Weekagenda Leiden heeft er „iets moois" bij Derek Flint neemt James Bond heerlijk in het ootje 3 Sproeiverbod in Leiden, Oegstgeest en Valkenburg Studenten ook blij met Jeroensbrug VAINI Hl SCHUDELS CITROEN Over 3 maanden nieuwe leiding U TEGEMOET. DE ZOMER STRAALT slechts één dag hoW.e pril» LEIDEN klEUWE leidse courant VRIJDAG 10 JUM 1966 DUBBEL GESTOOKTE Vrijdag Prytaneum. Rapenburg 6. 8 uur: Roel «n Duin spreekt over de provobeweging, penbare bijeenkomst belegd door Dliteii. Antoniusclubhuis. 7.30 uur: leerlingen- Jtvoering Leidsch Muzieklyceum. Zaterdag (11 juni) Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist ereniging: wandelen in bossen rondom i-lunteren. Rapenburg 10. tienersoc 't Veneer en 1-fcc De Spil. naar Rotterdam Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen itheek D. C. Kok, Rapenburg 9. te! .07. Op zaterdag 4 juni is in Leiden tor spoedeisende gevallen, s morgens 11 an 8 tot 12 uur bovendien geopend: jotheek Tit HuId der Mensheid. Hooi- d -acht 48, tel. 21060. Apotheek R van Breest Smallenburg ikU Leiderdorp en apotheek Voorschoten id jn de gehele week geopend. >t De Oegstgeestse apotheek is op zondag id juni gesloten van 8 uur tot 24 uur. De avond- en nachtdienst van De Oegstgeestse apotheek is op zondag reek waargenomen door apotheek D Kok. D ok tersdie nat It Dokter De Bruijne, Hbgie Rijndijk 19, dokter Van Leeuwen, Haaig- :e eg 60, tel. 26509: dokter Veldtoirijzen, De i- lat de Kanterstraat 35, tel. 20617; dokter iter, Fruinlaan 11. tel. 31337; dokter f» an Genrt. Plantage 14, tel. 22538; b.g.g. ktenstelefoon 22222 Films Camera '2.30, 7 en 9.30 uur): De man verdwijnen moest (14 jaar). 5. Lido (2.30, 7 en 9.15 uur)Call girls van jpenhagen (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur)Derek Flint 4 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De ver- Atlantis (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Lady L jaar). R Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Nog wat Jjtuws, Pussycat? (18 jaar). Tentoonstellingea De Lakenhal: grote zomertentoonstel- Gabriël Metsu 'van 224 juni tot september open 10 tot 5 uur. zon- igs 1 tot 5 uur). Museum Volkenkunde: grote zomerten- onstelling „De mens van toen" (tot eind ptember open van 10 tot 5 uur. ndags van 1 tot 5 uur). Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11: hilderijen van Jacob Rits van Kooten ot 16 juni). De Lakenhal: tentoonstelling t.g.v euwfeest Mij. Ned. Letterkunde, van tot en me' 12 Jund Wanvessensteeg 59. De Ruif: aquarel- p en tekeningen van H J Slijper mei tot en met 10 juni WASSENAAR kunstzaal Beuff Hof- n 7: tentoonstelling aquarellen var E. Roodenburg en keramiek van AL van Mourik. van 6 tot en met 23 jun: g. 10 tot 17 uur. ook op dinsdagavono n 8 tot 10 uur Maandag rOGRSCHOTEN Kasteel Duiv «■de. 8.30 jur: Kamermuziek m.r Ellen McGilIavryJaap Spigt lit-klavecimbel)Werken van Bach, zart. Handel en Vivaldi. 'EN HAAG Goede-Vrijdagkerk. Huldigmgsconcert M. Mormi- Idam m.m.v. Die Haghe Sanghers en ian.Sdimitz, orgel. Dinsdag Bteesn-aal 19. 7 tot 8 uur: spreek uur christelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- mds Nederlandse Gemeenten Station, 7.30 uur v.m. (van Noordwijk 7 uur): vertrek dagtocht NOR(eis)V ïeling Leiden naar Veluwe. Bezoek iethoorn, excursie poppenfabriek. De Lakenhal, 4 tot 6 uur: openbare leptie t.g.v. honderdvijftigjarig be- Kamer van Koophandel. Stationsplein. 7.07 uur n.m.: vertrek Bursie naar tuin te Warmond Korink- Nederlandse Natuurhistorische •enig mg. èadagehoorzaal. 20 uur: Leids Ac- rd. Concert Jeugdkamerorkest. Ne- fends Madrigaalkoor, Toonkunstor- De Stem des Voüks m.rn.v. Hillinga, sopraan, Cees Borger, nor. Hans /an der Leeuw. bas. o.l.v. _Jr.k Briër (Handel. Bach. Mozart, ydr.) )ELFT Nieuwe Kerk. 8 uür: Rien ter, orgelconcert. Woensdag S ieterskerk. 7.30 tot 7.50 uur: oecu- nisoh avondgebed. 'rouwkamer stadhuis, 4 bot 6 uur: ji ing sociaal raadsman lil leempark, 7 uur n.m.: .excursie Tuin- m Plantkunde. Verzamelen om ur aan het einde van Mariën- iat t.o. watermolen aan de Zwei- NV DE CONDOR DISTILLEERDERIJ - l E IDF N Transportleidingen kunnen het niet aan LEIDEN Voor onbeperkte tijd is de inwoners van Leiden, Oegstgeest en Valkenburg, die direct door de N.V. Leidsche Duinwater Maatschap pij van leidingwater worden voor- jzien, een sproeiverbod opgelegd, krachtens de leveringscondities. Het louwburg. 8 uur: Sempre Avanti .Daar moet je een vrouw voor blijspel '-an Terence Dudley. "DEN HAAG: Koninklijke Schouwburg, uur: Nederlandse Operastichting Alberto Er ede met ,.Le Pescatri- in Haydn. kede-Vrijdagikerk, 8.15 uur: Klaas it, orgel. Jpervluchttheater Zuiderpark, 2 uur: gdtoneel „Het geheim van de oude ten". 'oppentheater Guido van Deth. Nas- Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: ,,De ikgsdochter en het tovermannetje". Oppentheater FVank Kooman. Gali- traat 2a: 2.30 uur: ..Manus de vogel- sdhrikker", LEIDERDORP Groene-Kruisgebouw ur: lezing met dia's door de heer Bicker Caarten over windmolens «1 O.) 3. 7.15 tot (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Met liet doorknippen van een kleurig lint stelde wethou der C. J. Piena gistermiddag om half drie de vernieuwde St. Je roensbrug open voor al. het ver keer, dat ruim anderhalf jaar de oeverbinding over de Vliet aan het Rapenburg heeft moeten missen. Hij werd hierbij geassisteerd door een studente uit een naburig stu dent ehu is. Melan ie Kramers, die hem op een met de Leidse sleutels versierd kussentje een schaar overhandigde. Samen met haar studiegenoten had zij die morgen ook de helderwitte brugleuningen opgetuigd met groen lover en oranje strikken. Dit als dankbaarheid, dat nu al de herrie, die het bouwen veroor zaakte, achter de rug is. SCHOONHEID De St. Jeroensbrug is <4e tweede een reeks bruggen, die om hun histo rische achtergrond en hun betekenis in de beeldvorming van het Rapen burg worden gerestaureerd. Eerder werd de brug bij de St. Lodewijkskerk vernieuwd. Na de St- Jeroensbrug komt de Nonnenforug bij de Universi teit aan de beurt. Het Rapenburg heeft sterk aan schoonheid gewonnen door deze vernieuwingen. De vorm. waarin de St. Jeroensbrug thans -s verwezenlijkt, wijkt af van de oorspronkelijke. Vroeger was de kromming naar het hoogtepunt spitser. ongeveer zoals het smalle bruggetje over de Vliet iets meer ten zuiden van de nieuwe brug. In een nog grijzer verleden was de brug van hout. Eerst omstreeks de vijftiende tot de zeventiende eeuw ging men over tot de bouw van ste nen brugen. KADESTENEN Het bijzondere van de gisteren open gestelde brug ligt in de kadestenen, die aan weerszijden van de brug aan het Rapenburg zijn ingemetseld. De originele stenen, die dateren van 1577, werden destijds aangebracht ter gele genheid van de viering van Leidens ontzet. Thans bevinden de originele ïr: Berlijns Philbarmomisch Orkest :.v. Herbert von Kara jan (Beethoven 1 Debussy). DELFT Binnenplaats Prinsenhof, >f, 915 uur: Nederlandse Comedie met „Elckerlyc". Station 9.53 jut v.m.: excursie van Koninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging naar Leiduin bij Aer- denhout (alleen cij goed weer). Garen-markt, 8 uur v.m streekexcu-r- e naar NoorJholland (K. en O.). LEIDERDORP JaagpadDoesbrug. 30 uur: molentocht per rondvaart boot 'K. en O.). DEN HAAG Koninklijke Schouw burg. 8.15 jur: Düs6eldorfer Schau- spielhaus met .Prins Friedrich von Homborg" van zon Kleist Poppentheater Frank Koomane, Gal'i- leïstraat 2a. 2.30 uur: Manus de vogel verschrikker". Poppentheater Guido van Deth. Nas sau Dillenburgstraat 8. 2.30 uur: ..Ko ning Vip en de Kast" SCHEVENINGEN Kurzaal. 8.15 jur: Heidelbergs Koor. DELFT Binnenplaats Prinsenhof. DELFT Binnenplaats Prinsenhof. ).15 uur: Nederlandse Comedie met .Elckerlyc" Elke dag in Den Haag Mont d'Or, Scheven-ingen. Adèle Bloemendaal 1 1 Chan t e Clai- Odeontheater, 8 uur: Conny Stuart 1 André van Jen Heuvel in „Heerlijk duurt het langst" an Annie Schmidt. Theater Pepijn, tot en met 12 juni. 30 uur: Cabaret Pepijn o.l.v Paul an Vliet ..Opus 2" Theater In de Steeg. 8.15 uur 'behal- maandag): cabaretgezelschap Frans 1 Fiet Koster met Adam en Eva in rio F dur" Avond- en nachtdienst apotheken te Leiden. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdlngh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502. Op zaterdag 11 juni is in Leiden, morgens van 8 tot 12 uur. voor spoedeisende gevallen bovendien ge opend: apotheek Reijst. Steenstraat 35. tel. 20136 De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh en Blanken. Apotheek Voorschoten is op zondag 12 juni gesloten van 's morgens 8 uur >t 's avonds 22 uur. De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 12 juni de gehele dag gesloten Op 10. 11. 12 en 13 juni wordt de .-onddienst van 22 uur af en de nacht dienst van de Oegstgeestse Apotheek waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. stenen zioh in de Lakenhal. De beide 1 nu aangebrachte stenen dateren uit 1939 en zijn voor de plaat- I sin-g eerst grondig gereinigd en op- nieuw van vergulde letters voorzien. 1 De ontwerpen voor de brug zijn vervaardigd door ir. J. E. Oele van Gemeentewerken. Het werk we uitgevoerd door aannemersbedrijf fa. Gebr. Van Hees te Utrecht. gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Zeer grote keu2e. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. (Van een onzer v laggevers) besproeien van tuinen, gazons, bloem perken e.d. kan worden gestraft met een boete van maximaal 100 gulden; eventueel kan de cliënt worden af gesloten. Ook het aan en af dragen van gieters vol leidingwater wordt als besproeien beschouwd. De LDM is tot deze rigoureuze maat regel overgegaan, omdat de water voorziening in een penibele situatie i£ komen te verkeren. Er is water vol doende in Katwijk, zo deelde direc teur ir. C. de Jong ons mee, maar d« vraag naar water is te groot voor on ze transportcapaciteit. Knelpunt Het grote knelpunt op het ogenblik het watertransport van Katwijk lar Leiden. Thans moet men het nog doen met twee transportleidingen met een diameter van 500 en 300 mm. Er wordt evenwel gewerkt aan een r we leiding van Haagse Schouw i de Katwijkse watertoren. Deze trans portleiding krijgt een diameter vs -TUSSEN DE BLADZIJDEN meter. „Voor de eerstvolgende 25 jaar zijn we dan van dergelijke problemen als de huidige verlost", aldus de heer De Jong. De nieuwe leiding zal over een maand of drie klaar zijn. Aan de Kanaalweg staan twee tanks met een inhoud van resp. 3000 en 5000 m3 inhoud. Deze worden gebruikt voor de opslag van leiding water en dienen tevens als een soort weekend-buffer's Maandags zijn ze vol en in de loop van de week kan de inhoud geleidelijk aan gebruikt worden. Op het moment echter komt men aan het dagelijks bijvullen van de tanks door het grote waterver bruik nauwelijks toe. De eerste moeilijkheden deden zich woensdag jl. voor. De LDM verzocht de verbruikers via de pers niet te sproeien. Het gevolg was donderdag een meerverbruik van 1200 m3 „Als wij aan de vraag zouden moeten voldoen, zou er ruim 50 pet meer wa ter geleverd moeten worden. Daartoe hebben w(j de capaciteit (nog) niet". Ter illustratie van de situatie deze week dienen de volgende cijfers: zon dag werd er 20.940 m3 water ver bruikt. maandag 27.335, dinsdag 29.200. woensdag 30.225 en gisteren 31.412 m3. Ter vergelijking: in de ongunstigste week van het vorige jaar (15 tot en met 21 aug.) werd verbruikt: zondag 18.660. maandag 23.680, dinsdag 25.382. woensdag 25.862. donderdag 26.828, vrijdag 25.952 en zaterdag 22.320. Het komt er op aan, dat men zich by het méérverbruik beperkingen weet op te leggen in deze uitzonder lijke toestand. Vertrouwd mag wor den op het sociaal gevoel van de be woners in bovenstaande gebieden, een gevoel, dat niet groeit naarmate de controleurs van de LDM naderen, maar dat met anderen rekening houdt, voor de „gevoelige uren" van zes tot negen uur 's avonds. Op het kleine fotootje biedt Me- lanie Kramers wethouder C. J. Piena de schaar aan. De grote foto laat zien hoe kinderen van een naburige school de nieuwe St. Jeroensbriig in gesloten ge lederen veroveren: die akelige stagnatie is verdwenen. En Lei den is er een prachtig bruggetje rijker geworden. (Foto's N. v. d. Horst) Kijk in de etalages en kom dan bipnen. U ziet het in één oogopslag De zomer straalt U tegemoet uit onze collectie kleding voor vakan tie e r vrije tijd. De mannelijke gemakkelijke mode van internationale allure. En dat tegen de prijzen van ons toeris tisch goedkoopte-eiland. LEIDEN, Breestraat 150-154 KATWIJK, Voorstraat 4 LUXOR Super a geut Derek Flint, met achter zijn naam bescheiden („eerste klas, zesde dan') is beslist de man 'Wttar elke geheime dienst ter wereld naar zit uit te kijken. Hij is niet alleen zelf super, maar alles in de hele film is buitenge- woon super: het vrouwelijk gezel- schap (bijzonder veel figurerend i vrouwelijjk sdhoon): zijm werktui gen, waaronder een aansteker, die 82 wapens zou herbergen en een horloge dat zijn hart weer inscha kelt als hij dat even heeft afgezet om een dutje te gaan doen! Ook de entourage is met een dui delijke persiflage op James Bond grootser dan groots. De figuren heb ben aMemaal iets „karikaturaals" en zelfs zij, die gekomen zijn om een 9pionagefilm-zonider-meer te zien. kunnen op deze figuren onmogelijk boos blyven. James Coburn heeft de hoofdrol, beslist géén sinecure, want van hem wordt verwacht, dat hij constant vier (aan het eind van de film zelfs vijf) vrouwen meesleept en ervoor zorgt dat ze geen schrammetje op lopen Enfin, het zou nonsens zijn u nog •meer nonsens uit de filim te ver klappen. Het hartverwarmende is,, dat de maikers niet proberen het' publiek kolder te laten geloven, maar eigenlijk met een knipoog uitnodigen: ..Het is allemaal niet waar. maar zullen we het met zijn allen spelen?" De man die moest verdwijnen CAMERA Het F.B.I. werkt met de gegevens van een niet be staande persoon om een spionage- berrde in de waan te brengen dat zij nauwlettend gevolgd wordt. De bende ziet in ^en reclamedeskundi ge de vermeende contraspion en doet een aantal pogingen hem om het leven 'e brengen. Als dit niet ,ukt wordt de mai- tresse van de bendeleider op hem afgestuurd om zijn vertrouwen te winnen en nem in de volgende val te lokken. Ook hieruit weet hij te ontsnappen en nu .wordt hij dooi de F.B.I. uitgenodigd zijn rol nog wat vol te houden omdat dit per fect in hun spel past. Tevens ver neemt hij dat de vrouw die op hem afgestuurd is ook voor de F.B.I. werkt. Intussen is tussen hem en de vrouw een liefdesverhouding ont staan en als het de reclameman duidelijk wordt, dat de spionnen achter de activiteiten van.de vrouw zijn gekomen weten zij beiden aan hun wraak te ontkomen. Hitchcock heeft alle hem ten dienste staande middelen came ra. montage, acteurs, geluid, kleur en formaat dienstbaar weten te maken aan een vormgeving die rechtstreeks 'eidt tot de door hem ?:wenste -panning Behouden-s een enkele geringe inzinking weet de doeltreffend gecomponeerde beel denreeks de toeschouwer steeds te boeien. Hitchcock-spanning Prolongatie zo geestig verteld, dat men er zich alleen maar bij k-an verkneu kelen. Nog wat nieuws, Pussycat TRIANON In een draaikolk van gekleurd gesol met seks en beddeiakens «peelt Reter O'Toole de blauw- en kinderogige man vol ne-sex die belaagd wordt door iedere rok, die in zijn buurt komt. Samen met zijn psychiater Fas-s- bender (Peter Sellers) komt de argeloze Michael James in een op eenhoping van netelige en kolder achtige hoele-hoepscènes terecht. Michael raakt maar steeds ver strikt in allerhande door hem nau welijks gewenste affaires, terwijl hij bij zijn psychiater juist steun zoekt om tot een normaal huwe lijk te komen met zijn verloofde Carol Werner «Romy Schneider). En Fassbender wil juist zo graag eens wat. Als ook de patiënten van Fass bender hun ntrede gaan doen in Michaels leven wordt het helemaal een dolle boel van kast in kast uit en het ene oed na het andere. Het is een komedie zoals die in Amerika gemaakt worden, maar stijgt toch gelukkig wel boven haar middelmatige soortgenoten uit in momenten van ware humor, al zijn die nou ook weer niet zo dik gezaaid. De regie werd gevoerd door Clive Donner en hij heeft er een kijkspel van gemaakt dat in ieder geval geen vaart mist. en waarin de ene situatie al absurder is dan de andere. Amerikaans kijkspel)- Derek Flint kan er wat van. Callgirls van Kopenhagen LIDO Milieuschets van Kopen- haagse jongelui, die van feesten en drinken een gewoonte maken. Na dat de filmkijker op dit gebied het nodige heeft meegemaakt, komt de moraal van regisseur Poul Nyrup om het hoekje van het brede scherm kijken: die alcoholische en kwasi- amoureuze clubavonturen beteke nen niets tegenover de echte liefde Die echte liefde dan wordt bedre ven door een zekere Sören met zijn lieftallige Inge. Door het onbegrip van Inge's ouders blijft de happy-ending nog enige tijd uit. maar via een auto ongeluk komt het er dan tenslotte toch nog van. Intussen is men ook getuige geweest van een diefstal en zijn oplossing, zodat niet kan wor den ontkend, dat de regisseur zijn best heeft gedaan het een ieder naar de zin te maken. (Goedkope sensatie met een ietwat schijnheilig karakter). De veroveraar van Atlantis REX Het gebruikelijke verhaal van de geweldig sterke man, die van vele kanten ernstig wordt be laagd- maar ten slotte alle vijanden weet te verslaan Een spierballen aanbidster doet ook een duit in het zakje. (Krachtpatserij.) uitsluitend in ons filiaal te HAARLEMMERSTRAAT 25 VUA, Wedvlucht Het Oosten LEIDEN De postduivenhoudersver- eniging „het Oosten" hield een wedvlucht met oude duiven van St. Denis. Afstand 386 km. De uitslag: S. Schoeman 1. 29; P. Noppe en Zn. 2 II. 19. 23. 30; H. Scheurwater 3; F. Bouman 4, 6. 18; C. Gijsman 5. 8. 12. 13, 27. 28; D.'Koet 7. 14; A. ter Haar 9. 17. 26; J. Pauw 10, 15; K. W. Dokkum 16; Th Habraken *20; Smits 21: W. Hendriksen 22, 24; Ch d« Wit 25; J. de Wit 31.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3