TV 1 RADIO Commentaar Eerste stappen naar een Europees radionet Nederlandse vinding bijdrage Radio-feestprogramma als prins verjaart jvfiftoirtii joüis DAMES! m±ah t X) r WOENSDAG 22 JUN'I 1966 en Pastoraat (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Tijdens de ver gadering van het C.C.I.R., het in- ternationale raadgevende comité Radiocommunicatie, die H. Eysink, hoogleraar in het (r.k.)vandaag in Oslo is begonnen, zal kerkelijk recht. ds. M. A. Krop. ned. de Nederlandse vertegenwoordi- heru limoersiteiispredikanl mi de heeriging onder auspiciën van de P. Reckman, secretaris van de Sja-1S* TV. u i loomgroep, deelnamen, liepen de me-1 Europese Radio Unie een belang- ningen met ver uiteen. Prof. Eysink i wekkende demonstratie geven stelde dat de eisen aangaande de kin- [van een nieuwe vinding, welke deropvoeding, door de r.k kerk 0e-imogelijk kan leiden t t oprichting steld, verouderd zijn en zouden moetenJ j- j worden opoeheven. Gezamenlijk fcwm een Europees radionet zonder men tot de conclusie dat er een inter-j kostbare kabelverbindingen kerkelijk pastoraat zou moeten worden i zulks in navolging van het Euro- geschapen om paren van ongelijke xlicionot godsdienst zowel voor als na het hu welijk raad te geven en te begeleiden. Over de vraag in welke kerk de kinderen moeten worden groot ge bracht wanneer de ouders tot verschil lende kerkgenootschappen behoren, bleef men echter in het zeer vage: hierop kwam geen echt antwoord. Aan het slot van deze uitzending sprak de directeur van het IKOR over de re cente uitspraak van de r.k. kerkelijke rechtbank, waarin werd verklaard dat de r.k. kerk niet bevoegd is het bur gerlijke huwelijk te ontkennen en dus geen straffen zoals excommunicatie meer zou mogen opleggen indien het huwelijk niet in de kerk is overqeslo- ten. Hij zeide dat in de eerstvolgende aflevering van Kenmerk hieraan meer aandacht zal worden besteed. Bij de NCRV kon men de gehele avond kijken naar een uiterst fraaie Russische opvoering van Tsjechow's meesterwerk ,J)e drie zusters", een melancholiek stuk milieutekening uit de laatste tsarentijd, waarin de bour geoisie zich verveelde en de vrouwen een uitzichtloos, aan conventies gebon den nutteloos bestaan leidden. De Russische toneelgroep gaf Tsje- chow het volle pond in de trage bijna peinzende opvoering van zijn stuk. Dat zal lang niet alle kijkers goed bevallen zijn. Men moet van dit klassieke toneel houden, om er de fijnheid van te proe- ven en dan pas raakt men in de ban 1 fan dit treffende levensbeeld. Wij voor ons konden de opvoering zeer betoon- 1 deren, maar wij Erkennen gaarne, dat het bepaald geen vertoning voor een groot publiek gold. De VARA zette er een aflevering van Z-Cars tegenover I en de NTS een heel mooi kort concert. OUDE KUNST- EN ANTIEKBEURS IN HET MUSEUM HET PRINSENHOF - DELFT - 23 JUNI t/m 13 JULI -1966 - Weckduen .in 10-17.30 uur Zundif.n ni 13-17.30 uur Dintdig- en donderdagavond Kiezen tussen ernst en luim ma's via straalverbindingen naar de FM-zenders. In het laboratorium van NTS en NRU in Hilversum heeft men gepeinsd over de kwestie dat de overdracht van stereo- programma's over langere afstanden moeilijk uitvoerbaar is. Men weet dat zelfs het opvangen van gewone radioprogramma's «via midden golven zowel als FM) uit het buitenland nog altijd een haohelijke zaak is. Er moeten dan dure kabelvebindinen wor den gemaakt en eigenlijk wordt daar gedaan. Alleen bij be- den krijgen wij eens buitenlandse radio-uitzendingen recht streeks te horen, verder heeft Europa heel spaarzaam onderling radiocontact. Bij de televisie is men daar veel actie ver in bij gebruik van het Eurovisienet. dat beelden zowel als geluid overbrengt door straalverbindingen, ook al wordt dit net bepaald niet uitgebuit maar voorna melijk aangewend voor het uitzenden en relayeren van staatsplechtighden en sport. Maar dat is een ander verhaal. Aan de oprichting van een dergelijk radionet nu hebben de technische mede werkers van de NRU gedacht. Zij hebben een nieuwe vinding ontwik keld. waarbij door straalverbindingen te gelijkertijd d<rie ilereo en zes gewone of mono-radioprogramma's kunnen worden overgebracht, zonder dat enige vervor ming van het geluid ontstaat. Van enorm belang is daarbij, dat de hiertoe benodigde apparatuur relatief goedkoop is, terwijl de uiterst kostbare kabelverbindingen komen te vervallen. Bovendien vormt de afstand dan geen probleem meer, ook niet voor stereo. NIEUWE TIJD Uit de belangstelling, welke in interna tionale kringen van radiotechnici voor deze Nederlanse vinding bestaat, moge blijken dat de ,,goede oude radio" HILVERSUM Het radio-feestpro gramma op de avond van 29 juni a.s., verjaardag van prins Bernhard. is nu een NRU-aangelegenheld. Wat de nieuwe Dto- rrammaraad heeft uitgedacht verschilt niet al teveel van wat de gezamenlijke omroepverenigingen In het verleden aan nationale programma's op feestdagen van het koninklijk huls verzonnen en dat is vleiend voor de omroepen, die het dus ln de ogen van de programmaraad NRU blijkbaar goed hebben gedaan. Wie wat anders wil horen kan op Hil versum II van 8.15-22.30 uur luisteren naar een concert van het Holland Festi val: het Concertgebouworkest speelt wer ken van Edgar Varèse, Alban Berg (vi oolconcert), Bartok (eerste vioolconcert) en Debussy. Solist Yehudi Menuhin, dirigent Pierre Boulez. Stereofonische uit zending. In de pauze dragen Paula Majoor en Hans Veerman muzikaal geïnspireerde gedichten „Tussen schalmei en saxofoon" voor, bij geïmproviseerde gitaarmuziek van Dick Visser. Na het nieuws van half elf tot 11 een programma van internationale volksmuziek en dan een half uur concert door het Radio Filharmonisch Sextet. Tot besluit populair-klassieke grammo- foonmuziek. Wel missen wij de gebruikelijke repor- tages-uit-het-buitenland, maar die wor den later op de avond op Hilversum 1 samengepakt in een kwartiertje actuali teiten, volgend op het radionieuws van half elf. Ook nu weer hanteert men de formule van Hilversum I amusement en Hil versum II klassieke muziek en voor dracht, zodat de luisteraar kan kiezen tussen ernst en luim. De programma's zijn tussen 8 en 12 uur in de lucht. Beide zenders beginnen dan met een uitzending van de Radio nieuwsdienst, waarna de voorzitter van j de NRU-programmaraad drs. L. J. M. schappen op Wimbledon yan de Laar een gelukwens uitspreekt. wel op 29 en 30 juni en op 1 én 2 juli. Daarna splitsing: Hilversum I gaat een De eerste drie verslagen betreffen hoogte- landelijk tuinfeest" aanbieden, d.w z. punten van de op die dag gespeelde een amusementsprogramma op de band. wedstrijden, de laatste de finales, getiteld „open-luchtig-heden", gemaakt De uitzendtijden zijn: woensdag 29 ju- i ni van 7 tot 8 uur Ned. 2 halve finale heren-enkelspel, donderdag 30 juni 6 tot Ned. 1 dames-enkelspel, vrijdag 1 r Ned. 1 finale heren-enkel. „Snoeken": eervolle vermelding (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nederland heeft het met zijn NTS-inzendingen voor de Münchener Prix Jeunesse 1966 gebracht tot één eervolle vermelding, voor het programma „Snoeken" Deze bijdrage was ingezonden in categorie III, leef tijd 12-15 jaar, afd. informatie. Er werd geen hoofdprijs toegekend in deze serie, maar behalve Nederland kreeg _ook _de commerciële zendmc geland) een eervolle Grote overwinnaar was in dit festival (met 38 uren jeugdprogramma's uit 25 landen) Tsjec.ioslowakije, dat vier on derscheidingen verwierf: een hoofdprijs, twee eervolle vermeldingen UNESCO-prija Opmerkelijk is, dat slechts in 3 van de 7 afdelingen hoofdprijzen konden wor den toegekend, de rest werd met eervolle vermeldingen afgedaan. Jan Blaaser praat met passanten HILVERSUM Zoals U weet, gaat Jan Blaaser zijn cabaretprogramma „Jan Alleman" na enkele seizoenen uitzen ding stopzetten. Maar eerst neemt hij afscheid van de kijkers met een uitzen. ding van de Amsterdamse Dam, waar hi. praatjes maakt met allerlei passanten over vakantie en vakantieplannen. Hoe het hem daarbij vergaat kunnen zien in het KRO-program dinsdag 28 juni a.s. op Ned. 1, direct na het journaal. Jan Blaaser zal niet alleen babbeltjes houden met wie op dit zeker 's zomers internationale stukje plaveisel voorbij komt (dat zijn zowel Nederlanders al: buitenlandse toeristen) maar ook de nodi ge humor bedrijven en wie weet, zingt u.-3:s iaij NTS-reportages van tennis Wimbledon (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De NTS zal vier BBC-uit zendingen gewijd aan de tenniskampioen geenszins op zijn retour is. maar integen deel vooral met de ontwikkeling der ste- reofonie een nieuwe tijd tegemoet gaat. Stereo zal de formule zijn voor de radi- o-van-de-toekomst, en er is grote animo voor meer en betere uitwisseling van programma's tussen de diverse landen. Men denkt ook aan transatlantische pro gramma-uitwisseling. Ter demonstratie van de vinding zal op donderdag 30 juni a.s. het internatio nale gezelschap in Oslo in de conferentie zaal kunnen luisteren naar drie stereo- programma's welke tegelijkertijd worden uitgezonden uit het Videocentrum in Hil versum via Lopik, Keulen en nog onge veer 30 tussenstations in Duitsland. De nemarken, Zweden cn Noorwegen. Uiter aard zullen niet alle drie de program- ïna's tegelijkertijd ten gehore worden ge bracht. maar men kan ze naar believen inschakelen op de ontvangers. Zie vervolg De vergadering enz. De vergadering zal dan zelf kunnen oordelen, hoe de Nederlandse vinding werkt en naar de NRU aanneemt, zullen de heren verrast en tevreden zijn. Er is al eerder een proef genomen met dit systeem, nl. in april j.l., toen de technische commissie van de Europese Radio Unie vergaderde in Luxemburg. Deze commissie toonde zich toen zo inge nomen met de resultaten, dat de ERU er haar goedkeuring aan hechtte en de de monstratie in Oslo onder haar auspiciën kan worden gegeven. Ter toelichting zijn in Oslo aanwezig prof. dr ir J. J. Geluk, hoofd van het laboratorium NTS/NRU en de laborant H. J. van der Heide. De Nederlandse afvaardiging ziet met verlangen uit naar de 30ste juni en steit zich veel voor van het experiment. Filmimpressie van London Airport HILVERSUM Zoudt U eens willen zien en horen, hoe het dadelijks toegaat op de grote Engelse luchthaven London Airport en d«t van dageraad tot scheme ring? Zet U dan zondagavond ia. (26 juni) tussen 9.25 en 10.05 uur de televisie eens aan op Ned. 2: de NTS laat U dan alles grondig meemaken via een Britse film, hieraan gewijd. Misschien ook hebt u het allemaal al gezien, dat kan, want de NTS zond verle den jaar op 12 september de film ook al uit, maar zoveel kijkers drongen aan op een herhaling (zegt de NTS) dat zij daar voor bezweek. Helemaal gloednieuw zijn de gebeurte- ssen welke U zult zien dus niet, maar _.j vormen een goede doorsnede van de activititen op dit drukke vliegveld dat U mogelijk ook uit eigen aanschouwen kent. Commentaar is er niet bij: de geluiden in de vliegtuigen, de stemmen van reizi gers en grondpersoneel, de aankondigin gen van de omroepster enz. maken vol doende duidelijk en verder hoort men op achtergrond nog jazzmuziek ook. U zult zien hoe London Airport eei privéwereld is van tranenrijk afscheidne- men, vreugdevolle begroetingen, vreem de talen, opgewondenheid en spanning, maar ook van nuchtere werkzaamheden zelfs een zekere saaiheid, waaraan zelfs een wereld-luchthaven niet ont komt. lilt BRIGHT$¥lAO 4aer JAN H. EEKHOUT Ze staan er nogal vrolijk en moedig bij, deze twee die samen het tot nu toe onbekende duo Kol Simcha vor- Zo treden ze vanavond ook op in het AVRO- programma Nieuwe Oogst, een zomerse verschijning op de beeldbuis, om 8.50 uur te zien op Ned. 1. Zij behoren tot de jonge artiesten, die in kleine kring optreden en nu eens een kansje wagen voor de televisie beoordeeld te worden door een deskundige jury én een kijkersjury. Wie de meeste punten haalt, krijgt uitnodiging van de AVRO om in een „echte show" op te treden. Zal Kol Simcha een goede gooi naar de top doen? We gunnen het deze twee niet minder dan de anderen. VANAVOND TE ZIEN NED. 1 AVRO (NTS) Franse les. tienerprogramma Shindig, sportrubriek. Nieuwe oogst, debutanten komen voor 1 Kruistvoord-puzzel i geleid door Piet Ekel. Swiebertje en Bromsnor, The Mountles, mengd-dubbel. rechtstreekse reportage zaterdag 2 juli.l 1 2 3 I B 1' 5 6 1 7 8 1 1 - 22 I2 29 I 26 135" H 1 I32 J- 38 42 1 1 1 Moraal, de presentatie heeft Tonny Huur- ren-dubbel. dames-dubbel op Ned 2: finales dames-enkel, he-f Horizontaal: 1. metalen haak, 4. plaats Om half tien is i ■opulair concert door het Promenadeor-1 -u het Radiokoor. nieuws en actualiteiten een korte Taalcursussen NTS bijna ten einde mentsmuziek op de plaat tot besluit. Zo voetbalt men in Engeland HILVERSUM De drie taalcursussen van de NTS: Engelse les voor beginners I i herhaling) cn gevorderden en Franse les. lopen ten einde. Er is nog geen Pijnlijke kwestie Spreekt NCRV eigen standpunt tegen? rys. ju- documentaire over wegwerken bij het kruispunt Laren. 10.30 uur reportage Tour. NED. 2 KRO nieuws uit Washington, tekeningenfilm „Een werkdag", operette „Allemaal leugens" met Johan Heesters in de hoofdrol. VANAVOND TE HOREN HILVERSUM I VARA kunstactualiteiten. concert van het Holland Festival: het orkest van de Zuidduitse omroep speelt onder leiding van Ernest Bour, solist de cellist Siegfried Palm. Directe reportage uit De Doelen in Rotterdam. Moderne werken. amusementsmuziek, o.a. fragmenten uit de musi- 10.55 1 cal Camelot. HILVERSUM II NCRV Sions Meisjeskoor zingt. liederencyclus „Die Winterreise" van Schubert door Herman Schey, bas en Felix de Nobel, klankbeeld over Nederlandse opleidingen voor 10.15 uur avondoverdenking. 11.00 uur causerie over het uitgezonden klankbeeld. 11.15 uur lichte platen (stereo). WITTE KRUIS poeders hèlpen. Zij had een derde of een vierde deel van haar leven aan mevrouw Smith gewijd en nimmer was er een aanmerking op haar gemaakt. Op een morgen had zij, hoewel ze in dezelfde kamer sliep, mevrouw Smith dood aangetroffen. Zo was het leven, zo was uiteindelijk de weg voor allen. Bestond er iets natuurlijkers dan juist het sterven? Alles hier was haar eigendom geworden, het vroeg-Victo- riaanse huis, eens een landhuis van een gravin en dat op de dag van heden als een vergissing tussen de moderne villa s instond, èn de tuin, welke daar voor haar ogen reeds bloeide als een feest. En het in uitzicht gestelde geldelijk legaat was groter gebleken dan zij had kunnen dromen, zo groot, dat zij, indien zij het huis aan een ander overgedaan had, m een kleinere woning op de meest behaaglijke wijze tot de laatste snik had kunnen leven. - Maar zij was geen vrouw voor behaaglijkheden. Haar bloed kende geen loomheid. Zij duchtte geen zweet. Zij moest handelen. Het huis van mevrouw Smith vormde zij zonder veel last om tot een pension voor heren. Voor heren. Vrouwen wenste zij niét, ze kende ze. Eens had zij ergens gelezen, dat mannen mannen vrezen, vrouwen vrou wen haten. Die schrijver had gelijk. De eerste die bij haar introk was notaris Brooks uit Weeds. Een gunstig omen, vond juffrouw Jones. Notaris Brooks, een kinderlooze weiduwnaar, had, verklaarde hij juffrouw Jones, genoeg van zijn drukke ambt, hunkerde naar rust. Trouwens het was ook met zijn hart niet in orde; de specialist had een duidelijke afwijking geconstateerd. Nota ris Brooks moest het kalm aan doen, dan zou hij nog ettelijke jaren voor de boeg hebben. Notaris Brooks legde beslag op de twee beste, ineenlopende bovenvertrekken van het huis, opperde geen bezwaren tegen de door juf frouw Jones bedongen prijs en het was tussen juffrouw Jones en hem voorbeeldig gegaan gelijk het ook tussen mevrouw Smith en juffrouw Jones voorbeeldig verliep. Juffrouw Jones had de achter haar liggende jaren van haar leven beheerst, zij zou ook de toekomst beheersen. Naderhand hadden zich andere commensaals aangemeld. Zij nam ze niet zo maar klakkeloos aan. Haar niet geringe mensenkennis of misschien intuïtie schatte hen, ras en meestal raak, op hun waarde, liet ze toe of wees ze met schijnbaar gegronde redenen eenvoudig af. Er zijn kandi daten voor u, meneer. Laat uw adres achter en ik zal u spoedig berichten. Haar belofte klonk als een eed. Op dit moment had zij vijf vrijwel solide heren in huis. Meer wou ze er niet, ofschoon het huis ruimte bood voor zeven of desnoods acht. Juffrouw Jones liet ze in gedachten de revue passeren. Daar had je, na notaris Brooks, Jenkins, die daarstraks even zijn bed verliet, Jenkins, een keurige jongeman en klerk op het postkantoor. Je zag het Jenkins aan, dat hij het ver brengen zou. Hij blokte op zijn zoveelste exa menstudie. Met meisjes hield Jenkins zich niet op, hij had er later, zei hij nog tijd genoeg voor. Een verstandig jongmens, die Joseph Jenkins. Jenkins* gestalte vervaagde, verwisselde voor William Neels, accountant van beroep. Neels was een correct heer en een verwoed dammer. Hij had met 'dit spel prijzen gewonnen, eens een zilveren beker, die in zijn kamer praalde binnen een speciaal ervoor vervaardigd glazen muurkastje. Zijn enige damrivaal in het pension van juffrouw Jones was bij tijd en wijle notaris Brooks, die steevast en geheid verloor ondanks de taaie volharding. Was de jeugdige Jenkins lang en mager, meneer Neels was aan de korte kant en dik met een uitpuilend buikje. Hij lachte juffrouw Jones een aasje te veel, bespeurde grappigs waar er niets grappigs te vinden viel. Maar iedereen is met de een of andere eigenaardig heid behept. Meneer Neels betaalde stipt, zoals allen. Hij beschikte evenals Joseph Jenkins en de overige gasten over een zitslaapkamer en sliep op een divanbed. Dat lachen van hem hinderde niemand. En dan was daar meneer Lister, leraar in de geschiedkunde en hartstochtelijk verzamelaar van oude muntstukken. Zijn schedel was kaal, zijn zwarte wenkbrauwen geleken rupsen, zijn rechterschouder stond hoger dan zijn linker en hij had de lengte van Jenkins. Hij was opvallend zwijgzaam, behalve wanneer het ging over zijp hobby. Juffrouw Jones mocht hem wel. De vijfde commensaal, meneer Harper, een klein, sprietig mannetje, dat opdook waar je hem niet verwachten zou, was van beroep levensverzekeringsinspecteur. (Van o e radio- en tv.redactie) BUSSUM „Voetbal in Engeland" is de titel van een Britrs documentaire wel ke de NTS op de avond van maandag 2 juni a.s. tussen 8.30 en 8 55 uur op Ned. zal uitzenden. Men kan dan Overijssel. 9. schijn of voorkomen, 10. de geest van de rijstkultuur, 11. myth, figuur. 12. grassteppe in Hongarije, 14. einde. 15. bijb. figuur. 16. opening ei fuik. 17. voegwoord. 19. kleine deur een poort, 22. latwerk. 24. Europeaan, 25. oude lap, 27. verzoekschrift, 30. ontken ning (Eng). 32. plomp. 33. voorwerp om te snijden. 35. ontgonnen land, 37. kalm, 39 vlaktemaat. 40. blauwe boerenkiel, 41. plaats in Gelderl., 42. bosneger in Surina me. 43. knorrepot. Vertikaal: 1. mannelijk beroep, 2. ri vier (spaans). 3. palmboom, 4. spoedig, 5. voedsel. 6. water in Overijssel. 7. eind. 8. ïr'°" 111».»»^, u. bedrog (bargoens). 20. onbep. voornaamw., 21 houten vat. 23. deel van een beneden- buis. 26. plaats in Limb.. 28. gesloten. 29. bal daar reilt en zeilt in de periode herhalingen in het komende sei zoen. de NTS bestudeert de mogelijkhe den bij de samenstelling van het schema VOno'ro-T®lni^ri^ttftfeu.'c 1-an Ao „erunio I buurtsoha p onder de Drentse gemeente Borger- 31 metalen haak. 34. hemelli- cursus Engels ..Connie and Walter repor- chaam, 36. bid (Lat). 37. kippenloop. 38. ting wordt uigezonden op dinsdag 28wereirftaal 40 uitroeD juni en herhaald op dinsdag 5 juli. De wereiataai. w. uitroep, laatste les van de begincursus „Walter and Connie" is te verwachten op zondag OplOSSlIljJ VOri|5© pilZZCI hoe het beroepsvoet- 3 juli en de herhaling volgt een week later. Tenslotte sluit de Fran: L:happen 1966. Herman Kuiphof zal toe- dag 6 juli met e lichting geven. 113 8 s 1. h. 2. por. 3 poort. 4. nergens. 5. 1- kentering, 6. hoog en droog, 7. voordelig, herhaling op woensdag 8. deernis. 9. brons, 10. ton, 11. g. Vertikaal: 1. Hoog en droog. HILVERSUM Het wekt verbazing dat de NCRV een van de vier omroe pen is, die het memorandum gericht aan de leden van Eerste en Tweede Kamer dat ongerustheid wegens te gro te overheidsbemoeienis in omroepza- ken (volgens het nieuwe wetsontwerp) tot uitdrukking brengt, heeft onderte kend. Deze verbazing gronden wij op het feit dat de secretaris van de NCRV, de heer G. A. Kieft. in het eigen programmablad van deze week in een hoofdartikel juist het tegendeel beweert. Bij informatie vernamen wij, dat in derdaad het memorandum van de Fe- Federatie van Omroepvereniging het standpunt van de NCRV in dezen weergeeft. Wanneer de heer G. A. Kieft dan onder de kop „Geen sprake van" ont kent, dat het wetsontwerp „een onrij pe vrucht" zou zijn en de minister prijst omdat hij daarin „voorwaarde schept waaronder het elke omroeporga nisatie, bestaande of komende, moge lijk is een in alle facetten cultureel verantwoord totaalprogramma te bren gen" en dat strookt niet met de aan merking, in het memorandum ge maakt: de omroepverenigingen wensen meer waarborgen voor programma tische vrijheid en kunnen niet tevre den zijn met de hun toegemeten zend tijd, waarin zij niet voldoende tot een totaalprogramma kunnen komen. Dit doet de vraag rijzen, of we in de NCRV-gids niet meer te maken heb ben met het persoonlijke inzicht van de NCRV-secretaris dan met dat van het NCRV-bestuur in zijn geheel, dat toch gewoonlijk in een hoofdartikel wordt vastgelegd. Nietttemin is de heer Kieft op het ogenblik voor de NCRV bestuurslid van de Federatie, naar wij bij deze omroepvereniging vernamen. Wij gen dus aannemen, dat de heer Kieft de tot het memorandum leidende gadering niet heeft kunnen bijwonen en dat hij het mogelijk in de laatste tijd te druk heeft gehad met zijn an dere werkzaamheden (hij is lid van de Tweede Kamer voor de ARP) dan dat hij de omroepperikelen van nabij heeft kunnen volgen. Op deze wijze is de combinatie van beide publikaties voor de NCRV pijnlijke kwestie geworden. ITi 111 W w?v<> PI B 0 WjLn*i EVEM tmex SL&ePT azrcie. PE COMA/ffMPGNT POOK CC Hilversum I 402 m VARA 1B 00 Nieuw? 18 15 Aktualitei- Uitzending R.V.U.: De de Raad 19.00 Voos- de kinderen. 19.10 Stereo: Meisjeskoor met pianobegeleiding. 19.30 Tour de France. 19.40 Artistieke Staal kaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Ar tistieke Staalkaart. 20.15 Hol land Festival 1965: Orkest van de Siidwestfunk en solist (In de pauze: voordracht). 2230 Aktualiteitei riee.d muziek- dustriëel, medisch en sociaal kader voor Afrika. 2135 Mu ziek uit west-europese kathe dralen (gr.) 22.15 Avondover denking. 2230 Nieuws en her haling SOS-be richten. 22.40 Licht orkest met zangsoliste. 23.00 Hier geleerd, daar ge daan... lezing. 23,15 Stereo: I /ich-te g ram m ofoonmuziek GRAMMOFOONPLATEN 'ROGRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND Se! ..Gasparone" (Millocker) Madrid El Adorno. Clap your hands. Walking, Ki&sin' Hully Gully Firehouse. Sukiyaki, Luc ky Hps. Sevillanas. Chingotas "ld Mac Soles. Après ski, I'm Po- peye tne sailorman. Da doe ron con. Guitar tango. Ole Gu- apa Let's dance. Sucu sucu, Parakeet. Little Lulu, A sleep ing bee. Always. Nobody the blues. John Wives and lovers tclëwsjeI VAAAVOIVD (14) 19.00 Nie 19.01 Klaas Va ik 19.05 Franse herh. les. 36). >rikaanse Top AVRO. Tiener Talentensho< 20.00 Joucna zicht. AVRO: mimpre9sie van 3 weken Tour de France 1965. 2030 Televisie debuut van jonge talenten. 21.50 Werk aan de weg: filmim pressie. NTS.: 2235 Journaal. 2230-22.40 Fllmverslag Tour de NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Onze man ln Washington. 20.25 'n Werkdag, tekenfilm. 2035 Al lemaal leugens! blijspel. NTS: 22.05- 22.10 Journaal. RADIO HORGEN Hilversum I 4*2 m. A 7 00 Nieuws en ochtenc.. nastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuzlek. VPRO: 7.50 Dago pening. AVRO: 8 00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuztek (Om 830-8.35 De groenteman). 830 Morgenwijding. 9.00 Moder ne orkestwerken (gr.) 9.35 W« terstanden. 9.40 Grammofooi muz. voor oudere luisteraar. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (Oir 11.00- 11.02 Nieuws). 12.00 Lich- 12.27 Mededelingen t.b.v. land- tuinbouw. 1230 Stereo: Dansoc- kest en zangsolisten. i3.« 3.10 Journaal en zaken, lezing, norecltal. 15.00 Voor de zieken 16X10 Nieuws. 16.02 Gevarieen muziekprogramma. (Tussei. 1530-17.00 Evtl. reportage Ron- van Frankrijk). 17XJ0 Vooi Hilversum II. 298 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 grammof oonmuziek. 7.55 Overwe- Lichte (730-732 Niêu' ging. 8.00 Nleui zieken. VPRO: U.45 Nederlandse amusementsmu ziek (opn.) 12.10 Leven op het land. gesprek. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw 1230 Nieuws. 12.40 Deze week. praatje. 13 00 Pro mi sieke gramm 12.45 Actualiteiten. 13 00 Pro memorie. 13.05 Klas- oonmuziek. 13.45 NCRV: 14.15 mennuziek. 16.40 Cultische mu- ziek uit allerlei landen (gr.) 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Euro- Jazz. 17.40 Voor de kinderen. 1730 Sportrubciek. 18 00 Prome- '1.40 Voor de nade orkest. Nieuws 9.02 Gevarieerd ztekprogramma met Ups en ac tualiteiten. 12.00 Nieuws. 12 02 Actualiteiten. (Om 10.00 en 11.00 Nieuws). 12.05 Licht or gelspel. 12.30 Lichte Instrumen tale kwartetten met zangso- 11ste. 13.00 Nieuws. 13.02 Actua liteiten. 13.05 Gevarieerd mu ziekprogramma. 14.00 Nieuws tieners. 17.00 2 Actualiteiten, evarleecd platen- TELEVISIE MORGEN ekte reportage Ronde

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 6