Karstens grijpt net naast zege in Ronde Ulvenhout O65 Wisselbeker voor Hollanders 1490 .1190 Jan Wouters overleden Visserijgolfjes Reizen van „De Hoop'' weer avontuur en hul) NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 21 JULI 11 FRIESE REGENBOOGZEILERS KOMEN ER OOK IN LAATSTE TEAMWEDSTRIJD NIET AAN TE PAS (Va, onze sportredactie) DE KAAG De Hollandse Regenboogzeilers hebben zich ook in de laatste teamwedstrijd op de vierde dag van de Kaagweek niet door de Friezen laten verrassen. Onder aanvoering van Bouw van Wijk en John Hofland behaalden de Kagers opnieuw een klinkende overicinning 31.1 pnt.-24 pnt.J. waardoor de fraaie idsselbeker het komende jaar een plaats je zal hebben in de goed gevulde prijzenkast in de Kaagsociëteit. dan de baan inkorten. Het kostte toen Bouw van Wijk overigens nog meer dan een uur om van de Diepe Poel naar het Norremeer te drijven. Achter hem gingen John Hofland. Hein Röfekamp, Jack de Wilde en Geert Bakker door de lyn. BU de Valken legde Egon Rolf van den Banmen voor de vierde maal op de fraaie wlssetpr(js beslag. De Hage- Rolf v. d. Baumen opnieuw sterkste in Valkenklasse Ook in het laatste duel tegen het dit jaar wel bijzonder sterke Hol land-team zijn de Friezen er nau welijks aan te pas gekomen. Zfj slaagden er zelfs niet in de eer te redden door het behalen van een eerste plaats. Door de 125.4 pnt.-94 pnt. overwinning van de Kaagzeilers is de totaalbalans eveneens naar het Hollandse team doorgeslagen: 26-25. Reeds direct na de start ontnam Bouw van Wijk de Friezen de laatste hoop. De Woubruggenaar had een bijzonder sterke start en al bij het eerste merk teken had hij een ruime voorsprong op De Wilde. Röfekamp en Striemer (in valler voor de door familie-omstandighe den naar huis teruggekeerde Oppenhui zen). Toen daarna ook nog John Hofland in de aanval ging en de Rotterdammer bij het ingaan van de tweede ronde de tweede plaats veroverde, was de strijd definitief beslist. Drijf par tij De wind maakte aan de allerlaatste illusies van de Friezen een einde: bij het ronden van de boel in de Diepe Poel viel bet zeer lichte briesje weg. waar door de wedstrijdleiding niet anders kon LEUVEN Te Leuven Is woensdag, middag de heer Jan Wouters, voorzitter van de Belgische Nationale Sportcom- missle en lid van de Internationale Wielrenunie, na een hartaanval c leden. De heer Wouters, die 53 jaar oud Is geworden, was één van de meest v aanstaande leiders van de Belgische wielerbond. Oök in Nedêrlafldse wieier- kringen was hij, mede door zijn functie in d« technische commissie van de Inter nationale Wielrenunie en door zijn func tie van aankomstrechter bij verschillende wereldkampioenschappen en bij de Olympische Spelen 1964 te Tokio, geen onbekende. Onlangs nog was de heer Wouters in Nederland, toen hij ln Heer len het parcours inspecteerde waar in 3967 de wereldkampioenschappen op de weg zullen worden gehouden. Maspes brak enkel MILAAN De Italiaanse wielrenner Antonio Maspes zal niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen wielrennen in Frankfort omdat hij zijn enkel heeft gebroken. Hij heeft de wereldtitel voor prof-sprinters zevenmaal gewonnen. De 34-jarige Maspes ls zaterdag van de trap in zijn kelder ln Milaan gevallen. De enkel zit in het gips. De wereldkampioenschappen worden van 29 augustus tot 4 september ge houden. Schimmer won in Riga RIVA De Nederlander Ton Schim mer, Europees zeilkampioen in de flying- juniorklasse. heeft in het Italiaanse Riva een internationale zeilwedstrijd gewon nen. Schimmer, die drie races won. werd gevolgd door de Italiaan Bianchieri. Gijs Lamsvelt legde beslag op de derde plaats KNSB protesteert tegen toewijzing van WK aan Gotenburg DEN HAAG Waarom weer in 1968 Gotenburg en niet Nederland. Dat is de strekking van een protestbrief van de Koninklijke Nederlandsche Schaatscn- rUderabond aan de International Skating Union over de toewijzing van de organi satie van de wereld- en Europese kam pioenschappen bardrijden in 1968 Kopieën van deze brief zijn tevens ver zonden aan de bestuursleden van de ISU, de leden van de commissies en de bU de internationale schaatsunle aan- geWoten bonden. In de brief wordt erop gewezen, dat van 1961 tot cn met 1968 Gotenburg drie wereldkampioenschappen kreeg (1961. 1966 en 1968). alsmede twee Europese kampioenschappen (1963 en 1965» Ook Oslo kreeg in deze periode vijf inter nationale kampioenschappen, tw. de wereldkampioenschappen in 1965 en 1967 en de Europese kampioenschappen in 1962. 1964 en 1968. Daar tegenover staai één internationaal kampioenschap in Nederland: de Europese titelstrijd in 1966 te Deventer. De KNSB drukt in de brief zijn teleur stelling uit over het feit, dat wederbm Gotenburg in 1968 de wereldkampioen schappen zal organiseren, ifschoon bier bij de laatste kampioenschappen lang niet alles klopte herinnerd wordt aan de fouten van de chef-tijdwaarnemer en de toestand van het ijs terwijl daaren tegen de organisatie in Deventer perfect was en Nederland met Kees Verkerk en Ard Schenk aan de top van de wereld staat. „Dat Nederland voor 1968 wederom voor een internationaal kampioenschap is gepasseerd, sterkt ons in de gedachte, dat wij door de ISU als een onder ontwikkeld schaatsland worden be schouwd". aldus de briefschrijvers, voor zitter H. Wesselo en secretaris H. Roos, naar ondervond weliswaar bijzonder veel tegenstand van de winnaar van de Brass- semweek Plet van Buren, maar ln de tweede ronde moest de Rotterdammer zich In een krulsrak toch gewonnen ge ven voor de slimme Rolf van den Bau- Spanning De Individuele Regenboogwedstrijd le verder niet aileen veel spanning, maar ook voortreffelijke staaltjes zeilen op: er stond 'n „lopend windje" en daar maakten John Hofland, Hein de Goederen en Dolf van der Hulst dankbaar gebruik van door onmiddellijk na de start een voorsprong te nemen. Jan Blonk zorgde daarna voor een grote verrassing door als eerste de boei NIJDAM WINT MET VOORSPRONG (Van onze sportredactiej ULVENHOUT - Gerben Kar»- tens beeft gistermiddag in de jaar lijkse profronde in het Brabantse Ulvenhout net naast de overwinning gegrepen. Dc 24-jarige Lei denaar maandag nog winnaar in het Bel gische Denderleeuw won welis waar de sprint van het in stukken uiteengevallen peloton vóór de Sas- senheimer Bart Zoet, maar eindigde toch als tweede omdat Henk Nijdam in de levendige strijd een ronde voorsprong had weten te nemen. In de kleine, slingerige straten van Ulvenhout hebben de beroepsrenners de 140 km lange wedstrijd in de stro mende regen moeten rijden. De onop- GERBEN KARSTENS sterke sprint, maar geen zege houdelijk neervallende regen was voor de coureurs echter geen beletsel om talrijke uitlooppogingen te onder nemen. Vooral de roodwitte mannen van Kees Pellenaars trachtten herhaaldelijk een vroege beslissing te forceren. Onder aan voering van Piet Steenvoorden, Jan Schroder en Wim Scheepers reageerde het peloton echter steeds tijdig. Alleen tijdrijder Henk Nijdam wist na 70 kilo meter een geslaagde greep naar de macht te doen. De kleine, geblokte renner uit Zundert achterhaalde na een imponeren de solo bet peloton, dat door de overige TeleVizieren vakkundig was afgestopt, ruim veertig kilometer voor de finish, en stelde daardoor zijn overwinning veilig. Sprint Gerbeii Karstens bewees in de sprint van het uiteengevallen peloton één van de allerbeste finishers van het ogen blik te zijn. Zelfs zijn grote rivaal (en trainingsmakker) Bart Zoet uit Sassen- Arie Peters bespeelt beiaard KATWIJK AAN ZEE. Zaterdag avond 23 juli zal Arie Peters beiaar dier van Haarlem. Nijmegen en Cuyk. de beiaard van de Oude Kerk bespe len. Programma: 1, Ouverture uit het Te Deum (M. A. Charpentier); 2. Volksliederen: a. 't Ros Beiaart b. Als hier een pot met bonen staat: 3 Ma zurka (K. Lefèvre; 4. a. Von der Alpe. b. Urn hoalber Neune, c. Prise us a riddle; 5. Spaanse dans van Maskows- ki; 6. a. Légande bretonne. b. Menier te dors, c. Après de ma blonde: 7 Twee Portugese liederen; 8. Avondliederen: 9. Gavotte van W. de Fesch. Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE De plaatse lijke predikant ds. Hovius hoopt van avond om 8 uur voor de afdeling van de Geref. Bond in de kapel een spreek beurt te vervullen. Hoog en laag waler Katwijk juli: hoog water 6.03 en 18.32: laag water 2.03 en 14.24. die graag van de Internationale schaats- leiders willen weten, waarom de Neder landse kandidatuur voor de organisatie van de wereldkampioenschappen in 1968 is verworpen ten gunste van Gotenburg. heim dit seizoen reeds zeven zege pralen die de laatste slag had ge maakt, slaagde er niet in hem te klop pen. De Belg Jos Verachter ging als vierde over de streep. Uitslag De uitslag luidt: 1 H Nijdam (Zundert), de 140 km in 3 uur, 22 minuten en 57 sec.; 2 G Karstens (Leiden) 3.23.26; 3 B Zoet (Sassenheim) z.t; 4 J Verachtert (België) z.t.; 5 P Steenvoorden (Heemstede) 3.23.37; 6 W Scheepers (Stein); 7 J Schro der (Koningsbosch); 8 J Captein (Am sterdam); 9 C Haast (Rijsbergen); 10 R Wouters (Baarle-Hertog). te ronden na een bijzonder goed getimde kruisslag. De Ryswyker hield zyn top positie echter niet lang. Vóór het Korre-1 meer had Hofland hem reeds te pakken en na de tweede rónde waren ook Van der Hulst, Van Wyk en De Goederen hem voorbijgegaan Hoffland bewees zijn hem voorbijgegaan. Hofland bewees zijn steeds verder uit te lopen en onbedreigd als eerste door de lijn te gaan. De Leidenaar Wim Guldemond stelde door een afgetekende zege bij de 12 m2-klasse zijn eindzege veilig. Ook de Amsterdammer Verworst staat er bij de Scha kels bijzonder goed voor. Uitslagen Regenboogklasse Holland—Friesland: 31.1— 24 1 B van Wijk (KWV de Kaag): 2 J Hofland (KWV de Kaag); 3 H H Röfekamp (Kon Zeilvereniging Sneek); 4 J de Wilde (Kon Zeilvereniging Sneek); 5 G A Bak ker (KWV de Kaag): 6 K J Tol (KWV de Kaag): 7 H de Vries (Kon. Zeilvereniging Sneek); M Alberda (Kon. Zeilvereniging Sneek); 9 Striemer (Kon. Zeilvereniging Sneek); 10 H C de Goederen (KWV de Kaag) Eindstand HollandFriesland: 125 4— 94. 12 m2-klasse: 1 W Guldemond (Lelden). 2 W den Enting (Amsterdam). Finnjollenklasse: 1 R Kagchelland (Den pnit 2 2 E P Slijper (Haarlem) 108 pnt. Flying Juniorklasse: 1 H Ozlnga (Reeu- wljk): 2 R A P van Leeuwen (Lelden) Schakelklasse: 1 A P Verworst (Amster dam): 2 P L F Goelst (Amsterdam) OK Jollenklasse; 1 R Verweljmeren (Rot terdam); 2 A van Kesteren (Rotterdam) Soloklasse A: 1 J Ch D van Werkhoven (Bloemendaal); 2 C A Nater (Warmond) Flying Dutchmanklasse A: 1 L C M van Eendenburg (Wassenaar); 2 L van Scha- gen (Rotterdam) Valkenklasse A: l E Rolf van den Baumen (Den Haag): 2 J M Snijders (Den Haag) Hoofdprijs: 1 E Rolf van den Baumen (Den Haag) 123 pnt.; 2 P van Buren (Rotterdam) IJMUIDEN, Ongeveer zestig werk nemers hebben ontslag gekregen. Zij waren in dienst van rederij De Krijger in IJmuiden. De rederij zag zich daar toe genoodzaakt door geldgebrek. Zij heeft de zeevisserij moeten staken om dat vooral de verre visserij niet die vruchten heeft afgeworpen die men er van had verwacht. De vloot van de re derij bestaat nit twee motor- en twee stoomtrawlers. De verre visserij werd enkqle maan den terug nog door het rijk van sub sidie voorzien. Dit heeft men nu stop gezet De vier grote trawlers liggen nu in de haven van IJmuiden te wachten op een koper of de sloop. Ze voeren in IJmuiden onder de namen „Rotter dam" IJM 82 „Amsterdam" IJM 28. 's-Gravenhage" IJM 26. en „Utrecht" IJM 24. Het personeel heeft zich bij zijn ont slag neergelegd. Garnalenvisserij De vangsten die de garnalen vissers de laatste jaren maken zijn belangrijk toegenomen. De handel moest nieuwe' afzetgebieden vinden. In I960 werd 4.3 miljoen kilo aangevoerd, in 1966 was dit acht miljoen kilo. In 1960 werd een opbrengst gemaakt van f 10 miljoen in het afgelopen jaar was het f 17,3 mil joen. Prijs en aanvoer hebben de garnaal op de derde plaats gebracht in de rang orde van soorten, die van economisch belang zün voor de Nederlandse vis serij, achter haring en tong. Aan de markt Er waren woensdag dertig vaartui gen aan de markt; zij hadden een aan voer van 2891 kisten vis, waarvan 1320 schelvis. 115 wijting, 195 gul en kabel- iauw. 380 koolvis, 340 haring, 260 ma kreel. 110 schol. 125 stijve kabeljauw en 11.000 kilo tongen. In Scheveningen waren er woensdag honderd kisten i.is- haring. 850 kistjes haring, 100 kistjes makreel. 200 kisten schol en 6000 kilo tongen. Waterstanden Malivz 240 -J-32. Bltvgen 310 Loblth 1189 32, Nijmegen 964 +30. Arnhem 964 36. Eefde IJssei 590 +42. Deventer 480 +57. Borgharen 4050 —4. Belfeld 1261 +43. AMSTERDAM Het hospitaal kerk schip De Hoop heeft de 25e en de 26e reis weer achter de rug. Iedere reis is toch weer een avontuur, want steeds weer moet geïmproviseerd worden; wisselen grappige en diepernstige ge beurtenissen elkaar af. De geestelijke verzorging was gedu rende de 25e reis onder de hoede van ds. J. Jonker, geref. pred. te Boven Smildb en tijdens de 26e reis van ds. A. Baas, herv. pred. te Katwijk. Ds. De Jong kreeg de puzzel twee Griekse zeelieden bij te staan. Zijn oud-Grieks uit de studententijd kon hem echter niet veel helpen, maar., in de scheepsbibliotheek was een bijbel in hedendaagse Grieks aanwe zig. Meer dan tweehonderd maal werd de rubberboot bemand om dominee, dokter, radiomonteur, werktuigkundige of kerk gangers en patiënten heen en terug te brengen tussen De Hoop en hun sche pen. In de kerkzaal woonden ongeveer 400 kerkgangers de diensten bij, terwijl 238 schippers een goede radio-ontvangst meldden. De dokteren hadden de handen vol. Dr. Kerkhof uit Amsterdam had zijn vrouw meegenomen, die als apothekersassis tente. het beroep dat ze vroeger had uit geoefend, goede diensten verleende. Ze maakte 45 recepten klaar. Dr. Kerkhof kreeg een ernstige patiënt: een Neder landse visser die ernstig aan zijn hand gewond was en van wie één vinger was afgezet op het Duitse hulpschip Frithjof. Gelukkig kon een tweede vinger, die er slecht aan toe was, behouden worden. Een schedelbasisfractuur door een klap van een hijsblok en een derdegraads- verbranding door kokende olie waren de ernstigste gevallen. Tijdens do reis werd de drijvende brancard nog eens beproefd. Een vér- GESLAAGD AMSTERDAM Mej. C. M. de Vriès uit Den Haag slaagde voor het examen M.O.-B (schoolakte). 0 De Nederlandsche Bank heeft het kasreservepercentage voor het tijdvak 22 juli/21 augustus gehandhaafd op nul. op zee. Al houdt men het hoofd bov water, een pretje is het niet Door de scheepswerktuigkundin werd in volle zee tweemaal gascj overgepompt naar een onfortuinj sohip en driemaal drinkwater. In tot» 15 maal werden reparaties verricht brandstof leidingen, koel- en stuurmad nes. smeerolie pompen etc. Op de „Mi tina" zogen de smeeroliepompen liuj aan. Na langdurig zoeken bleek leiding in het inwendige van het pot» huis gescheurd. Duur van de répara 12 uur. De Duitse logger „Embden j meldde een lekke luchtleiding. nieuwe koppeling die nodig bleek zijn werd binnen enkele uren in werkplaats van „De Hoop" gedraaid. Op 2 augustus gaat het Hospitaalkeij schip „De Hoop", na een welverdienj vakantie van de bemanning, vanuit Scheurhaven-Europoort weer naar i\ KINDER ZOMERJURKJES blijven zitten, hiervan kunt u nu pi teren, want wij moeten ze kwijt. Hier zijn de prijzen en maten, maten 35 tot 60 de echte Hygia, eers serie van 13.95 voor 4 Tweede serie, nog mooiere kwaliteit ongeveer 22.50 gaan nu weg voor 9, Mooie sterke jongensruitblouses mat 60 tot 90 dat is voor ongeveer 6 tot jaar van 6,95 nu voor3; Restanten merkwol in grys, wit en groi van 2,95 p. 100 gram nu ƒ1, en bollen van 50 gram in verschillen kipuren van 1.95 voor 1. per bol, 2 stuks voorƒ2, Leuke no-iron meisjesblouses, kleun geel en groen. Lange mouw voor ong voer 5 tot 13 jaar van 10.75 voor 6.' Restanten herentruien ruitdessin, flinl maten van 33,90 voor 23 KOPEN bij J.P. STEMT TEVREE Varkevisserstraat 191, Katwijk aan 2 Ja, mevrouw dat is opruimen zoals alleen van Haren kan! Kom kijken naar de vele, vele maten en modellen. Charmante zomerzon- schoentjes," modieuze mode-snufjes uit Milaan, Rome, Parijs: u vindt ze allemaal in de opruiming van van Haren, Dat is het leven goedkoper maken! Dit mag u niet laten lopen, mevrouw! Open hiel pump in wit leer, met leren zool 900 Elegante damesmocassins met vetersluiting. Lekker stevig aan uw voet! Bijzonder lage prijs! In diverse kleuren 790 Ongelooflijk! Ongelooflijk! Ongelooflijk! Pumps in vele kleuren. Alle hakhoogten. In prijzen als 790 990 1190 Kijkt u hier eens, en verdien geld! Open hielschoentjes, voor - en dat overtreft uw stoutste verwachtingen! 900 Wat een verrassing! Dit kost nog niet de helft van wat u dacht te betalen. Open hiel pump IfOO Ook u, meneer slaagt in de opruiming bij van Haren. Makkelijke zomer-schoenen, stevige door-de-weekse schoenen, elegante zondag-schoenen: spekt u maar uit in de opruiming bij van Haren! Kom kijken, kiezen, keuren! En als u dan de prijzen verneemt, zegt u vast-en-zeker: gekocht! U kijkt uw ogen uit! Moderne heren- mocassins in diverse kleuren 1490 Doe er uw voordeel mee! Schitteren de herenloafers en instappers met sterke rubberzolen 1490 U moet lang zoeken om deze aanbieding ergens anders te vinden! Prima suède herenrijgmolière 1490 Uitzonderlijk mooie herenderb/s in zw art leer. De prijs spot met èlles! Voor de prijs hoeft u het niet te laten! Leren herenmuil met steungevende voetvorm 900 Dit ziet n nergens! Heren voetbed- sandaien Voor dochters en zonen voor alle Miesjes en Wimpies, Ansjes en Hansjes: ravotvaste, trappelvaste, stevige schoenen van van Haren. Vele met leren zolen, zo belangrijk voor gezonde voeten. Schaf u juweeltjes voor de jongsten aan in de opruiming bij van Haren! Voor prijzen die u passen! Grote kollektie kindermolières in diverse kleuren en uitvoeringen. De prjjs is berekend op snel groeiende voetjes! 300 Wat za! uw dochtertje opgetogen zijn over dit leuke bandschoentje met Ieren zool in wit leer en zwart lak. Uw kind gelukkig! 400 Vraag niet hoe wij het doen, maar profiteer ervan! Grote verscheiden heid kinderrijgmolières in leer of zwart lak met leren zool En ook- elegante nylons, prettig zittende ankiets, soepele sokken: ook die vindt u in de opruiming bij van Haren. En de prijzen? Die zijn zo dat u prompt zegt: daar neem ik nog een paar van! Prima kwaliteit damesnylons, met of zonder naad. 1ste keus! En zo voordelig: 3 paar voor slechts 290 Soepele, prettig zittende heren- anklets. Uitstekende kwaliteit! Nu 3 paar voor O 90 Dit is fantastisch! Kindersokjes, wit of gekleurd, nergens voordeliger! 490 Hoe bestaat het! Dit kan uw enige antwoord zijn op deze aanbieding: wit leren kindersandaaltjes met leren zool Van Haren maakt't leven goedkoper met leren kindersandaaltjes in beige, rood of w it leer met sterke zool 190 Houten gezondheidssandalen voor dames en kinderen. Als u de prijs ziet, zegt u: gekocht! 450 Steeds meer mensen dragen schoenen van van Haren

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4