TV RADIO Academisch forum over wereld(over)bevolking Maud wil je een stok kaas uit het vuistje r aDIO EN TV HIELDEN NIEUWS GOED BIJ Puzzelhoek 13 irOENSDAG 15 JUNI 1966 en Ontdekking van lenicillineeen televisiefilm (Van onze radio- en tv-redactie) pSSUM Sir Alexander Fleming 1—1955) speelt een belangrijke rol t film „De ontdekking van de peni- jie." welke de NTS zondagavond tussen 7.30 en 8 uur uitzendt op li. Deze grote Britse bacterioloog It verbeeld door de acteur Richard De opnamen voor de (Engelse) werden in Londen gemaakt, op Isen waar dr. Fleming werkte. jdens de Eerste Wereldoorlog deed Alexander als militaire arts al on- bekingen in verband met wond- 1 ketting. In 1922 ontdekte hij een bacteriële stof, lysozyme, in het ivocht, neusslijm en vele weef- bffen. Zes jaar later zag hij iin een cultuur van stafylococcen geslacht van bolronde bacteriën) llekken waar e*n schimmel (peni- )m) groeide, de bacteriën verdwe- tect dacht Fleming toen aan een bacteriële stof en hij slaagde er n kleine noeveelheden af te Daarmee was de penicilline dens de Tweede Wereldoorlog dit procédé op grote schaal ont- Id, waarna een hele reeks antibio- ontstond. Dr. Fleming ondervond tij hulp van de Britse geneeskundi- Howald Walter Florey en Ernst Chain, een Duitse biochemicus, 1933 naar Engeland uitweek. 1945 werd de arbeid van dit drie- ekroond met de Nobelprijs voor skunde en physiologie, welke hun nenlijk werd toegekend. Dit alles oor u herleven in de film, waar de NTS zondag aandacht vraagt. Vanavond geen Mies Bouwman Can onze radio- en tv-redactie) LVERSUM Vanavond moet bij fARA-radio Mies Bouwman wij- het actuele nieuws: haar on- taging door leerlingen van een lyceum (rubriek „Vragen- wordt tot nader datum uit- aangezien de VARA tussen ^n 9.55 uur verslagen uitzendt be side de gemeenteraadsverkie- in samengevoegde gemeenten, fe vandaag zijn gehouden. Hoogleraren praten voor televisie BUSSUM Aan de vooravond van het symposium over ,,De mens in dichte pakking" dat de J Koninklijke Nederlandse Acade- i mie van Wetenschappen op 20 ,en 21 juni a.s. in Amsterdam zal i houden, zendt de NTS op zondag i 19 juni van 9.45 tot 10.30 uur op [Ned. 2 een forumgesprek uit over het wereldbevolkingsvraagstuk, I zulks onder leiding van Jaap Buys. Aan dit gesprek, dat in samenwerking met de Academie werd voorbereid, ne men deel prof. ir. J. J. Broeze, hoogle raar in de werktuigbouwkunde aan de T. H. in Delft, prof. dr. G. C. Berkouwer, hoogleraar in de dogmatiek en dogma geschiedenis aan de V.U., prof. P. Mun tendam hoogleraar in de sociale ge neeskunde aan de Rijksuniversiteit in Leiden, prof. dr. W. Eizenga, hoogleraar in de staathuishoudkunde aan de Ned. Ec. Hogeschool in Rotterdam en prof. dr. H. J. C. M. G. Ruygers. hoogleraar in de cultuurfilosofie aan de r k Universiteit in Nijmegen. Doel van het symposium en dus ook van dit forum is. met behulp van de moderne publicheitsorganen het Neder landse volk en zijn leiders op zo duide lijk mogelijke wijze de consekwenties r te houden. Tal van rapporten spreken, aldus meldt ons de NTS, over het totaal van dit gebeuren even klare taal als een enkele gebeurtenis welke hiermee ver band houdt: bijv. de dreigende hon gersnood in India, waarvoor ons volk nog kort geleden daadwerkelijk zulk een intense belangstelling heeft getoond door snel en gul te geven. Wil men echter dieper in deze mate rie doordringen, dan zal een wetenschap pelijke analyse nodig zijn om de aarde voor de mens bewoonbaar te houden. VERSTOORD EVENWICHT I De mens. zo wordt in een toelichting verder gezegd, is in staat zeer ongunstige omstandigheden te doorstaan. Bij sterk verbeterde of verbeterende omstandig heden vermenigvuldigt hij zich snel. waarbij vaak niet wordt beseft dat hier door het biologisch evenwicht wordt ver In het technisch hoogontwikkelde deel van de wereld is deze verstoring ook ontstaan, maar door bewuste beheersing van de gezinsgrootte in zekere zin weer opgeheven. Vooral echter in de ontwikke lingsgebieden wordt door verstoring van het biologisch evenwicht dat van de Belangrijk gesprek (Van onze radio- en tv-redactie) nomie in gevaar gebracht en daardoor dreigt hier inplaats van de verwachte economische vooruitgang een impasse te ontstaan, waaruit spanningen voortko men. die als „wereldprobleem no 1" een grote dreiging vormen. Wil men niet reeds over enkele decen nia (aldus de voorlichting van de Acade mie inzake het te venvachten televisie gesprek) de bevolkingssituatie geheel uit de hand zien lopen, dan zal, naar het oordeel van onderzoekers, de westerse wereld haar wetenschap en welstand moeten inschakelen voor een gunstiger dio en televisie hebben zich ren geweldig geweerd in di- berichtgeving omtrent de on- in de hoofdstad. De KRO- was er het eerst bij in een erige ochtendreportage die n half uur werd herhaald om it toen het nieuws van de dag Herhaalde malen werden ia de uitzendingen onderbro- nieuws door te geven. ilve filmers voor het NTS-jour- ook zelfstandige cineasten met het maken van opnamen iet scherm, zodat het gehele land -e uit kranten via de huiskastjes ord en beeld rijkelijk werd ge leerd. Iedereen kon horen en zien Amsterdamse binnenoorlog tus- ngzamerhand alleen nog jeudige lzuchtigen en versterkte politie loorwoeden. at minister Smallenbroek in het lurnaal had gesproken, onthiel- dere landelijke en gemeentelijke idsautoriteiten zich van verschij- 1 de televisiestudio's. Een juist ssen had de VARA, die deze dag bod kwam, contact gezocht met O en zo verscheen er op Neder - een gecoördineerde uil zending randpunt en Achter het Nieuws, de emoties op volle toeren •n. De AVRO begon, na een ex- urnaalbulletin, met mr. Hilter- leiding van haar eigen Actuali- ubriek op Nederland 1 toe le ver in. Mr. Hilterman hield zijn be- p vaderlijke toon: hij had de ge beurtenissen bij het dagblad De Tele graaf uit een raam aan de overkant van de straat kunnen gedeslaan en zijn „afwijzing van uitbarstingen van volkswoede zoals Nederland nog nooit had gezien" werd onderstreept door een heel goed actiefilmpje van Fred Oster. Klaas Staphorst, secretaris van hel bouwvakcomité en leider van de de monstraties, liet zich door mr. Hilter man ondervragen. Hij betoogde de actie juist, maar de rellen tengevolge daar van onjuist te vinden. Hij ontkende dat zijn comité communistisch geori ënteerd is. Min of meer parallel met deze vorm van uitzending: liep die van de KRO en VARA even later op het andere net, al waren hier jonge commentatoren bezig, die niet zo vaderlijk vermaanden. Zy ont vingen de voorzitter van het comité die niet veel .nders kon zeggen dan de heer Staphorst en de heer Pot van het NKV die de kwestie van de twee procent uit legde. Een tikje overvloedig leek het. dat prof. Frits de Jong (alleen vanwege de warm te in een wit 'pak gekleed.'), die college geeft in sociale geschiedenis, zich kwam verdiepen in de historie van de Amster damse rellen. Hij kwam tot de conclusie dat er in 1848 al eens een hoofdstedelijke opstand was overgenomen door verniel zuchtige jongelui en verkondigde de op merkelijke stelling dat het nergens voor nodig is dat de politie de rijbanen vrij houdt als er onlusten zijn, want of men nu gebruikt voor rijden of zitten doet niets toe. de straat is er voor het pu bliek hoe dan ook. Het mooie weer kreeg toen voor het eerst mede de schuld van de gebeurtenissen. Telefoontjes uit de hoofdstad gaven de- uitzending de nodige levendigheid: de verslaggevers waren en bleven op hun nost. Tot twaalf uur toe bleef de radio de toestand bijhouden in berichtgeving en Min. Smallenbroek vanavond op tv (Van c radio- en tv-redactie) HILVERSUM In de rubriek „Boe ren. burgers en buitenlui," welke de NCRV inplaats van „Attentie" van avond om 9.40 uur uitzendt op Ned. 2, zal minister J. Smallenbroek antwoor den op vragen aangaande de financiële posities van de gemeenten. Zijn ondervrager is mr. H. Postma. Record subsidies Bernhardfonds AMSTERDAM Het Prins Bern hardfonds heeft in 1965, zijn 25ste bestaansjaar, voor een bedrag van 1.858.278,44 aan subsidies verleend. In het zojuist verschenen jaarverslag wordt dit een bij een jubileum passend record genoemd. Ook de ba ten van het fonds stegen aanzienlijk. verloop van de volksontwikkeling in de ze landen en streken, en dat zal vlug moeten gebeuren. OOK NEDERLAND De eerste dag zal het symposium zich voornamelijk bezighouden met deze pro blematiek. de tweede echter komen de zorgen van de bevolkingsdichtheid in Ne derland aan de beurt. Men gaat daarbij toch uit van de over tuiging dat niemand wanhopig behoeft te staan tegenover de explosieve ontwikke ling van de mens, als men maar beseft dat voor het hanteren van dit vraagstuk de hoogste eisen aan alle menselijke geestvermogens moeten worden gesteld, gesteld. Een van de facetten van de strijd te gen al te grote bevolkingsaanwas is na tuurlijk het beperken van het aantal ge boorten en, aldus de toelichting, deze kwestie zal dienen te worden behandeld met alle eerbied voor gevestigde geloofs- en traditie-overtuigingen en men zal op intelligente wijze nieuwe ethische grondslagen moeten vinden, welke aan de sterk gewijzigde omstandigheden zijn aangepast. „In westers-chrlstelijke taal overgezet: ev. techniek die de voortplanting kan regelen en waarvan toepassing ln het huwelijk tot noodzaak wordt voor het bewoonbaar houden van de wereld, mag geen vrijbrief worden voor ongebonden held en overspeligheid en dus zullen nieuwe mores en wetten hiervoor ten worden ontwikkeld. Met dit gesprek op zondagavond (het wordt van tevoren op beeldband vastge legd en stoort dus niemands zondagsrust) levert de NTS een eerste duidelijke bij drage aan de nieuwe programmastijl, waarbij zij volgens wensen van de mi nister ..een ontmoetingspunt op cultureel en maatschappelijk terrein" moet kun nen zijn. „Nieuwe oogst" volgende week (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het eerste van twee programma's „Nieuwe oogst." nu niet meer een produktie van Karei Pri or maar van Bram van Erkel, komt op de avond van woensdag 22 juni a.s. tussen 8.50 en 9.50 op het scherm via Ned. 1. Wie zien en horen wil. hoe amateurs die zichzelf talentvol achten en hopen de drempel van het „beroeps" eenmaal te overschrijden, optreden en worden beoordeeld, houde dus dit uurtje vrij. Er komen weer twee jury's, nl. van willekeurige tv-kijkers plus deskundige jury, gevormd door vrouw Bep Ogterop (natuurlijk!), de heren Bob Bouber, vocalist discjockey, de musicus Pim Jacobs en de theaterregisseur Frans Muriloff. De eerste groep gegadigden bestaat uit Thea Coppens uit Amsterdam (ca baret). het zangduo „Kol Simchan" uit Schiedam, Ynie bij de Ley uit Mars- sum (ook cabaret), de vocalist Peter de Jong uit Rotterdam, het beatorkest „The Sound Magics" uit Oosterbeek en de vocaliste Rita van Ingen uit Utrecht. De gehele voorstelling komt t uit de Singer Concertzaal in Laren en wie wint, mag een keer verschijnen in een echt showprogramma. Inmiddels raakten de andere progra a-onderdelen een beetje in de knel v degenen die het nieuws wilden horen zien. maar de tegenstelling tussen de kunstmanifestatie in de Maasstad en de oproerigheid in Amsterdam kwam goed tot haar recht in een XTS-uitzending uit Rotterdam, waar in de Doelen het Hol land Festival werd geopend. Men kon zich hierbij verbazen over het comi aar van Willem Duys die het had .,de hoffelijke auto's" die het ..koninklijk paar" hadden gebracht en de drie piano solisten die „een bloem aan hun boeket ontlokten" om die aan de dirigent te ge- Maar bij dat al viel er veel te genieten t fraaie geluidsoverbrenging van het eerste deel van het galaconcert. Ook nu konden de camera's in deze enorme te minder klaar spelen dan de mi crofoons: toch kregen wij een uitstekende indruk van het geheel. ^EZï_LLTip In het NCRV-televisiecabaret ,,'t Is grijs" zal het vrij dagavond a.s. gaan over idolen. Katja Berndsen en Alexander Pola leveren ieder hun aandeel daarbij: Alexander die bijzonder vlot van pen is, schreef de teksten en Katja zingt o.a. zijn openingslied: „Wij wer pen ons nog steeds ter aarde voor wat we als idool aan vaarden". Alexander Pola, die eigenlijk Abraham Polak heet, wilde oorspronkelijk acteur worden, maar het bleek dat hy beter tekstschrijven dan tekstspelen kon (hoewel hij ook daarin niet onbekwaam is) en door de jaren heen is er al heel wat aan humoristische babbels en liedjes van hem via de radio en televisie onze huiskamers bin- nengekomen. In een grijs verleden was hij een van de KRO-radio- spelers die zo fraai kinderstemmetjes konden maken in „Negen heit de klok". Tegenwoordig doet hij heel veel voor de NCRV. Ook Katja Berndsen heeft al voor verschillende om roepen gewerkt, haar stem is vertrouwd geworden bij vele luisteraars. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS i VARA 7.05 uur Franse les. 7.35 uur reportage over het scheepvaartdorp Maas- bracht. 8.45 uur quiz Tel uit je winst. 9.20 uur laatste avontuur van Perry Mason: „De echtgenoot". 10.10 uur Koning Klant, consumentenprogramma. Ned. 2 NCRV 8.01 uur eerste deel van de Duitse serie „De Hum- boldtschool". Er komt een nieuwe leraar in de klas. 8.25 uur Play Bach. 8.45 uur Koningsgambiet: tijd van Hendrik IV. 9.40 uur gesprek over financiën der gemeenten met minister Smallenbroek. VANAVOND TE HOREN HU vei i I VARA 7.10 uur muziek voor kinderen. 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 uur amusementsmuziek op de plaat. 8.45 uur causerie over het verkeer. 8.55 uur optreden van het Metropole orkest, Rita Reys en Herb GeUer. 9.25 uur uitslagen raadsverkiezingen in gemeenten die vandaag stemden. 9.55 uur muziek door het salonorkest van Paul Godwin. 10.55 uur Boy's Big Band speelt. 11,20 uur muziekrubriek Weerklank. Hike i II NCRV 7.30 uur Haags Kamerkoor zingt. 8.00 uur amusementsmuziek. 8.30 uur Radio-koren en -orkest in werken van Re- ger en Wienhorst (stereo). 9.45 uur prof. dr. J. Tinbergen spreekt over ontwik kelingshulp. 10.15 uur avondoverdenking. 11.00 uur de heer E. H. van Eeghen spreekt over ont wikkelingshulp. 11.15 uur optreden van het Metropole-orkest (stereo). 105 Die. daarop volgt is kapot. Als u die tweede lantaarn bereikt moet u uw motor afzetten en doorrijden tot u bij een brandkraan komt. Dat is de plaats." „Waarom heb je verdorie niet zelf gereden?" „Hij zei dat u moest rijden, dat dat veiliger was." Z passeerden het hek en draaiden scherp naar rechts. Ze waren in een nauwe straat, pikdonker. „Lichten uit!", Lea- mas draaide zijn koplampen uit en reed langzaam voor waarts naar de eerste straatlantaren. Voor zich uit konden ze nog net de tweede onderscheiden. Deze brandde niet. Met afgezette motor gleden ze er langzaam langs totdat ze twintig meter verder, de vage omtrekken van de brand kraan onderscheidden. Leamas remde; de wagen kwam tot stilstand. „Waar zijn wel" fluisterde Leamas. „We zijn de Leninallee overgestoken, is het niet?" „Greifswalderstrasse. Toen zijn we naar het noorden gedraaid. We zijn ten noorden van de Bernauerstrasse." „Pankow?" „Zo ongeveer. Kijk." de man wees naar een zijstraat aan hun linkerhand. Aan het einde daarvan zagen ze een kort stuk muur, grijsbruin in het matte licht van een booglamp. Langs de bovenkant liep een drievoudige rij prikkeldraad. „Hoe komt dat meisje over dat prikkeldraad?" „Waaru klimt is het al doorgeknipt. Er is een kleine opening. U heeft een minuut om bij de muur te komen. Goeiendag". Ze stapten alle drie uit de wagen. Leamas nam Liz bij de arm en ze trok zich van hem terug alsof hij haar pijn had gedaan. „Goeiendag." zei de Duitser. Leamas fluisterde alleen maar: „Start die wagen niet voor we eroverheen zijn." Liz keek een ogenblik naar de Duitser in het flauwe licht. Ze had even een indruk van een jong, angstig ge zicht; het gezicht van een jongen die dapper probeert te zijn. „Goeiendag", zei Liz. Ze maakte haar arm los en volgde Leamas over de weg en in de smalle straat die naar de muur leidde. Terwijl ze de straat ingingen hoorden ze achter zich de wagen starten, draaien en snel wegrijden in de richting vanwaar ze gekomen waren. „Wel ja. trek de ladder maar achter je op, schoft," mompelde Leamas, omkijkend naar de wegrijdende auto. Liz kon hem nauwelijks horen. DE SPION GAAT TERUG Ze liepen snel, waarbij Leamas van tijd tot tijd over zijn schouder keek om te zien of ze volgde. Toen hij het eind van de steeg bereikte, stond hij stil, trok zich terug in de schaduw van een portiek en keek op zijn horloge. „Twee minuten," fluisterde hij. Zij zei niets. Ze staarde recht vooruit naar de muur en naar de zwart geblakerde ruïnes erachter. „Twee minuten," herhaalde Leamas. Voor hen lag een strook van dertig meter. Die volgde de muur in beide richtingen. Op misschien zeventig meter rechts van hen stond een wachttoren, de stralenbundel van het zoeklicht tastte de strook af. De lichte regen hing in de lucht, zodat het licht van de booglampen vuilgeel en wit achtig was, en de wereld erachter afsloot. Er was niemand te zien, geen enkel geluid te horen. Een leeg toneel. Het zoeklicht van de wachttoren begon tastend langs de muur naar hen te zoeken; elke keer dat het stilhield konden ze de afzonderlijke stenen zien en de slordige lijnen van het in haast aangebrachte cement. Terwijl ze keken stppte het lioht vlak voor hen. Leamas keek op zijn horloge. „Klaar?" vroeg hij. Ze knikte. Hij nam haar bij de arm en-stak bedaard de strook over. Liz wilde gaan rennen, maar hij hield haar zo stevig vast dat ze dat niee kon. Ze waren nu halverwege de muur, terwijl de heldere halve cirkel van licht hen vooruit trok met de bundel precies boven hen. Leamas was vastbesloten Liz vlak bij zich te houden, alsof hij bang was dat Mundt zijn woord niet zou houden en haar op het laatste ogenblik nog van hem zou wegnemen. Ze waren bijna bij de muur toen het licht plotseling naar het noorden sprong en hen tijdelijk in volslagen duisternis achterliet. Hij hield Liz nog steeds bij de arm vast en geleidde haar blindelings voorwaarts, terwijl zijn linker hand voor hem uit tastte tot hij plotseling de ruwe scherp te voelde van de sintelsteen. Nu kon hij ook de muur onderscheiden en naar boven kijkende de drie strengen prikkeldraad en de wrede haken waaraan het bevestigd was. Metalen wiggen, zoals de klimijzers die bergbeklim mers gebruiken, waren in de stenen aangebracht. Leamas pakte de bovenste ervan vast en hees zich snel omhoog, totdat hij de bovenkant van de muur had bereikt. Hij gaf een scherpe ruk aan de onderste streng prikkeldraad die hij naar zich toe kon trekken, daar ze inderdaad reeds was doorgeknipt Wordt vervolpd Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. deel van een huis. 4. kweeksel, 7. geestelijke. 9. aanhoudend, 11. lusthof. 13. reinigingsmiddel, 15. kle dingstuk. 16. onbep. voornaamw. 17. afsluiting, 18. kleinigheid. 20. duinvallei, 22. oorlogsgod. 24. vuile. 25. vruchten, 28. hinderen. 29 lentemaand der joden. 30. zwarte. Verticaal: 1. metaalsoort. 2. plaats in Z. Limb.. 3. wiel, 4. voorzetsel, 5. godin van de twist, 6. vreemde munt, 8. een soort van duif. 9. dwaas. 10. kleefmiddel, 12. stad aan 't Nauw van Calais, 14. water in België, 18. plaats in Drente. 19. voor zetsel, 20. rivier in Rusland, 21. bereide dierenhuid. 23. reinigingsmiddel, 24. gindse, 26 onbep. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 1. kemenade, 2. edelen, 3. melis, 4. Elis. 5. nes. 6. An. 7. Ellemeet, 8. Hl., 9. mee. 10. riem. 11. mirre, 12. Heer- de. Verticaal: 1. kemenade, 2. edelen. 3. melis, 4. Elis, 5. nes. 6. An. 7. Ellemeet. 12 Hl.. 11. mee. 10 riem. 9. Mirre, 8. Heer- [BRICK'S RAKET STUUKT HEM B'J 2'/N NADERIN<3 VANDCSATEl- 1 NAAR De. REDDELOOS VERLOREN I t/GTSCMKELT HV DE REU- RAKET SATELLIET... t-,H OP DE RUS VAN 2'JN HAND/N... CC TOP... WAABOM 1 HEB IK ME BRADFORD OM IATEM PRATEN T WE WEER IN MOEIUJKHEDEN KOMEN RAAK. IK WEK VHKLAAM? VflM SCHEI*. NETAL6VE3E DAARDM DEN IK EK OPGEHOUDEN. '•100 Nieuws. 18.15 Aktualltel- len 18 20 Uitzending van d< KVP. 18.30 Lichte klanker uit... Hongarij' :l.25 Een bekende Nederlander -dt vragen van jonge 11.45 Lichte orkest, tr.). 2155 Stereo: Sa- en zangsolist 22.25 halverwege. 22.30 tualiteiten. 22.55 Jazzmuziek. 23.20 revue. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Kamer koor. 19 50 Buitenlands com mentaar. 20.00 Stereo: Orkest- parade (opn.t. 20.30 Stereo: Ra dio filharmonisch orkest en ko ren (opn.). 21.45 Ontwikkelen en ondernemen, lezing. 22 00 Lichte grammofoonmuziek. 22.15 Avondoverdenking. 2230 Nieuws en herhaling SOS-be richten. 22.40 Lichte grammo foonmuziek. 23.00 Ontwikkelen en ondernemen, lezing 2315 Stereo: Metropole Orkest. 23.55-34.00 Nieuws. TELEVISIE VWAVOM) t '0.05 Fran: ïerh les 36 VARA: 19 30 scheepvaartdorp NTS Journaal VARA: Achter het nieuws. 20.45 hobbyquiz 22.35 Programma van het manistisch Verbond. NTS: 22.40-22 45 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws in het kort. NCRV: 20.01 De Humboldtschool TV-film. 20.25 Play Bach: Pia no. bas en slagwerk. 20.45 Ko ningsgambiet. TV-spel (BBC). 21.40 Attentie. 22 05 Boekbespre king. NTS: 22 10-22.15 Jour- DRAADOMROEP Oh. Miss Hannah. Far away blues. Opel Super 5. All alone Monday. Yes sir. that's my ba- ir bréelllen. Danke schor. St padiera Stewhall. Guapa. Tango ln Tokyo. Go man go. Tu n'es plus 1A. Portrait of Jenny, Babalu, With a smile i song. Copacabana. A litt* I le kiss. Dancing in the rain, Close your eyes. Don't take your love from me. Get happy. I Misty. Big Ben's blue6. Nua- 00 Ntet IMMHM rastlek 7 20 Lichte grammo- -.50 Dago muziek VPRO AVRO. 8.10 Lichte grammofoonmuziek Om 8.30-8.35 De groenteman) 850 Morgenwijding. 9.00 "las- - pianoconcert (gr.). 9.35 standen 9.40 Lichte gram- inmuzlek voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleu- :ers. 10.10 Arbeidsvitaminen gr). (Om 11.00-11.02 Nieuws) 2.00 Stereo: Lichte arkestmu lek (opn). 12.27 Mededelingen i-b.v. Land- en tuinbouw 12.30 o .n.so.r,^cst en zangsolisten 3 00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 Klassieke kamermuziek (gr.). 14.15 Huis- ™".li"JkVtaken- oraa,ie MJ0 °I0UO2 de militairen (830-0 T2 Nieuws). 8 40 Voor de hulsvrouw 9.40 Schoolradio 10 00 Operettemuziek (opn). zieken. VPRO gesprek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land. en tuinbouw. 12.30 Nieuws 12.40 Deze week. praat- ft.mi vrouw. NCRV 14 15 Pt de orkest en solist. 15 00 BUbcl- overdenking. 15.30 Stereo: Klassieke operamuziek (opn) :7 00 Voor de 1eugd 17.15 Ste reo: Musette ensemble en zangsollst 17.40 Voor de kleu ters 17.50 Sportrubrlek 18 00 Stereo: Lichte grammofoonmu ziek. 18 25 Kinderkoor. 18 40 Voor ue twintigers. rsum lil. 240 m en FM-kanalen. NRU/VARA: 9.0< Jleuws. 9.02 Gevarieerd mu- '.iekprogramma. afgewisseld net tips en actualiteiten (Om varieerde grammofoonmuziek. Nieuws. 13.02 Actualitei ten. 13.05 Gevarieerd muziek programma (opn.). 14.00 Nieuws. 14.02 Actualiteiten 14.05 Voor de vrouw. 15.00 Nieuws. 15.02 Actualiteiten 15.05 Licht ensemble met •angsollsten. 1530 Lichte gram mofoonmuziek 16.00 Nieuws 8.02 Actualiteiten 18.05 Voo- •leners. 17.00 Nieuws. 17 02 Ac- TELEVISIE MOHGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13