TV Diplomatieke prijs op Praags festival RADIO Dr. Drees: trouw aan monarchie Filmprijzen van „Berlinale" Goud voor Russische inzending Kritiek in Kamer op directe tv-reportages VOENSDAG 6 JULTJ9M en Holland Festival Hoofts „Warenar" zondag op tv (Van o e radio- en tv-redactie) BU S SUM De NTS zal zondag: a.g. (10 juli) een televisiereportage geven van de opvoering van „Warenar" van P. C. Hooft, een avondvullende aangelegen heid, welke men tussen 8.30 en 10.20 uur volgen kan op Ned. 2. Het betreft hier de Nederlandse toneelmanifestatie in het Holland Festival, gegeven In het I.C.C. te Amsterdam. Zoals U wellicht weet is „Warenar" een bewerking van Plautus' „Aulularia". Van deze televisie-bewerking heeft Da vid Koning de produktie bij toneelregie van Ton Lutz en tv-registratie rard Rekers. In dit verbeeldingsspel treedt Shireen Strooker op als Mildheid en Els Bouw man als Gierigheid. Ton Lutz speelt de titelrol, Nell Koppen is Reym, Mimi Boesnach Geertruid, Henk Rigters Rij kert, Jules Croiset Ritsart, Jules Roy- aards Lecker, Allard van de Scheer Casper, Johan Kaart Teeuwes en Wim Poncia Koksmaat. Ernst van Altena zette de tekst uit het oud-Nederlands over in de hedendaagse spraak en dit is een experiment, waar van moet blijken of het een gelukkig idee was. WEST-BERLIJN De „Gouden Beer", hoofdprijs van het internationale film festival, is dinsdagavond toegekend aan de Britse film „Cul-de-Sac" van de jon ge Poolse regisseur Roman Polanski. De ..Zilveren Beer", voor de beste regie ging naar de Spanjaard Carlos Saura voor zijn film „La Caza". Als beste acteur werd aangewezen Jean Pierre Leaud voor zijn rol in de Franse film „Masculin-Feminin" van Jean-Luc Codard. De onderscheiding voor de beste actrice viel ten deel aan de Amerikaanse Lola Albright voor haar betrekkelijk kleine rol in „Lord Love a Duck". De Zweedse acteur Lars Passgard, die optrad in de film „Jakten", kreeg een speciale onderscheiding. De „Gouden Beer" voor de beste korte film ging naar Denemarken voor de ..Knud" van Joergen Ross. De „Zilveren Beer" werd toegekend aan de Franse rol prent „Rosalie" van Valerian Borowczyk. Een tweede, speciale „Zilveren Beer" was voor de Westduitse inzending „Schönzeit für Füchse". De prijs van het Internationale Evan gelische Filmcentrum (Interfilm) werd verleend aan de Franse film „Les Coeurs Verts" van Edouard Luntz. Dit jaar voor het eerst had de Westduitse Evangelische Kerk aan deze prijs een bedrag van tien duizend mark .verbonden. „Masculin-Feminin" kreeg een eervol- i-aj j Interfilm. De prijs le vermelding het Internationale Katholieke Filmbureau ging naar de Britse film „Georgy Girl" van Silvio Narizzano. Europese radio-unie contra etherpiraten DUBLIN De Europese radio-unie besloot gisteren een vierdaagse conferen tie in de Ierse hoofdstad met een drin gend verzoek aan de achtendertig radio- en televisieorganisaties die er lid van zijn, bij hun regeringen aan te dringen op het opstellen van wetten die beëindi ging, van de activiteit van piratenzenders beogen. Het land dat het meest met pira tenzenders te kampen heeft, Engeland, heeft al een wet aangekondigd om tien klandestiene radiostations die voor zijn kust opereren, het zwijgen op te legger.. Omroepverenigingen in Italië en Zuid- Slavië hebben geklaagd dat hun uitzen dingen door de Britse piraten worden ge stoord. PRAAG Toen de jury bekend maakte, dat een Russische inzen ding op het Praagse televisiefesti val de grote prijs van Praag, een stylistische voorstelling van de stad met de tientallen torens, in de wacht had, gesleept bleef het ijzig stil. Zelfs geen beleefdheids- applausje kon er af. Daarmee was de beslissing van de jury al meteen getekend. Was er op de Russische inzending als dramatische produktie iets aan te merken? Bepaald niet, want het ver haal van een jonge revolutionaire sol daat, die er na heel veel moeilijkhe den in slaagt een telegram door de keizerlijke linies naar een andere ro de eenheid te brengen was het zien beslist wel waard. Het bezwaar is alleen, dat deze produktie met tele visie niets te maken heeft ze zou evengoed naar welk internationaal filmfestival kunnen worden gezon den. Deze beslissing onthulde nog meer. Dat de jury er maar niet in kan slagen een productie te bekronen, die niet het kenmerk van het compromis heeft. Bij alle televisiefestivals die er tot nu toe zijn gehouaen is de prijstoekenning steeds weer een zaak geweest van vergelijk, vaak een poli tieke, beter gezegd een diplomatieke beslissing, waarbij de prijzen zoveel mogelijk naar evenredigheid worden verdeeld, waarbij getracht wordt ie dereen zoveel mogelijk aan zijn trek ken te laten komen. Dat lukt natuur lijk nooit en daarom altijd weer die ontstemming na elk festival. Veel prijzen Die zin om kool en geit te sparen weerspiegelt zich ook in het grote aan tal prijzen dat is uitgeloofd. Dat zijn er nu in totaal acht geweest er bovendien nog drie bijzondere vermeldingen van de jury. Wanneer men bedenkt, dat er veertig officiële inzendingen zijn geweest, verdeeld over ruim dertig lan den, dan is het een zonderlinge zaak dat er zoveel onderscheidingen moeten worden uitgereikt. De kans dat een om- roepmaatschappij in de prijzen valt is dus ongeveer één op drie. Geen won der, dat er spottend wordt opgemerkt, volgend jaar evenveel prijzen moeten worden gegeven als er inzendin gen zijn, dan zijn alle problemen slag opgelost. En volgend jaar is al één prijs op z'n minst meer, nl. een de beste documentaire. Dit jaar voorzag het regiement nog niet in deze aanvulling, zo merkte de Noorse ju ry-voorzitter wat spijtig op, ii 'ierde festival komt die er in elk geval bij. Voor de Belgische omroep is dit een gunstig festival geweest. Drie on derscheidingen heeft- ze in de wacht weten te slepen. De pers heeft de pro duktie „het geopende graf" a'ls de beste aangewezen. Het is een moderne geschiedenis volkomen geënt op de bij belse gebeurtenis van de wederopstan ding. Een van moord op een politie-a- gent verdachte man wordt ter dood gebracht. Een man die een belangrijke rol speelt in een beweging die zich richt tegen gewelddadige acties. Het lijk blijkt na enige dagen uit het grai te zijn verdwenen en rond deze gedode figuur concentreert zich de beweging, gericht op de geweldloosheid. De wer kelijke moordenaar, een Judasfiguur blijft natuurlijk niet verborgen. Het verhaal is een Belgische bewerking van een stuk, dat reeds eerder door de BBC was gebracht en in die Engelse versie is het ook door de Nederlandse televisie uitgezonden. Datzelfde pro gramma kreeg de prijs ook voor het beste draaiboek. Een Belgische reporta- van de zeekust verdiende nog eens :n extra vermelding. Het beste camerawerk bleek de Poolse produktie over de stad Warschau en het leven daar te verdie nen. De beste individuele acteur bleek de acteur Hans Christian Blech te zijn, die de rol van de onnozele soldaat speelde in het historische stuk Woy- zeck, geproduceerd door het tweede Duitse televisieprogramma. Tsjechoslowakije kreeg twee prijzen: die van de toeschouwers er. die voor het beste decor. Het onderwerp is gefrustreerde vrouw, die nimmer haar eigen lot in handen durft te nemen en zich steeds weer laat leiden door de kleinburgerlijke opvattingen. Een wat triest verhaal, dat afscheid in de herfst. De regie bleek de jury het meest te bevallen in een korte Roemeense productie, de mens en de camera, en tenslotte was er nog een muziekprijs voor de BBC met de het concert van Mozart voor twee piano's. Een regen van prijzen dus, die door de veelheid maar van betrekkelijke waarde zijn. Ook onder de inzendende organisaties wordt daardoor aan prijs niet zoveel waarde gehecht als de organisatoren zelf wel meneu. Wie daartoe lust zou gevoelen kan zich al weer klaar maken voor een volgend festival. Na Montreux (ontspanning), München (jeugdprogramma), Praag, volgt in oktober Dublin met folklo ristische programma's. JUFf ROUW JOHfS UIT BRIGHTSTCAD 4«w ï.'j JAN H. EEKHOUT Dr. King preekt in Eurovisiedienst (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De Zwitserse televisie zal op de ochtend van zondag 17 juli a.s tussen 10 en 11 uur een kerkdienst uit zenden in Eurovisie. Voorganger is dan dr. Martin Luther King. Deze.dienst wordt gehouden in de ka thedraal St. Pierre te Genève ter gelegen heid van de conferentie Kerk en Samen leving. Dr. King komt speciaal over naar, Genève om deze godsdienstoefening te leiden. Het IKOR zal voor Nederland de uitzending relayeren op Ned. 1. TE LANG EN TE SAAI (Van onze parlementsredactie) TVEN HAAG Het presidium van de Tweede Kamer zal zich gaan beraden over de „ima ge" van het parlement. Het zal daarbij vooral de voorlichting over het parlement via de tele visie onder de loep nemen, maar ook aandacht schenken aan b.v. verbetering van de service aan bezoekers van de tribune. Kamervoorzitter mr. Van Thiel heeft dit gistermiddag toegezegd naar aanleiding van kritische op merkingen van o.m. mej. Klompè (kath.v.) en de heren Van den Bergh socen Toxopeus (lib.) over de direkte tv-reportages van Kamerdebatten (life-uitzendingen). Die vond men over het algemeen te lang en te saai. Mej. Klompé gaf de voorkeur aan samenvattende tv- overzichten (eventueel verlucht met „shots") naar het voorbeeld van de berichtgeving via de radionieuwi-1 dienst. Het vraagstuk van de vooi'lichting kwam aan de orde aan het slot van de behandeling van het nieuwe orderegle- ment van de Kamer, waarover volgende week (in tweede lezing) zal worden be slist. 't Is de bedoeling dat het reglement in september van kracht zal worden. Gis- tenniddag verwierp de Kamer nog een amendement-Scheps (soc.) om de uitroe pen „voor" en „tegen" bij hoofdelijke stemmingen te vex-vangen door „ja" en „nee". Akoestisch verdient dat de voor keur. vond de heer Scheps, maar slechts een kleine minderheid in de Kamer was dat met hem eens. Mr. Van Thiel bracht dank aan de voorzitter van de Kamercommissie voor de parlementaire werkwijze, de socialist J. Bommer, en aan Kamergriffier mr. A. F. Schepel voor hun aandeel in de her ziening van het reglement. De Kamer onderstreepte dit met hai-telijk applaus. DEN HAAG De heer S. N. Haksar zal prins Raghunath Sinha opvolgen als ambassadeur van India in Den Haag. De nieuwe ambassadeur wordt omstreeks 11 juli in Nederland verwacht. Haksar is aohtereenvolgens ambassadeur geweest in Turkije, Afghanistan. Italië en de Ver enigde Arabische Republiek. Onvervaard antwoordde dr. W. Drees gisteravond in een tele visie-interview, dat twee redactie leden van „Achter het nieuws" hem afnamen ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag. Na een kleine oriëntatie over zijn ver dienstelijk werk als minister-pre sident dreven zijn ondervragers hem bijna voortdurend in de hoek van trouw aan de monarchie. Kri tiek op redevoeringen van de Ko ningin wees dr. Drees volstrekt terug naar de verantwoordelijk heid van de ministers: deze toe spraken worden immers in over leg opgesteld en niemand kan dan meer uitmaken, welke regels de minister en welke de Koningin zelf daaraan bijdroegen. Aangaande de publiciteit over Soestdijk zei dr. Drees nogal fel „dat men zich maar een oordeel aanmeet, zonder te weten wat er precies in het koninklijk gezin gebeurt". Natuurlijk werd de oude zaak-Hof man weer opgerakeld: waarom heb ben de buitenlandse kranten destijds daarover zoveel meer finesses gepu bliceerd dan de Nederlandse? „In buitenlandse publikaties heb ben zeer veel onjuistheden gestaan", zeide dr. Drees, „en dat de binnen landse hoofdredacteuren in perscon ferenties besloten daaraan niet mee te doen, is alleen maar te waarde ren." Dr. Drees was het met Herman Wigbold eens, dat een dergelijke kwestie op het ogenblik minder be scheiden in de binnenlandse pers zou komen: „Er is op dit gebied zeker veel veranderd, maar dat vind ik een achteruitgang." De oud-premier kreeg zich zowaar ook te verdedigen tegen het feit dat hij getuige had willen zijn bij het huwe lijk van prinses Beatrix: „Wanneer dit huwelijk door de regering is goedge keurd en ik mede als oudste minister staat die uitnodiging krijg, waar- zou ik dan weigeren? Zeker niet om politieke redenen!" Over de provo-aktiviteiten merkte dr. Drees op: „Er is protest, maar er ook protest uit zucht om te proteste- n en wat men daarbij maatschappe lijk voor Nederland beoogt blijft bij zonder onduidelijk." r het programma „Zo is het": „Ik zou bepaald niet willen dat het te rugkomt, ik heb voor sommige onder delen veel waardering kunnen hebben, maar dikwijls vond ik het ongelooflijk onbillijk en daarom was het juist, dat de gelaakte passage voor het laatste programma werd verboden." Dr. Drees gaf toe teleurgesteld te zijn over de verkiezingsuitslagen ten aanzien van zijn partij. Hij is van me ning, dat de P.v.d.A. oude programma principes heeft verwaarloosd, bijvoor-1 beeld het ijveren voor minder grote I defensie-uitgaven, verkorting van diensttijd en belasting op vermogens en speculatiewinst. Wat de koers van het huidige kabi net betreft had dr. Drees voorzichtige kritiek op het loonbeleid: men had be ter een 7 pets. loonronde kunnen ge ven, dan beperkte vrijheid laten met een waarschuwing tegen de gevaren-1 zone die bij 7 pet. zou beginnen: „Dan probeert immers iedereen daar nog net bovenuit te komen!" Op de vraag, of hij voor zichzelf nog altijd mee-regeert. luidde het ant-1 woord van de 80-jarige: „Neen, maar ik leef intens mee met de politiek en heb natuurlijk wel mijn eigen oor deel." Contrasten Wij hebben niets te veel gezegd, toen wij bezwaren maakten tegen de aflevering van de serie Chantage, welke de VPRO-televisie gisteravond uitzond: het was integendeel nog er ger dan wij vermoedden. Een hoogst onsmakelijke, gezochte geschiedenis, zich voornamelijk in al dan niet ech- telijke bedden afspelend, uitsluitend gericht op goedkope sensatie. De Hilt VPRO dient niemand en allerminst; 7.30 uur sport. Een van de twee Bleckwens die vanavond in KRO's Piste optreden, kijkt bij de camerarepetitie niet al te vrolijk. Hoe kan het ook anders: het duo, dat acro batiek op de fiets laat zien. maakt deel uit van het grote Oostenrijkse circus Rebernig, dat op het ogen blik in Graz staat en grote tegenslag ondervindt. De beide artiesten kregen twee dagen verlof orj» de opnamen voor Piste te gaan maken en juist vóór hun vertrek sloeg de bliksem in de enorme circus tent, die totaal afbrandde. De directie zat met de handen in 't haarmoest alles op alles zetten om de puinhopen op te laten ruimen en een nieuwe tent te veroveren. Midden in die narigheid reisden de Bleckwens af en zij konden zich niet losmaken van de zorgelijke gedachten over hun naaste toekomst. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.05 uur Franse les (slot). 7.35 uur aflevering van de Flintstones: „De lafaard". 8.50 uur Piste met fietsen, draaiende ladders, zeeleeuwen en goochelaars. 9.35 uur documentaire levensschets van de schilder Piet Mondriaan. 11.30 uur sport. Ned. 2 AVRO 8.01 uur tekenfilmpje Mr. Magoo. 8.05 uur optreden van Strijps Kamerkoor, winnaar van het Koorfestival '66. 8.25 uur Jan Brusse presenteert nieuws uit Fraixse t.v.-pro- gramma's. 8.45 uur uitgestelde bokswedstrijd, reportage van 14 juni. (NTS) programma over het Land der Maori's. VANAVOND TE HOREN i I VARA Wat deze omroep er op Nederland 2 tegenover stelde was deels van veel be tere kwaliteit: een fraai en boeiend zi geunerconcert en een interessante re portage over de Nederlandse hervormde kerk in Hongarije, waarin Dick Verkijk op bepaalde punten openhartig sprak met de huidige rector van dé theologi sche academie aldaar. Dezé Instelling heeft verrassende bindingen met Ne derland en deze lopen van bevrijder Michiel de Ruyter via de bijbelvertalin gen. mogelijk gemaakt door Hieronymus Alphen tot de voormalige Franeker de hedendaagse Utrechtse universi- waar volgens traditie nog altijd Hon gaarse theologen afstuderen. Intussen hield de VARA zich bezig iet een felle discussie over de brood prijs, waaruit het kijkerspubliek niet al te veel wijs kon worden, ook al omdat het gesprek moest worden afgebroken vanwege de tijd. Men moest namelijk over naar het Sig nalement, gewijd aan de componist Peter Schat en daardoor voornamelijk aan diens „opera" Labyrinth. Een documen- tair-informatief programma van Henk de By, dat als altijd voortreffelijk in el kaar zat en waaruit men de jonge com ponist leerde kennen als een rustige anar chist, die graag opvallende kreten slaakt over godsdienst, politiek en samenleving en volledig gelooft in de absolute toe komst van klankcomposities als de zijne. Wij zagen hem aan het werk en in ge sprek, alles in het vrij vage zoals dat bij de kunstenaar behoort en wij werden nog eens geconfronteerd met idee en uitwerking van Labyrinth. Vele lovende woorden van leraren, collega's en vrien den vielen Peter Schat in deze uitzen ding, die zich nogal afzette tegen de kri tiek op Labyrinth, ten deel. Zo waren er gisteravond met actuali teiten en ontspanningsseries erbij, nogal wat contrasten op de beeldbuis, hetgeen op zichzelf heel goed is voor zover de programma-onderdelen kwaliteit bezit- 7.40 uur kunstrubriek 8.05 uur documentaire over achtergronden van onheil- voorspellen. 8.55 uur Christel Adelaar zingt liedjes. 9.25 uur Henk van Stipriaan op zijn praatstoel. 10.00 uur muziek door het strijkorkest van Bert Faige n II NCRV r optreden van het Chr. Kweekschoolkoor uit Gro ningen. r- concert van het Holland Festival: Berliins Filhar monisch orkest speelt werken van Beethoven <"de Pastorale) en Debussy, r klankbeeld over de Joodse treurwerken. avondoverdenking. r uitzending van de Improvisatiewedstrijd van de Haarlemse Orgelmaand 1966. 17 Waar is die neef nu? Hij moest gistermiddag naar zijn schip terug. Het zou rond middernacht uitvaren. Naar New York. In welke haven lag het schip? En hoe heet het? Het is de Thomas Beckett en de haven waar Charles heen moest was Southampton. Hij zei het me toen ik hem uitliet. Charles Brent is in wezen een brave borst. Dank u, juffrouw Jones. Griffith, trek er een streep onder. Juffrouw Jones mag ons een kopje thee inschenken. Intussen gaan wij met de verhoren door. Wij blijven hier, juffrouw Jones. Griffith, me dunkt, dat wij de heer Neels zullen nemen. Ga het hem zeggen. Inspecteur Griffith ging. Juffrouw Jones draalde. Meneer Fenwick... Ja. juffrouw Jones. Denkt u, dat u de moordenaar vangen zult? De justitie boogt op een ver reikende arm. juffrouw Jones. We zullen niet rusten voor we hem hebben. De meeste misdaden worden vroeg of laat opgelost. Gelukkig, zei juffrouw Jones uit de grond van haar hart. En ze begaf zich naar de keuken om de thee te zetten. Beheerst en breed zat meneer Neels in de huiskamer van juffrouw Jones tegenover commissaris Fenwick en beidde, na naam en beroep en jaar en datum van geboorte te hebben opgegeven, het eigenlijke verhoor. Neels dacht: notaris Brooks is vermoord, wie ter wereld het gedaan heeft valt niet te snappen. En dein nog de manier waarop... Neels wenste niets liever dan dat de politie de dader vandaag zou vatten. Doch dit was de taak van de politie en niet de zijne. Natuurlijk zou hij commissaris Fenwick in alles ter wille zijn. Meer kon hij niet doen. Meneer Neels, begon de commissaris, u hebt, ik maakte het op uit juffrouw Jones' relaas, het slachtoffer van nabij gekend. U was met hem bevriend? Vriendschap is het rechte woord niet, commissaris. Zeggen we, dat hij en ik goede kennissen waren. Verder ging het niet. De notaris was geen man voor vriendschap, was er te zelfbewust, te egocentrisch voor, hield de roerse len van zijn wezen voor iedereen verborgen. Dus ook voor mij. Wel wandelden wij zo nu en dan samen en soms vroeg hij mij op zijn kamer en dan speelden wij een dampartij of redeneerden over politieke aangelegenheden. Was hij een fanatiek „politicus"? Zuiver een toeschouwer. En kritisch naar alle windstreken. U zult niet uitsluitend over politiek gesproken heb ben... Ook over antiek. Kastjes, Louis Quinze bijvoorbeeld. Antieke kastjes konden hem in vervoering brengen. In zijn kamers kunt u zien... Ja, ik heb het opgemerkt. Hij was een kenner? Een groot kenner, commissaris. Het alarm door juffrouw Jones geslagen riep u naar de plaats van de misdaad? Ja, commissaris. Ik wist niet wat ik zag, kon het niet geloven. Toch was het zo. U bent het, die zich nader overtuigde van de dood van het slachtoffer? Het was niet de eerste dode die ik zag. Toen ik het gezicht zag, wist ik dat hij dood was. Wilt u nu eens in deze doos zien, meneer Neels? Dat is de kris waarmee het gebeurde. Eh, hoe i£ notaris Brooks aan die kris gekomen? O, door zijn neef. Charles Brent. Ja, commissaris. Naar mijn gissing ontving hij de kris een jaar of vijf geleden als geschenk. Charles Brent had hem op een van zijn reizen in het oosten voor zijn oom verworven. Wat voor man is Charles Brent? Ik ken hem van vluchtige ontmoetingen. Hij lijkt me een montere kerel. Zijn oom vertrouwde mij toe te vrezen, dat Charles al te vrolijk kon zijn, het er nogal eens van nam. Overigens was en bleef zijn oom hem gunstig gezind. Wordt vervolgd ten. Anagram puzzel Uit de woorden van de eerste rij moe ten de woorden van de tweede rij wor den gevormd. De beginletters van de woorden uit de eerste rij vormen een zegswijze. 1. vracht - plaats voor dieren. 2. plaats in N. Brab. - straatwijsje. 3. waterdiepte - uurwerk. 4. vet der melk - waterketel (ZN). 5. foefje (Ind) - niet begroeid. 6. behoeftig persoon - tijding. 7. metalen haak - vreemde munt. Oplossiiig vorige puzzel 1. Espel, 2. snede. 3. Peter, 4. edele, 5. leren. 6. poema, 7. opper, 8. epode. 9. Meden, 10. arend. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten en grammofoonmuziek. 18.30 1 R.V.U.: Muzikaal Spectrum,! door Klaas A. Posthuma. 19.00 I Voor de kinderen. 19.10 Stereo: j Kinderkoor. 19 30 Nabeschou- wing van De Ronde van Frank- I rijk 1936. 19.40 Artistieke staal kaart. 20.00 Nws. 20.05 Het ein- de der tijden is nabij, docu mentair klankbeeld. 20.55 Lied jes. 21.10 Artistieke staalkaart 21.25 Op dc praatstoe! j vous; El botellero: Roses from j ging 8.C0 N Jeugd. 830 Paris: That's It \IIIO MORGEN TELEVISIE V\\ WOND 22.45 Aktualiteiten. 23.00 Oude en moderne muziek (opn.) 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV Lichte gram VPRO: 750 Dago pening. AVRO: 8.00 Nws 8.10 Lichte gram. (8.30-8 35 De groenteman.) 8 50 Morg< Joodse Treurwerken. 2155 Lichte grammofoonmuziek 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-be- richten. 22 40 Haarlemse orgel maand 1966. 23.55-24 00 Nws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND VAN 18—20 UUR Volksliederen uit Scandina vië: Imbote: Parlez-moi da- taminen. *2.00 Licht zangsol 1227 Meded. Nws. 12.40 Dezt '2 45 Act 13 00 Pro memorie 3 05 Mod gram. 13 45 Voor de vrouw. NCRV: H15 Stereo: Promenade ork. en sol 15 oo BIJbcloverdenking. 16.30 Geestel. liederen 16 00 Viool et oiano 1645 Cultische muz uit allerlei landen met toel. 17.05 Lichte gram. 17 10 Eurojaz? 17.40 Voor kleuters. 1750 Sport 18.00 Stereo: Musette-ens mei zangsol 18 25 Stereo: Instr trio 18 40 Voor t llilvet M-kan III. 240 NRU/V ARA 9 (M progi a mei (Om 1000 en 1100 12.30 Ste- Nws 12 02 Act. 12 05 Llchl o gelspel. 12 30 Gevar grai 1966: Act. 17 00 Nws 17 02 Act tderland 1. NTS: 1850-19.00 ac: De Attische tragedie: 16 19.00 Nieuws in het 19.01 Klaas Vaak. 19.05 »«'se les: les 39 en herh. les 33. KRO: 19 35 De Flintstones. -ekenfilm NTS: 20 00 Journaal. KRO: 20 30 Brandpunt. 21.35 Le vensschets van de schilder Piet Mondriaan, documentaire. '2 20 Epiloog. NTS: 2"" Nederland II. NTS: 20 00 Nieuws in het kort. AVRO: 0 01 Mr. Magoo. tekenfilm. 0 Oo Kamerkoor uit Striin. 0 25 Uit de actualiteltenpro- 1 ram ma's van de Franse fel* •islc. 20.45 Wereldkampio.-z TELEVISIE MORDEN d.rland I. NCRV: U.30- Voor de vrouw. 6.00-16 35 Euro-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7