V' Vier Vietnamese kinderen in een Leids ziekenhuis IN ONZE WEEKRECLAME Van Cle< 3 bad- eng douche lakens;. een STERK STAALTJE Prof. Brom: Ik heb goede hoop dat we ze kunnen helpen Twee mensen bewusteloos door warmte ffl DAMES i PANTALONS eenSTERK STAALTJE 3.90 .VTEUVE LEIDSE COURANT VRIJDAG in JUNI 1966 h - - *mn /m P I (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het academisch zieken huis zal de eerste vier Vietnam es oorlogskinderen opnemendie voor herstel van gezondheid naar Ne derland komen. Deze eerste vier van tien kinderen worden om streeks 20 juni in ons land ver wacht. Zij zullen op twee afdelin gen van het Leidse academisch ziekenhuis worden behandeldde afdeling hartchirurgie en de plas tische chirurgie. De kinderen krijgen op de chirurgische afdeling van prof. M. Vink tezamen een kamer. Twee van hen worden behandeld op de afdeling hartchirur gie van prof. dr. A. G. Brom, de an dere twee op de afdeling plastische chirurgie van mejuffrouw dr. E. Frederiks. T\IT IS het voorlopige resultaat van een merkwaardige bliksemactie in Nederland, waaraan vooral de Kat- wijkse schooljeugd een grote bijdrage heeft geleverd. De actie ontbrandde na een interview in de Rotterdamse ochtendkrant het Algemeen Dagblad op 15 januari van dit jaar. Twee artsen die in opdracht van het ministerie van buitenlandse zaken een oriëntatiereis door Zuid- Vietnam hadden gemaakt, vertelden in dat interview van de huivering wekkende omstandigheden waarin de kinderen van Vietnam leven. Nooit vrede ALLE MENSEN in Vietnam die jon- ger zijn dan 25 jaar hebben in hun leven nog nooit één dag vrede ge kend. De volwassen mannen zijn bijna allen in het leger. De vrouwen werken voor het leger en zij zijn doorgaans de hele dag van huis, zo dat de kinderen die nog ouders heb ben velen verloren op zeer jeug dige leeftijd hun ouders door de oor log toch verkommeren. Bovendien regeert de directe oorlog op iedere plaats in het zwaar geteis terde land. Duizenden kinderen ster ven aan oorlogsverwondingen, omdat niemand tijd heeft naar hen om te zien. Lichte oorlogsverwondingen groeien uit tot blijvende invaliditeit omdat iedere zorg ontbreekt. De kin deren van Vietnam groeien op in de moderne jungle van liefdeloosheid, geweld en verwaarlozing. Afgrijzen T\E BEIDE Nederlandse artsen had- den met afgrijzen geconstateerd, dat duizenden van die in Vietnam reddeloze kinderen zouden kunnen worden geholpen als ze slechts naar rustige landen met goede medische verzorging konden worden gebracht. Vier dagen later werd in het Algemeen Dagblad op sterke aandrang van tientallen lezers en lezeressen „De Luchtbrug naar het Leven" geopend men wilde geld bijeen brengen om Vietnamese kinderen naar Nederland te halen. Dit plan was geboren bij een klein groepje Haagse particulieren die tn navolging van Zwitserland in Neder land oprichtten een afdeling van Terre des Hommes Een Aarde van Mensen. Deze Zwitserse hulporga nisatie reikt al jarenlang de helpen de hand naar kinderen in nood, waar ook ter wereld. Eenvoudig DE ACTIE Luchtbrug naar het Leven was zeer snel van de grond ge komen. omdat men meende dat er geen moment verloren mocht gaan. De opzet was simpel: geld verzame len en kinderen naar Nederland brengen om beter te maken. De problemen kwamen toen de actie na enkele dagen een onverwacht groot succes bleek. Men had gere kend op veertigduizend gulden, waarmee twintig kinderen naar Ne derland zouden kunnen komen. Bin nen veertien dagen was de eerste tun binnen, de actie zou eindigen op ruim een kwart miljoen gulden. Moeilijk ONMIDDELLIJK NA de start h eek de inspiratie eenvoudiger dan de praktijk. In Nederland heeft men een Vreemdelingenwet en de regering aangenaam verrast door dit succes volle particuliere initiatief «on geen beslissing nemen omdat demi nister uan justitie, prof. Samkalden, buitenslands vertoefde. Na enig on derhandelen besloot de regenng mee te werken aan de overkomst van tien zieke en gewonde kinderen uit Vietnam. Vietnamese autoriteiten gaven hun medewerking de kinderen in Vietnam te selecteren. Inmiddels deden zich in Nederland andere problemen voor. Het comité Terre des Hommes ontving honder den brieven van huismoeders, die graag een Vietnamees kind in hun gezin wilden opnemen. Het u>as niet altiid eenvoudig deze goedwillende mensen uit te leggen, waarom dat onmogelijk was. Ten eerste moest voor alles worden voorkomen, dat er politieke moei lijkheden kwamen: de Vietnamese ouders waren dankbaar voor de hulp, maar ze wilden uiteraard hun kin deren terughebben. Zou het gerucht ontstaan dat dit niet zou gebeuren dan zou dit gemakkelijke politieke anti-propaganda tengevolge kunnen hebben. J?EN WELLICHT nog zwaarder argu ment was voor Terre des Hom mes de geestelijke welstand van de kinderen, die in een Oosters cultuur patroon zijn opgegroeid en die niet ontworteld mogen raken. Daarom is het zo praktisch dat met de eerste vier kinderen die deze maand in Leiden aankomen, een Vietnamese leerling-verpleegster meekomt. Zij zal in het Academisch ziekenhuis worden gehuisvest en daar een ver pleegstersopleiding volgen. In het bijzonder zal zij voor de vier kinde ren zorgen, die via haar het contact met de voor hen zo vreemde omge ving kunnen onderhouden. Zo zal zij de taak kunnen verlichten van hoofdzuster Rijnouts, die niet iedere dag Vietnameesjes op haar afdeling Kativijk T\E ACTIE Luchtbrug naar het Leven is vooral een groot succes gewor den door de Nederlandse jeugd. In bijna iedere plaats van Nederland is wel een school te vinden die voor de Luchtbrug naar het Leven heeft ge werkt. De kroon op het vele werk zetten 34 scholen in Katwijk Zee en Kat wijk-Binnen, die begin februari bijna negentienduizend gul den bijeenbrachten. De heer H. Bou- man van de Parklaan 3 in Katwijk aan Zee had in enkele dagen via een stencïltje honderden kinderen thousiast gemaakt en binnen de week. stroomden de duizenden guldens bij hem binnen. Het moet voor de jeugd van Katwijk een diepe voldoening zijn, dat juist Leiden de plaats is, waar de eerste kinderen een tijdelijk onderdak zullen krijgen. Geld J/OORAL DE geestdrift van de Ne derlandse jeugd heeft de organi satoren van de actie aangemoedigd zo snel mogelijk alle hindernissen te overwinnen. Eén van hen zij wer ken allen naamloos vertelde ons: „We konden iedereen de zekerheid geven, dat iedere gegeven cent aan de Vietnamese kinderen ten goede zou komen. In feite duurde alles ons toch nog te lang. Bovendien bleek al spoedig dat we veel meer geld bin nenkregen, dan voor het bestrijden van de vervoerskosten onze eerste opzet no dig was. De mensen re kenden: tweeduizend gulden vlieg kosten ver kind. maar die kinderen moesten hier natuurlijk ook verzorgd worden. Van de eerste dag hebben we erg veel belangstelling ondervonden van de Nederlandse ziekenhuizen en het on derdak brengen van de tien kinde ren. voor wie de regering toestem ming had gegeven, was al spoedig niet meer ons grootste probleem". TPEGIN FEBRUARI bracht Willebrord Nieuwenhuis. de Nederlandse cor respondent in New York voor K.R.O. en enkele Nederlandse bladen, een bezoek aan Vietnam en hij ontmoette daar in het frontplaatsje Quinhon de Nederlandse chirurge dr. Elise Wij nen. die al vele jaren daar een moe dige strijd voert tegen de trieste oor logsgevolgen. Het ziekenhuis van dr. Wijnen had let terlijk gebrek aan alles. Het werd door Terre des Hommes geadopteerd en een gestadige stroom medicijnen en medische apparatuur vindt nu al sinds twee maanden zijn weg naar het frontziekenhuis. Half mei brak voor 32 Vietnamese kin deren de grote dag aan. Zij werden in een vliegtuig gezet en z\j vlogen naar Europa. In de nacht van 20 op 21 mei kwamen zij op het vliegveld van Genève aan. Tranen jyE MENSEN die de aankomst mee maakten. kunnen er slechts met tranen in de ogen over vertellen Ondanks alle verhalen over Vietnam is het voor de in vrede en welvaart levende Europeaan zo moeilijk te be grijpen hoe kinderen terecht komen die van hun geboorte af in oorlog hebben geleefd en die vaak al vóór hun geboorte door oorlogsgeweld voor het leven werden verminkt. De kinderen werden in Zwitserse kin dertehuizen opgenomen, waar zij een quarantaine ondergingen. Over en kele weken is deze quarantaine voor bij en dan zullen de 32 kinderen uit zwermen over geheel Europa, waai overal mensen klaar zullen staan om hen wellicht voor het eerst in hun leven te laten voelen dat er voor hen wordt gezorgd. 1/IER VAN deze kinderen zullen Leiden komen. Men weet nog niet welke kinderen, want in Zwitserland wordt zorgvuldig nagegaan in welk land een kind met een bepaalde ziek te, verwonding of afwijking het best geholpen kan worden. In ieder geval komen de eerste t>i< naar Leiden, om hier voor het eerst van hun leven in vrede en geborgen heid te leven. Prof. dr. A. G. Brom, het hoofd van de chirurgische afdeling, zei: ..We we ten nog helemaal niets van de kinde ren, die komen. Ik weet wel, dat dr. Hahn in Zwitserland een oud leerling van mij zich met d" selec tie in Zwitserland bemoeit. Dit geeft mij goede hoop, dat we de kinderen zullen kunnen helpen. In ieder geval zijn ze hartelijk welkom POLITIENIEUWS LEIDEN Gistermorgen om acht uur is de 60-jarige vuurwerker J. Riet kerken tijdens werkzaamheden bij de Ned.' Electrolasch Mij aan de Zoeter - woudseweg met de linker voet onder een kantelende stalen bint geraakt. De EHD bracht de man. die o.m. een die pe vleeswond aan de enkel had, naar een ziekénhuis. „Jongens" hebben gisteren het bermgras langs de spoorlijn Heren singel in brand gestoken. De brand weer moest er met de nevelspuit heel wat water tegenaan gooien. Bij een controle op de naleving van de drankwet is gisteren een Leid se snackbarhouder geverbaliseerd, omdat hij een voorraad van 209 fles sen bier had. Omstreeks acht uur is de 65-jarige mevrouw M. de Haan op het LFC-ter- rein door de warmte bevangen en be wusteloos geraakt. De EHD vervoerde haar naar huis. Omstreeks tien uur raakte de heer P. ten Broek, tijdens werkzaamheden bij de SLF aan de Langegracht. even eens buiten kennis door de warmte. Ook hij ging naar huis met de EHD. Om twintig over acht is gister avond de 40-jarige mevrouw A. Fran se bij LFC door de houten tribune ge zakt. Zij kreeg een diepe vleeswond aan het rechter onderbeen, die door LFC-EHBO'ers is verbonden. Haar man zorgde voor transport naar huis. LISSE De Lisserbroekers hebben de langste tijd over de krakende brug over de ringvaart gelopen. De hoofd ingelanden van de polder hebben al thans geld tot een bedrag van f 600.000 gevoteerd voor een nieuwe brug. Het wachten is nu op de nodige vergun ningen. 1 TOT 30 WOORDEN 'l.— - ELK WOORD MEER 0,12 Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in reke ning gebracht Bewijsnummers (alleen op verzoek) 30 cent. radio- en televisieapparaten is reeds een begrip, 's Och tends gebracht, 's avonds of Personeel gevraagd Gevr. winkelmeisje of be diende. 's Maandags vrij. Slagerij D de Roode. Mors- weg 98 Tel. 23174. Gevraagd ten kantore van notaris M. P. Kaptein, Ra penburg hoek Scheepma- kerssteeg 2 te Leiden. Tel. 20614, meerderjar. typiste. Zoekt u tijdelijk werk? Bent u vier weken of lan ger beschikbaar, kom dan bij Hoogovens IJmuiden werken. Bruto weekloon in ploegendienst f 171,-. Leeftijd 23 tot 50 jaar. Op zegging uwerzijds per dag mogelijk. U kunt direkt be ginnen. Melden: Hoogovens IJmuiden .Buitenhof' (tel. 02550—6611. toestel 40CMJ). 0 N.V. Conf. fabriek Gebr. de Weerd. v. d. Werffstraat 7a, Leiden, tel. 30390. heeft op haar japonnenateliers plaats voor ervaren en aank. modinettes. Pers. soil, tot 's avonds 6.30 uur. Personeel aangeboden Beschaafd meisje 15 jaar. zag zich graag geplaatst in een gezin met kleine kinde ren. alleen voor de maand augustus. Speciaal voor op pas. voor strand enz Br onder no. 9555 bur. blad. Te koop aangeboden Voor pa tuingereedschap. Een spade vanaf f 4.95 of een hark vanaf f 2.70. Schof fels vanaf f 3.25 compleet, graskantstekers vanaf f 3.10 Bamboe bladhark f 0.99. Schrepels, verplantschopjes. klauwtjes. Volop kleinge- reedschap Vlieland. Nieu we Rijn 50. Voor pa een heggeschaar. Voor zwaar werk. goed ge reedschap. Bekende merken. In vele prijzen. Apart mon- teerbare graskantsnijder f 24 Vlieland. Nieuwe Rijn 50. 0 Voor .pa een tuinspoeier Een goede al voor f 4.95. Het nieuwste voor f 22.50. instelbaar voor 3 verschil lende oppervlaktes en be weegbare staalpijp. Tuin slang. haspels. klemmen, koppelingen. Vlieland. Nieu we Rijn 50. Te koop fraaie 8 armigc elektr. kaarsekroon. Italiaans hout snijwerk. Nachtegaal laan 13. Leiden. Tel. 51321 Te koop: groot woonhuis, leeg te aanvaarden. Bata- venstraat 23. Katwijk. Stalen schrijfbureaus, slaapkamers met 3- en 4- deurskasten. litsjumeaux, toilettafels, salontafels, com plete huiskamers, tv-tafels hang- en spiegelkasten, schrijfbureaus. tuimelledi- kanten. Gebr. Pluym. Hooi gracht 51. Tel. 25955. Woens dags gesloten. 0 Elektronische klavier instrumenten. Meer dan 10 vooraanstaande merken in verschill. modellen steeds in onze toonzalen voorradig» O.a. Philicorde. National. Solina. Eminent. Ri-Ha Pa- rie. Thomas. Lipp en Ham mond. R. v. d. Burg N.V.. Piano- en Oreelhandel Arn hemsestraat 8. Amersfoort Tel. 03490—13877. m SDeciale aanbiedine koel kasten en diepvriezers. Div: merken. De Radiobeurs. Hogewoerd 27. Leiden. m Aanc vonwkampeerwa- e-cn. Hollvday de Luxe. Tn zeer eopde s^aat. Lange- vaart 34. Rijnsburg. Geef Uw gevel een cor sage met een bloembak uit Griffioen's tuincentrum Vol op perkplanten en bloem- bakplanten Div. bloembak- haken en prima potaarde. Onbetwist de bloembakken- specialist. Leidseweg 520. Voorschoten «waar de vlag gen wapperen) 0 Onze 24 uur service op uiterlijk de volgende dag Uw toestel gerepareerd re tour. Radio Plein 16. Vijf Meiplein 16 tel. 25100 Leiden 0 Koelkasten-show 12 di verse merken vanaf 248,- per stuk (130 ltr met groot diepvries vlak). Gespreide betalingsmogelijkheid. Radio Plein 16. Vijf Meiplein 16. Leiden. Tel. 25100. 0 Singer zigzag naaimachi ne v.a. 345.-. Overjarige elektr. naaimach. v.a. f 155 Gebr. handnaaimachines v.a. 45. Volledige Singer-ga- rantie op al deze machines biedt u alleen de Singer Maatschappij N.V., Bree- straat 21. Leiden. Tel. 01710- 30568. na zes uur 01761-5097 Haarlemmerstr. 73 teL 22109 0 Singer-koelkasten vanaf j 298,-. Singer Mij. N.V Breestraat 21, Leiden. Tel. 30568. na zes uur 01761-5097 Haarlemmerstr. 73. tel. 22109 0 Windschermen 4 x 5 m. compleet, effen en geruit vanaf f 17.95. Sporthuis v.d. Staay, Botermarkt 28. Haarlemmerstraat 287. Tuinstoelen v.a. f 11.50 Sunny seat e.a. Sporthuis v. d. Staay. Botermarkt 28. Leiden. 0 T-V. defekt? Ruil dat oude ding voor 250.— bij ons in en wordt de trotse bezitter van de nieuwste 59 em. Blaupunkt automatic 1966 van 986.— voor 736.— Topservice, Hogewoerd 130 0 Superstereo radiogramm. meubel. Een juweel in vorm en klank 888.— Inruil radio 200.— U betaalt slechts 688.Topservice. Hogewoerd 130 0 Ongelooflijk: Radio gramm. meubel in donker of wortelnoten uitv. 468. Inruil oude radio 100. Keus uit 10 modellen. Top service. Hogewoerd 130 kanten. Gebr. Plnym, Hooi gracht. Tel. 25953. Woensdags gesloten. 0 De Radiobeurs. Speciaal zaak voor alle --adio TV-. en serviceonderdelen, tran sistors. buizen. batterijen, universeelmeters Hogewoerd 27. tel. 26029. 0 De Radiobeurs. Bij aan koop autoradio gratis inbou wen Grote sortering auto antennes en accessoires Ho gewoerd 27 Tel 26029. De Radiobeurs. Grote sor tering transistorradio's. 6 transistorradio's v.a. f 29,75 Half jaar garantie. Hoge woerd 27 Tel 26029 Speciaal adres gebruikte bandrecorders. Philips. Grundig. Aristona enz. Alle soorten radio's, transsistors salonradio's. T V. apparaten. Alles met garantie. Nieu we Rijn 60. Fraaie gebogen porcelein- kast enz. mahonie lader? kastjes met beslag, secre taires. mahonie stoelen ta fels. bijzettafels, ladenkas- ten. gebeeldhouwde antieke kisten, klokken, pendules zonnewijzer, fr. eiken kabi net. Nieuwe Rijn bij hoek Hooigracht Tel. 22150 Woonark te koop. f 6500 Tnd.: kamer, keuken, toilet 2 slaapk. Licht aanwezig Kaarl trfexvaart w.a. ..Gerdi' Noordwijkerhout. B.g.g 02530—32!«j. Mooi kinderledikantje f 10. Nachtkastje of speel goedkastje f 3.- Wasteil en waskit f 10. Prima eiken tafel lang en smal f 7,50. Tafelkleed pluche, eiken schemervoet en kap f 12.50. Twee ronde salontafeltjes. 2 stoelen losse zitting. Tol straat 15. Voorschoten. Hal te Verredepark. 0 Te koop aangeb. Buiten wonen. 3 km. van station Woerden. Woning (bouwjaar 1963) met voortuin, grote achtertuin en schuur. Bev. doorzonkamer, gang. keuken w.c., 3 slaapk.. douche en zolder, f 32.000 k.k. Br. on der no. 9556 bur. blad. 0 Te koop aangeb. Klein stalen kajuitbootje met b.b. motor, f 3250. Tel. inl. 01724 —362. Zaterdagmarkt. Ter Ken nismaking. Onze bekende heren net sportgoed f 2,98 nu f 1.98. Heren flanellen dubbele borst 4.98. nu 3.98 Lange onderbroeken er. borstrokken 2,98. Nieuwstr. hoek Hooglandse Kerkgracht 0 Zaterdagmarkt. Speciale aanbieding voor Vaderdag. Een automatische heren pa raplu 19.95 nu 12,50. Zeer grote badlakens 10.98 nu 6.09. Heren zakdoeken. En nog veel meer. Nieuwstraat hoek Hooglandscr.e Kerk gracht. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Geef vader onze bekende su per wit rib heren sport goed. Het goed dat zo mooi blijft in de was 1.98 nu elk tweede stuk 99 cent. Nieuw straat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. 0 Zaterdagmarkt. Geef va der zo'n leuke net heren sporthemd. korte mouw, 9.98. Nu alle kleuren. 5,98 Grote badlakens 2,98 nu 2 stuks vijf gulden. Nieuw straat hoek Hooglandsche Kerkgracht. Japie. Voor pa een grasmaaier. Alle wereldmerken hand motor en elektrische gras maaiers. Vanaf f 37, de hand maaier op kogellagers. Mo tormaaiers worden vrijblij vend gedemonstreerd. Vak kundige voorlichting door jarenlange ervaring. Vlie land. Nieuwe Rijn 50. Te huur gevraagd Kamer gezocht voor heer alleen. Bij voorkeur in het Centrum. Br. onder num mer 9554 bur. v. d. blad. 0 Dame zoekt ongem. ka mer zonder pension in Lei den b.b.h.h. Br. bur. v. d blad onder no. 9522. 0 Leerling Leidse Analis- tenschool wil graag per 1 sept. een kamer huren. Mej M. Kaashoek, Plantsoen 9 Tel. 23996. Auto's en motoren Te koop aangeboden in prima staat verkerende skelter met motor. Vraag prijs f 275. Te bevr. 's avonds na 7 uur bij G Schouls Jr Kanaalweg 177. Leiden. Bromfietsen tijdelijk ook nieuwe met flinke korting. Alle merken gebruikte bromfietsen en rijwielen, v. d. Mey. Middelweg 30. Lei den. Centrum. Te koop van le eigenaar Renault R.L. 1962. K.m. stand 42.000. met garantie f 1750. Financ. mogelijk. Gerard Doustraat 10. Hazerswoude (dorp). Tel. 01728-510. Te koop Morris Minor 1000. Eind 1959. I.g.st.. van Galenstraat 20, Noordwijk. Tel. 3429. Opel Caravan 1960. Door rijksinstantie goedgekeurd. Nieuwe banden. Benz. ver bruik 1 12. Zeer goede vakantie-auto. Vraagprijs slechts f 1450. Financ. <2 jaar) met bijzonder kleine vooruitbetaling mogelijk. Tel 32280. Leiden. Opel Record 1960. Twee kleurig. I.z.g.st. Benz. verbr. 1 12. Geen olieverbruik. Elke keuring toegestaan Vraagprijs slechts f 1550. Tel. 32280. Leiden. Daf de Luxe 1960. Zeer goed vakantiewagentje van zeer weinig geld. Benz ver bruik 1 :16. Keuring toege staan. Financ. evt. zonder vooruitbetaling mogelijk. Tel. 32280. Leiden. 0 Autorijschool Remmers waal. Gedipl. en erkend VAMOR en BOVAG. Utr Jaagpad 16A. telef. 21966 Voorschoten. Essenlaan 5. Telefoon 3924. 0 Kreidler-Florett brom fietsen en 50 cc motoren. Topkwaliteit, dus, waar(de) voor Uw geld. Off. dealer: Motorhandel J. J. v. d. Geest, Pieterskerkgracht 6 (achter Trianon-theater). In ruil. Financiering. VERKOOP VAN VRIJDAG en ZATERDAG 150 RESTANT FAUTEUILS MET 10 TALLEN GULDENS VOORDEEL 'NU 25.50 p.m. in 6 dessins CHENILLE SPREI 1-persoons NU 14.90 2-persoons NU 18.90 B.m KAPTAFELS met 3-delige spiegel NU 49.50 SLAAPZAKKEN 1000 gram. Acryl in 3 kleuren NU 26.90 ROTAN FAUTEUILS per stuk 11.90 2 STUKS 20.— SLAAPZAKKEN 1200 gram Acryl NU 29.50 POLY KUSSENS NU 3.98-4.98 HAARDBANKJES in 10-tallen kleuren NU 9.90 1500 M2 EIGEN MEUBELTOONKAMERS HAARLEMMERSTRAAT 196-198-200-202-256-258 0 Kreidler-Florett, Peugeot. Magneet bromfietsen èn goede service bij Motorhan- i-theater)Inruil, Finan ciering! 0 Peugeot en Magneet bromfietsen, volautomatisch! Reeds vanaf 399.Off. dealer: Motorhandel J. J. v. d. Geest, Pieterskerk gracht 6 (achter Trianon- theater). Inruil. Financie ring! 0 Kreidler-Florett de spor tieve bromfiets voor jonge mensen, die een zorgeloze vakantie wensen Fr. R. v d. Berg, Zijlsingel 91, Lei ien. 0 Hij loopt weer puik met onderdelen van Struik. Dus voor ai uw motor- scooter- en bromfietsonderd naar T. Struik. Groenesteeg 3. 6 en 8 Tel 22026 0 10 rijlessen voor I 47,50 Losse lessen l 6.50, Fonkel nieuw lesmateriaal. Gedipl instructeurs. Bondsautorij- schooi „De Centrale' Tel 01710-24600. D.g.g. 22287. Alphen a d. Rijn: Raadhuis straat 267 Tel. 3764 Noord- wijk Binnen: Douzastraai 22 Tel 3791. Katwijk aan Zee. Rijnmond 103. Telel. 3765: Sassenheim: Hoofdstr 171 Tel 7246 0 Voor autoplaatwerk naar Blonk's Autobedrijf. Nieuw straat 33—41, Leiden, telef. 30600. 0 Austin A 40 Countryman B.M.W. 250 cc. Paramaribo- straat 119, Leiden. Vakantieadressen O Zomerhuis te huur, ge legen aan de Bodegraafse Mei t.o. de Nieuwkoopse Plassen. Alles aanwezig. Roeiboot voor het huis. Pr. 125 p. w. Zeer geschikt voor visliefh"bbers Telef. '23612. 0 Salonwagen te huur in het recr. centrum „Het gro te Bos" te Driebergen. Van alle comfort voorzien. Nog vrij in de maanden juni. begin juli en de laatste 14 dagen van aug. en sep tember. Tel. 23612. 0 Weg. benz. omst. te koop aangeb. een i. pr. st verk. 2-klaviers pedaalorgel, merk „Pedalion". Uitst. geschikt voor orgelstudie in de huis kamer en voor gebr. in kl zaal. Ieplaan 90, Den Haag. Tel. 070-336129. 0 Te koop 1 middenstands woning te Zwijndrecht, Dr. Plesmanstraat 42, 1 woning te Slikkerveer. Jhr. Groe- ningh van Zoelenstr. 7. Be leggingspanden te Rotter dam. Heer Nicolaasstr. 6-3 Bruto huuropbrengst f5400. Bungalow te Mijnshcrcnland. Laan van Moerkerken 82. Woonpand te Dordrecht. Havenstraat 17-19 Midden standswoning met garage te Zuid-Beijerland Arend v.d Graafstr. 13. Stukje woeste grond in de Drunense Dui nen. ideaal voor eigen cara van 1800 m2. Inl. G P. 't Jong. tel. 01865—402. M. A de Vreugt. tel. 01806—3240 0 Sportschool de Vries. Conditietraining voor dames en heren. Geeft u zich nu reeds op voor conditietrai ning in het nieuwe seizoen. InL tel. 42598 of Uiterstegr. 136 Leiden. 0 Goed tehuis gezocht voor zwart katertje en een grijs poesje. 9 weken oud. zin delijk. Te bevr. Nachtegaal laan 13, Leiden. 0 Tieners, tieners, tieners, tieners, tieners, tieners, tie ners, tieners, tieners, tieners kopen natuurlijk hun tie- nerkleding bij de tienerspe cialist van Delft. Steenstraat 0 Kampeerders. Bezoekt dagelijks van 9—6 uur onze campingshow. Bij ons koopt u altijd beter en voordeli ger. Natuurlijk weer bij kampeerparadijs van Delft Steenstraat 45. Onze zaak is 60 mtr diep. 0 Nog nooit gekampeerd? Laat U zich dan eerst vrij blijvend voorlichten door één onzer kampeerexperts Wij geven ook inlichtingen over campings in Frankrijk. Spanje, Joego-Slavië Na tuurlijk weer bij kampeer paradijs van Delft, Steen straat 45. 0 Tieners. Wij zijn en blij ven de specialist bp het ge bied van tiederkleding en wij hebben de complete col lecties van Wrangier. Lee, Levi. Straus spijkerbroeken en jacks. Natuurlijk weer bij sporthuis van Delft. Steenstraat 45 0 Kampeerders. Verhuur zonder borg van nieuwe dubbeldakstenten met inge naaid kuip-grondzeil Nieu we bungalowtenten, kook- apparaten. Kampeerparadijs van Delft. Steenstraat 45. Bondstentenverh A.NW.B. 0 Kampeerders, kampeer ders. kampeerders, kampeer ders, kampeerders, kampeer ders. kampeerders kopen na tuurlijk hun kampeeruitrus ting bij kampeerparadijs v. Delft. Steenstraat 45. Par keerruimte aanwezig. 0 Markiezen Rolschermen AL Jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melcheirs Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo, Juffermanssbraat 35, Oegst- geest. Tel. 01710-53105 0 Huisjestenten, tentdaken, onderdelen v tenten, fiets tassen. regenkleding, auto- en scooterpalkeerhoezen. Brusse Zeilmakerij. Middel weg 32 bij Kaasmarkt, Lei den. Tei. 25307. 0 Let u even op! Vooi een mooie degelijke coodschao- pentas. weekeind lt s school tassen portefeuilles, porte monnees enz Voor alle re paraties ook aan lederen kleding naluur'iik naar Stouten s lassenhuis, L.an.ee Mare 71, Leidea Telefoon 23680 „Rosinc" geeft de hoogste prijs voor goud zilver en juwelen Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstr. 16. Tel. 26854 0 Kostuums. Omvangen de nieuwe voorjaarscollectie in Terlenka-Trevira enz. f89,-. f 99.-, f 129,-. f 149,-, f 169. Leune. Janvossensteeg 67! tel. 22415—32256. Regenjassen voor aames en heren. 139.-. f49.75. f5y.50 f79.-. De nieuwste modellen en kleuren, fa. Leune. Jan vossensteeg 67. teL 22415 en 32256 Koiberts. De nieuwste dessins f39.-, f49.75, f62,50. f 69.50. Terlenka-! eken f27.50 f35.-, f39.- 149.75. Grote sortering. Leune, Jan vossensteeg 67. tel. 22415 en 32256. 0 wy verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa, Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk. Ook morgen brengen de Koeriers weer veel nieuws Over gesproken n BIJ ONS KEUZE UIT MEER DAN 100 SOORTEN NATUURLIJK BIJ HAARLEMMERSTRAAT' 172-174-179 MIDZA e Ernstig gewonL WOUBRUGGE Op het kruijw van de Provinciale weg en de P ambachtsweg is gistermorgen r kwart voor acht een ongeluk gebrf1 waarbij de 25-jarige mejuffrouw?' Hoogenveen uit Woubrugge ernstig wond raakte. Zij wilde met haar bromfiets i afslaan, en werd daarbij gegrj. door een tegemoetkomende persof auto bestuurd door de 25-jarige K juffrouw A. Broekhuizen uit Rij» terswoude. Mejuffrouw Hooeveen 1 •met een zware hersenschudding L ■het Academisoh Ziekenhuis gebracht. Vanmorgen was zij nog steedi wusteloos. Markt- en visser ij berichten Vil KW 121—36, KW 15—16. Prijze haring klein 150—191, groot 171—190. SCHEVENINGEN BlnnengeH pen van donderdag. 9 juni, 7 u dag 10 juni. H.M.S. Sneek, 8.12 H.M.S. Wal 9.00 H M.S. Norton, 9.04 H.M.S. Uptor H.M.S. Wolverton, 18.05 SCH l'~ 40. 24.00 GO 2. Vrijdag: 0.15 GO 8 0.50 OD 10. 1 00 GQ 22, 1.00 AI I.05 GO 5. 2.20 SL 11. 2.50 GO 9. 10. 3.20 GO 10. 4.05 ARM 4. 4.25 Su porter. 4.35 SCH 74. 4.40 SCH 47 4.50 ARM 21. 5.05 GO 26. 5.06 OI 18. 5 15 ARM 27. 5.20 SCH 62. 5 3 TH 46. 5.50 SCH 67. 6 00 SCH 132. 7 00 SCH 44. 7.00 GO 15 7.15 SL GO 7. SCHEVENINGEN. 10 Juni Tota de markt: 195 kisten haring. 100 k' beljauw, 1100 kisten schelvis 1( wijting. 710 kisten schol. 90 kistei 65 kisten diversen. 24.530 kg tong t 780 kantjes haring. IJMUIDEN. 10 juni Besommingei 201—1010. KW 196—5820. KW 221—616 165—1530. KW 51—1820. KW 178—143 225—7520, KW 69—660. KW 66—1830. KW 117—9800 KW 222—2466 Prijze II 34—15. schar 14—1050. makreel 39—33. kl m schol 30—20 kl vis I 22—21, kl II 29—17. wijting 26—1 gul 32—23. midd 25—21. kl 20—15. P k kg: gr kabelj 192—80, Aanvoer 5100 IJ Maif- KATWIJK AAN DEN RIJN 9 jtl Groenteveiling: waspeen Al 310—560, 4 —480, BI 680—1020. B2 130—230, bost 33—37. sla I 12—16. II 4—6. slauien I spinazie 25—38. radijs 22—23 petersel 9. krulpeterselie 79. krulpeterselie I* selderie 9—20. aardbeien per doosje vil gram 62—67. Aanvoer waspeen 46.000 01 LEIDEN, 10 Juni Kaasmarkt: aanr partijen Goudse en 4 Leidse kaas: na Goudse extra kwaliteil liteit 3.70—3.80. Leidse 3.66 Handel stug. vanaf r KEUZE UIT MEER DAN Ee HAARLEMMERSTRAAT 172-174-179 MIDZA

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4