„Het kleine van waarde voor het grote SCHEPEN, Langzaam minder rijkspolitie in hoofdstad Sterk pleidooi voor moderne muziek Hewitt wipte verrassend sterke Fred Stolle NOC stuurt proef ploeg naar Mexico-City NIEUWE LEIDSE COURANT T DONDERDAG 23 JUNI 1966 Prins reikte Zilveren Anjers uit 5? AMSTERDAM - Drie Neder landers hebben vanmorgen uit handen van prins Bernhard een Zilveren Anjer ontvangen voor hun bijzondere verdiensten op cultureel gebied. Mevrouw I. M. Fennema-Zboray kreeg de onderscheiding voor „haar vele jaren met grote volharding en enthousiasme gevoerde strijd voor een verantwoorde kinder lectuur van eigen bodem", broe der Erich (J. A. F. de Rijk) onder meer voor de oprichting van de volkssterrenwacht Simon Stevin te Oudenbosch en mr. Romke de Broeder Erich mevr. Fennema, Romke de Waard (Van een onzer verslaggevers) Waard voor „zijn indrukwekken de arbeid voor het behoud van het klokkenspel, het draaiorgel en Gaat Oe Thant weg bij VN? NEW YORK Bij de Verenigde Na- ttea neemt de vree» toe dat Oe Thant wellicht zal weigeren voor een tweede termijn van vijf jaar secretaris-generaal van de volkerenorganisatie te blijven. De redenen voor een dergelijk besluit zouden zijn: de geringe vooruitzichten op een regeling van het conflict in Vietnam en de voortdurende financiële moeilijkhe den van de VN. De 57-jarige uit Birma afkomstige poli ticus zou aanvankelijk eind juni zijn beslissing bekendmaken, maar in New York gelooft men dat Oe Thant daarmee zal wachten tot na bezoek aan Moskou deze zomer en zelfs mogelijk tot kort voor de opening van de zitting van de algemene vergadering op 20 september. Zijn ambtstermijn loopt 3 november Voordat de Prins tot de uitreiking overging hield hij een rede over De macht van het kleine in het grote wereldgebeuren. Velen zijn door drongen zo zei hij van een be sef van nutteloosheid. Bij de gewel dige activiteiten die overal in de wereld worden ontplooid, zien zij zichzelf, als in praktische inactivi teit, uitgeschakeld. Doch de drie nieuwe Zilveren Anjer-dragers heb ben juist geloofd in het kleine als waardevol voor het grote. Uniek Mevrouw Fennema-Zboray heeft in 1954 na de oprichting van de Stichting Kinderbelangen het eerste nummer uitge bracht van het Kinderblad Kris Kras. Het is uniek in Europa, aldus de Prins, dat een blad met zulke goede kinderlec tuur uitsluitend door landgenoten voor kinderen wordt gemaakt. Over het beeld verhaal zei de Prins: „Met zijn vervlak kende tendensen van simplificatie en dra matische toespitsing op enkele clichémati ge herkenningsmomenten bedreigt het het kind op den duur met het gevaar van leesluiheid. En moeten wij al niet gealarmeerd constateren dat het uiterst schaarse gebruik van het geschreven woord in het beeldverhaal geleid heeft tot een soms ontstellende taalarmoe- de?". de beste zin van het woord. De volks sterrenwacht in Oudenbosch in 1961 door hem opgericht is daarvan het beste be wijs. Broeder Erich leeft onder zeven schuilnamen. De geschikste schuilnaam voor u zou Ben Elders kunnen zijn, zo zei de Prins, want u bent steeds elders, steeds in andere kengebieden. Ruimte Bij de uitreiking van de Zilveren An jer aan mr. Romke de Waard, die in deze tijd van massa-amusement strijdt voor het behoud van oude muziekinstrumen ten betoogde de Prins: „Het is een ernsti ge vraag in hoeverre de massamedia die ons voorlichten, inlichten en verstrooien ruimte bieden voor een hantering waar bij onze eigen cultuur volop tot haar recht kan komen". Hij prees het werk van Romke de Waard met de woorden: „Het is voor een groot deel aan u te danken dat er nu op vele plaatsen in ons land weer carillons spelen, dat de bei aard sinds een jaar of tien weer alge meen erkenning heeft gevonden als een volwaardig muziekinstrument en dat er nu een staatsexamen beiaardier kan wor den afgelegd". Koningin Juliana heeft gisteren het traditionele tonnetje nieuwe haring ontvangen. De Katwijker schipper D. Plug overhandigde het haar. AMSTERDAM Van de 23 zich in Amsterdam bevindende detachementen rijkspolitie zijn er thans twee naar hun standplaatsen teruggegaan. Het zijn manschappen die het komende drukke weekeinde nodig zijn, resp. in verband met de TT-Assen en de vliegfeesten in Beek. Verwacht wordt, dat op korte termijn meer detachementen (bestaande uit der tig man elk) zullen worden teruggetrok ken, omdat de districten uit het gehele land waarvan ze zijn „geleend" en die toch al met onderbezetting werkten erg veel overuren, slechts het allernoodzake lijkste werk worden gedaan, zoals het behandelen van verkeersongelukken, in braken en wat dies meer zij. Ander werk stapelt zich op. Geen beslissing straaljagers DEN HAAG Het ministerie van de fensie heeft woensdagavond de berichten als zou Nederland een beslissing hebben genomen over de aankoop van een nieuw type straalvliegtuig ter vervan ging van de Thunderstreaks als „volsla gen onjuist" genoemd. Tijdens atletiek- ,V Rapiditas het Nederlandse re cord op de weinig gelopen Olympische verbeterd. Fred van Herpen, Henk Evers, Sjouk Tel en Jaap Smit noteerden een tijd van 3 minuten en 23,9 sekonden, waarmee zij 2,3 sec sneller dan Minerva op 24 september ,Südwestfunk,, verovert Rotterdam ROTTERDAM Wat een verheugende aanblik bood gisteravond de Grote Doe- Icnzaal. Daar werd een concert van nieu we muziek gegeven door het Südwestfun- korchester onder Ernest Bour, de specia list in de muziek van nu, en het publiek was in tegenstelling met wat gewoon lijk gebeurt niét weggebleven. Boven dien zaten er heel veel jongeren in de 1 en nog meer er waa een oprecht en verwarmend enthousiasme. Rotterdam heeft hier wel een heel goede beurt gemaakt. Afgezien van deze uiterlijke reactie, vas het concert, het programma, werke lijk de moeite waard? Ook onder het koren van de 'hedendaagse componisten schuilt wel kaf. Welnu de werken bleken stuk voor stuk belangwekkend te en de uitvoering stond op zeer hoog >au. Inderdaad „een concert met sterretje". SHO verloor met 32 Verdiende revanche IJsselmeervogels (Van een onzer sportredacteuren) SPAKENBURG Even verdiend als SHO vorige week van IJsselmeer vogels won, was het succes van de Spa kenburgers in de return gisteravond. Ook al lag het spelpeil over het geheel gezien beduidend beneden dat wat in Oud-Beijerland werd gedemonstreerd, de kleine 2000 toeschouwers zagen een vrijwel constant aanvallend IJssel meervogels, dat echter alle moeite had het defensief wilskrachtige SHO tot opgave te dwingen. Het werd in de slotfase 32. De twee doelpunten van SHO kwa- nen min of meer op gelukkige wijze. Je eerste na 36 min. nadat IJsselmeer vogels tevergeefs had geprobeerd de sterk spelende keeper De Groot te pas- n. Uit een pass van De Groot ble ven dc Spakenburgers staan voor bui tenspel en Van Bennekom reageerde attent (0—1). Nadat de actieve Heynen op de lat had geschoten, werd het juist de laatste minuut van de eerste helft geli.ik door Koelewijn. I Vijf minuten na de rust leidde SHO weer. Opnieuw door Van Bennekom. Hij benutte een gemakkelijke kans toen de bal vrij voor het doel rolde nadat Anema op wat onelegante wijze De Groot tegen de mat had gelopen en iedereen in feite wachtte op een fluitsignaal van arbiter Schrör. De Spakenburgse ploeg sloeg geweldig sterk terug. In de 16e minuut was het 22 toen de vrijstaénde v. d. Groep inkopte. Het leek gebeurd met SHO, maar nadat Koelewijn voor open doel had gemist, kwam SHO toch nog terug. Van Bennekom schoot rakelings naast, kopte zelfs voor open doel vallend nog tegen de paal, maar in de spannende slotfase werd het drie minuten voor tijd 32 voor IJsselmeervogels door v. d. Groep. Uitslagen van gisteravond: IJsselmeervogelsSHO 3—2 Voorwaarts—WHC 3—1 Stand na gisteren Voorwaarts WHC SHO IJsselmeervogels Wolfgang Fortner's Impromptus fiir Or- chester fungeerde als openingsstuk en dit was nu werkelijk een schoolvoor beeld hoe met de seriële techniek expres sieve muziek geschreven kan worden. Het is muziek van een grote lyrische spanning, zowel in de Prélude als in de Thème varié, muziek van een mooie dere kleuring en van een weloverdachte constructie. Bij Igor Strawinsky's „Variations pour orchestre", geschreven in 1963/64 in me- moriam Aldous Huxley, ligt de zaak wat anders. Ook hier .vindt men weer de seriële techniek, die uiteraard meestal de variatievorm gebruikt, maar de meester zegt alles' kort en bondig in zeer eigenaardig, vaal-gedempte kleuring van 12 solo-violen, 10 solo-altviolen, 2 lo-contrabassen, 11 houtblazers en hoorn. En ook hier weer de vaste struc tuur, waarin Strawinsky meester is. Daarop volgde als voortreffelijk gevon den contrast de Sonata voor cello-solo er orkest van de Poolse componist Penderec- het eerste deel hoort men de bij Penderecki reeds vermaard geworden klankvlakken die langzaam langs elkaar lopen (kwarttoon-intervallen) waardoor een zeer bijzonder, bijna ruisend timbre ontstaat. In hm tweede deel ontstaat een fascinerende virtuositeit, een soort regen spetterende vonken, en dit speelt in een krachtig pulserend, hoog tem po af. Wat de solist Siegfried Palm hier presteert, is ronduit ongeloofwaardig acrobatisch! En wat dit onvolprezen ra dio-orkest van Baden-Baden, dat door Hans Rosbaud gevormd werd, deed, hoe gemakkelijk en vanzelfsprekend het al deze nieuwe muziek speelde, was zeker i'en verbluffend. Welk orkest in ons land het Residen tie Orkest incluis kan met zo'n snelle, bewegelijke zekerheid de enorm moei lijke partituur van Messiaen's „Chrono- chromie" uitvoeren en er de lengte uit wegspelen? Want, eerlijk gezegd, Messi- len houdt zich wel wat al te lang op met ogeltjes en watervallen uit vele landen, '/aarvan hij de geluiden als materiaal I £1© In het"voordèël gebruikt! Maar Ernest Bour en zijn or- de strijd, kest stonden er helemaal achter en tegen >'n sterk pleidooi kan niemand op. Betty Stöve kreeg het tegen de Dra. H. E. Kokee-van den Berge tien jaar oudere Belgische kampioene Okker naar derde ronde WIMBLEDON De niet-geplaatste Australiër Bob Hewitt heeft woensdag op de derde da van het tornooi om de tenniskampioenschappen van Wimbledon voor een grote verrassing gezorgd. Hij schakelde in vier sets: 62 63 46 62 zijn als derde geplaatste landgenoot Fred Stolle uit in de 'weede ronde van het herenenkelspel. Ook Clark Graebner achtste ge plaatst kwam niet verder dan de tweede ronde. De Amerikaan moest zijn meerdere erkennen In de Australiër Owen Davidson, die hem met 63 36 86 61 verdere Illusies ontnam. Tom Okker heeft zich wel voi derde ronde geplaatst. Na de eerste set met 61 van zijn Britse tegenstander Clay Hes te hebben gewonnen, staakte de laatste in de tweede set bij de stand de Nederlander, Spelen in 1976 naar Nederland? 3 2 1 0 5 7-3 1 0 2 2 8-9 VOORWAARTS—WHC 3—1. In een bovenal sportieve wedstrijd die op beter peil stond dan het duel van vorige week in Wezep heeft Voorwaarts door beter aanvalsspel verdiend gewonnen. Na 12 min. scoorde Geerding uit een pass van Vink (1—0) en drie min. later moest Pao bij een kogel van R. Vos op de lijn redden. Toch werd het in de 23ste min. 2—0 door Kerkedijk na een pass van H. Vos. In de tweede helft trok Voor waarts zich volledig terug in de defensie. Het kreeg niettemin nog kansen. Aan vankelijk werden deze gemist, maar in de 16de min. besliste R. Vos met een hard schot van grote afstand de wed strijd (30). In de 22ste min. verkleinde Hagendoorn de achterstand nog tot 31, maar daarbij bleef het. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Gisteravond is het Nederlands Olympisch Comité in Ho tel „Wittenburg" bijeengekomen voor de jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Op deze belangrijke bijeenkomst waren vrijwel alle prominente perso nen uit de sportwereld vertegenwoor digd. Een van de voornaamste aspec ten van deze vergadering vormde de uitzending van een proefpioeg naar Mexico in 1966. Door deze proefpioeg wil men te weten komen welke in vloeden op grote hoogten de adem haling bij het verrichten van toppres taties in de sport heeft. De uoorzittcr van het comité, jhr. mr. H. A. van Karnebeek, betoogde voorts in zijn openingswoord dat het NOC alles in het werk zal blijven stellen om de Olympische spelen van 1976 wederom naar Nederland te ha len. Hierover zal in de nabije toe komst met de regering en andere in stanties druk worden overlegd. Omdat het in het verleden nog nim mer is voorgekomen dat de spelen in een zelfde stad werden georganiseerd, zal ook worden nagegaan of hiervoor eventueel een andere stad dan Am sterdam in aanmerking komt. Een an der punt van de agenda vormde de jaarlijkse uitreiking van de Tuy'.l- wisselbeker. Deze beker werd nu voor de zesde maal uitgereikt KNSB. Dt voorzitter van de aohcaM- gteLd. bond. de heer H. Wesselo, mocht uit handen van jhr. mr. H. A. van Karne beek de beker voor de KNSB in ont vangst nemen. Geen topatleten Het ligt in de bedoeling de reeds eerder verrichte onderzoekingen onder leiding van Prof. dr. P. A. Biersteker in Nederland, door middel van deze proef pioeg in dc praktijk te toetsen. Dit met het oog op de voorbereiding van de deelnemers aan de Olympische spelen, die in 1968 in Mexici-City worden ge houden. Het NOC heeft daarom in nauwe sa menwerking met de Nederlandse Sport Federatie besloten eind september van dit jaar een proefpioeg onder leiding van Prof. dr. H. A. Biersteker naar Mexico te zenden. Het ligt in de bedoeling aan de respectievelijke sportbonden te vra gen in totaal een tiental atleten, vjjf dames en vjjf heren, voor deze test be schikbaar te stellen. Het gaat hier niet om top-atleten; im mers. deze zullen dit seizoen deelnemen aan zeer belangrijke wedstrijden, zoals Europese en Wereldkampioenschappen Voor de samenstelling van de ploeg ko men uitsluitend in aanmerking die takken of onderdelen van sport, waarvan de be oefenaren zeer veel zuurstof gebruiken. De gedachten gaan uit naar wielrennen, kanovaren, zwemmen en atletiek. Het vertrek van deze studiegroep, die ge naamd is „Studiegroep-Mexico-1966", is bepaald op 24 september a s. De terug keer is voorlopig op 24 oktober vastge- Christiane Mercelis veel moeilijker. Door eigen schuld welisaar, maar aangezien coaching op Wimbledon niet wordt ge duld en dus niemand haar met een enkel woord kon zeggen hoe gemakkelijk zij De zes andere geplaatstte heren hand haafden zich. Emerson tegen Bungert zo verrassend gemakkelijk (6—2 6—3 6—1) dat zijn kansen op een derde titel wer den onderstreept, Santane tegen de Cana dees Belkin (6—0 6—1 6—2) als het ware op een been, Newcombe tegen Koch ook in drie sets (7—5 7—5 6—4), Ralston tegen de Rus Metreveli met iets meer moeite (60 46 64), Drysdale tegen de Indiër Lall met 8—6 8—6 6—3 en Tony Roche met nauwelijks merkbare hinder van zijn enkelblessure toch pas intensief werken tegen zijp snelle 1 Stone: 6—1 10—8 6—4. De vier geplaatste dames, die aan bod kwamen, Billie Jean King, Annettte van Zyl, Nancy Richey en Ann Jones, had den met uitzondering van de Zuidafri- kaanse Annette, die de tweede set van de Russin Baksheva verloor, niet al te veel tijd nodig om de derde ronde te bereiken. Woensdag sneuvelde een tennisrecord toen Nikki Pilic (Z.-Sl. )samen met zijn Amerikaanse partner Gene Scott 98 ga mes nodig had om de tweede ronde va* het heren dub elspel te bereiken. Zij zegevierden met 19—21 17—10 6—4 4—6 9—7 over de Amerikaans-Deense combi natie Cliff Richey/Torben Ulrich. De eerste resultaten van het heren dub belspel (eerste ronde) luiden: E- merson/Stolle (Austr.) versl. Carmi- chael/Howe (Austr.) 7—F 12—10 6—2, Bowrey/Davidson (Austr.) versl. Bu- ding/Bungert (Did.) 2—6 3—6 11—9 64 7—5. Bert Onnes gaat terug naar AMVJ ROTTERDAM In de tafeltenniswe reld zullen het P ïsterdamse AMVJ en het Rotterdamse Xerxes het komende sei zoen beduidend versterkt aan de start komen. Bert Onnes keert vanuit Maasbree weer terug naar zijn cude club AMVJ. terwijl op1- r,-!" Goudsmidt die de laatste tijd voor SVE uitkwam, weer de AMVJ-kleuren zal gaan verdedigen. Xerxes uit Rotterdam schreef Jan Knik- kenberg en Piet de la Fanteijne van Eendracht als nieuwe leden in, wnrrbij vooral de komst van Knikkenberg een aanzienlijke versterking betekent. Ieren wonnen van Mexico met 4-1 BELFAST WK-deelnemer Mexico heeft zijn oefenwedstrijd in Europa niet tot winst kunnen brengen, Woensdag avond gingen de Mexicanen in Belfast met 41 kansloos ten onder tegen Noord- Ierland Alle doelpunten werden na de rust gescoord. IJMUIDEN Het grootste gedeelte van de haringtrailers bevond zich nog steeds in de buurt van het Farndeep. De resultaten liepen uiteen. Sommige schepen konden per trek twintig kant jes boven water halen, andere schepen slechts vijf kantjes. De IJM 28 Am sterdam bedreef de experimentele vis serij met het zogenaamde pelagische net. Hiermee kan men als het meezit ook de hoog zwemmende haring be machtigen. De eerste trek beloofde al een behoorlijke hoeveelheid te zullen opleveren. Men kwam echter bedro gen uit. Het net zat boordevol sardien die weer aan de zee werd terugge geven. De treiler vist thans weer met het treilnet. De schipper was toch wel tevreden. Hij vertelde dat de beman ning goed overweg kon met het pela gische net. De schipper voelde zich nu aan beide kanten gedekt. Zodra de haring zich meer naar de oppervlakte beweegt zal hij het pelagische net in de strijd werpen. Blijven de scholen dieper vertoeven dan kan het treilnet goede diensten bewijzen. Hij was er vast van overtuigd dat door deze dub bele dekking de reis met een goed resultaat zou worden bekroond. Het algemeen beeld in de Noord on derging weinig wijziging. Dit beteken de voor de meeste schepen trekken van rond vijftig manden hoops waarbij de kleine zwarte koolvis en de kleine schelvis veruit in de meerderheid wa ren. De loggers en kotters onder de Nederlandse kust moesten weer tot de ontdekking komen dat de tong aan zienlijk dunner gezaaid is dan in de voorgaande weken. Men haalde vrij weinig van deze vissoort aan dek maar de compensatie in de vorm van aan trekkelijke hoeveelheden kleine guJ werd dankbaar aanvaard. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen zeven vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 2140 kisten vis, waarvan kisten schelvis. 80 kisten wijting, 130 kisten gul en kabeljauw, 550 kisten koolvis, 15 kisten makreel, 280 kisten schol. 5 kisten tarbot. 80 kisten diver sen. 125 stuks stijve kabeljauw ei 15.500 kilo tong. Verder waren er 81 kantjes haring. Met de prijzen ging het vrijwel over de hele linie de goede kant op. Bij de tong haalde de kleinste soort veel het verlies van de laatste dagen terug. De notering lag tussen f 2,38 i en dat was zeker zestig cent meer. Ook de tong 1 zat met een koers van f 3.02 tot f 2,68 in de lift. De grootmiddel was met een notering van f 5,92 op de eerste afslag ditmaal het duurst Voor de schol bracht men eveneens veel meer belangstelling op. De grote en de grootmiddel gingen eerst voor f 54 en later voor f 50 van de hand. De kleinmiddel en de schol 1 sloten zich hierbij met een koers van f50 tot f 45 goed aan. Zelfs de schol 2 profiteerde Van de'gëstegén vraag en deed f 40 tot f 33. Het beetje makreel vond ook een gretige aftrek. Dat blijkt wel uit de koers van f 45 tot f 40. Er was eindelijk ook weer eens wat grotere schelvis. De grote en de grootmiddiel stonden er met een hoogste notering van f 58 aan- vankelijk goed op. Later ebde de in teresse wat weg en betaalde men niet meer dan f 40. Het gemiddelde echter alleszins aanvaardbaar, kleinmiddel en de penruen lagen met een notering van f 53 tot f 40 eveneens redelijk in de markt. Alleen de braad liet het afweten maar dat is men door de ruime aan voer van de laatste dagen wel gewend geraakt. Na een inzet van f36 werd deze soort weldra op een laag peil van f 16 gedrukt. De enige voldoening was dat men de kattencentrale uit de buurt wist te houden. Maar gestripte wijting was de vraag met een koers van f 28 tot f 19 niet slecht. De dichte soort was niet zo in trek en moest tevreden zijn met een notering van f 16 tot f 14, Zeer verheugend was dat de gul na lange tijd in de verkeerde hoek te heben gezeten weer eens beter dag kwam. Vooral de grootste soort deed het met een hoogste notering van f 57 niet onverdienstelijk. De midden gul volgde met een hoogste bod van f 50 goed. De grote en de middel kabel jauw haalden eerst een notering var f 122. Eerstgenoemde soort viel later terug op f 108. De grote zwarte koolvis kon nog niet eel goed doen. Na een inzet van f 67 volgde een terugval tot f 57. Vrijwel dezelfde koers werd genoteerd voor de grote leng. De grote wolf bereikte hoogste bod van f 88, doch was op de laatste afslag ook voor f 72 te koop. De regels grote kabeljauw gin gen steevast voor f 122 van de hand. De regels kleine kabeljauw waren met een koers van f71 eveneens gewilder. Vandaag aan de markt. Voor de IJmuider donderdagmarkt meldde zich onder meer de SCH 261 Onderneming 1 met 300 kisten. In Scheveningen. In Scheveningen was niet veel te doen. De aanvoer bestond uit slechts 100 kisten schelvis, wijting en gul, 80 kleine kisten haring en 10 kleine kis ten makreel. Het westen van ons land wordt voller en voller. Het wordt in de grote woonkern steeds moeilijker een behoorlijk huis te vinden. Een huis met een flink aantal kamers en een flinke berging, een huis waar Uw kinderen kunnen spelen en waar U die ren kunt houden, een huis met tuin, ga rage en centrale verwarming. Midden in de grote steden is dit soort huizen ondenkbaar. Buiten de grote steden zijn er nog enkele te vinden. Degenen, die behoorlijk willen wonen zullen dan ook daar hun woning moeten zoeken. Wij hebben daarom woningen in Sassenheim gebouwd. Goed doordacht, centraal gelegen t.o.v. de woonkernen Den Haag, Leiden en Haarlem (niet meer dan 15 a 20 min. rijden, snelle frekwente verbindingen), vlakbij zee. duinen en meren. Het kan bijna niet idealer. Het westen wordt voller en voller. Het wordt steeds moeilijker een behoorlijk huis te vinden. In SASSENHEIM kunt 'U voorlopig nog terecht Kom zaterdag 25 juni tussen 2 en 5 uur de HERENHUIZEN aan de NARCISSENLAAN in SASSENHEIM eens bekijken. Prijzen van f 85.000,- tot f 100.000, k.k. Aanbetaling vanaf 10.000, Inlichtingen bjj INVESTA N.V. Nassauplein 18 DEN HAAG 070-60.12.81 Noord Hotlandsche Hypotheekbank zal 1 juli op de 5% en 5schuld brieven 3Y4en 3&% rente vergoeden, waarin begrepen is van de hoofd som in mindering op de achterstallige rente, die daarna 82 en 95% zal bedra gen. VISSEBIJ* EN MABKTNBEUWS Visserij AAN ZEE. 28 juni Aan de afislag. KW 80—107. TJM 206 en IJM 207—32, IJM 203 en IJM 281—4, KW 99-44, KW 43—7, KW 85—57, KW 159—34, KW 1+1—48, KW 202- 17, KW 201—22, KW 171—77, KW 121—10, KW +2—6, KW 15-9, KW 44—17, KW 167 en KW 193—158, KW 51—35, IJM 209—«4. Prijzen: maatjes klein 90—119, Mem groot ISO—184. IJMUIDEN, 23 Juni guldensKW 69-1590, KW 7O-7B0, KW 110- 2+50, KW 109-770, KW 106—1490, IJM SI- MO, WR 51—2117. IJMUIDEN, 23 juni Prijzen per heilbot 5.70, gr tong 6-6.88, grip .5,96-5.78, klim tong 5.475.28, kl tong I 2.47—2:84, l.ft 50 kg? gr Tchofl e tarbot I en gnm schpl te—x kl schol I 4845, kl schol n haring 42—44, kl schel vis II 40—16, wijting 4(3—14, gr gul 75—73. mid gul 68—63, kl gul 50-01. kl haal 18. kt rode poon n 40—16.50; per 125 kg: gr kabel jauw 173140. Aanvoer 2700 kisten. SCHEVENJNGEN, 23 Juni Vlsserljbe- Hcht. Totaal aan de markt: 990 kisten verse haring, 56 kisten makreel, 50 kisten REILEN EN ZEILEN CALTEX PERNIS 22 O Leydon Camphuys22^ZW IJlasjra cll acropoU ^iaNNoeLas Caltex Eindhoven 21 ONO GEESTLAND 2 HEEMSKERK 2 a Thc-kla 10 NO Casqut KAAPHOORN 22 nAlexandrie 'kloosterkerk 22 WZW Chriitma: Ceizcrsgracht 22 Terschelling Carakorum 21 W Trinidad kennrnerland 32 verw Oporto kloosterdl|ic^22^New York Lady Carolina ^'o'llowiioft Tweede lijst ARCHUUEDS^22 ZW A «oren Arrow 22 Londer Corla 22 Thames DELTADRECHT 22 wzw ISLsw!!^°° 'oreïtad22 TThlme? KUllnghohnc ERASMUS 22 p Margate Erasmussingel 22 N Margate FORESTHILL 22 NNO KAAPHOORN 2 LIZARD 22 O Goodwin Looiersgracht 22 Bornhohn Louise Smits 22 O Gibraltar Limburg 24 v Pt Swettcnham MIS^ljiiUPFaLLOYD 22 W Philllppia 25 v TOGOKUST 2 NHEEMSKERCK WOLTERSUM23 V IJSSELHAVEN 2! ZAANSTROOM 2: SLEEPBEDRIJF kabeljauw, 45 kisten schelvis. 925 kisten schol, 75 fclsten wijting, 60 kisten diversen, 26.000 kg tong en tarbot, 950 kantjes haring. SCHEVENINGEN, 23 juni Visserij be richt. Besommingen trawlloggers in gul dens: SCH 2468330, SCH 64—10.820, SCH 30—) 6790, besommingen kustivissers: SCH 74— «190, SCH 68—4620, SCH 68—100, OD 18—946, OD 13550, OD 5—6080, OD 3—1380. OD 19— 5900, OD 8—960, OD 2¥150, OD 10—9186, SL 411145, S'L 6—45o6, SL 16—4120, SL 11— 5930. SL 7—1170, SL 10—740, ARM 25-976, ARM 30940, ARM 4—4075, TH 36—1046. TH 42—785, TH 46-80* TH 10-785, TH (Joereese schokkers BARNEVELD, 23 Juni Coftp. Veluwae Elerveillng Ede. Aanvoer 628.M1 stuks,. ftan-— del redelijk. Prijzen (ln guldens per 100~ stuks); 41-32 gram 5.91-8.40, 54-59 gram 8.60—40.17 59-81 gram 10-34—10.92( 62-84 gram 10.6111.82, 64-69 gram 14.8612.7H. Eenden eieren: aanvoer 5525 «tuks, 5-97 gram 8.60— 10.20, 68-73 gram 10 26—10.78. BARNEVELD, 23 juni Eiermarkt. Aan voer 469.580 stuks, handel redelijk 37-48 gram 4.74—7.35, 53-68 gram 8.32—9.87, 6B-07 gram 1130—14.90, 71-712 gram 13.61—14.35, Een- Eiermarkt. Aan- BARNBVELD, 23 Juni stuks, handel vlug, 45-50 gram 54-58 gram 2.500.0( 6.50-8. kg-prijs 'I.™. kg-prijs 1.64—1.78. 59-64 gram 10.60-40. kg-prlJs 1.80—1.87. BARNEVELD. 23 Juni Varkensmarfct. Aanvoer 61 stuks, handel rustig. Biggen 86— KATWIJK AAN DEN RUN, 22 Juni Groenteveiling: waspeen (per kist) A3 12.90 —14.70, AH 8.30—10.80, BI 13.70—14.40, bos- peen (per bos) I 81—71, H «—66, andijvie 13—82, bloemkool (per stuk) Al 37—59, AH 38—45, BI 26, groene kool 5, komkommers (per stuk) 11—29, kroten (per bos) 21—26, peulen 1.25, prlnsessenbonen 1.06. rabarber 32—36, sla Cper stuk) I 1»—14, H 4—7, sla- uien (per bos) 32—43, «nljbonen 1.20—1.50, spinazie 34—38, spitskool 12—46, tomaten (per bakje van 6 kg) 3.50-8.60, tuinbonen 34—39, uien (per bos) 14, radijs (per bos) 13. peterselie (per bos) 4—18, krulpeterselie (per bos) 14—16, selderie (per bos) 7—4a, bonenkruid (per bos) 19—20, aardbeien (per doosjev an 200 gram) 3339. Aanvoer: was peen 19.000 kg. bospeen 7000 bos, sla 19.000 vette kalveren, 992 nuchtere kalvc.. schapen, 25 gelten, 18 lokzeugen, 343 slacht- - lammeren, 1638 blg- 600—825. nuchtere kalveren voor fok of mesterij 116-230, weldeschapen 85-85, drach tige zeugen +25—575, biggen 58—70, per kg geslacht gewicht, slachtrunderen extra 4.60 —4.85, I 4.204.50, II 3.70—4.10, HJ 3 56—3.65. vette stieren 3.60^-4.30, worstkoelen 3.20— 3. per kg levend gewicht, vette kalveren I 3.30—3, II 2.90—3.20, Hl 2.60-8.80. nuchtere slachtkalveren 1.35-4.75, per stuk 66-90. slachtzeugen I 1.68—1.76, tl 1.62—1.67, vette schapen 83—110, vette lammeren 76—100. GOUDA, 23 Juni Kaasmarkt. Aanvoer 165 partijen, ie kwaliteit noteerde 3 75— 3.88, 2e kwaliteit 3.66-3:74. extra kwaliteit 3.87—440 per kg. De handel was stug. LEIDEN, 22 juni Groenteveiling: aard appelen 36—67, andijvie 8—26, doperwten 80— LOS. snijbonen 76—1.60, stambonen 1.46-2 50, 18—24, postelein ROELOFAR ENDS VEEN, 22 juni Bloe ien wiling: Sim Rose 16-21. sim Rood 11— 0, Sim Wit 14—22, Sim Arthur 14—22, Kee- er 20. Fanfare 18. Princes Ann 13—17, Pink Ia mie 20. Scania 16—18, shocking Pink 14 9, Rozen Zorina 13-21. Carla 18—38. Carol l1 r£ettCi ^T10, Baccara 19—25, Tradition ij16, Super Star 19 jdern Ru- 46—80, SniJ- Gei-bera 16-23. Lel m_ 82140 per stuk: odea 42—70, Esther Read~Ü£- 28—90. Ornithogalum 48 44, Wlrrals Supi —95, Violieren 4070, Anemoi,c« 0—41 ^.yruiürW'^.Cfmpanula 3S—Alstroeme- ®-92 Duizendschoon 44^75, Irissen ,05. Phlox 5462. Spirea 30—44 Dahlia's 5Ï40, u^,V!lle's Alba 61—73/Amanda 1 20 2.00, Wllhclmina 95—1.25, Spitfire 66-94. Nymph 1 10-2,00, The Bride 57—74, Robl- ette 77—1.09. Orange Queen 2.10 per bos. ROBLOFARENDSVEEN. 28 Juni - Groen- te vei ling: aardbeien 24—32 per 21+ ons doos ST*0, capucijners S^- d°Perwten 65—90. bonen 29—32, snijbonen 110—465, Idem stek 0»—85 dubb. stambonen 190, kropsla v-"14, bospCen 40*2' was sen 3+—35. bloemkool 17—47 per 160. KoudUs (Verenigde Mengvoederfabrie- 2n)- In plaats van wijlen de heer L. J. Koudijs is ir. U. Kuipers, directeur van Wouda s Meelfabrieken waarme» Koudijs een fusie aanging tot direc teur benoemd. Drs A. W Overwater directeur werd president-directeur en y heer D. Koudijs procuratiehouder met de pelsoonlijke titel adjunct-directeur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7