Weekagenda aan U, die een sigaret zonder filter kiest Zeven gouden mannen in spannende bankkraakfilm Voor gemeentelijke diensten verandert meer dan voor de 2300 „nieuwe Leidenaars Leidse politie krijgt rijkswegzorgen Commentaar Attentie 6 NIETJVE LEIDSE COURANT VRIJDAG :i IPS ;r Leids Zolder Cabaret. Zoeterwoudseweg 1. 11 u: aandeelhou dersvergadering Nederlandsehe Electro- lasch Maatschappij. Herengracht 26, 11 u: aandeelhouders vergadering Zaalberg en Zoon. Den Haag Koninklijke Schouwburg, 8.15 u: Residentie Orkest en het koor van het Teatro Comunale te Bolog o.l.v. Clau- dio Abbado m.m.v. solisten. Openluchttheater Zuiderpark, 8.30 u: Die Haghe-Operettespelers o.l.v. Cor Wysters met „Das Land des Lachelns" .van Franz Lehar. Westduinkerk, 8.15 u: Johan van Dom- mele, orgel. Scheveningen Kurzaal, 8.15 u: Joe- goslavisch Staatsdanstheater „Frula" o.l.v. Dragoslav Dzadzevic. Delft Binnenplaats Prinsenhof, 9.15 u: Nederlandse Comedie met „Elckerlyc". Zaterdag Rapenburg 73a, 2.30 u: bezoek aan Hor tus (Vereniging Oud-Leiden). Den Haag Koninklijke Schouwburg, teii 8.15 u: Marcel Marceau met pantomimes Nassau Dillenburgstraat 8. 2.30 u: pop pentheater Guido van Deth met „Koning V'p en de kast", Galileïstraat 2a, 2.30 u: poppentheater Frank Kooman met „De kleine giraffe" Promenade, 8 u: harmonievereniging Tavenu o.l.v. H. Wiersma. Scheveningen Kurzaal, 8.15 u: Joe- goslavisch staatsdanstheater Frula o.i.v Dragoslav Dzazevic. Delft Binnenplaats Prinsenhof, 9.151 u: Nederlandse Comedie met „Elckerlyc" maandag Stadhuis, 2 uur: gemeenteraadsverga- DEN HAAG Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Danstheater. DEN HAAG Herengracht 13, 8 musical Heerlijk duurt het langst, dinsdag Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Volgende week vrijdag veranderen de grenzen ®J|Ciir. Emigratiecehtralei AiËd. Leiden Ned, Chr. Reis-Ver. to.dit door bos en duin met tocht op oordzee, vertrek Leids station 9 8.30 u uit Noordwijk. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 j^'ijNed. Toneelmanifestatie met „Ware- DEN HAAG Herengracht 13, 8 ur: musical Heerlijk duurt het langst, woensdag Pieterskerk, 7.30 tot 7.50 uur: oecu- menisch avondgebed. Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. en O.: dagexcursie naar Ede en Wageningen (8 uur). DEN HAAG Herengracht 13, 8 "tuur: musical Heerlijk duurt het langst. 'n DEN HAAG Zuiderpark, 2 u.: „De degeljaren van Dik Trom." DEN HAAG Lutherse kerk, Luth. Burgwal, 8.15 u.: improvisatieconcert, in Anders Bondeman. Bern. Bartelink en leijNico v.d. Hooven. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 ïur: Spaans dansgezelschap Susanne y hf>sé- donderdag Igj Schouwburg, 8.15 uur: Pantomime- theater Marcel Marceau. iik^ DEN HAAG Herengracht 13, 8 ur: musical Heerlijk duurt het langst. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u.: lat. Ballet. DEN HAAG Diligentia, 8.15 u.: kamermuziek Beaux Arts Trio. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u.: iifcpaans dansgezelschap Susanne y Jo- DELFT Nieuwe Kerk, 8 uur: or gelconcert Nico v.d. Hooven en J. J. .d. Berg. Vrijdag Nieuwe school M.S.GDieperpoellaan, uitreikingdiploma's. Technische school Don Bosco, 8 uur: liploma-uitreiking. DEN HAAG Herengracht 13, 8 ui-: musical Heerlijk duurt het Langst. DEN HAAG Kloosterkerk L. Voor- put, 1 uur: orgelbespeling. SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 ur: Residentie-Orkest met sopraan, toezzo-sopraan en vocaal ensemble '.C.R.V. SCHEVENINGEN strand, 10.30 uur iam.: vuurwerk Zaterdag Tuinbouw en Plantkunde: excursie aar fa. Konijn te Reeuwijk, 10 uur. Technische school Haagweg, 9 en ).30 uur: diploma-uitreiking. DEN HAAG Herengracht 13. 9 uur lusical Heerlijk duurt het Langst. DEN HAAG Schouwburg, 8.15 uur: antomime Marcel Marceau. DELFT Waalse kerk, 330 uur: rgelconcert Gerard Bal. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal apotheek. Breestraat 74. tel. 0552. Op zaterdag 25 juni zijn in Leiden oor spoedeisende gevallen, 's morgens an 8 tot 12 uur bovendien geopend: Doeza-apobheek, Doezastraat 31. tel. 1313, en Haven-apotheek. Haven 18. n{el. 20085. Apotheek R. van Breest Small enburg i Leiderdorp is de gehele week ge- De Ocgstgeestse apotheek is op zon- 'P' ag 26 juni gesloten van 8 uur tot 24 JUr- LEIDEN Volgende week vrijdag is het dan eindelijk zover, dat de veelbesproken en -beschreven wijziging der grenzen van Leiden en om liggende gemeenten werkelijkheid wordt. Leiden krijgt er dan honderden hectaren en 2310 inwoners bij. Een simpele mededeling met een minder eenvoudige achtergrond, al verandert er in eerste instantie niet zoveel voor de betrokken bewoners. Het meest opvallende is misschien vooralsnog, dat vóór vrijdag de „nieuwe" Leidenaars een nieuwe Leidse vuilnisemmer krij gen aangeboden. Het betreft hier bewoners van: Hoge Rijndijk, Roomburgerweg Vrouwenweg en Vlietweg te Zoe- terwoude, Rijndijk, een deel van de Haagweg en een deel van de Valken- burgseweg te Voorschoten en 'Van de Hoge en Lage Morsweg te Oegst- Het door Vliet en Rijksweg 4 A be grensde recreatiegebied onder Zoeter woude, waarin de zomerhuisjes op eer drietal Leidse volkstuincomplexen als paddestoelen uit de grond rijzen, als mede de begraafplaats Rhijnhof onder Oegstgeest, komen nu ook op Leids grondgebied te liggen. Vriendelijke brief Vandaag ontvingen de mensen in Oegstgeest, Voorschoten en Zoeter- woude. die volgende week Leidenaar worden, een vriendelijke brief, onder tekend door burgemeester Van der Willigen en gemeentesecretaris Van de Poel. Zij heten namens het gemeente bestuur de nieuwe ingezetenen harte lijk welkom. En hoewel er vele dingen voor de aanstaande Leidenaars het-1 zelfde blijven, is er toch écn aantal zaken, dat op 1 juli of daarna andert, schrijven zij. Om daarover iets te vertellen en ook n kennis te maken met de nieuwe ingezetenen, houdt het gemeentebe stuur van Leiden een aantal voorlich tingsavonden: op 6 juli in restaurant De, Vink te Voorschoten, op 8 juli het gebouw voor Chr. Belangen aan de Hoge Morsweg te Oegstgeest en op Doktersdienst Dit weekeinde hebben de volgende huisartsen dienst: dokter Pleiter. Fruin- laan 11, tel. 31337: dokter Mastenbroek. Houtlaan 27, tel. 53156: dokter Tegelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092: dokter Sastrowijoto. Toscaninilaaiï 18. tel. 34779: dokter Schaefer, Rijnsburgerweg 11. tel. 50481; b.g.g. dokterstelefoon 22222. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Zij die het licht schuwen (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): 077 in ope ratie Bloody Mary (18 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Nachtelijk spel (18 jaar). Rex (2.30. 7 en 9.15 uur): Wat het daglicht niet kan verdragen (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De liefde m een blondje (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Zeven gouden mannen (14 jaar). Tentoonstel 1 ingen Museum Volkenkunde: grote zomerten- toonstelling „De mens van toen' (tot eind september open van 10 tot 5 uur zondags van 1 tot 5 uur) WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: ten/toonstelling van werken van Paul Citroen, van 27 juni tot en met 14 juli, dag. 10 tot 17 u., dinsdagavond 8 tot 10 u„ zondags gesloten. De Lakenhal: tentoonstelling van schilderijen van Gabriël Metsu, tot 5 september, 105 u„ zondags 15 uur. Galerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11: tentoonstelling 10 x 10, tot 8 juli, open 11 tot 18 uur. zondag en maandag ge- Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: tentoonstelling schilderijen en onjecten van Martin Rous en Ray Staakman (van 9 tot 29 juli, open 11 tot 18 uur, zondag en maandag gesloten). Rest. De Ruif, Janvossensteeg 59: aquarellen en tekeningen van Henk Slijper, tot eind juli, open van 16.30 tot 24 uur, vrijdag, zaterdag en zondag van 20 tot 24 uur. 13 juli voor de „Zoeterwoudenaren het Leidse stadhuis. Het gemeentebe stuur zal dan iets vertellen over Lei den en de toekomstplannen van deze stad, terwijl er volop gelegenheid zal zijn vragen te stellen. Boekje Voorts ontvingen de nieuwe ingeze tenen vandaag een aantal gegevens, die van direct belang zjjn (zoals tele foonnummers van de brandweer en politie en de ophaaltijden van de vuil- nisdienst) en het boekje „Wegwijzer voor Leiden", dat een keur van gege vens op velerlei gebied bevat. Straatnamen Belangrijkste wijzigingen voor de nieuwe ingezetenen betreffen de brandweer (voortaan moeten alarme ringen worden doorgegeven naar de Leidse brandweer (telef. 01710—33333) de politie (voortaan 5 x 4 in Leiden), de GGD (telef. 20645) en de Reini gingsdienst (ook de kraakperswagen zal in actie komen in het „nieuwe" Lei den). Straat- en huisnummers blijven voorlopig ongewijzigd; in enkele ge vallen zullen later enige veranderingen plaats hebben teneinde misverstanden te voorkomen door gelijknamige straat namen. Postadressen behoeven even min te worden veranderd. Wil men per se laten uitkomen dat men Leidenaar is, dan kan men Leiden wel vermelden mits er bijv. „post Zoeterwoude" ach ter wordt geplaatst. Verkeerslichten Het ingrijpendst is de grenswijzi ging voor politie en reinigingsdienst. Zo krijgt de Leidse politie er niet al leen een aantal „doodlopende" straten en weger, bij in de surveillance, maar bovendien twee gedeelten rijksweg en wel ca. 3,5 kilometer van rijksweg 4 A (van de Rijndijk af tot nabij Leid- schendam) en een deel van rijksweg 4 bij het Haagsohe Schouw. Voorts moet de Leidse politie tot de ingebruikneming in september van de verlegde rijksweg bij het Haagsche Schouw de verkeerslichten aldaar gaan bedienen. En dat terwij nu al door onderbezetting alle zeilen moet bijzetten om de zaak te „runnen". Uiteraard zal de Leidse po litie voor haar nieuwe taak op de rijks wegen geschikt materiaal moeten krii- gen. Dat zal er we] komen ook maar er moeten dan ook nog mensen zijn die dat materiaal gaan gebruiken Een blik over een aanstaand stuk nieuw Leiden, de Oostvlietpolder onder Zoeterwoude met op de voorgrond de Lammebrug en op de achtergrond nog heel wazig zichtbaar de volkstuincom plexen, die al in dit recreatiegebied zijn aangelegd. Langs de Vliet de smal le Vlietweg, die na volgende week donderdag speciaal de chauffeurs van de Leidse vuilniswagens problemen zal gaan geven. Het gehele op de foto zichtbare gebied is bestemd voor recreatie. Foto N. van der Horst. ook problemen. De grote vuilniswagens en ook de kraakperswagen zullen bij voorbeeld regelmatig over de smalle Vlietweg (thans nog Zoeterwoude) moeten gaan rijden zonder dat er een goede gelegenheid is om te keren. Al met al is het zonder meer duide lijk, dat er heel wat tijd verstreken zal zijn voordat de vele problemen, die de grenswijziging met zich brengt, zul len zijn opgelost. Speciaal van de ge meentelijke diensten zal veel energie en improvisatievermogen worden ge- "yOLGENDE week krijgt Leiden een ruimer jasje; 1 juli wordt de grenswijziging een feit. Dat wordt geen spectaculair gebeu ren. Geruisloos worden de bakens verzet. Er is geen reden, het anders te doen. Leiden zit, gezien de be perktheid van deze gebiedsuitbreidng met een brok onvoldaanheid (dat. naar het ons toeschijnt, door het ex tra werk spoedig zal smelten) en de randgemeenten hebben zich bij hun verlies node neergelegd. Bovendien zou het met het oog op een produk- tieve verstandhouding tussen alle be trokkenen aan Leidse zijde niet tac- tich zijn, zich aan fanfares over te Toen moet men wel een onverbeter lijke zwartkijker rijn om helemaal geen lichtpunten te zien. Leiden kan nu weer vooruit met zijn woning bouw, ondex-wijsvoorzieningen en re- creatie. Dat is niet maar een eng- plaatselijk maar ronduit een centraal belang voor de hele streek! Wie dat ontkent ontbreekt het aan elemen tair beoordelingsvermogen. De centrumgemeente krijgt hier vele kansen tot herstel en ontwikkeling eii men mag haar bestuurders wel de visie, voortvarendheid en daadkracht toewensen die nodig zijn om ze op timaal te benutten. Voor de in sep tember te installeren gemeenteraad moet de confrontatie met de nieuwe toestand zeer stimulerend zijn. Trou wens. 1 juli moet, als het goed is, ook het gehele ambtenarenkorps sterke impulsen verschaffen. Er is nog een lichtzijde. Voorschoten, Oegstgeest en Zoeterwoude zijn niet zó geslonken, dat ze ontredderd tegen hun laatste mogelijkheden zitten aan te kijken. Het blijven gemeenten met toekomst. Daarop was het streven van de provinciale en de centrale overheid dan ook gericht Hun ge- biedsafstand is verlies, maar niet ten dode En nu nog iets aan het adres van Leiden. De verborgen vreugde over de uit breiding zal getemperd worden door een berg van zorgen die deze heeft opgeworpen. Onze artikelen van gis teren en vandaag laten van die zor gen nog maar iéts zien. Daarin zal echter de aandacht voor de mens niet mogen ondergaan. Onze nieuwe be woners mogen verlangen, dat het Leidse gemeentebestuur hen loyaal begeleidt bij hun opneming in het Leidse leven- En dat niet slechts in de eerste fase. De gemeente is hun bijzondere attentie verschuldigd. 20 jaar PRONONCE 'n 1936 bracht Rothmans of Pall Mall Ltd als eerste ter wereld de 'King Size' sigaret uit. De kwaliteit eisende roker van nu verwerpt de „ouderwetse korte sigaret" en kiest meer en meer echte wereldmerken in King Size 'King Size' Pall Mall Export is ook in Nederland het snelst stijgende merk. De reden ligt voor de hand: Pall Mali Export is 'King Size'... èn boordevol met de allerbeste, zongerijpte amerikaanse tabakken Geniet ook U van het wereldbekende aroma van Pall Mali Export en rook met Plezier Organist Bethleliemkerk LEIDEN De organist van de Beth- lehemkerk aan de Driftstraat is be noemd tot organist van de Pauluskerk te Oegstgeest. Men zie verder het daar op betrekking hebbende bericht onder Oegstgeest. Pall Mat] Export Wereldbekend aroma -TUSSEN DE BLADZIJDEN Kraakpersivagen gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. TRIANON Een meesterlijke bankkraak is door Marco Vicario tot onderwerp gemaakt van zijn film „7 gouden mannen": een be- roving door een bende van zeven man onder leiding van een „pro- fessor" en m.m.v. een „dame van de Ban que de Suisse le Genève, een bank met de bestbe- veiligde kluizen ter wereld, maar tevens met een voorraad goud om niet van te kunnen slapen. i De zeven mannen, gestoken in de goudgele overalls van de Geneefse dienst van openbare werken, krijgen hulp van de politie als zij grondwer- ken moeten gaan verrichten op het plein voor de bank. J Het werk vordert vooi-spoedig, be- j houd ens kleine obstakels en moeilijk- heden; het goud komt in een vracht- S auto en zal over de Italiaanse grens worden gevoerd. De professor en zijn mannen kun- nen dan een rjjke toekomst tegemoet gaan, ware het niet dat volgens 5 oud filmrecept „de misdaad niet De ontknoping te verklappen zou J onbeleefd zijn tegenover de maker van deze zeer onderhoudende film, die zijn werk juist voortdurend heeft opgebouwd op het element der ver- rassing. i (Verrassend). O 77 in Operatie Bloody Mary LIDO Agent 077 is een super spion, die amoureuze avontuurtjes afwisselt met scherpzinnig en kei hard wroeten in duistere zaken. Thans zit hij achter een door de Chinezen gestolen Amerikaanse atoombom aan, die om haar ver schrikkelijke kracht Bloody Mary is genoemd. Het regent valstrikken, maar agent 077 laat zich niet vangen. Hij zorgt voor een gelukkig slot. (Spionage). Wat daglicht niet verdragen kan REX Rustig voortkabbelend en hier en daar storend onlogisch ver haal over de arme jeugdige Griek Sotaris, die ten koste van alles geld wil verwerven om het milieu waarin hij verkommert te ontvluchten, met zijn arme meisje, dat niets liever wil dan een heel klein huisje en een paar kindertjes. Tweede hoofdpersoon is het rijke luiszoontje, door zijn vader het huis uitgezet, omdat hij omgang heeft met de verleidelijke strip-tease danseres Nadia. Door dit verhaal heen is de ver worden jeugd getekend, die wel slecht doet maar dat niet echt is. En er is zowaar ook nog een ogenblik van spanning in de film, tijdens de moord, die wordt gepleegd. (Van alles wat). Gouden mannen die denken het schip boven water te hebben. Nachtelijk spel LUXOR Wie zich bewust wil vervelen en wil kijken naar twee zich vervelende mannen kan zijn hart op- halen bij de film Nachtelijk Spel. Twee getrouwde mannen vrezen in hun huwelijksleven wat spanning te kort te komen en zoeken 's nachts hun vertier bij meisjes van lichte ze- den. De heren vertellen constant dat l ze zich vervelen en werken daarmee maar op de slaaplust van de toe- schouwer. (Eén lange geeuw). Zij die het licht schuwen CAMERA Deels speelse, deels harde onderwereldfilm, waarin een grote kraak mislukt en een J kunsthandelaar in de cel belandt. Uit de gevangenis ontslagen, gaat hij wraak nemen op de bendele den, die inmiddels ei-g welvarend zijn geworden, mede ten koste van zijn spaargeld. Er wacht de ge duldige toeschouwers een verras sende ontknoping, fBoeven in beeld Prolongatie STUDIO Fantastisch goede Tsje chische film over de teleurgestelde liefde van een pril meisje. Triest, maar levensecht. Elektronisch orgel voor Crescendo LEIDEN Het Leidse mondaccordeon- oricest „Crescendo" heeft zijn sporen op muzikaal gebied wel verdiend. Men tracht voortdurend het instrumentarium uit te breiden. Een van de grote wensen is altijd geweest de aanschaf van een elektronisch orgel. De kosten van dit be langrijke muziekinstrument zijn echter hoog. Het Anjerfonds, een afdeling van het Prins Bernhard Fonds, is dit ter ore gekomen en dezer dagen mocht het be stuur van Crescendo de verheugeixde me dedeling ontvangen dat het fonds een bedrag van f 750 gulden beschikbaar heeft gesteld. Een subsidie die de vereni ging in staat stelt het orgel aan te schaf- Het westen van ons land wordt voller en voller. Het wordt in de grote woonkern steeds moeilijker een behoorlijk huis te vinden. Een huis met een flink aantal kamers en een flinke berging, een huis waar Uw kinderen kunnen spelen en waar U die ren kunt houden, een huis met tuin, ga rage en centrale vei-warming. de grote steden is dit soort Midden huizen ondenkbaar. Buiten de grote steden zijn c nog enkele te vinden. Degenen, die behoorlijk willen wonen zullen dan ook daar hun woning moeten zoeken. Wij hebben daarom woningen in Sassenheim gebouwd. Goed doordacht, centraal gelegen t.o.v. de woonkernen Den Haag, Leiden en Haarlem (niet meer dan 15 20 min. rijden, snelle frekwente verbindingen), vlakbij zee. duinen en meren. Het kan bijna niet idealer. Het westen wordt voller en voller. Het wordt steeds moeilijker een behoorlijk huis te vinden. In SASSENHEIM kunt U voorlopig nog terecht Kom zaterdag 25 juni tussen 2 en 5 uur de HERENHUIZEN aan de NARCISSENLAAN in SASSENHEIM eens bekijken. Prijzen van f 85.000,- tot f 10R.000, k.k. Aanbetaling vanaf 10.000.—. Inlichtingen by INVESTA N.V. Nassauplein 18 DEN HAAG 070-60.12.81

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3