VLEET Zilveren Molen weer voor Volendammers Zondagsschool had hlijde dag Exposities delfstoffen en kunststoffen in het Onderwi Eerste paal clubhuis voor Rijnland-roeiers smuseum Balletuitvoering op niveau in schouwburg DAW slaat De Zijl GROOT HERENHUIS Visserij nieuws bij de Leiderdorpse jongeman werd moe en pakte een bromfiets weg Wie bezit eigen huis auto of beeldbuis? Molema speelt afscheid tegen Teijlingen NIEUWE LEIDSE COURANT 13 DONDERDAG 2 JUNI 196» LEIDEN Een illuster gezelschap woonde de finale van het Zilveren- Molentoernooi tussen Volendam en Aajx gisteravond bij. Voorzitter Van Praag van Ajax had 2ijn charmante echtgenote Maud van de quiz „Tel uit je winst", meegenomen naar Leiden om de aftrap te verrichten. Nadat haar bloemen waren aangeboden door de kleine Flip Missaar. vervulde zij on- der goed'keurend oog van eredivisie- arbiter WT Sahalks haar taak. Op de tribune merkten we o.a. op D. de Nijs en mr. De Jon-gh, voorzitter van de j afdeling Leiden De wedstrijd zelif was voor de rust wat lauw. maar toch kon men al zien dat Volenidam naar een overwinning toegroeide. Ajax bood goed partij, maar verdiepte zich te veel in het mooiere breiwerk, dat telkens weer in de hecht opererende Vol en'dam-defen sie vastliep. In de 26e min. kwam de openings treffer. Rechtsbuiten Jor.lk trok de bal voor de goal, waar G. Vlak de bal net even over een verdediger heen kopte en linksbuiten Veerman hard inschoot: 0—1. Na rust In de tweede helft brachten de nu in LFC-sbirts gestoken Volendammers. vanwege de in het kunstlicht sterk op elkaar gelijkende shirts, meer gang in het spel.. Midhalf De Vries die tot dan toe G. Vlak goed had geschaduwd, moest lossen en in de 16e min was het raak toen aanvoerder H. Cruyff de bal terugspeelde, keeper Schalm te laat reageerde en de toestormende Vlak de bal in het net tikte (02). Ajax kon het tempo niet volhou den, ging slordig plaatsen en gaf veel terrein prijs. In de 25e min. Ontsparing in Woubrugge WOUBRUGGE In mei werd bij de rijkspostspaarbank ingelegd een 'bedrag van f 7862,48 en terugbetaald f 8973,83. Groei Zever Provinciën DEN HAAG De Assurantiemij. De Zeven Provinciën meldt dat het pre mie-inkomen in 1965 is gestegen tot 70,4 (vorig jaar 61,6) miljoen, waarvan f48,5 (41,3) min. eigen rekening, voor al door vermeerdering van aantal ver zekeringen en in mindere mate door hogere premies. Betaalde schaden verg den f25,7 min. of 53,05 (54,93) pet. van premie e.r. en algemene bedrijfs- en acqudsitiekosten bleven beneden 30 pet. Garantiemiddelen en technische re serves bedragen f56,74 (49,21) mln. Aan het pensioenfonds is f210.000 toe gevoegd aan belastingrescrvc f 900.000 (700.000) en de winst is f3.87 (3,63) j min. Reeds voorgesteld is 20 (18) pet dividend. Elektriciteitsmij. Aruba zal in augus tus over 1965 (1964) 9(9) pet dividend voorstellen. werd het 03. toen een blunder van de Ajax-defensie door Vlak keurig werd afgestraft. Via de handen keeper Schalm verdween de bal in de touwen. Ajax, dat nog slechts sporadisch tot gevaarlijke aaiwallen Qcwam, moest ca pituleren. Een nu oppermachtig Volen- d'am kon zich de weelde permitteren twee doel rijpe kansen te missen. In de 40e min zette G. Vlak zijn derde doelpunt op het bord, toen hij na uit stekend werk van rechtsbuiten Jonk. goed doorspurtte en raak schoot: 04. Zo gaat de Zilveren Molen weer mee naar Volendam. RIJNSBURG Honderd en vijf jaar bestaat de geref. zondagsschool van RÜnsburg en dat is gisteren gevierd met een dagtocht met Austerlitz als keerpunt. Vier bussen met 160 kinderen van 4 tot Ii2 jaar en 30 leiders, leidsters en bestuursleden vertrokken om u. morgens uit het bloemendorp. De eerste aanlegplaats was een s. tuim in Oudewater. Vervolgens stopte men in Beesd, waar de uitgelaten kin derschaar zich op het Eurostrand kon vermaken. Uitgelaten plezier had men de ouderen eveneens in het ve kelijkheidscentrum te Austerlitz, men enkele uren verbleef. Evenals in de andere speeltuinen werden de kin deren ook in Austerlitz ruim getrak teerd. De rondbrengers van het blad „De goede Tijding" namen eveneens aan de tocht deel. Al met al: een vermoeide maar blijde groep arriveerde om rond half acht weer in Rijnsburg. Weer nederlaagserie in Rijnsburg RIJNSBURG Oak nu. als besluit van het seizoen, organiseert de volley balvereniging Rijnsfourg een z.g. ne derlaagserie. deze keer oak voor het eerste damesteam. In de komende weiken zal een aan tal teams, alle uitkomend in die over gangsklasse, proberen de beide eerste teaims van Rijnsburg een zo groot mo gelijke nederlaag toe te brengen, om daarmee de prijs voor de grootste overwinning, beschikbaar gesteld door de organiserende vereniging, in de wacht te sleoen. Vanavond als eerste o.l.v. de heer Van Dam, om 8.15 uur Rijnsburg (he ren) tegen Kangeroes 2 en om 9.15 uui Rijnsburg 1 (dames) tegen het eerste damesteam van Kangeroes. Beide wed- str-den in de zaal aan de Korte Vaart. ZWAMMERDAM Ofschoon Zwam- merdam geen zelfstandige gemeente meer is, geven wij hier toch afzon derlijk de uitslag van de verkiezin gen in dit deel van de gemeente Alphen aan den Rijn. CHU 340 stemmen, ARP 299 stem men, PvdA 271 stemmen, KVP 132 stemmen, VVD 132 stemmen. Ongel dig: 31 stemmen. Van serviezen tot jassen toe DEN HAAG Drs- ir. W- L. van Rijnberk. directeur ter directie indus trie van het ministerie van economi sche zaken heeft gistermiddag in het Museum voor het Onderwijs aan de Hemsterhuisstraat de permanente les- expositie „het moderne bedrijf van staatsmijnen" geschonken door Staats mijnen. overgedragen aan de gemeente Den Haag. Wethouder drs. H. J. Wil- zen van onderwijs, kunst en sport zaken nam de expositie in ontvangst Tevens opende drs. Van Rijnberk de mobiele tentoonstelling Van' Delfstoffen tot Kunststoffen, die is toegevoegd de onderwijstentoonstellingen van Vereniging Nederlands Fabrikaat. In zijn toespraak hield drs. Van Rijnberk korte verhandeling over het belang tentoonstellingen over industrieën, die er toe bijdragen de jeugd interesse vooi het volgen van een opleiding tot indus triële werkkringen te kweken. Mej. E. M. Veldheer, adjunct-directeur hoofd van de afdeling onderwijs var Vereniging Nederlands Fabrikaat sprak een inleidend woord bij deze tentoon stelling Van Delfstoffen tot Kunststoffen, waarin zij de nadruk legde °P de toe nemende industrialisering in Nederland: momenteel werkt 42 procent van de be roepsbevolking in ambacht en industrie. Ruim veertig procent van het nationale inkomen wordt door de industrie De directeur van het Schoolmuseum, dr. K. van Rijsinge sprak nog een woord van dank voor de schenking va: expositie, die inderdaad bijzonder fraai mag worden genoemd. De tentoonstelling n totaal verduisterd lokaal de vitrines een voor een kunnen VOORSCHOTEN Gistermiddag sloeg burgemeester L. de Kool aan de Kniplaan de eerste paal voor het club gebouw van de roeivereniging Rijn land. Het clubgebouw maakt een on derdeel uit van een groot recreatieter rein speciaal bestemd voor de water sport voor dc agglomeratie Den Ilaag. Elf maanden geleden werd de roei vereniging Rijnland opgericht. Als naam werd gekozen „Rijnland', naar het Hoogheemraadschap, op welks water het meest zal worden geroeid. De keuze van de plaats van vestiging werd vooral bepaald door het goede roeiwater en de mogelijkheid in Voor schoten te beschikken over goede ac commodatie. In het comité van aanbeveling, dat het streven van de roeivereniging wil steunen hebben o.a. plaats genomen mr. J. Klaasesz, commissaris der Ko- ninging. mr. S. A. C. Begeer uit Voorschoten, burgemeester L. de Kool van Voorschoten, mr. F M. A. Schok king, dijkgraaf van Rijnland. Het be stuur bestaat o.a. uit dokter W. J Waal, voorzitter, de heer J. Fortuin, vice-voorzitter Burgemeester Kool sprak tijdens de heildronk in „De Knip' zijn vreugde uit over deze vestiging in Voor=choten Het clubhuis wordt gebouwd onder leiding van architect J. de Bruin uit Rotterdam en omvat op de begane grond twee botenloodsen van 20 bij meter. Op de eerste verdieping zijn de kleedkamers en een clublokaal. Het wordit een deel van een grote Jacht haven, die gebouwd wordt door de heer B. Klaasen van de jachtwerf „Al- lemansgeest" te Voorschoten Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Margaretha Anna d v V van Leeuwen en J van Hoe kelen. Bijdorpstraat 20, Adelheidis Ca- thanna d v A van der Geest en B Berg Menneweg 38; René z v D de Romph I Bakker Rijksstraat 34; Hendrik Jan z v B Smit en E Damen Saksenhorst 5. Ondertrouwd: J Buijs (1938) en M van Dam; M Möhlen (1940) en G Vis te Lis- Geirouwd: P Schouten te Leiden E Elferink. A van der Biessen te Rot en W Kroeze. W van Diest enB de Weerd terdam en J le Mair. C Sogers te Lisse te Den Haag. C van Egmond te Rijndburg en C Haver. Overleden; L Dullaart (1910); W Ver ver (1904). worden verlicht. Dit om de aandacht van de scholieren steeds op een enkel object gericht te houden. Men ziet er een over zicht van de Mijn Maurits, de werking van een hydrocycloon, die steen van steenkool scheidt, de werking van een ureumfabriek en kunstmeststoffen en kunststoffen, zoals allerlei voorwerpen van plastic en nylon. Aan de tentoonstelling zijn films en fotomateriaal toegevoegd. De tentoon stelling over de staatsmijnen geeft glo baal gezien hetzelfde beeld, maar is ge detailleerder uitgewerkt. Olie en aardgas worden hier genoemd als de belangrijkste uitgangspunten. Vandaaruit wordt aan de hand van allerlei beelden iets ver teld over verscheidene chemische pro cédés om tenslotte terecht te komen bij de produkten: van serviezen tot jassen Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: 'hoog wiater 2.56 en 15.24 uur; laag wa ter 11.14 en 23.34 uur. LEIDEN De leerlingenuitvoering van balletschool Hendrtchs, gister avond is een succes geworden. Ze stond zeker op een hoger peil dan die van vorig jaar. Misschien werkte de sfeer van de Leidse schouwburg in spirerend. In elk geval toonde mevr. H. van Dijk-Hendrichs, die de alge hele leiding in handen had, zich na afloop erg tevreden over de prestaties van haar jeugdige danseresjes. Bij choreografie en instudering werd zij geassisteerd door Ineke Winkelman. De allerkleinsten openden de avond met kleuteroefeninigen. Heel l'ief dans ten zij „Er was eens" het sprookje van een jong prinsesje. De dans van de marionetten viel op door de leuke kleding Ln op-art. Naast de klompendans en Czardas (door de ouderen) was het klassieke ballet vertegenwoordigd in „Etude" van Haydn en „Les Sylphides" van Chopin. Ijs en sneeuw Het meeste succes had ,,IJs en Sneeuwpret" van Meyerbeer. Hierin toonde Hanneke Voskuil en Marijke Reyngoud hun vaardigheid. Voor hen betekende deze avond het afscheid van balletschool Hendrichs. Beide meisjes zullen hun verdere opleiding bij Sonia Gaskell genieten. Offenbaohs Cam-Can was een tinte- ALKMAAR. De wedstrijd D.A.W. De Zijl gisteravond, viel op door het zonderlinge optreden van de scheidsrechter. Hij leidde correct, zonder aanwijsbare fouten, maar de wijze waarop hij zijn beslissingen nam en zijn opvattingen wat straf bepalingen betreft, gelden niet als die van een waterpolo-scheidsrechter. De Zijl heeft deze wedstrijd met het kleinst mogelijke verschil verlo ren. Dit lag zeker niet aan de scheidsrechter, maar aan gebrek aan doortastendheid en stootkracht. In de eerste periode zorgde Joop Nagtegaal via een boogbal en Van Bekkum, die een van de lat terug springende bal in de touwen joeg, jor een 20 D.A.W.-voorsprong. In de tweede periode moest Van Bekkum, die een overtreding be ging tegen J. Leune, het water ver laten en L. van Kampen bracht de achterstand tot 21 terug. Van Bekkum kwam terug in het water, kreeg oo de midvoorplaats de bal toegespeeld, werd door J. Leu ne op midachter-achtige wijze afge dekt en kreeg een strafworp toege- Kees van der Moolen liet in de derde periode via binnenkantpaal 3 0 noteren. De vierde periode gaf hetzelfde beeld te zien als de tweede: Van Bekkum zowel als J. de Haas kreeg bij de eerste de beste overtreding een strafworp toegewezen en H. v. d. Moolen werd om onverklaarbare re den het wafer uitgewezen. D.A.W. kon, wilde de stand niet wijzigen, zodat deze uiterst merk waardig geleide wedstrijd eindigde met de stand 43. Verzending zeepost i volgende schepen dentle post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Lago Traful 10/6; Austra lië: ms Sumbawa 5/6; Canada: ms Prins Ph. Willem 8/6, ms Carmania 10/6; Chili: ms Birkenstein 5/6: Ned. Antillen: ms iname: ms Ceres 8/6; Vi Ladon 7/6; Kloosterdijk Statendam 5/6. lende finale, uitstekend gedanst door een zestal leerlingen Jammer genoeg kwam de muziek af en toe slecht d'oor in de zaal. maar diit deed geen afbreuk aan het ballet opzichzeLf. LEIDEN Tussen 27 en 31 mei is ingebroken in een pakhuis aan de Mi- chielstraat Veertig stukken kabel met een totaal gewicht aan rood koper van 150 kilo en een waarde van f 250 wor den vermist. TE KOOP Zeeweg 115-Katwijk Geheel vrijstaand op prima stand. Bevattende o.a. 9 kamers, serre, keuken, badkamer, c.v.-olie, parketvloeren. Voor- en achtertuin. Ook geschikt voor pension. PRIJS 110.000,— k.k. Inl. Mak. en Ass. kantoor MINNEE Boulevard 56, Katwijk Tel. 3155. VAKANTIE-AANBIEDINGEN VAN DE SPAR - RIJNSBURG Neem veel van deze aanbiedingen in huis, volgende week hebt u die kans niet. STUKS TOILETZEEP THEE. roodmerk i ct. Heerlijke TAFELKOEKEN groot pak 85 ct. 17 zegels ct. Een heerlijk BRAADKUIKEN En als klap op dc vuurpijl SPARKOFFIE DUBBEL ZEGELS Eigenlijk was deze reclame voor volgende week gepland, MAAR DAN ZIJN WIJ MET VAKANTIE v. d. MEY - ZELFBEDIENING IN DE HOFTUIN IJMUIDEN Een groot aantal haringschepen die gedurende Pinksterw eekeinde de thuishavens binnenkwamen, zijn in de loop van woensdagmorgen voor een nieuwe reis naar de visgronden vertrokken. Men mag nu 225 kantjes in gezouten toestand aanvoeren mits daar 250 kisten verse haring tegenover staan. Vele schepen zullen zich naar de Fladdengronden begeven. Hier zou zich veel haring ophouden. Deze moet volgens de geruchten groter zijn dan de haring die een paar dagen geleden op 56.30 NB werd gevangen. In de Ndord klaagden ae schippers steen en been. Een makreeltje viel helemaal niet te vangen. Men moe9t zich tevreden stellen met enkele tTekjes kleine schelvis. Andere vissoorten wer den vrijwel niet aangetroffen. De loggers en kotters onaer de Neder landse kust gingen rustig hun gang. ZU hadden de kleine tong als het wara voor het oprapen. De VD 73, een notedoD van een kotter, ving in een paar dagen ongeveer f6000. Tot eenzelfde resultaat kwamen niet alle kotters, maar over de hele linie had men geen enkele reden tot klagen. De schol was in deze omgeving minder gemakkelijk te verschalken. Ook de gul DEN HAAG Het waren meer va derlijk vermanende woorden die de Haagse politierechter, prof. mr. Van Hattum sprak tot een 18-jarige scho lier uit Leiderdorp, dan zwaar be straffende. De knaap had het er gemaakt, niet alleen vanwege het ivaarvoor hij zich moest verantwoor den, doch ook door zijn gemakkelijke levensopvatting. Op een tijdstip, i hij aldus de rechter in bed behoorde te liggen, reed hij in Leiden op een bromfiets, die hij had gestolen, om een meisje „naar de ouderlijke woning te kunnen begeleiden," zoals dat officieel door hem was verklaard Van dat „begeiden" was overigens weinig terechtgekomen. Het begon alle maal ln Oegstgeest, waar de scholier een feestavond je in het Patronaatsge bouw bijwoonde. DEN HAAG De Nederlandse arbeidersgezinnen hebben merendeels geen eigen woning, doch zeventien procent is hierop een uitzondering en heeft een eigen huis- Bij employé's I en ambtenaren is het percentage I twintig en drie van elke vier boeren woont op eigen haardstee, evenals 39 procent der landarbeiders. Het Cen- Ewout-Joppenszgroep op liet verkooppad LEIDEN De burgemeester heeft gistermiddag het startsein ge geven voor een actie van de Ewout- Joppenszgroep, een actie die onder het motto „Scouting '67" door ruim 600 Nederlandse püdivindersgroepen met veel succes in heel Nederland wordt gevoerd. In de afgelopen maanden hebben De Nederlandse Padvinders en De Katholieke Verkenners een plan uit gewerkt om de honderden groepen de gelegenheid te stellen extra fondsen te verwerven o.a. voor de Wereld Jamboree '67 en tege lijkertijd op originele manier de aandacht te vestigen op het spel van verkennen in deze tijd. s Daartoe werd een speciale luci ferhouder ontworpen met twaalf „boekjes", waarop de padvinders van de beide organisaties in de ver schillende stadia van hun spel vi sueel en in markante tekst worden uitgebeeld. Sinds de landelijke start op 23 april j.l, toen prins Bernhard een eerste houder kocht van een lande lijke deputatie, zijn ruim 145.000 luciferhouders verkocht. De welpen en verkenners van de Ewout-Joppenszgroep zullen in de drie komende dagen op allerlei ma nieren de houders gaan verkopen. Het actiebureau van de groep is gevestigd op het adres: Scholten- straat 44 te Leiden (tel. 25888). traal bureau voor de statistiek heeft dit berekend op grond van onderzoek bij 5000 gezinnen. Het komt weinig voor dat Nederlandse gezinnen wonen in een huis met minder dan drie vertrekken en meer dan de hel'ft der gezinnen heeft beschikking op drie tot vijf vertrekken, van d« arbeidersgezinnen 70 pet van de land arbeiders 74 pet. Van de boeren. Hoeveel kamers heeft cle Nederlander? employé's en ambtenaren beschikt 40 pet over zes of meer vertrekken. Van de arbeiders met gemiddeld ge zinnen van vier leden heeft 97 pet. gemiddeld vijf vertrekken, zodat ieder eer heeft dan één vertrek. Van de employé's en ambtenaren heeft 85 pet. een bad of douche, van de arbeiders 55 pet., van de boeren 44 pet. van de landarbeiders 37 pet Meer dan de helft der gezinnen is gemotoriseerd, wat niet altijd wil zeggen t een auito heeft. De boeren n de top met één auto op elke twee gezinnen, de landarbeiders onder aan met één op elf. Voor televisie 9taan arbeiders bovenaan met 58 pet., boeren onderaan met 34 pcL Van employé's ambtenaren en boeren heeft meer dan de helft telefoon, van arbeiders 9 pet., van landarbeiders 4 procent. SASSENHEIM Aangezien de heer C. Molema. die ruim zestien jaar aan voerder van het eerste elftal van Ter Leede was, Sassertheim gaat verlaten, wordt volgende week zaterdagavond (11 juni) om 7 uur een afscheidswed- I strijd gespeeld teen Teijltogen. „Een soort happening?", opperde de rechter, maar de jongen ontkende dal Het bleek wel een „beat-avond" te zijn geweest Omstreeks half één begaf de knaap zich met een meisje, eveneens uit Lei derdorp, op weg naar huis. Het meisje had een fiets bij zich. doch hagr be geleider was te voet en dus wandelde het tweetal in het nachtelijk uur naar Leiderdorp. „Een hele wandeling", gaf de rech- Toen de jongeman op de Hoge Woerd was gekomen, nam hij een daar staande bromfiets weg. Hij reed naast het meisje verder, doch even daarna maakte hij een zwenking en kwam in een brandgang terecht Daarbij viel hij tegen een ruit die brak. De eigenaar van het perceel kwam naar buiten en de ga lante ridder nam de vlucht: hij ver school zich achter een boom. De huisbe woner nam de achtergelaten bromfiets in beslag en waarschuwde de politie. Enkele uren later kwamen twee politie mannen bij de jongeman thuis. „En waar was het meisje gebleven?" informeerde de rechter. De jongeman bleef het antwoord schuldig. „Had u geen afscheid genomen?" luidde de verwonderde vraag van de rechter. „Zeker niet ik weet het niet meer. Ik had vier glazen bier op. Met de studie bleek het allesbehalve florisant te zijn verlopen; nogal scholen verwissels, ook omdat wijdering dreigde. Maar nu gaat het wel goed, klaarde de jongeman* al prijken dan ook enkele vijven op het rapport zoals uit de belangstellende vragen de rechter bleek. „Het is een nare zaak en eigenlijk domweg een diefstal." zo constateerde de officier van justitie. „Veronderstel dat iederen die moe wordt maar voertuig van de weg pakt wat zoi m janboel worden. En een bromfiets in deze tijd een kostbaar bezit.' Vanwege de jeugd van verdachte wilde de officier echter nog wel joy- ding aannemen en de diefstal laten vallen. Hij eiste f 75 boete. Dat werd ook het vonnis van de rechter. Hertejong in pastorietuin te Ri jnsburg RIJNSBURG Een goede pastorie is zoiets als een spelonk van Adullam, oftewel een toe vluchtsoord voor benauwden van hart. Of een verdwaald herte- sterverkeer, dat heeft geweten, jong, opgejaagd door het pink- zal wel een onbeantwoorde vraag blijvenFeit is dat in de vroege dinsdagochtend een hertejong zijn toevlucht heeft gezocht in de achtertuin van de pastorie van de Chr. Geref Kerk aan de Oegstgeesterweg, bewoond door ds. G. de Vries. De vreemde gast was bloedend verwond geraakt op zijn onge wone tocht door de Katwijkse en Rijnsburgse straten. Het dier na derde zelfs de keukendeur. Vermoedelijk is het vlugge jong ontsnapt uit een hertekamp. Ter verpleging is het in een dergelijke inrichtingopgeno men. Dankbaar zal het zijn de sprong te hebben gewaagd naar de tuin van de witte pastorie. liet in toenemende mate verstek gaan. Alleen de wijting zwom tamelijk ge willig ln de netten van de Nederlandse Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 21 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4065 kisten vis, waarvan 2560 kisten schelvis. 320 kisten wijting, 460 kisten gul en kabeljauw. 10 kisten kooivis. 15 kisten haring, 167 kleine kisten haring, 234 kleine kisten makreel. 220 kisten schol. 15 kisten tarbot 25 kisten wolf, 140 kisten diversen, 420 stuks stijve kabeljauw en 15.000 kilo De schol en de tong waren vrij sahaars. Dit leidde tot een snelle prijs stijging. Alleen de tong 2 liet het met en notering van fl.95 tot fl.60 enigs zins afweten, maar de andere sooTten wonnen een goed deel van het verloren terrein terug. De grootmiddel zat met een hoogste notering van f 5,85 dioht bij de zes gulden per kilo. Bij de sohol was eigenaardig genoeg de hoogste en de laagste noterine voor de sohol 2. Een inzet van f66 beloofde alle goeds, maar al spoedig betaalde men niet meer dan f32. De kleinmiddel en de schol 1 deden het met een hoogste bod van f65 lang niet slecht. Bij het scheiden van de markt was die mooie peil gezakt tot f41. Het gemiddelde liet echter niet veel te wensen over. Voor de grote en de grootrrmddel be taalde men eerst f60 en daarna f 48. Er was maar een beetje verse haring. De grootste liefhebbers betaalden f41 Men kon echter ook voor f13 terecht. Ook naar de makreel moest men met een lantaarntje zoeken. De belangstelling was vrU groot. De koers lag tussen f48 en f43. Schelvis De schelvisaanvoer bestond voorname lijk uit de kleinere soorten. De grote schelvis was ondanks de totale aanvoer van deze vissoort vrij schaars en dat betekende een redelijke interesse. Deze mondde uit in een hoogste notering van ƒ56,voor de grootste soort. Dit peil kon men niet lang handhaven doch het gemiddelde bereikte een aanvaardbaar niveau. Ook de grootmiddel had met een hoog ste bod van 56,een goede inzet. Het laagste peil lag op ƒ31,Met een koers van ƒ49,— tot ƒ31,— lag de kleinmiddel eveneens behoorlijk in de markt. Alleen de kleinere soorten waren niet zo erg in trek. Een groot deel van de braadschelvl» belandde zelfs op het minimum van ƒ15,— en dat betekende aan dit front weer werk aan de winkel voor de vis- meelfabriek. De gestripte wijting stond er met een notering van ƒ29,tot ƒ15,— redelijk voor. Ook de gestripte soort wist met een constante notering van ƒ18,— de vismeelfabriek op een afstand te hou- De grote gul was met een hoogste koers van 65,betrekkelijk gewild. Daaraan kon een laagste peil van ƒ50, niets veranderen. De middel gul liet zich met een koers van ƒ61,tot ƒ48,niet zijspoor rangeren. Alleen de kleine gul was met een notering van 38,— tot 27,— niet zo in trek. De grote kisten kabeljauw hadden met •n inzet van ƒ162,— een voortreffelijke start. De afwachters konden acht gulden goedkoper terecht. Voor de middel kabeljauw betaalde men eerst ƒ140,— en daarna ƒ124.—. De grote witte kooivis eiste een hoog ste notering van ƒ152,voor zich op. De zwarte soortgenoot werd met een koers van 130,tot 122,evenmin nonchalant voorbijgelopen. De regels grote kabeljauw kwamen met een regel matige notering van ƒ150,eveneens uitstekend voor de dag. De regels kleine kabeljauw volgden met een koers van ƒ71,op een eerbiedige afstand. De grote leng sloot zich met een hoog ste koers van ƒ116,— op redelijke wijze bij deze verhoogde belangstelling aan. De grote wolf begon met een koers van 100,niet slecht doch moest tenslotte met een peil van 86,— genoegen nemen. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 25 kisten wijting, 30 kisten gul en kabel jauw, 100 kisten schol en 6500 kilo tong. Vandaag aan de markt In IJmuiden verschenen vandaag onder meer aan de markt de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 800 kisten en de KW 55 Johanna Lydia met 100 kisten en 100 kantjes haring. Vooruitzichten W il ton-F ij enoord zijn gunstig ROTTERDAM Mede gezien de re sultaten van de eerste maanden zijn de vooruitzichten van Wilton-Feijenoord- Bronswerk gunstig. Van belang is de houwitserorder der regering en de ver wachte order van een gespecialiseerd schip. Ook als in juni het nieuwe 100.000 tonsdok gereed komt zal men gespecialiseerde schepen blijven bou- bouwen en reparatie-orders zoeken, met enkele maal een order voor een groot eenvoudig schip, hoofdzakelijk om ervaring te krijgen bij reparatie. De groep heeft onderhands f 15 miljoen ge leend en hiermee is de financieringsbe hoefte gedekt KOUDEKERK Volgende week wordt aan de Rijndijk gecollecteerd Iten bate van het Diaconessenhuis. Iedere gever krijgt een grammofoon plaatje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 21