ZWEEFTREIN IN ONTWIKKELING 8 dagen kriskras 8 Waarom zijn kleurenfoto's nu mooier dan ooit? Hun devies was waakzaam en paraat, getrouw Franse toestellen uit W.-Diiitsland Drie bedrijven j stichten samen grofsmederij Frankrijk steunt pond met miljard dollar AGFACOLOR SPECIALa3.95 geef vader een fiets! Britten tonen hun Hovercrafts Tussen schip en vliegtuig NIEUWE I.EIDSE COUKANT '7 DINSDAi; U JUNI 1966 SYMBOOL. drieduizend Het Indrukwekkende monument, schepping van Mari Andriessen. dat Hare Majesteit de Koningin vanmiddag op de Scheveningse Strand weg heeft onthuld, is het symbool van de dank, die heel de natie zich verschuldigd weet aan de marine-mannen, die in de jongste oorlog het leven lieten. Het zijn getal, van alle rang en stand. Van comman derende (vlag)officieren tot commando's uit voerende matrozen. Hun laatste rustplaatsen liggen verspreid over nagenoeg alle wereldzeeën waarop zij, on verschrokken de vijand aanvallend, fier het rood-wit-blauw van Harer Majesteits oorlogs bodems lieten wapperen tot de dood hen over viel. Het gedenkteken zal blijvend van hun daden getuigen. Ook volgende generaties zullen weten, dat de Koninklijke marine mèt de koopvaardij, de landmacht en de luchtmacht haar plicht heeft gedaan toen het vaderland door de diepste diepte ging. Haar plicht heeft gedaan tegen een vijand die machtig was. De Koninklijke marine bewaarde de haar toe vertrouwde vlag al zal het haar naar een woord van De Ruyter leed hebben gedaan dat „de Heren Staten deze zo veil hadden". Zij was, door alle bezuinigingsmaatregelen, klein van omvang, te klein voor het gebied, dat zij had te verdedigen. Maar zij deed wat van haar werd gevraagd. Met grote dapperheid. Neven staand verhaal vertelt daarover. Ter nagedachtenis aan hen die vielen (Van i onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De klap was raak en meteen goed ook. Speurend naar de vijand kwam de 016 in de nacht van 11 op 12 december 1941 onder de noordoostkust van Malak- ka. En nabij Soengei Patani kregen ze een buit in zicht, een stuk of wat Japanse troepenschepen. Die pak ken we, zeiden ze tot elkaar. Luitenant-ter-zee lste klasse A. J. Bussemaker, de commandant, ging tot dc aanval over, aan de oppervlakte varend, en hij wist dat hij grote risico's nam. Hij zat in ondiep water en zou hij ontijdig worden ontdekt, dan was de kans om weg te komen zo goed als nihil. Hij naderde het konvooi zo dicht moge lijk. Toen vuurde de onderzeeër haar tor pedo's af. De uitwerking was verschrik kelijk. Vier schepen werden getroffen en zonken direkt. In korte tijd ver- loren de Japanners 4.000 man aan troepen en 40.000 ton aan scheepsruimte. Gelukkig met het succes gin gen ze op weg naar Singapore, maar de dood voer hen tegemoet. Op 15 december had hij hen be reikt, ten noorden van het ei land Ti oman, waar de 016 in een Brits mijnenveld geraakte. Het was avond, het schip voer aan de oppervlakte, en op de brug stonden Bussemaker en zijn eerste officier met nog vier leden van de bemanning. In een minuut was het gebeurd. Er was een zware explosie die het schip radicaal vernielde en allen in het schip doodde. De zes van de brug werden semaker moet direkt in de diepte zijn verdwenen, de vijf overigen wisten zich drijvende te houden. En zij spraken af, dat zij zouden proberen bij elkaar te blij- r boord geslagen. Bus- BAZEL Frankrijk heeft Engeland •n krediet van een miljard dollar ver leend voor een periode van drie maan den om het pond Sterling te steunen en te beschermen tegen internationale Zelfbedrog (4) De heer Duijst schijnt niet te weten tat dr. Dominicus spreekt met kennis an zaken: dat hij de apartheidsproble- natiek ook uit eigen aanschouwen :ent en dat hij verleden jaar een mek je het licht heeft doen zien: A- lartheid, een wijze voorzorg". Het is us wel duidelijk, dat er geen sprake kan zijn dat dr. D. overstag zal aan door kennis te nemen van de rgumentatie der dames en heren die hun propagandageschrift ten bate -j de actie Ton d'r op de lezers allien wijs maken, dat de regering an Zuid-Afrika er doelbewust naar treeft de gekleurde bevolking eron- er te houden. Verschil van mening ver apartheid is geen bezwaar. Maar iet al maar fulmineren tegen bereikt niets. Herhalen „dat het niet is makkelijker dan telkens aan ven hoe het dan wel moet let - hoe dit dan praktisch te verwe- snlijken is. Leiden H. J. Lamers sr. Zelfbedrog (5) Met de heer Malckhuijse voel ik ts zonderlings in de grote giften aan op. die later geen giften ble- zijn Concurrentie-ontwik- tling tussen grote bedrijven on- het motto: als één bedrijf bij aagt kan een ander moeilijk achter- ijven? Er is meer raadselachtigs. Op doelde bijeenkomst van Ton d'r op :eft iemand onder luid gejuich ge- gd, dat hij dertig exemplaren van partheid aan de Zuidafrikaanse am- issade zou sturen. Daar is nimmer exemplaar ontvangen leugens Een ander zei, dat hij zijn abon- iment op de Telegraaf zou opzeggen het geld aan het fonds Ton d'r op i sturen. Alweer bluf. want abon- nmentsgelden betaalt men aan het gin van een periode. Er was dus ets op te sturen, tenzij de man be- lelde, dat hij dit steeds zou blijven n. maar dan moet ook de organisa- Ton d'r op blijven bestaan. Ook lijkt dus veel op kletspraat en uf. Den Haag Dr. F. C. Dominicus Zelfbedrog (6) Toen Kennedv in Kaapstad een zaal -liet wilde hij een neger die daar "kte de hand geven. De man ver ben echter met gezwinde spoed. La- verklaarde hij: ..Ik dacht dat de anke baas mij wilde slaan". Ziehier lln zin uit de krant over het bezoek I n Kennedv aan Z.A. Ikzelf was in tart aldaar. Verscheidene Bantoes b ik de hand geschud, maar nie- and dacht, dat ik hem ging slaan, et geldt hier vermoedelijk duimzui- rij van bepaalde Engelstalige jour listen, die niet kunnen verkroppen t Zuid-Afrika zich uit het Gemene- st heeft teruggetrokken. Is het wél ist, dan pleit dat niet voor de heer Wnedy die enige jaren geleden op n persconferentie in Den Haag (de !n. Nieuw-Guineaperiode) zich ook zijn aangenaamste zijde liet Toen ik in Pretoria aankwam las ik de kranten dat een blanke door het Wggerechtshof ter dood was veroor- eld wegens moord op een Bantoe, vraag me af of dit in Amerika °?elijk zou zijn geweest. Als de [Oerikaanse politicus zijn zedepreke- eens meer voor zijn eigen land. de bewaarde? Voorburg M. A. Cageling speculaties. Dit is meegedeeld door de bank voor internationale betalingen in Bazel. Frankrijk is het tiende land. dat via deze bank krediet heeft gege ven en zelfs meer dan dc andere ne gen landen tezamen. De centrale banken van deze landen (verenigd in de internationale bank in Bazel) gaven in september vorig jaar 980 miljoen dollar: kredieten, die thans voor onbepaalde tijd zijn ver lengd. De landen waren Oostenrijk, België, Canada, West-Duitsland. Italië, Japan, Nederland, Zweden en Zwitser land. De mededeling van de bank wordt gezien als een duidelijk bewijs, dat de Europese centrale banken al het moge lijke willen doen om het pond te steu nen. Vooral de Franse deelneming zij het door middel van een bilaterale overeenkomst met de Bank of Eng land wordt hoogst opmerkelijk ge noemd. Chr. politiebond wil concentratie (Vervolg van pag. 1) Dit neemt echter niet weg, dat ons dienen van het gezag moet kunnen plaatsvinden op een wijze, die eenstemt met de huidige omstandighe den en met name dus op basis van het vertrouwen dat de overheid voor haar onderdanen het goede zoekt", aldus de bondsvoorzitter, die in dit verband op nieuw pleitte voor een psychologisch onderzoek naar de verschillende aspec ten van de relatie tussen bevolking en politie. De huidige wrijvingen tussen pu bliek en politie vinden voor het over grote deel hun oorzaak in het optre den van de jeugd. Naar de mening van de heer Rook gaat het hier even wel om een reeds lang bestaand verschijnsel, dat zich onder een nieu we naam openbaart. De jeugd heeft steeds in een zekere tegenstelling tot de ouderen gestaan en dat is op zich zelf niet verontrustend, integendeel, want de bijbel spreekt positief van een doorgaand versnelde ontwikkeling tot de jongste dag. Reeds de schep pingsopdracht sprak van bouwen naast bewaren en bouwen is alleen maar mogelijk wanneer de nieuwe ta ken worden verkend en de wegen wor den vernieuwd. Daarbij moeten oude ren en jongeren samengaan en als dat van de kant van de jongere generatie spms gepaard gaat met wrijvingen op punten, die tot voor kort niet werden vermoed, dan heeft de samenleving tot taak de achtergronden daarvan te on derzoeken en te doen wat mogelijk is om de oorzaken van de wrijvingen weg te nemen. „De problemen, die hier spelen, lost men niet alleen op met de gummistok, maar hier dient ook het hulpmiddel van de psycholo gie te worden gebruikt", aldus de heer Rook. In zijn rede pleitte hij ook opnieuw voor één Nederlandse politie. „Alge meen wordt aanvaard, dat niemand twee heren tegelijk kan dienen, maar voor de politie geldt klaarblijkelijk nog altijd dat het er zowel naar de bestuurlijke als de justitiële kant steeds minstens drie moeten zijn". De heer Rook meende te kunnen constateren dat de gedachte van verde re samenwerking en centralisatie ook in de kring der hoogste politie-autori- teiten steeds meer ingang vindt, maar dat hoofdzakelijk politieke overwegin gen nog een belemmering vormen. Over de christelijke vakbeweging zei de bondsvoorzitter, dat deze van visionaire kracht moet getuigen, de christen in gloed en vuur moet zetten en, door Gods Geest gedreven, met scheppende fantasie naar de toekomst moet durven zien. „De laatste tijd lijkt het er wel eens op dat wij ons liever opsluiten In een knus onder onsje", zo zei de heer Rook. Beeldhouwer Mari Andriessen (links) toont een schaalmodel van zijn nationaal Marine mo nument aan vice-admiraal b.d. jhr. H. A. van Foreest. Vandaag heeft H.M. de Koningin het ori gineel op de boulevard te Sche- veningen onthuld. AMSTERDAM Drie grote bedrij ven, de Koninklijke Grofsmederij te Leiden, Werkspoor Amsterdam en Wilton-Fijenoord te Schiedam gaan de produktie van hun grofsmederijen on derbrengen in een „gezamenlijke dochteronderneming", de N.V. Ver enigde Grofsmederijen, die gevestigd wordt op het terrein van Werkspoor- j Amterdam. Met betaande appara- j tuur van de drie partners en nieuw aan te schaffen bedrijfsmiddelen zalI hier een modern geoutilleerde grof- j smederij worden gebouwd met persen van 2000 en 800 ton, manipulators, oven en gloeiovens. De produktie begint reeds onmiddellijk op de bestaande persen. De 'verkoop der produkten blijven de partners zelf ver zorgen. Volgens een communiqué dat de drie bedrijven vanmorgen hebben verstrekt is de reorganisatie met het personeel be sproken en zijn de lokale werkgevers- en werknemersorganisaties ingelicht. Van Wilton-Fijenoord moeten zestien a acht tien werknemers naar andere afdelingen van het bedrijf worden overgeplaatst De te Rotterdam gevestigde grofsmederij van dit bedrijf wordt gesloten. Het gebouw- krijgt binnenkort een nieuwe bestem ming binnen het concern. Bij de Koninklijke Grofsmederij te Lei den komt eeit klem aantal mensen vrij, dat eveneens bij dezelfde werkgever een nieuwe werkkring kan krijgen. Voor Werkspoor Amsterdam heeft de veran dering vermoedelijk een kleine verho ging van het aantal personeelsleden tot gevolg. Aanleiding tot de reorganisatie was derbezetting van de bestaande persen, waarmee elk der drie bedrijven te kam pen had en die tot financiële consequen ties leïdde. De deelneming van de drie N.V.'s in het nieuwe bedrijf zal ongeveer gelijk zijn. Voor nieuwe investeringen zullen zij gezamenlijk enkele miljoenen op tafel moeten brengen, waarvoor echter geen beroep op de kapitaalsmarkt behoeft te worden gedaan. Doch voordat de morgen zich had aangekondigd had een hunner al geen krachten meer. Hij verdronk en enkele uren na hem ver dronk ook de eerste officier. Drie hielden het nog vol. Uren ach- klein°dland ?dat"slechts^eeif van over een bank op vi)f vadem diepte, en Kiem enand, dat slechts een van %vist 20nder ongelukken Soerabaja te be- hen, de kwartiermeester De Wolf, zou reiken bereiken. Want nog twee moesten, uit geput, de strijd opgeven. De Wolf bereikte het eiland na 35 uren zwemmen. Nauwelijks op het strand gekomen, viel hy in slaap. Toen hij wakker was geworden ging hy op verkenning uit. Het eiland bleek onbe woond. Tenslotte werd hij door een passerend klein inlands vaartuig aan boord genomen. Na veel omzwervingen bereikte hij Singapore. Korte tijd later was hij weer op een onderzeëer inge deeld BEREID TOPSNELHEID Er is het verhaal van de: ®14c Ben Dornier X van de Marine Luchtvaart Dienst had gerapporteerd dat een Japans konvooi zich voortbewoog in de richting van Kuching. aan de noordwestkust van Borneo, en dat konvooi diende te worden onderschept. Om het nog voor het invallen van de duisternis te bereiken zette de K14 koers in de opgegeven richting, op topsnelheid, varend aan de oppervlakte. Tegen de avond kreeg de onderzeeër het konvooi in zicht, vier transportschepen en een tanker, zwaar beschermd door twee tor- pedobootjagers en een kruiser. De transportschepen stonden op het punt voor anker te gaan met de bedoeling troepen aan land te zetten. Maar dat konden ze wel vergeten. CHAOS Hoewel het donker was ging luite nant-ter-zee lste klasse C. A. J. van Wel le Groeneveld de commandant, onmiddel lijk tot de aanval over. Het eerste transportschip dat in de grond werd ge boord, bracht een ontzettende verwar ring onder de Japanners. Hun oorlogs schepen zochten als razenden naar de onderzeeër, maar zij konden hem niet vinden. En de chaos werd vergroot toen nog twee schepen en tenslotte ook de tanker, in totaal meer dan 40.000 ton aan scheepsruimte. tot zinken werden ge bracht. De K14 kroop als het ware over de bodem van de zee en zij schudde van de hevige explosies van Japanse diepte bommen. Behendig wist Van Wel Groene veld de aanvallen te ontwijken. van de Koninklijke marine hebben zich vijf jaar lang bereid ge toond hun leven te geven als dat van hen werd geëist. Schout-bij-nacht K. W. F. M. Doorman gnig op 28 februari 1942 met meer dan honderd bemanningsleden van Hr. Ms. De Ruyter na een zware slag in de Java Zee ten onder. Hij stond met de commandant van de De Ruyter kapitein-luitenant-ter-zee E. E. B. La- comblé op de brug van zijn vlaggeschip, toen dit in de diepte verdween. De offi cier van de Marine Stoomvaart Dienst 2de klasse W. M. van Moppes haalde gewonden uit de ketelruimen vaa .Hr. Ms. Piet Hein, nadat het* schip tijdens een gevecht in Straat Lombok zwaar was beschadigd. De bemanning van Hr. Ms. Java bracht, drijvende in zee, een drie werf hoera «.p haar schip uit toen dit rechtstandig met de voorsteven omhoog zonk. De 021 en de 022 wisten bij het uitbre ken van de oorlog in Nederland uit Vlis- singen te ontsnappen, zonder zeekaarten de oversteek te maken en de Downs te bereiken. Later toen de oorlog ter zee in alle hevigheid was ontbrand, bracht de 021 in de Middellandse Zee een Duitse duikboot tot zinken. „Well done", seinde de Britse admiraal van Gibraltar aan de commandant.... __jt is zo maar een hele kleine greep uit de geschiedenis die de Koninklijke marine in vijf jaren schreef, een geschie denis vol van grote daden verricht door kleine mensen, die waakzaam waren, pa raat en trouw aan land en volk. Dit heeft de beeldhouwer Mari Andriessen in het gedenkteken op Scheveningen tot uitdrukking willen brengen. i Omdat er m een alles- overtreffende film is voor werke lijk kleurrijke afdrukken. GEVAERT-AGFA Dc dubbel-gemaskerde film voor tnnimalf kleuretkerbrid. Een kleurenfilm om meteen te kopen. Bonn: besluit geen verrassing BONN Frankrijk zal binnen afzienbare tijd een deel van zijn luchtstrijdkrachten uit West- Duitsland terugtrekken. Het gaat om vijftien toestellen van het type Mirage, die gestationeerd zijn op NAVO-bases in Rijnland-Palts. Frankrijk heeft in totaal onge veer honderd toestellen in de Bondsrepubliek, die deel uitma ken van de vierde geallieerde tactische luchtmacht. Een en ander is gisteren meege- Zit vader veel in zijn auto? Groeit zijn "buikle" onrustbarend? Help hem er afl BROWDOWN Morgen zal in de buurt van Portsmouth (waar heen Channel Airways onlangs haar vliegdienst per Avro 748 door- velopment Research Centre In Zuid-Engeland, in opdracht van de re gering. begonnen met de ontwikkeling van een zweeftrein. Deze zal een snel heid moeten ontwikkelen LICHTJES 1 mogelijkheden van deze toestellen Een Ogenblik stak Van Well Groene- °P velerlei wijze gedemonstreerd, veld de periscoop op om het terrein van het gevecht te overzien. Later vertelde hij: ,.Ik zag de zee overdekt met kleine lichtjes, zaklantaarns van Japanse solda ten die bij honderden in zee dreven en probeerden de aandacht van hun oorlogs- trok) 's werelds eerste Hovershow (Van onze luchtvaartmedewerker) km/u. Binnen twee jaar hoopt men worden gehouden. Deze tentoon- het beproevingstype gereed te hebben. stelling zal een overzicht geven De toekomstige trein zal voornamelijk van de Britse Hovercraft-ontwik-op """«"«Wijk* trajecten worden in- keling en 's middags worden de schepen tei trekken' Maar voor die oorlogsschepen beston- :n er geen drenkelingen. Zij voeren kris-kras door hen heen, in het wilde weg bommen smijtend, in de hoop de onderzeeër te raken en tot zinken te brengen. Doch die hoop bleef ijdel. De 's Werelds grootste luchtkussen voertuig is de 37-tons SR.N3. die plaats biedt aan 150 passagiers of twaalf ton vracht. Kort geleden schonken wij aan dacht aan de snelle ontwikkeling van deze nieuwe vorm van vervoer. De Hovercraft is min of meer. een zweef- voertuig, doordat onder de bodem van de machine een luchtkussen wordt vormd. Door dit principe heeft dit soort voertuigen geen gebaande wegen nodig en kunnen ze zich verplaatsen over land, water, moerassen en ijsvlak ten of over paden die in het oerwoud zijn uitgekapt. Dat de eerste tentoonstelling in En geland wordt gehouden, is niet zo ver wonderlijk. De Britten hebben de lei ding op dit gebied en in de buurt van de expositieplaats zijn de Hover craft-bouwers gevestigd. De opening zal geschieden door de Engelse Graaf Mountbatten van Birma. Op zijn uitno diging zullen vele burgerlijke en mili taire autoriteiten de komende dagen deze unieke expositie bezoeken. Mogelijk zal ook een kleine deputa tie van het Rotterdamse gemeente bestuur, bestaande uit burgemeester W. Thomassen, wethouder mr. H. Ba- vinck en gemeentesecretaris J. C. Krab nog van haar belangstelling blijk geven. Dit gezelschap zal nl. heden avond vanaf het vliegveld Zestienho ven, per Avro 748 van Channel Air ways, een „vliegend bezoek" van één dag aan de Engelse havenplaats South ampton brengen. Op het programma van donderdagmiddag staat ook een havenrondvaart. Of dit per luchtkus senvoertuig zou geschieden, kon men ons niet bevestigen. Vijfhonderd man deeld kort nadat Westduitse en Franse functionarissen aan de con- ferentietafel hadden plaatsgenomen om te praten over de status van de Franse land- en luchtstrijdkrachten nadat deze op 1 juli uit het ge- integeerde NAVO-commando zullen zijn teruggetrokken. Verwacht wordt, dat de uit 6000 man bestaan de Franse landstrijdkrachten- va 1 juli in de Bondsrepubliek zullen blijven. den al verklaard dat het voor de Franse luchtmachteenheden onmogelijk zou zijn nog normaal van bases in West-Duitsland uit te opereren wanee* zij net meer onder het NAVO-bevel val len. Van officiële Franse zijde wilde den niet direct commentaar geven- ©p het bei richt uit Bonn. De Frans-Duitee besprekingen, die inleidende aard ziin, werden gisteravond verdaagd. Zij zullen in Bonn worden voortgezet na het begin van de NA- VO-besprekingen in Parijs, waar even eens over de Franse strijdkrachten zal worden gesproken. Dit zal waarschijnlijk volgende week het geval zijn. Brits voorstel In het parlement van de Westeuropese Unie is gisteren uitvoerig gesproken over de Atlantische samenwerking. Dc Britse- minister voor Europese zaken, Thomson, deelde mee dat Engeland binnenkort in de NAVO-raad voorstellen zal doen voor een „code voor samenwerking" tussen Oost en West. Zo'n code, die ook vorige week op de NAVO-conferentie in Brus sel ter sprake is gebracht, zou volgens de Britse regering de basis moeten leggen voor collecietve acle van de westelijke landen, waarop men van Oosteuropese zijde zou kunnen antwoorden. De verlangens van zowel Oost als West naar ontspanning zouden daarmee tot een zekere kristallisatie kunnen komen, aldus minster Thomsen, hetgeen essentie el is voor het opbouwen van een sfeer vertrouwen, die moet bestaan alvo rens men met kans van slagen een alge mene conferentie over de Europese vei ligheid kan beginnen. De Britse regering n mening, dat de NAVO daarbij een ve rol moet spelen, aldus Naast verschillende scheepvaarton- dernemingen tonen ook de Britse Cushion Vehicle' spoorwegen meer dan gewone interes- bleem dus se voor deze ontwikkeling, getuige de oprichting van de British Rail Hover craft.'die dit soort diensten zal gaan: verzorgen onder de naam „Seaspe^d Reeds enkele dagen na de Hovershow gezet en zal een concurrent binnenlandse luchtverkeer kunnen worden. Concurrentie De laatste tijd is er in de Verenigde Staten grote belangstelling voor de in Engeland vervaardigde luchtkussen-1 voertuigen. In de afgelopen jaren had den de Amerikanen in Engeland al een aantal machines aangekocht (driekwart miljoen per stuk) en de eerste is al ingezet bij de strijd in Vietnam. Hetzelfde type is ook aange kocht door het Britse leger. Ondanks de goede zaken die de Brit ten op dit gebied doen, bestaat er ook concurrentievrees. Vooral nu de Ameri kanen zelf miljoenen dollars beschik baar hebben gesteld voor een eigen ontwikkeling. De enige veiligstelling die de Britten tot nu toe hadden ge daan betrof de naam Hovercraft. De Amerikanen, ook niet verlegen, betitel den dit soort voertuigen al spoedig nis: „Ground Effect Machine" en „Air geen enkel pro- Fermere stappen werden onlangs on demomen door het aanvragen van pa tenten, waardoor de Britten de komen de zeventien jaren financieel zeker zullen zij een geregelde dienst over de jS" Solent instellen met luchtkussenvoertuig. Daarnaast overweegt deze ver voersonderneming de aankoop van de gigantische 160 tons SR.N4, die plaats zal gaan bieden aan 500 passagiers en in modelvorm op de show aanwezig is. Dit type zal naar men verwacht begin 1968 de eerste diensten kunnen onderhouden. Zowel passagiers als au to's zullen er gebruik van kunnen ma ken. Een vervoersonderneming in Zwe den heeft reeds twee SR.N4's in bestel ling, die in 1968 de geregelde dienst tussen Ramsgate en Calais zullen on derhouden. Het zweeftuig zal op dit vracht- en autovervoer worden inge- I belangrijkste Hovercraft-bouwers, Westland, Vickers en NRDC, samenge bracht in de BHC-group. Op deze Ho vershow exposeren zij in modelvorm hun eerste plannen voor de komende vier a vijf jaren. Deze zullen bestaan uit de bouw van twee nieuwe voertui gen; de één plaats biedende aan 145 tot 165 passagiers of een combinatie van 60 tot 70 personen en 8 auto's, terwijl het andere ontwerp een twee maal zo groot laadvermogen zal krij gen. Volgens de fabrikant zou het laat ste ontwerp, de BH-8, eveneens bijzon der dienstbaar zijn als onderzeeboot- bestrijdingswapen. zet. i Verder i Het fs te verwachten dat dit soort i voertuigen, een kruising tussen het langzame schip en het superieure vlieg hei British Hovercraft De- tuig, nog veel van zich zal laten horen., et een Daags Algemeen Abonnement; f 60.- lc klasse. Kinderen 3 t/m 9 jaar half geld. Ideaal voor uw vakantie. 8 Dagen onbeperkt reizen door hee'. Nederland. Het abonnement is b(j alle stations en reis bureaus verkrijgbaar. Pas foto meebrengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7