Oecumene is vaak nog maar een facade alleen XH Elk jaar legt het Rijk f 100,- voor u klaar! ar%# Interne reorganisatie praktisch voltooid PREMIE SPAARPLAN' Vaderdag! Moeilijkheden bij verlo voor dopen van kind Studentendorp Delft in gebruik genomen Fruit voor gewonden geef vader een fiets! Uitholling middengroej grootste gevaar Een woord voor vandaag God laat de profeet Jeremia tot Zijn volk zeggen: ..Laat de boosheid u tuchtigen en uw afdwaling u kastijden." Dat zijn donkere woorden en toch zit er een vonk van genade in. Er is een tijd geweest in de prediking dat sterke nadruk gelegd werd op het oordeel van God. In onze tijd wordt veel meer gepreekt over zijn liefde. Soms hebben we wel eens het gevoel: te veel! We hebben soms het gevoel dat Gods gerechtigheid in het gedrang komt. De bijbel spreekt duidelijk over het oordeel des Heren. Maar hier bij Jeremia zien we hoe in dat oordeel de liefde toch mee spreekt. Is het God die Zijn volk straft? Neen. De men sen bestraffen zich zelf. Nimmer zullen we kunnen zeggen: God heeft me dit aan gedaan. Altijd zullen we uiteindelijk tot de conclusie komen: Ik deed het me zelf aan. Wie van de Weg des Heren afdwaalt verzinkt in het moeras. God wil niet dat mensen verloren gaan. Hij heeft alles ge daan om ons te behouden. Hij schonk ons genade, Hij gaf Zijn ZoonHij belooft ons vrede en rust. Maar wie Zijn heil verwerpt moet ten onder gaan. Wie „neen" zegt tegen Christus blijft in zijn ellende. Maar God is niet de schuldige. Wij veroordeelden onszelf. Hij wil juist genadig zijn. We lezen vandaag: Handelingen 9 116 DONDERDAG 16 JUNI 15 Prof. Van Niftrik tot Confessionele Vereniging heid versterkt zou worden. Hij meende juist dat vele remonstrantse theologen die op het ogenblik waarachtig met de bijbel bezig zijn geholpen zouden kun nen worden. En wat de gereformeerden betreft meende hij dat het wel goed was om eerst met de remonstranten te spreken. Als we dit huidige contact zouden ver- vfrM-ncr'UriTrivT n r -e mijden, zouden we in onze verhouding W UUDhCHOTEN Prof. dr. G. C. van Niftrik ziet de oecumenische situatie in ons land niet tot de gereformeerden van het begin rooskleurig. Gisteren, op de vergadering van de Confessionele Vereniging in de Nederlandse Her- feul^achtigLïd.^BovradST 'maakt vormde Kerk noemde hij de oecumene op een gegeven ogenblik zelfs een show-fa ca de, waarachter het de gereformeerden duidelijk dat de hervormden beslist niet akkoord willen gaan met de gereformeerde heb belijkheid uit het verleden om de Her vormde Kerk op te splitsen in goede en verkeerde leden. Vergeet niet, zo zei hij nog, dat wij in de Hervormde Kerk in onze strijd met de vrijzinnig heid plaatsbekledend werkzaam zijn. Wij moeten de strijd uitvechten waar van de gereformeerden later ook de vruchten plukken. I an onze kerkredactie bitter weinig steekt: „Maar juist daarom zie ik de strijd die op dat front geschieden moet." De Am sterdamse hoogleraar sprak over de oecumenische situatie van de Hervormde Kerk. Jaarvergadering NBG (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM „Gebruik op deze vergadering uw ogen en oren, opdat uw handen en voeten in beweging komen. Dit is een groots werk, dat de tijd verduurt en de wereld omvat. Vijf genera ties is het bijbelgenootschap nu al oud, maar nog altijd leeft het en heeft het ieders medewerking nodig." Aldus ds. J. H. Sillevis Smitt in zijn openingswoord van de 152e algemene jaarvergadering van het Nederlands B ijbelgenootschap. Even herinnerde ds. Sillevis Smitt I aan de bloedige botsingen van dinsdag 1 in Amsterdam. Gisteren was het er echter weer volkomen rustig. „We zijn hier vlak bij het toneel van de strijd in Krasnapolski bij de Dam en i we hebben in de afgelopen dagen weer geleerd hoe moeilijk het is als mensen aamen te leven. Maar de Heer heeft gezegd dat het naar de Bruiloft toe gaat. de grote ontmoeting in de wereld waar vrede en gerechtigheid gekroond worden. In Gods Woord zijn ons de bouwstenen gegeven om mee te bou wen aan die nieuwe wereld. Wees trou we medewerkers van de Heer." De algemene secretaris, mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Serooskerken belichtte een aantal aspecten van het jaarverslag. Hij deelde mede dat de interne reorganisatie op enkele kleine onderdelen na voltooid is. „Doel van die reorganisatie is niet slechts om te komen tot een vereenvoudigde struc tuur. maar ook om de twee taken van het bijbelgenootschap beter in elkaar te vlechten, namelijk bijbelversprei ding en beter bijbelgebruik."' DALING De eerste drie maanden van dit jaar gaf de statistiek te zien dat de bijbel verspreiding wat achteruit liep. Dat kan een gevolg geweest zijn van de aandacht die men in het afgelopen jaar heeft gegeven aan de stimulering van een beter bijbelgebruik. Maar door her nieuwde inzet voor de verspreiding wa ren de cijfers in april en mei weer veel en veel beter. Er is nu een oproep uitgegaan aan alle afdelingen van het bijbelgenootschap om beide aspecten van het werk nauwlettend in de gaten te houden. Binnenkort, deelde de heer Van Tuyll mede, gaan er brieven uit naar de verschillende Nederlandse kerken met het verzoek mensen aan te wijzen voor een Raad van Overleg en Contact. Op voorstel van de Conferentie van kerkelijke leiders znl deze raad in gesteld worden om meer daadwerke lijk contact met de kerken te hebben en meer te kunnen profiteren van sug gesties en voorstellen uit de kerken. Enkele maanden geleden kwamen vertegenwoordigers van Europese bij belgenootschappen in West-Duitsland bijeen om te spreken over coördinatie Beroepi ngswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Vlagtwetióe: A J. Onstenk te Bathmen <0.>: te ScherpenzeCl. L. Luteijn. pred. voor buitengew. werk- zaamh. bedrijfsvormingswerk te Emmen. GEREF. KERKEN Beroepen tc Vlaardingen <vac. H. J. Heynem: J. F. ter Hart te Valkenswaard; te Ten Post (Gr.) tevens v. geestel. verz. psych. inr. Groot-Bronswijk te Wagen borgen: kand. E. J. Baljet te Bergen «N.-H.j. Bedankt voor Dedemsvaart: J- L. Bel te Zuidbroek: voor Santpoort las. vac. M. W. J. C. de Kluis»: A. L. Janse de Jonge te Sens (Fr.). GEREF. KERKEN (Vrügem.) Beroepen te Carman <Can.t: kand. C. v. Spronscn te Taber (Alb. Can.). GEREF. GEMEENTEN Tweetal tc Rhenen: A. F. Honkoop te Goea en A. Hofman te Zeist. UNIE V. BAPT. GEM. Beroepen tc Eindhoven: H. J. Stukkcr te Stadskanaal. van de werkzaamheden, vooral ten op zichte van het buitenlandse werk. Over veertien dagen zal er in Hanno ver een tweede werkvergadering ge houden worden, om tot verder uitwer king van de plannen te komen. Deze vergadering zal worden bijgewoond door afgevaardigden van bijbelgenoot schappen uit Noorwegen, Zweden, "De nemarken, Duitsland, Zwitserland en Nederland, terwijl waarschijnlijk ook Finland vertegenwoordigd zal zijn. Uit Groot-Britannië wordt een gast ver wacht. Eer hij op de actuele verhouding van de Hervormde Kerken tot andere kerken als de Doopsgezinde Sociëteit, de Remonstrante Broederschap, de Ge reformeerde Kerken en de Rooms Ka tholieke Kerk^inging, gaf hij eerst een principiële beschouwing over de ver houding van eenheid en waarneid. Twee feiten stelde bij voorop. Gescheidenheid is onze nood. Maar ook mag niet worden vergeten, dat gi.v hc«- denheid onze zegen kan zijn. Er is co< een scheiden om Christus' wil. Uitein delijk moet het gaan om eenheid en waarheid. De eenheid is gemakkelijk te vinden als men de waarheid niet al te ernstig neemt of als men een nationaal geslo ten front wenst om sterker te kunnen zijn. Maar eenheid is niet gemakkelijk te vinden als men de punten op de wil zitten om Christus' wil. Men schiet niets op met eenheidformules waarach ter de verschillen verborgen worden nen komt niet tot eenheid als men de eigen belijdenis ten koste van alle: wil handhaven. De eenheid is eer kostelijke zaak, maar die moet verant woord zijn. BEDOELING Maar prof. Van Niftrik zag ook nog een tweede lijn. We mogen geen water in de wijn doen. Maar wat wordt be doeld met eenheid in Waarheid? Bete kent dat eenheid in confessie? We mo gen nooit vergeten, zei de hoogleraar, dat de belijdenis geen zelfstandige grootheid is. Het gaat om het belijden van Jezus Christus, de drieenige God en Zijn daden. Juist daarom moeten we oppassen voor confessionalisme, waarbij de leer van de eigen kerk vol komen samenvalt met de Waarheid Gods. Juist als protestanten moeten we ten. dat we de Waarheid Gods in geen enkel denken en geen enkele belijde nis kunnen opsluiten. Als we de belij denisgeschriften lezen zullen we, zo ze prof. Van Niftrik, onderscheid moeten maken tussen de bedoeling en de for mulering. Het gaat om de bedoeling. Elke kerk heeft in haar belijdenisge schriften tot uitdrukking gebracht hoe hoeveel zij in de bijbel van spreken, zijn we tot een grote mate Christus heeft verstaan. Het gaat er i van eenheid gekomen in theologisch heerschappij van God in streven. Christus te betuigen, maar onze formu leringen blijven altijd relatief. j GEREFORMEERDE KERKEN Juist daarom kan er nu een consen-Daarvan kan ik weinig zeggen. Zat ik sus zijn met de lutheranen. Niet omdat Ials gewoon lid in de hervormde synode we het in alles eens zijn geworden, dan zou ik gewoon aan het intrigeren maar omdat we gezien hebben dat wij slaan om ook eens naar hun synode uiteindelijk dezelfde Christus willenafgevaardigd te mogen worden. Twin- belijden. j tig jaar geleden heb ik veel geschre- ven en gesproken over de grote PRAKTIJK verschillen. Nu is het enig theologisch verschil nog dat zij geen vrijzinnigen hebben en wij wel. De verhouding her vormd-gereformeerd is het grootste en eigenlijk enige oecumenische probleem land kent. Eigenlijk zouden die twee kerken, eens zonder de andere („keffertjes" zei prof. Van Niftrik) bij elkaar moeten gaan zitten om te spre ken. Zo kan het niet blijven. De Acht tien hadden eigenlijk volkomen gelijk. Ze zijn alleen tot stilzwijgen gebracht door niet-theologische factoren. Zo kwam prof. Van Niftrik tot de practische verhouding van de Hervorm de Kerk tot andere kerken. Hij noem de er vier: DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Doopsgezinden brengen confessio neel denkende mensen in minder dan geen tijd tot wanhoop, omdat zij van geen belijdenis willen weten. De prac- tijk is evenwel dat het vaak uiterst consequente confessionalisten zijn die taai het eigene handhaven. Ze zijn te gen de dogmatiek, maar leven bij ver zwegen dogma's. Juist daarom zal het gesprek uiterst moeilijk zijn. Maar de Hervormde Kerk kan van hen ook veel leren. Zij dwingen ons dingen te zien die de vaderen nog niet of niet duide lijk gezien hebben, vooral in hun sterk verzet tegen het statische in de kerk. Door hun getuigenis worden we ge dwongen ons meer met het pneumato- logische (geestelijke) bezig te houden. REMONSTRANTSE BROEDER SCHAP Ik geloof en hoop dat de voorstellen om te komen tot kansel- ruil met de remonstranten aanvaard zullen worden. De klassiek-calvinisti- sche predestinatieleer is niet ongeha vend uit de jongste kerkgescheidenis gekomen. Schonk men in de Dordtse Leerregels veel aandacht aan het me- taphisische, het onveranderlijke, nu krijgen wij veel meer oog voor het „geschichtliche", voor Gods werken in de geschiedenis. Zo zijn wij veranderd, maar ook de remonstranten mogen we niet meer vastspijkeren op de visies van 1619 (toen de Dordtse synode hen buiten de deur zette). In de theolo gische commissie, waar we met elkaar Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan, dat u aanmoedigt om eigen, persoonlijk bezit op te bouwen. Bezit maakt u sterker, onafhankelijker. Met bezit hebt u een reserve achter de hand, die u altijd van pas kan komen. U hoeft daarvoor eigenlijk maar zo weinig te doen.u hoeft alleen maar iets van uw inkomsten opzij te leggen. Hoeveel? Over een gespaard bedrag per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouwnadat u dat bedrag vier volle kalenderjaren hebt laten staan een extra uitkering, een spaarpremie van 20%, dus maximaal f 100,2), belastingvrij! Een voorbeeld Als u samen in de loop van dit jaar het maximum van f 500.spaart, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,Spaart u vol gend jaar weer, dan krijgt u begin 1972 de spaarpremie over dat be drag. Zo kunt u vanaf 1971 ieder jaar een spaarpremie van maxi maal f 100,verdienen. Per deelnemer maximaal f 250,— 2) Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50, Hoe? Dit zijn de mogelijkheden: spaarbewijzen ter waarde van f 25, een levensverzekering of spaarkas- inschrijving; obligaties of aandelen; een hypotheek of garantiekrediet. Al deze mogelijkheden leveren u na vier jaar de spaarpremie op, extra! Er is er vast wel één die juist u past. Wio? U kunt aan het Premie Spaar plan deelnemen als: 1.- uw belastbaar inkomen in het voor gaande jaar ten hoogste f 15.000, was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet deelneemt aan de Zil vervloot). Waar? U kunt ook voor inlichtingen terecht bij de Spaarbanken, Boeren leenbanken, Raiffeisenbanken, Postkan toren, Banken, Borgstellingsfondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen, Levensverze keringmaatschappijen, de Soci ale Verzekeringsbank, Leden van de Verenigingen, aangesloten bij de Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf. Vraag ook de gratis brochure! BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT ROOMS KATHOLIEKE KERK Daar is de zaak zo in beweging dat het bijna niet te volgen is. We moeten ons verblijden over de wijze waarop de bijbel daar weer is gaan functioneren. Natuurlijk zullen we van onze kant met de rooms-katholieken moeten spre ken over onderwerpen als Rome, Ma ria, de paus, het gemengde huwelijk en apostolische successie, maar moeten niet denken dat onze discussie positie altijd sterk is. Rome heeft ons een aantal echte bijbelse vragen te stel len. DISCUSSIE Er volgde een bijzonder geanimeer de discussie waarbij toch wel sterk tot uiting kwam dat prof. Van Niftrik veel positiever tegenover de remonstranten stond dan de meerderheid van de aan wezigen. Angstige vragen werden gesteld als: Versterken we de positie van de vrijzinnigen niet? Krijgen we een overeenstemming met de re monstranten straks niet op ons brood als we ook willen gaan praten met de gereformeerden? De Amsterdamse hoogleraar kon wel met de angst van velen meevoelen maar bleef toch ongewijzigd op zijn standpunt staan. Hij was er niet zeker van dat de positie van de vrijzinnig- We hadden sterk de indruk dat prof. Van Niftrik en velen in de vergadering toch langs elkaar heen praatten. Een van de moeilijkheden was waarschijnlijk wel dat de hoogleraar sprak vanuit zijn contacten met remonstrantse theologen terwijl de predikanten veel meer spra ken vanuit hun ervaringen met re monstrantse gemeenten, die vaak nog lang niet zover zijn als hun theolo gen. Nog maar 3 dagen, dan is het al Het nieuwste model met zichtbare gasstand. Andere modellen Poppell aanstekers v.a. 5.95-12.50 (Van onze soc.-econ. redactie) APELDOORN Verschillende politieambtenaren blijken moei lijkheden te hebben ondervonden bij het verkrijgen van verlof voor het kerkelijk laten dopen van een kind, omdat zij op de „doopzon- dag" dienst hadden. Dit bleek gisteren in de tweedaagse algemene vergadering van de Bond van Christelijke Politieambtenaren, die zich ondanks de drukkende warm te in het nieuwe culturele centrum ..Orpheus" de gehele dag ijverig heeft bezig gehouden met de behandeling van diverse voorstellen van hoofd bestuur en afdelingen. De afdeling Velsen kwam met het voorstel om de verlofregeling in de politieambtenaren- reglementen aan te vullen met de bepa ling dat ook buitengewoon verlof moet worden verleend voor de doop van een kind of stiefkind van een politieman, indien deze op de betreffende zondag dienst zou moeten verrichten. Volgens de opvatting van het ministerie van binnenlandse zaken is het vanzelfspre kend aat voor de doop faciliteiten wor- DELFT Met een bezoek van Jacoba van Beieren en haar vriend Frank van Borselen, het afsteken van een stuk vuurwerk en een aantal toespraken werd gistermiddag het studentendorp „Krakeelhof" in Delft in gebruik genomen. Daarmee is Delft de stad geworden met het grootste gebouw voor studentenhuisves ting en het grootste aantal stu dentenkamers bij één stichting in beheer. De acht flatgebouwen van de Kra keelhof liggen, omgeven door grote wa terpartijen, als het ware op een kunst matig eiland. Ze staan in een recht hoek en hebben elk een uitwendig trappenhuis om de geluidshinder zo gering mogelijk te maken. De flats zelf zijn in vier woonlagen opgetrokken en worden per woonlaag door achttien man bewoond. Op de binnenhof is een groot recreatiegebouw gesitueerd, met een winkel en woning voor de huismeester. Tevens is er een ontmoe tingscentrum in opgenomen omdat men het vermoeden had dat de student hier vandaan niet zo gemakkelijk meer zijn vertrouwde ontmoetingspun ten in het oude centrum zal opzoe ken. In mei 1963 kwam de bouwvergun ning af. Precies op de gestelde tijd is de N.B.M. met de bouw klaargekomen. Slechts de omgeving moet nog van een grasveld en bloemen worden voor zien. In de recreatiezaal die bepaald niet op dergelijke temperaturen en zoveel genodigden berekend was, staken de verschillende sprekers de loftrompet over het hier ontwikkelde initiatief. Burgemeester mr. J. M. Ravesloot her innerde aan de studentenhuisvesting in het voormalige „Duivelsgat", die in andere steden reeds met ere genoemd werd. Hij zei dankbaar te zijn dat de studenten nog steeds in Delft woongele genheid wilden zoeken. Zij zijn ge komen van de Kadee-panden en de Krakeelhof is dit in enkele weken een stijging van 720 kamers. In 1970 ver wacht men dat er 11000 studenten in Delft zullen studeren. Hiervan zal vijf enzeventig procent een kamer in Delft zoeken. Achttienhonderd perso nen zullen vermoedelijk bij particulie ren worden ondergebracht, zodat er voor nog eens 3700 studenten moet worden bijgebouwd, ofwel nog ruim vijf „Krakeelhoven". Voor 55 miljoen gulden aan plannen zal nog moeten worden gerealiseerd. Binnen twee jaar hoopt men 1100 stu dentenkamers in uitbreidingsplan Voorhof gereed te hebben en nog later 1300 in Buitenhof. Elders ligt nog toe gewezen bouwgrond die echter pas omstreeks 1970 ter beschikking komt. den verleend, maar uit de prakl blijkt, dat niet iedere korpsleiding zo vanzelfsprekend vindt. Het ar ment is dan steeds, zo bleek in discussie, dat in het buitengewoon v lof-artikel wel „kerkelijke gebeurtei sen" worden genoemd, maar dat da bij de doop niet is vermeld. 1 voorstel van de afdeling Velsen kr uit de vergadering veel steun, m het hoofdbestuur meende dat het gi aanbeveling verdient om op korte t mijn op wii7i«*ine van He verlofre ling aan te dringen, omdat dit niet lang geleden reeds is gebeurd en afgewezen. T.z.t. zal het bestuur kwestie zeker opnieuw aanhangig i ken. Het hoofdbestuur zal zich op zoek van de vergadering ook bera over stappen, die kunnen worden ge men, om tot een betere bevordering! geling te komen voor de ouc wachtmeesters der rijkspolitie le k se en de hoofdagenten van gemeente litie, Evenee*~c 'al de toelage voor or gelmatige dienst nog eens onder loupe worden genomen. Om redenen van bezuiniging v besloten in het vervolg niet meer ji lijks, maar eens per twee jaar te c gresseren. De voorzitter, de heerl Rook, werd met algemene stemn voor de tijd van vier jaar herkozen. (Van onze sociaal-economische redaktie) APELDOORN De Centrale van Politieorganisaties (CPO), waarin samenwerken de Bond van Chr. Politieambtenaren, de R.K. Politiebond St. Michael en de Nederlandse Politiebond, heb ben gistermiddag besloten aan de politiemannen, die bij de on lusten in Amsterdam verwondin gen hebben opgelopen, elk een attentie als blijk van medeleven te zenden in de vorm van een fruitmandje. Dit is gistermiddag meegedeeld in de slotzitting vani het tweedaags congres van del Bond van Chr. Poiitieambtena-i ren. De mededeling werd meti een krachtig applaus ontvan-t gen. Rijdt vader auto? Een vouwfiets lost zijn parkeerproblemen op! Ambtsdragers bespreken problemen De architect H. Postel sprak zijn be wondering er voor uit dat de voorberei dingen tot bouwen voor studenten irw Delft zo snel gaan. De directeur van de N.B.M. J. G Steyn noemde het het mooiste gebouw dat zijn bedrijf tot nu toe afgeleverd had en tenslotte wees de voorzitter van het college van cura toren ir. L. Schepers op de grootse doorbraak in de opzet van de studen tenhuisvesting nu men niet alleen apar te huizen hiervoor inricht, maar ook de bouw van volledige eenpersoons- apartementen doorvoert. Als de staal bouw in Voorhof over twee jaar klaar is. dan heeft Delft weer een primeur. De voorzitter van de Stichting Stu dentenhuisvesting gaf in zijn wel komstwoord een kort overzicht van de plannen die op stapel staan. Momen teel biedt de stichting aan 1820 studen ten woongelegenheid. Door het gereed- (Van een onzer medewerkers) UTRECHT De uitholling van de middenorthodoxie is het grootste gevaar voor de Neder landse Hervormde Kerk. Het tweede gevaar is, dat wij ten prooi worden van een andere kerkorde van episcopale structuur. Dit is nog erger dan de vrijzinnigheid, hoe erg die ook is. Aldus ds. G. Boer van Katwijk aan Zee. tweede voorzitter van de Gerefor meerde Bond, in zijn openingswoord op de vergadering van hervormd-gere- formeerde ambtsdragers uit grote en middelgrote steden, die dezer dagen gehouden werd ter bespreking van de problematiek van de gemeleerde wijk-' gemeente. Dr. H. Bout uit Utrecht hield een kort referaat, waarin hij aanknoopte bij Calvijn, die zei. dat er meer kracht uitgaat van de onzichtbare, dan van de zichtbare kerk. De grenzen lopen door elkaar heen. Wij staan daarom in de kerk om te onderscheiden, niet om te scheiden. Het gaat om de prediking, om de zegen en de kracht van de prt king. Wij mogen van bijzaken, zoals voorbeeld het ritmisch zingen, geen ginsel maken, aldus dr. Bout. We k nen en mogen ons echter niet la binden in onze conciëntie. In de discussie werden verschillei problemen aan de orde gesteld, zo de kwestie van de vrouw in het an „Hoever mogen en kunnen wij ga waar vrouwelijke ambtsdragers aam zig zijn? Moeten we dan wegblijver Dr. Bout vond dit een moeilijk p bleem. Wel gaan is moeilijk en wegbi ven verdrietig. We moeten echter protest laten horen en mogen dankbaar zijn voor wat de Here nog gelaten heeft in de Hervorn Kerk. zo zei hij. We zijn nog dankbi waar een Volk des Heren buigt on Gods Wet en het met Zijn Woord leen wil wagen. j wees nog op de noodzaak, dat universiteiten predikanten aflever net als godsdienstonderwijl dicht bij de gemeente staan, on W helpen bij haar worstelingen in geloof.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 2