Winkelier dupe van concurrentie NW Na Oudenrijn straks ook Hoevelaken klaverblad Proefproces tegen Niemeijer Gevangene die verdacht wordl van vervalsing: vrijspraak? Belangrijk knooppunt van wegen MAN-MOTOR ZONDER UITLAATGASSEN Meisje ernstig mishandeld door jongens Oproep tot provo's: toon zelfbeheersing „Tweede woning" moet niet worden bestreden nieuwe leidse courant t dinsdag 7 juni 1966 Harderwijk^ (Van onze verkeersredacteur) Bij stukjes en beetjes wordt vorm gegeven aan de Zuider zeestraatweg, belangrijke schakel in de autosnelweg van de Randstad naar het noorden. Nadat enkele jaren geleden al het gedeelte van Harderwijk naar Zwolle in gebruik werd genomen is deze maand ook het voorlaatste stuk dat van de rotonde in Hoevelaken tot Nijkerk ge opend (lengte ongeveer tien kilometer). Waarschijnlijk in augustus volgend jaar zal ook de laatste schakel (van Nij kerk naar Harderwijk) zijn aangebracht. Voor de automobilisten zal dat een opluchting: zijn, want de „bottle neck" van de bochtige smalle as faltweg veroorzaakte regelmatig grote opstoppingen. Plannon Met de voltooiing van de Zuider zeestraatweg zal de snelle verbin- JJSStL MEER Barneveld Rolls Royce: te hoog geprijsd en geprezen Op zijn kruistocht voor beter be veiligde auto's heeft de Ameri kaanse advocaat Ralph Nader nu zijn kritiek gericht op de Britse status-automobiel, de Rolls Royce. Hij noemt de wagen „te hoog ge prijsd en te hoog geprezen". Voor een commissie van het Ame rikaanse huis van afgevaardigden gaf Nader toe, dat de wagen wel betrouwbaar, duurzaam, luxueus (én snobistisch) is, maar hij zei er bij: voor zijn geld (60.000 tot 150.000 gulden) zou een auto kun nen worden gebouwd, die tegen el ke botsing bestand is. Dat dit tot nu toe niet is gebeurd, toonde hij aan met bijzonderheden over proeven bij een botsing met een snelheid van 30 km per uur. Gratis reparaties voor toeristen in Italië De Automobielclub van Italië (ACI) heeft aangekondigd, dat er in het vervolg geen kosten meer in rekening gebracht zullen worden voor kleine reparaties en het slepen van auto's. Tot dusver werd alleen nog maar in Duitsland en Oosten rijk gratis diensten aan toeristen verleend. Italië zal zijn 17 miljoen toe risten, die jaarlijks het land bezoe ken, echter nog meer service bie den dan de twee genoemde landen. Niet alleen worden de sleep diensten gratis verzorgd, de auto kan zelfs op verzoek zonder kosten naar een op de reparatie van de wagen ingestelde merkgarage wor den gesleept in plaats van naar de garage, van waaruit men de sleep diensten verricht. De ACI, een staatsorganisatie, die over rijbewijzen en registratie-nu merborden gaat, heeft een wijdver takt netwerk van '•eparatie-en sleepdiensten, die telefonisch met elkaar verbonden zijn. In het alge meen wordt op een oproep tot de ACI zeer snel gereageerd. De gratis diensten gelden voor alle buitenlandse chauffeurs, die het grenscontroledocument, de zgn. „carta carburante", kunnen overleg gen. Dit document krijgt men, zo dra men de grens overschrijdt. De aan het document bevestigde cou pons worden door de reparateur af gescheurd. De ACI garandeert ook een kredietbrief voor grote repa raties op basis van de „groene kaart". ding tussen Randstad en het noor den echter nog niet gereed zijn. Nog verbeterd moeten worden de routes van Amsterdam en Utrecht naar Hoevelaken, er moet een rondweg om Zwolle uitsluitend voor de autosnelweg bestemde brug over de IJssel bij Katerveer komen, de weg moet Suurhoff al toegegeven. Het blijkt ook duidelijk uit de cijfers! Ondanks het Rijks wegenfonds werd in het eerste kwartaal van dit jaar aan weg- en waterbouw kundige kapitaalswerken minder geproduceerd dan in de eerste drie maanden van het vorig jaar (3.79 min tegen ƒ419 min.) voorbij Zwolle in de richting Hoevelaken zal in de West-Noofd e worden aangelegd (voor een deel al gereed), er moet een nieuwe Meppel worden voortgezet en de rotonde bij Hoevelaken moet wor den verbouwd tot een klaver blad. Pas wanneer dit allemaal is ge beurd (de prachtige rondweg om Amersfoort was er al geruime tijd) zal kunnen worden gespro ken over een snelle verbinding met het noorden. Het ziet er echter wel naar uit, dat het nog geruime tijd zal duren voordat al deze plannen zijn ver werkelijkt. Dat het werkprogram ma is vertraagd is door minister West-Oost verbindingen in de toe komst een zeer belangrijk knoop punt gaan worden. Vandaar dat men, evenals thans met Ouden rijn het geval is, hier een klaver bladconstructie gaat aanbrengen. Op dit kruispunt komen uit: de Zuiderzeestraatweg, Rijksweg 1 (naar Amsterdam), de weg naar Amersfoort en Utrecht en de langbesproken E-8 (via Apel doorn naar Twente)Aan de aan leg van deze laatste weg wordt op het ogenblik zeer hard ge werkt. De weg naar Amsterdam telt nog steeds niet meer dan één rijbaan. De Maschinefabrik Augsburg-Nürnberg (MAN) heeft een nieuwe motor ontworpen, die aanzienlijk minder uitlaatgassen produceert dan de thans in gebruik zijnde motoren. Het ontwerp heeft het uiterlijk van een normale dieselmotor voor een middel zware vrachtwagen, maar daarmee houdt elke vergelijking op. In tegenstelling tot dieselmotoren heeft deze motor (FM genaamd) bougies. In tegenstelling tot de meeste benzinemotoren geen car burateur. Bovendien kan de MAN-motor op een grote verschei denheid aan brandstoffen draaien van dieselolie tot vliegtuig- benzine Het grote voordeel van de vin ding spreekt uit cijfers: in de uit laatgassen bevindt zich slechts voor 0,065 procent koolmonoxyde, ter wijl dit percentage bij normale diesel- en benzinemotoren varieert van 4 tot 10 procent. Ook de hoe veelheid on verbrande koolwa terstoffen is kleiner dan bij andere motoren. Hoe de motor, die voor het eerst werd getoond op de jaarbeurs van Hannover, werkt, is een goed be waard gebleven fabrieksgeheim. Deskundigen geloven échter, dat de opzienbarende resultaten worden behaald door verbranding van vrij wel alle brandstof in de cilinders. De verbranding zou worden bevor derd door een holte in de zuiger, waardoor de brandstof rond de ci- linderkop gaat wervelen. Een prototype van de 6 cilinder FM-motor ontwikkelt 150 pk bij 250 omwentelingen per minuut. Op het ogenblik levert MAN alleen nog motoren voor vrachtwagens, schepen en stationaire doeleinden, maar verwacht wordt, dat in de toekomst ook motoren voor perso nenauto's zullen worden gebouwd. De introductie van de nieuwe mo tor komt juist op het moment, dat in Duitsland de laatste hand wordt gelegd aan de wet op de verminde ring van schadelijke uitlaatgassen (waarschijnlijk in juli gereed). HET PLAN VOOR DE NIEUWE DUITSE AUTOBAHNEN" Hoewel Duitsland al beschikt over 3500 km „Autobahn" (in 1950 nog 2100 km), wordt nog steeds hard gewerkt aan uitbreiding van het net. Tot 1970 zal nog ongeveer 1000 km worden aangelegd, waardoor de totale lengte 4500 km zal gaan bedragen. De kaart geeft aan waar deze wegen zullen gaan lopen. Een zeer belangrijke verbinding wordt de weg: Nederlandse grens (bij Venlo) KeulenLandau—Karlsruhe. Deze „Auto bahn" is bedoeld om de bestaande weg DuisburgKarlsruhe, die vooral in het vakantieseizoen dikwijls overvol is, te ontlasten. Samen met de bestaande weg zal een ringverbinding ontstaan, die de grote steden-concentraties van het Roer gebied tot Karlsruhe omsluit. De totale lengte van de nieuwe weg zal ongeveer 400 km bedragen (kosten: 2 miljard gul den). Voor een latere periode zijn nog tal van grote projecten in ontwerp. Zo moet er o.m. een „Autobahn" komen van het Roergebied naar de Noordzee. Voor de Scandinaviërs zal er een weg dwars door Duitsland naar Zwitserland (voor een deel al gereed) komen, waar door zij kunnen doorrijden zonder één kruising of verkeerslicht te ontmoeten. Kans of kunde? GRONINGEN De directeur van Theodoras Niemeijer moest zich giste ren voor de Groninger rechtbank ver dedigen tegen de aanklacht, dat zijn Samson (tabak)-prijsvraag een gokele- ment bevat. Dat is volgens de nieuwe wet van l januari verboden. Deelnemers aan de wedstrijd moesten de uitslag raden van een wedstrijd en een slotregel bedenken voor een rijmpje. De officier van justi tie, mr. J. Slaterus, was van mening, dat de wet overtreden was, omdat de deelnemer geen overwegende invloed kan doen gelden op de uitslag. De verdediger, mr. R. A. Vos. wilde de prijsvraag als een geheel zien. Het voornaamste deel is het bedenken van een slotregel, die door een jury wordt beoordeeld. Het eerste deel (raden van een uitslag van een wedstrijd) is alleen maar een soort toelating om aan het tweede deel mee te kunnen doen. Deelnemers kunnen zich met absolute zekerheid toelating verschaf fen tot het tweede deel van de prijsvraag door op zestien formulieren verschillende uitslagen te vermelden. De rechter, mr. Siebers, wilde in de komende acht dagen nog wat materi aal zien. Over veertien dagen zal hij een uitspraak doen. Het zal de eerste keer zijn dat de rechtbank zich over overtreding van deze wet zal uitspre ken. Vier uur bewusteloos GRONINGEN De Groningse poli tie heeft gisteren twee broers van acht tien en negentien jaar ingesloten. Zij hebben de 16-jarige Wilhelmina Lentz zodanig mishandeld, dat zij bewuste loos op straat bleef liggen. Het meisje moest naar een ziekenhuis worden ge bracht, waar zij pas vier uur later weer bij kennis kwam. De broers waren in de straat aan het voetballen. Toen het meisje door een bal aan het hoofd werd getroffen, werd ze zo kwaad, dat ze met de beide jongens op de vuist ging. Eén van die jongens sloeg haar met het hoofd te gen een muur, de andere schopte haar tegen het bovenlichaam. De vader van het meisje, die zijn dochter probeerde te ontzetten, liep ook nog rake klap pen op. Provo-raadslid krijgt l)oete van 25 gulden AMSTERDAM Het Amsterdamse raadslid voor de provo's, de 24-jarige student Bernard V. de V., is gisteren door de kantonrechter in de hoofdstad veroordeeld tot een geldboete van ƒ50,- subsidiair vijf dagen hechtenis. De kan tonrechter achtte bewezen dat de provo op 22 mei tegen het middernachtelijk uur geen gehoor had gegeven aan het polltiebevel door te lopen. De officier had zes dagen hechtenis geëist. Tegen de 23-jarige Koosje K., die een Klacht had ingediend tegen de wijze van fouilleren door de politie, eiste de officier cuie dagen hechtenis, Op ver zoek van haar raadsman werd nog geen vonnis gewezen. De zaak werd aangehou den tot 20 juni. Bernard de V. en Koosje K. waren niet de enigen die voor soortgelijke feiten terechtstonden. De 28-jarige cineast W. R. werd conform de eis veroordeeld tot zes dagen hechte nis. Het neerzetten van een versierde stoel bij het Lieverdje voor de fractie voorzitter van de ARP in de Tweede Kamer de heer Roolvink kwam de 25-ja- rige monteur C. J. K. te staan op 25 gulden boete plus een voorwaardelijke hechtenis van drie dagen. Voorzitter chr. middenstandshond: UTRECHT De middenstand tekent scherp protest aan tegen het initiatief van de socialisti sche vakcentrale, het NW, die aan haar leden textielpakketten levert beneden de winkelprijs. De voorzitter van de Christelijke Middenstandsbond, de heer H. de Mooij, uitte hierover gisteren zijn ontstemming op de jaarver gadering van de Bond van Chris telijke Slagerspatroons, waarvan hij eveneens voorzitter is. De heer De Mooij hoopte en ver trouwde, dat de beide andere vakcen- tralen tot deze stap niet zullen over gaan, omdat daarmee de wezenlijke belangen van de werknemers geschaad worden. De CMB-voorzitter memoreerde, dat er bij het midden- en kleinbedrijf meer werknemers werkzaam zijn dan het NW leden telt. De middenstand moet winst kunnen maken, dit is ook in het belang van de werknemers. Hij wees de vakcentralen op haar taak te werken voor goede arbeidsvoorwaar den voor de werknemers, die mede afhankelijk zijn van de winstpositie van de bedrijven. Brood In dit verband noemde de heer De Mooij het verzoek van twee Amster damse supermarkets (aan de minister van economische zaken), brood te mo gen verkopen, 15 pet. beneden de gang bare prijs. De bakkerijen, die tot nog toe geweigerd hebben, zouden gedwon gen moeten worden brood aan deze supermarkets te leveren. De heer De Mooij hoopte, dat de overheid hier haar taak ziet en zal weigeren aan een dergelijke operatie mee te werken. De voorzitter noemde het geen kunst twee artikelen als brood en vlees tot lok- en stuntartike len te maken in een supermarket. Deze produkten worden tegen in- kooosprijs geleverd terwijl op andere artikelen de winst wordt gemaakt. Het Dubliek moet zo de indruk krijgen dat de bakkers en slagers in Nederland toch maar schandalig duur zijn. De Werknemers worden benadeeld (Van onze soc.-econ. redactie) heer De Mooij hoopte, dat de commis sie-Zijlstra, die binnenkort rapport zal uitbrengen over het vraagstuk van de oneerlijke concurrentie ook deze aspec ten in haar rapport aan de orde zal stellen. Socialistisch Hij hekelde het beleid van de rege ring, die bij een dreigend tekort op de rijksbegroting van circa 2,1 miljard gulden onmiddellijk maar grijpt naar lonen en prijzen zonder zelf aanzien lijke beperkingen in het uitgavenbe leid aan te brengen. De ongecontroleer de prijsstijging heeft niet meer dan 1 punt bedragen en daarvoor acht mi nister Den Uyl een prijsbeheersing no dig. We gaan naar een totale controle van het bedrijfsleven, aldus de heer De Mooij en raken langzaam maar ze ker in socialistisch vaarwater. De over heid verhoogde echter in vijf jaar tijds haar salarissen met 100 pet. De grote partijwinst van boer Koe koek zag de heer De Mooij als een uiting van de ontevredenheid der klei nen, ook van de werknemers. Aan de middenstand is een stuk onrecht ge daan, dat nu pas wordt erkend. In 1963 werd de slagers ten denartemente voorgehouden dat hun gemiddeld inko men dan toch maar 19.000 bedroeg. Maar men vergat er aan toe te voegen, dat er nog belasting af moest, evenals de eigen sociale voorzieningen en dat hiervoor 70 tot 80 uur per week ge werkt moest worden, dikwijls niet al leen door de ondernemer zelf, maar ook door zijn vrouw en oudere kinde ren. Sanering In vele gevallen blHft, d^ze man met zijn inkomen heneden dat van de werknemer. Wat de regering volgend jaar ook gaat doen om het begro tingstekort te dekken, aldus de heer De Mooij, zij mag de instelling van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de middenstand niet uitstellen. Hier moeten wonden geheeld worden, die de overheid in het verleden zelf heeft aangebracht. Duizenden mensen heeft men financieel laten wegsterven zonder dat er een hand naar uitgesto ken werd. Na de oorlog is de helft van het aantal bakkers verdwenen, bij de schoenmakers was dit aantal groter dan de helft, ook het aantal brandstof- fenhandelaren is gehalveerd en het aantal kruideniers meer dan dat. Al leen de sanering bij de slagers is min der snel verlopen. De heer De Mooij keerde zich tegen een wijziging van de Winkelsluitings wet, waarbij volledig, onbeperkte openstelling mogelijk zou worden. Het personeel zou weglopen en bedrijf sop- volgers zouden ook verdwijnen. „En ik zou ze nog gelijk geven ook", aldus de CMB-voorzitter. Wat betreft de doorvoering van de vijfdaagse werkweek hoopte hij op een raamwet, waarbinnen voor de verschillende sectoren van de mid denstand allerlei variaties mogelijk blijven. Voor de toekomst rekende l)ij op invoering van omzetbelasting, al zal dit gaan volgens een ander systeem dan in het verleden het geval is ge weest. Hij hoopte dat de detailhandel hiervan verschoond zal blijven. Valse knipkaarten in gevangenis BREDA Toen eind 1963 be kend werd dat in de Bredase koepelgevangenis een tekort in de kantinekas was ontstaan doordat er in deze strafgevangenis valse knipkaarten voor koffie,thee en koek in omloop waren gebracht, is binnen en buiten de hoge gevange nismuren hartelijk gelachen. Voor de 63-jarige Zeeuw A. C. uit Uzendijke, die wegens botersmokkel in de gevangenis zat, werd het geen goede mop. Hij werd van de verval sing verdacht. Zijn voorwaardelijke in- vrijheidssteUing werd ruim een half jaar opgeschort en gistermiddag stond hij voor de Bredase rechtbank terecht wegens valsheid in geschrifte. De gevangene G. B., beter bekend a-'.s Gerrit de Stotteraar, had zich als verklik ker bij de directeur gemeld met de tip, dat C. valse kaarten maakte. „Zij hebben mij een kool willen sto- Iven", zo vertelde C., die steeds bleef Geen happenings en demonstraties Simon Vinkenoog. Jef Last en Prof. Bianchi AMSTERDAM Zes bekende Amsterdammers, onder wie de schrijver Simon Vinkenoog, de provo-kandidaat auteur Jef Last, de provo Luud Schimmelpen- ninck en de criminoloog prof. Bianchi (hoogleraar aan de VU), hebben een dringend beroep ge daan op de provo's om in de ko mende weken de uiterste zelfbe heersing te tonen, happenings en demonstraties af te breken of zich daaraan te onttrekken, zo dra deze door het optreden van wie dan ook, personen of eigen dommen in gevaar brengen. Zq vragen de provo's zich te houden aan het door hen zelf beleden be ginsel van de geweldloosheid. In een communiqué zeggen deze zes hoofdstedelingen, met vele anderen zeer verontrust te zijn door de her haaldelijke inbreuk op de democra tische rechten en de persoonlijke vrijheid, die tot grote verontwaardi ging bij een deel van de Amster damse jeugd aanleiding heeft gege ven. Zij vrezen dat de omvang van de botsingen tussen deze jongeren en het openbaar gezag, waarbij steeds meer omstanders worden be- Behalve tot de provo's richten de zes Amsterdammers zich ook tot het openbaar gezag. Zij ho pen dat het voorgestelde zelf bedwang van de zijde van de provo's ook bij het openbaar ge zag tot een zekere afkoeling zal lei den. Zjj dringen er tenslotte met de meeste klem op aan, de provo's geen belemmeringen in de weg te leggen voor het. uiten van hun me ning en het ter kennis brengen van hun protesten aan het grote publiek, indien zij hiervoor wegen weten te vinden, waardoor de thans dreigen de gevaren wordeil vermeden. Boos telegram aan minister Samkalden AMSTERDAM Het jongste hoofd bestuurslid van de PvdA, de 25-jarige Jan G(j Nagel, heeft in een nogal op gewonden telegram aan minister Sam kalden verzocht „maatregelen te nemen om de democratische orde te herstellen of anders...af te treden". De heer Nagel betreurt het optreden van de politie en justitie tegen provo's en andere personen gedurende de afge lopen week: vooral de ruime mate waarin Officieren van Justitie inver zekeringstelling toepassen en voorlopige hechtenis vorderden zulks in tegen stelling met de algemene tendens vol gens welke deze zoveel mogelijk worden voorkomen vervult de heer Nagel met grote zorg. ontkennen, De president van de recht bank, mr. A. Stemfoort, noemde de ver valsingen zo nauwgezet en zorgvuldig ge daan als middeleeuwse miniaturen. Het is jammer dat u niet bekent, want dan kon ik vragen hoe lang u over een kaart deed. zei mr. Stemfoort tegen C. Het tekort in de kas ontstond niet alleen door de vervalsing maar ook door dat de bewakers zelf gratis koffie dronken en aan de gevangenen ook wel koffie verstrekten zonder de kaarten te knippen. Alles bij elkaar blijft er zoveel twijfel dat ik vrijspraak moet vorderen, zei de officier van justitie, mr. J. Peijnenburg. Op 20 juni zal de rechtbank met de uitspraak een punt achter deze tragie-ko- medie zetten, welke vele maanden lang is blijven slepen, omdat er een ongekend uitvoerig onderzoek moest worden ver richt Preparaat tegen vaatvernauwing in geding ROTTERDAM Het college ter be oordeling van verpakte genecsmidde len heeft de directie van Enzypharin CV Biochcmisch-Pharmaceutisch Labo ratorium te Soestdijk meegedeeld, dat het een van de produkten van het laboratorium, het Vasolastine, niet zal registreren omdat, volgens het college, redelijkerwijs niet kan worden veron dersteld, dat het produkt die werking heeft die het voorgeeft te bezitten. De directeur van het laboratorium is van deze uitspraak in beroep gegaan bij de Kroon. Het Vasolastine is al bijna twintig jaar in de handel als een middel tegen vaatvernauwing. Honderden artsen schrijven het geregeld voor. Ook in het buitenland wordt het veel ge vraagd. Een paar miljoen ampullen zijn vorig jaar over de gehele wereld verkocht. Het Vasolastine kan het zon der registratie niet stellen. Zij is nl. verplicht als gevolg van de bepalingen van de nieuwe wet op de geneesmidde len. Zolang echter de Kroon geen uitspraak heeft gedaan, kan het prepa raat in de handel blijven. Veldkamp Wat betreft het al of niet gebruiken van het verboden sulfiet, waarmee de slagers de vleeskleur op peil houden, hoopte de heer De Mooij op een nieu we minister van sociale zaken en volksgezondheid. Minister Veldkamp zal er toch niet zijn hele leven blijven zitten, merkte hij ironisch op. Hij vroeg aandacht voor de niet ge ringe bijdrage, die de slagers geleverd hebben om de gevolgen van de mond en klauwzeerepidemie zoveel mogelijk te beperken. De reclamecampagne van de slagers ter stimulering van het var- kensvleesverbruik heeft goede resulta ten afgeworpen. De heer De Mooij meende, dat zijn bedrijfstak hiermee getoond heeft zijn verantwoordelijk heid te kennen, in tegenstelling tot de Consumentenbond en de minister van economische zaken, die de slagers ten onrechte beschuldigden van prijsop drijving. Pleidooi Tenslotte hield de heer De Mooij een krachtig pleidooi voor de christe lijke organisatie in Nederland. Zij, die streven naar één enkele slagersorga nisatie miskennen daarbij de beteke nis van de christelijke organisatie, evenals de grote betekenis van het Convent van Chr.-Sociale Organisa ties, de chr. pers en de chr.-politieke partijen. De christelijke organisatie vergelijkend met het zout, verklaarde de heer De Mooij, dat men het zout in het eten niet opmerkt zolang het er in aanwezig is. Wanneer het echter ont breekt wordt dit onmiddellijk gesigna leerd. Hoewel velen organisatie-moe zijn, wilde hij opkomen voor het recht van christelijke organisatie en blijven vasthouden aan de machtige betekenis ervan. Vreemde situatie bij tandheelkundige hulpverlening UTRECHT Het is met de ver doorgevoerde socialisatie van de tand heelkundige hulpverlening merkwaar dig gesteld. Voor eenvoudige hulp, dia de verzekerden, onder meer als gevolg van de gestegen welstand, veelal zon der bezwaar voor eigen rekening kun nen nemen, wordt op grote schaal bijstand verleend, terwijl de patiënten in geval van werkelijk belangrijk risi co geen bijstand ondervinden. Dit zei prof. dr. G. E. Flögel. die is benoemd tot hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht in zijn inaugurele rede die hij gistermiddag hield. Hiermee blijft van het verzekeringsstelsel dat im mers zijn waarde ontleent aan het vei lig stellen van risicos', welke zelfstan dig niet te dragen zijn niet meer over dan een soort cadeaustelsel waar voor men zelf betaalt. De starre, verpo litiekte ziekenfondsvoorschriften zijn meer gericht op collectieve belangen dan op behartiging van de menselijke nood van de enkeling, aldus prof. Flögel. Schi pperszoont j e verdronken ZAANDAM - De 4-jarige W. de Pi uit Rotterdam, zoon van een schipper, is gisteren in het water gevallen en ver dronken De schipper lag bij een Zaan-, bedrijf om te 'ossen. Het stoffelijk overschot van het jongetje werd gister middag na drie uur dreggen door de Dolitie gevonden. Conclusie van beraadsgroep DEN HAAG Een door de Stich ting recreatie ingestelde beraadsgroep is tot de conclusie gekomen dat het streven naar een tweede woning een rechtmatige behoefte is, die niet bestreden moet worden. Het verlangen naar een tweede woning wordt in de hand gewerkt door de toenemende ur- banisering, motorisering en vrije tijd, aldus de beraadsgroep in haar gisteren vrijgegeven rapport. De beraadsgroep vindt dat tweede woningen algemeen ontoelaatbaar moe ten worden geacht in natuurgebieden en in andere landschappen die door het toevoegen van nieuwe elementen ernstig geschaad zouden worden. Voorts is zij van mening dat tweede woningen liefst in complexen van eni ge omvang gebouwd moeten worden. Zulke complexen moeten goed „in het groen gezet worden" opdat ze als weinig harmonisch geheel niet al van verre het landschap domineren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7