Rouwkoops hoop heet De Wegener (trainer) Y erkeer smaatregelen te Leiderdorp SCHEPENm Leidse veemarkt spon garen bij koeler weer Ligplaats 40 kleinere boten in Leiderdorpse jachthaven IEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 JUNI 1966 Jaarvergadering: 30 mensen Voorz. Weduwer blijft nog aan VOORSCHOTEN De jaarver- gadering van de voetbalvereniging Rou-wkoop werd slechts door een j dertigtal leden bezocht. De agenda I vermeldde het aftreden van voor- j zitter P. Weduwer. Deze moti veerde zijn niet-herkiesbaarstelling I met de opmerking dat het nuttig I is wanneer een frisse (jonge) wind j door de vereniging gaat waaien en j dat hij reeds alle rangen en stan- 1 den heeft doorlopen in Rouwkoops voetbalwereld. Zowel bestuur als leden zagen geen kans een kandi daat naar voren te brengen en de heer Wedimer bezweek voor de aandrang en verlengde zijn voor zittersschap tot 1 december van dit Rouwkoop is een gezonde vereniging ebleven. Financieel is het een heel ued jaar geweest, vooral door de ac- viteiten van de poolcominissie o.l.v. e heer D. Anker. Het ledenaantal liep its terug. Sportief was het ook een oed jaar, daar de strafcommissie het lfgelopen jaar geen werk te doen Over de resultaten van de afgelopen ómpetitie, kon secretaris Rodenburg echter minder tevreden zijn: de jeugd deed het over het algemeen goed; de senioren bleven beneden de maat. Gestart werd op zaterdag met zes elftallen. In de loop der competitie werd dit teruggebracht tot vijf senio renelf tallen. In de zondagcompetitie eindigden 4 elftallen. Zowel het eerste zaterdagelftal 14e klas KNVB) als het eerste zondagelftal (le klas KNVB. afd. Leiden) waren de gehele competitie in de nabijheid van de rode lantaarn. Oorzaken van de slechte resultaten werden gezocht in de minimale oifjomst bij de trainng en een gebrek aan volledige inzet bij de spelers. nieuwe trainer is aangetrokken de heer J. M. de Wegener uit Voor schoten. De heer De Wegener was 2r bij Teylingen en heeft deze vereniging uit de LVB naar de KNVB doen promoveren. Daarvóór was de heer De Wegener trainer bij SVLV en dde periode ging ook SVLV een klas hoger spelen. üxamenuitslagen van „Kennis is macht LEIDEN Aan de Middelbare han delsavondschool „Kennis is macht" plaagden voor het Rijksdiploma 5-jarige cursus: NGH ^an Beek, F R Bendien, mej. A Boefee, |I J de Mooij, M van Stade n, D D van Vliet, J C Vooys, mej W Wielenga, M Wischmeyer, F X van Zanten. Rijksdiploma 3-jarige cursus: M N A van den Berg, W P van Berkel, H T Bui'tenbos, mej J F Deijn, mej C P G M bobben, mej J H Dubbelaar, mej J van Hemert, mej A Klinkenberg, mej J Klinkhamer, P G van Leeuwen, B I Liimlburg, J de Man, J Meyer, mej G nN Noort, mej H S van der Plas. P J 9(A v d Pol, J K van Polanen, mej H W van der Reek, F van der Riet. H L aioed'oe. J Schellingerhout, mej T J fdhipper, G J Stoeken, mej E J Veer- an, A van Velden. N W I M Vos. Nederlandse handelscorrespondentie 5-jarige cursus): Mej M C Arnoldus, ej C van der Bent, mej C Fruman, ej E M van dein Hoonaard, mej B C feorsman, mej A P M van der Linden, nej H Majolêe, mej M de Njjs, G J Tiilipsen, mej J C M Stynman, mej I van Vliet. Franse handelscorrespondentie (5- arige cursus): Mej M C Arnoldus, mej W Brandt, mej H Majolêe, mej M an der Mey. Duitse handelscorrespondentie (5- arige cursus)Mej M C Arnoldus, mej "I 1 P M van der Linden, mej H Majo- êe, B Stigter. Engelse handelscorrespondentie (5- larige cursus)Mej M C Arnoldus, mej van der Bent, mej C Fruman, mej M van den Hoonaard. W J Hum phreys (met lof), mej H Majolêe, mej van der Mey, mej M de Nijs, G J dlipsen, B Stigter, mej JCM Stijn- lan, mej M van Vliet. Spaanse handelscorrespondentie (2- rige cursus): Mej C A Sloos. Handelswetenschappen (5-jarige lursus): A G Lagendijk. Stenografie (130 lettergrepen per iinuut): Dames E Arends. Vf M Bru* he, M A J E Dolmans, B J M van Es, R M Q van der Geest. I O Heijkoop, W vom Hofe, M L Imminik. J M C 'urgens. R A Kuisen. P S Leget, S M van der Lelie, W Middelkoop, M J '^uteboom, M de Nijs, C WM Pot. J C van der Steen, P C Stikkelorum, C M Terveer, A J M Waaijer. Machineschrijven: J van Bakkum. iej W M Brusche, mej C P G M Dob- P E A Jongsleen, mevr L R Th s-Bergers, mej C W M Pot, mej J Roode. mej M W C van Saarloos, nej P Sneijders, mej L Tiebosch, W L 1 van Tongeren, mej E J Veerman, nej A M van der Voort. Meer subsidie voor de VALKENBURG Voorgesteld vordt de jaarlijkse gemeentelijke sub- aan de Valkenburgse Harmonie e verhogen van f1000 tot f1500. Het bestuur had om f 2000 gevraagd aar omdat door de zorgen van irecomité van de harmonie rente iflossing van een door de vereniging [eleend bedrag niet ten laste van df 'erenigingskas komen, acht de subsi- liecommissie uit de raad f 1.500 vol- ioende. De samenwerking met de zusterver eniging SVLV is ook dit jaar weer bij zonder goed geweest. Het verzoek van het bestuur aam het gemeentebestuur van Voorschoten om een overkapping te verkrijgen over de tribune is inge willigd. De gemeente zorgt voor mate riaal en de vereniging moet zelf bou- Gesproken werd over sportieve uit wisseling met de Belgische gemeente Schoten. Het bestu/ur zal de mogelijk- idlen onderzoeken. De sportkeuring die het afgelopen seizoen voor het eerst in Voorschoten zelf verricht kon worden, is tot volle tevredenheid verlopen. Het bestuur richtte woorden van dank tot deze organisatie. T ribune Roode kruis won 206 leden SASSENHE1M De jaarvergade ring van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, is donderdagavond gehouden in De Oude Post o.l.v. burgemeester J. baron van Knobels- dorff. Volgens het jaarverslag van de secretaris Is dank zij een suc cesrijke ledenwerfactie het ledental gestegen van 197 tot 403. Van het kringbestuur werd een gelukwens ont vangen met dit fraaie resultaat. Ook de zakjesactie had een bijzon der succesvol verloop. Er kwam een bedrag binnen van f 2930.35. Evenals vorig jaar gingen weer twee Sassenheimse zieken mee met de bootreis van de „Henri Dunant", terwijl vijftien invaliden konden ge nieten van een dagtocht per boot over de meren. Plaatselijke autobe zitters zorgden weer belangeloos voor vervoer, naar en van Leiden. Voor de verbouwing en inrichting van het vakantiehuis „de Valken berg" te Rheden, werd een bedrag van f 500 overgemaakt. Verder werd door het bestuur besloten in de loop van dit jaar een lectuurkastje aan te brengen; de plaats wordt nog na der bekend gemaakt. Het bestuur werd van vijf tot ze ven leden uitgebreid. Tot nieuwe le den werden gekozen mevr. Hoogka mer-van Gerven en de heer André Arentshorst. zodat het bestuur er thans als volgt uitziet: voorzitter burgemeester J. baron van Knobels- dorff: secretaris R. W. Oosterhof; penningmeester P. van Rijn; leden mevr. Kapteyn-Arentshorst. C. Vonk en de nieuwgekozenen. In verband met het 100 jarig be staan van het Ned. Roode Kruis zal er in het komend najaar onder an dere een filmavond worden gehouden. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP. Geboren: Chiene Aniet- ta Ingrid van Sandijk. dochter van D van Sandijk en S Visser. Mauritssingel 76. Ondertrouwd: Aurich Johannes Daniël Ansfridus, 25 j. te Voorschoten en Jan netje van Wassink. 21 j.. Resedastraat 8. LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor in totaal 83.000 beschik baar te stellen voor het treffen van voorzieningen, waaronder een ver keerslichtinstallatie op en nabij het kruispunt Persant-Snoepweg/Van dei- Valk Boumanweg/Acacialaan. Voorgestelde maatregelen zijn on der meer: Afsluiting van de beide delen van de Berkenkade aan de kant van de Acacialaan en afsluiting van de Loe- vestein bij het garagebedrijf. De door gang op dit deel Loevestein wordt opengelaten yoo,r (brom-)fietsers. Dit LZC met verlies het water uit (Van onze waterpolomedewerker) LEIDEN Dne competitie-wed strijden in één week is een onmoge lijke opgave voor welke teamsport dan ook: bij waterpolo echter moet de volledige competitie in enige we ken worden afgedraaid en resultaat daarvan is, dat de Leidsche Zwem* club deze week tegen Merwede (Dordrecht), PSV (Eindhoven) uit en tegen het IJ (A'damj thuis het water in moest. Gisteravond in de Vliet heeft het er lange tijd naar uitgezien dat LZC na de winst op Merwede en het ver lies tegen PSV nu met een gelijk spel op het IJ uit het water kon ko men. Weliswaar verraste IJ-speler Wim Vriend de LZC-keeper, even na het beginsignaal van scheidsrech ter Van Willigen door hard, op de rug liggend, in te schieten, maar hierdoor was LZC geenszins uit het veld geslagen. De Leiaenaren trokken fris leer en het gelukte Frans Roelofs nadat een van de mooiste LZC-aan- vallen van het seizoen door Hans Parrel niet op de juiste wijze wa: gemaakt, na een zeer snel genomen vrije bal te nivelleren. Ronald Koedoder en Chris Leysse- naar moesten het water uit en toen in de derde periode ook nog Kees Schoof en Wim Friend de kant op zochten. hadden de overige spelers de vrije ruimte. LZC veroverde de bal en speelde de gehele verdere periode op de bal in de hoop Parrel te kunnen lance ren. Dit gelukte echter door eer zware mandekking niet. Bij het ingaan van de vierde pe riode haalde het IJ de bal op, de bal kwam bij de goed doorgezwom men Sitters en deze liet hem vol ef fect via de arm van Van Sittert het doel in caramboleren. Het IJ kwam zelfs nog op 13 toen Chris Leysse- naar vijf seconden voor tijd met een slingerbal de niet al te best op dreef zijnde Van Sittert het nakij ken gaf. laatste geldt ook voor het deel vai Loevestein tussen de Van der Valk Boumanweg en de Ockenrode, dat •ichtingverkeer krijgt in de richting van Ockenrode. Voor de bewoners genoemde straten zal dit wat ongerief met zich brengen, maar deskundigen zien het als de beste oplossing. Voor het keren van auto's worden voorzie ningen getroffen. (Brom-)fietsers, die van de Leider- dorpse brug komen en in de richting Hoogmade willen rijden, zullen onder het viaduct van de Leiderdorpse brug door via de Loevestein worden geleid. Dit mede omdat de provincie plannen heeft aan die kant van de Hoogmade- •g, nabij de Dwarswa-teringr een secundaire weg voor langzaam ver keer aan te leggen. Ten slotte willen B. en W. op het kruispunt een verkeersafhankelijke lichteninstallatie doen plaatsen, w door de vele verkeersstromen in de banen kunnen worden geleid. REILEN EN ZEILEN JARENDRECHT 2 C«lt« Utrecht kamperdijk 2 Lycaon M O Gibraltar LEIDEN Het minder warme weer met soms flinke regenval heeft niet alleen mens en dier goed ge daan. maar is ook voor de handel gunstig geweest. Het grasland kan de regen wel goed gebruiken; de groei zit er nu weer in. Ook uit een oogpunt van omzet is het koelere weer een winstpunt. De omzetten bij de groothandel in vlees zijn erdoor toegenomen. Dit alles bleek gisteren overduidelijk. Het slachtvee, in veel groter aantal aangevoerd, ging vori ge week maar matig en gisteren vlug. Gebruiksvee. Over deze afdeling valt in deze tijd van het jaar niet zo veel te ver tellen. De hooioogst schiet aardig op en zodoende vinden de melkkoeien nog wel een nieuwe eigenaar; de va rekoeien bleven lui-duur. Voor het jongvee, pinken en graskalveren, was de kooplust nog miniem. De prijzen waren eerder lager dan hoger. Het seizoen van de nuchtere kalveren loopt af en het handelsverloop was erg rustig. Notering: melkkoeien f 1000/1275/ 1450 varekoeien f 690/1000/1325; nuch tere kalveren f75/110/135. Slachtvee. Zoals gezegd, het koele weer heeft op deze afdeling (rundvee) wat meer levendigheid gebracht. De aanvoer was 100 procent hoger en toch was de handel aardig goed. De vette kalveren die de laat ste weken enkele dubbeltjes la ger op de markt lagen, hebben de oude prijzen weer kunnen bereiken; de laatste weken is de uitvoer enorm groot geweest. De naaste toekomst ziet er dan ook wel rooskleurig uit. De prijzen liepen gisteren op. Notering: vette koeien f 3,35/4,20/ 4,55 per kg. gesl. gew.; vette kalve ren f 2.75/3/3,40 per kg. levend gew Wolvee. Moest er vorige week gerappor teerd worden, dat het aantal aange voerde dieren beduidend minder was. gisteren gingen de cijfers weer flink de hoogte in; toch waren de hokken vooral bij de slachtschapen, vroeg geruimd. Er was meer bezoek en meer vraag en over het algemeen een optimistische stemming. Ook hier heeft men vertrouwen in de toekomst. Notering: vette schapen: f 80/90/ 100 handel goed; vette lammeren: f 90/105/125, handel goed; zuiglamme- ren: f 90/110/125. handel vlug; wei- delammeren f 65/80/87. handel willig; Texelse lammeren: f 65/80/90 handel willig. Varkens Slachtvarkens. Deze diersoort heeft het meeste geleden onder het war me weer. Vorige week werd er wei nig varkensvlees omgezet, zowel in het binnen- als in het buitenland. Ge lukkig voor de handel is er de laat ste dagen weer sprake van een be hoorlijke opleving. Als er ooit spra ke van is geweest, dat er in de han del grote risico's zitten, dan bleek dit de laatste weken wel heel dui delijk. Gisteren lagen de prijzen in slachtvarkens vast in de markt. De aanvoer van biggen en lichte varkens is nog niet groot; er schijnen weinig biggen te zijn. Mogelijk hierdoor blij ven de lichte varkens duur. Wat er aangeboden wordt, is vlug verkocht en wel tegen iets hogere prijzen. Notering: zeugen f 325/375/450; lich te varkens f90/100/115; biggen f65/ 72/75. Kaas. Ruimere aanvoer namelijk elf par tijen Goudse kaas en vier partijen Leidse kaas. Prijzen: Goude tot f3,84 Leidse tot f 3,50; kalme handel. In Oude Rijn verdronken VALKENBURG Gisteravond om half 11 is bij een ongeluk met een racebootje op de Oude Rijn de 23- jarige mej. T. van Zadelhoff van de Lisserdijk te Abbenes verdronken. Vanmorgen om 8 uur is haar lichaam gevonden. Burgerlijke stand Valkenburg VALKENBURG Overleden te Leiden: Johannes G van der Nagel. 47 jaar, e v A M Slothouber. Ondertrouwd: I C van Duijvenbode te Katwijk, 23 jaar, en A Imthorn. te Valkenburg ZH, 21 jaar. LEIDERDORP In februari be sloot de gemeenteraad tot de aanleg van het tweede gedeelte van de ge meentelijke jachthaven, nabij de Does, en de uitvoering te gunnen aan Gront- mij. N.V. te De Bilt voor f 26.000. Door het maken van deze steiger zou het mogelijk zijn, dat nog 14 grote jachten in de haven werden gemeerd. Er is echter gebleken, dat^ thans meer behoefte bestaat aan LEIDERDORP In de ambtswo ning vai de burgemeester treden re gelmatig ernstige daklekkages op. Deze brengen veel schade toe aan de pla fonds, wanden en inrichting. Bij een door gemeentewerken ingesteld onder zoek is gebleken dat alle nokvorsten van de woning gescheurd liggen, door dat zij met draadnagels op de ruiter zijn bevestigd. Door dezelfde oorzaak treden lekkages op langs de vanden van het platdak. De kosten van het vernieuwen van het platdak en van de vorsten worden geraamd op f 5.209. Diplomazwemmen De Zijl LEIDEN Woensdagavond hebben de volgende leden van De Zijl een diploma behaald. Diploma A: Aad Janson, Bram Sdrolten, Hans v. d- Brink, Rogier v. d. Brink, Leny Lelyveld, Mieke Waayer. Petra v. Es, Henmy de Kier, Tonny Zuidgeest, Gerda v. d. Linden, Jolanda v. d- Marei, Tineke de 1' Eclu- se, Miera Goulooze, Janneke Sloos. Wim Koodoos, Johan v. d. Laan. Moniek v Dorp. Jan Stelma, Renée v. Zonneveld. Silvia Vendrig, Ineke Rullmann, Ria Korswagen, Jolanda Binnedijk, Marja v. Leeuwen, Irene v. d- Kooy, Piet v. Bohemen, Corry de Jong. Wim v. d. Haak, Kees v. d. Dop. Marianne v. Dijk. Marganda O vervliet, Alida Boomgaardt, v. d Berg. Jeannet Dijkman. Diploma B: Coen Tjerks, Ton de Rooy, John Landkroon, Scarlett Haas noot, Paul Belt. Marcel v. d- Mey, Lida Leupe. Burroughs Corp. meldt dat de ve pen in mei 26 »/o en in de eerste 5 rr den 21°/o hoger waren dan het jaar tevo ren, waarvan elektronische administra tieve systemen 72en 67% met inbegrip van E 2000 en E 1000-systemen, boek houdmachines 16'/. en 23%, computers 125% en 51*/» De laatste maanden zijn drie nieuwe series gelanceerd: d 2500 en B 3500 middelbare en B 6500 grot» systemen, Voor Burroughs Neder land was de stijging 18% en 29»/». voor kleinere boten. Daarom heeft de Grontmij. een nieuw plan ontwikkeld, dat voorziet in ligplaats voor 40 klei nere boten. De kosten komen dan f 2.000 lager te liggen. De aan te leggen steiger wijkt in zo: verre af van het vorige plan, dat hij haaks op de kade langs de jachthaven zal komen le staan en dat aan weers zijden van de steiger afgemeerd kan worden. Het indienen van dit plan wil niet zeggen, dat in de toekomst geen be hoefte meer zou bestaan aan een stei- >r voor grote boten. Politiebureau zal worden verbouwd VALKENBURG Het ligt in de be- doeling het politiebureau te verbou- ven. De kosten worden op f 16.200 ge- In verband met de totstandkoming /-an een nieuw politiegroepsbureau te Rijnsburg bestaat alhier geen behoefte aan de aanwezigheid van de twee arrestantencellen, die overigens niet meer voldoen aan de daaraan te stellen t. Het gebouw waarin deze cellen zijn ondergebracht, doet dienst aan de zuidzijde als politie-postbureau en aan de noordzijde als BB-theorielokaal. Beide lokaliteiten zijn thans voor hun respectievelijk doel te klein en ondoel matig ingericht- Agenda gemeenteraad VALKENBURG Maandagavond om acht uur vergadert de gemeenteraad. De agenda: voorstel tot subsidieverlening garantstelling aan de muziekvereniging ..Valkenburgs Harmonie" en de sport vereniging „De Valken" aankoop perceel grond voor toekomsti ge vestiging van het gemeentelijk opslag terrein. beschikbaarstelling krediet van f 16.200 voor verbouwing van B.B.-lokaal en po litiebureau. voorstel inzake vervreemding van in eigendom overgedragen gemeente-wonin- verhoging van de post „onderhoud raadhuis" met de kosten van achterstal lig onderhoud. verkoop bouwgrond in uitbreidingsplan „*t Joght" wijziging begroting, dienst 1966 in ver band met de financiële gevolgen van in voorgaande agendapunten genomen be sluiten. VALKENBURG Sportvereniging De Valken heeft gemeentelijke garan tie gevraagd voor een aan te gane geld lening van f 1.500 voor de aankoop van een lange mat Noordwijker een jaar voor studie naar Amerika AMSTERDAM Deze zomer zullen weer vijfentwintig jonge mensen, die pas het eindexamen van de middelbare school behaald hebben, voor het aca demische jaar 1966/1967 aan een col lege of universiteit in de Verenigde Staten gaan studeren. Daartoe uitge kozen uit ruim 125 sollicitanten is hun een studiebeurs verleend door bemid deling van het Nederland-Amerika-In- stituut in Amsterdam. Tot hen behoort de heer Willem Beijen, van het Rijn lands Lyceum te Oegstgeest, die naar Greensboro College, Greensboro, North Carolina, gaat. Hij woont aan de Golf baan in Noordwijk aan Zee. Piersteren en Co's Automobielbedrijf (meerderheidsbelang van Van Gorp): Na de verkoopgolf van eind 1965 en de daaropvolgende inzinking is er een dui delijke kentering ten goede, en men verwacht voor 1966 een iets hoger be drijfsresultaat Voor een uitkering vao f 383.000 agioreserve is er eerst een duidelijk inzicht te zijn ln de samen voeging met Van Gorp. Markt- eu visserij berichten KATWDJK AAN DEN RIJN, 24 Juni Groenteveiling: waspeen AI 8—10.70. AH 6109.40, BI l'l.eo—12.90, bospeen I 45—65, m 36—53, andijvie 10—19, bloemkool AI 55— 71 AH 28—40. komkommers 14—27, boakrfr- ten 1617. prei ^prinsc^bonen 1.B&- 190, rabarber 33—371, sjalotten 37—M, 9l« I 16—24. Dl 4—16, sla-uien snijbonen I 1,10—1.15. spitskool 14—lo. t0"latfT tujntoon.n pieterselie 2-4. kriUpeterselie 3—6. seM«™ bLETDEN. appelen 2238, Groenteveiling aard- ndilvie 12—S7. doperwten ■0, snijbonen 60—1.85, tuinbonen 2437, gr. 7—9, prei m—rabarber 25-36. spl- 3138. bloemkool 14—58. sla 6—2a. bos 8695, peulen LIO—MO. 5T-IdVtaT EMVIS. 1.0 wsten ii kr tone en tarbot 'SOHEVBOTNGEN. 25 juni - Vlsserijbe- rlcht Besommingen |rH dens: SCH 60-5080, SCH 248-63<W. SfH ,964600, SCH 323-4670. SOT sommingen kustvissers: SCH 43.200, SCH 82—1400, SCH 25—5790. SCH 69—Si 40, SCH 71—5110, SCH 11—180 KW 150—10 TX 34— 717 TTM 566570. SASSENHE1M In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebro ken in het Purfina-station op Rijks weg 4. Er wordt niets vermist. Personeel gevraagd Net meisje gevr. in gezin met kleine kinderen. De Sitterlaan 55, Leiden. Flinke werkster gevraagd voor enkele ochtenden per week. Mevrouw Haasnoot. Voorstraat 62, Katwijk. Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne stad? Onze eerstvolgende cursus vangt begin sep tember 1966 aan. Inlichtin gen: Directrice Diaconessen- huis Parklaan 95a. Eindho 0 Een goede baan? „Stich ting boven de 40 A Boe- - straat 11, Amsterdam Tel 020—72.06.75. Vraag proef nummer. (75 ct aan post zegels bijvoegen) WU vragen een leerling banketbakker, 15 a 16 jaar. Pers. aanm. N.V. Hema, Lei- Thuis bijverdienen m nieuwe banen? Verzilver Uw (vrije) tijd! Schr- Inlicht. Bureau Incora-13, te Nispen. Wij vragen een accuraat meisje voor onze administra tie. Mulo-opleiding gewenst Leeftijd 16 a 17 jaar Per soonlijke aanmeldingen N V Hema. Leiden 0 Flinke hulp in de huls houding voor 1 a 2 ochten den per week (4 kamerflat). Tel. 30726. Gevraagd: intelligent meisje voor onze fotozetterii Hoge beloning. Nederlandsch Drukkerij Bedrijf N.V.. Oos terkerkstraat 11, Leiden. Tel. (01710) 2.50 45. Personeel aangeboden Bijlessen. Grieks, latijn, engels. J. Bakker, Schouten- burgstraat 25, Oegstgeest. Tel. 52323. Te koop aangeboden Te kóóp boercnkoolplan- ten. J. A. Kromhout, Lange- H-aart IA, Rijnsburg. 0 Te koop te Bodegraven mooi zonnig gelegen woon huis, gr. woonk., 2 w.c.'s, balcon, vaste trap naar zol der enz. Direct te aanv. met vrije vestiging. Vraagprijs f 52.500 v.o.n Br. onder no. G-6727 Adv. bur. Alta. Paus- dam, Utrecht. 0 Meetzoekercamcra met Schneider Xenon 2,0/50, Te- le-Xenar 4,0/135 en velerlei toebehoren f 240. Tiddens, Witte Singel 27, kamer 17. Te koop op Zuid Beve land, dicht bij Oosterschel- boerderjjtjc, met dubbel woonhuis, schuur en boom gaard, totale grootte 1600 m2. i.z.g.s. Geschikt voor permanente en tijdelijke be woning. Vraagprijs f 30000. Inlichtingen tel. 01102-446. 0 Te koop goed onderhou den salonwagen, kamer, keuken. 2 slaapkamers, sa lonwagen (Elly) Vuren bij Gorkum. 0 Te koop: 2 houten kof fers met slot, 1 handkoffer. Klein reis- of voetbalkof fertje. Billijke prijs. Moder ne uitschuiftafel of gew. huiskamertafel, laag dames stoeltje (prima) 3 pits olie stel, 2 eiken zitstoelen, losse zitting. Rond of vierkant ta feltje. Tolstraat 15, halte Vernedepark. Voorschoten. Te koop aangeboden een Clien wasmachine in zeer goede staat 1225 volt, een infrafile rode lamp en een verwarmingslamp voor doucheohel. 's avonds na 7 uur, Vinkenstraat 6, Leiden. Tel. 53682. Te koop aangeboden Schotse Colli's met stam boom: 12 weken oud, Wil- helminastr. 21, Leiderdorp, Nieuwe woonarken op beton met 2 en 3 slaapka mers. Levertijd 3 maanden Wij bemiddelen voor eei ligplaats. Zoeterwoudseweg 23. Tel. 21830. Leiden. Te koop leuke weekend boot voor 2 pers. Geen lig plaats. Zoeterwoudseweg 23 Tel. 21830. Leiden. Bijlessen wiskunde P Drijdijk, Geversstraat 41 Oegstgeest. Tel. 52917 (ne 2 uur). 0 UBO Remould banden. Uit voorr. leverb. Gegar. als nw. Beanen - Balanceren - Door- smeren Berk, Kaasmarkt 6. is hiervoor het adres. Tele foon 25341 ook via uw ga ragehouder. Een bromfiets voor uw vakantie of uw werk Bij ons vindt U elk gewenst merk Inruil-financiering. Fa R v d. Berg. Zijlsingel 91 Leiden Trapbekleding. Laat uw trap vakkundig bekleden Uitvoering in balatred en ta- piflex Vanaf f 100 In 100 pet wollen tapijt v.a. f 150 Snelle levering. Vraagt vrijbl inl. P Pool's won inr. Tel. 01751- 2445. 9 Autobandencentrale Berk kaasmarkt 6 is het adres Voor alle maten en merken nieuw-gebruikte en gecover de banden alles 100 ga rantie Vakkundige montage en advies Beanen Balan uw Garagehouder. Telefoor 25341. Varende weekend-boten met buitenboordmotor. Vah- af f 5.000. Zoeterwoudseweg 23 Tel. 21830. Het Sanltair-Dumppaleis Nederland biedt U in prijsklasse le en 2e keus: badkuipen, douchecel len, douchebakken, wasta fels.. wastroggen fontein, en gootsteenbakken, closetpot ten, geysers en gascomforen. Alle soorten kranen, fittin gen en afvoerart., wandtegels 16 ct. D- st. Keukens (onder bouw aanrecht) v a. f 145 Losse aanrechten compl v.a. f 34.50 in alle kleuren en maten. Roestvrij stalen bla den in alle maten. Kijken bij ons is slagen. John. Frank- linstraat 30-32 A'dam-W Tel 020-82700 b.g.g 123123 Woensdags gesloten Hypothesen le hyp tot pet en aanvullende 2e •p. Lage lasten Bij over- den pand evt. hyp. vrij 1.: Boegheim Vinck Gouwe 54, Gouda Tel.: (01820 7861. Ook voor ver koop Onr Goederen 0 Dames- en Herenrijwie- len, compleet vanaf f 125,-. Groot tourisme rijwielen met 4 speed derailleur, vanaf f 240.-. EROBA. B.S.A. TRIUMPH, enz. Kinderrij wielen vanaf f 79,-, f 89.-, f 99.-. Firma DUSOSWA, Turfmarkt 1-3, LEIDEN, tel. 24409. NU OF NOOIT! Tijdelijk f 100.- tot f 200,- voor Uw oude bromfiets. Enkele over jarige bromfietsen van f 958- nu f 758.-, van f 938,- nu f 738,-, van f 580,- nu f 480.-. Firma DUSOSWA, Turf markt 1-3. LEIDEN, telef. 24409. GEEN FILIALEN. Woningruil Woningruil, aangeboden zonnige bovenwoning, 2 ka mers beneden en 2 slaap kamers boven, zolder en vliering in de Sumatrastraai. Huur f 13.10. Gevraagd iets anders. 4 kamers of 3 ka merwoning in ZW Br. on- no. 9599 bur blad. Te huur gevraagd Te huur gevr. Een kamer Leiden of omstreken. B.\ onder no. 9596 bur. blad. 0 Te huur gevraagd: op slagplaats voor kampeerar- tikelen ca. 5 m2, zolder, scooterbox e.d. Stichting Internationale werkkampen Rapenburg 6. Tel. 32722. Wy willen graag trouwen en daarom zoeken wij tij delijk woon- en slaapkamer en keuken in Leiden. Br. onder no. 9598 bur. blad. Secretaress* Volkenrecht zoekt woonruimte m. aparte keuken. Liefst in het cen trum van Leiden. Tel. na 7 uur 01751—3053. Wasse naar. Berkheistraat 27. w Te koop aang. een Hein- kei scooter 1961 carr. be schadigd f 750 event, inruil bromfiets. Te bevg. maandag en dinsdag tussen 8 en 9 uur Plantage 7, Leiden. Koop nu een scooter of motorfiets Vespa, Heinkel, Lambretta, Harley David son. Jawa, Matchless enz. Prijzen v.a. 145,v. d. Meij, Middelweg 30, Leiden. Tijdelijk de nieuwste Kreidlerbromfietsen tegen gereduceerde prijzen. Bouwj. en '66. v. d. Meij, Middel- >g 30, Leiden. w Austin A 40 1961 met rol- dak, type Countryman, benz. verbr. 1 14. Elke keuring toegestaan. Vraagprijs slechts f 1450. Financ. met zeer kleine vooruitbet. mogelijk. Tel 32280, Leiden. Opel Caravan. Bouwjaar 1959, kleur lichtgroen met wit dak. Banden als nieuw. Motor zeer goeda. Ook gene gen luze wagen in te rui len. Tevens aang. z.g.a.n. Solex Oto. Nieuwe Rijn 60. Morris 1100 Glider 1963. Kleur blauw grijs met rood lederen bekleding. Fantas tische auto voor f 3600. In ruil en fin. mogelijk. Gar. v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4a Tel. 25259. Bestelwagens en station cars Taunus stat. car. 1960, 50.000 km. ger. f 1900. Austin seven 1963 f 2100. Citroen 2 CV met extra ruit 1964 1850. Daf pick up 1962 1350. Garage v. d. Meer Hoge Rijndijk 4A. Tel. 25259 Volkswagen de Luxe 1962, wit met rood lederen bekle ding, schuifdak niet wind scherm. Am. dubbele bum pers Technisch in uitsteken de staat. Prijs f 2850. Gar. v. d. Meer Hoge Rijndijk 4A Tei 25259. 0 Renault Dauphine 1963 f 2650. Renault Ondine 1961 f 1500. Opel Kapitan 1960 f 2250. Fiat 500 1959 f 500 Peugeot 1962 f 2000. Garage v. d. Meer, Hoge Rijndijk 4A Tel 25259. Trabant type 1965, slechts 10.000 km gereden, prak tisch nieuwe auto, f 2650, met onze bekende garantie en service Garage J van der Meer, Hoge Rijndijk 4a, Leiden Tet 25259 Te huur aangeboden Autoverzekering. All- risk., Casca W A-verzeke ring. Uitsluitend onderge bracht bij prima assau^adeu. ren. Voor particulier ge bruik en landbouwers spe ciale condities. Bureau F. Hevnen. Hogewoerd 124. Leiden, tel. 01710-20098. Garage te huur aangeb. Kon. Marinelaan Voor schoten. O Te huur opslagruimte 200 a 300 m2 of „werk plaats", Jac. Breedijk Noord einde. Tel. 01725-153, Aar- landerveen. 0 Zit-slaapkamer aang. met volledig pension op ge zellige stand. Brieven onder ar. 9604 bur. v. d. blad. 0 Wasmachineverhuur Eddy Huur nu een wasmachine Blijvend in uw huis voor slechts 1 2,—; centrifuges f 1.50 en f 1.75 per week aan huur Ook combinaties Kan ook eigendom worden Bern- hardkade 23 Tel 32039 Vakantieadressen Voll. pension aangeb. Augustus-september a 13.50 p.d.p.p. in bosrijke omge ving. S. van Laar, Nieuwe Veenendaalseweg 144 Rhe- Havelte. Te huur zit kam. 2 sip. km. en keuken. 4 tot 5 pers., vrij na 13 aug. Tel. 05214—294. G. Kiers. Koste rijstraat 7. Auto's en moto Renault 4 L de Luxe 1963 in zeer goede staat. Benz verbr. 1 16. Geen olievcr- bruik. Elke keuring toege staan. Vraagprijs slechts f 1350 Fin ever. l zonder vooruitbot mngeluk Telef V>"}R0 Leiden Aang. 2 - 'icstclu 1961, Lammensvhansweg 40. Diversen Burgers van Leiden. Vele aankomende studenten heb ben nog steeds geen kamer. Helpt u umede en geef ons uw lege kamers op. Kamer- verh. kant. C. F .Hansen, Rapenburg 60. tel. 31786. Leiden. Doktersassistente, monde linge dagcursus. Opleiding en examen erkend door de Kon. Ned. Mij. ter Bev. ier Geneeskunst. Vraagt tosteloos prospectus SMP-3 School voor Medische Prak tij kassistenten, Oosterkerk- •traat 11, hoek Zijlsingel, jeiden. Tel. (01710) 31844. 0 Charm, secretaresse, 34 jr. vriendel. kar., veelz. geïn- teress., z. persoonl. kennism Wedwn. of gesch. geen be- ZW a,a,INTERNATIONAL" Serieus betrouwb -discreet Lelden, Kagerstraat 18 Tel. 01710—52753. Gaat u trouwen? Laat ons uw bruidsboeket verzorgen. Exclusieve modellen, billij ke prijs. Bloemisterij T. Rasser, Dr. de Bruijnestr. 13 Leiderdorp. Tel. 30369. Bromfietsen, Berini DKW Sparta, Typhoon enz. Voor aanschaf en onderhoud. Be taling in overleg. J. Stam. Terweeweg 60. Oegstgeest Wij verzorgen de aan koop van uw auto, nieuw of gebruikt mei ANWB keu ringsrapport zonder voor uitbetaling Af te lossen in 12 toi max 48 mnd Schrijl ons gebeei vrijblijvend welk merk u wenst. A. C. Haas noot Annastraai 27 Katwijk aan Zee Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwstë model len o.a Taunus I7M OpeJ Rekord, Volkswagen busje m open dak Garage V'erk- hoven, Maredyk 34a Telef 22300—32735 Meubelbandel „Mors- poort" Ruimer keus eet- hoeken, bergmeubelen en wrgkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp. Mors eraat 58 Avondlectuur Kullje enz in onze Ned leesportefeuil le mm 9 oladen. vanaf 50 ct p.w L LC Levendaal 27 Fe) 20300 Heefl L Kamer» ol zue*- O kamers? Wij oemindeleri Hansen Hapenbur? 60 Lei den lei 31786. Uitgebreide collectie mo derne nieuwe en bespeelde orgels, piano's, elektrische en elektronische orgels Be zoekt onze toonzalen of vr vrijbl. prijslijst. Boot Orgel- en Pianohandel. Kerkstraat 228, Bodegraven, telefoon 01726—2541. Wendt u voor uw boek houd- en belastingzaken tot administratiekantoor C de Boer, Koningstraat 9, Lei den. Tel. 40177. 0 StoffeerderU v d. Berg. Speciaal adres voor het op nieuw stofferen, overtrekken van Uw bankstel, fauteuils, stoelen enz. Voorkomt wachttijd G Douriraat 1-27 Tel 34824. b.g.g. 41678. 0 Man! man! wat wordt ons bed slecht: ja vrouw dat moet je laten repareren Dij een vakman, dus bij Jan Vonk, Haarl. straat 81. ten 22580. Overtrekken bijvul len in één dag klaar. 0 Gitaar, accordeon, klari net, sax, trompet. drums, banjo, mandoline, piano, Ukelele-cursussen. Instru ment in bruikleen of op ge makkei. condities. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5. Gouden randjes voor Cas- tellapenningen. Verschillen de modellen vanaf f 15 Het Ringenhuis, J. D. Hooger- vorst, Morsstraat 9, Leiden, tel 24920. Gaat U verloven? Stuur ons ook een kaartje! U ont vangt dan een aardige at tentie Oudshoorn. Haarlem merstraat 160 Leiden. Jac de Mooy, voetspecia list, Spiegnexstraat 13, tei. 34859. Wilt U maandenlang af zijn van Uw likdoorns etc. maak dan een afspraax voor een speciale behande ling. Kosten totaal 2 10. 0 Wij verzorgen al nw drukwerk tegen billyke pr(j- O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa, Haar lemmerstraat 64.Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk. Chr contactbureau voor Nederland. Lindelaan 32, Krommenie. Huwelijksbe middeling en briefw voor inl postzegel bijsluiten. Evang. Contact Centrum Zij die een eigen verant woordelijkheidsgevoel bezit ten t.a.v. een huw., kunnen zonder tussenkomst van derden, contact krijgen met partners van elke geloofs overtuiging. Inl. gratis E.C.C. Postbus 5149. Rotterdam. Schuimrubber, schuim- plastic kunstleder, plastic kleding autohoezen, kappen, pyama's. asbakjes zonne- kleppen bloemvaaójes, spie gels, kaplak, ruboermatten. sloten enz Autobeklederlj v. Kuik, Morsstraat 46, tel. no. 30552. 0 Uw hond ook met va kantie in ons hondenpension midden in de Brabantse bos sen. Mevr. J. F. Olij-v. d. Thoorn, Meerberg 2, Tete- ringen bij Breda, telefoon 01691-243. 10 rijlessen voor f47,50. Losse lessen f6,50. Fonkel nieuw lesmateriaal. Gedipl. instructeurs. Bondsautorij- school „De Centrale" Corel- listr. 50 Leiden. Tel. 22287. Alphen a. d. Rijn: Raad huisstraat 267. Tel. 3764. Noordwijk Binnen: Douzastr. 22. Tel 3791. Katwijk aan Zee: Rijnmond 103. Tel. 3765. Sassenheim: Hoofdstr. 171. Tel. 7246. Coöp. vereniging voor uitvaartverzorging Lelden Si omstreken Begrafenissen- Crematies-Opbaringen tegen kostende prijs. Inlichtingen omtrent lidmaatschap ten kantore Haarlemmerweg 72, Leiden Tel 2203] cn 22494. Uitvaartleider G M Seug- ling, Middelweg 36. Tel 23101. Bezoekt wasautomatiek „De Eendracht", Zoeter- woudsesinge) 14 B. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er is eeD stoom- mangel aanwezig om uw was kastklaar te maken. Agentschappen v„ Dode- en Lijndiensten door het ge hele land Fa C. A Mostert Zn Middelstegrachi 89. Leiden. TeL 01710-22085. Bij kunsthandel T. Ooms m- en verkoop van antieke meubelen, dekenkisten, ko peren tampen ke'els doof potten. kristal, porselein, enz. Keuze uit *00 schil derstukken Haarlemmer straat 93, Leiden. TeL 26643. 0 De Sleulelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte». Tel. 33985. Levering aan Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 0 Trouwauto s??? ledereen is enthousiast over onze nieuwste zwart of wit-ivoor kleurige bruldscoupé's en 8 pers volgauto's. Ook u kunt deze bespreken bij H. G. T. Alleen. Zeemanlaan 12a Le-den Dir de Jong, teL :)t j5 Strljklnrichting OZON v. £Une ^was H Rijndijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11