Fietstunnel volgende week open Weekagenda PONSIOEN zoon Drie maanden herbestraten Hoge Rijndijk tot besluit VERLOVING TIJDENS TWEEDE LAURADAG CAMERA'S en ROLFILMS LAROS Bevorderingen Rijnlands Lyceum te Oegstgeest Mevr. Braggaar werd 80 jaar VAN DEN ENT - KLEDING DE PHILIPS RADIO- EN TELEVISIE-SPECIALIST Erven J. Trein* koos eieren voor z'n geld I NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 6 JULI 1966 (Vc •rslaggci LEI DEM Midden volgende week wordt de wielrijderstunnel bij de Wilheiminabrug opengesteld. Aan een zeer langdurige, moeilijke ver keerssituatie is dan definitief een eind gekomen. De brug, de aan sluiting van Hoge Rijndijk en Ka- naalweg en de tunnel zullen beslist voor de bouwvakantie helemaal voor het verkeer gereed zijn. Dat wil echter nog niet zeggen, dat men er van volgende week af maar kan rondstuiven. De laatste fase van het evenzeer ingrijpende als kostbare werk is het aanbrengen Woensdag Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur sociaal raadsman. 1 Pieterskerk, 7 30 uur: oecumenisch avondgebed. Breestraat 85, 4.30 tot 5.30 uur: af- scheidsreceptie J. H. de Jong (penning meester Geref Schoolver. en voorzitter bouwcommissie). Den Haag Schouwburg. 8.15 uur. Holland Festival herhaling van opera I Capuleti e I Montecchi. Den Haag Diligentia. 8.15 uur. Beethoven-cyclus Beaux Arts Trio. Den Haag Nieuwe kerk. Spui. 815 uur: orgelbespeling Gerard Akkerhuis. Donderdag Afdeling Leiden Ned. Chr. Reis-Ver.; I naar Arnhem (6.45 u. vertrek uit Noord- wijk, 7.15 uur van station Leiden) Katwijk aan Zee: Triumfatorkerk 8 uur: orgelconcert Jan Welmers. met Geta Vermeulen fluit Den Haag Zuiderpark. 8.30 uur nam. jazzconcert Dutch Swing College Band Vrijdag i Breestraat 85. 8 tot 10 uur: woning- I borwver. Eensgezindheid, afscheid van i W G. van Katwijk (38 jaar penning- I meester geweest). Petruszaaltje Lammenschansweg. 8 uur: ledenvergadering De Natuurvriend. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur: !Sed. Danstheater. Den Haag Waalse kerk. 8 uur: or gelbespeling Klaas J. Mulder. Den Haag Westduinkerk. 8.15 uur orgelbespeling Martin Jelgersma. Scheveningen Kurzaal, 8.15 uur Residentie-Orkest, met pianosolist. Zaterdag KATWIJK AAN ZEE Boulevard, 1.30 uur: mars- en drumibandconcours. Den Haag Schouwburg, 8.15 uur I Ned Opera-Stichting, herhaling van j Haydns Le Pescatrici. Scheveningen Oude Kerk, 8 uur slotco*rert studiedagen koordirigenten en koorzangers. Welk apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Zuider-apotheec, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Films Camera (2.30, 7 en 9.30 uur): Mamie (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Spion tegen wil en dank (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou in de dodenvallei (14 jaar). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): De fighter met de vernielende vuisten (14 jaar) Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De liefde vèn een blondje (18 jaar). Trianon (2 en 8 uur): De whisky-kara- vaan (a.l.). Films va Camera (2.30, (18 jaar). Lido (2.30, 7 e: pins (a.l.). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Don Ca- millo in Moskou (a.l.). Rex (2.30, 7 en 9.15 uur): Help (a.l.). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De jacht op het boterbriefje (18 jaar); vanaf maan dag dagelijks, behalve zondags, 10.30 uur: Sjors en Sjimmie en de gorilla. Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De lok vogels (14 jaar). Tentoonstellingen Boerhaavezaal. Vrouwenkerksteeg: ex positie van werk Caro en Frans Pieck. van 9 tot en met 13 juli, dag. van 46 en 7—9 uur. Museum VolkenKunde: grote zomerten toonstelling ..De mens van toeD" (tot eind september open van 10 tot 5 uur zondags van l tot 5 uur) De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu, tot 5 september, 105 u., zondags 1—5 uur. Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: tentoonstelling 10 x 10, tot 8 juli. open 11 tot 18 uur. zondag en maandag ge- Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: tentoonstelling schilderijen en objecten van Martin Rous en Ray Staakman (van 9 tot 29 juli, open 11 tot 18 uur. zondag en maandag gesloten). Rest. De Ruif, Janvossensteeg 59: aquarellen en tekeningen van Henk Slijper, tot eind juli, open van 16.30 tot 24 uur, vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 24 uur. KATWIJK AAN ZEE Fotohandel Kruijt, Voorstraat 9. tentoonstelling schilderijen Die Zandbergen (dag. van 9 tot 21 uur, behalve zondags). WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: tentoonstelling van werken van Paul Citroen, van 27 juni tot en met 14 juli, dag. 10 tot 17 u., dinsdagavond 8 tot 10 u„ zondags gesloten. De Westlandsche Hypotheekbank stelt 7 pandbrieven serie R van 1000, cou pon 1 mei, a 99 li °/o beschikbaar. Drie ongevallen en veertig fietsreparaties op eerste dag van definitieve bestrating aan beide kanten van de Wilheiminabrug. Daarin moeten nl. pijlen, lijnen, derbroken lijnen e.d. verkeersaandui- aingen worden ingestraat. Dat zal le maanden augustus, septonber en moedelijk een deel van oktober in be slag nemen. Maar dan gaan de bouw vakkers voorgoed weg en kan het (Vc onzer verslaggevers) 9.15 uur): Mary Pop- ALPHEM Vierhonderdzestig inschrijvingen had secretaris Ko ren gistermorgen binnen. En daar keek hij (met zijn medebestuur deren van de. Laura) erg verrast van op. Goed, er waren zes dagin schrijvingen bij, en er vielen drie uitvallers tijdens die eerste fiets dag en er ivaren acht ingeschre venen niet opgekomen, maar de Laura was boven verwachting goed bezet. En vanochtend waren twee van de drie uitvallers weer present. Daar was bijvoorbeeld meneer J. T. H. Netelbeek uit Eindhoven, die bij Beverwijk de vleugelmoer van een voorliggend achterwiel tussen de spaken kreeg, ten val kwam. en kele meters werd meegesleurd en met lelijke verwondingen aan han den. benen en gezicht (na zieken huisbezoek) per Roodc-Kruisauto de tocht uitreed. Een ploeglid van de Bonifacius-ulo kreeg bij een valpartij een gat in het hoofd en een lid van de Frisia-club moest op advies van dokter Van der Steen de rit staken wegens een knie blessure. En dan waren er de nodige fietsen, die ondanks waarschuwingen toch minder goed waren voorbereid Er werden 40 reparaties uitgevoerd De 150 km-rijders toonden bij aan komst in Alphens Nutsgebouw aan (met kiilometertelk s), dat zij de eer ste dag wel 180 kim hebben gedraaid, vandaar dat de aansluiting bij de B- rijders nogal erg laat töt stand kwam. Op de terugweg zicht" in de Haarlemmermeer weer flinke piaspartij gekomen. Teleurstelling Voorzitter P. Groenhart sprak gisteravond zijn teleurstelling uit over het (nog steeds) uitblijven van medewerking van Ailphens midden stand. Hij meende over een vergro ting van de omzet tijdens de Laura- week met een schatting van f 36.000 aan de voorzichtige kant te zijn. ,.En daar staat nog niets tegenover" De Heinekenploeg wordt in Hoogmade voorzien van een zeer gezonde melkdronk Vandaag zijn de Laurianen in zuidwestelijke richting gegaan. Een hoogtespunt was de rit over de Maas boulevard in Rotterdam. Grappig is zeker dat Truus Buytendijk uit de Maasstad en Dick Vos uit Delft zich tijdens deze tweede Lauradag hebben verloofd. Zij kwamen al geruime tijd geleden tot dit belangrijke besluit dit toch grote gebeuren aan de ne gentiende Lanrarit te koppelen. Het het_bij .-Kaag- j bestuur heeft van zijn belangstel- [acht ling ervoor duidelijk uiting gegeven ALLE BEKENDE MERKEN FOTO- EN KINOHANDEL erkeer ..ongestoord" van de brede valswegen gebruik maken. De afgelopen jaren hebben vele Deidenaren en „buitenlanders" hart grondig gemopperd op de flessehals, Niettemin wij zetten dat vorig jaar uitvoerig uiteen is hier een meester' wenkje uitgehaald. Het in twee ge scheiden fasen bouwen van een een delige brug heeft het wegverkeer miljoenen extra kosten bespaard. Doch niet alleen dit „tweemaal bou wen" was vertragend, ook de te elfder- ure gewenste (en door Prov. Water staat ontworpen en gebouwde) rijderstunnel heeft he>t nodige extra werk (dus tijd) gekost. VERLEDEN TIJD MEESTERWERK Maar dat was de moeite dan ook el waard. Voor wielrijders is het altijd een extra gevaarlijk punt ge weest met het oversteken van de soms bijzonder drukke Hoge Rijndijk. Dat zal volgende week verleden tijd zijn. Op de foto aan de linkerkant kan men duidelijk het tracé voor de naar de stad komende fietsers zien. Zij blij ven links van de Hoge Rijndijk rijden gaan vlak voor het water met bocht onder de Wilheiminabrug door het tunneltje. Op de rechter foto kan men het tracé volgen om de waterto ren heen. En nu is er nog maar één wens, dat fietsers en vooral bromfietsers een klein beetje zelfbeheersing aan de dag zullen leggen op dit verkeers technisch zeer veilige rijwielpad. Maar dat heeft men in eigen hand. Het is er per slot van rekening één- richtingverkeer. (Foto's N. van der Horst) OEGSTGEEST Aan hef Rijnlands Lyceum alhier zijn bevorderd naar de 2de klas: Diederik Begemann, Sjoerd Boot, Marjolijn Brinkman, Frits v. Dig gelen, Reindert Haarsma. Hillie Hal- link, Jan Hoes, Willem Houweling, Jaap Kapteyn, Paul Klever, Ella van Kleu nen, Peter Maas Geesteranus. Aart Pie- ter Mol. Thijs ten Raa, Jan Dirk Sche pers, Dick van Schie. Corrie Slinger land. Ineke Slootweg. Gerard Smit Wil- ma Straatman. Alette Uittenbogaard, Ellen van de Vlekkert Frim Brugman, Mario Adams. Kees Jan Asselbergs, Iman van den Bosch, Angélique Bouvy, Kees Bronsveld, Pim Dijkstra, Luu'k Duijn. Robert Ellens, Thijs de Graaff, Ineke van den Haak Joost Heymans, Ndco Hemkes, Paul van Hutten. Anne de Jong. Jacqueline Michels, ElsPfauth, Harold Ridder, Dirk Jan Scholten, Em mie Sligoher, Adine Tjeenk Willink In- grid Wilmink, Nard van As, Fred Door- nink, Barbara Glastra v. Loon, Yge Pieter Henry, Frank de Josselin de Jong, Lion Keezex. Onno Kieviet Hans Kok Freddy Loeb. Alek Loncq de Jong, Frans Mastenbroek Renée Meissner, Michiel Noordzij, Frances Ohlenroth, Lodewijk Otto, Diak Ravelli, Paul de Regt. Ingrid v. d. Reyden, Geertrui Schaberg. Sylvia Tonkes, Ronnie var Veen. Wessel Verdonck, Vita van Baten burg. Béla Bérczy. Marga van Duren. Toek Hagedoorn, Erik v. d. Hulst Clai re de Jong, Marijnke de Jong, Jan de Koek v. Leeuwen, Betteke Krantz.Maa ten Bart Krijt Jaap Laarman, Aad Meijden, Jan Jaap van Putten, Bart de Regt Leo Schouten, Han Segaar, Josi- ne Teeuw, Piet van Toorenburg. Hein Visser. Ferdinand Wiercx van Rhijn. Dick Zaadnoordijk, Jan Zwaan, Jai Sparreboom. Bevorderd naar de 3de klas H.B.S, Zita Brix, Jan Willem Coenraads Ne- derveen, Billy van Dijk, Jan Maurits Eeghen, Thijme Huurman, René Joos- se, Lenneke Leupen, Pim Middelbeek Els Nass, Jeroen Nauta. Bart Neer voort. Annelies den Ouden. Frank Schadd. Rieteke Schipper, Piet Slig- cher, Marjolein Cancrinus, Willy var Dugteren, Taco Geertsema, Herbert Hirschland, Jan Laarman, Auke van der Meij, Sumadi Oetomo, Ton Pe- sdhier. Joke Rol, Edwin van Schijndel, Emiel Sluyterman, Anne Marie Tjeenk Willink Reurt Venema, Peter Volle- bregt Saskia Walburgh Schmidt Frank Wijgmans, Laurens Zonneveldt, Fleur Zonneveld, Peter van Overvest Do rothy Binnendijk. Jan Maarten de Bruyn. Hilbrand Bruyn ing, Rick der Burg, Freek van Duijn, Jan Fen- Emil de Kier, Hans van der Kloot Han de Leeuwerk Ron Minke, Bert Muller, Sidarto Oetomo, Kees den Ouden, Paul Polano, Doms Polman, Pe- Putten, Hans Reynders, Robert Schalks. Bevorderd naar de 3de klas Gymna um: Rudy A/ndeweg, Jan Frederik Bekiker, Rudi Carpentier, Bart v. Holk, Anne Marie Janssen, Floor Kooijman, Karin Kraaykamp, Connie Kuiper, Jels- d. Linden, Jetske Miedema. Ma rijke Prins, Oiska Zaadnoordijk Pieter Caljé, May An- Go, Nel van Haeringen, Frank den Herder, Paula Ir ik Job v. Klinken, Eddy Molle, Joanna Quispel, Ted Stal, Froukje Stienstra, Rudolf Veltman, Angela de Wolf, Erik Jan Zürcher, Jaap Snellen. Bevorderd naar de 4de klas H.B.S.: Egbert Bal. Femme de Boer. Roy Bouwmeester. Leon Bruin, Paul Dijk stra, Mia Giesbers, Jan Jaap Groen, Anke Haartsen, Frank Heybroek Hildo Krop, Margreet van Marie. Frank Nor- tier, Kees de Regt Liesbeth v. Riems dijk, Elisabeth de Vries, Harmen Tjeenk Willink Paul van Zurk Leo Zwart Daan van Hulst, Folkert Aleva, Frits van Boven. Paul de Gruyter, Hans Leenarts. Marijke Nauta, Yolande Nau ta. Elsbeth Pauli. Karla Polman, Job van Ronnen, Rob Sira, Rob Spong, Die derik Tjeenk Willink, Huib van Vloten, Karei Wennink, Andries de Wilde, Bart Snellen, Woodrow Smeenk Dilly v. d. Berg, Jouke Dijkstra, Jos Eibers, Nico van Gijn, Rimke Haringsma, Jan Kals- beek ELske Kleiverda. Luuk v. Klin ken, Jan Kok Jibze Piet v. d. Meulen, Maya Mulder, Gerard Nij-holt Evert Jan v. Rijssel, Lennart Schaedtler, Wim van Schie, Remco Valkenburg, Liet Ve nema, Loes Voskuyl, Marten van Wijhe. Bevorderd naar de 4e klas Gymna sium: Robert Jan Bakker, Hein Boer, Marjan Goslings, Elske van, de Hulst Paul Kist Mar ja Kooistra, Margreet Muller. Victor Ploos van Amstel, Arend Saaltink, Ediwin Vernède, Hetty v. d. Willigen, Tineke Zwitser, Liesbeth Berg man, Marjan Blomsma, Otto Cramwin- ckel. Jaap Gerritsen, Carolien do Graaff, Carolien Polak, Louise Sche pers, Erik Wilmink Max Sparreboom. Bevqrderd naar de 5de klas H.B.S.-A] Sjaak Biemond, Arthur Broekstra, An nelies de Bruyn, Adriaan Dol, Kees v. Duren, Marianne den Haan, Flip Krom hout Heieen van der Mey, Emilie Pau li, Aart van der Perk, George Ruyg- rok Noor Samkalden, David Taudin Chabot, Rob Tibboel, Pieter v. Vlaar- dingen. Jaap Zwitser. Bevorderd naar de 5de klas H.B.S.- B: Nanninig Anes, Jaap Frijling, Han Go, Arend Hagedoorn, Tjebbe Jager, Joost Kist Dirk Meyer, Wim Proper, Ed Reidsma, Jaap Ruiter, Jaap van Toorenburg. Arjen van Vemde, Maar ten Hagenaar, Peter Hiemstra, Olof Koekebakker. Zeno Lampe, Tineke van Lochem. Nelleke Maan, Jan Willem Mayer, Renske Modderman, Son>ja Neer voort Arja Olivier, Kees Rikkert Diie- derik Schaberg, Kenneth Scott Herman Vonk Loeki v. Zuiden, Karei Zwaren- Bevorderd naar de 5de klas Gym nasium: Willem Gert Aldershof, Renée Bodt Hans Boland. Marja Brouwer, Ni co van Duijn. Rudolf van Driel, Jan Esseveld, Karli Frenks, Pieter de Graeff, Jan Joost den Haan. Arjen den Heyer. Caro Kassenaar. Henk Kool, Micha van Leyen, Hans Luyendijk, Ka- trien Polman, Yvonne v. d. Vlekkert, Mare Voorhoeve, Heieen Wiersana. Bevorderd naar de 6de klas Gymna sium-A: Mariëtte Admiraal Johanna Boeschotcn. Rudolf Raaff, Lian Tjoa, Barbara Vogelenzang, Frank Stader- Bevorderd naar de 6de klas Gymna sium-B: Wilco Boer, Ruurd de Boer, Jan Jaap de Graeff. Annelies de Gruy ter. Thijs Kok Jaap Kool, Phyllis Kreukniet Frits Locher, Evert Mol, Jan Stienstra. Harry Tienstra, Kees Tjeenk Willink, Roeland Walburgh Schmidt. THORBECKEPLEIN 7 ALPHEN a. d. RIJN TELEFOON 3128 Diverse deelnemers joegen e met bloemen. Spreekbeurt Valkenburg VALKENBURG Morgenavond om spreekt in zaal De Vries ds. G. Kooten uit Delft voor de her vormd gereformeerde evangelisatie. Eerste paal Rijnh Lyceum Oegstgeest WASSENAAR Qp vrijdag 15 juli om 11 uur zal door de burgemeester van Oegstgeest de heer H. L. du Boeuflf, de eerste paal worden gesla gen voor het schoolgebouw annex sporthal, aula en bibliotheek ten be hoeve van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. Het gebouw is ontworpen' door architect ir. R. D. Bleeker te Den Haag. De aannemer is de firma C. var der Wiel Gzn. te Noordwijk. Het ge bouw is gelegen aan de Apollolaan te Oegstgeest. Goede opbouw Laura-leger ALPHEN De opbouw van het Lauraleger is heel interes sant. Er blijkt uit dat de ver houding tussen nieuwelingen en „oude garde" zeer gezond is voor een attractief evenement als de Laura. De verdeling is: 203 (lste keer), 81 (2), 35 (3). 26 (4). 21 (5), 18 (6), 7 (7). 9 84 (9), 2 (10), 7 (11),, 2 (12), 4 (13), 2 (14), 5 (17), 6 (18) en 9 (19). Al leen nieuwelingen van de „lich tingen" vijftien en zestien ont breken dus. De Laurakaravaan op de peda len bij de beklimming van de „Col de Bloemendaal". Voor gezelligheid van elke Lauriaan HET NUTSGEBOUW bovenaan. ALLE AVONDEN DANSEN met de GROOTSTE COLLECTIE! Bij ons dus ook de ECHTE PHILIPS SERVICE VAN MANDERSLOOSTR. 40, ALPHEN d. RIJN, TEL. 3838* LEIDEN Aan een periode van onzekerheid en verhuizing is voor de Leidse eierhandel Erven J. Treur gis teren officieel een eind gekomen, toen wethouder C. J. Piena het definitieve gebouw aan de Telderskade bij de spoorwegovergang opende. Het ont werp is van architect A. van Riet. De heer Piena herinnerde aan de onteigeningsprocedure, die in 1959 be gon toen de eierhandel nog aan de Morssingel zat. Begin '61 trok de fir ma in een tijdelijke huisvesting aan de Oude Vest. Maar nu is de zaak echt .-bekeken" met 870 m2 grond, waarvan driekwart is bebouwd. Het complex omvat een ruime sorteerhal met aan- en afvoer ruimten, een emballagezolder en een kantoor. Op het gebouw komt t.z.t. bij flore rende zaken nog een woning voor be drijfsleider H. A. Blonk. Men is er heel tevreden, bij de 70 jaar geleden gestichte handel, die eieren voor zijn geld kiest. Middenstandsexamens te Leiden LEIDEN Voor het middenstandsexa- len zijn gisteren geslaagd: J Guldemond, G GijzenU, H Ramat al len Leiden, B ter Haar Rijnsburg, A de Haas Leidschendam, Arie de Haas Val kenburg, C Hagoort Leiden. J HasDels Wassenaar. V k Havenaar Voorhout, L Haijes Leiderdorp. G Heemskerk Rijns burg. P Heemskerk Katwijk, J Helmas Sassenheim, J den Heyer Rijnsburg, F Hofman. A den Hollander beiden Leiden, H Hoogervorst Noordwijk, L Hul Lisse. M v d Hulst Alphen a d Rijn, J v d Lag, J de Boer beiden Hazerswoude, M Janmaat Nieuwveen, C de Jong Zoeter- woude. C van Steenbergen Leiden, N Kapteyn Ter Aar, S van Kasteren Alphen a d Rijn, M Kley Lisse. C Kok Leiden. P de Kooker Lisse, K Kop-Dugoerman Leiden, A Kraan Hoogmade. D Kranen burg Nieuwkoop, G Kroon. J Kroon. M Kroon allen Abbenes, M Kragt Wasse naar, P Laman Leiden, J Lammens Kat wijk aan Zee, M Lancel Leiden, G Casca- ris Sassenheim. B van Leeuwen Leiden R van Leeuwen Den Haag, D Lekx. Al phen a d Rijn, J v d Linden, C Meertens- Stol, H Mooten-Vlasveld, Leiden. LEIDEN Het is en het blijft vandaag druk by mevrouw C. P. Braggaar-De Does io de Drie Oc- toberstraat. Dit bekende oud-raads lid van Leiden is vandaag 80 jaar geworden. Grote bekendheid kreeg zij door haar raadslidmaatschap, dat zij in 1927 voor de SDAP aanvaardde en met onderbreking van de oorlogsjaren tot 1958 voor de P.v.d.A. heeft bekleed. De socialiste-van-de-oude-garde heeft zich bij haar werk altijd laten leiden door haar gewoel voor recht en sociale bewogenheid. Brandweer, po litie. Endegeest, schoolvoeding en der gelijke interesseerden haar bijzonder. Grote ijver legde zij aan de dag voor de (nooit verwezenlijkte) kinder crèche, waar de werkende vrouw haar kroost kon onderbrengen. Mevrouw Braggaar, die ridder is in de Orde van Oranje-Nassau, geniet een goede gezondheid. v. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Spreekbeurt in Rijnsburg RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur hoopt ds. P. Dorsman van Stap horst in de zaal achter de Chr. Geref. kerk een spreekbeurt te vervullen de Herv. Evangelisatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3