Religieus klatergoud moet overboord Een woord voor vandaag I- Bisschop Bardsley tot ICCL Miele er is geen betere! VU en Nijmegen worden niet voorgetrokken Rooms-katholieken in Zuid-Holland kiezen pastorale adviesraad Ziekenfondsen moeten ook de „pil"' betalen 5% 472% 4% 3.48% 3.24% Drie uur op het matje Van Kilsdonk verwacht geen maatregelen WOENSDAG JULI T>66 De discipelen waren op weg om van hun rust te genieten. Ze hadden het druk gehad. Marcus vertelt: „Ze hadden zelfs geen tijd om te eten." Maar rust vinden ze niet. Een menigte heeft zich reeds in hun vakantieadres vergaderd. De samen komsten gaan door. Uiteindelijk willen de discipelen ingrijpen. Ze zeggen tot de Heiland: „Zend hen weg. dan kunnen zij naar de gehuchten en dorpen in de omtrek gaan om voedsel voor zich te kopen." Maar de Heer zegt tot Zijn discipelen die zelf geen tijd hadden om te eten: Geeft gij hun te eten." Marcus vertelt dit verhaal niet slechts als een les voor Philippus. maar voor alle discipelen. Hij laat zien dat Christus hen leerde niet al te zeer begaan te zijn met het eigen lot: Geen tijd om te eten." Hij zegt als het ware. denk niet aan jezelf, denk ook aan de andere mensen, die zo geboeid zijn door liet evangelie dat ook zij geen tijd hebben om te eten. De discipelen hadden geen tijd omdat ze zoveel te vertellen hadden over hun erva ringen. Deze mensen hadden geen tijd omdat ze zoveel te luisteren hadden naar de boodschap van Jezus Christus. De Heiland zegt als het ware: Als zoveel mensen willen luis teren, dan mag er geen tijd verloren gaan. De menigte is hongerig. Geef gij hun te eten. Ineens komt de geestelijke nood zo naar voren. Als de discipelen zeggen: Wij hebben maar zo weinig te geven, laat Christus zien dat het weinige in Zijn handen ruim voldoende is. Wij lezen vandaag: Jesaja 11 11( Congregationalisten I vormen één kerk LONDEN De Congregationalis- tische Unie van Engeland en Wales j heeft met overweldigende meerderheid van stemmen (1776 tegen 42) besloten! haar naam te veranderen in Congregati- j onalistische Kerk in Engeland en Wa les. Deze naamsverandering betekent eenl revolutionaire stap. want hiermee is ge- j broken met een traditie van vier eeu- 1 wen, waarin de congregationalisten steeds de zelfstandigheid en onafhanke lijkheid van de plaatselijke gemeente (congregatie) hebben verdedigd. De 42 gemeenten, die het voorstel hebben verworpen, zijn niet toegetre den tot de nieuwe verenigde kerk. Ds. John Huxtable, secretaris-generaal van de kerk. zei. dat er met deze gemeen ten zal worden gesproken, opdat er een formule zal worden gevonden, waar door zij de band met de meerderheid zullen kunnen bewaren zonder hun ge weten geweld aan te doen. ONTVANGEN BOEKEN Door A. C. de Gooyer) CAMBRIDGE Toen wij vanmorgen over de Silver Streetbrid- ge gingen, vlak bij Queen's College waren werklieden van de "ge meente en van de universiteit aan de grote schoonmaak. In halve meters lange letters stond met meniet op de brugwand: „Hang Johnson War Criminal.en op de stoep was de verf van „Peace in Vietnam" nog nat. Elders in de stad stond „Sack Wilson save Vietnam." Ik had een klein beetje medelijden met de Amerikaanse leden die de conferentie van de International Council of Christian Leadership bijwonen, zoals senator Frank Carlson. aderen ge- Uw probleem is het onze VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 Bij MIELE. GOUDSESINGEL 92. P iiiffliirmlntiii i -"-- - •«- Gisteravond begon die conferentie in de grote zaal van de Cambridge Union Society, een deftig huis achter de De Derde Etaee door Willem van Wee-Round Church (kopie van de heilige ren. Uitgave Zomer en Keuning. Wage-1 graf-kerk in Jeruzalem). De openings- ningen. Aantal bladzijden 256. Prijs rede van de bisschop van Coventry 5.90; voor abonnees van de Spiegelserie werd met veel instemming aangehoord. 3.25! 1 Hij is een voortreffelijk spreker, die i zijn woorden met veel humor kan la ten voortkabbelen, maar die ook wel Deze christelijke speelt zich dersbuurt in Rotterdam. De hoofd persoon. het jonge meisje Llliane. ver koopster in een hoedenwinkel, woont met haar ouders, broer en zuster op een verschrikkelijk verwaarloosde verdie ping in een trappenhuis. Het gezin verpaupert daar steeds meer en alle ellende wordt aan die derde eta ge geweten. Dan komt Klomp, de evange list. Bij hem blijft het niet bij woorden. Koste wat kost zorgt hij voor een nieuw huis. Helaas woont Llliane door een on geval hier maar kort Posthumus Meyjes in ons land teruggekeerd Diepenhorst ontzenuwt kritiek: DEN HAAG Minister Diepen horst (onderwijs en wetenschap pen) zou het onjuist vinden als de bijzondere universiteiten zich zou den onttrekken aan het overleg over een betere taakverdeling binnen het wetenschappelijk on derwijs. Hij zei dit gisteravond in de Tweede Kamer naar aan leiding van kritische opmerkin gen van de heren Witteveen (lib.) en Tans (soc.), die vreesden dat de Vrije Universiteit en de r.k universiteit te Nijmegen bij het streven naar centralisatie van het (Van een onzer medewerkers) wetenschappelijk onderwijs buiten OEGSTGEEST Dr. G.-H. M.jsch0t zullen blijven. Posthumus Meyjes is in ons land De VU heeft al sedert I960 een oplei- teruggekeerd. Na een aantal ja-Uw'het Te- ren colleges gegeven te hebben ven roepen. Het een noch het aan een bijbelschool in Kameroen.het zal hij in de volgende cursus prof. wetenschappelijk onderwijs. De met-bij- dr. J. N. Bakhuizen van den Brink rondere tmiversiteUen hebben goede op. T 1 u leidingen in de geologie en net is ie te Leiden opvolgen, als hoog-| leraar in de kerkgeschiedenis. In januari hoopt hij officieel te inau- (Van onze pariementsr,d_actie) .^irzeP^Ï^'oplïidl;! laven, resp. claimen. Wi gureren. Dr. Posthumus Meyjes won verle den jaar de Mallinckrodtprijs, die eens in de tien jaar wordt uitgereikt voor het beste theologische proefschrift in die periode. Tijdens een korte pers conferentie vertelde hij gisteren iets van zijn ervaringen in Kameroen. Hij gaf les aan de bijbelschool in Ndoun- gé. Kameroen telt op het ogenblik drie theologische opleidingsinstituten die uitgaan van drie kerken. Plannen om een fusie aan te gaan zijn al in een vergevorderd stadium. De drie scho len hebben reeds IVi miljoen gulden om in Douala, het Kameroense Rotter dam, een nieuwe school te gaan bou wen. Hoewel het klimaat daar voch tig en warm is, werd die stad verko ren boven de hoofdstad Yaoundé, om dat zij voor het land centraal gelegen is. Wie naar Afrika gaat om daar les te geven, zo zei de aanstaande hoog leraar. moet beseffen dat hij gast is in dat land. Met grote waardering sprak hij over de leiding van de kerk, die volkomen voor haar taak berekend is. ook al zijn er geweldige moeilijkheden te overwinnen. d"W ;en handhaven, resp. claimen. Waarom Joet de minister hier niets aan? Maakt hij zich niet aan Devoorrechting van het bijzonder hoger onderwijs schuldig? De minister ontkende dat. Hij gaf de heer Witteveen. aie op een „nieuwe schoolstrijd" had gezinspeeld te verstaan, dat geen haar op zijn hoofd denkt aan een heropening van deze strijd. De wet, die uitgaat van gelijkberechtiging, geeft de bijzondere universiteiten niet zoveel be wegingsvrijheid dat van privileges kan worden gesproken. Zij hebben weliswaar het recht faculteiten of leerstoelen op te richten als ze dat uit levensbeschouwe lijk oogpunt noodzakelijk vinden, maar zij moeten, ook als het om studlerichtin- een sterk levensbeschouwelijke it, wel degelijk aan het overleg degelijk in staat is bliksemschichten af te schieten. Als het aan hem ligt dan zal de ICCL in het Verenigd Koninkrijk zeker van de grond komen. „Wat een gelegen heid," zo riep hij uit, „wat een heerlijk wonder, dat zoveel mensen van zoveel kerken nu bijeen zijn. Wat kan God, deze zich zo snel ontwikkelden tijd met al deze mensen niet doen. Laten wij uitspreken dat God Zijn kerk zo leidt dat zij de tekenen van de tijd verstaat." Veranderingen Zich concentrerend op het thema het congres: „Christelijk geloof in de snel veranderende wereld van van daag" stelde hij tegenover elkaar de uitspraak van een theoloog die het Ca vendish Laboratorium bezocht waa atoombom werd gemaakt; „Wat is de mens?" en de vraag van velen nu „Is God dood?" Open en eerlijk sprak de bisschop uit, dat er al veel te veel tijd Is ver daan met goed bedoelde, vriendschappe lijke en lieve conferenties. Wij moeten de feiten onder ogen zien. De snelle vooruitgang op het gebied van we tenschap en techniek heeft ons of het wilden of niet in het atoom tijdperk en in het tijdperk van de ruim tevaart gezet. En daar zijn wij dan nu ook als christenen in! Wij zijn burgers van een tot nog toe ongekende wereld op aarde. Theologische school in Stille Oceaan SOEVA Een belangrijk oecume nisch gebeuren voor het Stille-Oceaan- gebicd is de stichting van een theolo gische school in Soeva, de hoofdstad van de Fidzji-cilanden. Deze school zal de hoogste predikantenopleiding in dit deel van dc wereld worden. Na zes jaar studie is deze theolo- j gische school gesticht door samenwer- j king van anglicanen, congregationalis- ten, methodisten en presbyterianen. De 1 school zal twee soorten opleiding ge ven. De ene legt de nadruk op bij belstudie en de praktijk van het pasto raat. terwijl de andere ook de ontwik keling van de liturgie en de studie van de bijbelse talen inhoudt. Na het beëin- j digen van de tweede studie krijgt men een graad. Twintig studenten hebben I zich al aangemeld en men verwacht, j dat dit nog zal oplopen. De theologische school wordt gefinan-1 cierd door de samenwerkende kerken, zendingsinstanties in de Stille Oceaan en het theologisch studiefonds van de Wereldraad van Kerken. inslag gaat, claimt, vermin dert daarmee haar totale financiële armslag. De minister beloofde, dat hij zijn stand punt over de taakverdeling tussen de universiteiten op het gebied van de stu die in de geologie nog nader zal formule ren. Het resultaat zal ter kennis van de Kamer worden gebracht. Voor de staat zou het onaanvaardbaar zijn als de bij zondere universiteiten door een beroep op de principiële noodzaak van een dierichting alle verhoudingen scheef den trekken, al-dus de minister. erkennen wat onze hoord hebben.) Om als een gewaarschuwd christen deze nieuwe wereld tegemoet te treden, zal de mens heel wat kerkelijk bric brac en religieus klatergoud overboord moeten gooien, zei de bisschop. Hij ver- gete niet, dat wij in de 20e eeuw leven, de eeuw van Pinksteren! Hij zou aan het werk moeten om de „Handelingen an de moderne 20e eeuwse apostelen' te schrijven. De rede, gevat in een openingswoord van de Franse minister Michelet een slotwoord van I.C.C.L. oprichter dr. Abraham Vereide, sloeg in. Het ~m zo te zeggen het bruggehoofd waarover de I.C.C.L. Groot Brittannië kon binnenkomen. Prof. Hooykaas Daarna kwamen nog breder aan de orde de christelijke benadering van on ze huidige wetenschappelijke en techno- ligische wereld. Daarover sprak prof. dr. R. Hooykaas van de Vrije Universi teit te Amsterdam. Onder zijn gehoor was o.a. prof. dr. G. H. van der Molen, die het met de andere Nederlanders deugd moet gedaan hebben, prof. Hooykaas tot nu toe het langdu rigste applaus kreeg aangeboden. Het was een nuchtere rede, waarme de wij willen zeggen, dat alle dierbaar heid professors woorden vreemd was. Europees en toch internationaal, een wetenschappelijk betoog van christelijke visie uit, eens Christen rei- aar de wetenschap en de techniek. Lübeck stelt ambt volledig voor vrouwen open TRAVEMÜNDE Evenals de Neder landse Hervormde Kerk op haar jongste synode heeft ook de Evange- lisch-Lutherse landskerk van Lübeck de mogelijkheden voor vrouwelijke pre dikanten aanzienlijk verruimd. Sinds 1958 konden in deze kerk vrou wen predikant worden, echter alleen voor vrouwenwerk of voor de geeste lijke bearbeiding van ziekenhuizen. Thans besloot de synode de vrouw aan de man gelijk te stellen op twee uitzon deringen na: alleen gemeenten met meer dan één predikantenplaats mogen vrouwelijke predikanten beroepen en haar dienstverhiuding eindigt autofna- tisch bij huwelijk. Geen Lutherse kerk in Duitsland is tot dusver zover ge gaan. Franklin Clark Fry opnieuw president 'Lutherse Kerk KANSAS-CITY Dr. Franklin Clark Fry. voorzitter van het uitvoe rend comité en het centraal comité van de Wereldraad van Kerken, is weer voor vier jaar herkozen als president van de Lutherse Kerk in Amerika. De thans 65-jarige dr. Fry leidt deze 3,3 miljoen leden tellende kerk (de grootste lutherse kerk in de Verenigde Staten) sinds haar stichting in 1962. Tevoren was hij al achttien jaar presi dent van de Verenigde Lutherse Kerk, de kerk, die met drie kleinere kerken in 1962 de Lutherse Kerk in Amerika vormde. Gevaren Waarschuwend stelde bisschop Bardsley vier dreigende gevaren in het licht, welke de christen belagen; 1. De depersonalisatie in een tijdperk van blokken, ideologieën, kapitalisme, marxisme, rassen en partijen. (Christus heeft naar individuën gevraagd, hij koos de twaalven stuk voor stuk!) 2. De afzondering van de christen van deze wereld. (Laten wij niet verge ten dat wij in de wereld zijn, dat Heiland voor de wereld stierf, niet voor de Kerk). 3. De zelfvoldaanheid van de mens (Hij denkt dat hij het wel alleen kan. Zonder God, net zoals de dwaas). 4. Het vergeten van het verleden, van de erfenis der eeuwen. (Het niel ROTTERDAM Bisschop M. A. Jansen van Rotterdam gaat voor zijn bisdom een diocesane pastorale raad in het leven roepen. Deze raad zal voornamelijk tot taak krijgen de bis schop te adviseren in het pastorale Deieid van het bisdom. Landelijke ad viezen op zielszorgelijk gebied zal hij moeten toepassen op de konkrete si tuatie van het bisdom. De Rotterdam se bisschop hoopt op deze wijze bin nenkort over geregelde informatie „van beneden naar boven" te beschik- Prof. Muntendam over geboortenregeling Door geboortenregeling kan de' moederlijke zorg voor haar kinde ren beter tot zijn recht komen. Contraceptie kan abortus met alle' gevaren voor leven en gezondheid van de moeder voorkomen. KOPENHAGEN Een rege-, 2- ring die op het standpunt staat dat de mens recht op gezondheid heeft, moet op de best mogelijke; 3. manier een gezonde gezinsvor ming bevorderen. Dit zei prof. dr. P. Muntendam in Kopenhagen op Geboorlenregeling kan bijdragen ie*»lvnart pn daarmpp tot dp een conferentie voor Europa en het Midden-Oosten van de Inter nationale Federatie voor Gezins- 5. vorming. Dit betekent, vervolgde Het zijn de artsen, die in de voor lichting en de toepassing van de geboortenregeling een belangrijke rol te vervullen hebben. In zijn rede vanmorgen pleitte prof. Muntendam voor een studie-instituut i onderzoek kan verrichten op het gebied van een gezond geslachts leven. Een centraal instituut voor we tenschappelijk onderzoek zou dan te- ';vens de meest aanvaardbare methoden de volksgezondheid van het ministerie van voorlichting kunnen bestuderen. van sociale zaken en volksgezondheid vijf redenen, waarom geboortenrege- X Protestantse padvinderleiders uit acht line ren aanaeletrenheid van de ge- Europese landen hebben in het West- lu If. duitse Saehsenhain bij Verden geconfe- zondheidszorg moet zijn. jreerd over de vraag ..Hoe kunnen wij de hij, dat zowel de adviezen van de bureaus voor gezinsvorming als de uitvoering van deze adviezen een stuk gezondsheidszorg zijn die onder de ziekenfondsverzekering moet vallen. In zijn rede gaf deze adviseur 1. Geboortenregeling zal de gezond- j padvinders helpen God te vinden heid van de moeder ten goede dienen?" Een van de sprekers was prof. komen. 1 dr. G. C van Niftrik uit Amsterdam. Dc Rijkspostspaarbank biedt u 6 mogelijkheden voor veilig en vertrouwd sparen. Kies dc spaarregeling en de rente, die passen bij uw eigen omstandigheden. it opzeggisg et opzegglnf Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 12 maanden Beleggingerekeningen met opzeggingetermljn van 6 maanden Beleggingsrekeningen met opzeggingstermijn van 3 maanden Opneming binnen de opzeggingstermijn is altijd mogelijk. 372% Spaarbewijzen Ingevolge de Algemene Premiespaarregeling J engdspaarrekeningen Gewone spaarrekeningen De wijze van verkiezing is uniek voor ons land en zal zo demokratisch mogelijk geschieden. De raad zal be staan uit acht priesters, vier religieu- :n en acht leken. De acht priesters worden gekozen door de geestelijken van het bisdom. Alle priesters ontvangen per 1 sep tember stembiljetten en kunnen dan naar eigen vrije keuze acht priesters invullen. Evenzo kiezen de religieu- ze-niet-priesters vier personen uit hun midden, waaronder twee zusters. Op 23 september worden de stem men geteld. Eenvoudige meerderheid beslist en er bestaat geen veto-recht, zodat niemand bij voorbaat is uitge- Brteven die niet rijn van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen Geheimhouding Is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In af zonderlijke brieven worden ge steld. Per brief dient een grnlden aan postzegels te worden tngeslo- Voor nadere inlichtingen kont u rich wenden tot ieder postkantoor en de RIJKSPOSTSPAARBANK Van Baarlastraat 27, Amsterdam, tel. (020) 7312 71 Ingewikkeld Het kiezen van de leken geschiedt door een ingewikkelder procedure. De dekenale adviesraden (waarvan er veertien in het bisdom zijn) kiezen uit hun midden een raadsman of -vrouw. Deze veertien personen komen om streeks 22 september bijeen om de lekenleden van de diocesane pasto rale raad te benoemen. Met een en ander wordt haast ge maakt, omdat bisschop Jansen op 27 november over de raad wil beschik ken. Dan begint namelijk het Neder lands pastoraal concilie. Het bisdom Rotterdam omvat on geveer de provincie Zuid-Holland. Vraag: Onlangs heeft mijn zoontje op een storting van grond langs de rivier een klein kanonnetje gevonden (volgens bijgaande tekening). Kan u ook zeggen, wat dit voor een vuurwa pen is geweest? Antwoord: Het kanonnetje is moei lijk te determineren, omdat u niet heeft gemeld van welk metaal het is. Op grond van de afmetingen en de vorm van de tappen aan weerszijden van de loop menen wij dat Vt een klein scheepskanon, een zogenaamde draaibas is geweest, die in een draai bare vork rustend op de verschansing van schepen werd geplaatst. Deze ka nonnetjes dienden voor het geven van saluut- of signaalschoten en ook voor het gevecht op korte afstand. Naar de vorm van de monding en het ach terstuk te oordelen, zou dit kanonne tje uit de laatste helft van de 18de of de eerste helft van de 19de eeuw kun nen dagtekenen. De waarde is moei lijk te taxeren als men het niet ge zien heeft. Het beste kan men zich wenden tot een hierop gespecialiseerd antiquair. Vraag: In ons dorp is geen christe lijke school. Dus moeten onze kinde ren om christelijk onderwijs te krij gen met de bus naar de naburige stad. Nu is ons gezegd dat we daar voor vergoeding kunnen krijgen. Er zijn echter ouders op het gemeente huis geweest en die kregen dan te horen: Je moet er wat voor over heb ben om je kinderen naar de christe lijke school te doen. Antwoord: Volgens artikel 13 van de lager-onderwijswet is een tege moetkoming in de vervoerkosten mo gelijk voor het bezoek van een bijzon dere school, als de woning van de leerlingen meer dan vier kilometer die school verwijderd is langs de zorgen. Tegemoetkoming wordt slechts gegeven als de financiële toestand van de ouders daartoe aan leiding geeft. De ouders moeten ver klaren, dat zij tegen de richting van het onderwijs ,van alle dichterbij gele- gen scholen overwegende bezwaren i hebben. Het gehele artikel 13 kan u naslaan in de Lager Onderwijswet 4,50). Vraag: Kan u mij inlichtingen ge ven over de teelt van druiven op de koude grond? Antwoord: Wij raden u aan het werkje: Fruitteelt onder glas. door ir. J. M. Niemens, uit de Elbo-serie no.XI, uitgevers P. Noordhoff NV, Groningen. Vraag: Hierbij zend ik u een paar wormpjes, die poes vandaag heeft overgegeven. Sinds vorige week had het dier geen trek in eten. Antwoord: Uw poes heeft last van lintwormen. Het verdient aanbeveling zo spoedig mogelijk een zogenaamde wormkuur toe te passen. Er zijn wormtabletten in de handel tegen lint wormen en spoelwormen. Een doosje met wormtabletten is. voldoende voor een kuur en niet duur. i Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te 's Heer Abtskerke-Nisse: Ph. L. Krijger, kand. te 's-Gravenhage. Beroepbaarstelling Kand. H. Smits, Nieu- weweg 34 te Hilversum. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmer-Erfscheiderveen, F. van der Wey, kand. te Amsterdam, die geen verdere beroepen in overweging Aangenomen naar Vijfhuizen: P. Wijben- ga, kand. te Dedemsvaart, die bedankte voor Oldenzaal. Bedankt voor Hellevoetsluis: M. Kievit te Westerlee. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te 's Gravendeel: J. Dol, kand. te Valthermond en A. van der Veer, kand. te Vlaardingen; te Maarssen: A. van der Veer. kand. te Vlissingen en drs. J. P. Versteeg te Wormerveer. Beroepen te Nieuwe-Pekela: A. van der Veer. kand. te Vlaardingen. te Vlissingen: J. Dol. kand te Valthermond. Aangenomen naar Papendrecht: P. Zonne veld, te Bennekom. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rilland: G. Schipaanboord te Apeldoorn en C. Wisse te Elspeet. Beroepen te Hardinxveld: J. Karens te Nieuwerkerk-Z. Bedankt voor Rotterdam-Hoogvliet: L. Huisman te Vlaardingen, voor Gorin- chem: A. Hofman te Zeist. DOOPSGEZINDE BROED. Aangenomen naar Haren-Emmen. mej. M. Keyser te Haarlemmermeer-Aalsmeer. SCHIPHOL Pater J. van Kilsdonk, de eerste priester die door de vernieuw de Congregatie voor het gelouf van kardi naal Ottaviaui op het matje is geroepen is weer terug in Nederland. Hij heeft, vertelde hij bij aankomst, zich vooral moeten verdedigen over artikelen waarin hij sprak over de maagdelijke geboorte en de godheid van Christus. Opmerkelijk vond hij dat hij in het geheel niet werd ondervraagd over de kwestie van de geboortenregeling en het gemengde huwelijk. Op dat punt had hij een aantal opmerkelijke standpunten ge publiceerd. Het gesprek liep spoedig vast, want de beide vertegenwoordigers, prof Eduard Dhanis en pater J. M. Visser, eisten dat hij strikte geheimhouding zou bewaren Van Kilsdonk weigerde, maa zei wel dat hij over deze kwestie met discretie zou spreken en schrijven. De beide kerke lijke censoren moesten toen eerst overleg plegen met hogere regionen om toestem ming te krijgen het gesprek door te la ten gaan. Toen d*ze toestemming verkre gen was volgde een gesprek van drie Het voornaamste onderwerp van gesprek was de vraag of in de Rooms- Katholieke Kerk een zekere mate van vrijheid van gedachtenwisseling mag bestaan over de biologische maagdelijk- onderwerp was de vraag of o/er de god' heid van Jezus in verschillende beteke nissen gesproken kan worden. X Patriarch Justinianus, het hoofd van de Roemeense Orthodoxe Kerk, heeft op zijn terugreis uit Engeland een bezoek van twee dagen aan het centrum van de< Wereldraad van Kerken te Genève ge bracht. Met veertien miljoen leden is de Roemeense Kerk na de Russische de grootste kerk van de oosterse orthodoxie. In 1961 werd zij lid van de Wereldraad. Pater Van Kilsdonk verwacht geen maatregelen tegen hem. Hij achtte de beide priesters die hem ondervraagd had den realistisch genoeg om de sfeer in Nederland te begrijpen, die het steilen van de in zijn artikelen beschreven pro blemen rechtvaardigt. Akkoord verbetering buitengewone pensioenen DEN HAAG Met algemene stemmen heeft de Tweede Kamer gistermiddag haar instemming betuigd met wetsvoorstellen tot verbetering van de zg. buitengewone pensioenen zoals die geregeld zijn in de Wet buitengewoon pensioen 1940-1945 en de Wet buitenge woon pensioen zeelieden-oorlogsslacht offers. Deze verbetering die met te rugwerkende krachl tot 1 januari 1965 tn°aat houdt in da' de oensioenen waar devast v/orden gemaakt door koppeling loonindex terwijl ze verder wor- I-2 plaatsg. ontwikkeling in het bedrijfsleve AOW? dat zo gauw mogelijk' voor stellen'tót "ver dere verbetering van deze pensioenen zullen worden ingediend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2