich verzoend. Ook met de gevaarlijk zwakke, door buigende en krakende zolderplan/ken '(V,Pas op daar moet u niet lopen"). En met de ratten en muizen in het muffe tussenvloemse ook al. En zelfs dat het regenwater soms over de drempel heen het 1,20 m. lange en brede kabouterkeukentje blank zette, kon er desnoods ook nog mee PLASTIC TV j\/JAAR in februari liet de gemeente x de vrijgekomen buurwonimg nr. 47 afbreken. En toen was het gebeurd. Het éénsteens tussenmuurtje werd buitenmuur en het was nauwelijks bestand tegen de wimd en de regen kwam er door alsof het papier was. De witkalk spoelde weg. Het behang bobbelde op. Er konden ndet vol doende pannen staan in het voor kamertje van 2Vz bij 2% en het ach terkamertje van 3'è bij 3% meter. De fonkelnieuwe kleinbeeldtelevisie begaf het. De reparatie-vervanging van enige nat geworden en daardoor kortgesloten buizen bedroeg f 35,35. De TV staat nu in een plastic „Ik wil zo graag een paar nieuwe bed. den kopen, maar ik heb al dirie bed den moeten weggooien, omdat het lekwater ze onbruikbaar maakte", zegt mevrouw Moespot. „M'n man verdient genoeg om goeie spulletjes te kopen en om de boel eens goed op te knappen. Maar er is geen begin nen aan. Ales wordit verpest door het water. We willen desnoods f 40 per wee*, verwonen, maar we krijgen DE DRUPPEL W/OENSDAG viel de laatste druppel, die met een enorme klap de em mer deed overlopen. Techndci van de Stedelijke Lichtfabrieken sloten de netspanning af. Op de vochtige muur van de slaap zolder was een spanmnigzoeker gaan branden: kortsluiting overal. De brandweer zei: „Die schoorsteen is veel te vochtig en te gescheurd. U mag hier niet meer stoken." En toen zeiden Moespot en zijn vrc „Morgenavond slapen wij in politiebureau". Zij gingen dinsdag nog een keer naar de Hooigracht, waar ze (machteloos) te horen kregen: „Komt u nog maar eens terug. Wij hebben nu niets voor u." Toen belde mevrouw Moespot de NLC. Ze zei: „Ik ben aan het eind van mijn Latijn. Kom u nou maar eens kjjken hoe wij hier met vier kinde ren leven." Gerard Moespot en zijn vrouw deden ons hun relaas gistermorgen, regel matig doordrenkte kranten van de vloer opnemend en vervangend door droge. Donkerbruine roestdruppels tikten nij dig op het zeil, op een stoel, op het vloerkleed. Twee moedeloze, bijna wanhopige jonge mensen, ouders van vier jonge kinderen. Er brandde één lampje in het donkere huisje, via een snoer, buitenom, bij melkboer Va-n Schie vandaan. GAATJE jgN toen kwam de klap. die door alle emoties nog niet eens moteen op de vuurpijl kwam. Bij R.T.S. geen 100.— maar 300,— voor uw oude T.V bij aankoop van een nieuwe, ongeacht welk merk. TOT EIND JULI KRIJGT U EEN MODERNE T.V.-TAFEL GRATIS Tot 100,— voor Uw oude radio bij aankoop van een nieuwe. 135 ltr. KOELKAST voor slechts 248,— leverancier van alle topmerken Pr. Irenelaan 82 - Alphen aan den Rijn - Telefoon 2962 Dr. J. H. Dubbink Burgerlijke stand hoogleraar c LEIDEN DEN HAAG, Dr. J. H. Dubbink, leraar oude talen van de Werkplaats te Bilthoven is benoemd tot hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor de stichting Proklos met als leeropdracht Metafysica in de geest van de theosofie. Hij volgt prof. dr. J. J. Poortman te Den Haag op, die de zeventigjarige leeftijd bereikt heeft. Dr. J. H. Dubbink was tot voor enige jaren leraar aan het Haags Montessori Lyceum. Prof. Dubbink zal te Leiden in df eerste plaats college geven over Rus sische religieuze wijsbegeerte. Ds. Bech bedankt voor Leiden LEIDEN Ds. L. Bech. wonend te Noordeloos. heeft thdankt voor het beroep van de geref. kerk te Leiden. Hij was beroepen in d<e vacature va-n ds. De Boer. „rijksvoorkeurwoning", Surina- mestraait 6 en de familie Moespot Antillenstraat 32. Mevrouw Ver beten, die elke dag een baby erbij kan krijgen, zei: „Wij wiiUen pro beren voor zondag nog te verhui zen". Er is een heel wat lyrischer pen dan de onze voor nodig om de geweldige vreugde na de uitzicht loze ellende van de familie Moes pot afdoende te beschrijven. van Leiden LEIDEN GEBOREN: Anne Rose Catharina drvJP N Mansholt en Y M Morpurgo; Frederik Samuel zn v F S Holswilder en S van der Reij- den; Abraham zn v L H Janssen en A Blom; Jan Eduard zn v J Thomp son en M E Krijgsman: Stefanus Ja cobus zn v G A van Giezen en J M Geerlings; Theresia Wilhelmina Maria dr v Th J Bakker en J M G van Kampen; Neeltje dr v J van Beele en L van der Plas; Annette Aleida dr v F R Bonte en H G Lau; Catha rina dr v E G Turk en J J Dongel- mans; Maria Cornelia dr v A H M Laagland en Th J M Zandbergen; Petrus Jacobus zn v P J Mink en C P van der Klaauw; Edwin Albertus zn v A C M Turkenburg en S G van Laar; Marjolein dr v A van Dijk en S M Verheij. ONDERTROUWD: C van Wagenin- gen en M J van Zoen; C G M van der Ploeg en A M W Arts; W Minke en Th Rombaut; Th G Jansen en J Rijs- bergen; C E van Berkel en H M A van Noort; J Pynacker en C J M van Haasterecht; L Th M Jongmans en C J van Stein; H D Wiggers en M M van Velzen; J A Hendriks en O E G Falsquelle: M Oz en E Gertenaar: G F H M Soontiëns en F E P M van der Helm. GEHUWD: J N Crama en I de Wolf: W Haneveld en M H Laman: J H M Van Veen en C van der Reij- den; A J H van der Beek en E B van Hoogeveen: J H van den Wol- lenberg en G W Noorlander. OVERLEDEN: N H Rodewijk 54 jaar man: P J Bakker 77 jaar echt- gen v J Meiman. LUXOR Dat het bij de film „Boeing Boeing" lachen is gebla zen, weet iedereen die zich het gelijknamige toneelstuk van Mare Camoletti herinnert. Het is inder tijd met succes opgevoerd en ook de voorstellingen in Nederland trokken volle zalen. Dat kon ook moeilijk anders bij een zo sappig verhaal als dat van de Parijse vrijgezel die een verhouding met drie stewardessen tegelijk heeft, maar gruwelijk in de knel komt wanneer door een wijziging in de dienstroosters zijn liefjes voort durend op de meest onvenvaclite ogenblikken de luxueuze flat binnenvliegen. Daar zat natuur lijk ook een film in en met komiek Tony Curtis in de hoofd rol moest dat teel een alles over treffend kasstuk worden. Producer Hal Wallis en regisseur John Rich (nomen est omen) zijn niet bedrogen uitgekomen. Tony Curtis en Jerry Lewis, die de rol van een in het komplot betrokken vriend speelt, hebben niets nage laten om het vliegtuigverhaai zo bruin te bakken als maar mogelijk was. De pretmotoren ronken, om in styl te blijven, van begin tot eind. Jammer is alleen dat veel gelach niet atüijd veel humor betekent. Nu was het toneelstuk ook meer kluch tig dan werkelijk humoristisch, maar toch geeft vooral Curtis de kijker het gevoel dat hij het alle maal net iets te leuk doet. In „Boeing Boeing" is hy meer clown dan acteur en zelfs, of misschien: juist, bij een film als deze, kan dat de pret vreemd genoeg drukken. Jerry Lewis brengt het er wat dat betreft veel beter af: hij doet precies gek genoeg om het echt gek te houden, al wordt ook hy nog overtroffen door Thelma Ritter, die in haar rol van tot wanhoop ge brachte huishoudster helemaal is Wat ze moet zijn. De overdosering ook in het van het toneelstuk afwijkende slot heeft de film een beetje bedor ven. Het had allemaal wat minder „leuk" en juist daardoor nóg veel leuker gekund. (Niet voor kniesoren.) Incident op Cyprus CAMERA Dat het tijdens de onlusten op Cyprus (koel)bloedig toegang was wel bekend, maar Rank heeft het allemaal nog eens in kleu ren uit de filmdoeken gedaan. De Britten worden daarbij gepersoni fieerd door de cynische en waar schijnlijk niet al te gelukkig ge trouwde majoor MacQuire (mooie rol van Dirk Bogarde). Op het onlustige Cyprus komt hij beroepshalve in aanraking met Juno. een studente in de oudheid kunde die bij een Cyprische arts in huis is en tegen haar wil in de strijd tussen Engelsen en Grieks-Cyprio ten wordt betrokken. In die strijd worden geen zachte eitjes gekookt, want de wilde ont vluchtingen, achtervolgingen en schietpartijen zijn niet van de lucht Het scheelt maar weinig of ook Juno (even mooi als haar naam) gaat er aan. Vooral dank zij de Brit se majoor ontspringt zij de dans en het ligt dan ook voor de hand dat zij maar besluiten van de onlusten huwelijkslusten te maken. Of „in cident" uit de Nederlandse titel op dat huwelijk slaat, blijft verder on bekend. (Liefde en doodslag.) Kaarten op tafel TRIANON Eddie Constantine houdt niet van oneerlijk spel en aan komplot ten heeft hij een broertje dood dat wil zeggen: zo lang ze niet de wereld uit zijn. Wanneer er ten gerieve van de bioscoopbezoe ker dan ook weer eens een gemas kerde bende aan het opereren is ge slagen. staat Eddie klaar om de maskers af te rukken. Dat gaat uiteraard niet een-twee drie, maar hef komplot is dan ook bijzonder ingewikkeld; er zijn via donkere brillen besituurde robots in het spel een niet alledaags ver schijnsel, dat wel enig speurwerk vereist. Maar Eddie klaart het, on danks alle gevaren, zodat er na af loop van de voorstelling ten minste weer eeriijk verder gespeeld kan worden. (Eddie troef.) De wrede heerseres van Babylon REX Een koningin van Assyrië die verliefd wordt op een slaaf, 'ook al heeft hij daar weinig van weg. moet het wel slecht vergaan. Wan neer die koningin dan bovendien Twee van de drie stewardes sen die maar beter in hun Boeing hadden kunnen blijven. neg „de wreedste, de mooiste en de begerenswaardigste vrouw" is kan hei niet anders of zij moet dat wre de, mooie en begerenswaardige met de dood bekopen. Dat gebeurt dan ook, in de slotscène en aan de zij de van de ook al stervende slaaf. Voordat hef zover is, vaLt er ge lukkig nog heel wat te genieten aan de pracht van Babylonische helmen, borstkurassen, danseressen en duels, zodat de wreedheid ten minste historisch verantwoord is. (Boontje komt om zijn loontje.) Prolongaties CAMERA Het incident op Cy prus heeft Sneeuwwitje verdron gen, maar gelukkig blijft ze 's mid dags nog de zeven dwergen in het bos en de zeventig in de zaal ver rassen. De genadeloze tand des tijds heeft haar sinds de jaren dertig vrij ongerept gelaten; alleen het geluid verraadt dat de film ouder is dan duizend weken. Een vakantie zonder Walt Disney is, zeker als het regent, geen vakantie en daarom blijft ook Mary Poppins nog maar een weekje rondzweven tot heil van de on der haar hoede gestelde verwaar loosde Amerikaanse (en wie weet ook Nederlandse) kindertjes. STUDIO Het jachtseizoen is nog niet voorby: het boterbriefje blijft in trek vooral bij de vrou wen. die maar het liefst willen trouwen, en niet eens alleen met Jean-Paul Belmondo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3