ALS EREKOLONEL BIJ DE BRITTEN PREMIE SPAARPLAN Harde finale tweekamp Petros jan - Spassky Parade voor Koningin in Canterbury Steden willen geld voor recreatie Eén man perschef paleis én premier ecord-piloot neergestort Een eigen huis (met hypotheek) wordt goedkoper, want... elk jaar neemt het Rijk f 100,- van de aflossing voor zijn rekening. Boer Koekoek kwaad over boek „Koekoek" Spasski ivil gelijke stand Alarm op Schiphol voor DC-8 Nieuw record op 3000 m «NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 9 JUNI 1966 Nieuwe wintersportkleding in Oostenrijk. Dit is dan een skipalc in James Bond-uitvoering. Een glibberig kat-achtig geheel, waar- i in elk geval gezegd kan wor den dat het op zal vallen. M STRAATSBURG De Europese urgemeesters zijn van mening dat de egeringen de gemeenten geld moeten even opdat zij recreatiemogelijk- eden kunnen scheppen. Dit werd in en resolutie uitgesproken op een ver- adering in Straatsburg. Daar zijn de urgemeesters bijeen uit de landen an de Raad van Europa. De resolutie werd aangenomen na av referaat van mr. A. L. des Tom- es, burgemeester van Apeldoorn over e verantwoordelijkheden van gemeen- in op dit gebied. Als de gemeenten dit niet doen, zei j, dan zullen de burgers tijd en geld lenderen aan activiteiten, die voor de meenschap als geheel minder ge- ;nst zijn. [eeman verdacht van moord y op steward ROTTERDAM Amsterdamse re- iercheurs hebben op verzoek van de ititie te Antwerpen de 17-jarige Rot- lamse zeeman C. K. gearresteerd, zou in april van het vorige jaar in ïtwerpen de Belgische steward A. de ïtter hebben beroofd en vérmoord. i verdachte is, na door de Haagse pderpolitie voor diefstal te zijn ver- prd in het Rotterdamse huis van varing opgesloten. Hij zou hebben :end. moord op de steward werd ont dooi* diens benedenbuurvrouw, heeft twee jongemannen het huis het slachtoffer zien verlaten. Aan- hkelijk liepen alle naspeuringen od. Nu waren nieuwe aanwijzingen bleiding tot arrestatie van K. GENEMUIDEN De 22-jarige H. asen uit Genemuiden is dinsdag om leven gekomen bij een duik in het ter vanaf de zandzuiger waarop hij rkte. De zuiger wordt gebruist bij de k lieg van de vierbaansweg tussen Har- •Vwijk en Nijkerk. Het water bleek ter vTatse maar 60 centimeter diep, waai- -ïir Jansen zijn nek brak toen hij doók. —te Driewerf hoera ook voor het pint hier LONDEN Als erekolonel traditie van twee eeuwen be zocht onze Koningin gisteren „haar" Britse troepen in Canter bury: het Royal Sussex Regi ment. Ruim 250 infanteristen pa radeerden, evenals een detache ment oud-gedienden onder leiding van een brigade-generaal in jacquet met hoge hoed. Het was een warme dag en het drie werf hoera na afloop was tevens de dank voor het pint bier de man dat de Koningin aan de troep schonk. De oud-gedienden, die met hun fami lie waren gekomen, hadden de specia le aandacht van de Koningin. Later maakte zij op een „garden party" een praatje met officieren, onderofficieren, manschappen en gepensioneerden. Ook met de jongste leden van het regiment, twee vijftienjarige „jongste soldaten" die hier hun onderofficiersop leiding krijgen. De Koningin was per auto uit Lon den gekomen in gezelschap van ambas sadeur Van Roijen en andere Neder landse en Britse autoriteiten. Na inspectie en parade lunchte de Konin gin in de officiersmess. Van het vliegveld Manston vertrok zij naar Soesterberg, waar zij om tien over vijf van haar driedaags bezoek aan Engeland terugkeerde. Man met apenier toch overleden ROME Een 19-jarige Italiaan, die 31 dagen heeft geleefd met een nier van een chimpansee, is plotseling over leden. Het ziekenhuis maakte de doodsoorzaak niet bekend, maar het Italiaanse persbureau weet te melden dat hij stierf aan een aderlijke hyper- tensie die reeds voor de transplantatie bestond. De nier, zeggen de doktoren, heeft steeds goed gewerkt. De eerste transplantatie van een nier van een chimpansee vond in 1963 in New Orle ans plaats. De patiënt overleed twee maanden later aan een borstinfectie. (Vervolg van pag. 1) Enigszins huiverig stond mr. Cals ook tegenover de suggestie van de heer Boertien (a.r.) om een permanen te RVD-post op Soestdijk te installe ren. „We moeten oppassen dat we oj; die manier de figuur van „adviseur ten hove" niet door een achterdeur gaan binnenhalen, wat tot een uithol ling van de ministeriële verantwoorde lijkheid zou leiden". De regering heeft er in beginsel geen bezwaar tegen dat de RVD een vast pied-a-terre in de buurt van Soestdijk krijgt, maar de leiding zal in Den Haag moeten be rusten. Privacy Mr. Cals kon een heel eind meegaan met de opvatting van de PSP'er Lank- horst, dat het doen en laten van de leden van het Koninklijk Huis zo min moge- lijk met vertoon moet worden omgeven. Dat is troüjwens ook de wens van de koninklijke familie zelf. Die wens wordt echter maai* al te vaak genegeerd. De steeds grotër wordènde publiciteit be perkt de particuliere bewegingsvrijheid. Dat is niet helemaal te vermijden, want juist het streven van ons vorstenhuis niet boven of buiten, maar temidden ons volk te leven heeft tot gevolg, dat de privésfeer in het gedrang komt. Een reden temeer om hier waakzaamheid te betrachten. In ons staatsbestel heeft de koning er jor te waken, dat zijn privé gedragin gen geen afbreuk doen aan zijn rege ringsfunctie. Als de Staten-Generaal me- dat de koning in dit opzicht in gebre is, moeten zij de verantwoordelijke ministers daarover kunnen interpelleren. De bewindslieden kunnen zich dan niet verschuilen achter het argument, dat ze met de particuliere zaken van de koning niets te maken hebben. Die opvatting was door de heer Jongeling verdedigd, maar mr. Cals was het met de GPV'er volstrekt oneens. Hij onderkende overi gens de moeilijkheid om de juiste grens te trekken als het gaat om de vraag of het particuliere optreden van de koning het staatsbelang raakt. Dc ministers moe ten uitmaken of d't laatste het geval is, want zij zijn met de grensbewaking be last. Omschrijving Van alle kanten was dinsdag aange drongen op een nauwkeuriger omschrij ving van het begrip Koninklijk Huis ei op een duidelijker aanwijzing wie er we en niet toe behoren. Mr. Cals beloofde deze zaak nog eens in het kabinet te zullen bespreken. „De zaak is er ingewik keld genoeg voor". Maar overigens is de regering nog niet overtuigd van de nood zaak van een algemene omschrijving. „Men moet niet te perfectionistisch zijn, Het leven is te gevarieerd om het geheel in wettelijke bepalingen vast te leg gen". Het niet meer troongerechtigd zijn i; geen afdoend criterium. Koningin Wilhel- mina bleef ook na haar troonsafstand lid van het Koninklijk Huis. Er moet dus nog een criterium bij komen en daarop wil de regering zich bezinnen. Wat prin ses Irene bet: eft: over de vraag of zij nog als lid van het Koninklijk Huis kan /rouw die achter inderwagen liep aangereden ©WapRVERSHOOF De 46-jarige me- een uw G. Brandsen-Stam uit Wervers- f (NH1 is woensdagmiddag in het J atsje Onderdijk door een bestelauto gereden en ter plaatse overleden. Me- uw Brandsen liep aan de rechterzijde de weg met een kinderwagen, waar- ar drie maanden oude baby lag. De mankeerde niets. 3ARSTOW Testpiloot Joseph llker, wereldsnelheidsrecord- wjj,ider, is omgekomen toen zijn Irfighter 6000 metetr boven Ca- irnië tegen een experimentele nmenwerper vloog. Jen )e bommenwerper, een XB70A, s een van de grootste en duurste NDldg-tui{'en ter werekt Met zÜn drie- afi^®e vleugels kon hij driemaal wer vliegen dan het geluid. De be urder, de invlieger Al White, red- zich met zijn schietstoel. Zijn !ed piloot, Carl Cross, werd dood TOOIfeen de wrakstukken in de woes- Aardgasverbruik vorig jaar bijna verdubbeld GRONINGEN Vorig jaar leverde de Nederlandse Gasunie bijna zeshonderd miljoen kubieke meter aardgas aan Ne derlandse industrieën, dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 1964. Eind vorig jaar werd aan 85 industrieën rechtstreeks door de Gasunie gas gele verd. Via de distributiebedrijven werden bovendien nog 185 grootverbruikers van gas voorzien. Dit staat te lezen in het jaarverslag van de Gasunie, dat vandaag is gepubliceerd. De totale afzet, die in 1964 nog rond 1 miljard kubieke meter bedroeg, steeg tot 1,87 miljard kubieke De stijgende afzet was enerzijds een ge volg van de verdringing van cokesoven- gas en stadsgas en anderzijds van het sterk gestegen verbruik van aardgas in de gebiden waar reeds begin 1965 aard gas tegen de nieuwe tarieven werd ge distribueerd. In de zg. blokverwarming werd nog weinig aardgas aangewend om dat de geadviseerde tarieven nog onvol doende gedifferentieerd zijn. De Gasunie zal hier nu aandacht aan besteden. De ontwikkeling van de gasafzet was, gezien het feit dat de afzet van aardgas ten opzichte van 1964 met ongeveer hon- der procent toenam, bevredigend, aldus het jaarverslag. Ook het programma voor de ombouw van gastoestellen verliep vol gens het opgestelde schema. worden beschouwd heeft d». regering zich nog geen oordeel gevormd. Het was voor mr. Cals geen uitgemaakte zaak of een beslissing hierover nu wel zo noodza kelijk is. Overigens staat het kabinet op hetzelfde standpunt als waarop het kabi- net-Marijnen in 1964 stond: de ministe riële verantwoordelijkheid kan jegens prinses Irene niet meer werken (ze bestaat dus nog wel, tenzij duidelijk vast komt te staan dat de prinses niet meer tot het Koninklijk Huis kan worden gere kend). Erfopvolging De minister-president ging niet diep in op de suggestie om de mogelijkheid te scheppen een prins of prinses uit te slui ten van de erfopvolging. Naar zijn me ning zou deze zaak het beste bij een eventuele grondwetsherziening aan de or de kunnen worden gesteld. Voor het creëren van de mogelijkheid dat een lid van het Koninklijk Huis eenzijdig afstand van de troon kan doen, voelde de premier wel wat. De idee dat ieder mens, ook een vorstelijk persoon, de vrij heid moet hebben zijn eigen levensstaat te kiezen, rprak hem aan. Wanneer zich een dergelijk geval zou voordoen, zou natuurlijk èen beslissing moeten worden genomen in overleg met de koning, de betrokkene en het kabinet. Bij de replieken pleitte prof. Patijn (kamerheer in buitengewone dienst van de Koningin) opnieuw voor de aanstel ling van een vertrouwensman, die eer vaste gesprekspartner van de particuüe- secretariaten van het Koninklijk Huis i moeten zijn over het publieke optre den, de reizen en redevoeringen van vorstelijke personen. „Heeft zo'n man niet veel werk te doen, des te beter". Het werd niet duidelijk wat prof. Patijn precies bedoelde. Ook de heer Geertsema (lib.) wierp de gedachte van een speciale verbindingsman niet ver van zich, maar premier Cals bleef bij zijn standpunt. Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan dat u en uw vrouw honderden guldens kan besparen. Elk jaar kunt u op uw hypotheek-aflossingen een premie van ten hoogste 100,krijgen. Dat is een daadwerkelijke steun om tot eigen bezit te komen. Het Rijk gaat het bezit van een eigen huis aantrekkelijker maken. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan aflos sing ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20 dus maximaal f 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar f 500,aflost krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100, U mag natuurlijk ook minder aflossen, de premie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang u blijft aflossen. Hoe? Bij uw aflossing laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar Inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u tenminste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Le- vensverzekeringmaatschappijen.Spaarbanken. 'raag de gratis brochure! BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Matige prestaties in stedenwedstrijd DEN HAAG De sfeerloze viersteden- ontmoeting Den Haag, Rotterdam, Lei den en Gouda/Dordrecht, die woensdag avond in de residentie werd gehouden, heeft de paar honderd toeschouwers maar matig kunnen boeien. Aan de Haagse Zuidlarenstraat werden slechts enkele prestaties van formaat geleverd. Het enige nummer, dat enigszins kon boeien was de 1500 meter, waarop Wim van Gerven en Piet Beien een aantrekke lijk duel leverden, dat met minimaal verschil door Van Gerven werd gewon nen. De tijden mochten gezien worden: 3.54.0 tegen 3.54.1. Vermeldenswaard was ook de 7,08 me ter die de pas twee weken atletiek beoe fenende Herman Hoffschreuter (Den Haag) bij het verspringen liet opmeten. Den Haag zegevierde met 35.962 pun- n voor Rotterdam dat 34.381 punten verzamelde. Agent stal bier AMSTERDAM E^p Amsterdamse agent is gegrepen, omdat hij zondag met twee leden van de Amstelbrouwe- rij kratten bier heeft weggehaald uit de Amstel-expeditie. De politieman be taalde een gering bedrag voor het bier aan de beide medeverdachten. Eist stopzetting van verkoop DEN HAAG Boer Koekoek wil dat het boek over hem uit de roelatie wordt genomen. Maar de uitgever de heer C. J. Stolk van De Standaard denkt er niet over. Het boek staat vol onwaarheden, zegt boer Koekoek. Het hoek wordt goed verkocht, zegt de uitgever. Het boek werd geschreven door een Utrechtse student, die een gesprek van a zeven uur heeft gehad met de politicus uit Ede. Het kreeg de naam ,Boer Koekoek", en bevat behalve woordelijke citaten van de leider der Boerenpartij ook de resultaten van persoonlijk onderzoek van de jon ge auteur, die schuil gaat achter het pseudoniem K. Baartmans. De hele rel om het boek begon in Tiel. Toen de Boerenpartij daar een vergadering belegde bood een verko per boer Koekoek het boek aan. De politicus uit Ede zei evenwel dat het boek niet verkocht had mogen worden •n riep de hulp in van de politie. De -erkopcr werd door hem bedreigd en Koekoek schreeuwde de man toe: „Ik bel je baas wel op." Nu de verkiezingen voorbij zijn, heeft boer Koekoek volgens de uitge ver inderdaad van hem geëist dat hij het boek uit de verkoop neemt. Zijn reactie is: „Geen haar op mijn hoofd, ;r aan denkt ook maar één exem plaar uit de markt te nemen." Dc heer Stolk zegt dat hij de druk proeven ter beoordeling naar Benne- kom heeft gezonden, met het verzoek liefst per kerende post terug te sturen. „De heer Koekoek gaf geen asem," aldus de uitgever, „zodat we niet langer hebben gewacht dan een dag of tien voor we het werkje gingen dfukken." Laatste partij is afgebroken MOSKOU Ondanks de ineenstorting van uitdager Spasski in de vorige week beleven we in de tweekamp om de wereldtitel een uiterst harde finale. Niet alleen speelt hierbij de eer van de volledige zege of het gelijke spel een rol, bovendien z(jn zowel het prqzenfonds als een mogelijk extra-gunstige positie voor Spasski in de FIDE aan de orde. Het kan namelijk voor Spasski van belang zijn de titelmatch niet te hebben verloren. Van deze verbitterde slotfase was de woensdag gespeelde partij opnieuw een afspiegeling. grond hiervan met uitzicht op succes voort te zetten. We hebben evenwel de indruk, dat de partij vandaag zal worden hervat., ANALYSE Wit: Petrosjan, zwart: Spasski. Konings-Indisch. 24ste en laatste matchpartij. 1. d2d4 Pg8f6; 2. c2—c4 g7—g6; g2g3 Lf8g7; 4. Lfl— g2 0—0; Pblc3 d7d6; 6. e2—e3 Pb8—d7; Pgl—e2 a7a6; 8. b2—b3 Ta8—b8; a2a4 Geen effect sorteert 9. b4, wegens 9. c5. Overigens is de thans bereikte stand bekend uit een partij Bot- winnik-Smyslov '54, die als volgt verder ging: 9e5 10. La3, b6, met ongeveer gelijke stand. Spasski slaat andere wegen 9. a6a5. Aldus wordt b4 verhin derd en aldaar een steunpunt voor eer zwart paard geschapen. Dit laatste vormt een belangrijk onderdeel in de nu volgen de strategische worsteling. 10. Lel—a3 c7—c6; 11. 00 Dd8—c7; 12. Ddld2 Tf8e8; 13. Tal—cl Tb8—a8 maakt plaats voor het omspelen vai paard naar b4. 14. Tfl—dl Pd7-4}8: 15. h2—h3 Pb8—a6: 16. Kgl—h2 %7—h5; 17. £2—f4 Pa6b4: 18. Tdlfl natuurlijk werkt 18. Lb4:, ab4:; 19. Pa2. c5 voqr wit niets uit. Ook in het vervolg strandt deze wending op de daaruit voortvloeien-, de slechte positie van de witte paarden. e7e5; 19. fx4xe5 d6xe5; 20. wit moet het slaan op d4 De grootmeesters speelden een uiterst gecompliceerde Konings-Indische partij, -in de zeer moeilijke strijd om vel en invloedssferen de besluitvorming aide. Het spel werd extra zwaar door de grote hoeveelheid materiaal, die, tot het afbreken na de 40ste zet, op het bord is gebleven. Vermoedelijk heeft Spasski een licht positioneel voordeel. Diepgaande analyses zullen moeten uit wijzen of het mogelijk is de strijd op In Dordrecht reed gisteren bijzonder Canadees terreinvoer- I tuig proef. Het kan héllingen van procent nemen, trekt zich I niets van modder en drassig ter- rein aan, kortom, is een ideaal vervoermiddel voor moerassen, oerwouden en woestijnen, want het vrachtvermogen is boven dien niet gering. Niet alleen de militaire wereld, ook het be drijfsleven heeft grote belang stelling voor deze Nodwell, die in Dordt geassembleerd zal vjor- den, indien voldoende belang- stellling in Benelux- of zelfs wel in EEG-verband bestaat. d4d5 uiteraard verhinderen. 20. Te8d8; 21. e3—e4 Pf6—d7; Tel—bl mogelijk was hier 22. d6, doch na 22. Db6 richt de witte post toch weinig uit. 22Pd7c5; 23. Pc3—a2 drijft het hinderlijke paard. Niet goed was 23. Lb4:, ab4: 24. Pa2, Pa6; 25. Pb4, wegens 25. ,Da5. 23. Pb4a6; 24. Dd2—e3 Dc7—b6; 25. Pe2cl Db6a7 ingewikkeld is 25. ,Pa4:. en nu bijvoorbeeld 26. Df3, f6; 27. Pd3. P4c5; 28. De3.Pd7; 29. c5, en zwart krijgt wel heel sterk met ruim- SCHIPHOL Bela Verbeek uit Aalsmeer, met alweer in de aankomsthal: de vliegende huwelijksboot haar zeven dienstjaren een van de oudste KLM-grond- had rechtsomkeert gemaakt, omdat een rood waarschu— stewardessen op Schiphol, scheen gisterochtend moei- wingslampje in de cockpit was gaan branden. Dat lijk afscheid te kunnen nemen van al haar vrienden op betekende brandgevaar in een van de straalmotoren, de luchthaven. Er kwamen brandweerwagens en ambulances aan te Op huwelijksreis nu zelf per DC-8 met haar man. pas voor eventualiteiten. Maar de DC-8 streek veilig een employé van de Philipsfabrieken, vertrekkend neer. Op het platform togen ogenblikkelijk monteure naar haar toekomstige woonplaats Caracas, wuifde de en mecaniciens aan het werk. 27-jarige Bella met moeite haar tranen bedwingend Eindelijk na ruim 2 uur hadden zij het euvel verhol- een lang vaarwel toe naar al haar familieleden en pen en kon Bella met haar man, na een totale vertra- naar de uitgebreide schare Schiphol-vrienden, maar ling van precies drie uur, voor de tweede maal op stond een kwartier na het vertrek ietwat beteuterd huwelijksreis vertrekken... Studenten gelijk tegen ADO DEN HAAG De woensdagavond in het Nederlands studentenelftal is geëin-' digd in een gelijkspel 4—4. na eer ruststand Vooi waart studenten doelpuntten Strieker, Kramer en Thole (2). De grote uitblinker was de doelman van HW, Van Laer in het stu- 1.500 meter steeple, heeft woensdagavond in het Nijmeegse Goffertstadion met eer tijd van 8 min 33,8 sec een nieuw natio- record voor jongens gevestigd op de 3.000 meter. Het oude record stond sinds 28 juli 1963 met 8.38.4 op naam van Ton Blok van Suomi. WENEN Admira heeft woensdag avond te Wenen beslag gelegd op de na tionale beker door een overwinning in te-gebrek te kampen. 26. Pel—d3 Pc5xd3; 27. De3xd3 Td8—e8. Er dreigde 28. Le7. 28. Tbl—b2 Pa6—c5; 29. Dd3—e8 Pc5—d7; 30. De3—cl Da7—b6; 31. Tb2—f2 f7—f6; 32. Tf2—f3 Db6—d8; 33. Pa2—c3 Pd7—f8: 34. Del—c2 Pf8—h7; 35. Tf3—dS Dd8c7; 36. Dc2e2 bemoeilijkt een eventueel ,f5, wegens de kwetsbaarheid van pion h5. 36. Lg7h6; 37. h3—h4 voor zorg tegen ,,g5 en een ventiel voor da loper der witte velden. 37. Lh6f8; 38. d5—d6 Dc7—f7; 39. Lg2—h3 Lc8xh3; 40. Kh2xh3 Te8—d8. In Moskou werd deze positie als ietwat gunstig voor Spasski beoordeeld. Diens kansen op een mogelijke koningsvleu gel-activiteit werden vooralsnog hoger Hilda Slaman eerste 1 m in 54.6 dames, Hilda Slaman-Van Doorn, heeft woensdagavond tijdens internationale at letiekwedstrijden in het Charlety-stadion te Parijs de 400 m gewonnen in 54.6 sec. Bambuck won de 100 m heren in 10.2 waarmee hij het Franse record evenaar de. Tweede werd Piquemal in 10.3 en derde Genevay in dezelfde tijd. Ook op de 110 m horden werd het Franse record geevenaard, nl. door Duriez met 13.9 s. Een nieuw Hongaars record kwam tot stand op de hink-stap-sprong, waarop Ka- locsai zegevierde met 16..m. Feijenoord verloor door sublieme doelman VICENZA In de tweede ronde van de internationale nacompetitie heeft Feijenoord woensdagavond met 21 verloren van Lanerossi uit Vicen- za. Alle drie doelpunten werden in de eerste speelhelft gemaakt. Na vijf minuten nam Lanerossi de leiding met een schot van midvoor Marschi. Het tweede Italiaanse doel punt kwam uit een strafschop die door linksbinnen Demarco werd ingescho ten. Fransen maakte het enige Feijen- oord-doelpunt in de 28e minuut. In de eerste helft overheersten de Italianen, maar in de tweede helft viel Feijenoord voortdurend aan. De reser ve-doelman van Lanerossi, Terreni, die minstens zes onhoudbaar schijnen de ballen prachtig wegwerkte stond succes in de weg. Harry Bild schoot in de laatste minuten keihard tegen de paal. De terugstuitende bal werd door Kruiver opgevangen en hard tegen de andere paal geknald. Betty Stiive won nu van Gail Sherriff BRISTOL In de derde ronde van het dames-enkelspel van de tenniskampi oenschappen van West-En eeland te Bristol heeft onze landeenote Betty Stove een overwinning met 6—2, 3—6 en 6—3 behaald op de Australische Gail Sherriff. Voetbalbeker voor Standard Luik BRUSSEL Standard Luik heeft woensdag de Belgische voetbalbeker ge wonnen. De „Rouches" versloegen in de finale, die voor 40.000 toeschouwers in het Brusselse Heyselstadion werd gespeeld kampioen Anderlecht met 1—0, welke stand al voor de rust werd bf

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9